Global Energy mění obchodní podmínky od 1. června 2014

Kdo odebírá elektřinu nebo plyn od společnosti Global Energy, může rychle změnit dodavatele.


19. 5. 2014

Autor

Od začátku roku 2014 je účinný nový občanský zákoník, ale svoje všeobecné obchodní podmínky doposud změnilo jenom 7 energetických společností. Nyní přibude Global Energy. Obchodní podmínky pro odběr elektřiny, stejně jako obchodní podmínky pro odběr zemního plynu mění s účinností od 1. 6. 2014. Global Energy zprávu zavčas zveřejnila na svém webu.

„Podmínky reagují zejména na některé změny v důsledku účinnosti nového občanského zákoníku a naše dosavadní zkušenosti. Účelem nových Podmínek je rovněž jejich zpřesnění a terminologické sjednocení,“ píše dodavatel na svých internetových stránkách.

Pro odběratele to znamená, že podle energetického zákona mohou rychle a bezplatně odstoupit od smlouvy. Musíte však dodržet lhůtu, jež závisí na způsobu, jakým jste byli o změně a svých souvisejících právech informováni.

GLOBAL ENERGY mění OBCHODNÍ PODMÍNKY. Do kdy můžete odstoupit?
A/ Global Energy vás INFORMOVALA adresně a individuálně (například doporučeným dopisem, SMS zprávou, e-mailovou zprávou jejíž otevření jste potvrdili) nejpozději 2. 5. 2014. V tom případě můžete odstoupit od smlouvy nejpozději ve čtvrtek 22. 5. 2014.
B/ Global Energy vás NEinformovala adresně a individuálně (dozvěděli jste se o změně v masmédiích nebo na veřejných internetových stránkách) nejpozději 2. 5. 2014. V tom případě můžete odstoupit od smlouvy od 1. 6. 2014 do 31. 8. 2014.

POZOR! Podle nového občanského zákoníku lhůtu dodržíte, i když v poslední možný den teprve odešlete doporučený dopis s formulářem pro odstoupení od smlouvy! To znamená, že dopis může dodavateli klidně dojít i později. Lepší je ale jednat co nejdříve, protože interpretací zákonů je skoro tolik, kolik žije advokátů.

POZOR PODRUHÉ! Formality nutné pro změnu dodavatele trvají až 15 dnů, takže do konce května zbývá už málo času. Do formuláře pro odstoupení od smlouvy proto uveďte, že chcete odstoupit až k 30. 6. 2014 a s novým dodavatele uzavřete smlouvu účinnou od 1. 7. 2014!

Obchodní podmínky Global Energy

Nové obchodní podmínky společnosti Global Energy si sáhněte ZDE pro elektřinu a ZDE pro zemní plyn. Dodavatele ctí, že změny vypíchl ve speciálních dokumentech ZDE a ZDE.

Sympatické také je, že vůbec klíčový smluvní dokument přepsal, ačkoli tím umožňuje zákazníkům odstoupení. Leckterý jiný dodavatel by vydal aktualizované obchodní podmínky pouze pro nově uzavírané smlouvy. Nicméně jak ukazuje nezávislá kalkulačka elektřiny a kalkulačka plynu, na trhu existují výhodnější alternativy.

Na konci dubna zásobovala Global Energy 6 659 odběrných míst elektřinou a 5 850 odběrných míst zemním plynem.

Štítky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *