• Autor
  Příspěvky
 • #122496 Odpověď

  ALENA TINKOVÁ

  Dobrý den, 2,5 roku jsme měli pronajatý prostor, který byl využíván jako prodejna, Spotřtebiče používány stejné, roční spotřeba cca 2,289 MWh, Při posledním konečném vyúčtování za POLOVINU ROKU je natočeno na elektroměru 8,187 MWh. Jakému spotřebiči by odpovídala taková spotřeba ? Přivolaný techni EONU vizuálním pohledem nezjistil nic zvláštního, plomba v pořádku. Jaké máme dále možnosti. Nemovitost není v našem mejetku, elektroměr není v našem majetku, jaké máme možnosti dalšího prověření a kontroly ? Majitel nemovitosti neví o ničem. Doplatek je při placení záloh 39 tis Kč. Jak mohu například zjistit, jestli se do okruhu nenapojil někdo s ohřevem vody nebo vytápěním ? Děkuji a přeji hezký den.

 • #24427 Odpověď

  Jaromír

  Co je spotřebováno za elektroměrem, plynoměrem, vodoměrem, to zaplatíte. A někdy to opravdu nejsou malé částky. Dá se tomu předejít tím, že spotřebu monitorujete a tím odhalíte včas všechny žrouty, či závady.

 • #2464 Odpověď

  fak

  To je divné. Nejprve bych vypnul všechny spotřebiče a zkontroloval, zda se elektroměr zastaví. Dále bych  zapsal stav elektroměru v určitou hodinu, shodil ohřívač vody, den se bez něj obešel, a druhý den v tutéž dobu zkontroloval odběr. Příp. totéž s jinými spotřebiči. Na netu jsem  někde viděl nabídku poradenských center, kde zapůjčovali měřák zdarma.

 • #2448 Odpověď

  Milan

  Průměrná denní spotřeba ve Vašem případě vychází přibližně 12 kW, pokud máte spotřebič s odběrem 5 kW je spotřeba v normálu. Pro jinou cenu si musíte sjednat odpovídající tarif, tomu co uvádíte odpovídá  tarif D26d. Pokud uvedený tarif máte, je možné změnit dodavatele elektřiny.

  • #2449 Odpověď

   Milan

   <h2 class="red">D25d: Ohřev vody elektřinou</h2>
   Tato sazba je určena pro domácnosti, které

   elektřinou ohřívají vodu
   . Podmínkou je, že musí být řádně

   instalovaný elektrický akumulační spotřebič
   pro ohřev užitkové vody (bojler). Při odběru musí také

   zajistit technické blokování akumulačních spotřebičů
   po dobu platnosti vysokého tarifu. Splnění těchto podmínek dokládá žadatel

   revizní zprávou
   . Jejich kontrolu pak provede technik z příslušné distribuční společnosti.

 • #2445 Odpověď

  V

  PRE ma klientske stredisko+hotline, ktere by melo byt schopno vam pomoci analyzovat vysokou spotrebu elektriny, paklize jsou pocatecni a koncove stavy spravne, vcetne poradenstvi ohledne optimalizace sazeb a tarifu.

 • #1399 Odpověď

  David

  Dobrý den, rád bych se zeptal co se dá dělat s vyúčtováním vysoké spotřeby elektřiny. Přestěhovali jsme se do bytu 2+1 07/2011. Za období 07/2011 až 12.3.2011 nám přišlo vyúčtování elektřiny 4371 kWh. částka od PRE činí 16.484,- kč celkem s DPH 19.781,-. Jsme 2 lidé. Používáme běžné spotřebiče pračku (třídaA), Menší ledničku (tA), 4 žárovky, notebook není stále připojen, TV malá není stále zapnuta,  Boiler Tatramat (5kw, 120l). Topíme Plynem Vafky, sporák je také na plyn.  Od PRE tarif dle mého názoru špatně zvolený Komfort FIX KLASIK D02d.  Zdá se mi že spotřeba boileru nemůže přeci za období 8 měsíců být takhle vysoká. Vždyť je to platba jak za celý dům??? můžete mi někdo poradit nebo pomoct.

  Díky David

   

Odpovědět: příliš vysoká spotřeba elektřiny

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">