Pořízení si tažného zařízení vám může ušetřit nemalé peníze

Nejen v dnešní době se většina z nás snaží šetřit na čem se dá. A velmi dobrým způsobem, jak si měsíčně či byť jen občas můžete nějakou tu částku ponechat v peněžence, je nákup tažného zařízení za vůz. Díky němu nebudete potřebovat pronajatou dodávku na stěhování, ušetřit budete moci i za dovolenou, protože budete moct bydlet v karavanu a podobně. Jestliže si opatříte i vozík, budete zcela pánem přemisťování menších či větších předmětů z chalupy, domu, budete si moci navozit materiál na stavbu, aniž byste řešili potíž s dopravou a podobně.


9. 10. 2020

Autor

Tři druhy tažných zařízení

Než se ve vašem hledáčku objeví inspirace pro cesty, budete-li chtít s tažným podnikat výlety a dovolené, je dobré zamyslet se, které zařízení pro vás bude tím ideálním. Na výběr máte ze tří možností: pevné tažné, odnímatelné a otočné. První uvedené vyhoví všem, kdo chtějí zapřahávat vozík, karavan a podobně skutečně často. Je zároveň cenově nejlevnější. Odnímatelné zařízení dělíme na další skupiny, a to ruční, pákové a automatické systémy. První dvě jsou ekonomicky navržená odnímatelná tažná zařízení pro ty, kdo hledají příjemnou cenu a zařízení chtějí používat příležitostně. Do luxusní třídy tažných zařízení patří poslední, otočné tažné zařízení. Je naprosto pohodlné, bezproblémové, doposud nebylo překonáno. Je připraveno kdykoli k okamžitému použití.

Psi na tažném zařízení

Můžete si tažné k autu namontovat?

Než si tažné zařízení vyberete, nahlédněte do technického průkazu vozidla, zda k němu můžete toto zařízení namontovat. Ve většině případů to lze, ale jsou i vozidla, u nichž bohužel montáž tažného zařízení není možná. Zajímat by vás mělo svislé zatížení a užitečné zatížení konstrukce. Dobré je znát i přípojnou hmotnost, kterou je možné k tažnému vozidlu připojit.

Montáž přenechte odborníkům

Abyste mohli používat tažné zařízení, je potřeba jej nechat zapsat na registru vozidel do velkého technického průkazu. K zápisu budete potřebovat typový list, který obdržíte při koupi zařízení, a také montážní protokol, který vám vydá právě certifikovaný autoservis. Na základě těchto dokumentů vám zapíší zařízení do velkého technického průkazu a formality budou za vámi.

Nezbývá než si ověřit, zda si tažné k vašemu vozu můžete nechat namontovat a vybrat si to, které využijete nejlépe.

Štítky: