• Autor
  Příspěvky
  • #8861 Odpovědět

   Hájek Milan
   Host (Guest)

   OPTIMUM ENERGY- NEGATIVNÍ ZKUŠENOSTI
   Tato společnost / píši z vlastní zkušenosti, všechna tvrzení mohu doložit vzájemnou korespondencí / , jak už někdo psal výše je velice vstřícná, když na klienty líčí. Po roce v tichosti zdraží a již se necítí být vázaná slibem nejnižší ceny elektr.energie. NECHÁPU, PROČ JE ZDE VYMEZEN PROSTOR PRO KLAMAVOU REKLAMU TÉTO SPOLEČNOSTI- je nesmysl, že zákazník od této společnosti může kdykoliv ODEJÍT !!! Přečtěte si podrobně jejich VŠEOBECNÍ OBCHODNÍ PODMÍNKY a udělejte si obrázek o této společnosti sami. V těchto podmínkách je výslovně uvedeno, že dodavatel vytváří záměrně rozdílné VOP pro nové zákazníky / pro ty ptáčky, které lapají / a pro stávající. Tyto VOP můžou měnit, jak se jim zachce a vy jste povinni sledovat neustále jejich web, zda ke změně došlo. Jak prošvihnete termín tzn. měsíc od jejich “ vyvěšení“ jste vázáni ne původními podmínkami , které jste podepsali s “ výhodnou“ smlouvou, ale již novými , samozřejmě nevýhodnými podmínkami. Judikátem nejvyššího soudu jsou tyto praktiky označené jako neplatné, přesto Optimum en. je využívá.
   V loňské roce , jsme od ní už neobdrželi ani rozpis a výši zálohových plateb na další zúčtovací období. Nevěděli jsme kolik máme platit a kdy. Nezabezpečili, aby jsme se mohli seznámit s novými smluvními smluvními podmínkami. V létě tohoto roku nám napsali, že máme v ročním zúčtování přeplatek. Tento přeplatek nám nebudou vracet na účet /jde o jejich jednostranný akt bez našeho svolení a vědomí/, ale použijí ho při úhradě zálohy na elektriku v novém zúčtovacím období. Bohužel šlo jen o slib. Když jsme tuto fakturu zaplatili o ponížení ve výši přeplatku, který nám tato společnost dlužila,, začali nám vyhrožovat odpojením. Museli jsme se obrátit na regulační úřad, kde teprve zjednali nápravu. Optimum energy musí změnit vzhledem k novémU občanskému zákoníku tyto VOP. Zatím to ale oddaluje , protože si je vědoma velkého množství nespokojených zákazníků. Tito změnu VOP přivítají, protože na základě této změny můžou proti vůli dodavatele od Optimum energy odejít. Redakci RODINY žádám, aby si prověřila VOP výše uvedené firmy a přestala být nositelem klamavé reklamy ve prospěch optimum energy. S pozdravem

  • #3507 Odpovědět

   Standa
   Host (Guest)

   Zajímalo by mne, proč pod titulem firmy Optimum Energy je uvedena stížnost na firmu Optimum Traiding. Dle mého názoru to špiní jméno firmy Optimum  Energy. Optimum Traiding  má svoje velmi obsáhlé stránky se stížnostma od klientů.

  • #3417 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Dd, jaká je jejich práce?

   Nějaká sekretářka(jak se představila) zavolala mým 70.ti letým rodičům, že se k nim staví jejich pracovník, prý jim chybí něco ve smlouvě.

   Jmenovaný jim začal vysvětlovat, jak mají nevýhodnou smlouvu a že jim vše převede na lepší společnost. A těžko se ho zbavovala z bytu.

   Závěr si udělejte sami.

  • #2273 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   Zálohy můžete reklamovat a požádat je o změnu záloh,

   na kalkulátoru si můžete vybrat levnějšího dodavatele.

   Protože Vás zřejmě neinformovali o zvýšení ceny , nedali Vám ani ceník při sepiskování smlouvy) a zdražovali jak plyn tak elektřinu, tak můžete odstoupit až do konce března 2012.

   Zaplatit dvě inkasa asi budete muset, OT Vám to musí při konečném zúčtování vrátit.

   Smlouvou se musíte řídit ihned po jejím podpisu.

   Odstoupit nemůžete kvůli tomu, že nenabyla smlouva účinnosti.

   Původní dodavatel zašle pouze závěrečné vyúčtování.

   Převod probíhá takto:

   Nový dodavatel nebo Vy napíšete a zašlete původnímu dodavateli. Potom nový dodavatel napíše žádost o změnu odběrného místa na Operátora trhu energií (OTE). Nový dodavatel uzavře s distributorem smlouvu o distribuci.

   Starý dodavatel předá odběrné místo na OTE.

   Když nový dodavatel dostane zprávu z OTE, že schválil převod odběrného místa, zašle novému zákazníkovi oznámení o datu zahájení dodávek a rozpis záloh.

   Zákazník si provede odečet stavu plynoměru v poslední den odběru a nahlásí distributorovi a původnímu dodavateli.

   Původní dodavatel provede závěrečné vyúčtování.

   Jenda

   • #2275 Odpovědět

    Michaela
    Host (Guest)

     Moc děkuji za vysvětlení. ještě než jsem si přečetla vaši odpověď jsem volala na eon, zda by mi neporadili a vyšlo z toho asi to co říkáte, ale bylo mně poraděno, že nejjednodušší v naší situaci bude přepsat vše na mně , tím pádem smlouva s optimum nemusí ani začít platit.

    Jinak oni tam nic od OE neměli, nebyla tam žádost o změnu dodavatele – je to běžné, že 8 dní před začátkem změny ještě původní dodavatel nemá informace od nového dodavatele?

    • #2276 Odpovědět

     Jenda
     Host (Guest)

     To by taky šlo, ale je potřeba se přesvědčit, zda ve smlouvě nejsou sankce za ukončení smlouvy převodem, stěhováním, je to teď dost v modě (Bohemia Energy).

     To není běžné, asi na to zapomněi,ale to na Vašem vztahu s OT nic nemění, tedy ikdyž tam ještě žádost není, nemůžete uzavřít smlouvu aniž byste neukončila předcházející smlouvu. Návod jak ukonřit smlouvu je na mých stránkách se vzorem pro odstoupení.

     Jenda

  • #1362 Odpovědět

   Michaela
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   potřebuji poradit – dotaz jsem již psala sem http://www.cenyenergie.cz/zkusenosti-uzivatelu/elektrina-1/questionid_170/kdo-ma-zkusenosti-s-optimum-trading.aspx, ale příspěvky se neřadí dle posledních, tak zakládám nové téma. Mám špatné zkušenosti s Optimum trading a potřebuji poradit:

   Smlouva podepsána 7.12 (no smlouva, vlastně jen vyplněné iniciály a jaké tarify používáme) a potvrzená – respektive kalendář na zálohy byl odeslán z OE 9.1. (došel cca 11.1) s tím, že do 15.1. se má zaplatit záloha na únor. Dodávka od nich začne 1.2. Ceny, které nám byli spočítány na přelomu listopadu a prosince jsou diametrálně jiné než nyní – cca nyní o 1600 měsíčně vyšší. Což mně teda přijde dost. Nehledě na to, že elektřinu máme u eonu a plyn u rwe a pokud by jsme i plyn předělali k Eonu, tak ušetříme oproti OE 700 měsíčně.   Smlouvu uzavírala moje matka, kdy dům ve kterém bydlíme patří vlastně ji, já jsem na základě analýzi od OE souhlasila, nicméně jsem smlouvu viděla až teď, kdy matka je nešťastná, protže chtějí zaplatit již v tomto měsíci a dvě inkasa prostě zaplatit nezvládneme 🙁    Součástí smlouvy nebyli žádné podmínky ani ceník   Jde nějakým způsobem teď od smlouvy odstoupit bez sankcí?   Je možné odstoupit pokud ještě nenabyla smlouva účinost?   Ve smlouvě je věta „Platnost a účinnost smlouvy a její závěrečná ujednání – Smlouva nabývá platnosti dnem podpisu Zákazníkem a nabývá účinnosti dnem zahájení dodávky elektřiny a/nebo plynu Obchodníkem……“    A ještě dotaz – přijde od původních dodavatelů nějaký dopis o přestupu k novému dodavateli? Oni se zavázali, že změnu provedou, ale ani eon ani rwe se na základě toho neozvali. Jakým způsobem toto probíhá?    Děkuji za zodpovězení otázek a přeji pěkný den

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpovědět na: optimum energy

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">