• Autor
  Příspěvky
  • #2477 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Dobrý den, měla byste napsat email Lamě s popisem podvodu a s tím, že jste odstoupila od smlouvy a že chcete vyřešit celou záležitost. Informujte je, že pokud záležitost uspokojivě nevyřeší, tak se obrátíte na Energetický regulační úřad se stížností na podvod. (mailem na eruveru.cz).- dejte jim max. 7 dnů na vyřešení.

   Musíte se ihned mailem obrátit na BEE a opět musíte vylíčit co se stalo a že je žádáte, aby nepředávali odběrné místo Lamě energy.

   Pozor pokud máte smlouvu s dodavatelem energií NIKDY NEPODEPISUJTE jinému obchodnímu zástupci. Nechci Vás strašit, ale hrozí Vám od BEE pokuta minimálně 6000 Kč, ale pokuta může být i 50000 Kč.

   Pokud budete chtít ukončit smlouvu s BEE musíte buď řádně ukončit smlouvu (nesouhlas se zvýšením ceny, se změnou obchodních podmínek). A vybrat si solidního dodavatele jako Elimon, Fonergy, 3E.

   Jenda

   • #2479 Odpovědět

    Maria Kateřina
    Host (Guest)

    Dobrý den pane Jenda, strašně moc si vážím vaší odpovědi a zařídím a napíši vše, jak mi radíte ještě dnes, abych vše dala do náležitého pořádku.

    Děkuji vám i za návrhy ke komu výhodněji přejít pro Prahu. Jsem už stará bába, vůbec už se v těch distributorech energií nevyznám a tak jsem vám opravdu velice vděčná. Až vyřídím LAMU, ráda vás poslechnu a od BEE časem přejdu ať už za jakýchkoli podmínek z jejich strany. Teď musím jednat a všecko vyřídit s Lamou. Hledala jsem jejich adresu přímo na ředitelství, bohužel nikde nenašla.

    Ještě jednou děkuji z celého srdce za vaše rady. Maria Kateřina

     • #2495 Odpovědět

      Maria Kateřina
      Host (Guest)

      Dobrý den pane Jenda. Tak jsem všecičko udělala. Psala maily oboum a i dopisy včera odeslala.. Dnes mi od mého odběratele přišel mail že zatím o žádném mém převodu nevědí ale že to prověří.. A Lama mi napsala mail, že se omlouvá, mé dokumenty jsou skartovány a zůstávám nadále u Bohemky. Odepsala jsem jim oboum, že jim příjdou ještě dopisy.. že je vše v pořádku.. a mohou dopisy považovat za bezpředmětné.

      Díky vám jsem to zvládla a VŠE je zase v pořádku jak předtím. Ještě jednou vám děkuji za vaše tolik užitečné rady které jste dal mně i které tu dáváte dalším lidem. Jste moc hodný Jenda! Děkuji  Maria

     • #2481 Odpovědět

      Jozef
      Host (Guest)

      V této souvislosti mám dotaz,zda mohu od smlouvy s ČEZem odstoupit, když jsem v
      následující situaci. 10.5.2012 uplyne 12 měsíců od zahájení dodávky plynu, produktová
      řada Comfort, tudíž by měl pro mně od následujícího dne platit ceník „B“. Celková cena
      plynu se mi přechodem na ceník „B“ ale zvýší o cca 5 procent.Mohu tedy v tomto případě
      odstoupit od smlouvy ve smyslu § 11a energetického zákona, když oznámení o odstoupení
      doručím ČEZu nejpozději 10 dnů před zvýšením ceny, tedy nejpozději do konce dubna
      2012? Nebude problém v tom, že ceník „B“ je účinný již od 1.1.2012? Já jsem ale toho
      názoru, že v mém případě dojde k faktickému zvýšení ceny plynu až dnem 10.5.2012, kdy
      navíc ani ve smlouvě ani ve VOPDP není o dvou cenících nic uvedeno, a zejména
      upozornění že po uplynutí 12 měsíců od zahájení dodávky plynu přechodem na jiný ceník
      dojde tímto krokem ke zvýšení ceny. Mohly byste mi prosím poradit, zda-li mám v této situaci šanci uspět? Děkuji za Vaše odpovědi. S pozdravem Jozef.</pre>

      • #2482 Odpovědět

       Jenda
       Host (Guest)

       Dobrý den,

       proč myslíte, že ČEZ dělal ceník A a ceník B.? Odpovím, aby znemožnil zákazníkům utéci. Poradil bych Vám se obrátit s dotazem na Energetický regulační úřad (eru@eru.cz) a podle jeho stanoviska se zařídit, případně odstoupit. Sám chci se na stanovisko ERU k tomuto problému zeptat, bohužel jsem to ještě neudělal.

       Můj osobní názor je ten, že odstoupit nelze, protože jakmile vstoupil v platnost  ceník A, tak jste s ním souhlasil a tam tato možnost byla uvedena.Byl bych rád, kdyby ERU vyslovil zamítavé stanovisko, protože nejde jen o ČEZ, ale i Bohemii Energy, Centropol.

       Jenda

       • #2484 Odpovědět

        Jozef
        Host (Guest)

        Děkuji Vám za odpověď. S tou platností ceníku A je to jednoznačné, zde jsem bohužel zaspal. Já spíše hledám možnost  odstoupit od smlouvy v souvislosti s ceníkem B, tedy, že ceník B sice vstoupil v platnost 1.1.2012, ale podle mého názoru jsem ještě s tímto ceníkem souhlas čí nesouhlas vyslovit nemohl, jelikož od 1.1.2012 mi byl plyn účtován stále podle ceníku A a v souvislosti s ceníkem B dojde u mně ke zvýšení ceny až od 10.5.2012, tedy bych měl mít čas na vyslovení nesouhlasu se zvýšením ceny a odstoupením od smlouvy do doby nejpozději 10 dnů od faktické účinnosti tohoto zvýšení ceny pro mé odběrné místo, tzn. do 30.4.2012. Chci se s tímto dotazem obrátit i na ERU, ale zde řeším dilema, jelikož mně docela tlačí čas. Jde o to, že buď to tedy zkusím a oznámím ČEZu odstoupení od smlouvy na základě zvýšení ceny a budu čekat na jejich vyjádření. V případě nesouhlasného stanoviska se obrátím s dotazem na ERU. Zde ale nevím, jak dlouho bude trvat, než mi z ERU odpoví a zda-li jejich případné sdělení, že moje odstoupení je oprávněné, bude právně závazné pro ČEZ.  Chtěl bych se opřít i o tu skutečnost, že v samotné smlouvě o dodávkách plynu se ČEZ nikde nezmínil o tom, že po roce smluvního vztahu mi cenu plynu zvýší (jinak by nemusel vymýšlet ceník A a ceník B). V případě, že bych byl s touto skutečností seznámen při sjednávání smlouvy, nikdy bych takovou smlouvu nepodepsal. Domnívám se totiž , že ČEZ tím, že při sjednávání smlouvy o dodávkách plynu druhé smluvní straně (tedy mně) neoznámením důležité skutečnosti (přechodu z jednoho ceníku na ceník jiný po uplynutí 12-ti měsíců trvání smluvního vztahu) závažným způsobem porušil zasádu rovných podmínek smluvních stran při uzavření smlouvy, jelikož mi zatajil důležitou skutečnost, čímž se na můj úkor neoprávněně obohatil (v případě, že by tato skutečnost byla ve smlouvě, případně ve VOPDP jednoznačně uvedena – tedy, že bych byl při sjednání smlouvy srozuměn o tom, že po uplynutí 12-ti měsíců smluvního stavu mi budou ceny plynu účtovány podle jiného ceníku, v němž bude cena plynu vyšší, smlovu bych s ČEZem nikdy neuzavřel). ČEZ tedy sjedná se zákazníkem smlouvu na dobu určitou, na dobu 24 měsíců, ale ještě v průběhu této doby mění zákazníkovi druh ceníku a navíc s touto skutečností zákazníka při sjednávání smlouvy přímo ve smlouvě neseznámí. Zajímal by mně Váš názor, zda-li by odstoupení od smlouvy v daném případě bylo možné o uvedené skutečnosti opřít.

        ČEZ totiž svoji obchodní politiku „levého plynu“ vůči svým zákazníkům v tomto směru dotáhl již tak daleko, že například  již i takový subjekt, jako je EON, nabízí dnes (při výši mé spotřeby plynu – cca 34000 kW za rok) plyn v uvedeném objemu za cenu o cca 11.000,-Kč nižší než ČEZ a oproti dominantnímu dodavateli plynu JMP Net s.r.o. bude ČEZ v případě použití ceníku B levnější o astronomických cca 460 Kč (bez DPH). Zde se ČEZ může holendbat , že dodrželo své prohlášení, že i v druhém roce smluvního vztahu bude levnější než dominantní dodavatel plynu na daném území, nehledě na směšnou výši rozdílu v obou cenách.

        Děkuji Vám za brzkou odpověď. S pozdravem Jozef.

        • #2485 Odpovědět

         Jenda
         Host (Guest)

         Ještě mne napadlo, zda skutečně máte tarif A, když máte smlouvu již rok starou, protože tento nápad je starý tak maximálně 5 měsíců, zeptal bych se na infolince, Možná, že se Vás to netýká, že se to týká jenom nových zákazníků. Bohužel v kalkulátoru na mých stránkách normální tarif již neuvádím (mám tam jen tarfi A,B), ale normální tarif doplním.

         Ctěl bych Vás upozornit na možnost  ukončení smlouvy po 24 měsících, protože, když by se to nepodařilo, tak  musíte napsat nesouhlas s prodloužení smlouvy, jinak Vám smlouva neskončí.

         Problém je ten, že ceník je nedílnou součástí smlouvy a k ceníku je připojen text, který skrývá to podstatné. Dále je tady problém v Energetickém zákoně, kdy dodavatel nemusí Vás adresně informovat o změně podmínek nebo ceníku. Pokud se ceník změní a zákazník to do třech měsíců nezjistí, tak má smůlu a má se za to, že s novým ceníkem souhlasí.

         Co se týče ERU, tak Vám určitě odpoví, jak to vidí oni. Problém je jak píšete, zda je ERU schopen vynutit si právo. Asi bych doporučil, když ERU potvrdí, že můžete odstoupit tak odstoupit a pokud by dělal ČEZ potíže, požádat o pomoc ERU.

         Odpověď od ERU můžete čekat tak za dva až tři týdny.

         Pokud by byla odpověď ERU kladná, tak bych odstoupil a  v případě problémů, bych se obrátil opět na ERU. Ale nevím, jak dlouho by to řešili.

         Odstoupení je jednostranný akt, ČEZ se s Vámi nemá co dohadouvat a musí respektovat Vaší vůli, pokud byste nedodržel povolené možnosti odstoupení, je oprávněn na sankce. Raději bych se s ČEZem pomocí odstoupení nedohadoval a použil jej jenom v případě 100 procentní jistoty.

         Jenda

         • #2486 Odpovědět

          Jozef
          Host (Guest)

          Pane Jendo, moc Vám děkuji za Vaše informace. Nemám v úmyslu celou věc takzvaně lámat přes koleno, abych nakone nesplakal na výdělkem. Nejdříve se budu informovat u ČEZu a na základě jejich informací pak buď oslovím ERU nebo počkám, zda nepříjde další zdražení anebo v lednu odstoupím od smlouvy k dvouletému výročí zahájení odběru plynu. Je pravda, že celou situaci jsem si způsobil především díky mé nečinnosti v prosinci 2011.

          Ještě jednou děkuji za informace. S pozdravem Jozef.

  • #1413 Odpovědět

   Maria Kateřina
   Host (Guest)

   Dobrý den. Jsem (ještě doufám) že stále u BEE. 12.3.2012 mi přišli ke dveřím nabídnout levnější el. (mám přímotopy, tedy vše na el.) a říkali, že jsou od stávajícího dodavatele a že mi chtějí nabídnout ještě levnější el. Takže po celou dobu jsem měla za to že mluvím a jednám s BEE. Aby prý mohli nový, levnější tarif zaktualizovat, chtěli vidět smlouvu..a už vypisoval klučík novou smlouvu. Rozdala jsem podpisy, on mi nechal smlouvu s posledním listem podepsané smlouvy a odešel. Až když odešel jsem si všimla (BEE i LAMA mají modré desky) že to nebyl kluk od BEE ale od Lama. Cítila jsem se podvedená a ihned jim telefonovala. Prý už musím vše zrušit jen písemně. A tak se 17.4.2012 stalo a já vše písemně s doručenkou zrušila ale i žádala o všecky mnou podepsané listiny zpět. Dnes je 14.4. a dodnes žádná odpověď. Dnes jsem tedy znovu zasedla a znovu jim psala..a jak tak koukám do té jejich smlouvy, tak se mi udělalo zle. Ten jejich zástupce, co semnou smlouvu sepisoval, napsal falešné datum o měsíc dříve, než byla pravda, tedy 12.2.2012! Došlo mi, že asi proto mi nikdo z LAMA neodpověděl, neboť podle datumu na smlouvě jsem se vlastně odvolávala již po 30 denní lhůtě! A teď nevím, co dělat. I kdyby měli elektriku i zadarmo, tak jí od nich nechci už z principu. Byl a je to podvod. Moc mě to mrzí. No dopis mám napsaný, vše jsem do něho udala a budu čekat, jak zareagují. Co vy na to??

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Jakou máte zkušenost s Lamou?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">