• Autor
  Příspěvky
 • #1684 odpověď

  Ceny energie

  Dobrý den,

  hned na úvod bych ráda podotkla, že nejsme dodavatelem elektřiny (ani plynu). Jsme pouze nezávislým webem, který přináší informace o cenách energií. Proto můžeme odpovědět jen na část vašich dotazů.

  K Vašim dotazům – první otázce úplně nerozumím, ale pokud se ptáte na poruchu dodávek a další, tak nejlépe uděláte, pokud budete kontaktovat svého dodavatele elektřiny. 

  2. Dodavatele můžete změnit podle zákona vždy jednou za půl roku (dejte si ovšem pozor, jak dlouho trvá výpovědní lhůta u vašeho současného i budoucího dodavatele – běžně se ale pohybuje mezi 3 – 6 měsíci).

  Velikost jističe se odvíjí od toho, kolik spotřebičů (a jak náročných) doma používáte. Změnu proudové hodnoty jističe vám musí odsouhlasit váš dodavatel elektřiny. Více se dozvíte v tomto článku http://www.cenyenergie.cz/elektrina/clanky/velikost-hlavniho-jistice-jak-ji-spoctete.aspx

  Změna sazby je možná, ovšem za splnění konkrétních podmínek. Pokud chcete např. z běžné sazby D02d přejít na některou dvoutarifovou sazbu (po část dne odebíráte levnější elektřinu), musíte mít doma určité spotřebiče (např. akumulační kamna, boiler apod. V sekci články (http://www.cenyenergie.cz/elektrina/clanky/) najdete podrobné podmínky pro všechny sazby. 

  3. Jak píšeme výše, neprodáváme elektřinu, proto nemáme žádné připojovací podmínky. O změně dodavatele elektřiny si ale můžete přečíst zde http://www.cenyenergie.cz/elektrina/jak-zmenit-dodavatele/pruvodce-jak-zmenit-dodavatele-elektriny.aspx

  4. Odečty elektroměrů také neprovádíme. Termíny si, prosím, zjistěte u vašeho dodavatele.

  5. To samé platí i v případě vrácení přeplatků – informujte se u vašeho dodavatele (popř. u dodavatele, od něhož chcete elektřinu odebírat)

 • #1112 odpověď

  Stanislav Láska

  Přeji pěkný den, a mám na Vás tyto dotazy. 1. Jak se postupuje (ohlašování)při poruše,haváriích ( rozdílných parametrů od zákona ) dodávky,poruše  měření,  HDO atd.? 2. Jak je to s případnou další změnou dodavatele, případným navýšením nedo snížením hlavního jističe, změnou sazby?3.Kde zjistím Vaše připojovací podmínky? 4. Jak a v jakých termínech  budou prováděný elektroměrové odečty? 5. Do jaké doby budou vráceny přeplatky za dodávku energie? 6. Kde jsou Vaše kontaktní místa pro odběratelé.

  Spozdravem. Stanislav Láska

Odpověď na: Služby s dodávkou elektřiny.

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">