• Autor
  Příspěvky
  • #122496 Odpovědět

   ALENA TINKOVÁ
   Host (Guest)

   Dobrý den, 2,5 roku jsme měli pronajatý prostor, který byl využíván jako prodejna, Spotřtebiče používány stejné, roční spotřeba cca 2,289 MWh, Při posledním konečném vyúčtování za POLOVINU ROKU je natočeno na elektroměru 8,187 MWh. Jakému spotřebiči by odpovídala taková spotřeba ? Přivolaný techni EONU vizuálním pohledem nezjistil nic zvláštního, plomba v pořádku. Jaké máme dále možnosti. Nemovitost není v našem mejetku, elektroměr není v našem majetku, jaké máme možnosti dalšího prověření a kontroly ? Majitel nemovitosti neví o ničem. Doplatek je při placení záloh 39 tis Kč. Jak mohu například zjistit, jestli se do okruhu nenapojil někdo s ohřevem vody nebo vytápěním ? Děkuji a přeji hezký den.

  • #24427 Odpovědět

   Jaromír
   Host (Guest)

   Co je spotřebováno za elektroměrem, plynoměrem, vodoměrem, to zaplatíte. A někdy to opravdu nejsou malé částky. Dá se tomu předejít tím, že spotřebu monitorujete a tím odhalíte včas všechny žrouty, či závady.

  • #2464 Odpovědět

   fak
   Host (Guest)

   To je divné. Nejprve bych vypnul všechny spotřebiče a zkontroloval, zda se elektroměr zastaví. Dále bych  zapsal stav elektroměru v určitou hodinu, shodil ohřívač vody, den se bez něj obešel, a druhý den v tutéž dobu zkontroloval odběr. Příp. totéž s jinými spotřebiči. Na netu jsem  někde viděl nabídku poradenských center, kde zapůjčovali měřák zdarma.

  • #2448 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Průměrná denní spotřeba ve Vašem případě vychází přibližně 12 kW, pokud máte spotřebič s odběrem 5 kW je spotřeba v normálu. Pro jinou cenu si musíte sjednat odpovídající tarif, tomu co uvádíte odpovídá  tarif D26d. Pokud uvedený tarif máte, je možné změnit dodavatele elektřiny.

   • #2449 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    <h2 class="red">D25d: Ohřev vody elektřinou</h2>
    Tato sazba je určena pro domácnosti, které

    elektřinou ohřívají vodu
    . Podmínkou je, že musí být řádně

    instalovaný elektrický akumulační spotřebič
    pro ohřev užitkové vody (bojler). Při odběru musí také

    zajistit technické blokování akumulačních spotřebičů
    po dobu platnosti vysokého tarifu. Splnění těchto podmínek dokládá žadatel

    revizní zprávou
    . Jejich kontrolu pak provede technik z příslušné distribuční společnosti.

  • #2445 Odpovědět

   V
   Host (Guest)

   PRE ma klientske stredisko+hotline, ktere by melo byt schopno vam pomoci analyzovat vysokou spotrebu elektriny, paklize jsou pocatecni a koncove stavy spravne, vcetne poradenstvi ohledne optimalizace sazeb a tarifu.

  • #1399 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Dobrý den, rád bych se zeptal co se dá dělat s vyúčtováním vysoké spotřeby elektřiny. Přestěhovali jsme se do bytu 2+1 07/2011. Za období 07/2011 až 12.3.2011 nám přišlo vyúčtování elektřiny 4371 kWh. částka od PRE činí 16.484,- kč celkem s DPH 19.781,-. Jsme 2 lidé. Používáme běžné spotřebiče pračku (třídaA), Menší ledničku (tA), 4 žárovky, notebook není stále připojen, TV malá není stále zapnuta,  Boiler Tatramat (5kw, 120l). Topíme Plynem Vafky, sporák je také na plyn.  Od PRE tarif dle mého názoru špatně zvolený Komfort FIX KLASIK D02d.  Zdá se mi že spotřeba boileru nemůže přeci za období 8 měsíců být takhle vysoká. Vždyť je to platba jak za celý dům??? můžete mi někdo poradit nebo pomoct.

   Díky David

    

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpovědět na: příliš vysoká spotřeba elektřiny

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">