Ceny tepla 2022


Vytápění představuje jednu z nejvyšších částek, které ročně pravidelně utratíte. Rozhodnutí, čím budete topit, je proto velice důležité. Jaké jsou ceny paliv na trhu? Kolik platí za vytápění domácnosti připojené k teplárnám? Na těchto stránkách najdete:

   • kompletní informace o cenách tepla
   • kolik stojí teplo z tepláren
   • ceny plynu, uhlí, dřeva, biomasy
   • tipy, jak ušetřit za vytápění

Ceny tepla z tepláren v roce 2022

Teplárnu, od níž nakupujete teplo, nemůžete na rozdíl od obchodníků s elektřinou nebo plynem změnit. Jste proto odkázáni na cenovou nabídku teplárenské společnosti ve vašem městě.

Cenu tepla z teplárenských společností do velké míry ovlivňuje to, z jakého zdroje je teplo vyráběno. V České republice je teplo vyráběno většinou v uhelných nebo plynových teplárnách. Domácnost, která bydlí v bytě, spotřebuje na vytápění zhruba 40 GJ tepla a v průměru za něj zaplatí kolem 23 744 korun ročně. Zajímá vás, kolik zaplatíte za teplo ve vašem městě po roce 2022? Podívejte se na článek Ceny tepla.

(více o cenách tepla)


Cena uhlí a dřeva

Stále oblíbeným zdrojem tepla je v českých domácnostech uhlí nebo dřevo (tyto zdroje patří k těm nejlevnějším). Cena dřeva je velmi individuální a odvíjí se od toho, kde dřevo nakupujeme. Většina domácností za vytápění dřevem zaplatí kolem 18 000 korun.

(více o cenách uhlí a dřeva)


Cena pelet

Zajímavou alternativou dřeva nebo uhlí představuje vytápění peletami, za něž průměrná domácnost vynaloží zhruba 21 000 korun.

(více o cenách pelet)


Cena plynu

Hojně využívaným zdrojem tepla je v českých domácnostech také zemní plyn. Vytápění rodinného domu plynem vyjde na cca 30 000 korun. Nejdražším zdrojem tepla zůstává elektřina. Vyplatí se proto uvažovat nad tím, zda nevyměnit elektrický kotel například za kotel na biomasu.

(více o cenách plynu a cenách elektřiny)