Pražská energetika ukončila svoje bezplatné poradenství

Nové Centrum služeb PRE je zaměřeno komerčně. Pražská energetika také zpoplatnila nabíjecí stanice.


2. 7. 2014

Autor

V pražské Jungmannově ulici fungovalo od roku 2009 Centrum energetického poradenství PRE, které poskytovalo především bezplatný informační servis. Vloni jej navštívilo přes 56 tisíc lidí, kteří mohli zjistit, jak jednoduše a chytře šetřit energie. Skupina PRE, která je v hlavním městě monopolním správcem elektrické distribuční sítě, svoji bezplatnou poradenskou službu zrušila. Na stejné adrese nyní najdete Centrum služeb PRE, které je založené na placených službách.

Komentář redaktora: Zatímco jiné energetické firmy ochotně platí za kontakt na člověka, který má zájem s nimi hovořit, PRE zrušila zavedené centrum, kam desetitisíce lidí chodily samy od sebe.
„Už vloni bylo zapůjčeno 3 500 kusů měřicích zařízení, detektorů či elektrokol. Poskytujeme také termokamery, přijímáme zakázky na rekonstrukce a revize elektroinstalací. V centru si můžete zakoupit elektrotepelná zařízení a světelné zdroje, nebo pořídit kartu pro ovládání nabíjecích stanic PRE – ePointů. Elektrokola jsme doposud půjčovali, nově je rovněž prodáváme,“ uvádí Petr Holubec, tiskový mluvčí PRE.

Pražská energetika není marketingově nejšťastnější. V akvizici nových odběratelů elektřiny výrazně zaostává za největšími konkurenty, skupinami ČEZ a E.ON. Zkouší prodávat i zemní plyn, ale podle Operátora trhu zatím nemá ani 100 odběrných míst.

PRE zpoplatnila taky ePointy

Za využívání svých dobíjecích stanic vybírá peníze i ČEZ.

Jen E.ON umožňuje elektromobilistům tankovat zdarma, a to v Brně (Galerie Vaňkovka a Letiště) a Českých Budějovicích (centrum Mercury).

Pražské energetika navíc začala vybírat peníze za napájení elektromobilů, elektromotocyklů a elektrokol. Nabíjecí stanice neboli ePointy provozovala zadarmo 3 roky, nyní podle vlastního prohlášení „ukončila bezplatný pilotní provoz“ a přešla do komerčního režimu.

PRE přitom jinde na svém webu píše: „Elektromobily jsou velkou šancí pro životní prostředí, protože jejich využíváním se výrazně snižují emise CO2. Naším hlavním cílem je vybudovat síť nabíjecích stanic, tzv. ePointů, které budou volně přístupné široké veřejnosti, a stát se kontaktním místem, kde se zájemci o tuto problematiku dozvědí vše podstatné.“

Štítky: , , , ,

Komentáře

3 thoughts on “Pražská energetika ukončila svoje bezplatné poradenství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *