Armex Energy přiznala chybu a uchránila zákaznici před mrazem

I v energetice převažují dobří lidé, ačkoli jsou někdy nenápadní jako vůně fialek.


30. 3. 2015

Autor

Zemní plyn ve svojí čisté podobě postrádá jakoukoli barvu, vůni nebo zápach, což vyžaduje úpravu. Odborníci mu přidávají vlastnost, díky které zjistíme případný únik! Do zemního plynu se původně přimíchávalo aroma připomínající fialky, které však nesplnilo svůj účel. Únik voňavé směsi mnoho lidí vůbec nepostřehlo. Teprve když došlo k odorizaci, kvůli které zemní plyn smrdí jako zkažená vajíčka, jeho přítomnost ve vzduchu zaznamená skoro každý člověk!

Energetický trh někdy lehce zasmrádá. Jistí náboráři podomních prodejců zneužívají přirozené mezilidské důvěry, občas nejsou dodržované zákony a selhává zákaznická péče. Ale podíl reklamací na celkovém počtu uzavřených smluv ukazuje, že vzájemná komunikace a spolupráce častěji funguje. Ostatně dobré lidi potkáváme dennodenně, ačkoli někdy bývají nenápadní jako vůně fialek. Inspirativní příběh se stal například během zimního období na Tišnovsku.

Obchodník musel improvizovat. Na přechodnou dobu pomohl vyměnit zdroj tepla: Místo plynu zahřály zákaznici přes víkend přímotopy. (Foto je ilustrační.)

Armex Energy příkladně napravila svoji chybu…

„Naše zákaznice koncem loňského roku měnila dodavatele zemního plynu, kterým vytápí. Paní je v důchodovém věku, žije sama v domě na jižní Moravě. Přecházela od nás k E.ON Energii. Přitom jsme chybně požádali Operátora trhu (OTE), aby proces změny pozastavil,“ přiznal Svetozar Pokorný, obchodní ředitel Armex Energy. Následně vázla komunikace mezi zapojenými firmami. Hrozilo, že seniorka zůstane bez dodávek zemního plynu zrovna v čase, kdy mělo mrznout.

…ve spolupráci s ochotným prodejcem přímotopů

V nastalé situaci byly řešením elektrické přímotopy, které jsou sice provozně drahé, ale uživatelsky jednoduché. Přístroje stačí koupit, zapojit do elektrické zásuvky, a máme topení. Jenomže čas velmi pokročil. Nastalo páteční odpoledne, a většina obchodů v přijatelné vzdálenosti měla zavřeno. Přicházel studený víkend.

„Když už jsme přestávali doufat a situace se zdála být neřešitelná, narazili jsme, troufneme si říct, na ANDĚLA. Byl jím pan Milan Hemza, majitel firmy DELTA Elektro z Tišnova. Bez váhání se nabídl, že několik přímotopů naší bezradné zákaznici zaveze a nainstaluje,“ uvádí Armex Energy.

Akce trvala jenom několik desítek minut. „Připadalo mi nelidské nechat jejich zákaznici bez tepla, i když jsem o společnosti Armex nikdy neslyšel,“ potvrzuje pan Hemza. Seniorka tedy strávila víkend v normálních podmínkách. „Od pondělí byly zákaznici obnoveny dodávky zemního plynu. Přímotopy jsme jí, samozřejmě, ponechali,“ uzavírá Armex Energy s poděkováním panu Hemzovi.

Štítky: , , , ,

Komentáře

2 thoughts on “Armex Energy přiznala chybu a uchránila zákaznici před mrazem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *