Elektřina a plyn pro Středočeský kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro Kladno, Mladou Boleslav, Příbram, Mělník a většinu Středočeského kraje.


25. 8. 2014

Autor

Středočeský kraj většinově patří do distribučních soustav společností ČEZ Distribuce (správce elektrického vedení) a RWE GasNet (správce plynovodů). Výjimkami jsou částečně okresy Praha-západ a Praha-východ, kam zasahují distribuční regiony Pražské energetiky (Roztoky u Prahy) a Pražské plynárenské (seznam obcí najdete ZDE).

Nejlevnější elektřinu a plyn pro Kladno, Mladou Boleslav, Příbram, Mělník, Kolín, Benešov, Nymburk, Beroun, Kutnou Horu, Rakovník a většinu Středočeského kraje prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Středočeský kraj je mezi tuzemskými samosprávami nejlidnatější. Má 1 302 336 obyvatel, 251 301 odběrných míst plynu a 302 158 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 83,7 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 85,5 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Středočeský kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Středočeský kraj ročně vyrobí celkem 8 348 GWh elektřiny například v tepelné elektrárně Mělník a vodní elektrárně Orlík. Spotřebuje 9 582 GWh elektřiny, z toho 2 593 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 2 MWh elektřiny na osobu ročně.

Středočeský kraj zároveň ročně spotřebuje 10 897 GWh plynu, z toho 2 826 GWh v domácnostech. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 43 MWh ročně.

Na podrobnosti ohledně elektřiny, plynu a obecně energií jsme se zeptali přímo Středočeského kraje.

Středočeský kraj odpovídá

Kdy a kde došlo k první elektrifikaci a plynofikaci na území Středočeského kraje?

Středočeský kraj neeviduje historické údaje. Obraťte se, prosím, na Technické muzeum nebo na Český statistický úřad.

Má Středočeský kraj zkušenosti s aukcemi energií?

Středočeský kraj nenakupuje energie prostřednictvím aukcí, ale přes burzovního makléře na Komoditní burze Kladno.

Od jakých dodavatelů nyní odebírá Středočeský kraj jakožto územně správní celek elektřinu a zemní plyn pro svoje instituce?

Elektřina nízkého napětí: CENTROPOL ENERGY, a.s.
Elektřina vysokého napětí: Dalkia Commodities CZ, s.r.o.
Plyn: Pragoplyn, a.s.

Na otázky odpověděl: Michal Schuster, vedoucí oddělení styku s médii a veřejností, Kancelář hejtmana Středočeského kraje

Štítky: , , , , ,