• Autor
  Příspěvky
  • #3072 Odpovědět

   renda
   Host (Guest)

   jestli se ptáte, zda se máte ohradit proti tomu, že vám účtují víc peněz, tak to si asi logicky odpovíte sám, že ano 🙂 myslím, že s nimi v zákaznickém centru vpohodě problém vyřešíte – rozhodně to smysl má!

  • #1489 Odpovědět

   Milan Rabiška
   Host (Guest)

   Mám smlouvu na dodávku plynu od společnosti České energetické centrum (naštěstí už ve výpovědi). Tarif EURO ENERGIE +.  Ve smlouvě je garantována cena o 0,5 Euro za MWh nižší než u současného dodavatele (byla Pražská plynárenská).

   Nyní jsem dostal fakturu za uplynulý rok ve výši 3378,36 Kč za spotřebu 45 m2 plynu (asi 0,47 MW) což dává v přepočtu asi 6800 Kč/MWh

   Tato cena ani zdaleka neodpovídá garanci ve smlouvě.

   Cenou plynu se chápe součet regulované a neregulované ceny(cena komodity + cena marže).

   Dodavatel ČEC zřejmě chápe cenou plynu jen její komoditní část, takže láká na nízkou cenu komodity plynu ale navyšuje svoji marži (stálou měsíční platbu) na neuvěřitelných 134 Kč bez DPH měsíčně, což činí přes 50% celkové ceny.

   Můj dotaz je, zda má smysl fakturu reklamovat s odvoláním na garanci ceny ve smlouvě, nebo se s cenou smířit a blahořečit za to, že smlouva s dodavatelem pro další období byla ukončena.

   Případné zájemce o uzavření smlouvy s ČEC upozorňuji, že obdobná politika je i u nových tarifů (POHODA atp).

   Děkuji

   Milan Rabiška

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Cena plynu ČEC

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">