• Autor
  Příspěvky
  • #201502 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   V základu se mi podařilo pro naší domácnost získat elektroměr typu A, stál jsem si zatím, že jiný nechci, protože jednak do budoucna plánuji pořízení FVE a EV, tak chci, aby mi pak i pro firmu vše makalo přes střechu, jak to jen půjde. U Bezdodavatele už proto nyní energii beru přes spotový tarif, kdy se v tom dá dobře zorientovat a oni to pravidelně vyúčtovávají, takže si můžu počítat každý měsíc zvlášť a tak nějak jsem si to představoval.

  • #193461 Odpovědět

   Michal Holínek
   Host (Guest)

   Abychom nemuseli prodlužovat smlouvu za nesmyslných podmínek, kde bychom se furt točili kolem ceny stropu, odešli jsme k Bezdodavatele na měsíční fix, kde jen za květen máme silovku za 3596,-. Hlava mi nebere, že jsou ty ceny tak rozlišný a vláda s tím nehodlá nic dělat. Jako tady mám teďka měsíční výpovědní, takže se furt můžu rychle zařídit, ale vzhledem k tomu, jak se ke všemu ti nahoře staví, tak to nebude třeba ani využít a tady v rozdílu alespoň něco za odběr ušetřím a případně mě furt chrání ten jejich strop.

   • #197338 Odpovědět

    Roman
    Host (Guest)

    S měsíční pevnou cenou mi dávají smysl, je to bez závazku a cena je vždy na začátku měsíce aktualizovaná a co mi zatím posílají info, tak je to téměř vždy o skoro půlku pod vládním stropem, což mi zatím u klasickýho fixu ještě nikdo jiný schopný nabídnout nebyl.

  • #148071 Odpovědět

   Větvička
   Host (Guest)

   Když vidím teďka ty nabídky na trhu tak mám hnedka několik výhrad, ovšem furt se dá i na dobu neurčitou najít cenový podmínky, který jde akceptovat, jako bezDodavatele, kam teď jdu na spot právě proto abych nemusel brát žádný pevný částky na x let atp.

   • #148809 Odpovědět

    Krs
    Host (Guest)

    Vychází mě teďka jako nejlevnější spotovka.

   • #148177 Odpovědět

    Aleš
    Host (Guest)

    Letos jsem se k nim připojil a prvně zkouším pružnou cenu, ale když se podívám, kde bych skončil teďka na začátku zimy, kdybych se během roku nerozhodnul pro změnu, tak jsem rád kde jsem a že to nemusím řešit.

  • #145890 Odpovědět

   Fakt
   Host (Guest)

   Bezdodavatele: „Cena silové elektřiny se stanovuje hodinově podle ceny, za kterou se elektřina obchodovala na velkoobchodním trhu.“ Fakt: Elektřina na velkoobchodním trhu už několik měsíců šíleně zdražuje a právě překonala hranici 90 eur/MWh. Lidí s „plovoucími tarify“ budou bohužel nemile překvapeni souhrnným vyúčtováním a svým nedoplatkem.

   Ignorujte nadšené „recenze“ placených copywriterů. Zaměřte se na fakta.

   • #147676 Odpovědět

    nadiva
    Host (Guest)

    flexaři vždycky vyhrají nad fixařy. fixaři se teď jak blázni upíšou na stabilně vysoké ceny (buď přechodem z DPI nebo na rok 2022), a za pár měsíců po krachu „fakt“ (cen) se tady budou smát flexaři… tak už to chodí.

    samozřejmě stádovité chování a iracionální strach zpúsobí neekonomické chování obřích rozměrů: panické podepisování kontraktú na 3 roky za téměř DPI ceny. Hlavně že mají stabilitu. To nevymyslíš. To je jak nakupovat Bitcoin na vrcholu, kdy stádo nejvíc „vře“ touhou páč vidí momentální „fakta“.

    nicméňe tenhle dodavatel je trochu dražší než ostatní spotteři, jak jsem vyextrahoval z webu (ale pořád lepší než jakýkoliv fix):

    eneka vs bezdodavatele
    01/2021 1657 1855
    02/2021 1492 1655
    03/2021 1568 1747
    04/2021 1696 1902
    05/2021 1655 1853
    06/2021 2054 2335
    07/2021 2337 2678
    08/2021 2330 2702
    09/2021 3541 4135

    • #147852 Odpovědět

     Zbyněk
     Host (Guest)

     Můžu poprosit odkud jsou ty srovnávané ceny? Na webu Eneky jsem našel jen samé fixy. U Bezdodavatele tvrdí, že nemají jinou marži než ten poplatek, takže mi je divné, že by Eneka mohla být ještě o tolik levnější. Ale možná jsem jen geek.:-)

     • #148013 Odpovědět

      B.Janák
      Host (Guest)

      Je to tak u bezdodavatele platím jen ten denní poplatek jinak nic víc třeba za zobchodování MWh nic takovýho nemají.

    • #147779 Odpovědět

     Luke
     Host (Guest)

     Jakýkoliv fix je v tuhle chvíli úplný nesmysl, ta cena je na maximu, takže uvazovat se jakkoliv nedává smysl a bezDodavatele s cenou z trhu i plus jejich denní poplatek mě přesto vyjdou teď levněji. Neříkám, že tu zůstanu na trvalo, ale teď mi to zatím přijde jako schůdný řešení.

   • #146093 Odpovědět

    Marlon
    Host (Guest)

    Tak jasně teďka všichni křičí, když se zdražuje, jenže ona ani fixace není tak úplně výhra, když se týká jen neregulované části a zbytek je v režii ERU a to taky nebude otálet a cenu změní. Kdo to sleduje, tak využil výhody smlouvy na dobu neurčitou a je fuč. S fotovoltaikou mě spotovka z míry nevyvádí, protože mám podle ní i přebytky a vychází mě to tak dobře. Až se zas cena otočí, tak pak zas najednou budou dobří a story se obrátí.. směju se tomu, protože pak je to nekonečný příběh podle toho jaká je zrovna situace na trhu…

  • #144904 Odpovědět

   Vodráška Michal
   Host (Guest)

   Teďka můj prodejce… pro výkup přetoků je třeba mít přihlášený i odběr. Všechno je to podle aktuální ceny z trhu s čím nemám problém, co si to zatím počítám, tak mi to vychází pro mě dobře.
   Michal

  • #143059 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Dobrý den, na firmu jsem dostal dobré doporučení ve facebookový skupině FVE, nechal jsem si u nich udělat cenovou nabídku a zatím jsem se k ničemu co by mě víc vyhovovalo nedostal.

   • #143916 Odpovědět

    František
    Host (Guest)

    také jsem tam v jedné skupině, kde jsem řešil odkup a dodávku. Návrhů jsem dostal hnedka několik a bylo zajímavý se tím prokousat. Snažím se, abych přebytků neměl moc, ale i tak nějaké jsou a oni mají odkup za tu aktuální cenu na burze a zatím jsem nic vhodnějšího nenašel ač jsem toho prošel víc.

  • #139170 Odpovědět

   Tafat
   Host (Guest)

   Dodavatele jsme si začali řešit sami, ale pak jsme nevěděli kde všude bude třeba nahlásit změny, tak jsme to v rozdělaném stavu nechali po domluvě na zaměstnanci Bezdodavatele. Po vlastní zkušenosti doporučuji nechat to na nich, protože se s tím líp poradili než já sám.

  • #138386 Odpovědět

   Oldřich Čapka
   Host (Guest)

   Díky tady za tu debatu, prvně mám od sebe elektřinu s plynem, u předešlého dodavatele jsem měl energie roky pod jednou smlouvou. Elektřinu máme slabou, takže nad její změnou jsem ani moc nepřemýšlel, ale s plynem se mi roční spotřeba pohybuje kolem 28mwh a to už je trochu jiná. Teďka od února jsem akorát zahájil od bezDodavatele odběr, ročně se mi dřív cena pohybovala kolem 33oookč, tady mám cenu počítanou zhruba o 10oookč nižší, ale uvidíme podle odběru a jak se bude cena na trhu pohybovat. Smlouvu mi řešil také ten pán a v podstatě mi to zabralo asi dohromady dva dny, kdy jsem se tím nějak zabýval a on se mnou komunikoval. Pak už jsem o ničem nevěděl až pár dní na konci ledna přišel rozpis a jak budu u nich platit. U nás s vypovězením firmy nebyl problém. O.Čapka

   • #138583 Odpovědět

    Luboš Vacovský
    Host (Guest)

    Tak to se mi asi nikdy nestalo, že bych měl energie u jedný firmy a to vím, že mi za to firmy nabízely i bonusy za spojení, ale vždycky se mi to spíš osvědčilo mít od sebe, měl jsem tak šanci vždycky uhrát lepší cenu. To samý tady, měl jsem nabídku i na elektřinu, ale potvrdil jsem jen kvůli lepší ceně plyn.

    • #138651 Odpovědět

     Oldřich Čapka
     Host (Guest)

     Je možné, že po této zkušenosti si energie budu držet také odděleně, ale to je zatím celkem brzo posuzovat, když to mám teď nový. Chce to aspoň jednu sezónu, abych byl schopný říct. Teď při samotném začátku jsem schopný posoudit jen vývoj změny a to bylo OK. O.Čapka

  • #138320 Odpovědět

   Václav
   Host (Guest)

   Nedoporučuji. Chtěli jsme ke společnosti Bezdodavatele přejít při koupi nové nemovitosti a postupovali jsme přesně podle jejich instrukcí. Výsledkem bylo uzavření velmi nevýhodné smlouvy u stávajícího dodavatele, které pan Vidímský následně nezvládl vypovědět. Zřejmě se nevyzná v Energetickém zákoně. Následně říkal že ho to sice mrzí, ale může nás připojit až za tři roky. Nic si nepamatuje, všechno popírá, prý se mu to ještě nestalo. Nicméně celou komunikaci sním máme uloženou v mejlu.

   Nabídka vypadá celkem dobře, bohužel ve společnosti diletanti, kterým není radno svěřovat něco tak důležitého jako jsou smlouvy na energie. Není to jak nákup rohlíků. Pokud se něco pokazí, zaplatíte to nakonec vy.

  • #137019 Odpovědět

   Karel Loup
   Host (Guest)

   Teď od prosince nám běží 3 měsíce na změnu dodavatele plynu, během listopadu jsme poptali několik firem s tím že chcem od nich plyn pro rodinný barák. Nevím jestli to byla blbost, ale rozeslal jsem to v kopii a ani se neozvali všichni. Nabídek přišlo celkem 6 a různily se. Píšu to sem, protože je určitě dobrý porovnat víc nabídek než rovnou sáhnout po první co přijde. Bezdodavatele byl mezi nimi, ale nic jsem si od toho nesliboval, takže jeho nejnižší nabídka mě v celku překvapila a dal jsem tomu tak šanci, jak to v jejich režii bude fungovat. 

  • #136425 Odpovědět

   Abrahamoa
   Host (Guest)

   Taky jsme se nechali nalákat, o smlouvu jsme požádali již v srpnu a do dnešního dne není uzavřená. Za něco jsme si sice můžeme sami, ale na infolince neskutečně arogantní, k dodaným podkladům pořád chtějí něco doplňovat a po doplnění slíbí, že se ozvou, ale neozvou se a když tam po týdnu voláme sami, bez omluvy řeknou (pan Vidimský), že má na starosti hodně zákazníků a že jsme v pořadí (přestože původní informace byla, že kdyby ještě bylo něco dalšího zapotřebí doplnit, tak se ještě tentýž den ozvou. Vrcholem bylo zaslání všech dokumentů k podpisu znova a to bez jakéhokoliv zdůvodnění, proč je nutno podepsat naprosto stejné dokumenty znova. Už je téměř pravidlem, že při každém našem hovoru nám tvrdí, že jimi očíslovanou smlouvu nemůžou dohledat a pak po chvíli hledáníí najednou zjistí, že vše vyřizuje pan Vidimský, kterému vše předají a on nás bude obratem kontaktovat (když pak tentýž den voláme před koncem pracovní doby, je nám sděleno, že panu Vidimskému vzkaz předali, ale on už mezitím odešel domů 🙁 .Jednání ještě horší, než u ČEZ.

  • #136197 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Pochopitelně musím dodržet ještě podmínky svého stále ještě úřadujícího dodavatele, ale od 2/2021 s plynem mizím sem. Snaha o domluvu lepší ceny se mi nezadařila a po kontrole nabídek na internetu mě i s přihlédnutím ke smlouvě a mé spotřebě vyšla jejich nabídka nejlevněji.

  • #135430 Odpovědět

   Frantisek
   Host (Guest)

   Tak beru muj koment zpet. Ted jsem si prustudoval vsechny dokumenty a je to v nich explicitne zmineno. Je to podle typu mereni, ktere si napriklad u CEZ Distribuce muzu zjistit primo z jejich portalu.

   • #136014 Odpovědět

    Baďura
    Host (Guest)

    Ono to bude souviset s tím i jak tu píše XL, pokud budete mít chytrý elektroměr, tak se vám to bude počítat tak, aby vám aktuální spotřeba seděla s aktuální cenou a ne nějakou zprůměrovanou. Ještě se na to také musím víc podívat, ale zatím v tom nevidím větší problém, proč to tak nemít.

  • #135428 Odpovědět

   Frantisek
   Host (Guest)

   tak… ted jsem volal na callcentrum bezDodvatele. Musim rict, ze muj prvni dojem je, ze jsou to „smejdi“…. Muj dotaz byl jednoduchy. Budete fakturovat podle hodinovych spotreb? odpoved byla, ze nevime…. Pry je to tak, ze pokud jim distributor nedoda hodinove spotreby/dodavky tak fam to nafakturuji podle prumeru spotreby domacnosti a s tym i ceny na trhu. Takze pokud budete prat (nebo ohrivat bazen) v case nejnizsi ceny elektriny na trhu, tak je vam to k nicemu, protoze vam to stejne nauctuji za jinou cenu. Pry jde zjistit jestli distributor fakturuje v hodinach nebo dnes nebo mesicich. To si ale musite zjistit vy sami, pred podpisem smlouvy. Takze klasika: jejich: „Cena silové elektřiny je účtována dle hodinových cen dosažených obchodováním na denním velkoobchodním trhu.“ jsou pouze martketingove keci, ktere hranici s „agresivni obchodni praktikou.

  • #135218 Odpovědět

   XL
   Host (Guest)

   Tak dneska bylo ve zprávách, že distribuce hromadně instaluje chytré měřáky, u kterých se dá sledovat aktuální spotřeba přes internet a že ceny zelených tarifů budou výhodnější. Tak bych řekl, že záměrem bude zavádění těch pohyblivých tarifů.

  • #134088 Odpovědět

   Petr Woff
   Správce

   Tento dodavatel se sice pojmenoval „bezDodavatele“, nicméně jeho jediný akcionář je zároveň marketingovým ředitelem ve společnosti Bohemia Energy. Odběratel předem neví, jakou cenu zaplatí za elektrickou energii nebo zemní plyn – respektive záleží na velkoobchodním trhu, který může kdykoli zlevnit, ale taky zdražit. Nicméně má jistotu, že bude muset uhradit nemalý paušální poplatek, i když třeba nakonec nic nespotřebuje.

   • Tato odpověď byla upravena před 3 roky, 10 měsíci autorem Petr Woff.
   • Tato odpověď byla upravena před 3 roky, 10 měsíci autorem Petr Woff.
   • Tato odpověď byla upravena před 3 roky, 10 měsíci autorem Petr Woff.
   • #134232 Odpovědět

    Vaa
    Host (Guest)

    Ty odpovědi jsou jak z pera marketingového gurua a studentů nových médií :-))

    Pravda je, že odběratel/dodavatel má jistotu, že bude muset uhradit/vydělá nemalý paušální poplatek 2200 Kč + DPH 😉 Ostatní je zcela bez rizika pro dodavatele.

    Na druhou stranu, pokud odebere víc než třeba 10 MWh, tak se to patrně vyplatí… je to takový “balíček” s minimálním plněním, divím se, že se to objevilo až teď…

    Brzo se objeví někdo s levnějším paušálem, třeba za 3,99 Kč/den (=1460 Kč/rok). To už by mě docela zaujalo :-:-))

    Při 10.000 klientech je to slušných 14,5 milionů zisku bez rizika :-))

    Ps: Typový diagram dodávky se dá obejít měsíčním samoodečtem. Sami to píší na webu, dobré vědět.

  • #132919 Odpovědět

   Pavel P.
   Host (Guest)

   Tak ono to bude asi závislé i na poptávce, a vemte si jen to, jak se rozšiřují solární panely po střechách. To je všechno dohromady, přijde mi, že lidi chtějí být čím dál víc nejen soběstačný, ale taky, že se u nás postupně začíná zažívat tento trend, bezDodavatel na to podle mě jen navazuje a rozšiřuje obzory svojí nabídkou. Mně se líbí jak to oni uchopili. 

  • #132834 Odpovědět

   Dave
   Host (Guest)

   Jsem zvědavý jakou tendenci nárůstu budou mít tyhle zelený tarify, díval jsem se, že jich celkem přibývá..

   • #133674 Odpovědět

    Radim
    Host (Guest)

    S manželkou jsme se také shodli, že bychom chtěli nějaký takovýto tarif domů zajistit, vzhledem k tomu když už jsme si zařídili úsporný dům, tak bychom chtěli uspořit i trochu přírodě a proto se nám zdá, že tady by to mohlo být ono. Ovšem zatím máme jen zaslaný email, že by jsme chtěli vědět jak bychom platili, tak počkáme co z bezDodavatele pošlou.

    • #133841 Odpovědět

     Dave
     Host (Guest)

     Tak dejte pak vědět co zajímavého jste se od nich dozvěděl. Oni jsou v podstatě dvě možnosti.. buď to bude chvilkový trend, ale to si úplně nemyslím a nebo se to uchytí a postupně tyto zelené tarify jako nabízí bezDodavatele a další se budou na trhu víc a víc uchycovat a nedivil bych se, kdyby časem po nich byla i vyšší poptávka, než po těch běžných. Je to jen otázkou času a taky jak budou lidé naprogramovaní.

  • #129686 Odpovědět

   J.Mach
   Host (Guest)

   Zjišťoval jste si už u nich někdo kalkulaci s vlastním vyúčtováním, jak to vychází? Já nemám ještě papír za loňský rok doma, tak se mi tam nechce posílat neaktuální. Ale myslím si, že s tou spotovkou to musí vycházet při cenách co jsou teď dobře.

   • #148069 Odpovědět

    Monika
    Host (Guest)

    Také mě zaujala nabídka ( byli jedinní, kteří se mi ozvali ), po zaslání posledního vyúčtování mi spočítali slušnou zálohu. Ale zaráží mě nejvíce neregulovaná částka, která se liší od jiného dodavatele o cca 3000,- a v tom už čuju háček, že hrozí, že bych se pak mohla divit pri vyúčtování. Ostatní se pohybují kolem 5000,- za VT a oni nabízejí necelých 2000,-???

   • #129933 Odpovědět

    Ondřej Houda
    Host (Guest)

    No nemám to přímo od nich, u nich jsem to ještě nepoptával, ale dělal jsem si všeobecnou kalkulaci elektřiny na srovnávači tzb-info  a tam jsem měl na rodinném domě s dvoutarifní sazbou D25d slevu při roční spotřebě NT 1,32MWh a VT 3,36 MWh přes 2000,- korun, takže si myslím, že při mojí spotřebě to vychází dobře.

  • #129507 Odpovědět

   Kryštof
   Host (Guest)

   Za cenu podle stavu na burze, si myslím, že to smysl dává, protože není ničím dalším ovlivněná a taky vzhledem k tomu, že je to novinka se hodí smlouva na neurčito, kdy to lidi podle mě budou chtít ze zvědavosti vyzkoušet. Pro mě už je plus jen to, že se tím takto někdo vůbec zabývá a myslí i na prostředí kolem nás.

  • #129430 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Toto mě celkem zaujalo i když jsem se vyloženě zelenou energií nikdy nezabýval. Hledám si kam bych převedl nově elektřinu a tento projekt jí má ve svém konceptu za poměrné dobrý peníze ze spotového trhu se smlouvou na neurčito. Elektřiny máme větší spotřebu, protože nám slouží i k topení, tak by to pro nás i smysl dávalo, co si o tom myslíte?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 vláken odpovědí
Odpovědět na: bezDodavatele: Diskutujeme, popište i svoje zkušenosti!

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">