• Autor
  Příspěvky
  • #135430 Odpovědět

   Frantisek
   Host (Guest)

   Tak beru muj koment zpet. Ted jsem si prustudoval vsechny dokumenty a je to v nich explicitne zmineno. Je to podle typu mereni, ktere si napriklad u CEZ Distribuce muzu zjistit primo z jejich portalu.

  • #135428 Odpovědět

   Frantisek
   Host (Guest)

   tak… ted jsem volal na callcentrum bezDodvatele. Musim rict, ze muj prvni dojem je, ze jsou to „smejdi“…. Muj dotaz byl jednoduchy. Budete fakturovat podle hodinovych spotreb? odpoved byla, ze nevime…. Pry je to tak, ze pokud jim distributor nedoda hodinove spotreby/dodavky tak fam to nafakturuji podle prumeru spotreby domacnosti a s tym i ceny na trhu. Takze pokud budete prat (nebo ohrivat bazen) v case nejnizsi ceny elektriny na trhu, tak je vam to k nicemu, protoze vam to stejne nauctuji za jinou cenu. Pry jde zjistit jestli distributor fakturuje v hodinach nebo dnes nebo mesicich. To si ale musite zjistit vy sami, pred podpisem smlouvy. Takze klasika: jejich: „Cena silové elektřiny je účtována dle hodinových cen dosažených obchodováním na denním velkoobchodním trhu.“ jsou pouze martketingove keci, ktere hranici s „agresivni obchodni praktikou.

  • #135218 Odpovědět

   XL
   Host (Guest)

   Tak dneska bylo ve zprávách, že distribuce hromadně instaluje chytré měřáky, u kterých se dá sledovat aktuální spotřeba přes internet a že ceny zelených tarifů budou výhodnější. Tak bych řekl, že záměrem bude zavádění těch pohyblivých tarifů.

  • #134088 Odpovědět

   Petr Woff
   Správce

   Tento dodavatel se sice pojmenoval „bezDodavatele“, nicméně jeho jediný akcionář je zároveň marketingovým ředitelem ve společnosti Bohemia Energy. Odběratel předem neví, jakou cenu zaplatí za elektrickou energii nebo zemní plyn – respektive záleží na velkoobchodním trhu, který může kdykoli zlevnit, ale taky zdražit. Nicméně má jistotu, že bude muset uhradit nemalý paušální poplatek, i když třeba nakonec nic nespotřebuje.

   • Tato odpověď byla upravena před 1 měsícem, 4 týdny autorem Petr Woff.
   • Tato odpověď byla upravena před 1 měsícem, 4 týdny autorem Petr Woff.
   • Tato odpověď byla upravena před 1 měsícem, 4 týdny autorem Petr Woff.
   • #134232 Odpovědět

    Vaa
    Host (Guest)

    Ty odpovědi jsou jak z pera marketingového gurua a studentů nových médií :-))

    Pravda je, že odběratel/dodavatel má jistotu, že bude muset uhradit/vydělá nemalý paušální poplatek 2200 Kč + DPH 😉 Ostatní je zcela bez rizika pro dodavatele.

    Na druhou stranu, pokud odebere víc než třeba 10 MWh, tak se to patrně vyplatí… je to takový “balíček” s minimálním plněním, divím se, že se to objevilo až teď…

    Brzo se objeví někdo s levnějším paušálem, třeba za 3,99 Kč/den (=1460 Kč/rok). To už by mě docela zaujalo :-:-))

    Při 10.000 klientech je to slušných 14,5 milionů zisku bez rizika :-))

    Ps: Typový diagram dodávky se dá obejít měsíčním samoodečtem. Sami to píší na webu, dobré vědět.

  • #132919 Odpovědět

   Pavel P.
   Host (Guest)

   Tak ono to bude asi závislé i na poptávce, a vemte si jen to, jak se rozšiřují solární panely po střechách. To je všechno dohromady, přijde mi, že lidi chtějí být čím dál víc nejen soběstačný, ale taky, že se u nás postupně začíná zažívat tento trend, bezDodavatel na to podle mě jen navazuje a rozšiřuje obzory svojí nabídkou. Mně se líbí jak to oni uchopili. 

  • #132834 Odpovědět

   Dave
   Host (Guest)

   Jsem zvědavý jakou tendenci nárůstu budou mít tyhle zelený tarify, díval jsem se, že jich celkem přibývá..

   • #133674 Odpovědět

    Radim
    Host (Guest)

    S manželkou jsme se také shodli, že bychom chtěli nějaký takovýto tarif domů zajistit, vzhledem k tomu když už jsme si zařídili úsporný dům, tak bychom chtěli uspořit i trochu přírodě a proto se nám zdá, že tady by to mohlo být ono. Ovšem zatím máme jen zaslaný email, že by jsme chtěli vědět jak bychom platili, tak počkáme co z bezDodavatele pošlou.

    • #133841 Odpovědět

     Dave
     Host (Guest)

     Tak dejte pak vědět co zajímavého jste se od nich dozvěděl. Oni jsou v podstatě dvě možnosti.. buď to bude chvilkový trend, ale to si úplně nemyslím a nebo se to uchytí a postupně tyto zelené tarify jako nabízí bezDodavatele a další se budou na trhu víc a víc uchycovat a nedivil bych se, kdyby časem po nich byla i vyšší poptávka, než po těch běžných. Je to jen otázkou času a taky jak budou lidé naprogramovaní.

  • #129686 Odpovědět

   J.Mach
   Host (Guest)

   Zjišťoval jste si už u nich někdo kalkulaci s vlastním vyúčtováním, jak to vychází? Já nemám ještě papír za loňský rok doma, tak se mi tam nechce posílat neaktuální. Ale myslím si, že s tou spotovkou to musí vycházet při cenách co jsou teď dobře.

   • #129933 Odpovědět

    Ondřej Houda
    Host (Guest)

    No nemám to přímo od nich, u nich jsem to ještě nepoptával, ale dělal jsem si všeobecnou kalkulaci elektřiny na srovnávači tzb-info  a tam jsem měl na rodinném domě s dvoutarifní sazbou D25d slevu při roční spotřebě NT 1,32MWh a VT 3,36 MWh přes 2000,- korun, takže si myslím, že při mojí spotřebě to vychází dobře.

  • #129507 Odpovědět

   Kryštof
   Host (Guest)

   Za cenu podle stavu na burze, si myslím, že to smysl dává, protože není ničím dalším ovlivněná a taky vzhledem k tomu, že je to novinka se hodí smlouva na neurčito, kdy to lidi podle mě budou chtít ze zvědavosti vyzkoušet. Pro mě už je plus jen to, že se tím takto někdo vůbec zabývá a myslí i na prostředí kolem nás.

  • #129430 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Toto mě celkem zaujalo i když jsem se vyloženě zelenou energií nikdy nezabýval. Hledám si kam bych převedl nově elektřinu a tento projekt jí má ve svém konceptu za poměrné dobrý peníze ze spotového trhu se smlouvou na neurčito. Elektřiny máme větší spotřebu, protože nám slouží i k topení, tak by to pro nás i smysl dávalo, co si o tom myslíte?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
Odpovědět na: bezDodavatele – zkušenosti

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Storno