MND garantuje plynulost dodávek zemního plynu všem svým zákazníkům

(Komerční sdělení k aktuální situaci na Ukrajině) Díky vlastní těžbě zemního plynu a podzemním zásobníkům plynu na území České republiky MND garantuje zcela standardní a plynulé dodávky zemního plynu všem svým zákazníkům.


6. 3. 2014

Autor

Společnost MND, člen investiční skupiny KKCG, na základě množících se dotazů, ubezpečuje veškeré své zákazníky, že současná krize na Ukrajině nemá a nebude mít jakýkoli dopad na plynulost, stabilitu a garanci dodávek zemního plynu MND. Moravské naftové doly jsou jedinou společností, která plyn pro domácnosti nedováží ze zahraničí, ale těží přímo na území České republiky a zároveň disponuje vlastními zásobami zemního plynu ve velkokapacitních podzemních zásobnících plynu.

Ludvík Baleka, CEO MND Prodej, k situaci říká: „Chceme ujistit a naprosto ubezpečit všechny naše zákazníky, že se nemusejí obávat jakýchkoli výpadků nebo omezení dodávek plynu. Plyn, na rozdíl od většiny dodavatelů, nedovážíme, ale přímo v České republice těžíme a zároveň skladujeme. Nejsme tudíž odkázáni na jiné zprostředkovatele ani se nás nedotknou případné výpadky dodávek plynu z Ruska kvůli ukrajinské krizi.“ A dodává: „Naopak v případě problémů jsme připraveni pomoci i dalším subjektům, které by o to požádaly.“

Moravské naftové doly mají s těžbou ropy a plynu již stoletou zkušenost, aktuální těžba a vlastní zásoby plynu v podzemních zásobnících by vystačily pokrýt roční spotřebu více než 350 tisíc domácností.

Kontakt pro více informací:

Jakub Žižka, Ogilvy PR
Mob.: +420 724 892 238
E-mail: jakub.zizka@ogilvy.com

O skupině MND
Skupina MND je největší českou společností zaměřující se na aktivity spojené s průzkumem a těžbou ropy a zemního plynu, vrtnou a servisní činností a také na skladování a obchodování se zemním plynem. Kromě České republiky působí v dalších regionech Evropy, Středního a Blízkého východu a v zemích bývalého Sovětského svazu. Těžbu provádí na těžebních licencích v České republice, Gruzii a v Pákistánu. Je držitelem průzkumných licencí v České republice, Německu a Gruzii. V České republice nabízí plyn pod značkou MND Plyn z první ruky. Více na www.plynzprvniruky.cz a www.mnd.eu.

Štítky:, , ,

  • Energetik

    Je to nesmysl. Neoblbujte prosím lidi.

    MND nemůže garantovat, dodávky „svým zákazníkům“ v době výpadku plynu z Ruska. Dodávky v případě nouze či ohrožení stanovuje státem řízený (ERU) systém regulačních opatření. Nejprve je omezována dodávka, až postupně zůstane jen armáda, nemocnice a vláda. Technicky ani není možné, aby jeden RD měl a druhý neměl plyn.

    Ano MND, LAMA, SPP a další těžaři a majitelé zásobníků budou do sítě dodávat. Ale nerozhodují o tom komu. Prostě to nafoukají do trubek a podle vyhlášeného (rádio CR1) regulačního stupně se plyn dostane k dané skupině zákazníků.

    Jen pro informaci kohoutky ovládá německá RWE gas net na základě krizového plánu ČR.