• Autor
  Příspěvky
 • #3917 Odpověď

  Kamila Hamalcikova

  Dobrý den, paní Palátová,

  S přechodem od dodavatele RWE a jeho produktu Standard Plyn ke společnosti E-ON s Plyn Standard nejsou spojeny žádné další poplatky. Ideální je v tomto případě dát novému dodavateli plnou moc k vyřízení veškerých technických a administrativních úkonů spojených se změnou dodavatele plynu, abyste nemusela hlídat synchronizaci výpovědní lhůty od stávajícího dodavatele a začátek platnosti nové smlouvy s novým dodavatelem. Podrobněji například zde.

  Standardně můžete odstoupit od smlouvy o dodávkách plynu na dobu určitou v případě změny obchodních podmínek nebo při zvýšení ceny plynu. Více najdete třeba zde. Podle obchodních podmínek společnosti E:ON je další možností předčasného ukončení smlouvy na dobu určitou dohoda obou stran, tedy zákazníka a dodavatele. Obsah této dohody již může být odlišný případ od případu. Nicméně, tiskový mluvčí společnosti E.ON se v minulosti vyjádřil, že je možné například sjednat změnu ze smlouvy na dobu určitou na běžnou smlouvu na dobu neurčitou s klasickou výpovědní lhůtou, případně se můžete domluvit i jinak.

 • #1617 Odpověď

  Palátová

  Dobrý den,

  přemýšlíme o přechodu z produktu RWE Standard ke společnosti E-ON Plyn Standard. Ráda bych se zeptala, zda s tímto přechodem nebudou spojeny další poplatky, ať již ze zrušení stávající smlouvy tak, i u nového dodavatele plynu.

  Další dotaz je v případě uzavření nové smlouvy (E-ON  Standard Plyn), která bude uzavřena na dobu určitou 1 rok, jakou jsou podmínky v případě jejího vypovězení, popř. může si E-ON účtovat nějaké poplatky za zrušení smlouvy?

  Předem děkuji za odpověď

   

Odpovědět: Přechod z RWE

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">