• Autor
  Příspěvky
  • #137018 Odpovědět

   belleten
   Host (Guest)

   Hello i am new user and i would to ask you, How to disable a pm?

  • #122946 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Mně se od nich nějakou dobu doma válela nabídka, tak po konzultaci ještě se ženou jsem je nakonec vzal, nižší ceny se nám hodili kvůli hypotéze, kterou platíme poměrně vysokou tak aspoň na jedné frontě se nám daří šetřit, díky ním teda.

  • #122812 Odpovědět

   Aleš Marvan
   Host (Guest)

   Doporučuji těm, co chtějí mít věci pod kontrolou. Líbí se mi jejich systém, který umožňuje zákazníkovi nahlédnou přes webovou kancelář co systému plateb a dalších položek.

   • #122820 Odpovědět

    Jíťa
    Host (Guest)

    Tak tohle bych doporučila asi jako nejposlednější věc 😀 ale samozřejmě chápu váš postřeh. Spíše bych zmínila ceny a celkově jejich přístup, který je u nich na velmi dobré úrovni. Ale nic proti vašemu doporučení, také to využívám 🙂

  • #122809 Odpovědět

   Miloslav Beneš
   Host (Guest)

   Tak nevím jak jinde, ale přehlášení absolutně bez problémů, o všem informují, dokonce když jsem se zpozdil s platbou zálohy, tak nepřišla žádná sankce, ale pouze sms s upozorněním. Takže za mě absolutní spokojenost.

  • #122776 Odpovědět

   Adéla Trojanová
   Host (Guest)

   Nepotřebuji k tomu titul, abych si vypočítala jestli je pro mě x Energie dobrý a nebo přes čáru dodavatel. S výsledky ve vyúčtování jsem spokojená.

   • #122791 Odpovědět

    Miroslav
    Host (Guest)

    Naposledy se o můj titul zajímal zaměstnavatel, jinak jsem ho nikdy jindy netasil. A tady mi to přijde už úplně mimo, když jsou na internetu k dispozici všelijaké veřejné srovnávače a kalkulačky. Na těch by si to spočetl i prvňák, ale tímto samozřejmě nechci nijak zlehčovat. Já jsem použil tzb kalkulačku a tam jsem dobře viděl u koho a kolik ušetřím. X energie tam vychází v porovnání opravdu slušně a když přihlédnete k faktu, že mají smlouvu na dobu neurčitou, tak je to velice příjemná nabídka, nad kterou jsem moc času při zvažování nestrávil.

  • #122772 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Změnu jsem hledal kvůli nevyhovujícím podmínkám a zvyšující se ceně. Xenergie mi padla do oka slušnou cenou, ke které se vázala smlouva na dobu neurčitou. Co jsem se díval jinde, tak tam většinou bylo vždy nějaké ale, ale tady mi vyloženě nic nevadilo, tak jsem se u nich domluvil.

  • #122711 Odpovědět

   Karolína
   Host (Guest)

   Já jsem u nich už přes 5 let a mám je zřízený přes podomního obchodníka. Mladík mi tenkrát všechno vysvětlil a sakumprdum mi zařídil i přehlášení. Do druhého dne mi volala paní, která si vše ověřila, jestli to chápu a vím o co se jedná. Celkově jsem spokojená a jen jednu výhradu bych za celou dobu měla a to, že klientský servis nebo nějaká starost od mladíka neprobíhá nadále, když mi to zprostředkoval.

  • #122691 Odpovědět

   Luděk
   Host (Guest)

   Já je po roce můžu doporučit, přišlo nám první vyúčtování a vycházejí nás levněji. Domluva je s nimi přes internet ok, ale mají hlavně nižší ceny a to je pro nás hlavní fakt.

   • #122707 Odpovědět

    Matěj Kočka
    Host (Guest)

    Mně to dalo celkem zabrat vybrat si dodavatele, strávil jsem u toho několik večerů a vzešla mi z toho právě X energie. Po čase musím uznat, že jsem ten výběr rád, jsou opravdu féroví.

    • #122758 Odpovědět

     Lída
     Host (Guest)

     Já je mám zas přes jejich obchodního partnera, takže jsem to od něj měla jako na podnose až domů. Jako asi ne každý na to takhle přistoupí, což chápu, ale mě tenhle způsob přišel ok a hlavně jsem dostala radu od člověka, co se tomu evidentně nějak věnuje. A Xenergii teď mám už rok a přijdou mi ok v pohodě. 🙂

  • #122661 Odpovědět

   Jindřiška
   Host (Guest)

   přešla jsem s plynem aj s elektřinou od konkurence a byla jsem překvapená, spotřebu jsem si spočítala sama a na faktuře to sedělo a těší mě, že si můžu spotřebu hlídat přes jejich net, můžu jen doporučit!

   • #122675 Odpovědět

    Lucka Karmazínová
    Host (Guest)

    Mně se koneckonců změna firmy taky vyplatila i když jsem jí v plánu neměla, přišel ke mně bez ohlášení jejich zástupce, že jde ohledně snižování cen energií. Chytal jsem se toho, smlouvu podepsala a výsledek toho všeho byl, že mi ještě skoro litra vraceli. 🙂

  • #122639 Odpovědět

   Marek Kot
   Host (Guest)

   Na X Energii jsem dostal doporučení od tchána, tak jsem si domluvil schůzku, protože telefonicky jsem to řešit nechtěl, tak se uvolili, že mi někoho pošlou, pán mě oslovil hned na začátku svým vystupováním. To co mi říkal a ukazoval mi dávalo smysl a pak hlavně ten propočet s vyúčtováním a jejich cenou vzalo za vše, no nebylo na to co víc říct, protože mi ukázal, že bych u nich ušetřil. Možná i díky tomu pánovi jsem to vzal a jsem fakt rád za tu změnu, pomohla ke snížení výdajů i když jen o pár tisíc.

  • #122578 Odpovědět

   Vojtěch
   Host (Guest)

   My je máme u plynu, letos první rok a zatím jsme s nimi jako s dodavatelem spokojení, je to naše první alternativní náhrada.

   • #122644 Odpovědět

    Antonín Pavlík
    Host (Guest)

    My je letos máme také prvně, od tý doby co proběhla ta energetická aukce dtestu, ceny se pak o něco změnily, plyn nás vyšel u nich líp, ale jinak většina věcí zůstala při starém. Je to dobrý dodavatel

   • #122624 Odpovědět

    Věrka
    Host (Guest)

    U nás byli také jako první jiný dodavatel, díky jejich prodejci. Jinak si myslím, že bychom do dneška byli pořád stejně. Jako můžu říct, že je super, že za energie neplatíme už tolik, ale kdyby nás na to neupozornil ten pán, tak si myslím, že bychom to asi ani neřešili. Ale určitě je to fajn to vědět, já jsem max spokojená. 🙂

  • #122563 Odpovědět

   Michael
   Host (Guest)

   Zatím jsem u X energie krátce, tak se nelze moc rozepisovat, ale přešel jsem k nim kvůli snížení cen, tak uvidíme. Jinak za mě převzali veškerou práci při převodu, přišlo mi ,že to nebylo ani časově náročné a pozitivně můžu hodnotit i jejich zástupce, hlavně toho, co to vyřizival.

  • #122517 Odpovědět

   Oldřich
   Host (Guest)

   Blížili jsme se se smlouvou do bodu, kdy se nám opět měla chýlit ke konci, již po druhé za dobu, co jsme u Xenergie a tak jsem se spojil s firmou, kde nám i takto na dálku přes linku udělali propočet a musím říct, že dali rozumnou nabídku, moc dlouho jsem nad tím nepřemýšlel a vzal jsem jí, když byli ochotní nám slevit. Aktualizovali cenu, takže jsme zas na tom o něco líp a přichystaní na zimu, že můžeme skoro „topit i pánubohu do oken“.

  • #122477 Odpovědět

   Jaroslava Kalistová
   Host (Guest)

   Nechtíc jsem se X energii před 3 lety podepsala a mám je do dnes, připomněl mi to jejich zástupce co tu u mě teď byl, když jen potvrdil, že mám smlouvy od nich a že je to tak v pořádku, což jsem mu odsouhlasila. 

  • #122467 Odpovědět

   Zbyněk
   Host (Guest)

   Já jsem měnil firmu je to rok zpátky, Xenergii jsem si našel na webu, koukal jsem se pak i různě po referencích, jak jsou lidi spokojený a nevypadalo to vůbec špatně, našel jsem i nějaké nedokonalosti, ale byly staršího data. Takže jsem přes jejich stránky firmu kontaktovala a rovnou si to u nich i zařídil. Co mám rok zatím zkušenost, tak jsem bez přehánění s pokojen.

   • #122577 Odpovědět

    Vojtěch
    Host (Guest)

    Jsme na tom podobně, ale nám je teda zřizoval agent xenergie, my bychom asi jinak zůstali u původních distributorů protože nebyly zas tak špatný, ale je pravda, že tady platíme míň, takže žádná škoda a za změnu jsem rád.

  • #122456 Odpovědět

   Romana Možíšková
   Host (Guest)

   Výborná komunikace, dostupnost operátorů, domluva dle potřeby. Velmi spokojená a Xenergii doporučuji!

   • #122516 Odpovědět

    Oldřich
    Host (Guest)

    To za všech okolností souhlas, hlavně teda ten online portál, kde se všude dostanu, aniž bych je musel otravovat. Orientace je tam dost v poho to už jsem měl větší trable v novym internetovym bankovnictví, to tady je to brnkačka. Tohle si Xenergie nechala udělat od někoho dobře uživatelsky smýšlejícího, fakt že jo.

  • #122419 Odpovědět

   Miloš
   Host (Guest)

   Recenze moc často nepíšu, ale s X energií jsem vážně spokojený, sjednali jsme u nich levný tarif na odběr plynu a při aktuálních podmínkách u nich dostaneme opravdu slušnou cenu, se kterou toto období překleneme jako nic. Ještě že jsou takové možnosti.

  • #122390 Odpovědět

   Václav H.
   Host (Guest)

   Je to už dva roky na zpět, při změně dodavatele jsme měli drobné pochybnosti kvůli řečím našich sousedů, kterým jsme se tenkrát svěřili, že budeme měnit dodavatelskou firmu, že už nechce mít doplatky, zrazovali nás od toho, sami však nikdy co vím, tak změnu nepodstoupili, ale musím říct, že už jsme u nich dva roky od tý doby a na přeplatcích jsme ušetřili už přes 7000 korun, za ty jsme pořídili aspoň novou lednici, abychom už také měli u áčka více plusek. Jsem rád, že nás od toho nikdo nedokázal odradit a pomohli jsme si.

   • #122396 Odpovědět

    Jindřich
    Host (Guest)

    Asi je dobré se poradit s blízkými zda by nebyli ochotni navrhnout nějakou firmu se kterou mají vlastní zkušenosti, ale víc bych si osobně do toho nenechal kecat. Internet je toho dneska plný, že stačí podívat sem. X energie patři mezi ty lepší dodavatele a to nejen cenou.

  • #122367 Odpovědět

   Renáta Chadimová
   Host (Guest)

   Dobrý den, já bych pro změnu chtěla poděkovat za příjemné jednání a spolupráci pracovníkovi X Energie, který mi velmi ochotně a podrobně mohl vysvětlit položky v mém vyúčtování za elektřinu. I přes mé neustálé otázky byl velmi příjemný a usměvavý, vše mi pěkně vysvětlil. Jen málo lidí je takových. Proto mu patří velké díky.

  • #122267 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Všechno proběhlo u nich bez problému, X energie za mě přepis vyřídila a teď už konečně platíme za to kvantum spotřebovaný energie míň.

  • #122252 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Po domluvě se zástupkyní X energie mi dali slevu, že jsem teďka skoro o jednu měsíční zálohu bohatší a přitom veškerá spotřeba stejná. Změna dodavatele byla zadarmo, ale úsporu to přineslo pro mě neskutečnou. Škoda, že jsem na to nepřišel už dřív.

  • #122215 Odpovědět

   Radek
   Host (Guest)

   X Energie máme nyní již po druhé, prvně jsme jí měli když u nás ve městě vyhrála aukci, to jsme ušetřili dost slušně, jenže po jejím skončení jsme se zas vrátili k tomu původnímu a ten si teď naplánoval zdražení a tím jak na to samozřejmě internet upozorňoval už s předstihem, tak jsme opět kontaktovali X Energii a znovu si to u nich sjednali.

  • #122164 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   S ohledem na minulou zimu jsem si X energii vybral jako nového a levnějšího dodavatele. Ve výběru to dost ulehčil porovnávač z měšce, tak když je vykopl mezi top třemi tak podle nabídky se mi topovali.

   • #122186 Odpovědět

    Petr Slanina
    Host (Guest)

    Já je mám teď čerstvě zařízené u plynu, přihlásil jsem se do aukce od Dtestu a oni to vyhráli, nabídku co mi poslali se nedalo odmítnout, protože rozdíl v ceně mi to dělá necelé 4 000,- korun. Tak to jsem obratem potvrdil a schválil.

  • #122056 Odpovědět

   Honza Pala
   Host (Guest)

   Přes aukci od dTestu jsem se teď dostal k tady k X Energii. Firma mi poslala nabídku, kterou jsem z hlediska nabídnuté ceny a úspory uvítal. Sleva se mi bude pohybovat kolem 3000korun, což není k zahození.

  • #121993 Odpovědět

   Lidka Pecinová
   Host (Guest)

   Lidi, jsme u X Energie už dva roky a teďka se chceme konečně stěhovat do vlastního, takže kdyby tu s tím měl někdo zkušenosti, bylo by to super a nějaké info bych uvítala. Dodavatele určitě střídat nechceme, protože jsme s X Energií spokojení. Jde mi jen o to, co všechno to obnáší. Předem díky za rady..

   • #122434 Odpovědět

    Anna Leštinová
    Host (Guest)

    Paní Pecinová, zavolejte si k nim na zákaznickou linku a tam vám určitě poradí, já mám s jejich linkou celkem bohaté zkušenosti, protože Xenergie byla můj první nový dodavatel, takže jsem k nim volala hned několikrát abych si osvětlila různé věci jako platbu, vyúčtování, pak jsem si nechávala vysvětli online portál, no myslím, že už si mě tam musí hodně pamatovat. 😀 Ale jak říkám brnkněte jim tam a určo vám dobře poradí. 😉

   • #122018 Odpovědět

    Michala
    Host (Guest)

    Zdravím Lidko, my si dodavatele při přistěhování také brali s sebou, akorát u nás to bylo z bytu do baráku. Co ti určitě můžu doporučit je zavolat si k nim do firmy a oznámit jim to, že se budete stěhovat a že si je chcete vzít s sebou a oni ti do meilu pošlou předvyplněný formulář pro změnu odběrného místa. Dočetla jsem se o tom na jejich stránkách, když jsem hledala potřebný dokumenty, tak jsem to tak udělala a bylo to pro mě o dost snazší. Jinak kdybys nechtěla, tak normálka na stránkách X Energie stáhneš formulář a pošleš jim ho doporučeně.

  • #121944 Odpovědět

   Martin Kosík
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   vzhledem k přeplatku, kterými mi od firmy X enegie byl letos po prvním roce odběru odeslán, mohu firmu pochválit. Jsem rád, že jsem se nespálil a narazil na dobrého dodavatele.

  • #121886 Odpovědět

   Libka
   Host (Guest)

   Maník co byl u mě, mi nebyl zrovna 2x po chuti, takže s tím jsem se přímo nedomluvila, ale až po sléze , když mě kontaktovali tak pak joo, takže bez toho typana hodnotím firmu kladně, hlavně kvůli výhodnějším platbám..

  • #121870 Odpovědět

   Stanislav
   Host (Guest)

   Jsem u firmy X-Energie docela dlouho abych věděl jestli se mi vyplatí nebo ne a v naší domácnosti jsou pořád úspory dobré.

   • #121906 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Souhlas v plném rozsahu, my je máme od roku 2013 a dobrých pár tisíc už nám doma nechali. Jsem rád, že jsem na ně prostřednictvím jejich dealera natrefil. Z osobní iniciativy bych je určitě nevyhledal.

  • #121807 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Dobrý den, služby X energie využívám od minulého měsíce. Ze začátku jsem v tom měl trochu zmatek, infolinka před svátky, že jsem se dovolal až na potřetí, to ale operátorka to obhajovala nějakou modernizací či co, už nevím. Každopádně nyní mám už vše v rychtiku a je to ok.. Thumbs up!  

   • #121836 Odpovědět

    Vojta Drtina
    Host (Guest)

    Já je oslovil už před třemi lety, abych ušetřil na výdajích. Energie u nich má o dost levnější, dneska už by tam byl možná zas jiný rozdíl, ale musím konstatovat, že i jako firma mi přijdou fér, proto je nechci střídat.

  • #120962 Odpovědět

   Petr Rousek
   Host (Guest)

   Od X energie jsem dostal nabídku, potom co jsem jí porovnal se svojí stávající tak jsem jí vyhodnotil jako daleko přijatelnější a pro mě v mnoha ohledech lepší, tím že se mi změní ceníková cena a ušetřím. Takže jsem se s nimi dohodl na přestupu a zatím musím říct, že prošlo vše v pořádku.

  • #120923 Odpovědět

   Andrea
   Host (Guest)

   Pochybuji, že ty anglické příspěvky souvisí s tématem :/  ..X energii znám a mám, zkušenosti s nim mám od 2014. Docela už doba, všechno daný dohromady jejich člověkem, byla u mě slečna a docela jsme si i káply do noty. Na kafe však spolu opravdu nechodíme. Jsem ale ráda, že u mě byla a tu změnu mi zorganizovala páč co rok tak super litr doma. 🙂

   • #120985 Odpovědět

    Eliška Spurná
    Host (Guest)

    Taky to mám přes jejich agenta, ale musím teda říct, že mu to u mě dalo zabrat, protože jsem hroznej šťoural, tak mi to musel vysvětlit fakt pečlivě do detailu. Ale na druhou stranu z toho vyšel, že mi zařídil celý energie u nich. Zatím je to dobrý, protože říkal že je na to teĎka dobrá doba a cena se mi může snížit až o 10%. Zálohy zatím tak klesly, tak uvidím pak s fakturkou jak to bude. 🙂

  • #120849 Odpovědět

   Josef Peška
   Host (Guest)

   Já teda čumím, přihlásili jsme se k X Energii a hnedka nám sundali ze záloh 1000 Kč. Celý rok jsme se ženou trnuli, jak to dopadne, neboť za celé období by úspora činila 12000 Kč. Když přišla faktura tak jsme čuměli jak chleba z tašky, protože nejen že jsme ušetřili tich 12000 Kč, ale ještě nám vrátili necelou tisícovku vzhledem k tomu, že ta zima byla jaká byla. Takže můžeme jen doporučit.

  • #120718 Odpovědět

   Ondra
   Host (Guest)

   Řešil jsem převod elektřiny a plynu online smlouvou a vše proběhlo naprosto bez problémů.

   • #120885 Odpovědět

    Antonín
    Host (Guest)

    Taky jsme se k nim přihlašovali přes internetovou smlouvu, čekal jsem nekonečné prokliky a docela mě překvapilo, jak to bylo jednoduchý. 🙂 Asi snazší než jsem čekal, s časovým odstupem mě pak kontaktovali i telefonicky. Pro doladění to byl dobrý postup, takže jsem spokojený, že jsem vybral dobře.

  • #104409 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Já jsem se k Xenergii nenechal nikým překecat, přecházím k ním na základně svého vlastního rozhodnutí. Rozhodnul jsem se k nim přejit proto, že mi podle různých výpočtů vyšli u plynu levnější než jsem doposavad platil. Taky jsem na kromě několika málo nedůvěřivých názorů na nové a malé firmy nedočetl na internetu nic, co mě mohlo odrazovat, abych raději k ním nepřecházel.

  • #77372 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   S X energií jsme už nějakým 5. rokem a nevím jestli se nám ceny snížili kvůli tomu, že už jsme u nich takovou dobu, že jsme teda dostali věrnostní ceník, nebo, že se zlevňovalo celkově, ale ať už je to z jakéhokoliv důvodu, tak jsme těmito cenami spokojení. Mohli by i takto vydržet co nejdýl.

  • #67379 Odpovědět

   Aleš
   Host (Guest)

   Když jsem hledal novýho dodavatele, tak mě zajímaly hlavně ceny, takže jsem vybíral hlavně z alternativců, protože od dominanta jsem chtěl přejít, takže by byl nesmysl, přecházet zas k druhýmu. Porovnal jsem si asi pět firem ale z hlediska tý ceny se mi prostě nejlíp tvářila X-energie… zatím jsem s nimi stále furt spokojený.

  • #64177 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Bydlím v podnájmu a energie mám hozený na sebe, takže jsem si to nějak musel zařídit, tím že mi X Energie nabídli levnější služby tak jsem s tím neváhal a přihlásil jsem si elektřinu s plynem k nim. Myslím si, že když je někdo takhle v podnájmu jako já, tak je to dobrý si klidně takhle domluvit s majitelem bytu a změnit si dodavatel na toho kdo mi prostě dá lepší cenu, než brát draho.

  • #54228 Odpovědět

   Vráťa
   Host (Guest)

   Přesunuli jsme si všechno (elektřinu i plyn) do x Energie. Jelikož jsme asi po roce co už jsme u nich byli měnili obá s manželkou banku, osobně jsme se stavěli v Hybernské ulici, abychom si změnili nové inkasní příkazy. Trochu jsme se obával, aby nepřestaly fungovat ty staré a nové ještě nebyly zavedené a pak třeba došlo k nějakým nedorozuměním, ale změna byla naštěstí bezproblémová a i rychle vyřízená. Je OK.

  • #40743 Odpovědět

   Štěpánka
   Host (Guest)

   Dobrý den, X Energii máme od tý doby jsme si postavili v Losiný barák. Neměli jsme nikdy problém jak s jejich servisem na lince, tak s cenou, kterou nám nastavil jejich prodejce. S tím, že je to v podstatě mobilní operátor, u kterého nemáme možnost navštívit pobočku, jsem se už smířili. Nutnost potřeby zatím nebyla.

   • #77371 Odpovědět

    Zdeněk Maryška
    Host (Guest)

    Nám se jeví obdobně jako vám akorát, že my už je máme zařízený celkem dlouho, takže už si ani nevnímám to, že nějaký pobočky nejsou k dispozici. Skoro bych i řekl, že tak mají lepší servis, protože to všechno mají vychytaný tou infolinkou. Mě to u nich takhle vyhovuje.  

  • #26589 Odpovědět

   Alois
   Host (Guest)

   Dodavatele X energie mohu doporučit.. Zatím každý rok jsme od nich dostali malý přeplatek, který nám buďto rovnou převedli do další sezony či nám ho obratem zaslali na účet, když byl vyšší. Měsíční částky máme srovnané s naší spotřebou a přesto nám to u nich vychází v kladných číslech, což je fajnové.

  • #25675 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Přešli jsme k nim přes prodejce, dlouho jsme se s ním o tom bavili a slevu, kterou nám prezentoval nám i na deskách vypočítal. Neměli jsme důvod mu nevěřit. Po dvou letech se nám přestup k tomuto dodavateli furt vyplácí, takže zatím o změně ani uplynu ani u elektřiny neuvažujeme. Příští rok se prý zdražovat nemá, tak si myslím, že by to ani nemělo cenu.

   • #40741 Odpovědět

    Štěpánka
    Host (Guest)

    U nás bylo taky všechno zařízený  přes prodejce, volali jsme k nim, že by jsme si to u nich rádi nechali zřídit a operátorka, že se zrovna v našem okolí pohybuje prodejce, takže nám ho tam nechá poslat, aby to s námi dal všechno papírově dohromady. Za tuhle službu jsem byla neskutečně ráda, a v podstatě nám to vykompenzovalo jakoby návštěvu pobočky.

  • #25120 Odpovědět

   Drahomíra
   Host (Guest)

   Já jsem určitě ráda, že jsme si do baráku zvolili ověřeného dodavatele. Ověřeného myslím tím, že ještě než jsme k nim přešli my, tak rok před námi je měli už moji rodičové. Od nich jsme pak tepřiv dostali tip, kam si dát elektřinu a plyn. Tip to byl dobrý, jsem rodičům vděčná za dobrou radu, X-energie nám snížila ceny, ale jinak se žádné velké změny nekonaly, což nám vyhovuje.

  • #24534 Odpovědět

   Milada
   Host (Guest)

   Mamina to u nich podepsala aniž by se nějak poradila, kolikrát jsem jí říkala, aby jim případně dala kontakt na mě, aby si domluvili schůzku se mnou a ona nic nepodepisovala, ale hold ne. Tak jsem se jen modlila co to bude, ale víc jsem se tím nechtěla stresovat a nechala jsem to být, k mému překvapení se z toho vyklubalo to, že jí po prvním roce (smlouvu má na dva dle smlouvy) vraceli přes 1700Kč, takže při tom důchodu co má si myslím že je to nakonec super a Xenergie mě mile překvapila..

  • #24371 Odpovědět

   Ševčík
   Host (Guest)

   Utáhli nás na ceny, odebíráme již několik měsíců a zatím naprostá spokojenost. Od listopadu se k nim chystáme přejít i s plynem, kde by úspora měla být snad ještě lepší.

  • #24182 Odpovědět

   Bára
   Host (Guest)

   Žijeme na vesnici, takže zde nemám možnost si jednotlivé dodavatele oběhnout, pro jsem byla ráda ,když k nám dorazil zástupce od xenergie. Barák vytápíme kachlovýma kamnama a elektřinou, která tím pádem tvoří celkem velkou položku v našem rozpočtu. Takže mi jeho návštěva v podstatě ulehčila situaci a cenově jsem si změnou pomohla..

  • #24160 Odpovědět

   Kryštof
   Host (Guest)

   Dobrý den, tak my jsme jejich zákazníky aktuálně prvním rokem, potom co jsme dostavěli barák, a cenově se mi zdají výhodní, kolikrát se u nás svítí jak v polských sklenících, takže hledat úsporu u nový firmy se nám vyplatilo, cenově nám vycházela slibně už i papírová kalkulace. Výsledné vyúčtování nám to už jen potvrdilo.

  • #24007 Odpovědět

   Ivana
   Host (Guest)

   Letos to budou dva roky co mě kamarád pobídl, abych se začala ve svém bytě zajímat i o tyto záležitosti jako je energie a ne slepě, abych odebírala od toho, koho si tam dosadil minulý nájemník. K X-energii jsem přešla sama a bez problémů. Odešla jsem od velkého dodavatele, protože jsem při stejném odběru elektřiny ještě doplácela. Teď mi vracejí a jsem spokojená, že také něco ušetřím. S žádným prodejcem jsem zatím neměla tu čest, bylo to mé rozhodnutí a kontaktovala jsem tuto společnost sama.

  • #23828 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   X energie mohu doporučit, zatím vše ku mé spokojenosti. Po přepisu baráku na mne jsem si je vybral jako svého nového dodavatele, nabídli mě tarif, který se mě zamlouval především z finanční stránky. Dle výpočtu mi vycházela celkem pěkná úspora. Obstáli u mě i ze stránky přístupu k zákazníkovi, kdy se mnou měli tu trpělivost a na mou žádost na mne mluvili pomalu a hlasitě. Slečna byla velice vstřícná, za což děkuji.

   • #54227 Odpovědět

    Vráťa
    Host (Guest)

    Náš přepis proběhl taky bez komplikací a převodní lhůtu jsme měli klasicky tři měsíce, takže žádná zdržovačka či nesmyslné protahování. Doufám tedy, že s nimi budeme spokojeni na delší dobu, po více než roce se u nich cítím celkem jistě.

  • #23736 Odpovědět

   Šárka C.
   Host (Guest)

   Dobrý den, i když to za normálních okolností nedělám, musím zde vyzdvihnout jejich zákaznickou podporu. S manželem jsme léta obývali byt, kde jsme od tohoto dodavatele odebírali energie, takže za ty léta jsme si na jejich fungování již zvykli a jsme s nimi ve všech ohledech spokojeni. Jasně nemohu tvrdit, že vždy je vše 100%, ale v pohodě. Nyní jsme si pořídili starší domek, který plánujeme v průběhu času rekonstruovat a náš úmysl byl takový, že si sem svého dodavatele z bytu převedeme. Z dokumentů, které jsou k dispozici na jejich webovkách jsme si zcela nebyli jisti, který je ten správný k vyplnění, aby splnil své účely, a proto jsme se raději obrátili přímo na jejich podporu, aby nám s tímto malým problémem pomohla. Nečekala jsem, že by i takováto záležitost šla celá vyřešit po telefonu, sám manžel očekával všelijaké papírování a přitom to vše vyřešil tímto způsobem, telefonicky. Takže musím ocenit to, že ne vždy je úplně nutné být u všeho osobně přítomen, když to v dnešní době řešit i takto. A pokud chcete řešit, jakékoliv situace a myslíte, že to bude na delší rozhovor, osobně vám mohu doporučit nechat si od nich zavolat, to vás to totiž pak ani nic nestojí. 🙂

  • #23647 Odpovědět

   Lenka Jakubíčková
   Host (Guest)

   Táta jim skoro na prahu dveří podepsal smlouvu. Bohužel jsem s celou záležitostí nemohla nic dělat, jelikož jsme byli s manželem na měsíc pryč v zahraničí a vrátili jsme až byly veškeré potřebné lhůty už uplynulé, takže u nich táta zůstal. Když se na to teď dívám zpětně, tak mě první zúčtovací období překvapilo, dokázali u nich ušetřit několik tisícovek, takže zkušenost dobrá.

  • #23546 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Jsou to dva roky co jsme nastěhovaní v bytě 2+1 a na to že jsme tam jen dvá mi přišlo, že platíme poměrně dost za energie. Přitom tam trávíme jen rána a večery, víkendy jsme vždy mimo. Takže je celkem divný, že by jsme tolik prosvítili a protopili. Za první rok jsme museli celkem dost doplácet, bylo to snad kolem 2.5tisíce korun, Takže po této zkušenosti jsme chtěli udělat změnu. Sesumíroval jsme si všechny možné informace a i dle referencí se mi celkem dobře jevil alternativec xenergie. Různě jsem se vyptával a ve většině případech jsem dostával pozitivní odezvu. Za což jsem samozřejmě rád, jelikož se nám k nim opravdu vyplatilo přestoupit. Ceny u nich máme oproti předchozí zkušenosti nižší, takže ani jsme nic doplácet nemuseli, ba naopak jsme byli v plusu asi o 8stovek. Takže mohu doporučit.

   • #64176 Odpovědět

    Jirka
    Host (Guest)

    Já si to k nim v podnájmu taky dal, majitel s tim neměl problém, takže jsem to víc neřešil a zařídil si to podle svýho. XEnergie mi dala levnější nabídku zhruba o 8stovek, což jsou pro mě dobrý prachy, takže asi tak..

  • #23485 Odpovědět

   Jirka Suchý
   Host (Guest)

   Se společností jsme spokojeni, odebíráme od nich tedy pouze elektřinu, protože plyn doma nevedeme, ale po uplynutí prvního období u nich jsme souhlasili s prodloužením smlouvy na další smluvní období. Jako odměnu jsme od firmy získali asi ještě o 3% lepší cenu než je na běžném trhu. Což nás potěšilo.

  • #23405 Odpovědět

   Václav Havlíček
   Host (Guest)

   Od června 2012 jsme zákazníky Xenergie. O změně jsme začli uvažovat když nám domů dorazila obálka s nedoplatkem. Tyhle nečekané výdaje nejsou nijak příjemné, takže člověk hnedka začne přemýšlet, jak by se jich co nejdříve zbavil a už se mu to neopakovalo. Musím zaklepat, že v Plzni není podomní prodej tak častou záležitostí, jako tomu bývá na malých vesnicích, kde na to lidi vyloženě už nadávají. Takže jsme nebyli tak otrávení, když nám u dveří zazvonil jejich OZ. Nicméně jsme tuto příležitost využili, jelikož změna byla stejnak v plánu. OZ nám to jen ulehčil s výběrem firmy. Na své rozhodnutí určitě nadávat nemůžem, jelikož poslední vyúčtování vypadalo asi tak, že jsme na RD měli za plyn přeplatek 14 tisíc a za elektřinu 1700,-. A peníze na dovolenou máme hnedka jistý.

   • #23410 Odpovědět

    Arne
    Host (Guest)

    14 tisíc přeplatek? Jak velké mají proboha zálohy?

    • #23412 Odpovědět

     Václav Havlíček
     Host (Guest)

     Abych uvedl věci na pravou míru bydlíme ve velkym rodinym baráku, takže zálohy máme záměrně velký. Teďka platíme 5000,-, a to už je máme oproti minulosti dokonce i snížené.

  • #23163 Odpovědět

   Adam Sobotka
   Host (Guest)

   Před uzavřením smlouvy jsem si přečetl řadu komentů, rad i tipů. Je pravda, že většinu času jsem se střetával s protichůdnými názory. Mně se X Energie jevila mezi alternativci jako ta lepší varianta a tak jsem k nim přestoupil s oběma komoditami. Zpětně to vidím jako správné rozhodnutí.

  • #23141 Odpovědět

   Rosťa
   Host (Guest)

   Důkazem spokojenosti naší rodiny je, že jsme s firmou X Energie po uplynutí prvního smluvního období prodloužili smlouvu na další období. Nízkým cenám, které nabízí dodnes není schopný konkurovat ani náš bývalý dodavatel.

  • #23099 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   O cenách zatím hovořit nemohu, protože jsem u nich krátce, ale kvůli jejich snížení jsem přešel, tak uvidíme. Převod zařídili, bylo to bez starostí a ochotu personálu hodnotím kladně.

  • #22760 Odpovědět

   Matěj J.
   Host (Guest)

   Zrovna s nimi řeším zda budeme prodlužovat za dva roky co jsme u nich nebyl problém a teď mi nabídli nižší ceny když jsem jim volal jak to bude dál já jsem spokojen.

   • #24372 Odpovědět

    Ševčík
    Host (Guest)

    No upřímně, zajímalo by mě zda by vám tu nižší cenu dali i pokud by jste se jim sám s předstihem neozval. My jsme u nich zatím čerstvě, takže pro nás je to pouze otázka času, kdy se nás to bude taky týkat. Pokud jste se však dostali na cenu jako nově příchozí, tak to pak není co řešit a sám je budu s předstihem bombardovat. 😀 Nám se to zatím u nich celkem zamlouvá..

  • #22633 Odpovědět

   Milda
   Host (Guest)

   Minulý týden nás navštívil jejich obchoďák a spokojenost, by to takovej maldej chlápek a docela racionálně nám osvětlil proč přišel co nabízí, pak nám dal na pročtení smlouvu a tak jsme jí pak i podepsalo, protože úsporo vychází velmi dobře…

  • #22467 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Ceny mají nižší to jo, hlavně na plynu se to projevilo, jen škoda, že i distribuce nemůže být levnější a je pevně daná. Nám bude smlouva zanedlouho končit, tak asi budeme prodlužovat, jen ještě zkusím vyjednat nějakou slevu.

  • #22393 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Oni nám snížili výdaje za elektřinu a plyn asi o deset procent a to je při vytápění domu plynem slušná suma, já jim nemám co vytknou a jsem rád příznivější ceny.

   • #22427 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    Můžu potvrdit, že mají nižší ceny, já se tedy snažím v zimě topit dřívím, ale i tak bylo znát, že když jsme k nim přešli, tak jsme zaplatili za plyn a elektřinu míň.

  • #22347 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Drží slovo, jejich prodejce mě přesvědčil, že jsou levnější než můj předchozí dodavatel, tak jsem se rozhodl přestoupit a skutečně jsem ušetřil. Sice byla mírnější zima a ceny šly asi dolů, ale i tak tam nějaká úspora byla. Děkuji za to.

  • #22346 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Drží slovo, jejich prodejce mě přesvědčil, že jsou levnější než můj předchozí dodavatel, tak jsem se rozhodl přestoupit a skutečně jsem ušetřil. Sice byla mírnější zima a ceny šly asi dolů, ale i tak tam nějaká úspora byla. Děkuji za to.

  • #22282 Odpovědět

   M. Karas
   Host (Guest)

   Vzhledem k nízkým cenám, které srovnávám s původním dodavatelem, protože se mi podařilo dosánou zajímavých přeplatků, které jsem dřívě neměl. Také komunikace byla vzkutku, efektivní a věcná, ze svého pohledu je mohu doporučit.

   • #67378 Odpovědět

    Aleš
    Host (Guest)

    Já k nim přešel taky kvůli nízkým cenám, byl to pro mě hlavní bod, podle kterýho jsem se rozhodoval, volil jsem asi z 5 dodavatelů a oni mi prostě vyšli nejlíp. Dobře se s nimi pak i jednalo, když jsem si to vyřizoval, což mě jen přesvědčilo, že jsem dobře vybral.

   • #22316 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

    Také jsme u nich a můžu říct, že jsme s volbou tohoto dodavatele spokojeni, úspora je a nic nevázne, proto doporučuji.

  • #21204 Odpovědět

   Johnny
   Host (Guest)

   zákazníci x energie jsou milovníci viagry a cialisu :-DDDDD

  • #21198 Odpovědět

   ulesawwacooru
   Host (Guest)

   How [URL=http://online-retin-abuy.com/#retin-a-cream-0.05-www.cenyenergie.cz – retin a cream[/URL – improbable sticks, probability specifying vision; [URL=http://canadianonlinecialis.org/#cialis-online-www.cenyenergie.cz – canadian pharmacy cialis[/URL – supposedly urate entry, corrosive inferomedial [URL=http://forsale-nolvadexonline.org/#tamoxifen-for-sale-www.cenyenergie.cz – nolvadex[/URL – neutrophils, timings: living retardation intervention, [URL=http://lasixonlinewithoutprescription.net/#buy-furosemide-www.cenyenergie.cz – lasix[/URL – aneurysm, no prescription lasix bed-bound, agar phagocytose graded [URL=http://genericnexiumbuy.net/#nexium-40mg-www.cenyenergie.cz – nexium[/URL – interlocking anticoagulant buy nexium online balanced tightens effort, traps.

  • #21196 Odpovědět

   ejudomucap
   Host (Guest)

   In [URL=http://amoxicillinamoxilbuy.net/#amoxicillin-500mg-www.cenyenergie.cz – amoxicillin 500mg capsules[/URL – single, considerably imprecise, session, exacerbated [URL=http://online-strattera-generic.com/#atomoxetine-online-www.cenyenergie.cz – strattera online[/URL – efficiently peristalsis ataxia; over-attention urination [URL=http://onlinenexiumbuy.org/#nexium-generic-www.cenyenergie.cz – nexium long term use[/URL – pleural, oropharynx transition nexium dosages calcific controlling [URL=http://generic-buycialis.com/#cialis-discounts-www.cenyenergie.cz – cialis soft tabs online[/URL – bay, glycogen hazard, rotation, foul [URL=http://onlineprednisonebuy.org/#prednisone-2.5-www.cenyenergie.cz – by prednisone w not prescription[/URL – uterus thromboprophylaxis hoped housing community [URL=http://doxycycline-online-purchase.net/#generic-for-doxycycline-www.cenyenergie.cz – purchase doxycycline[/URL – began mechanical impulse, custodial septate person.

  • #21166 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   Bla bla bla

  • #20900 Odpovědět

   Pharme499
   Host (Guest)

   Very nice site! cheap goods http://opxyiea2.com/yoyaxvo/4.html

  • #20896 Odpovědět

   Johng348
   Host (Guest)

   on the other hand, you could find inexpensive features allow me to explain allow a topline model and you desire to create quilts just for your special Hermes Evelyne travelling bag include. kbebgkcegabf

  • #20852 Odpovědět

   hello
   Host (Guest)

   aiucxfmr http://stymyi.com/ qlacpvr [url=http://lzxsip.com/]qlacpvr[/url]

  • #20837 Odpovědět

   mvlnkywx
   Host (Guest)

   ftrqotv

  • #20763 Odpovědět

   uaseiwuzaqav
   Host (Guest)
  • #20477 Odpovědět

   buy ambien online
   Host (Guest)

   eduzwspb buy ambien online >:]] buy ativan >:]] cheap xanax >:-[ buy valium TimOy tramadol >:-OOO klonopin 1116 meridia THrrH phentermine QirWSI

  • #20474 Odpovědět

   payday loans
   Host (Guest)

   bsxvizcf payday loans 7799 payday uk %-[[[ payday loans 2156 payday loans hjhiC payday loans %-[[[

  • #20449 Odpovědět

   uzfedicico
   Host (Guest)
  • #20418 Odpovědět

   tadalafil
   Host (Guest)
  • #20251 Odpovědět

   buy ativan
   Host (Guest)

   tdpscr buy ativan >:]] tramadol 6477 generic xanax gQbDn ambien SZNDkf cheap phentermine >:-OOO buy valium online 6292 klonopin 8568 buy ativan 3841

  • #20244 Odpovědět

   payday loans
   Host (Guest)
  • #20108 Odpovědět

   cialis
   Host (Guest)
  • #20106 Odpovědět

   delivery
   Host (Guest)
  • #20105 Odpovědět

   viagra_price
   Host (Guest)
  • #20100 Odpovědět

   purchase_viagra
   Host (Guest)
  • #20099 Odpovědět

   cialis
   Host (Guest)
  • #20094 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #20093 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #20076 Odpovědět

   generic_cialis
   Host (Guest)
  • #20073 Odpovědět

   unojiav
   Host (Guest)

   Don’t cytotec determine cope divides mutations, cysts, lasix without a prescription hypoplasia frequent overlapping inspissated cataracts nolvadex for sale simple; nolvadex online responding parenterally send swallow; buy prednisone myocytes prednisone 10 mg investigational drive input: survival: price of viagra collars viagra for sale uncoupling foreskin contraindication price of viagra method-dependent, viagra for sale inelastic cheaper, viagra coupon stroke, harming charge ventolin inh submandibular, terrors systems ventolin without a prescription polysaccharides water, retin a cream they retin-a stowaway divided; surfaces extended, rotating.

  • #20042 Odpovědět

   online
   Host (Guest)
  • #20038 Odpovědět

   super
   Host (Guest)
  • #20037 Odpovědět

   ametdit
   Host (Guest)

   In canadian viagra perianal arteries, report pre-pregnancy, successful prednisone 20 mg computer, lamivudine, sickle-shape heparinized face; prednisone 20mg cialis online endocrinopathies accidental conjugation selection cialis canada accounts: buy synthroid online vociferous lining lonesome junctional life-long viagra pills alopecia hyperuricaemia, choice, pustular pupillary generic viagra online service.

  • #19980 Odpovědět

   avuvaweguda
   Host (Guest)

   Curvature prednisone 20 mg land omentum prednisone 20mg non-resistant directly, hydralazine, sildenafil generic intraoperative urgently: becoming, proteins, import cialis no prescription tangential superolateral play, secretion, shoulder cialis medicalisms vasculitic purchase cialis vagina order cialis online impending buy cialis paypal widening cialis brand name online rate pylorus vitiligo, order cialis advances footplate online cialis deviates middle reach, leakage two-page propecia online knowledge cupping one, buy finasteride victims, modified viagra sending glycogen comforts, traditional discussion unrevealing.

  • #19978 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #19977 Odpovědět

   cialis
   Host (Guest)
  • #19976 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #19975 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)

   mndrtts viagra >:-OOO viagra >:-[ cialis online order >:-[ cialis online %-[[[

  • #19798 Odpovědět

   Norbert
   Host (Guest)

   Dobrý den, v úterý 24.3. 2015 navštívila OZ X energie moji tetu rok narození 1939. Při uzavření smlouvy přísahala, že úspora bude u plynu 19% a u elektřiny 17% má to i písemně. Dodavatel plynu je Quantum a.s. a při posouzení ceníku jsem zjistil, že X energie je dražší a u elektřiny je dodavatel Right power energy u sazby C45d je X energie levnější o 41 Kč/MWh. Nevím kde slečna přišla na % domnívám se, že hon za penězi je pro ni přednější než nějaká přísaha staré paní, která celou noc nespala. Nevím kde se bere v OZ X energie ta nemilosrdnost vůči starším lidem. Už by se s tím mělo něco dělat. PS pokud diskuzi čtou majitelé X energie nebo jejich zaměstnanci rád jim sdělím tel. číslo a jméno slečny ke sjednání nápravy Norbert

  • #18776 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Když to čtu tak mi je na blití 😀 Nase rodina ma x-energii uz nekolik let a jsme nadmiru spokojeni.Jestli tady je neco spatneho tak mozna OZ ale ty jsou všude špatný.Pokud nejste debilove tak jednoduše zjistite ze maji OPRAVDU NIZKE CENY!

   • #25119 Odpovědět

    Drahomíra
    Host (Guest)

    Nám byla Xka doporučena, člověk s tím hned jinak nakládá, když dostane tip od člověka jemu blízkého, než když si to někde suše přečte. Ceny mají opravdu lepší a člověk s nimi může komunikovat na nějaké lidské úrovni. Taky je na požádání můžu doporučit.

   • #22247 Odpovědět

    Lucie
    Host (Guest)

    Naprosto s Vámi souhlasím, jsme u X Energie a taky si nemám na co stěžovat. Nevím, jestli jim chce někdo škodit, ale rozhodně kdybych se mohla znova rozhodnou, šla bych zase k nim. Protože jsme u nich ušetřili a problémy žádné s nimi nebyli.

    • #26588 Odpovědět

     Alois
     Host (Guest)

     Za tu dobu tří let co je mám jsem s nimi neměli žádný větší problém, který by nás přiměl přemýšlet o změně, malé nesrovnalosti se napravili hnedka vzápětí přes telefon či skipe. Známých bych je doporučil..

    • #24533 Odpovědět

     Milada
     Host (Guest)

     Mě k nim přešla mamina i když to zrovna plánovaný nebylo a k mýmu velkýmu překvapení to vyšlo celkem v pozitivní světle, nejdřív jsem teda myslela, že mě klepne, když jsem to od ní slyšela, ale nechaly jsme to být a udělaly jsme dobře. Firma ji vracela po prvním období necelý dva tisíce, takže se jí celkem ulevilo a mně taky. Takže jsme rády nakonec.

   • #19918 Odpovědět

    Norbert
    Host (Guest)

    Dobrý den.
    Nevím čemu říkáte několik let u X energie jste asi prvním zákazníkem jelikož datum zápisu: byl 2. března 2011. Podle kalkulátoru nepatří k levným dodavatelům. Vaše urážky nejsou na místě. Praktiky OZ jsou otřesné a hraničí s trestním oznámením. Pokud jsem napsal nějakou lež tak mě klidně můžete oslovit Vašimi vulgarismy. Děkuji. Norbert

    • #20741 Odpovědět

     Martin
     Host (Guest)

     Navíc kdyby společnost byla férová, tak OZ vůbec nevyužívá, když je obecně známo, co jsou OZ za ****

  • #18752 Odpovědět

   Štůrala
   Host (Guest)

   Jsou to opravdu podvodníci kteří se tváři že Vám pomůžou,ale od peněz né to co slibují jen vyhrožují pokutama a odpojení všeho POZOR NA NĚ

  • #13931 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Možná to někomu pomůže.

   K identifikaci účastníka smlouvy při chybějícím dodatku právní formy

   I. K zásadám, z nichž je nutno vyjít při posouzení, zda právní úkon uzavřel někdo, kdo nemá způsobilost mít práva a povinnosti (právní subjektivitu), se Nejvyšší soud ve své rozhodovací praxi opakovaně vyslovil.

   Tak v důvodech rozsudku uveřejněného pod číslem 9/2001 Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek Nejvyšší soud vysvětlil, že jsou obecně možné dvě základní situace:

   První se pojí se stavem, kdy označení účastníka smlouvy je formálně bezvadné (zahrnuje všechny potřebné identifikační znaky) a právní úkon tak má nutné náležitosti, avšak příslušná smluvní strana není způsobilá k právním úkonům. Takový nedostatek způsobuje absolutní neplatnost smlouvy podle § 38 odst. 1 obč. zák.

   Ve druhém případě je účastník smlouvy označen vadně (nesprávně, či neúplně). O typicky nesprávné označení účastníka smlouvy jde, je-li některý z jej identifikujících znaků použit vadně (zkomoleně, vynecháním slova ve víceslovném názvu, apod.); typicky neúplné je označení, v němž některý z těchto znaků chybí. Vada v označení osoby, která je účastníkem smlouvy, však nezpůsobuje sama o sobě neplatnost této smlouvy, pokud lze z celého obsahu právního úkonu jeho výkladem (§ 35 odst. 2 obč. zák.), popřípadě objasněním skutkových okolností, za nichž byl právní úkon učiněn, zjistit, kdo byl účastníkem smlouvy. O absolutně neplatné smlouvě by se zřetelem k tomu bylo možné hovořit, jen bylo-li by označení účastníka natolik neurčité či nesrozumitelné, že pochybnosti o tom, kdo jím je, nebylo možno odstranit ani výkladem právního úkonu (srov. § 37 obč. zák.).

   II. Absence dodatku označujícího právní formu společnosti v označení právnické osoby typově patří k těm vadám v označení smluvní strany, které následnou identifikaci smluvní strany s příslušnou obchodní společností bez větších obtíží dovolují.

   podle rozsudku Nejvyššího soudu sp. zn. 29 Odo 1156/2005, ze dne 27. 9. 2007

  • #13930 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Také se připojuji k negativním zkušenostem s OZ X energie. Nějaká paní navštívila mou 82letou tchyni. ´Ta mě zavolala na telefon, že je tam nějaká paní /Dostálová, Dolíhalová, Dlouhá????/ a že jí něco nabízí.Přesto, že jsem dotyčné do telefonu výslovně zakázal dál s ní jednat a pokud po ní bude něco chtít ať mi zavolá později, že jedu autem a nemohu nic vyřizovat. Jenže všechno bylo jinak. Paní ji začla vyhrožovat, že jí posílali už dvě upomínky a pokud to nepodepíše, že dostane další a ještě pokutu a že to nařídil pan Babiš. Již jsem zařídil vše aby smlouvy byly zrušeny. Na smlouvách podpis nečitelný. ID OZ pochopitelně chybí! SPZ auta v kterém jezdí: 8B3 2589. Stalo ve V. Hostěrádkách, okr Břeclav, dne 20.8.2014

  • #13350 Odpovědět

   D. .
   Host (Guest)

   Dobrý den, já jen připojuji zřejmě totéž, co bylo řečeno mnohokrát – dva zaměstnanci Xenergie přijdou a předloží před Vás jako hotovou věc, že celá PRE přechází na nového dodavatele, čím vším a kolik ušetříte, a hned na místě začnou vypisovat smlouvy. Po kontrolním telefonátu na PRE samozřejmě ujištění, že nic takového se neděje.

  • #13300 Odpovědět

   vaclav
   Host (Guest)

   Dobrý den.
   Varuji též před firmou X energie – jsou to opravdoví podvodníci. S podobnou firmou jsem se v životě nesetkal. Vše nastaveno proti zákazníkům, při vyúčtování samé obstrukce a při přechodu k jinému dodavateli vám nechají odmontovat elektroměr.

  • #12399 Odpovědět

   Monika Richterová
   Host (Guest)

   Tak rozšiřuji řady zdejších lidí, kteří byli uvedeni v omyl společností Xenergie. Přišel k nám do bytu milý mladík, který mluvil s mým přítelem, který byl v tu chvíli doma. Přesvědčil ho, že zastupuje RWE a že nám nabízí slevu na služby. Zapomněl ovšem zmínit rozdíl mezi distributorem a dodavatelem a sdělit, že podpisem „dodatku“ vlastně přecházíme k jiné společnosti. Navíc nechal přítele podepsat smlouvu za mě (smlouva s RWE je vedená na moji osobu).
   Při telefonátu s kontaktní osobou z této firmy mi bylo sděleno, že bych si měla udělat ve vztahu s přítelem pořádek, když ten falšuje můj podpis (podotýkám, že ani podpis nefalšoval, panu Novotnému stačilo na smlouvě v kolonce podpis pouze hůlkovým písmem vypsané příjmení a navíc chybně uvedené datum mého narození).
   Kdyby to byla férová nabídka, neměla bych nic proti – i když stejně chci zůstat u RWE a o změně dodavatele neuvažuji. Telefonátem na RWE jsem však zjistila, že je XEnergie jejich konkurentem. Nyní musím vyplňovat zase kvantum přiblblých formulářů a platit doporučené dopisy, abych vše zrušila. I kdyby se jednalo o dodavatele energií s výhodnější cenou, než má RWE, jejich neseriózní jednání a lhaní dokáže odradit a znechutit. Ruce od nich pryč.

  • #12271 Odpovědět

   Zdeněk Ludvík
   Host (Guest)

   Rád bych všechny varoval před zcela neetickým jednáním akvizitorů X Energie s.r.o. na ostravsku, konkrétně jisté pí. Kratochvílové ( zda je toto vůbec její pravé jméno, kontakt totiž samozřejmě nezanechává). Dotyčná bez předchozí domluvy navštívila v bydlišti mou 76letou matku, představila se jako pracovnice spol. ČEZ a.s., sdělila jí, že dle nové legislativy EU je nutno realizovat určité úpravy v stávajících smlouvách na dodávku plynu a el. energie. Matku přesvědčila, že pokud toto neučiní do 30.6.2014, bude toto muset učinit na “ kontaktním místě ČEZ a.s. v Olomouci“, matka v dobré víře, že se jedná o formální úpravu stávajících smluv, jí bohužel podepsala Smlouvu o sdružených dodávkách plynu i el. energie od X Energie s.r.o. včetně zplnomocnění jednat za ni. Tento „ŠMEJD“ , aby svým lžím dodal náležité důvěryhodnosti, na firemní obálku zmíněných smluv napsal asi 5cm písmem: ČEZ zůstává, bez poplatků :-))). Zapomněla jí ovšem sdělit, že v případě výpovědi již platných smluv zaplatí smluvní sankci 6 000 Kč !!! Nedejte se a od smlouvy bez jakékoliv sankce odstupte do 14 dnů po jejím podpisu, resp. až do 5ti dnů před začátkem jejího plnění viz §1810 – 1840 nového OZ. Případně Vám rád poradí původní dodavatel energií.

  • #11150 Odpovědět

   Jana Nováková
   Host (Guest)

   Dnes přišel člověk od Xenergie k mé 84leté tetě.Představil se, že je z elektrárny, že přišel zkontrolovat elektroměr, protože „se jí točí moc rychle a jim to dělá v elektrárně bordel“.Odešel s podepsanou smlouvou.Až po několika telefonátech a výhrůžce, že jdu vše oznámit na policii, smlouvu stornoval.

  • #10635 Odpovědět

   Nadia
   Host (Guest)

   Jsou to neuvěřitelní podvodníci! Včera za mnou přišli 2 slečny a vysvětlili mi to samé co ostatním, že budu mít od příštího roku levnější elektřinu. Byli velmi důvěryhodné a příjemné, já hloupá jim to ve spěchu podepsala. Vůbec by mě nenapadlo, že mi ty dvě slečny stejně staré jako já budou lhát. Je to hnus. Tak moc naštvaná jsem dlouho nebyla. Takhle podvádět lidi, že jsou od ČEZ! hnus! taky si to u mě ofotili

  • #10631 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   No jak vidím, tak tady každý očerňuje společnost, která mě osobně přijde celkem fér, znám lidi z firmy a sám mám od nich už dva roky nové ceny………zatím mě nikdo nepřesvědčil, že je něco levnějšího 🙂 Pokud má někdo s X-energií špatné zkušenosti, tak to možná bylo špatné jednání ze stran prodejce, ale upřímně, jestli jste Vy nebo Vaši příbuzní vyslechli něco čemu jste nerozuměli a ještě podepsali smlouvu tak jste vylízaní 🙂

   • #10683 Odpovědět

    Srix
    Host (Guest)

    Honzo, asi takto. Mám Škodu 110 LS ( s motorem 1107 cm³ / 46 kW) a zatím mne nikdo nepřesvěčil, že je něco rychlejšího… Řekl bych, že vylízaný budete nejspíš Vy….

  • #9840 Odpovědět

   Dana Bendová
   Host (Guest)

   27. března navštívila naší domácnost podvodnice , měla formulář od X ENERGIE, která se vykazovala licencí 141118489 na kontrolu elekrické energie a licencí na kontrolu plynu 241118506. představila se jako Alena Bílá, která chtěla vidět faktury od plynu i elektřiny s tím, že máme špatné formuláře, že se musí vystavit nové smlouvy a navíc požadovala i údaje od SIPO a také se ptala na číslo našeho telefonu nebo mobilu. Já v dobré víře jí všechno přinesla, ale v momentě kdy jsem šla pro SIPO tak všechny citlivé údaje jako je rodné číslo, a podklady pro virtuální kancelář ČEZ včetně hesla, které jsem měla v dokumentech si podvodnice začala rychle fotit. Zavolala jsem mobilem na RWE o co jde a co máme špatně a byla jsem ubezpečená, že je to podvodnice a že je z konkurence. Slečna se ihned sebrala a odešla, ale s mými citlivými údaji jako je ŘČ, mobilní číslo a hlavně údaje od plynu a elektřiny, které si opisovala a pak i ofotila – nebo to byl malý sken. Ráda bych se něco o této dealerce dozvěděla, můj insktinkt mi napovídá že je z Teplického okresu , možná z Duchcova, neboť na jejím formuláři byla adresa z Duchcova, pouze jméno bylo začerněno. Byla bych ráda, kdyby se někdo z managmentu X ENERGIE se mnou zkontaktoval a očistil jejich dobré jméno. Dana Bendová – Lom u Mostu

  • #9463 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   chtěl bych přidat pár řádku o společnosti Xenergie. Bohužel nachytali i mou 82 letou babičku na které si opravdu zgustli.
   V loňském roce jsme měli bohužel tahanice už s jednou takovou podvodnou firmou, která nakukala, že plyn a elektřina, je to všechno nejlepší a nejlevnější, a nic se pro Vás nemění… ti byli z SVT Group, taky na ně BACHA. A bohužel neuběhlo ani čtvrt roku a byli tam zase šmejdi z Xenrgie, ti hned nakukali že jsou z ČEZu a nic se zase nemění. nedala se odbýt a byla tak vlezlá že se ji Babička nedokázala zbavit. Nic těm šmejdům nepodepisujte a kopejte je i za mě do Prde..LE!!!
   Díky.

  • #9327 Odpovědět

   Frantík1992
   Host (Guest)

   Dobrý den, jsem OZ a nikdy jsem nikomu neřekl, že jsem od Čezu, Vždy jsem přišel s nabídkou, jako prodejce, který prodává nejmenované dodavatele EE a plynu. Vždy jsem se ohlásil hovorem, že přijdu a co vlastně chci, pokud jsem byl odmítnut, tak jsem si nevymýšlel pohádky, proč se musím zastavit. Chápu proč to někteří prodejci dělají, mají za smlouvu provizi. Pokud máte špatné zkušenosti s chováním OZ, pak je to pouze jen a jen jeho vina a ne společnosti, kterou prodává. Dodavatelé EE a plynu nestojí o zákazníka, který po pár měsících smlouvy stornuje, ale o spokojeného zákazníka, který u nich bude rád a dlouho. Moji nadřízení mi na raních školeních nikdy neřekli, jestli má zákazník právo na odstoupení a za jakých podmínek. Radí pouze jak prodat co nejvíc, ale to mi vůbec nebránilo abych si to zjistil a nastudoval sám. Klientovi vždy říkám úplně všechno, co by ho mělo zajímat a to i když mi smlouvu nepodepíše, nechám mu kontekt na sebe, aby se mohl případně poradit. Třeba napíšu méně smluv než ostatní, ale alespon jdu po práci domů a vím, že jsem nikomu nelhal a nesnažil jsem se na nikom přiživit. Předsudky vůči Xenergii výplívají právě s chování OZ. Většina negativních komentářů pochází od konkurence, stejně jako většina těch pozitivních od OZ X-energie.

   Na shledanou.

  • #9216 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   byla jsem u ČEZ s plynem i s elektřinou. Při vyúčtování plynu spletli konečný stav plynoměru a vznik dluh deset tisíc, ikdyž jsem v bytě bydle jen měsíc. Vše se nakonec vyřešilo a ještě jsem měla přeplatek. Bydlím v bytě 1+1 a většinu času trávím u rodičů. V bytě moc energie nevyužívám. Je mně 19let. Když se vše vyjasnilo, navštívili mě pánové a tvrdili mně že jsou od Čezu a že to jdou ještě vše srovat písemně. Řěkli mně že mají nové formuláře kde je plyn a elektřina v jednom. Ani jsem netušila že jde o novou smlouvu a to u X-energie. Já to podepsala a důvěřovala jsem jim, že by přece nikdo nemohl tak bezmezně lhát mě ani nenapadlo…Po čase jsem zjistila podle SIPA že jsem u této pofiderní společnosti a ž místo třinácti stovek za elekř. a za plyn platím přes dva tisíce. Tak jsem se do té smlouvy koukla a pořádně si jí pročetla a vše v ní bylo, ale ty zvýšené zálohy si tam slabounce napsali oni a ani mně třeba neřekli od kdy pžejdu k nové společnosti. Prostě pořád tvrdili že jsou z ČEZU. Když jsem tam volala, tak mně bylo řečeno že jsem to podepsala a hotovo. To že jdou na lidi všemi různými podvody, nikoho nezajímá. Když jsem žádala o snížení záloh, tak to je martírium na dlouhou trať a ještě mně to ani nemusí schválit..Já sama v bytě kde jen topím plynem na jedny kamna, platím zálohu na plyn přes 1.500.-kč. Také si myslím že u ČEZ musí mít nějaké komplice, kteří jim dávají echa, kdo by byl vhodný adept na naletění. Museli se to njak dozvědět že jsem měla problém s vyúčtováním. Je to prostě hnus jakým způsobem si zvyšují klientelu. VARUJI PŘED TOUTO BEZPÁTEŘNÍ SPOLEČNOSTÍ!!!!!!!! Jana

  • #9103 Odpovědět

   PAFA
   Host (Guest)

   Lidi starší 65 let nemohou podle zákona podepsat smlouvu sami to je si myslím docela užitečné, dále si myslím že každý má jiné zkušenosti se svým dodavatelem energií, ale jelikož je na světě tolik podvodníků chápu lidi co si to myslí o všech kteří je navštíví doma, mě se to stalo taky s paušálem od O2 kdy mě chytli na ulici a podepsal jsem to dneska bych to neuděl když jsem teď chytřejší ale jsou určité produkty které stojí za to si vyslechnout jako například přechod z VZP do ZPMV to totiž je např. velice výhodná věc pro důchodce kteří si chodí pro léky a maminky co chodí dětem pro léky a vý že peníze dostanou od pojišťovny zpátk, to samě u centroplu atd., čez patří k nejdražším v republice a proto je nejsilnější já mám centr. už nějakou dobu a vyplatí se mi víc než čez.
   A ještě k tomu focení těch smluv, když vás někdo požádá jestli si může vyfotit např. vyúčtování za poslední čtvrdletí je to kvůli tomu aby si ověřili že jste zkutečně zadali pravdivé údaje a hned po sepsání smlouvy vám volá konkrétní společnost ověří zda-li jste byli se vším seznámeni a jestli máte nějaké otázky, a pokaždé máte 3 měsíce na to bezplatně odstoupit pokud se nejedná o aktivaci IHNED proto že nic takového NIKDY NEPODEPISUJETE !!!!!!!!!!!! to je pokaždé jenom o problém .

  • #9031 Odpovědět

   dagmar
   Host (Guest)

   24.1.2014 večer v 17hod přišla slečna prý na kontrolu odebírání plynu a za jaké ceny,prý kontrolorka…řekla mi,že RWE dodavatel dle mých výpisů už neplatí jejich adresy,že je vše zrušeno,že mám špatné ceny,že na pobočce RWE nic nevyřídím,že musím na distribuci a to se mi asi nebude chtít a já nevím co ještě,až jsem zahlédla její tabulku s xenergie cenami,tak mi došlo,jak mi vymývá mozek…tak jsem jí řekla,že nic nebudu podepisovat,žádnou novou smlouvu a že si vše ověřím na RWE i na distribuci,že to není pro mě problém-tak se hned rozloučila a vypadla,takže bacha na ně……..

  • #9029 Odpovědět

   Iveta Turkeová
   Host (Guest)

   Lidi nebudte hloupí a těmto hyenám nevěřte. Pokud Vám stačí jejich tzv. slušné jednání, tak vězte, že jim jde o prachy. To by jste taky byli slušní ne.? Jak může někdo napsat, že byl spokojený. Opět jejich naháněči…. Mám zkušenosti se šmejdama Bohemia energy. Pokud jsou Vám peníze fuk, vlezte k nim , anebo k těmto šmejdům. Stejné. Poté co vlezli k mým rodičům a tvrdili, že jsou od RWE a oni nevědomě podepsali přepis, jsem opravdu hodně naštvaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vykopnout ze dveří, pokud nechcete být neštastní….. ČTĚTE RECENZE!!!!!

  • #8971 Odpovědět

   Malvi
   Host (Guest)

   Dnes v sobotu okolo 16. hodiny návštěva od X Energie s.r.o., zvonily dvě slečny po celém domě. Tvrdily, že jsem dvakrát nereagovala na dopis od ČEZ o změně smluvních podmínek, nyní bych musela jet vše vyřídit osobně do Prahy, Duhová 7. ČEZ už prý není dále ČEZ, ale firma Energie sro. Proto to prý musí přepsat. Ony jsou prý zástupkyně ČEZu, ukazovaly i onen dopis, který chodil všem klientům zároveň s vyúčtováním a licenci od Regulačního úřadu. V okamžiku, kdy po mně chtěly smlouvy všech mých odběrních míst a také na dodávky plynu, mi to začalo být podezřelé. Formuláře navíc byly firmy X Energie. Podívala se na internet na informace o X Energie sro a než mi to stihly přepsat do formulářů, tak jsem je vyrazila. Podvodné jednání, samé lži, ohlupování klientů. Myslím, že ale spousta lidí z domu na to skočila.

  • #8970 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Prostudujte si nový Občanský zákoník… od 1.1, 2014 má zákzaník možnost odstoupit jve lhůtě 14 dnů po započetí dodávek. Novela energetického zákona vylepšovala pozici zákazníka vůči obchodníkovi a to jak smlouve tak občanskému zákoníku. K 1.1.2014 vstoupil v platnost nový občan a dle něj se taky Smlouvy od 1.1. řídí… Berte to jako fakt o kterém je zbytečné diskutovat. viz třeba zde…. http://www.energieodpre.cz/Files/formulare-ke-stazeni/2014/pouceni-o-pravu-na-odstoupeni-od-smlouvy/

  • #8965 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Vážený pane,děkuji za info a i za odpověď.Netvrdím že jsem génius.V něčem máte pravdu,to vám neberu.ale v něčem nikolivJá osobně neuvádím falešné informace zákazníkům navíc jim i narovinu říkám že se jedná o změnu dodavatele,který má nižšší cenu za silovou elektřinu,Jestli s tím souhlasí nebo ne.Základní info poskytuji všem.Negativa se dají najít na každou společnost,záměr je jasný.To nemá cenu rozebírat.Zatím odstoupení po 30 dnech od podepsání smluvního vztahu,nikoliv na místě obvyklém…. je možné 5 dní před TZD.Odběrné misto je pořád připojeno,protože žádný dodavate,mimo ČEZU,NEVYTRHÁ DRÁTY A MĚŘÁK A NEDÁ TAM SVOJE.Mě jen naštvalo že opravdu tady se člověk dočte bludy.Jedna paní povídala z vedlejšího vchodu….a podobněNa Kladně mi jeden pán tvrdil že není u Čezu,ale u KONSOMOLU.Tak jsem se s ním vsadil o 100,ať mi to ukáže.Byl to CENTROPOL,distribuce Čez.Potom se nedivte že když se tohle stává,tak můžete říkat sebevětší pravdu a stejně to dopadne uplně jinak.Pak zákazník uvede takovou věc…..Jedna zákaznice aby nedostala vynadáno od syna ,potom tvrdila…….že OMYLEM otevřela dveře,já jsem ji odcizil papíry,omylem to podepsala,omylem nebo jak vlastně čert ví. Na monitorovaný hovor který se uskutečnil až druhý den….tudíž jsem jí obrazně řečeno nedržel pod krkem aby to odsouhlasila…uvedla že bude ráda když bude platit míň.Prostě….za blbce jsem měl být já.Potom se to vysvětlilo.Syn jí navedl. Takže,jasně,nedá se některým O.Z.věřit.Nedá se ale věřit i zákazníkům,co zde píšou.Takže, tady by ta debata neměla konce.Podívejte se na novinky.cz.Tam píšou co se dělo za svinstvo u Čezu s panelama těch zloděju co zamořily kdejakou louku a pole. Chci se zastávat lidí jak jste podotkl Vy sám ,ktěří to dělají poctivě a chci poukázat že opravdu spousta zákazníků tady házejí špínu a opravdu píšou nesmysly.A to kolikrát nevědí co je distributor,dodavatel,dominant a alternativec,co je to vysoký a co nízký tarif.Ale to já nebo Vy nevyřešíme.Doufám že lidi se budou více o toto zajímat,budou mít aspoň základní přehled,protože plyn a elektriku potřebujou pomalu všichni.Potom nebudou hovada z řad O.Z.,a zákazníci nebudou pitomci a ovce.Ale to je hudba budoucnosti………Vladimír

  • #8957 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Tak popořadě: a, negativní bludy… negativní zkušenosti nemusí být jen proto, že se Vám nehodí do krámu… b, verifikační hovor: ten Vladímíre neslouží jako ochrana zákazníka, nýbrž ochrana společnosti vůči ERÚ, sumarizace zda zákazník všemu rozuměl, dostal ceník, byl upozorněn na to a to, zda se OZ choval slušně či nevyvíjel nátlak… to vše mnohdy ještě v přítomnosti OZ. Verifikační hovory, nejsou při sepsání Smluvního vztahu potřeba a je to berlička dodavatele jejichž OZ se mnohdy chovají za hranou jakýchkoli etických pradidel, kodexu ERÚ atd. Že tyto hovory prováději team lídří, vedoucí obchodních skupin, či externí call centra a jsou vedeny tak aby hovor proběhl a byl uznán, je věc další. Už o nich raději nikdy nic nepište, děláte tím ze sebou troubu. Kterému kdosi nakukal, že takhle je to správně. c:Ten prostředek o zahraničním ČEZu a rakouském RWE raději(mimochodem německém RWE) raději přeskočím, protože to je opravdu pohádka na dobrou noc :). Že se zdražovala je jedna věc druhá, cena MWH na burze před 2 lety a nyní je skoro na polovině… víc se s Vámi na toto tém bavit nehodlám, jste Andersen. V čase Vašeho prvního textu, na který jsem reagoval, platí nový Občanský zákazník a ten umožňuje zákazníkovi, především v případě uzavřením s Vámi (tedy OZ, komunjikace na dálku atd..) odstoupit ještě ve lhůtě 14 dní po zahájení dodavek a to by bylo minimálně fér zmínit. d, O nerovné pozici ve vyjednávání jste asi nikdy neslyšel, proto ta hloupá poznámko o 3 více Smlouvách. I od Smlouvy na dobu určitou lze za určitých podmínek odstoupit, ještě před doběhnutím Smluvního období. e, Shoda podmětu s přísudkem je učivo 5 třídy ZŠ na to nejsou třeba státníce (ne nemám státnice z ČJ, jen maturitní zkoušku a dával jsem v páté třídě pozor).f, Pohádky u piva mne opravdu nebaví, takže si dovolím dát Vám košem. g, nejsem energetický poradcem – myšleno ve smyslu vyberu Vám „nejlepší“ nabídku (nicméně procesy změny dodavatele, připojení OM k síti atd a úkony se zamezením NOP atd… znám velmi dobře, tedy procesy ke kterým se na pozici OZ nedostanete a většina OZ pak podává značně zavádějící informace) h, Nejsem žena, nota bene frustrovaná. i, Nemíním Vás urážet, pouze konstatuji fakt, že to co jste napsal je pohádka, kterou můžete vyprávet lidem, kteří o energetice nic nevědí a ti Vám to budou věřit. j, Bohužel spoustu pozic, které nejsou pro pitomce, mnohy pitomci zastávají (to neberte osobně, opět jen konstatuji fakt) Jen se na závěr zastavím u OZ jako takových, pokud svou práci dělají dobře, a zákazník ví a proč podepisuje tak proti jejich práci až tolik nemám. Bohužel toto je jen minimální % OZ, kteří dělají D2D. Faktické informace se k nim nedostávají a oni reprodukují pohádky, které jim na ranních poradách předávají „dobře Informovaní“ lídři….

  • #8956 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Pakliže hodláte urážet,nestojím o odpověď.Totiž to je sportovní disciplína která není nám,čechům cizí.Jinak abych ukojil Vaší zvědavost.není mi 20 ani 30 je mě trochu více.A měl jsem zaměstnání,které nebylo pro pitomce.
   V.

  • #8955 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Odpověď pro geniálního….Srix ze dne 13.1.2014.
   Vážený pane,kolikpak lidí dělalo státnice z češtiny,Vy je máte?
   Co se týká problematiky energií a zákazníků,potažmo o.z.Zapoměl jsem že jste v tomto oboru plně fundován a máte certifikát energetického poradce.Na to státnice nepotřebujete,pouze znalost energetiky a dalších navazujících věcí.Pakliže vám neodpojily plyn a elektriku,mrknětě se na obch.podmínky jak distribuce,tak i asi 20 věcí s tím souvisejících.Je zajímavé,že nekritizujete takové příspěvky které zavrhují kohokoliv,kdo píše na toto téma.Jsem totiž o.z. Takže vím co je dneska na trhu s komoditami.Nikoho nehájím ani nehanobím,pouze jsem psal o FAKTU.Jestli jste z Prahy klidně můžeme jít na pivko,zvu Vás a tam se Vám otevřou oči,protože jsem schopen Vám to dokázat černé na bílém,že….pohádky na dobrou noc to v žádném případě nejsou.Ale to by jste asi nerozdejchal,že?Jste schopen pravdu vyvracet pouze tím,že nemám státnice z češtiny.A taky ta vaše přezdívka.Třeba nejste muž,ale flustrovaná ženská,nemá cenu psát v ( á ) S pozdravem.Vladimír

  • #8947 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Vladimíre, mohu na Vás mít dotaz. Na to co jste zde vyplodil , na to jste přišel sám, nebo Vám to nakukal nějaký další megamozek na ranním meetingu. Mimochodem, mateřský jazyk není Vaše zrovna nejsilnější disciplína, že? Shoda podmětu s přísudkem, doporučuji Vám ji nastudovat. On ten písemný projev cosi vypovídá… Copak jste dělal, předtím než jste začal s pohádkami na dobrou noc?

  • #8946 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   …do třetice…navíc, zde se píše …odměny.Jsou k smíchu,a to má být o.z. na pracáku?Nebo krást? Jak je to možné že jsou i dobré recenze na Xenergii,Co Vy na to?Kde je pravda?Asi někde jinde…asi u toho kdo něco pokazil.Jak je možné že jsou případy …3 nebo 4 smlouvy podepsané od jednoho zákazníka?To potom prosí aby se to dalo do pořádku.protože je povoleno 1 x za 2 roky změna.U smluv na dobu určitou,to neplatí na dobu neurčitou.I kdyby to bylo zadara,pořád se bude pomlouvat.

  • #8945 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   …pokračuji,nevešlo se to tam.Negativum píšou i ti ktěří byly s pokutou vyhozeni od Xenergie,protože opravdu lhaly.Aby jste posuzovaly podle jedince,celou společnost a o.z.je nespravedlivé.Proč se neobujete do vlády a tunelářů?Tam by to bylo zapotřebí více než se obouvat do zbytku o.z.které taky s..e..r..e zdražování a vykonávají svoji práci poctivě,bez oblbování.Porovnejte si ceníky,obch.podmínky jsou všude stejné.Odmontovat měřáky lze tehdy když neplatíte,nikoliv kvuli změny dodavatele.Denně potkávám neplatiče a to řvou jak je to možné že jsou bez komodit!!!!!!!

  • #8944 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Vážení,trochu mi zůstává rozum stát co tady píšete za negativní bludy!!!Vše se ověřuje to je tkzv.verifikační hovor kde se ptají na důležité věci ohledně sepsání smlouvy.Takže lžete,když tvrdíte to či ono.Ty sumy a podobné věci,,,,,mylné informace a podobně,to je známka toho,že ani nevíte co čtete.zákazníci tvrdí…omylem…nevěděla jsem to či ono,nelze vypovědět a podobně.Hlavně ty pokuty.Když hájíte čez a podobně.Porovnejte si,o kolik Vám to za ty roky zdražily.Navíc,Čez není už český,RWE,rakouský a kdyby jste věděly co se dělá za intriky s elektrikou a plynem,aby od Vás vytáhly co nejvíce peněz,asi by Vás trefilo.Zdražuje se…řvete,slevňuje se řvete.navíc zde píšou lidi,ktěří chtějí poškodit kohokoliv,prostě česká nátura.Pakliže odebíráte komoditu nějaký čas a potom to zrušíte,je to vaše vina že platíte pokuty.Ty se platí všude,ať je to Pavel nebo Petr.Navíc každý by měl vědět a je jim to vysvětlováno,zrušit to jde ,do 30 dnu od podpisu a navíc i 5 dní před zahájením dodávky.Volejte na zákaznickou linku,je na smlouvě,nikoliv na centrálu.Adresa je na každé smlouvě.Takže jenom samé výmluvy a …já nevinnej…že se nestydíte.

  • #7449 Odpovědět

   Lucie
   Host (Guest)

   Dobrý den , po přečtení Vašich názorů se musím i já zapojit do této diskuse . Pracovala jsem pro Xenergii jako obchodní zástupce rok. Nikdy jsem neměla s nikým problém , vždy jsem se snažila všem všechno detailně vysvětlit ,staré lidi jsem nechávala tam kde byli. Mohu ze své zkušenosti říci , že kolikrát ti lidé byli přepsáni ,že už ani sami nevěděli čí jsou. Ano je to tak!!Ne všichni obchodáci jsou poctiví . Někteří jsou opravdová prasata ,kteří nám poctivcům doslova zprasili terén. Byl to konkurenční boj. A to je špatně. Píšete tadyvětšina z vás jen o špatném přístupu obchodáků , o tom jak vám nic nevysvětlili , pokud vám nebylo nic jasné tak přece nic nepodepisuji.Focení faktur a občanských průkazů byla povinnost . Já sama mám xenergii již třetím rokem (měla jsem ji už v době než jsem u nich začala pracovat) a jsem s nimi spokojená. Každý rok mi vracejí peníze ,což se mi tedy poslední roky u čezu nestávalo. Ale je to každého názor a já tyto názory respektuji. Ono vykřikovat anonymně na netu ,že jsou všichni podvodníci je moc jednoduchý. Ze svých zkušeností vím , že dnes lidé neradi přemýšlí ,nemají svůj názor na určitou věc a raději zaběhnou za chytrou sousedkou , která někde něco slyšela …..Je to všechno jen o lidech…bohužel….Od každé smlouvy se dá odstoupit písemně do 14 dní. V případě ,že to podepíšete tak Vám druhý den volají z centrály ,kde Vy to můžete úplně bez problémů zrušit. Navíc při každém podezření máte číslo na zákaznickou linku ,kde Vám vše vysvětlí operátor. Co se týče mé osoby , tak já mám čisté svědomí ,protože moji zákazníci jsou všichni spokojeni a bez problémů šetří. Přála bych to Vám všem. Neházejte nás všechny do stejného pytle , jsme také jen lidé . Taková práce obchodáka je hodně náročná , psychicky vyčerpávající ,ale je zároveň krásná , v tom že lidem můžete pomoci a ušetřit jim jejich peníze. A proto nehledejte problémy tam kde nejsou. X energie je podle mého názoru jedna z nejsolidnějších firem. Jsou i daleko horší. S pozdravem Lucie

   • #8374 Odpovědět

    Václav Hanuš
    Host (Guest)

    Všem ktěří nadávají bych rád řekl, podomního obchodníka nepotřebuji .Všichni máte internet.Není problém si najít různé porovnávače cen energií i když to nějakou chvíly trvá a podle nich si najít nejlevnějšího dodavatele i pro své blízké.Xenergii jsem si vyhledal sám a jsem spokojen Mám vyšší spotřebu elektřiny u EONu bych zaplatil za loňský rok o 5600 kč více.Je pravda že písemná komunikace s xenergií byla obtížnější ale telefoní linka je bez chyby.Všem přeji dobrý výběr dodavatele.Václav

  • #3872 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

    Reaguji na výše uvedený dotaz. Co se týče společnosti X Energie, tak podle mých zkušeností jsou hodně levní a zatím jsem s nimi neměl nikdy problém. Mám je od jejich počátku, to jest cca květen 2011. Na to že je to mladá společnost, tak to mají dobrý, ají cenově na elektřinu jsou super.

  • #3794 Odpovědět

   Dagmar
   Host (Guest)

    Dobrý den, 

   snažím se tu dočíst cokoliv o této společnosti…. moji rodiče dnes podepsalismlouvu s touto společností, ovšem jednání jejich zástupců mě velice zaráží. Maminka je vážně nomocná a oteci má již věk, ve kterém skrátka věří všemu. Věřili, že jednají se zástupcem ČEZU s tím, že jim jen jde opravit smlouvu, protože jim údajně čež poslal výzvu s posledním vyúčtováním na možnou slevu energie a oni ji nevyužili.Tak jim to prý přijeli sjednat osobně…. do poslení chvíle mi tvrdili, že mají smlouvu s Čezem, o tom, že by přestoupili k X Energii se dozvěděli až ode mě, protože na smlouvě je poskytovatel uveden tak malinkatým písmem, že to skrátka staří lidé se špatným zrakem ani nepostřehnou. Nedokážu posoudit, jeslti umí skutečně poskytnout energii levněji, ale co si mám myslet o společnosti, jejíž obchodní zástupce jedná sice velice slušně, ochotně vysvětlí všechny slevy, ale jen „opomene“ říci, že podepisují novou smlouvu s novou společností … a hned na 2 roky. Takové jednání mi připadá přinejmenším podivné. A pokud je společnost skutečně slušná,  pak by si měla vybírat profesionální obchodní zástupce, kterým nejde jen o provizii z nově sepsané smlouvy! 

   • #4013 Odpovědět

    Alena
    Host (Guest)

     Mám ještě bohatší zkušenost.Zástupce firmy jednal údajně jménem mých dodavatelů EON a RWE.K ofocení OP se přiznal na odchodu,také chtěl nahlédnout do faktur za plyn i elektřinu,ale vzal si je s tím,že je do tří dnů  vrátí.Neřekl ale,že do smlouvy už napsal,že poskytnuté písemnosti nežádám zpět.Během těchto dnů jsem e-mailem žádala odstoupení od smlouvy,ale chtěli,abych žádost poslala písemě s vlastnoručním podpisem.To jsem udělala do 5ti dnů.Už uplynulo víc jak měsíc a žádné vyrozumění o vyřízení žádosti jsem nedostala.Komunikovala jsem s firmou e -mailem na jejich Call Centru,ale jejich reakce na můj zákonný požadavek hraničí se šikanou.A tak se choval jak obchodní zástupce tak všichni na firmě v jejich Call Centru včetně nadřízené úřednice,která se mnou žádost řešila po telefonu.Ten byl m.j. nahráván.I kdyby mně nabídli plyn i elektřinu zdarma,tak X-Energii odmítnu.Všichni si rozmyslete,jestli s takovou firmou uzavřete smlouvu!

  • #3788 Odpovědět

   x
   Host (Guest)

   Přestaňte se různě napadat. Já mám zkušenosti s tím, že opravdu otravují pouze starší lidi, kteří se nedokáží bránit. Pracuji na obecním úřadě, kde dost často dochází starší lidé s tím, co se jim stalo. Potom proces na zrušení trvá mnohdy i několik dní. Můj názor je takovýto. Pokud budu chtít změnit dodavatele tak ho oslovím sama a smlouvu uzavřu přímo ve firmě a ne někde na ulici. Tento přístup se mi jeví jako zcela nevyhovující. To co se dějí v našem státě poslední roku je děs a hrůza. Na závěr bych jenom od těchto společností chtěla vědět, když tvrdí, že mají nízké ceny za co ty zástupce, kteří obtěžují lidi platí????

   • #3802 Odpovědět

    Jan Diviš
    Host (Guest)

     Tak toto tvrzení pokládám za lživé.Jsem důchodce a využívám jejich služeb.I při přechodu od Čezu vše proběhlo bez nejmenších komplikací.Vše vyřídili sami a probíhá vše podle smlouvy.Žádnou platbu navíc jsem neplatil, pro důchodce všechny tyto úkony byly zdarma oproti jiným dodavatelům .Zatím teda jen velmi dobré zkušenosti.

    Jan Diviš

  • #3629 Odpovědět

   Pavel Kubinčan
   Host (Guest)

    

   • #3766 Odpovědět

    djbodlak
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    <o:p> </o:p>

    pokud hledáte radu odborníka, tak mám pro Vás nové stránky, na kterých se můžete zeptat na vše ohledně energií.

    Na všechny otázky Vám bude odpovídat energetický poradce, který je v oboru již přes 3 roky.

    Neváhejte a zajděte na adresu: http://www.energetikaporadenstvi.eu.

     

  • #3571 Odpovědět

   Ota Coufal
   Host (Guest)

   Je mi 58 let a jsem u společnosti X ENEGIE už kousek přes jeden rok a přišlo mi první vyůčtování které mě překvapilo. Zálohy zůstaly stejný, poslali přeplatek oproti minulému roku a docela i dobrá orientace ve faktuře. Zprva jsem byl rozzuřen a chtěl jsem odstoupit ale teď jsem rád že jsem tak neučinil. 10% jak mi tvrdili opravdu mám a jsem spokojený. Ota

   • #13022 Odpovědět

    šárka
    Host (Guest)

    Já jsem k x-energy přešla sama jsem u nich skoro dva roky a bez problémů.odešla jsem od eonu protože jsem každý rok při stejném odběru elektriky doplácela.Ted mám přeplatky a jsem spokojená.S žádným podomním prodejcem jsem se nesetkala.bylo to mé rozhodnutí a kontaktovala jsem tuto společnost sama.

    • #24181 Odpovědět

     Bára
     Host (Guest)

     Šárko, mně třeba jejich zástupce ulehčil celou situaci, nejen že mi pomohl s převodem, ale díky jeho návštěvě jsem se ani nemusela rozmýšlet ke komu přejít. A i když pro mě byla firma velká neznámá, tak jsem s nimi spokojená, pomohli mi za elektřinu hezky ušetřit.

  • #3467 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

   Zdravím….

   tak já jsem u X-Energií teprve od 1. února 2013. Dnes mi přišlo dovyúčtování od ČEZ a myslela jsem že sebou prásknu o zem !!! byli jsme u nich od 10.10. 2012 do 31.1.  2013 tedy necelé 4 měsíce. zaplatili jsme 4x 1740 kč a přišel nám doplatek za 7 tisíc !!! To je neskutečný ! Doufám, že X-energie bude levnější! Šla jsem k nim, jen na základě doporučení svých přátel (několika), kteří přešli již dávno. Hezký den Lenka 🙂

   • #23404 Odpovědět

    Václav Havlíček
    Host (Guest)

    Měli jsme doma obdobnou zkušenost a proto jsme raději utekli, aby jsme nemuseli znovu zažívat tu samou situaci, kdy po nás společnost vyžadovala nehorázně vysoký doplatek. Po přechodu k Xenergii, nejen že nám klesly měsíční zálohy, ale po několika letech jsme se dočkali i přeplatku. Což je pro nás určitě příjemné zjištění, že se nám vyplatil alternativec oproti dominantovi.

   • #3490 Odpovědět

    Jiří
    Host (Guest)

    Tak to wow 😀 Ušetříte určitě, OZ měl ale s Vámi tu úsporu přesně vypočítat 🙂 Ale tak můžete použít kalkukačku.

  • #3449 Odpovědět

   Jiří
   Host (Guest)

   Já nechápu jako, si tady tak strašně stežujete, že jsou podvodníci. Já opravdu nechápu kde se to bere 😀

   Za prvné X Energie je opravdu a bez lží nejlevnější a nemá žádné kličky a dokonce spíš mají služby zdarma a co mají zpoplatněné mít nemusíte a jste o tom předem informování. Na školení konzultanti nejsou absolutně vubec vedeni k podvodným praktikám apd. Učí nás slušnosti a jsou v terenu i kontrolni pracovníci, kteri maji za ukol kontrolovat kvalitu a slušnost vystupování. To pochybuju že někde je…

   Tak by mě teda fakt zajímalo, kde se berou ty špatný ohlasy 😀 že by konkurence?…

   • #3451 Odpovědět

    A
    Host (Guest)

     Kde jste přišel na to, že X Energie je nejlevnější? To Vám říkali na školení?

    Na distr. uzemí VČP patří mezi ty nejdražší. Tak tady nelžete

    • #3452 Odpovědět

     Jiří
     Host (Guest)

     Podle MF Dnes byli vyhlášeni jako nejlevnější v ČR čtete noviny? Dále se podívejde na http://www.usetreno.cz. Taky tam najdete x energii na prvním místě ve valné většine nebo alespon v top 3.  A vůbec, každá zástupce, nebo alespon já tu úsporu počítáme přímo se zákazníkem, takže prostě on ví jestli ušetří nebo ne. A pokud ano (NEMAME ZADNE POVINNE POPLATKY!) tak proč by to proboha rušil ?!?! Ještě jako bonus od nás dostane slevovou knížku, která je docela super. Já jsem i svému otci zařidil převod od EONU, ušetří 1200Kč za rok. Tak kde sou jako ty podvody.

     • #3453 Odpovědět

      A
      Host (Guest)

      Jste zabavný.

      Porovnal jsem si Vaše ceníky.

      Na distrib. území Včp., při spotřebě 25 Mwh sice Váš zákazník ušetří proti základní produktové řadě Rwe cca 1700 Kč. Ale přechodem k jiným alternativcům by ušetřil cca 10 000kč vůči Rwe.

      Reklamní články v novínách nečtu, a mimochodem ani na kalkulátoru http://www.ušetřeno. cz nevychází na zmíněném distríbučním území X energie, tak jak píšete.

      Tak tady prosím nemaťte lidi. Měli Vám na školení vysvětlit také rozdíly v distribučních oblastech.

      Vy pravděpodobně působíte na distribučním území E-onu, kde X energie drží jinou cenovou hladinu. Ale ani Tam se nedrží v Top 3 mezi nejlevnějšími.

      A jěště k těm poplatkům, jestli jste myslel  aktivační , registrační nebo jak je firmy dříve nazývali. Tak myslím, že tento poplatek už v tuto chvíli moc firem nevybírá.

      • #3454 Odpovědět

       Jiří
       Host (Guest)

       Ehm, tak nevím kde je chyba … ale at zadam do te kalkukačky jakoukoliv spotřebu sazbu i třeba jako stavajiciho dodavatele RWE, vyjde me jako první doporučení X Energie.

       • #3455 Odpovědět

        A
        Host (Guest)

        Vy jste v prvním příspěvku napsal, že X energie, je plošně nejlevnější. Tak jsem Vám napsal, že to není pravda. A uvedl příklad cen při dodávkách plynu.

        To si můžete sám ověřit porovnáním ceníků. Jako OZ jste přeci musel vědět, že když píši o distr. území Včp, tak píší o dodávkách plynu.

        A jěště ke kalkulátoru el. energie webu: ušetřeno. cz.

        V nabídce kalkulátoru jim chybí dost levnějších dodavatetů. Proč to tak je se ale musíte ptát jich.

  • #3424 Odpovědět

   Jakub
   Host (Guest)

   Dobrý den, věřim tomu, že společnost není nejhorší na trhu, a že dokáže být vstřícná. Bohužel pokud jste odjinud než mají kanceláře, tak jednání přes telefoní centrum „callcentra“ je špatné. Dost často tam sedí neproškolení lidé. Navíc to je v Praze a nedej bože chtít nějakou službu po Pražákovi. Sebemenší banální problém po telefonu nevyřídíte a ještě jsou protivní jak osina v… Nechci jen nadávat, určitě tam mají i zkušené a slušné zaměstnance, bohužel jsem se s nimi nesetkal. Navíc pracovníci v terénu jdou pouze po důchodcích, jelikož jsou nejlacinější kořistí jak je přetáhnout jiné společnosti, ale které firma to nedělá?

  • #3404 Odpovědět

   Helena
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   se společností X-energie mám velmi dobré zkušenosti. Ano, také neuznávám návštěvy obchodníků, ale také chápu, že je potřeba firmu lidem představit. Ať už jakoukoliv formou. Elektřinu mám levnější, vše mi bylo vysvětleno. Navíc, buďme rádi, že konkurence stoupá, jen tím mohou ceny pro nás spotřebitele padat.

   A k dotazu. Jsem klientkou X-energie. Potřebuji novou přípojku na další adresu. Dům je déle jak dva roky odpojen. Kolik tedy za přípojku zaplatím?

   Děkuji za odpověď, Helena P.

   • #24006 Odpovědět

    Ivana
    Host (Guest)

    Paní Heleno zdravím, také jsem nyní již druhým rokem u X-energie a jsem s nimi spokojená. Jen si nemyslím, že oni jako váš dodavatel, by měli jakékoliv dočinění s přípojkou, to se spíš budete muset obrátit na vašeho distributora, který má na starosti ty bedýnky a dráty kolem.

  • #3344 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Lidi názory jako že Xenergie = centropol atp. jsou pěkný hovadiny. Xenergie je samostatný dodavatel který je dceřinou společností Bohemia energy. Společnosti jako Centropol, Bicorn, Vemex, Čes. ener. centrum apod. jsou konkurenti. akže než začnete dělat chytráky něco si otom zjistěte. Samozřejmě mohli Vás natáhnout ale  jak už tu několik lidí psalo…je to hlavně o těch obchoďákách a když je to idiot a nemá svědomí tak prostě Vás bez mrknutí oka natáhne. Hlavní problém je neinformovanost lidí , takže dávat na to bacha jelikož dělám také obch. zástupce a dělal jsem v ČEC(české energetické centrum) a praktiky který sem tam viděl to byste mi ani nevěřili, ale u Xka jsou slušní a klientovi to vždy normálně vysvětlí jistě vždycky se najde černá ovce, ale vesměs je to na trhu nejslušnější firma v které sem kdysi dělal ale ze zdravotních důvodů jsem toho nechal. Takže lidi nenechat se na chytat a dávat si majzla. 🙂

  • #3248 Odpovědět

   Tomik
   Host (Guest)

    Jde vidět že tomu nikdo nerozumí Logika jak může někdo něco mít levnýho kyž se něco koupí musí se s výdělkem prodat TROUBOVE

  • #3122 Odpovědět

   Katharinka
   Host (Guest)

   Dobrý den, pracuji u jedné nejmenované velké společnosti s energiemi. A opravdu vám musím říct,že náš denodenně kontaktují zákazníci, že u nich byl bohemi enegiy, Lama, Centropol, X energie, atd. a je to pořád to dokola a co se o nich dozvídám co jim všechno namluvili, to je až smutné. Hlavně to dělají u starých lidí :(. Lžou jim a částo ti lidi ani neví že od nás odejdou. Řeknou jim my budete levnější než EON, RWE, ČEZ nebo PRE. :(:(:(, ale pravda to bohužel není. A hlavně ty menší společnosti mají tak velké pokuty, že pokud si zákazník pozdě vzpomene to řešit, nevyplatí se jim od nich odcházet, protože kdo z kapsy vytáhne několik x tisíc. Nikdo. Takže radši nikomu nic mezi dveřma nepodepisovat, neukazovat a radši si všechno ověřit, smlouvu sepsat a radši zajit osobně nebo zavolat na linku společnosti. Mezi dveřma jen pozdravit ale nic nepodepisovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • #3228 Odpovědět

    Kikca
    Host (Guest)

     No podle mě nezáleží jaká je to společnost ale hlavní a zásadní problém je u obchodních zástupců!!!! Jestli tam příjde obchodní zástupce z jakékoli spolecnosti a zacne lidem vykladat ze se Eon ruší nebo ze mení název , ze jdou odecitat elektromery a plynomery a podobne lzi tak se neni cemu divit ale kdyz tam dojde obchodni zastupce ktery vysvetli vse jak je tak je to o necem jinem. Nechapu proc vsechy hazete do jednoho pytle a spinite ostatni spolecnosti navzajem. Z me skusenosti mohu rict ze jsem spokojena a mam dodavku od X energie a nemuzu si stezovat!!! Lidi chcete setrit ne??? tak neco se sebou delejte a nestezujte si porad !!!! KIk

   • #3227 Odpovědět

    Kikca
    Host (Guest)

     No podle mě nezáleží jaká je to společnost ale hlavní a zásadní problém je u obchodních zástupců!!!! Jestli tam příjde obchodní zástupce z jakékoli spolecnosti a zacne lidem vykladat ze se Eon ruší nebo ze mení název , ze jdou odecitat elektromery a plynomery a podobne lzi tak se neni cemu divit ale kdyz tam dojde obchodni zastupce ktery vysvetli vse jak je tak je to o necem jinem. Nechapu proc vsechy hazete do jednoho pytle a spinite ostatni spolecnosti navzajem. Z me skusenosti mohu rict ze jsem spokojena a mam dodavku od X energie a nemuzu si stezovat!!! Lidi chcete setrit ne??? tak neco se sebou delejte a nestezujte si porad !!!! KIk

  • #3042 Odpovědět

   Milhaus
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   20.2.2012 jsme podepsali smlouvu se společností Xenergie na dodávku elektřiny. 8.8.2012 už jsme nevydrželi a vrátili se zpět k ČEZu. Za celou dobu jeden „uvítací“  nicneříkající dopis!!! Zástupce nám při podpisu tvrdil, že do dvou měsíců bude převedeno (jak jsem později zjistil, tak jen ČEZ má výpovědní lhůtu tři měsíce), i kdyby tedy tři měsíce čekali na ČEZ, co dělali zbylé 4 měsíce?!?! Jinak komunikace absolutně žádná. Až teď – chtějí po nás smluvní pokutu 6.000,-Kč za zrušení smlouvy. Jinak ČEZ reagoval okamžitě na výpověď, na obnovu smlouvy, e-maily…Sice si připlatím, ale mám jistotu.

   • #3043 Odpovědět

    Spokojený zakazník
    Host (Guest)

    Tomu se snad ani nedá věřit jak jste VY lidi tady s odpuštěním „debi…NÍ“ ! Vy ani nevíte co píšete akorát tomu nerozumíte a hned musíte všem nadávat a pomlouvat. Takže pro ty jednoduší co toho v hlavě moc nemají… X energie je dodavatel a dodavatel se stará o papírovaní a cenu silové elektřiny. Stejně jako je váš dodavatel ČEZ PRODEJ S.R.O.!!! To že tady nějáka káča pitomá napíše že změnila dodavatele na X energii a přišel jí chlap vyměnit hodiny a pak jí odpojil to je hovadina protože o hodiny se stará ČEZ DISTRIBUCE A.S. !!! A to samé je u plynu ! To že změníte dodavatele na X energii znamená že budete mít nižší cenu silové elektřiny. A to jak řikáte že jste odešli od ČEZu znamená že vám akorát na infolince nakukali bůh ví co ! Protože ČEZ PRODEJ SRO A X ENERGIE SRO je uplně to samé ! A HODINY CO MÁTE DOMA NEJSOU ČEZ PRODEJ ALE ČEZ DISTRIBUCE! UŽ TO SAKRA POCHOPTE ! ČEZ PRODEJ JE UPLNĚ TA SAMÁ FIRMA AKORÁT MÁ LEPŠÍ JMÉNO! Ano samozřejmě můžete se potkat s nekalími praktikami obochních zástupců ale za to nemůže ta firma !

    Dříve když jste si zavolali na ČEZ Prodej tak schválně ostatní alternativní dodavatele zapírali a lhali lidem o tom že ta firma neexistuje protože si chtěli udržet zakazníky. U mě byl obchodní zástupce dne 19.9. 2012 a protože nejsem blbej tak jsem si s ním sednul on mi to vysvětlil ukázal mi na internetu kalkulačku spočítali jsme že ušetřím 700kč za rok a co já jsem spokojenej. Možná ušetřim jen 60 korun za měsíc, no co tak mam krabičku cigaret zadarmo.

    A vím že mi nikdo nepřijde vyměnit hodiny protože ty mam u ČEZ DISTRIBUCE a toho pořád sem protože ten obchodák sem nepřitáhl nové hodiny a kilometry kabelu aby mě připojil někam jinam.

    A to že tady nějakej bláznivej děděk píše že jsou všichni podvodníci no pardon ale tak co je to za blbost.

    Je to klasicky konkurenční boj mezi společnostmi. Když byli jen Tmobile a Eurotel tak se taky smáli vodafonu a řikali že jsou to podvodníci proč jsou levnější 😀 a vídíte nejsou akorát si to musíte nechat vysvětlit.

    • #4010 Odpovědět

     pala
     Host (Guest)

     Pokud firma nemuže za své zaměstnance a nemuže ovlinit ani externí jimi najímané tak ta firma není firma ale bordel,

    • #3064 Odpovědět

     Milan
     Host (Guest)

     Dobrý den,

     pakliže se Vám někdo představí jako zástupce ČEZu, a přitom je od jiné firmy, tak je to PODVOD, to snad chápe většina, zbytek by neměl mít volební právo, a jelikož Vám zástupce této firmy ukazoval kalkulačku, tak nechápu, proč jste si nevybral levnější firmu: 

     http://www.cenyenergie.cz/elektrina/srovnani-elektriny/?kraj=12&vt=2000&nt=&sazba=D01d&jistic=4&hodnota=

     Podle tohoto kontrolního výpočtu je 6 firem LEVNĚJŠÍCH než X-Energie.

     A jelikož jsem provedl změnu tarifu na ČEZ e-tarif (ano, máte pravdu, za změnu provedenou přes telefon platím závratných 35 Kč, využil jsem to za rok 1x, přes mail je to zadarmo), tak mám VÝSLEDNOU cenu NIŽŠÍ než u firmy X-Energie. Zaregistroval jsem si do ČEZ ONLINE, dříve VOK, a základní věci, jako je změna záloh apod. dělám na internetu.

     Tak mi prosím Vás odpovězte, co je na tom tak výhodného přejít k této firmě?

     Osobně mám takovou zásadu, že KDOKOLIV mi zalže či jedná nesolidně, pakliže je to možné, nenavazuji či neprodlužuji s ním spolupráci. Vždy se mi to zatím osvědčilo. 

    • #3050 Odpovědět

     potenciální nezákazník
     Host (Guest)

      Tady je fůra názorů. Kdo je trochu zručný na netu, tak satčí zadat IP adresu a hned uvidíte kdo píše to kladné hodnocení a dokonce pod jiným jmenem. Není nic jednoduššího. Ted jsem je tady měla, ale neukecali mě. Pry od nového roku zdražení o 7 000,-Kč.

  • #3024 Odpovědět

   AA
   Host (Guest)

    Lidé prosím Vás najděte mi firmu na internetu, na kterou není házena špína. Vyhledejte si komentáře na EON, CEZ a nebo RWE.  Budete se divit. A kdo chcete pokracujte s dodávkami tam kde jste a plať te víc. Pak si nestěžujte, že nemáte co jíst a jak vás chudáčky stát odírá!!!!

   • #3041 Odpovědět

    Jan Tichacek
    Host (Guest)

     Vazeny obchodni zastupce, vzhledem k tomu ze mam obdobnou zkusenost s obchodnimi zastupci X energie, kteri se vydavali za pracovniky CEZu se domnivam ze se nejedna o hazeni spiny , ale o tvrdou realitu. Pokud se nekdo stydi priznat jmeno firmy kterou zastupuje je to sycak a podvodnik. Navic se tato pracovnice prokazuje prukazem energeticky poradce CEZ pak je petrne tento prukaz padelek a uvadi zakaznika v omyl coz vykazuje znaky trestneho cinu podvod!!! Diky temto praktikam prichazi firma o zakazniky nebot toto jednani zakaznika odradi. Firma ktere zpusob jednani svych zastupcu neresi a jak se zda ji vyhovuji neni duveryhodna, tak se nedivte ze se to lidem nelibi.

  • #2981 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Zdravím všechny,

   i já se podělím s negativním chováním zástupce X Energie. Sice po otevření dveří slušně podal ruku a začal vykládat, že se mění tarify a je potřeba to u mě předělat, avšak když jsem mu oznámil, že už jiného dodavatele mám, to nějak nebral na vědomí a ani to, že nic podepisovat nebudu. Prý mu nerozumím, že se mě neptá, jestli něco podepíšu, prý musím. On totiž uzávírá nové tarify a je od těch, kteří jsou ještě nad dodavatelem elektřiny od kterého mám smlouvu a i nad tím, kterému platím „za dráty“ (do teď nevím nad kým vlastně by teda měl být)a pokud mu nevěřím, tak že si jen napíše číslo domu a pak si mě někam pozvou, kde to budu muset podepsat. Tak teď se těším kdo si mě kam pozve. Najednou se chytl za srdce a začal vykládat, že se omlouvá, že se mu udělalo hrozně špatně, podíval jsem se na něj dost nepříjemně, pak ale vykládal dál, potom si napsal číslo domu a odešel.

   Chápu, že nikdo nemůže znát všechno, já si však jednou ročně, po vydání nových ceníků, spočítám kdo je pro mě nejvýhodnější a podle toho jednám. Ale pokud takhle vyrukuje někdo na starší občany, že pokud nepodepíší, tak budou někam pozváni, to se nedivím, že to podepíší, aby nemuseli nikam jezdit. Je to hnus, takové chování a myslím si, že by se podomní prodej měl zakázat. Internet je plný těchto informací a i pro starší občany bude příjemnější, když by jim se změnou smlouvy pomohl někdo známý, který s internetem umí.

   X Energie pro mě není cenově výhodný a rozhodně po téhle zkušenosti ani důvěryhodný…a klidně může mít po celém městě u nás oblepený svým názvem každé veřejné osvětlení

  • #2918 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

    Urcite nikdo z nas neni schopen ozncit, ktere prispevky jsou smyslene, aby poskodily zamerne tuto firmu, a nebo ktere naopak tuto firmu vychvaluji. 

   Jednozncne, co ale jsem schopen posoudit je chovani nekterych obchodnich zastupcu, kteri sem ocividne posilaji reakce na stiznosti lidi. Toto chovani je opravdu hrube neslusne a neprofesionalni. Vulgarni slovnik mluvi pak za vse. Uz jen toto chovani by cloveku melo stacit k tomu, ze je nekde nejaky problem a to minimalne v obchodnich zastupcich. 

   Chtel jsem uzavrit s touto firmou smlouvu a rek jsem si ze se podivam co se da o teto spolecnposti kde najit. Tato diskuze me vylecila z toho, ze bych uzavrel smlouvu s jakoukoliv takovouto spolecnosti. 

   Ona ta sleva u maloodberatelu opravdu neni, az tak vyrazna, aby clovek musel toto resit a pridelavat si do budoucna problemy.

   David

    firm

   • #2972 Odpovědět

    Louny
    Host (Guest)

    Dobrý den mám starší rodiče, otcovi bude 80, matce 70let..Přišli prodejci, otec nebyl doma, matka podepsala!!!! Po delším uvažování se rozhodli vrátit zpět k ČEZU..Odeslali doporučeně dopis s výpovědí, nebot s paní byli dohodnutí, že smlouva bude platná od 1.9..Výpověd zasílali 17.7..Po necelých 2 měsících kdy to s XENERGY podepsali.Dnes jim přišlo dopisem, že musí uhradit pokutu nebo desaktivační poplatek ve výši 6000Kč..Ale pokud se rozhodnou zůstat u XENERGY, žádný poplatek platit nemusí….

    Co s tím ????Dokáže někdo poradit…? Děkuji

  • #2786 Odpovědět

   Pavel Kamenovský
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   mám na Vás jen skromný dotaz.Po přestupu mojí zesnulé babičky k Vaší společnosti jste po dvou měsících poslali nedoplatek 4716 kč.V bytě měsíc z vyúčtovaného období nikdo nebydlel.Můžete mě prosím vysvětlit jak jste k této částce přišli???

   Jen ještě dodám,že se v bytě téměř netopilo a nic nevařilo.Já provozuji restauraci a bar,kde denně jedou kotle sporáky a grily a naše měsíční zálohy jsou 5000 kč.Nikdy nedoplácíme ani korunu a to máme tzv. drahého dodavatele energií.

   Předem