• Autor
  Příspěvky
  • #2437 Odpovědět

   F. Vlasák
   Host (Guest)
  • #1394 Odpovědět

   Dalibor Novák
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   nyní jsme u dodavatele plynu (ale i elektřiny) Centropol. Nelíbí se mi, že se nám cena za plyn od října zvedla téměř o 25% (do října 0,88676, nyní – březen 1,06221 kč/kWh). Podle kalkulačky by měl být pro náš kraj (jihomoravský) nejlevnější 3E, kdy u Centropolu podle kalkulačky za spotřebu 42 MWh/rok zaplatíme 64 tisíc, ale u 3E jen 48 tisíc (od 1.4.). Úspora je to tedy značná. Otázkou zůstává, jestli tomu tak skutečně je.

   Každopádně, přestože každý rok jsme dostávali zpět přeplatek v průměru 8 tisíc, dnes přišel nedoplatek přes 8 tisíce a zvýšení měsíčních záloh o 620,- kč na 5780,-.

   Takže je na místě uvažovat o změně dodavatele. Ale s tím jsou spojeny další problémy, které nevím, jak přesně řešit:

   1) na nedoplatek samozřejmě nemáme, má někdo zkušenost s Centropolem na možnosti splátek?

   2) nechá nás vůbec Centropol odejít, když tam je nedoplatek?

   3) smlouva je na dobu určitou (uzavíráná někdy v létě), nicméně o zvýšení ceny jsem se dozvěděl právě až z toho dnešního vyúčtování. Platí tedy pro mne možnost odstoupit bezplatně od smlouvy do 3 měsíců od změny cen, které mi nikdo předem neoznámil? Pokud ano, chápu dobře, že do konce března mám co dělat, abych to stihl vypovědět?

   Díky moc za rady.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Centropol vs. 3E Europe Easy Energy

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">