• Autor
  Příspěvky
  • #202153 Odpovědět

   Soňa Kotasová
   Host (Guest)

   Při hledání nového dodavatele jsem oslovila pana Pokorného.
   Vysvětlil mi výhody produktu od Bidli a velmi rychle zařídil přechod od starého dodavatele.

   Soňa K.

  • #202118 Odpovědět

   Klára Bednářová
   Host (Guest)

   U BIDLI energie jsem zákazníkem cca půl roku. Oproti ostatním recenzím jsme velmi spokojena především s komunikací a informovaností, Každý měsíc mi přijde zpráva ceny energie na další měsíc. Cena plynu je o dost levnější než u konkurence a i dost transparentnější. Za mě můžu jen doporučit.

  • #202104 Odpovědět

   Jiří Benáček
   Host (Guest)

   Mám od Bidli energie od 2018, na 4 domech a 1 bytu, jak elektřinu a plyn a za mě vše naprosto v pořádku. Komunikace dobrá, požadavky řeší hned nebo v krátké době a ceny jsem nikde levnější nenašel. Za mě nemám co vytknout

  • #198482 Odpovědět

   Veronika Fafkova
   Host (Guest)

   Nikomu nedoporucuji tuto spolecnost! Jejich jednani s klientem je neskutecne! S nicim podobnym jsem se doposud nesetkala. Od smlouvy jsem po nekolika mesicich mlceni musela odstoupit!

  • #182943 Odpovědět

   Ilona M
   Host (Guest)

   Včera mi volala paní, ze MUSÍM podepsat novou smlouvu. Nedokázala nic vysvětlit, načež jsem zjistila, ze mi převedli starou smlouvu na spotove ceny a ještě se mi snažila vysvětlit, ze teď už to bude výhodné. Pro ne určitě, ale ja budu doplácet desítky tisíc!!!
   Okamžitě jsem si sjednala nabídku a přechod k PŘE s lepší cenou a zaslala výpověď na Bidli. Do hodiny mi z Bidli přišel nenápadný e-mail do klientské zóny, takže jsem se chtěla podívat, kolik tedy realne budu doplácet (nikdo ze společnosti mi to nedokázal říct!) a hned u vstupu po mě portál chtěl proklikem odsouhlasit novou smlouvu a zase spotove ceny 😆 to jsou normální energo smejdi!!! Pozor na ne! Už se od nich bojím otevřít jakýkoli e-mail, protože se vás stále snaží stáhnout zpět.
   Firma krachuje navíc

   • #191435 Odpovědět

    Miroslav Vítek
    Host (Guest)

    No to jste udělala chybu. V roce 2023 s státně regulovanou maximální cenou jsou spotové tarify nejvýhodnější záležitostí, protože ceny na spotu postupně klesají, jsou už v podstatě na polovině maximální ceny. A když by náhodou spotové ceny měly stoupnout, tak za víc než 6000 Kč/MWh s daní Vám to prodat nemůžou.

  • #181356 Odpovědět

   Šárka Janečková
   Host (Guest)

   Mám od Bidli elektřinu v domě, přešla jsem od jiného dodavatele, protože mi můj předchozí dodavatel zvýšil ceny. Dostala jsem ten spotový ceník a dle vývoje cen jsou udělala dobře, ceny mám nižší než u předchozího dodavatele a ještě níž než je těch zastropovaných 6000 Kč jak všude nyní píšou. Takže jsem spokojená, cen jsem se opravdu bála, obzvlášť v našem domku, ale nyní jsem klidnější. Nikdo nemáme peníze na rozdávání, předchozí dodavatel mi dal cenu 11 000,- což jsem si nemohla dovolit, teď jsem na půlce ceny a i níž a to je fajn. Smlouvu mi udělala rychle mladá slečna, která byla milá a vše nám vysvětlila. Nemám s Bidli problém. Nelíbí se mi, že všichni jen nadávají na vysoké ceny, za to ale nemůžou dodavatele, ale špatná rozhodnutí vlády.

  • #177895 Odpovědět

   Jaroslava Hošková
   Host (Guest)

   Jak se tady píše, je to opravdu nejhorší dodavatel co jsem kdy měla.. po ukončení nájemní smlouvy v bytě jsem ukončila i odběr-logocky.. trochu problém, protože chtěli komunikovat pouze přes email.. poslala jsem vše co chtěli.. asi na pětkrát.. k ukončení nakonec došlo v dubnu.. dostala jsem fakturu a přeplatek v řádech tisíců, což mi nebylo ani divný, protože jsem v bytě přebývala málo, takže spotřeba minimální….v říjnu téhož roku přišlo vyrozumění, že přeplatek co jsem dostala mám vrátit, protože mi prý omylem vyplatili zálohy za celý rok.. vůbec nevím, co mám dělat.. jsem dva roky po ukončení insolvence, takže se bojím problémů, ale přeplatek jim vrátit nechci.. může mi někdo poradit, co mám udělat??

  • #176756 Odpovědět

   Václav Slavíček
   Host (Guest)

   Nápad prodávat spotové energie se mi zdá dobrý, ale mají v tom hrozný chaos.

   Přešel jsem k nim na začátku roku 2022. Nejdřív byl problém v tom, že jsme stejný email uvedl i u smlovy mojí tchyně. Tak proto měl ten přechod asi měsíc zpoždění.

   Na jaře byl problém s živelně měnícími se zálohami. Nejdřív z ničeho nic dvojnásobek, pak zase klidně polovina – chyběl v tom jakýkoliv systém nebo návaznost na aktuální trží cenu.. Chápu, že u spotového trhu může být se stanovením výše záloh problém, ale snad by to měli umět nějak sytematicky uchopit.

   Další překvapení bylo vyúčtování, v němž byla jediná nicneříkající částka za komocitu. Čekal jsem, že mi to rozepíšou po dnech podle odhadované spotřeby násobené aktuální cenou ten den na trhu. Aspoň někde na webu by ten výpošet mohl být ke stažení. To je přece úplný základ. Na infolince mi řekli, že prý by mi to udělali speciálně na přání, jinak se buď musím spolehnout, že to spočítali správně,

   Pak slibovali zákaznický portál a nic se nedělo.

   Do konce září jsem chtěl na příští rok přejít na smlouvu na dobu neurčitou a oni prý že si o to mám zažádat a do konce ledna 2023 mi dají vědět, jestli moji žádost přijali, nebo jestli se mi smlouva prolongovala na další rok 🙂 (tedy pokud díky vládnímu nařízení nedopadne vše ještě jinak).

   A teď zprovoznili ten zákaznický portál, žádné výpočty tam nejsou a navíc jsem tam zase smíchaný se svou tchyní, moje a její odběrná místa pěkně dohromady 🙂

   Tak už mě to nebaví a přecházím jinam, i když by spotový trh v kombinaci se zastropovanými cenami by byl příští rok zajímavý. Ale to by to museli dělat profesionálně.

  • #172309 Odpovědět

   Marianna Rafaelová
   Host (Guest)

   Byl jsem i u horších dodávatelu energií. Co se týče mně a mí rodiny, se o nás dobře postarali. Vybavili vše ohledně bydlení.

  • #172308 Odpovědět

   Samuel
   Host (Guest)

   Zatím vše dodrželi, jak měli. Takže u mně sem spokojenej. Chápu že ceny energií se zvedají, tak doufám že se vše ustálí.

  • #172214 Odpovědět

   Ivana Mikešová
   Host (Guest)

   Dobrý den ano hruza firma bidl zloděj !!!energie moc plati vloni listopad do kveten kratky doplatky dost.!!

  • #170291 Odpovědět

   lumir
   Host (Guest)

   Varuji největši zloději všech dob při podpoře států.Jednání otřesné.Nepořádek v doložených dokumentech o kterých vám budou tvrdit že jste je neposlaly i když máte potvrzení o odeslání. prostě Zloději první třídy.

  • #170289 Odpovědět

   lumir
   Host (Guest)

   největši zloději při podpoře států.Po smrti odběratele který je po smrti 8měsiců chtěji nedoplatek i když zálohy byly placene inkasem včas a plné výši.NIKOMU JE NEDOPORUCUJI A VARUJI JE PRED JEJICH PRAKTYKAMI

  • #165705 Odpovědět

   Vlastik
   Host (Guest)

   Každého, kdo uvažuje o Bidli varuji! Už se nemůžu dočkat až skončí smlouva na odběr elektřiny.

  • #153835 Odpovědět

   Hanka
   Host (Guest)

   Obyčejní darebáci. I když od nich chcete odejít, sdělí vám, že není problém, ale až za více než rok. Zloději se vším všude.

  • #154193 Odpovědět

   Hedvika
   Host (Guest)

   Při prodeji nemovitosti na odběrném místě byla ukončena smlouva s doložením předávacího protokolu s konečným stavy podepsaným novým majitelem nemovitosti. Mělo dojít k vyúčtování jen necelých 100 kWh. Navíc byl jimi oznámen den,ke kterému bude smlouva ukončena,což byl podzim loňského roku. V březnu letošního roku přišla faktura,kde je vyúčtování i za jednotky,které spotřeboval nový majitel domu a místo 100 kWh účtují téměř 15 000 kWh,částka nemá daleko do 100 tis. Kč. Reklamaci zamítli. Zkoušíme to dál.

  • #154547 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Každý měsíc mi zvyšují cenu za zálohu na plyn, už na tak obrovské zálohy nemám peníze. Nevím, jak od nich odstoupit, nemohu si dovolit platit tak nehorázné částky.

  • #157650 Odpovědět

   Igor Truhlář
   Host (Guest)

   Dobrý deň prajem,
   BIDLI ako spoločnosť (Holding, mi veľmi pomohla.
   Veľmi rýchlo

  • #153245 Odpovědět

   Vlastimil
   Host (Guest)

   Naprosto neseriózní jednání. Obyčejná lichva. Nalákají lidi na dobré ceny energií realita je však úplně jiná. Původně jsem měl platit 3550 Kč zálohu další měsíc navýšení na 6600 měsíc na to navýšení na 8200. Čísla nákupu a distribuce naprosto odlišné. Za měsíc únor nákup 4.47 Kč za kW/h distribuce za 12.74 Kč. Raději zaplatit odstoupení od smlouvy než se nechat takto okrádat

  • #150744 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Nejhorší dodavatel, jakého jsem za dlouhý životr poznal. Zálohy mi postupně navýšili až na 10270 Kč/měsíc, což je sedminásobek mých dřívějších záloh. Protože na svých stránkách uváděli, že budou účtovat spotové ceny + rozumnou marži + regulované platby. Dal jsem si tedy práci a pečlivě spočítal, kolik bych měl platit, kdyby dodrželi, co slíbili. Vycházeje z přibližné průměrné spotové ceny za prosinec 250 EUR/MWh jsem došel k hodnotě 2950 Kč/měsíc bez DPH a 3570 Kč/měsíc s 21% DPH, (DPH ovšem bude pravděpodobně odpuštěno nebo přinejmenším sníženo na 5%). Jejich „rozumná marže“ tedy činí ca 180% (pří DPH 21%) nebo pravděpodobněji ca 230% (při DPH 5%). To není lichva, to je lupičství.
   Pozoruhodná je i jejich ochota nestydatě lhát, cituji:
   „U elektrické energie je průměrná cena za komoditu v měsíci prosinci 8 500 Kč/MWh“. To by implikovalo průměrnou cenu 347 EUR/MWh; při pohledu na data OTE je však jasné, že je to hodnota vycucaná z prstu a velmi nadsazená. Navíc, i jejich nadsazená cena by vedla k účtu ca 4020 Kč/měsíc. A ještě jednou navíc: tyto výpočty vycházejí z prosincových spotových cen a ty v lednu výrazně klesly.

  • #150981 Odpovědět

   Anonym
   Host (Guest)

   <b>Naprosto nejhorší poskytoval.</b>

   K tomuto poskytovateli energií sem se dostal vlastní blbostí a nepozorností, při převodu energií po nákupu nové nemovitosti, kdy jsem řešil dalších xy věcí.

   Naprosto nejhorší poskytoval s jakým jsem musel něco řešit.

   – nulová ochota něco řešit
   – neodpovídají na emaily nebo až po několikáté urgenci
   – zvýšení záloh na 2x protože, se tak „vyvíjí trh“ ačkoliv sem jim asi 3x řikal, že by je neobyvatelný (rekonstrukce), tak chtěli nějaké potvrzení, ačkoliv tuto informaci měli již od celého začátku procesu.

   – na zákaznické lince vám každý operátor, řekne na stejný dotaz rozdílnou odpověď

   Pokud někdo uvažuje jít k <b>Bidli energie</b> tak mu výrazně doporučuji poohlédnout se jinde

  • #151219 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   zkoušel jste někdo odejít před vypršením smlouvy? Sice tam mají sankce, ale co když sankce neuhradím a odvolám se na nekalé praktiky. Zatím jsem si vyžádal mimořádné vyúčtování, abych viděl, kolik mi vlastně účtujou, ale už jim to trvá přes měsíc!!!

  • #151314 Odpovědět

   Ilona Artaria Máslová
   Host (Guest)

   Naprosté fiasko v komunikaci. Telefonistky mi říkají, že nic nemohou a přepojit na daného člověka mají zakázáno. Tedy dopisuji, jejich reakce se vyhýbají mojí věci, jako by byli slepí, hluší – mají strach jednat se zákazníkem. Zákazníka staví do bezmoci. Když píšu řediteli o pomoc, dopis do vlastních rukou nevyzvedne, stál mě 90 Kč. Omluvu nedostanu. Jejich styl: zadržet každého klienta, který chce odejít, jakkoli. Manipulace a arogance moci.

  • #150500 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Přecházel jsem k BIDLI na doporučení od Skautské energie. Problémy již při vyplňování smluv – technické, kdy nejde zadat nemovitost s evidentním číslem. Najít řešení po telefonu – nemožné, nelze se dovolat. Potvrzení o přečtení mailu nebo odpověď jedině po urgencích. Dodávky zahájily 7. 12, což jsem se emailem dozvěděl až dva dny po. Dal jsem výpověď dle zákona, poslal poštou, kterou převzali dle doručenky až po půl druhém týdnu. Potvrzení o akceptaci výpovědí jsem musel uhánět. I přesto mi poslali nový rozpis splatných záloh po termínu ukončení smluv. A včera již po ukončení smlouvy mi poslali upomínku na na nemožnost inkasa záloh z mého účtu. Jedním slovem velká tragédie.

  • #150486 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Původně jsem měl plyn od Kolibříka, tam jsem platil cca 1800Kč měsíčně, Po jeho krachu jsem přešel k Bidli na spot tarif, 9.12.2021 chtěli zálohu 5020Kč a 29.12.2021 už 8020Kč. Psal jsem jim a odpověď byla:

   „dovolte abychom Vás informovali, že u odběrných míst bylo nezbytné udělat nový propočet výše zálohových plateb, a to z důvodu reálného průměru ceny komodity na energetické burze. Průměrná cena byla propočtena za prosinec 2021.

   U elektrické energie je průměrná cena za komoditu v měsíci prosinci 8 500 Kč/MWh a u zemního plynu je cena 3 800 Kč /MWh.

   Věříme, že po uklidnění situace na energetické burze budeme moci přistoupit ke snížení zálohových plateb.“

  • #150261 Odpovědět

   D.S:
   Host (Guest)

   Velmi nedoporučuji, nesolidní, není možné komunikovat, pracují s externími brigádníky, lžou atd. Vypadá to na podvodnou společnost!

  • #150067 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   7.12. mi předepsali 4.300kč a 20.12. nový předpis na 10.500Kč. Bacha na ně

  • #149927 Odpovědět

   Petr Matyas
   Host (Guest)

   Naprosto bezduvodne zvysuje zalohy i kdyz aktualni zalohy jsou dostatecne a informuje v nejzazsim moznem terminu.

  • #149757 Odpovědět

   Ondřej
   Host (Guest)

   U Bidli energie jsem kratce a uz se chystam odejit. Duvodem je naprosto neprofesionalni a neseriozni jednani ze strany Bidli. Na emaily neodpovidaji, na zakaznickou linku se nejde dovolat. Behem jednoho mesice doslo k zasadni zmene vyse zaloh, cen a vseobecnych obchodnich podminek … informovali nas jen o tech zalohach (jiste, chteji penize…a i to bylo 10 dnu pred splatnosti zaloh) o zbytku…ticho po pesine, prestoze jejich vlastni obchodni podminky vyzaduji informovani o zmene smluvnich podminek emailem. Kdyz se mi konecne podarilo se s Bidli spojit (nechtejte vedet, kolik to stalo casu a energie) tak mi pani s prakticky nulovou znalosti obcodnich podminek Bidli drze tvrdila, ze zmeny jsou prece nekde na jejich webu, takze o nich vlastne vime…pani asi nema na praci nic lepsiho nez dvakrat denne kontrolovat web sveho dodavatele kvuli pripadnym zmenam.
   Pripojuji se tedy k nazoru ze starsich prispevku…zatim nejhorsi dodavatel se kterym jsem mel kdy co do cineni.

   • #150449 Odpovědět

    Jan Latal
    Host (Guest)

    Dobry den,
    prosim mam stejnou ukusenost. Jde smlouva vypovedet bez sankci? Mohl bych vam pripadne zavolat a zeptat se na postup? Me dali zalohy misto 4tisic 25tisic mesicne, ackoli predtim me ubezpecili ze to snizi. Diky moc.

    muj telefon je 776844441

  • #149395 Odpovědět

   Mili
   Host (Guest)

   Nejsem spokojen, zálohy zvedli od 11.2021. . o 150%.Dopis přišel až na konci měsíce a ještě mě uhaneji ze to nemám uhrazené s novou částkou . Už jsem měla zálohu dávno zaplacenou. Telefon obsazeny. Půjdu jinam . Hrozné jednání. A už 2roky řeším změnu adresy a mají tam pořad starou . 4x ujištění , ze už to bude v pořádku. Zatím nejhorší dodavatel.

  • #148073 Odpovědět

   Vladimír Daněk
   Host (Guest)

   Doteď bez problémů, cenu v prvním roce dodrželi. Přišel mi však nový rozpis záloh / dnes 9.11.2021 /, kde je navýšení cca 100%. Sice tam popisují, že, ceny stoupají, ale není to klasický “ Zdražovací dopis „. Navíc mám smlouvu platnou na dva roky / do 12.9.2022 /, kde je v přiloženém ceníku cena produktu “ Výprodej „, se zněním “ prvních 12 měsíců zvýhodněná cena xxx a od 13-tého měsíce cena yyy za MWh bez DPH. Myslím si totiž, že díky smlouvě na dobu určitou a ceníku, kde je cena specifikovaná, nemá společnost Bidli právo mi cenu zvedat. Tak uvidím, ale určitě to tak nechci nechat.

  • #148061 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Co potřebujete vědět?

  • #147984 Odpovědět

   Petr Woff
   Správce

   Máte nějaké zkušenosti se společností BIDLI energie a.s., která dodává elektřinu a zemní plyn? Připište svoje autentické recenze, přidejte pozitivní reference nebo konstruktivní připomínky, zapojte se do diskuse :-).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 32 vláken odpovědí
Odpovědět na: Bidli energie –⁠ zkušenosti, recenze, reference, diskuze

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">