• Autor
  Příspěvky
 • #25540 Odpověď

  Helena

  Dobrý den,

  chci Vás požádat o laskavou odpověď na můj dotaz týkající se našeho problému s dodavatelem E.ON (pokud se někdo, prosím, v dané problematice orientujete, budeme velmi vděční za dobrou radu):

  Na jaře letošního roku jsem požádala o připojení k distribuční soustavě E.ON. Jedná se o zřízení elektrické přípojky na naši zahradu v obci Hevlín.
  (V době žádosti jsem byla oficiálně jediným majitelem pozemku.)
  Následně jsem tedy s provozovatelem podepsala Smlouvu o připojení k distribuční soustavě a uhradili jsme požadovanou částku (podíl žadatele na oprávněných nákladech) ve výši 5.000,- Kč – aby bylo možno zahájit potřebné kroky pro realizaci změru. 🙁
  Poté jsme obdrželi další listinu: Smlouvu o smlouvě budoucí a zřízení věcného břemene.
  S jejím obsahem ale v několika bodech nemůžeme dobrovolně souhlasit, protože se nám uvedené podmínky (naše budoucí závazky a povinnosti) jeví pro nás velice nevýhodné. Proto jsme návrh smlouvy s patřičným odůvodněním vrátili nepodepsaný zpět s tím, že za stávajících podmínek hodláme od záměru zřídit na našem pozemku elektrickou přípojku upustit.
  V důsledku tohoto kroku nám bylo zástupcem E.ON sděleno, že pokud budeme chtít od původní smlouvy odstoupit, čekají nás vysoké sankce, které nám budou brzy vyčísleny.
  Nyní máme z nečekaně vyhrocené situace velmi nepříjemný pocit a rádi bychom se nechali poučit, jak správně v dané situaci postupovat. Mockrát všem děkujeme za ochotu a pomoc (sattler68@gmail.com)

Odpovědět na: Nečekaný spor s E.ON:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">