• Autor
  Příspěvky
  • #1684 Odpovědět

   Ceny energie
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   hned na úvod bych ráda podotkla, že nejsme dodavatelem elektřiny (ani plynu). Jsme pouze nezávislým webem, který přináší informace o cenách energií. Proto můžeme odpovědět jen na část vašich dotazů.

   K Vašim dotazům – první otázce úplně nerozumím, ale pokud se ptáte na poruchu dodávek a další, tak nejlépe uděláte, pokud budete kontaktovat svého dodavatele elektřiny. 

   2. Dodavatele můžete změnit podle zákona vždy jednou za půl roku (dejte si ovšem pozor, jak dlouho trvá výpovědní lhůta u vašeho současného i budoucího dodavatele – běžně se ale pohybuje mezi 3 – 6 měsíci).

   Velikost jističe se odvíjí od toho, kolik spotřebičů (a jak náročných) doma používáte. Změnu proudové hodnoty jističe vám musí odsouhlasit váš dodavatel elektřiny. Více se dozvíte v tomto článku http://www.cenyenergie.cz/elektrina/clanky/velikost-hlavniho-jistice-jak-ji-spoctete.aspx

   Změna sazby je možná, ovšem za splnění konkrétních podmínek. Pokud chcete např. z běžné sazby D02d přejít na některou dvoutarifovou sazbu (po část dne odebíráte levnější elektřinu), musíte mít doma určité spotřebiče (např. akumulační kamna, boiler apod. V sekci články (http://www.cenyenergie.cz/elektrina/clanky/) najdete podrobné podmínky pro všechny sazby. 

   3. Jak píšeme výše, neprodáváme elektřinu, proto nemáme žádné připojovací podmínky. O změně dodavatele elektřiny si ale můžete přečíst zde http://www.cenyenergie.cz/elektrina/jak-zmenit-dodavatele/pruvodce-jak-zmenit-dodavatele-elektriny.aspx

   4. Odečty elektroměrů také neprovádíme. Termíny si, prosím, zjistěte u vašeho dodavatele.

   5. To samé platí i v případě vrácení přeplatků – informujte se u vašeho dodavatele (popř. u dodavatele, od něhož chcete elektřinu odebírat)

  • #1112 Odpovědět

   Stanislav Láska
   Host (Guest)

   Přeji pěkný den, a mám na Vás tyto dotazy. 1. Jak se postupuje (ohlašování)při poruše,haváriích ( rozdílných parametrů od zákona ) dodávky,poruše  měření,  HDO atd.? 2. Jak je to s případnou další změnou dodavatele, případným navýšením nedo snížením hlavního jističe, změnou sazby?3.Kde zjistím Vaše připojovací podmínky? 4. Jak a v jakých termínech  budou prováděný elektroměrové odečty? 5. Do jaké doby budou vráceny přeplatky za dodávku energie? 6. Kde jsou Vaše kontaktní místa pro odběratelé.

   Spozdravem. Stanislav Láska

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Služby s dodávkou elektřiny.

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">