• Autor
  Příspěvky
  • #3012 Odpovědět

   Vaclav
   Host (Guest)

   P.S. produkt D Přímotop Comfort je zřejmě nejdražší tarif ČEZ vůbec. Už jen přechod na e-Tarif by Vám ušetřil několik stovek ročně.

   Nicméně také jistič 3x32A vypadá docela naddimenzovaně, přehnaně, nestačilo by 3x25A?

   • #3036 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Samozřejmě, jističe by teoreticky šli snížit, ale opětné navýšení stojí dost podstatné peníze, a rodiče maji několik 2 KW přímotopů a samozřejmě i další spotřebiče. Osobně jsem jim navrhoval přejít na topení dřevem v krbových kamnech s výměníkem a ponechat si pouze 8 hodinový NT, Zátím se nerozhodli, výhledově :-). Ještě mě napadá jedna otázka, zda-li do budoucna bude dostatek  dřeva.  

  • #3009 Odpovědět

   Vaclav
   Host (Guest)

   Za prvé bych si Vaše data zadal třeba do místní kalkulačky a ta Vám napoví nejlevnějšího obchodníka i produkt.

   Nicméně dále zvažte, zda by dlouhodobě nebylo lepší změnit vytápění z drahých přímotopů a drahého tarifu D45d alespoň na mnohem levnější elektrické akumulační kamna s tarifem D25d – tzv. noční proud, případně kompletně přejít na vytápění levnějším médiem než je elektřina, která dlouhodobě cenově ještě značně poroste…

  • #3004 Odpovědět

   Petr Woff
   Host (Guest)

   Dobrý den, Milane,

   jak je z Vašeho propočtu zřejmé, z tarifů společnosti ČEZ byl po celý letošní rok Měsíc D-Přímotop levnější než Comfort D-Přímotop. Nicméně je pravda, že produktové řady Měsíc a Kvartál jsou výjimečné svou flexibilitou; cenově vlastně kopírují vývoj na energetické burze, která je obtížně předvídatelná. Ostatní, řekněme tradiční či standardní produkty v kalkulačce elektřiny jsou pro odběratele jistější; díky platné legislativě a státní regulaci mění dodavatelé ceníky jenom výjimečně, průměrná cena elektřiny ostatně znatelně stoupla naposledy 1. ledna 2012.

   Výhodnější tarif ať už od společnosti ČEZ či jiného dodavatele se Vašim rodičům  vyplatí. I úspora 4000 Kč představuje více než třetinu průměrného měsíčního tuzemského důchodu.

  • #1462 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   mám dotaz ohledně mých rodičů, největší spotřebu mají v zimě, topí a ohřívají vodu  elektřinou, bydlí nedaleko Rumburka, Děčínský okres, Ustecký kraj. Odebírají elektřinu od ČEZu, sazba D45D, produkt D Přímotop Comfort, jistič 3 x 32 A, vysoký tarif 531 kWh, nizký tarif 15134 kWh. Na tento rok to vychází na 47 388 Kč. Nejlevněji vychází produkt od ČEZu Prodej Měsíc D-Přímotop, cca 39 000 Kč, ale jen aktuálně, v lednu 2012 to bylo cca 44 000 Kč. U ostatních důvěryhodných společností aktuálně cca 43 000 Kč (nevím, jaké ceny měly v zimě, kdy je největší spotřeba) a tak nevím, zda-li by se vyplatilo změnit produkt u ČEZU nebo přejít k jiné společnosti. Děkuji za odpověďi.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpovědět na: ČEZ Prodej Měsíc D-Přímotop

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">