• Autor
  Příspěvky
  • #3148 odpověď

   Renata

    Například toto mi není jasné:

   11. Nedejte se zlákat fixací cen, to je jako loterie, fixace není pro Vás, to je dobré pro obchodníka. 

  • #3147 odpověď

   Renata

    To chápu, ale chtěla jsem vědět, proč tedy někteří lidé tady píšou, že smlouvy na dobu určitou u fixu jsou nevýhodné. Jako že nemůžu změnit dodavatele, nebo že po uplynutí fixu mi dají jiný tarif?

   • #3155 odpověď

    Honza

     Dobrý den,

    rád bych Vám poradil, tak jak to vidím já. V obchodě s energiemi se pohybuji již 4. rokem a nějaké zkušenosti jsem nasbíral plus mám přehled téměř o všech dodavatelích na trhu.

    Důvody proč nepodepisovat více jak na rok. 1) ceny energií v posledních letech dělají pěkné kotrmlece, kdo ví co bude za rok. 2) existují velké sankce za porušení smluv (u někoho i desetitisíce) 3) ostatní dodavatelé to umí i na jeden rok a nepotřebují si klienta „zaháčkovat“.  

   • #3152 odpověď

    Vaclav

    Presne tak Renato, u smlouvy na dobu urcitou (obvykle s fixni cenou) nemuzete po dobu trvani prejit k jinemu a mozna i vyhodnejsimu dodavateli.

    Existuji pouze 2 zakonne vyjimky:

    – dodavatel zvysi svoji cenu energie

    – dodavatel zmeni svoje Obchodni podminky

 • #1510 odpověď

  Renata H.

  Ahoj, potřebuju odbornou radu – výhody a nevýhody fixního tarifu ? Z názorů na téhle stránce jsem to nějak nepochopila 🙂 děkuji R.

Odpověď na: Výhoda fixního tarifu

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">