• Autor
  Příspěvky
   • #3148 Odpovědět

    Renata
    Host (Guest)

     Například toto mi není jasné:

    11. Nedejte se zlákat fixací cen, to je jako loterie, fixace není pro Vás, to je dobré pro obchodníka. 

   • #3147 Odpovědět

    Renata
    Host (Guest)

     To chápu, ale chtěla jsem vědět, proč tedy někteří lidé tady píšou, že smlouvy na dobu určitou u fixu jsou nevýhodné. Jako že nemůžu změnit dodavatele, nebo že po uplynutí fixu mi dají jiný tarif?

    • #3155 Odpovědět

     Honza
     Host (Guest)

      Dobrý den,

     rád bych Vám poradil, tak jak to vidím já. V obchodě s energiemi se pohybuji již 4. rokem a nějaké zkušenosti jsem nasbíral plus mám přehled téměř o všech dodavatelích na trhu.

     Důvody proč nepodepisovat více jak na rok. 1) ceny energií v posledních letech dělají pěkné kotrmlece, kdo ví co bude za rok. 2) existují velké sankce za porušení smluv (u někoho i desetitisíce) 3) ostatní dodavatelé to umí i na jeden rok a nepotřebují si klienta „zaháčkovat“.  

    • #3152 Odpovědět

     Vaclav
     Host (Guest)

     Presne tak Renato, u smlouvy na dobu urcitou (obvykle s fixni cenou) nemuzete po dobu trvani prejit k jinemu a mozna i vyhodnejsimu dodavateli.

     Existuji pouze 2 zakonne vyjimky:

     – dodavatel zvysi svoji cenu energie

     – dodavatel zmeni svoje Obchodni podminky

  • #1510 Odpovědět

   Renata H.
   Host (Guest)

   Ahoj, potřebuju odbornou radu – výhody a nevýhody fixního tarifu ? Z názorů na téhle stránce jsem to nějak nepochopila 🙂 děkuji R.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Výhoda fixního tarifu

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">