• Autor
  Příspěvky
  • #1954 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Jsem u spol. GAS, která má sice smlouvy na dobu určitou, ale smluvně mám garanci vždy nižší ceny, celý letošní rok je to 10% a to plní, mají zákaznická centra a jsem s nimi naprosto v poho, mohu jen  doporučit

                                   Honza

  • #1939 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   já prosazuju Elimon protože:

   obracím se na konkrétní osobu ne na žádnou anonymní infolinku. Když by byl problém, i po telefonu Vás zavolají zpět a záležitost se snaží vyřídit.

   Když  jsem utíkal od Bohemia Energy ,tak mi hodně pomáhali na Energetickém regulačním úřadu, protože s těmi úředníky je to velmi těžké pro samostatnou osobu.

   Nezavazajete se nějakou smlouvou na určito, preferují smlouvu na neučito,když nebudou dobří, tak si vyberete jiného dodavatele.

   Určujete si sami měsíční zálohy i způsob platby.

   Všude  kde jsou , jsou v plynu levní i po zdražení od 1.9. V Elektrice sice nejsou nejlevnější, ale patří k levnějším dodavatelům.

   Ve smlouvě mají pokutu 20 tis. Kč za uzavření smlouvy při platnosti smlouvy s Elimonem, ale to prakticky nepřichází v úvahu (nový dodavatel by napřed napsal žádost o ukončení smlouvy)

   K ostatním:

   Plynule – Halimedes , jejich záměr jsem nepochopil, dlouho nejlevnější, teď po zdražení už to tak dobrý není.

   Rozhodně bych nedoporučoval kombinaci ČEZ RWE nebo tak. Jeden rok budou levní a pak o 20 Kč/rok levnější, než dominanatní dodavatel o 20 Kč/rok.

   S Elimonem je potřeba, protože to je malý dodavatel uzavřít smlouvu na neurčito, menší zálohy a občas si prověřit ceny, když tak změnit dodavatele.

   Jenda

   • #1946 Odpovědět

    ilo
    Host (Guest)

    Asi má Jenda dobré zkušenosti, ale sám uvádí příklad Plynule. Zdražení elimonu od 1.9. ve výši skoro 16% ale ukazuje  ten samý trend vývoje. Navíc uvedená pokuta je sice bagatelizována, ale když nastane krize, najednou je všechno jinak.

    • #1948 Odpovědět

     Jenda
     Host (Guest)

     ilo, chtěl bych upozornit, že sice Elimon zdražoval letos poprvé, ale pořád je nejlevnější ze všech. Co se týče pokuty, tak tuto pokutu mají skoro všichni, ale na rozdíl od ostatních Elimon uzavírá přednostně smlouvu na neurčito bez jakéhokoliv závazku s výpovědní lhůtou 3 měsíce, takže se tato pokuta prakticky nikoho netýká.

     Co se týče Plynule, tak to je případ sám pro sebe, když se podíváte na podivně organizovanou prodejní síť, zmatek v koncepci prodeje, jsem rád, že jsem se při rozhodování pro ně nerozhodl.

     Jenda

   • #1940 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    K Elimonu se přejde tak , že na jeho webových stránkách, které si snadno ve vyhledávači najdete, napíšete smlouvu a plnou moc. Smlouvu 2 krát vytikněte a pošlete je k podpisu do Elimonu.

    Když  zdraží, tak si na těchto stránkách vyberete jiného dodavatele a uzavřete s ním smlouvu. Nový dodavatele ukončí smlouvu s Elimonem.

    Vše je zdarma.

    Hlavně neuzavírat nikdy smlouvu na dobu určitou.

    Jenda

  • #1260 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Dobry den.

   Obdobne jako pani Marie z diskuze Vas zadam o radu se zmenou dodavatele plynu a elektriny.

   Chceme prejit s plynem i elektrinou k nejlevnejsimu-nejvhodnejsimu dodavateli. Srovnavam a procitam si nejruznejsi informace a ve fazi, kdy jsem rozhodnuta a chci prejit k Plynule.cz -plyn a RWE-elektrina, na kontaktovani zatim nereagovali, maji novy cenik..a tak ted zase nevim. Vychazi nam „aktualne“ nejlepe ELIMON, ale uprimne mam z prechodu strach. Da se k nemu prejit a je to solidni spol.? A co kdyz zase zmeni cenik a zase navysi ceny? Abychom nedopadli hur nez nyni s RWE.

   Jsme 1 domacnost, velky dum, varime, topime i ohrev vody mame na plyn. Rocni spotreba je velka 44,915 MWh za rok 2010 (39,694 MWh za rok 2009). Zatim jsme u RWE (Olomoucky kraj), ale nelibi se mi, jak si nevazi stavajiciho zakaznika a platime nejdrazsi ceny, musime to co nejdrive resit pred topnou sezonou. Minuly rok jsem to nestihla zanalyzovat a tudiz zmenu neprovedla, ale tento rok, uz musim. Totez chceme udelat s elektrinou aktualne u CEZ D Standart comfort, rocni spotreba 4,316 MWh za rok 2010 (4,113 MWh za rok 2009), sazba D02d, jistic 3x25A. Kdybychom presli s obemi energiemi ke stejnemu dodavateli, tak jsem si zjistovala, ze vyhoda zadna neni. Puvodne nez jsem narazila na tyto stranky a dalsi stranky jsem chtela provest migraci od CEZu k RWE a od RWE k CEZu, ale to asi neni to nej, uspora u jinych dodavatelu je mnohem vyssi.

   Predem Vam moc dekuji za Vasi odpoved. A chvala za tyto stranky a rady tvurcum a prispivatelum.

   Jana

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpovědět na: Zmena dodavatele plynu i elektriny

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Storno