• Autor
  Příspěvky
  • #1809 Odpovědět

   Ceny energie
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   Obecné podmínky pro získání dvoutarifní sazby D26d, která se vztahuje na akumulační kamna, jsou následující:

   1.    V odběrném místě musí být řádně instalovány elektrické akumulační spotřebiče pro vytápění objektu.

   2.    Součtový instalovaný příkon akumulačních elektrických spotřebičů (topení a ohřevu TUV) musí činit nejméně 55 % příkonu odpovídajícího proudové hodnotě hlavního jističe před elektroměrem, popř. musí odpovídat tepelným ztrátám vytápěného objektu.

   3.    Odběratel musí zajistit technické blokování elektrických akumulačních spotřebičů po dobu platnosti vysokého tarifu.

   Splnění výše uvedených podmínek odběratel dokládá revizní zprávou, která je požadována jako jeden z podkladů při připojení nového odběrného místa, změně charakteru odběru (změna tarifu), osazení spotřebiče s příkonem větším než 5 kW nebo změně proudové hodnoty hlavního jističe. Kontrolu v odběrném místě pak provede příslušný distributor elektřiny (ČEZ, E.ON nebo PRE).

   Zda budete mít nárok na sazbu D26d by vám měl sdělit příslušný distributor, v jehož kompetenci konečné rozhodnutí je.

  • #1197 Odpovědět

   Vlasta Tonarová
   Host (Guest)

   Dobrý den. V rod. domku v Čelákovicích máme elektrický boiler, elektrický sporák. Dům vytápíme dřevem  krbem s vložkou s průduchy do pokoje v patře. koupelna a WC infrazářiče.  V přízemí je hala,  která je částečně vytápěná  průduchem do patra. Chtěla bych umístit do haly akumulační dynamická kamna Stiebel 4 – 5 kW, aby mohl být dům v době naší nepřítomnosti a chladného počasí temperován. Prosím o sdělení, zda budu mít nárok na noční zlevněný odběr. Děkuji za odpověď.

   .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: vytápění na zlevněný tarif

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">