• Autor
  Příspěvky
 • #2437 Odpověď

  F. Vlasák
 • #1394 Odpověď

  Dalibor Novák

  Dobrý den,

  nyní jsme u dodavatele plynu (ale i elektřiny) Centropol. Nelíbí se mi, že se nám cena za plyn od října zvedla téměř o 25% (do října 0,88676, nyní – březen 1,06221 kč/kWh). Podle kalkulačky by měl být pro náš kraj (jihomoravský) nejlevnější 3E, kdy u Centropolu podle kalkulačky za spotřebu 42 MWh/rok zaplatíme 64 tisíc, ale u 3E jen 48 tisíc (od 1.4.). Úspora je to tedy značná. Otázkou zůstává, jestli tomu tak skutečně je.

  Každopádně, přestože každý rok jsme dostávali zpět přeplatek v průměru 8 tisíc, dnes přišel nedoplatek přes 8 tisíce a zvýšení měsíčních záloh o 620,- kč na 5780,-.

  Takže je na místě uvažovat o změně dodavatele. Ale s tím jsou spojeny další problémy, které nevím, jak přesně řešit:

  1) na nedoplatek samozřejmě nemáme, má někdo zkušenost s Centropolem na možnosti splátek?

  2) nechá nás vůbec Centropol odejít, když tam je nedoplatek?

  3) smlouva je na dobu určitou (uzavíráná někdy v létě), nicméně o zvýšení ceny jsem se dozvěděl právě až z toho dnešního vyúčtování. Platí tedy pro mne možnost odstoupit bezplatně od smlouvy do 3 měsíců od změny cen, které mi nikdo předem neoznámil? Pokud ano, chápu dobře, že do konce března mám co dělat, abych to stihl vypovědět?

  Díky moc za rady.

Odpovědět: Centropol vs. 3E Europe Easy Energy

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">