• Autor
  Příspěvky
  • #146306 Odpovědět

   Dája
   Host (Guest)

   Volali dvakrát, poprvé mi to uteklo a zpět jsem cizímu číslu nevolala, ale podruhé už jsme se chytli. Bylo to kvůli smlouvě, tak aspoň že jsem nemusela nikoho nahánět já. Operátorka byla Slovenka, tak to pro mě bylo aspoň zpestření. 🙂

  • #144645 Odpovědět

   Lomecký
   Host (Guest)

   Vymetl jsem se starou smlouvou a nechal jí upravit na novou lepší, ani v tom nebyl takový problém kvůli zdražování, že to ještě teďka zvládají nastavit s pevnými cenami.

  • #144340 Odpovědět

   david
   Host (Guest)

   nechal jsem si od comfort energie vypracovat nabídku a šlo o podstatně lepší přístup než když jsem jednal s plynařema o ceně, jestli jim jako zákazník budu stát vůbec za lepší cenu

  • #142940 Odpovědět

   Vítězslav Ponc
   Host (Guest)

   Dobrý den, telefonovali mi z jiného čísla než nám na sebe nechal jejich obchodní zástupce, tak mě to trochu zmátlo. Ale šlo akorát o opravu údajů ve smlouvě, takže nic tak strašnýho. Další změny už se neděly a změna prošla oK.

  • #139736 Odpovědět

   Monika
   Host (Guest)

   Jednali s námi slušně i když jsme řešili změnu dodavatele.

  • #138428 Odpovědět

   Marek Mlýnský
   Host (Guest)

   Mám podobnou zkušenost jako pán níže, pouze jsme řešili přepis po zemřelém otci. Situace to byla trochu nepříjemná, možná jsme to měli řešit ještě zavčasu za jeho přítomnosti, ale ve výsledku uzavřít tuto kapitolu a změnit majitele nebyl takový problém, jako jsem si myslel že bude. Šlo o to pouze doložit Comfortu ty správná doklady a oni si s tím už poradili.

  • #136921 Odpovědět

   Jan Pešek
   Host (Guest)

   Přepsal jsem barák na syna a nechal u Comfortu zařídit přepis jako na nového majitele. Firma nám řekla co je třeba doložit, vyplnit i podepsat, aby změna proběhla co nejjednodušeji. Od prosince vše úspěšně změněné a vedené na syna.

  • #135042 Odpovědět

   Tomáš Houdek
   Host (Guest)

   Přes zástupce jsme u nich akorát vše nechali vyměnit. Hodně nám to usnadnilo rozhodování i celkově vyřizování papírů, kdy přes plnou moc máme zajištěný zastoupení v jednání s firmou co nám dodávala energie do teď. Jak nerad jednám s ouředníky, tak tenhle týpek uměl utrousit řeč i stranou mimo věc a to se mi líbilo, že nebyl omezený pouze svojí prací.

  • #132917 Odpovědět

   Slezi
   Host (Guest)

   Rozhodl jsem se jít do smlouvy na dva roky, ale je to jen kvůli tomu, že mě to vyšlo líp, než kdybych nechal volnou smlouvu, která k tomu byla ještě u jiného tarifu, takhle to mám aspoň na dva roky jistý, jak to bude s cenou vypadat.

  • #129118 Odpovědět

   Jáchym
   Host (Guest)

   Ke změně dodavatele mě dovedla finanční krize, dotklo se nás to už před měsícem, kdy nám sundali peníze. Musel jsem tomu podřídit nejen domácnost, vedlo mě to i k tomu, abych si našel levnějšího dodavatele. Blbý je jen to, že nový dodavatel si drží zálohy stejný jako ten původní, takže i když máme vypočtenou roční úsporu, tak to budeme mít až v dalším vyúčtování. Ale i tak je dobrý, že sleva tu u nich je.

  • #128517 Odpovědět

   Patrik
   Host (Guest)

   OK jsou, u Comfort energy máme energie taky, tykají se jak našeho bytu, tak bytu mých rodičů nad námi. Kvůli lepší komunikaci, řešíme dodavatele vždycky dohromady, abychom měli jednak porovnání a taky abychom mohli platby řešit společně.

  • #127796 Odpovědět

   Tigo
   Host (Guest)

   Energie mě u nich vyšly za celkem solidní peníze. Vše vyřešeno přes internetový formulář.

  • #127398 Odpovědět

   Alois M.
   Host (Guest)

   Tak letos jsem od nich dostal svojí první fakturu a mám na ní přeplatek, takže jak jsem to loni s prodejcem počítal, tak mě teď vycházejí o 3100 levněji. Good job!

  • #125949 Odpovědět

   Vilda
   Host (Guest)

   Na internetu se dají najít celkem slušné kalkulačky, jenže je docela zvláštní když každá má jiný výsledek, když by se měly shodovat při stejných cenách. Tohle prostě neklaplo a řešil jsem to nakonec na doporučení kamaráda a s jeho ověřeným dodavatelem Comfort energy, než abych se zahodil někam, kde by to ani třeba s tou kalkulačkou nesouhlasilo. 

  • #124935 Odpovědět

   Michal Škvarek
   Host (Guest)

   Byli jsme u nich na pobočce a plně se nám jejich zaměstnanec od začátku věnoval.

  • #124265 Odpovědět

   René
   Host (Guest)

   Loni nám touto dobou proběhla změna dodavatele, letos u nich rozjíždíme další sezónu a ceny máme stále podle prvotní domluvy. Jsem rád, že se drží našeho ujednání.

   • #125430 Odpovědět

    Dan Zelenka
    Host (Guest)

    Já jsem tomu moc nevěřil, že bych někdy měnil dodavatele, protože se mi furt zdálo, že to co platíme tak nějak koresponduje s naší spotřebou. Ale když jsem pak viděl u prodejce, že to tak ani náhodou není, nechal jsem jím přemluvit. Platíme teďka skoro o 3tisíce ještě méně než v předchozích letech.

  • #123391 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Mám je od loňskýho podzimu a smlouvu jsem si nechal dál prodloužit. Nedělá mi problém se s nimi domluvit a celkově mi jejich servis sedí.

   • #123820 Odpovědět

    Leoš
    Host (Guest)

    Já neměním, protože i u stávajícího dodavatele je vždycky možnost domluvit levnější variantu, ale je potřeba se hold ozvat. Dnešní doba je bohužel takové, že bez přičinění se jen tak něco nedostane.

   • #123492 Odpovědět

    Jindřich
    Host (Guest)

    No nám budu za pár měsíců taky končit, tak zrovna přemýšlíme jestli zůstat a nebo jít jinam. Jako na jednu stranu bych šel jinam, protože možnosti jsou různé, ale na druhou stranu jsme s nimi žádné problémy neměli a ceny mají ok. 

  • #123289 Odpovědět

   Marcel
   Host (Guest)

   Taky jsme na ně dostali doporučení, sice našemu původnímu dodavateli se to nelíbilo a snažil se nás od našeho úmyslu odradit, ale to je zcela pochopitelný, když mu najednou jde o zákazníka. Ale nedokázali pro nás udělat nic, co by pro nás bylo dostatečnou brzdou, že bychom k nim hodili zpátečku. Nabídka Comfort energy pro nás byla dostatečně zajímavější.

   • #123331 Odpovědět

    Petr Šťovíček
    Host (Guest)

    Určitě to tak může být, u nás Comfort vyšel taky podstatně líp. Bez keců nás nechali jít.

  • #123263 Odpovědět

   Jan Prokop
   Host (Guest)

   Podle zveřejněných ceníků má Comfort energy velice atraktivní cenu bez vázanosti, o které má smysl pouvažovat. Zanedlouho mi bude končit smlouva, tak to k nim asi dám.

  • #123065 Odpovědět

   Jarek
   Host (Guest)

   Doporučil mi je náš elektrikář, kterému jsem za to vděčný. Úspora za první rok byla velice slušná. Přesvědčil jsem se a jsem rozhodnutý o přehození i plynu, až bude vhodná doba a smlouvy dovolí. 

  • #122920 Odpovědět

   Antonín
   Host (Guest)

   Změna u nich proběhla v pohodě v pořádku, doma jsem měl v papírech sice trochu chaos, ale od přihlášení mám u nich k dispozici online kancelář, kde je všechno porovnané a dá se v tom dobře zorientovat. Takže když něco, tak jdu raději sem.

   • #122971 Odpovědět

    Petr V.
    Host (Guest)

    Mně se na ní líbí, že se tam dá zpětně dohledat vyúčtování i platby a nemusím doma syslit veškerý papíry. A dokonce mi to funguje i přes mobil.

    • #123016 Odpovědět

     Vladislav
     Host (Guest)

     Nevíte jestli má Comfort Energy vyloženě nějakou appku? Celkem aktivně využívám jejich zákaznický portál, který je super, ale musím na něj chodit vždycky přes jejich stránky, tak jestli to už nemají nějak zjednodušené právě do appky. Díky.

  • #122799 Odpovědět

   Jakub
   Host (Guest)

   Jsem spokojený s výběrem tarifové řady i ochotou personálu mi pomoct.

   • #122813 Odpovědět

    Sváťa
    Host (Guest)

    Já už je mám delší dobu, ale teď se mi od nich podařilo dostat taky výhodnější řadu a bylo to jen přes úpravu smlouvy.

  • #122773 Odpovědět

    Libor
   Host (Guest)

   U nás je dodavatelem také Comfort energy a přijde mi, že co jsme to k nim dali, tak nemáme jen nedoplatky, ale vyúčtování chodí i včas. U předchozího dodavatele jsme po něm jednou i museli pátrat, kde se zaseklo, což tady zatím nikdy nestalo.

  • #122767 Odpovědět

   Pavel Rusňák
   Host (Guest)

   Pomohli se změnou dodavatele, servis byl kompletní jak od sepsání smlouvy až po vypovězení našeho předchozí dodavatele, tomu se to moc nelíbilo, ale Comfort energy to s nimi zvládli bravurně vyřídit aniž bychom na tom byli nějak biti.

  • #122709 Odpovědět

   Sandra
   Host (Guest)

   Mám u nich vše OK a hlavně výhodnější tarif u elektřiny.

   • #122783 Odpovědět

    Pavla
    Host (Guest)

    Mně to pomohl vyřídit jejich zaměstnanec. Já akorát dodala hlavní podklady a on si z toho vzal co potřeboval. Pak už mi dali akorát vědět od nich z centrály, jestli jsem všemu rozuměla a pak až při zahájení dodávek. Byl to mazec jak rychle to zmákli. 

   • #122712 Odpovědět

    Rosťa
    Host (Guest)

    My u nich tedy máme obojí a lépe nás vychází plyn. Je to poznat na přeplatcích, že u plynu nám vždy vracejí více.

  • #122701 Odpovědět

   Vráťa Kettner
   Host (Guest)

   Jsme u nich druhý rok, letos vraceli na elektřině 1500,- a za plny 2800,-, to je slušné, dali nám návrh na snížení záloh, přes kancelář jsem zažádal o vrácení do původního stavu, že ty zálohy máme vyšší preventivně a že nám to problém nedělá je v takové výši platit. Akceptace bez problémů.

  • #122673 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   V pořádku vyřídili mojí záležitost ohledně změny majitele odběrného místa, jednalo se o převod z mého otce na mne a nebyl žádný problém. Potřebné dokumenty doloženy doporučeně poštou, zbytek věcí řešen přes internet.

  • #122650 Odpovědět

   Karel Mucha
   Host (Guest)

   Jsou levnější než dodavatel, kterého jsme léta měli, s vyřízením převodu nám pomohli, nemám nic proti, to spíš naopak je za to můžu pochválit. Sám bych si s tím pranic nevěděl rady. Taky jsem hodně překvapený, že jsem roky platil peníze navíc, když je u jiné podobně velké společnosti možné platit míň a ještě se smlouvou na dobu jakou chci, toho si vážím. 

  • #122640 Odpovědět

   Klára
   Host (Guest)

   S firmou jsem příjemně spokojená… schopní a ochotní 🙂

   • #122654 Odpovědět

    Eva Lístková
    Host (Guest)

    Taky si nemůžu na nic důležitého stěžovat, to hlavní je v pořádku.

   • #122696 Odpovědět

    Týna
    Host (Guest)

    Já taky, hlavně mi vyhovuje, že mám u nich vše online a taky teda všechno v pořádku. 🙂

  • #122630 Odpovědět

   Vlachová Eva
   Host (Guest)

   Mám zkušenost a velmi dobrou, se smlouvou jsem jim vyplnila i plnou moc, aby mě mohli zastoupit a vše za mě v klidu vyřídili. Přestup k nim jsem téměř nezaznamenala až na drobnosti týkající se administrativy. Vlachová

   • #122672 Odpovědět

    Jindřich
    Host (Guest)

    Já jsem po administrativní stránce zařizoval změnu na koho bude nově napsané odběrné místo. Chtěl jsem to tátovi ulehčit, tak jsem to všechno nechal napsat na sebe s tím, že se on akorát bude podílet platbou. Comfort energy s tím neměl jediný problém, nadiktovali co je potřebné proto udělat a pak už se to jen posílalo.

   • #122656 Odpovědět

    Denisa Šupová
    Host (Guest)

    U mě byl jejich obchodník a v podstatě to vypadalo dost podobně, myslím ta administrativa, akorát že on mi to donesl, ale pak zařízení firmy mi taky vyřídil a zadarmiko. Jediný co teda mohl, nebo od nich z kanclu, mi mohli dát vědět dopředu, že se tu staví. Tem čurbes co jsem tu měla, no bylo mi za sebe trochu stydno

  • #122581 Odpovědět

   Štěpán Konrád
   Host (Guest)

   Máme je od roku 2014, smlouva je přes prodejce a je to co dva roky aktualizovaný. Takže pořád platíme pro nás lepší cenu.

   • #122588 Odpovědět

    Michal R.
    Host (Guest)

    Zdravím, také u Comfort energy máme nějakou tu sezónu za sebou a vzhledem k vývoji trhu se domnívám, že to u nich není špatné. Doma jsme 4, což je klasická rodina, a ročně nám to s nimi vychází levněji o několik tisíc.

    • #122606 Odpovědět

     Dušan Krejsa
     Host (Guest)

     Tak sleva se odvíjí od spotřeby, já bydlím v bytě s manželkou sám a jsme schopní dosáhnout na slevu max ve výši několika stovek, přes tisíc jsme se ještě nedostali a to už jsme vyzkoušeli v minulosti dva jiné dodavatele. Takže u Comfortu zůstáváme kvůli tomu, že to u nich máme sjednocený a na to se nám také vztahuje nějaká drobná sleva.

  • #122538 Odpovědět

   Karel S.
   Host (Guest)

   Několik let jsme byli zákazníky našeho distributora elektřiny, měli jsme u něj dokonce stažený i plyn, což uznávám, že bylo dost neobvyklé, ale slibovali lepší ceny, tak jsme to k nim dali. Ano slibovali, ale každý rok jsme dopláceli i přes to, že rozdíl mezi opravdovým odebraným množstvím energií byl minimální. Ve vyúčtování jsme se moc nevyznali takže jsme se doma shodli na další změně, ale nyní už obojího a aby to bylo opět teda pohromadě. Přešli jsme ke Comfort Energy a po jednom roku nám poslali ve faktuře několik tisíc v přeplatku nazpět, odebrané množství bylo na podobné úrovni jako v předchozích letech, žádný přírůstek se u nás nekonal, aby došlo k navýšení nebo úbytku spotřeby. Takže jsme nyní konečně spokojeni, i přesto, že smlouvu nám zařizoval jejich obchodní zástupce. Musím říct, že furt lepší než kdyby někdo otravoval po telefonu.

   • #122572 Odpovědět

    Libor
    Host (Guest)

    Já ve změně dodavatele energií můžu poděkovat dealerovi od comfortu, protože on mě udělal propočet a porovnání co bych já dohromady ani na internetu nikde nedal dohromady. Taky nám pak všechno po administrativní stránce zařídil, no servis důkladný. A musím říct, že první vyúčtovací papír mě hodně potěšil, nečekal jsem, že změna nám tolik vrátí. Takže já proti výměně nemám vůbec nic, když se mi to prokázalo jako výhodné řešení.

  • #122533 Odpovědět

   Lenka Honomichlová
   Host (Guest)

   My jsme k nim šli plný očekávání, protože náš cíl byl dostat nižší cenu, dva roky před tím jsme měli jiného alternativce a ten nám ty ceny nebyl schopný udržet, hned po půl roce je zvedl. U Comfortu jsme měli možnost podepsat smlouvu na neurčito, tak jsme to vzali na zkoušku, začátek s nimi zatím vypadá slibně, zálohy nám zatím snížili o stovku a že prý se pak uvidí. 

  • #122526 Odpovědět

   Jakub Novák
   Host (Guest)

   Měl jsem dilema, můj dodavatel mi tvrdil, že se mi pokusí zajistit lepší cenu, ale nevydržel jsem čekat jestli to dopadne a nebo ne, no dopadlo to tak, že jsem se poohlédl, jaké ceny nabízí konkurence a jelikož se mi nabízela slušná cena od comfortu tak jsem jim vyplnil všechno co potřebovali k mému přechodu a nechal to na nich, aby mi to zařídili. Nemůžu si na jejich přístup stěžovat.

  • #122484 Odpovědět

   Bače Petr
   Host (Guest)

   Já jsem u svého energetického poskytovatele už nějakou tu sezónu, zatím spokojenost, občas koukám na srovnání jiných poskytovatelů, ale stokorunové odchylky mého a cizích poskytovatelů, nejsou pro mě důvodem ke změně, alespoň prozatím.

   • #122490 Odpovědět

    Jan Aubrecht
    Host (Guest)

    No já jsem měl rozdíl po srovnání snad tři tisíce, tak to mě teda zvedlo ze židle si domluvit nový tarif. Koukal jsem se u Comfortu, ale i u konkurence a nakonec jsem zvážil variantu, že dám vědět Comfortu jestli dají slevu, předhodil jsem jim, že už jsem u nich tři roky, tak že by to třeba mohli dát i z věrnosti. No chvilku jsme se pobavili, jaké jsou možnosti, ale vyšel jsem se slevou u stejného tarifu. Takže bych řekl, že taková neveřejná nabídka na domluvu, ale s výsledkem jsem spokojený.

  • #122475 Odpovědět

   Lumír
   Host (Guest)

   Nejsem fanda žádné společnosti, na to je energetika moc kontroverzní, ale zase zbytečně nehaním. Comfort energy nabízí smlouvu na neurčito, elektronický portál a nízké ceny také má, takže pro mě vše důležité co od dodavatele potřebuji.

   • #122580 Odpovědět

    Štěpán Konrád
    Host (Guest)

    Já také ne, v tomto ohledu s vámi mohu souhlasit, i proto jsem využil možnosti změny dodavatele přes prodejce, co se u nás objevil a dal mi tuto možnost. Já byl skoro bez práce a ještě mám teď energie od této firmy levnější než jsem platil u předchozích energetiků.

  • #122463 Odpovědět

   M. Urban
   Host (Guest)

   Přes jejich zástupce jsem s nimi uzavřel smlouvu, smlouva byla předběžně sepsaná, ale původní smlouvy mi v klidu doběhla, takže to po sobě akorát šikovně naběhlo. Žádné prodlevy, žádné překrývání. Nemám na Comfort žádnou stížnost,zařídili mi to dobře.

  • #122442 Odpovědět

   Renata Ilčíková
   Host (Guest)

   Solidní jednání, přehledné faktury, dobré ceny!

   • #122513 Odpovědět

    Oleg
    Host (Guest)

    Když se tu zmiňujete o těch fakturách, tak bych se je upřímně dokázal představit krapet jednodušší. Jasně že v nich nelovím čísla navíc, vždycky jdu jen po přeplatku/doplatku, ale ten chci vidět na první dobrou. Takže noo… no alespoň, že jsem našel přeplatek.

   • #122452 Odpovědět

    Dalibor
    Host (Guest)

    Souhlas, kvůli těm dobrým cenám jsme k nim přecházeli, ale už je to delší dobu, smlouvu u nich máme od nějakýho roku tuším 2012. Zatím nabyl důvod změny.

  • #122432 Odpovědět

   Dan
   Host (Guest)

   Ke Comfort Energy jsem přestoupil už před pár lety, to už nějaký ten rok byli na trhu, takže žádný nejistý nováček. Když jsem si vybíral firmu, tak to byla taky jedna z věcí, na co jsem se díval, jak už dlouho fungují, nechtěl jsem někoho nového, kdo by se teprve otrkával a zjišťoval co a jak funguje a rok na to bych si třeba musel hledat někoho nového, protože to nováček neukočíroval a zkrachoval, vím, že je tu nějaký dodavatel poslední instance, ale pro tu starost jsem si raději vybral už trochu víc zajetou firmu. S Comfort energy jsem zatím velmi spokojen, mají slušné a vstřícné jednání a také nějaké benefity, ale na ty až tak moc nehledím, priorita jsou energie a ty mají levnější.

  • #122415 Odpovědět

   Roman Tuček
   Host (Guest)

   Se změnou dodavatele jsem koketoval už delší dobu, ale až aktuální situace na trhu mě přiměla něco dělat, poohlédnout se po levnější variantě. Vzhledem k tomu že vlastním barák, tak jsem si na výběru dal záležet, abych nepropálil i gatě. Comfort energy mi doporučil známí, co v tom má lepší orientaci než já sám, firmu jsem ale kontaktoval samostatně už bez něj. Nabídku dali levnější, takže jsem to směroval k nim i přesto, že původní dodavatel se tomu bránil zuby nehty, ani dorovnaná nabídka by mě u nich nevyšla levněji, takže změna dodavatele ke Comfort energy proběhla v pořádku.

  • #122407 Odpovědět

   Ondřej
   Host (Guest)

   Alternativní distributor s dobrou cenou elektriky, komunikace přes mesenger rychlá a vstřícná, nemusím čekat na přepojení. Konverzaci mám pak uloženou pro všechny případy.

   • #122431 Odpovědět

    Dan
    Host (Guest)

    Comfort energy je dodavatel nikoliv distributor, distributor je ten, kdo vám spravuje dráty, a dodavatel je ten, kdo vám účtuje množství dodané energie. Jen abychom si v tom udělali jasno. 😉 Každopádně elektřinu od nich také bereme a vychází nám daleko levněji než u našeho předchozího dodavatele.

  • #122392 Odpovědět

   Eda Měsíček
   Host (Guest)

   Já jsem s Comfort energy celkově spokojen, hlavně když se to celé domlouvalo za změna dodavatele, tak od nich byl vždycky někdo po ruce a bylo to takový to, že by nás odbyli pár slovy, ale i poradili, co a jak by pro nás bylo dobré. Takže hnedka od začátku člověk nabral dobrého dojmu.

   • #122401 Odpovědět

    Šimon
    Host (Guest)

    Měli jsme to docela podobně, ke Comfortu jsme se dostali přes obchodníka a ten nám na sebe nechal kontakt, že kdybychom po podepsání smlouvy měli ještě jakýkoliv dotaz nebo se chtěli na cokoliv zeptat, tak ať mu klidně zavoláme, že je pro nás po ruce, abychom byli v pohodě než se nám to zařídí. Pro klid duše to bylo dobrý vědět, ale o to víc jsem rád, že jsem nevolali ani jednou.

  • #122375 Odpovědět

   Petr Fiala
   Host (Guest)

   Nebýt té šílené pálky co si účtují za distribuci, tak bych byl u elektřiny schopný ušetřit i víc, to co mi Comfort energy ušetří zas doženu na drátech. Celé by se to mělo nějak pozměnit..

  • #122364 Odpovědět

   Kuba Balnar
   Host (Guest)

   Přešel jsem ke Comfort energy když nabízeli akční ceny za přihlášení energií pod jejich značku (je to nějaké cca 4 roky na zpět). Mám k nim přehlášený plyn i nakonec elektřinu a v rámci veškerého řízení je vše v pořádku. Za tu dobu jsem se o energie moc starat nemusel.

  • #122349 Odpovědět

   Dana Legátová
   Host (Guest)

   My jsme ke Comfort energy přešli v loňském roce, zima asi všichni víme jaká byla – u nás byla fakt kosa, takže jsme dost topili a nic jsme nedopláceli. To roky před tím jsme měli zálohy necelý dva tisíce, a ještě k tomu nedoplatek pět tisíc, tady platíme zálohy stejný, ale jsme bez doplatků.

   • #122357 Odpovědět

    Víťa
    Host (Guest)

    Můžu souhlasit, máme podobné zkušenosti s Comfort energy, nám dokonce jeden rok ty zálohy nechali stejný i když jsme měli přeplatek a následující rok už i ty zálohy sundaly, že je máme zbytečně vysoký, protože zas vraceli. Takže vycházejí opravdu levněji.

  • #122265 Odpovědět

   Tomáš Sadílek
   Host (Guest)

   Ceny i přístup super, máme je už přes rok, takže akorát uvažujeme co a jak dál a zatím to vypadá, že to necháme s prodloužením smlouvy o další dva roky. Plyn si myslím, že teď máme za hodně fajn cenu.

  • #122262 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   U nás to bylo též o výdajích a comfort nám je pěkně skrouhl a ještě jsme k tomu dostali bonus, který jsme ještě ani nestačili využít, ale časem na něj určitě také dojde, hlavně že sleva byla skoro okamžitá.

  • #122243 Odpovědět

   Antonín Kmoch
   Host (Guest)

   Za mě je to určitě fér dodavatel, kterého můžu doporučit. Doma jsem s ním u energií spokojený, protože účty od něj chodí v pořádku.

   • #122358 Odpovědět

    Víťa
    Host (Guest)

    Nejenže chodí v pořádku, ale ty účty jsou i nižší. Pro nás aspoň toto bylo hlavním důvodem, proč změnit dodavatele energií.

    • #122363 Odpovědět

     Kuba Balnar
     Host (Guest)

     Nevidím ani jiný důvod proč měnit dodavatele. Cena je to zásadní na co se jako první dívám, a Comfort energy my už 4 roky drží stabilní cenu. Uvidíme jak se to u nich vyvrbí teď s tou elektřinou, je to s ní teďka nějaký divoký.

  • #122231 Odpovědět

   Lubor
   Host (Guest)

   Rodinné výdaje mě donutily hledat si levnější náhradu, se svým dodavatelem jsem nebyl vyloženě nespokojený, ale cenově už neodpovídal tomu co bych si představoval, hlavně na trhu bylo možné najít levnější nabídky, tak jsem toho chtěl využít a přes jeden veřejný porovnávač jsem si našel jako levnější alternativu právě Comfort energy, u který mám teď energie levnější ne o pár stovek, ale tisíc.

   • #122391 Odpovědět

    Eda Měsíček
    Host (Guest)

    Nás ke změně dodavatele dotlačily také výdaje, začali jsme novou splátku, tak jsme potřebovali zas někde ušetřit, abychom se tolik nevydali z peněz. Po poradě byl zrovna dodavatel energií tím nejlepším řešením, protože tato změna nám na zpět přinesla několik tisíc a celkově se k nám Comfort energy zachoval mnohem lépe.

  • #122208 Odpovědět

   Josef Malec
   Host (Guest)

   Já se k nim dostal na doporučení a musím teda říct, že jsme se domluvili na hodně podařené slevě, za elektřinu a plyn jsem tolik ještě neplatil, takže jsem nadšený. Josef

  • #122199 Odpovědět

   Ivan
   Host (Guest)

   Zatím co rok mě firma svými cenami ujišťuje, že je to pro mě výhodný dodavatel. Takže skepticizmus už mě dávno přešel, ale na začátku se mě držel několik měsíců, než jsem se přesvědčil, že jsou jako dodavatel ok.

  • #122178 Odpovědět

   Viktor
   Host (Guest)

   Nejsou vůbec špatní, dobíhaly mi smlouvy od energií, takže jsem si nechal u dělat nezávazně několik nabídek a pak s nimi zamířil k nim a jestli by mi byli schopní nabídnout lepší konkurenční nabídku a pokud ano, tak budu ochotný setrvat, jinak že využiji jednu z nich. No moc dlouho jim to netrvalo a nahodili podobně dobrou nabídku, takže jsem zůstal a oceňuji, že jsou schopní udělat ústupek a nabídnout něco výhodného pro zákazníka zace nu, že u nich setrvám.

  • #122148 Odpovědět

   Sabina
   Host (Guest)

   To zírám, moje máma si je loni vzala, asi to nebyl ani úplně její záměr, pochybuju, že úplně věděla oč jde a minulý týden přišla vratka necelých 1.5OO korun. Fakt zírám, že ušetřila.. asi to nebude tak marný!

   • #122166 Odpovědět

    Štefan
    Host (Guest)

    Co by podle vás mělo být marný, mně změna dodavatele ušetřila skoro 7tisíc, je to teda za obě energie dohromady, ale za každý rok to je dost. Takže marnost v tom nevidím..

  • #122133 Odpovědět

   M.Koláček
   Host (Guest)

   Taky tu přihodím polínko do ohníčku příspěvků. U CE jsem s EE a plynem už od roku 2012, to se mi zaručil a smlouvu mi zaručil jejich obchodník, pak jsem měl ověřovací hovor de jsem jim potvrdil dotazy a že všechno pán udělal jak měl, což si myslím, že udělal, protože smlouva je funkční do dnes a její podmínky mám stále aktuální. Takže jsem více než spokojen.

  • #122064 Odpovědět

   Roman Zelinka
   Host (Guest)

   Comfort energy jsem přebíral po rodičích, když jsem k nim šel do baráku bydlet. Veškeré papíry byly převedený na mě, aby s tím už oni neměli starosti. Velmi jsem ocenil službu zpětného zavolání, když jsem potřeboval poradit, co kam poslat a v jakém formuláři, aby mělo správný výsledek a bylo to v pořádku převedeno. Hovor pro mě byl úplně zadarmo, takže jsem se hodně ptal jestli je to všechno správně plněno.

  • #122029 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Tak už mi dorazila letošní faktura. Maličký přeplatek, ale byl, zima tomu odpovídá a zálohy nechávám beze změny, jsou prý ok i na letošní rok.

   • #122048 Odpovědět

    Saša
    Host (Guest)

    Taky už mi letošní došlo, co nepochopím, že je mezi dodavateli takový cenový propad, neskutečný kolik si jeden může účtovat, když u druhého tu samou částku můžu ušetřit. Zrovna firma Comfort energy jsou ti u kterých jsem oproti dominantovi tu částku ušetřil.

    • #122198 Odpovědět

     Ivan
     Host (Guest)

     To máte i podle toho v jakém jste distribučním území a o jakou komoditu se jedná, třeba u elektřiny má větší podíl ceny distributor a u plynu je to zas dodavatel. Takže ty rozdíly budou všude různě vysoký, ale pořád bude alternativec vycházet levněji než právě ta velká firma, u které by se předpokládalo, že když je u zdroje, tak bude levnější, ale hold nee. Proto jsem také sběhl už před lety, Comfort energy mi vychází o dobré tři tisíce levněji.

    • #122071 Odpovědět

     Václav Pecina
     Host (Guest)

     U nás byl teprve minulý týden odečet, takže si ještě počkáme, ale po zkušenostech z loňska nemám obavy, že bychom čekali nějak závratně dlouho, to pak přišlo vyúčtování a do 14 dnů byly peníze z přeplatku na účtu.

  • #122010 Odpovědět

   aleš
   Host (Guest)

   Podepsal jsem jim smlouvu, pak volali od původního dodavatele s vylepšenou nabídkou, těm jsem to položil s tím, že s tim přišli pozdě a nemám o to už zájem. Nabídka Comfort energy byla levnější a ještě s podmínkami, které mi vyhovují daleko víc.

  • #121995 Odpovědět

   Matěj Drahoňovský
   Host (Guest)

   S Comfort energy mám zkušenost takovou, že těch 10% co mi slíbili hned na začátku při podpisu smlouvy se dá ušetřit skoro samo a upřímně jsem zvědavý kolik to udělá za příští zimu, protože letos chceme barák zateplit. Vybral jsem si dobře.

  • #121923 Odpovědět

   Véna
   Host (Guest)

   To že máte vy špatnou zkušenost, tak to hned neznamená, že jí musí mít každý na koho se jen podíváte? Tito společnosti mají tisíce zákazníků, to znamená, že i každý z nich má svou vlastní zkušenost. Tak tu hned nevnucujte ty svoje.. je mi vás samozřejmě líto, pokud jste se nechal někým napálit, já jen vím, že prodejců je v dnešní době hafo a ne jen od této firmy, ..vysavače, nože.. cikánky s košťatama atd. atd. S Comfortem mám taky vlastní zkušenost, jmenuje se Single a je na dobu neurčitou. Tohle vám prodejce asi nedá, nevím, ale když si o ní řeknete, tak oproti dominantovi máte úsporu jistou, mám to vyzkoušené na vlastní kůži.

  • #121954 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Smlouvu jsem si u Comfort energy zařídil sám. Mám jí po dohodě na neurčito. Nedávno jsem se stěhoval, tak jsem schválně chtěl kontrolní vyúčtování a oproti původní tradiční firmě byla úspora velká. Také přepis odběrného místa na novou adresu proběhl bez komplikací. Když jsem se stěhoval před pěti lety, tak jsem musel k původnímu dodavateli osobně 2x na pobočku a stoupnout si pěkně do fronty. Takže tady super.

   • #122026 Odpovědět

    Drahuška
    Host (Guest)

    Máte můj obdiv, že jste do toho šel sám, já bych to určitě zpackala. Proto jsem ráda, že mi pomohla jejich zástupkyně. Byla to docela mladá holčina, tak jsme si i docela pokecaly o věcech mimo a jak to bylo u ní. Zabrousily jsme slovem i tam kam jsme nechtěly 😀 ..nechala mi na sebe i kontakt, kdyby mě třeba ještě v průběhu času napadly nějaké věci nebo bych měla pochybnosti a nevěděla si rady. Takže jsem moc ráda, že jsem natrefila na takovou duši, která je ochotná poradit. Víc takových i v jiných segmentech.

  • #121950 Odpovědět

   Aneta Pavlíková
   Host (Guest)

   Přešli jsme za předpokladu levnějších odběrů, zatím však platíme pořád stejně, protože rodina se nám neplánovaně rozrostla. Takže spotřebami miminka i spotřeba stoupá, ale manžel si kontrolně udělal samoodečet a poslal to na Comfort energy s tím jak jsme na tom a bylo nám sděleno, že zálohy zatím stále pokrývají naší spotřebu, takže netřeba navyšovat. Z čehož lze usoudit, že asi opravdu levnější budou oproti naší bývalý firmě.

  • #121937 Odpovědět

   Zdeňka
   Host (Guest)

   Na začátku roku moje první změna dodavatele, čekala jsem co to bude za kolotoč, ale nebyla to žádná věda. Na stránkách se vyplnil formulář a pak už si to přebrali oni. Na začátku května mám zahájení dodávek. Takže cca tři měsíce, to není tak děsný. Na slevu si ráda počkám 🙂

  • #121925 Odpovědět

   Jaroslav Kroupar
   Host (Guest)

   Jsem člověk, co si všechno vyřizuje sám, na nabídky nereaguji, raději si dle ceníku firmu vyberu sám, dá se to pak i lépe uhádat. S tím mám vlastní zkušenosti právě tady u Comfort Energy, kde jsem si konkrétně uhádal smlouvu na dobu neurčitou. Smlouva vycházela celkem slušně, jinak bych jim ani nevolal, ale čekal jsem oříšek v té smlouvě když jsem viděl, že je tam i varianta na rok a dva. Ale neustoupil jsem a trval si na svém, no ukecal jsem je a dali mi tu lepší smlouvu. Takže pokud jsem si to dobře počítal tak sleva bude celkem dobrá skoro 4táci a to je dobrej nářez.

  • #121924 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Nemám zkušenost s jejich smlouvou, jen s jejich zástupcem. Zprvu se tvářil jako zástupce našeho stávajícího dodavatele, že prý je jen potřeba přenastavit podmínky, prý „nejde o změnu smlouvy“, na přímé otázky odpovídal vyhýbavě. Možná máte někdo chuť začít si s někým, kdo první kontakt začne pokusem o podraz, ale mě to neláká.

  • #121920 Odpovědět

   I’m not a robot
   Host (Guest)

   Podomní prodejce CE, vyhodil jsem ho z baráku. Neustále něco žvanil, skoro beze smyslu, ale já už se ojebávat nenechám. Na tyhle šmejdy jsem si už vypěstoval čuch. U nás bydlí skoro samí důchodci, a kdyby někoho zmanipuloval, bylo by mi to fakt líto. Teď lituju, že jsem nezavolal rovnou policajty.

  • #121897 Odpovědět

   radek
   Host (Guest)

   99% příspěvků píšou trolové od CE,dejte si na ně pozor,jsou téměř nejdražší dodavatel energií.Při podpisu smlouvy si jí pořádně prostudujte,je tam skryto plno kliček a odejít od nich bez tučné sankce je téměř nemožné.

  • #121890 Odpovědět

   Vanda Círová
   Host (Guest)

   Zatím se mi zdají jako dobrý podnik, zapomněla jsem uhradit v měsíci zálohu, posílám to přes internet a upozornili mě smskou a nic jsem za to neplatila navíc. Zatím šetřím cca 300,-Kč měsíčně, ale uvidím jaký přijde letos vyúčko. 🙂

  • #121879 Odpovědět

   Miroslav
   Host (Guest)

   Taky mi přijdou jako běžný obchodník, smlouva klasická na dva roky s 3 měsíční výpovědkou, na začátku roku jsme právě po dvou letech prodloužili na další období, protože jsme za tu dobu co je máme nezaznamenali nedostatky, komunikace rychlá a příjemná, jsme s nimi určitě spokojení.

  • #121843 Odpovědět

   Mikuláš Chromek
   Host (Guest)

   Zdravím, já jsem s nimi loni řešil úpravu záloh, konkrétně snížení, jelikož jsem u nich docílil pro mě až nadměrného přeplatku. Takže jsem si chtěl nechat sundat alespoň 200Kč z měsíčních plateb. Vše jsem řešil telefonicky a naprosto bezproblémová odezva z druhé strany. Pro jistotu jsem ještě obdržel dopis, kde jsem jim úpravu záloh podškrábnul, aby to bylo černé na bílém. Za mě fér dodavatel a referenci Vám tedy na ně můžu podat kladnou.

  • #121828 Odpovědět

   Pepa Jandák
   Host (Guest)

   Klasický alternativní dodavatel, s cenou jsem se dostal pod cenu dominanta, kterýho jsem  původně měl, to byl můj cíl a víc neřeším.

  • #121808 Odpovědět

   Rostislav
   Host (Guest)

   Sestavil a zařídil za mě celou smlouvu o „sdružených dodávkách“, u mě elektřina plyn dohromady. Spokojenost se zástupcem i jeho schopností dotáhnout vše až do zdárného konce.

  • #121768 Odpovědět

   Petr Ul.
   Host (Guest)

   Mám s Comfort energy taky svojí zkušenost. Sleva co mi poslali v nabídce se mi hodila, ale nebylo to hamty hamty, že bych jí vzal hned než bych si to prostudoval. Reagoval jsem jim na to až po pár dnech než jsem si sehnal ceníky od původního prodejce abych je porovnal. U mojí sazby měli cenu u Comfortu nižší, takže jenom na základě toho jsem se rozhodl jít k nim, jinak by mě k tomu asi nic víc nepřimělo. Cena se mi zdá stále dobrá.

  • #121526 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   Pan Luděk zrovna přišel z pochůzky, že? Jak Vám mohli CE něco nabízet, když si všechno vyhledáváte sám a obchoďáky si do domu nepouštíte? Hlavně nenechat jako první negativní příspěvek recenzentky pod Vámi! V situaci, kdy si Vás jejich pohůnci vyhmátnou, když zrovna spěcháte a tvrdí, že jde jen o snížení ceny měrné jednotky, jinak se nic nemění, že už jste poslední v domě, oni chudáci už za Vámi chodí týden, že například sousedka to má na rozdíl od Vás už v pořádku, a po jejich odchodu zjistíte, že vlastně přecházíte k jinému dodavateli – to je pro mě jasné podvodné jednání a s touto firmou nechci mít nic společného. Kdyby na rovinu řekli, co chtějí, ukázali srovnání, když jsou údajně skvěli a levní, to by bylo fér a zákazníky by získali, Takže zbývá už jen absolvovat několik telefonátů s různými jejich operátory, odeslat doporučeně odstoupení od smlouvy a poučit se, že takto fakt už nikdy.

  • #121101 Odpovědět

   Luděk M.
   Host (Guest)

   Můj výběr dodavatele byl pouze o ceně, na podomní agenty nehledím, do domu si je nepouštím, protože si vždy všechno zařizuji sám. Takže i když bych to měl možná díky nim bez práce, tak si firmu raději pohledám sám na internetu. Takže mě toto opravdu nefrustruje. Comfort energy mi dali jednoduchou nabídku s dobrou cenou plynu, tak jsem jí do baráku vzal a vyplatilo se mi to i při té větší spotřebě.

  • #121080 Odpovědět

   Jarmila Baráková
   Host (Guest)

   Ráda bych apelovala na to, že kdo by hledal recenze o této firmě, ať si dá tu práci a nečte jen těch posledních deset recenzí. Píšu s tím, že má první, doufám, že poslední a čerstvá zkušenost s podomními představiteli této společnosti je vskutku frustrující. Pán využil všelijakých vymakaných strategií (jak se ten podomní prodej vyvíjí!) a musela jsem se s ním rozloučit, protože po mně nikdo nebude vymáhat faktury a smlouvy na počkání. Nejasné vystupování, nejasné argumenty a nátlak. Pokud je Comfort Energy seriózní společnost, nemůže se nechat reprezentovat takovým přístupem. Také jsem si všimla, že za každý negativní příspěvek, pět pozitivních, abychom to zalepili! S opakujícími se gramatickými chybami: hold, kord atd. Naučme se naslouchat intuici a číst mezi řádky, A hlavně neuhýbat před pochybnými autoritami.

   • #121767 Odpovědět

    Petr Ul.
    Host (Guest)

    Můj názor na to je takový, že nelze firmu srovnávat teď a jak fungovala dejme tomu před deseti lety, protože se mění lidi a tím i samotná firma. Vidím to u nás na dopravce, změnil se člověk ve vedení a hned firma funguje jinak a má do konce po několika letech i nějakou vizi, která by mohla být realizována. Nevím jak to je v této firmě, ale viděl bych to na podobných principech. Co je mám dva roky taky si stěžovat nemohu.

  • #120992 Odpovědět

   František Brumovský
   Host (Guest)

   Ke Comfort energy jsem přestoupil z důvodu drobné finanční tísně, takže jsem hledal všelijak možné způsoby, kde utáhnout kohoutek, sice jsem nepřešel hned bylo to asi až po čtvrt roce, ale i to čekání se vyplatilo, protože teď mám požadovanou slevu na mých největších výdajích.

  • #120960 Odpovědět

   Dominik
   Host (Guest)

   Naskytla se mi možnost změnit dodavatele, tím že jsem se stěhoval do nového bytu, tak jsem přešel ke Comfortu a ceny mám aktuálně lepší než předtím, možná i vůči ostatním v domě 😀

   • #121953 Odpovědět

    David
    Host (Guest)

    Taky mám tohoto dodavatele na bytě, dohromady ho mám už asi tři roky a můžu s vámi souhlasit, ceny jsou daleko nižší a komunikace pružnější, takže kamenné jednotky nejsou vše když komunikace vázne, mám to na vlastní kůži vyzkoušené.

  • #120926 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Dodavatele jsem si novýho sháněl po letech, protože mi začali dělat obstrukce se penězi, co měli vrátit. Nevím jestli to byl vyloženě nějaký specialista, ale byl u mě pán právě od Comfort energy a ten mi pomohl se jich zbavit, proces zloví na 4 měsíce, ale za ten klid a teď i navíc peníze co oni vrací tak to pro mě je věc, kterou se mi vyplatilo podniknout.

   • #120975 Odpovědět

    Adéla Kořanová
    Host (Guest)

    U mě takhle byla slečna co mi s tím pomohla, moc mile vystupovala tak jsme se i jako ženský pobavily. 🙂 Vysvětlila mi to polopatě co to všechno obnáší i kolik na tom můžu ušetřit, což mě hodně zaujalo a proto jsem si řekla že to s nimi zkusím. Zatím jsem tý holce hodně vděčná, že u mě s tím byla protože už se mi slevilo o několik stovek 🙂

  • #120924 Odpovědět

   Honza S.
   Host (Guest)

   Dohodli jsem si u nich slevu, když k nim přestoupíme s energiemi. Máme v baráku zavedený přímotop takže se nám to hodilo. Sice jsme si chvilku počkali než nám to ofiko zavedli od comfortu tu elektřinu, ale cena je mnohem slušnější. Na přeplatcích už se nám od prvního roku vrátilo na nějakých 6000,- korun.

  • #120913 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Dobrý den, změna dodavatele je věc docela zásadní a mě prospěla ve smyslu toho, že už za první rok mi vraceli na přeplatcích pět tisíc. Nijak jsem se ne spotřebě neomezoval, to u nás při dětech není ani možné, ale tohle se opravdu vydařilo.

  • #120889 Odpovědět

   Lukáš M.
   Host (Guest)

   Vzhledem k nízkým cenám které Comfort energy má, je mohu doporučit, za teprve jeden rok, kdy od nich mám dodávky tak jsme při nich ušetřili ve výdajích pěkných 6tisíc.

   • #120952 Odpovědět

    Milan Procházka
    Host (Guest)

    Taky jsem u nich ušetřili dobrých prachy, kámoš mi je dohodil. A je super, že se konečně nemusím připomínat s přeplatky, aby už je konečně zaslali, že tady fungujou sami aniž by člověk musel být neustále ve střehu a hlídat si to.

  • #120864 Odpovědět

   Milan Lopatka
   Host (Guest)

   Naší peněžence tahle změna prospěla, už se nám nelíbilo kolik vynakládáme financí za energie přičemž naše spotřeba se povalovala pořád na stejný míře, ale kačky lítaly z okna. Utekl jsem ke Comfortu když u nás byl jejich pracant, sice to chvilku trvalo než se to celý definitivně převedlo, protože to minul dodavatel trochu koplikoval, ale teď je nový odběr už v pořádku a hlavně menší kačky.

  • #120853 Odpovědět

   Karlos
   Host (Guest)

   Řešil jsem svýho dodavatele jen přes cenu nic jinýho mě nezajímalo než cena a comfort energy prodejce mi ukázal, že u nich je to jiný cenově i v podmínkách tak jsem to vzal. Je to ok protože se o to další roky už zas moc starat nechci. A vypadá, že tady mi to i pohlídaj.

  • #120838 Odpovědět

   Alois
   Host (Guest)

   Asi před třema lety u mě byl týpek od Comfortu, a doma mi nechával nějakou brožuru i vizitku na sebe. Před těma třema rokama jsem nic neměnil, protože jsem byl toho názoru, že cenově na tom můj dodavatel v porovnání s ostatní velmi dobře. Takže jsem si doma nechal akorát materiály, ale nic z toho pro něj nevyplynulo. Po letošním vyúčtování jsem ale zbystřil, protože doplatek jsem měl nehorázný a jen spotřebou která mi teda o něco narostla to opravdu být nemohlo, takže jsem doma projel veškeré desky a snažil se najít vizitku toho pána co tu u nás tenkrát byl. Po jejím zalezení jsem ho zkontaktoval, jestli by bylo možné to co nám před třemi lety nabízel zkouknout případně nahradit ještě něčím aktuálnějším. Předpokládal jsem že za tu dobu přišli ještě s něčím novějším, co by nám dokázalo vrátí ještě víc peněz. Domluvili jsme se na schůzce a pán opět dorazil k nám domů. Přes něj jsem sjednal jak smlouvu pro elektřinu tak pro plyn a vzal to rázem pod jednu střechu, abych to mohl u nich líp ohlídat. Pán byl velice vstřícný a byl potěšený, že jsme i po tich letech takto zpětně zkontaktovali. Na druhou stranu pro mě lepší jednat z člověkem s kterým už jsem měl jednou tu čest.

  • #120828 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Snížili mi zálohy jak jsem potřeboval, čekal jsem, že to nastaví ještě výš, než to nakonec dopadlo. Takže dobrý.

   • #120878 Odpovědět

    Pepa Šejba
    Host (Guest)

    Mně je prvně upravili podle spotřeby i jsem si mohl říct, jak bych si to představoval a teď už dva roky po sobě mi to vždycky ve faktuře na měsíce dopředu nastaví podle roční spotřeby z předchozího roku. Zatím jsem teda neměl rok, že bych měl spotřebu stejnou, ale zatím vždy vraceli oni.

  • #120814 Odpovědět

   Ivoš
   Host (Guest)

   Dobrý den, já jsem od nich dostal slevu po tom co jsem k nim zaregistroval odběr elektřiny i plynu. U plynu to bylo podle předpokladů víc, protože s ním topíme, tak to odpovídá té spotřebě. Ale scénami jsem jinak víceméně spokojený.

  • #120711 Odpovědět

   Luboš
   Host (Guest)

   Dokud mi zálohy vystačují tak je to ok a víc nic dál neřeším, protože mi zlevnili hned na začátku, když mi je upravili.

  • #108364 Odpovědět

   Ondra Škarda
   Host (Guest)

   Comfort energy jsem vyhledal pro úpravu našich rodinných výdajů, které jsme potřebovali trochu stabilizovat a ulehčit jim. Comfort mi s tim pomohl, přepočítal výdaje a na rozdíl od předchozího dodavatele, který nám zálohy ročně nevyšoval oni nám je naopak snížili. Takže tento rok vidím, že bude v pohodě no a vyúčtování příští rok ukáže, jak jsme vybrali.

  • #105540 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   Nic si nezačínejte s comfort energy!!! mě se vnutili ke mě domů 2 jejich zaměstnanci, aniž by mi řekli od kud jsou, až jsem neměl na ně nervy, tak po cca 15 min. jsem je bohužel pustil domů a až tam jsem se dozvěděl, že jsou od comfort energy a já myslel že jsou od mého stávajícího poskytovatele elektřiny a plynu, no tak pak do mě hustili asi hodinu až mě zlomily!!! pak jsem si vše rozmyslel po čase a zůstal u svého stávajícího dodavatele, jenže ty LED žárovky, nj dárek za 1kč a dnes mi přišla upomínka ať zaplatím za ty LED žárovky 2000kč, takže rychle pryč od pijavic, které nás chtějí jen vysát!!!

  • #85588 Odpovědět

   Dan
   Host (Guest)

   U Komfortu jsem uzavřel sdruženou dodávku plynu a elektřiny přes podomáka co se tu stavil. Vychrlil na mě takový kvantum informací, že jediný jsem stihl registrovat a pro mě bylo celkem prioritní jak to budu mít s cenou a s novou smlouvou. Takže smlouvu na rok a cenově s odhadem jedna záloha doma, takže pro mě sleva jak blázen. Nechal mi tu doma i výpočet, takže jsem na tu realitu zvědav no a jinak bych ještě dodal, že ten prodejce byl fajne chlap.

  • #73468 Odpovědět

   Luděk
   Host (Guest)

   Jsem s nimi spokojený, smlouvu mám od roku 2015 na jeden rok a vždycky před jejím koncem si zavolám na zákaznickou linku, zjistím nové informace jestli se nechystá něco nového a pak o rok podle situace prodloužím. Jednání s nimi zatím vždy bez problémové.

  • #70899 Odpovědět

   Tomáš Žák
   Host (Guest)

   El.energie a plyn jsme u nich měli od roku 2013, po dvou letech nám nabídli nový tarif, se kterým byla i smlouva na dobu neurčitou a ještě o něco výhodnější ceník. Tak jsme akorát nově podepsali a víceméně se nám nic nezměnilo. Spokojenost s nima.

  • #61265 Odpovědět

   František Opravil
   Host (Guest)

   21.3. 2017 k nám přišli podomní prodejci, dobře vybavení technikou i informacemi o mě, jako odběrateli, rychle mluvilii, a vystupovali jako zástupce mých stávajících dodavatelů. Přešvědčovali mne, že Comfort Energy nahrazuje mé stávající dodavatele RWE Energie a ČEZ Prodej. Snažili se zamlčet, že Comfort Energy je jen alternativní dodavatel. Snažii se mne tedy uvést do omylu. Se změnou dodavatele jsem nesouhlasil. Když jsem je požádal o vizitku, abych na ně měl kontakt, odmítli.

  • #59698 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   Ono je jedno jestli si tarif zřídíte sám nebo ho podepíšete prodejci, já jsem si to přes něj sjednal a měl jsem to aspoň bez práce a bez jakýchkoliv obchůzek. Pro někoho je to přínosem, pro někoho hold obtěžující, né vždy se každému zavděčit.

  • #56518 Odpovědět

   Hynek
   Host (Guest)

   Změna dodavatel mi přišla jako lepší řešení, než čekat na okamžik, kdy se ceny u energií plošně zlevní. Proto jsme před dvěma roky, přistoupili na nabídku Comfort energy a nechali si smlouvy na elektřinu i plyn sepsat u nich. Byl to krok do neznáma, ale bodnul. Dostali jsme slevu a po roce odběru jsme si sami upravili i zálohy, aby nám pak nechodil zbytečně velký přeplatek. Řešení to bylo dobré.

  • #50571 Odpovědět

   Štěpán
   Host (Guest)

   Ač ze Stráže pod Ralskem, přešel jsem k C-E a nelituji. V komunikaci s nimi na dálku využívám převážně Skype, a jsem rád, že pokaždé když jsem s někým mluvil, tak to mělo hlavu a patu. Žádný mimoň. Je fakt, že to není nejlevnější, ale kvalitu střetávám, alespoň já po letitých zkušenostech s původním dodavatelem to musím uznat. Jsem po roce a ¼ spokojený.

  • #48316 Odpovědět

   sirka
   Host (Guest)

   Overall, we would rate the PIXMA MX360 as a good machine for homes or home offices without demanding printing needs. You likely will not find a more complete machine for this bargain price. Canon’s MX range of PIXMA inkjet all-in-ones is aimed at the small and home office. readmore Link The MX350, which sits roughly in the middle of the range, includes fax facilities and an Automatic Document Feeder (ADF) in its feature set and can upload and print photos, as well as plain paper documents. readmore .exe Canon has a way of making its machines look solid and sturdy, while retaining a characteristic style. Unlike most inkjet machines with ADF’s, the 30-sheet feeder for the scanner is integrated into the top of the printer, with a sloped skirt around it, readmore free printer driver into which is set the machine’s control panel. When not in use, the ADF’s feed tray folds in half, to complete the smooth look of the printer’s top. readmore .dmg Perhaps the most unusual feature for this ostensibly business inkjet is the 62mm colour LCD display set into the middle of the control panel. This is ideal for showing copy parameters, menus and thumbnails of photos for selection.. rpm but amps up the noise courtesy of valves that open when heavier throttle is applied. Both 2018 Mustang engines are mated to either an upgraded six-speed manual transmission or a new, optional 10-speed automatic. In the case of the V-8, readmore jaguar the manual transmission also incorporates a twin-disc clutch and a dual-mass flywheel. Additionally, all 2018 Mustangs are treated to retuned dampers, new anti-roll bars, and revisions to the rear suspension bushings, while cars equipped with the Performance package gain the GT350’s electronically adjustable magnetorheological dampers, another piece of tech already on the Camaro.

  • #47879 Odpovědět

   Zemek
   Host (Guest)

   Dostal jsem přes Tarifomat neveřejnou nabídku od Comfort Energy, kterou, jak mi sdělil jejich zaměstnanec, nemají ani oficiálně na stránce, a není ani na ÉRU a ušetřil jsem na domku, kde topím plynem 4831,- korun a na chtě necelou tisícovku. Doporučuji, jak Comfort tak i Tarifomat.

  • #42937 Odpovědět

   Ján
   Host (Guest)

   Vyberal som dodávateľa až som nakoniec dal na radu rodičov a prešiel som ku Comfort Energy, ktorú mali odskúšanú, že je lacnejšie a musím skúsenosti rodičov potvrdiť.

  • #37036 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   máme u nich cenový voraz, zálohy jsou podle nás a nepřiplácíme si..

   • #70897 Odpovědět

    Tomáš Žák
    Host (Guest)

    A to vypadá jak? 😀 Nám teda zlevnili a docela mě překvapilo, že když přišli s novým tarifem, tak ta cena mohla jít ještě nepatrně o něco níž. Takže pro nás rozhodně dobrá sleva se stejným poskytovatelem. Jen tak dál 🙂

  • #30031 Odpovědět

   Kamila
   Host (Guest)

   S Comfortem sem spokojená, dodrželi co řekli a při mé spotřebě mi vracejí dobré peníze. Můj požadavek rozdělit vyúčtování řešili bez odkladu.

  • #25628 Odpovědět

   Víťa Blaško
   Host (Guest)

   My jsme se ke Comfortu dostali přes jejich prodejce, co si nás odchytil doma. Takže by se dalo říct, že jsme to řešili tak nějak na blind, bez jakéhokoliv doporučení atp., ale nevadí. Po roce se nám ukázalo, že to zato stálo, pár korun se vrátilo a o to tu šlo.

  • #25539 Odpovědět

   Bloch
   Host (Guest)

   Proč neodpovídá ostatním níže spokojený zákazník pan Derner?

   • #25597 Odpovědět

    Vlasta R
    Host (Guest)

    Žádný neexistuje, šmejdi si to píšou sami, to je snad jasný!

    • #25599 Odpovědět

     Petr
     Host (Guest)

     Janovský, Bloch a Vlasta R, ty to spojuje stejná IP, tady se asi někdo nudí o polední pauze a místo kálení na záchodě chodí sem.

  • #25520 Odpovědět

   Karina
   Host (Guest)

   ……. kladné recenze si píší sami, bohužel mi jedna zkušenost s její sesterskou firmou a s jediným jejich majitelem p. Písaříkem, k posouzení jejich serióznosti bohatě stačí. Proto Vám radím, nevyužívat jejich služby !!

  • #25519 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Klasický podomní prodej, lživé a zavádějící informace, neserióznost prodejců kteří se nechali nalákat na velmi vysoké platy. Osobně radím: KOPNOUT JE RYCHLE DO ZADKU A PUSTIT PSA.

  • #25515 Odpovědět

   Josef J.
   Host (Guest)

   Dnes okolo oběda mou ženu doma navštívil podomní prodejce, nějaký Lukáš Bažo. Tvrdil, že je pracovníkem ČEZu a vymyslel si historku, že se nyní mění podmínky dodávek elektřiny a že už se bude dodávat jen z ČR a ne z Německa jako doteď. Podpořil to tvrzením, že všechno bude jako doteď – distributorem a dodavatelem elektřiny zůstane ČEZ, také jeho pracovníci budou dělat opravy a odečty. Vše zůstane při starém, jenom jako prodejce bude uveden Comfort Energy.

   POZOR NA TAKOVÉ LŽI, IHNED TAKOVÉHO ČLOVĚKA VYHOĎTE !!!

   Nejlépe ho ještě na rozloučenou kopněte do kolena a/nebo na něj zavolejte městskou policii, pokud u vás máte zákaz podomního prodeje !!!

  • #25469 Odpovědět

   Derner
   Host (Guest)

   Dostal jsem tip na úsporu od Comfort-energy, ze začátku jsem k alternativní společnosti nechtěl, ale když jsem zjistil jaká je u nich úspora tak jsem to zkusil a loni jsem podepsal další smlouvu na dobu určitou (2 roky) a musím říct, že jsem spokojený, jak s jejich servisem tak i se zmiňovanými cenami.

   • #37035 Odpovědět

    Jan
    Host (Guest)

    může být, u nás byla oproti hlavnímu plynaři nabídka levnější

   • #25473 Odpovědět

    Janovský
    Host (Guest)

    Pane Dernere, prozraďte prosím ostatním, jaká byla ta úspora, v čem konkrétně spočívala a od jaké společnosti jste přešel?

  • #25355 Odpovědět

   Alka
   Host (Guest)

   V Českých Budějovicích obtěžují po domech i přes zákaz Magistrátu města.

   • #59697 Odpovědět

    Daniel
    Host (Guest)

    Zákonem to není dáno, jsou to pouze městské vyhlášky a o ty se spousta lidí nezajímá. Pochybuju, že znáte i ostatní vyhlášky, které vaše město má vyhlášené. Já s prodejcem co mě přivedl ke Comfortu nemám nic ve zlém, ba naopak, jsem  mu vděčný za to že jsem ušetřil i ty třeba minimální peníze.

  • #25149 Odpovědět

   Emil Čech
   Host (Guest)

   Jsem u ComfortEnergy již více než dva roky. Odešel jsem od tradičního dodavatele, od kterého jsem odebíral plyn. A moje zkušenost je s nimi řekl bych, dobrá – dobrý servis. Zhruba na podzim minulého roku, jsem potřeboval udělat rozdělení mých vyúčtování a neměli s tím žádný problém, i dodavatel elektřiny se mi víc cukal, proud odebírám jinde, ale nakonec jsem je k tomu taky dokopal. Při volbě dodavatele se nedívám pouze jen na cenu, ale pro je celkem dost důležitý i zákaznický servis, skoro bych řekl, že je pro mě servis i kolikrát mnohem důležitější. Další dobrá zkušenost.. měl jsem doma jisté finanční problémy a nedařilo se mi uhradit poslední roční zálohu, po kontaktování firmy, jsme se domluvili, že mi ji strhnou z přeplatku, který jsem za rok nabral. Což pro bylo logické řešení a jsem jim vděčný, že mi to umožnili takto vyřešit.

   • #25273 Odpovědět

    Dolejš
    Host (Guest)

    PŘESTAŇTE SI TO SAMI PSÁT, UŽ JE TO TRAPNÉ

  • #25095 Odpovědět

   Hynek
   Host (Guest)

   Jejich „obchodní zástupci“ se vydávají za pracovníky ČEZu a podvodným způsobem získávají od starších lidí podpisy na své smlouvy.
   Nejsou ale sami, takovýchto dobrodruhů je bohužel velké množství.

  • #24816 Odpovědět

   Ivo
   Host (Guest)

   V pátek navečer na mě zazvonil člověk, který tvrdil, že je zástupce mého dodavatele energií a chce mi ušetřit cestu na pobočku. Chtěl po mě vyúčtování dodavatele elektřiny, když chtěl i dodavatele plynu bylo mi to divný a tak jsem se ho zeptal koho vlastně skutečně zastupuje. I na tuto přímou odpověď odpovídal vyhýbavě. Logo CE jsem viděl až na ceníku, který chtěl jakoby jen mimochodem podepsat.
   BACHA NA NĚ. Lžou, jsou neodbytní a smlouvu lze vypovědět jen jednou za dva roky, jinak jsou vysoké sankce a navíc zaplatíte poplatky za mimořádné vyúčtování a odečet.

   • #24957 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Pane Ivo nevymýšlejte si tu, aktuální smluvní tarif, který je od Comfort energy k dostání, je pod názvem Single a je možné ho uzavřít jak na dobu neurčitou tak na 1,2 a 3 roky. Pokud byste ji uzavřel na dobu neurčitou, můžete ji ukončit kdykoliv s 3měsíční výpovědní lhůtou, která pak začíná běžet od následujícího měsíce po měsíci doručení a pokud ji uzavřete na dobu určitou, jako jste to udělal vy, tak na to od podpisu máte 14 dní a pak 15 dní od zahájení dodávky. Pokud vám samozřejmě smlouva přijde v platnost tak si musíte pohlídat 3měsíční výpovědní lhůtu, aby se vám smlouva automaticky neprolongovala. Veškeré info si můžete dohledat na eru kalkulačce..

  • #24598 Odpovědět

   David V.
   Host (Guest)

   Změnil jsem k nim. Doma topíme přímotopem s roční spotřebou VT 1000kWh a NT 11000kWh a než jsme změnili měli jsme odjakživa oblastního dodavatele s distribucí. Na změnu mě přivedl můj dobrý kamarád s doporučením Comfortu, že si je sám už ozkoušel a ušetřil. Sám když jsem se na to na internetu díval, tak dle internetového srovnávače s jejich aktuálním tarifem Single bych oproti mému stávajícímu dodavateli ušetřil 3 874,- Kč/rok, což mě dokopalo změnu udělat. Necelé čtyři tisíce pro nás totiž nejsou zanedbatelnou částkou.

  • #24544 Odpovědět

   Lukáš
   Host (Guest)

   Lidičky pozor jsou to normální šmejdi. Nepodepisujete jednu smlouvu, jak se domníváte, ale dvě. Jednu na dodávky a jednu na žárovky. Jinak elektřinu mají možná levnější, otázka jak dlouho, ale plyn je dražší.
   Obchodník od CE do domu, hůl do ruky.

   • #24607 Odpovědět

    Jaroš
    Host (Guest)

    Lukáši, máte velkou pravdu, jsou to šmejdi!

  • #24461 Odpovědět

   Duda
   Host (Guest)

   Nebudu se zde zastávat žádné firmy, ale jenom čistě z logiky věci si myslím, že Comfort energy se snaží zaujmout své klienty atraktivní nabídkou, jinak by nemohl mít tolik zákazníků, můj názor na celou energetiku je takový, že alternativci ať je to Comfort nebo jakákoliv jiná podobná firma, jsou levnější než naši klasičtí dodavatelé, ale chápu, že 100 lidí / 100 chutí a tak jak se Comfort energy nemůže zavděčit všem, tak ani klasičtí velcí dodavatelé nemohou oslovit každého a to kord mladší generace, které se o to čím dál tím víc začínají zajímat.

  • #24428 Odpovědět

   Zuna
   Host (Guest)

   PANE SKOŘEPO, TO JE VAŠE SLOHOVÉ CVIČENÍ PRO ZVLÁŠTNÍ ŠKOLU?

  • #24410 Odpovědět

   Skořepa L.
   Host (Guest)

   U mě byl taky jejich prodejce, ale nejsem včerejší, tak jsem se nenechal hnedka přesvědčit i když jeho argumenty zněly dobře, ale pravda je teda, že mi nasadil brouka do hlavy. Nechal mi doma smlouvu, tak jsem si pročetl podmínky a protože v nich nebylo nic nekorektního, tak jsem pátral dál na internetu jak je to s cenami. Zjistil jsem, že jsou opravdu levnější než předchozí dodavatel a to mě přesvědčilo, takže už mi v podstatě stačilo jen zkontaktovat jejich zástupce, co byl u nás, že mám nakonec zájem a on už vše vyřídil za mě, takže super.

  • #24274 Odpovědět

   Jičínský
   Host (Guest)

   údajný Jindřich + Michael , dejte už pokoj s tím trapáctvím, které si píšete sami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • #24275 Odpovědět

    Sandra
    Host (Guest)

    Pane údajný Jičínský vy toho nechte vy jste ubohá konkurence pod anonymem

  • #24266 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   S manželkou jsme koupili byt v panelovém domě. Realitní kancelář za nás automaticky poslala formulář s přepisem bývalého majitele bytu na nás. Teď mám na stole Návrh smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny, který mám podepsat a odeslat, ale tento návrh jsme zamítli, jelikož jsme teďka novými majiteli odběrného místa my, tak si i my sami můžeme přeci zvolit od koho budeme v naší nové domácnosti odebírat. Takže stará smlouva se vypověděla a jelikož jsme léta ze starého bydliště byli zvyklí na Comfort energy, tak jsme k nim po dobrých zkušenostech opět přešli. Cenově se nám to teďka liší od starého bydliště pouze nepatrně, ale levný dodavatel je to stále.

  • #24162 Odpovědět

   René
   Host (Guest)

   Ten trik se žárovkami je primitivní a sprostá ubohost. Trapní podvodníci!

   • #24264 Odpovědět

    Sandra
    Host (Guest)

    Nejvtipnejsi na těch vašich \“diskusích\“ je asi to, ze vám vůbec nedochází, ze ty negativní komentáře píše z 90% konkurence. Kdyby podvádeli jak tu všichni melete, dávno by jim vzali licenci …lidi zapojte ty vaše vygumovany mozky. E.on, RWE ani Čez vám NIKDY v životě nic nezlevni a pokud ano tak si vaši cenu zafixuji protože vědí, ze cena půjde dolů..jste jen ovce co věří žvástům na internetu, ale vlastní názor si nejste schopni udělat. Arogantní přístup OZ? Když se musí celý dny bavit s dementama jako jste vy tak se nedivte.

  • #24077 Odpovědět

   Nikol
   Host (Guest)

   Minulý týden se u mě zastavil pán ve středním věku a mezi dveřmi se mi představil jako zástupce ČEZ a že jde dořešit jen nějaké věci na smlouvě,
   Vzhledem k tomu, že jsem na ČEZ byla ten den a pár minut před tímto rozhovorem jsem mluvila s paní z pobočky, že nám na smlouvě něco chybí, jsem pánovi nevěnovala větší pozornost. Podepsala jsem, co potřeboval a když jsem pak měla čas prostudovat, co že jsem vlastně podepsala, hned jsem volala na infolinku ČEZ, kde mě milá paní sdělila, že jim žádost zamítnou a ať jim ihned napíšu odstoupení od smlouvy.
   ¨Hned druhý den ráno, jsem jim doporučeně poslala odstoupení od smlouvy a vracela jsem i originálně zabalené LED žárovky. Jsem ráda, že můj dodavatel více méně napravil mou chybu, kterou jsem udělala svou nepozorností a poradil mi, jak ihned od těchto podvodníků odstoupit.

   • #24079 Odpovědět

    Daniel
    Host (Guest)

    Je to škoda, že jeden takovej ťulpas dokáže svým jednání k zákazníkovi firmě nadělat takovou paseku. Všechno je to hold o lidech a jejich povaze. Z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že jsem u nich dostal mnohem lepší nižší cenu, s čímž jsem spokojený.

  • #24060 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Také od této společnosti u nás byl dealer nikdo na vesnici s ním smlouvu nepodepsal ,protože nikdo není blázen ,mnohem lepší je zůstat u své společnosti a vzít si jiný produkt to jsem udělal já hned mám jinou cenu za KW v nízkém 1,7 a ve vysokém 4,3 to je konečná cena za hodiny cekem dávám 229 ,hlavní rozdíl v ceně je pokud se např. seče tráva nebo dělám dřevo na topení tak koukám jaký mám zrovna tarif pak úspora měsíčně je až několik set .

  • #24038 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Za mě slušná společnost. Vycházejí mně už tři roky vstříc a jsem s nimi spokojený. Hlavně, přeplatky mi vrací a nic si nezapočítávají jako někteří..

  • #23899 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Ochotní operátoři tam u nich, řeším přepis energií na dceru kvůli změně majitele domácnosti a na jejich lince mi se vším poradili, kde co stáhnout co kam poslat. Bude to fajn, nemuset se už o nic starat a mladí už si to u nich pak všechno obstarají sami. Já už jim budu jen přispívat co si prosvítím a propálím.

   • #23910 Odpovědět

    jaros
    Host (Guest)

    údajný Josefe, nelžete!

    • #24265 Odpovědět

     Sandra
     Host (Guest)

     Údajný Haldik, Rene a zbytek..z jaké jste společnosti hm?

  • #23879 Odpovědět

   Vladimíra
   Host (Guest)

   Jakýsi zástupce navštívil moji 87 letou maminku a řekl jí, že se musí přepsat k této společnosti, protože její dosavadní dodavatel se s se do této společnosti trasnformuje!!! Lhal a lhal, samozřejmě. Opravdu pozor na ně!!!

  • #23867 Odpovědět

   Ľubor
   Host (Guest)

   Ja bývam v dome za Brnom a bol u nas prodejca od Comfortu, ktorý mi sľúbil lepšie ceny za energie než u môjho predchádzajúceho dodávateľa. Tak som podpísal zmluvu. A potom sa ukázalo, že som úsporu naozaj mali, len nebola tak výrazná, ako som čakal, ale aj napriek tomu je odporučím.

  • #23840 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Měli jsme u nich smlouvu na dva roky, a když nám šla do finiše, tak jsme jim volali se záminkou dostat z nich ještě o něco lepší cenu jinak půjdeme jinam. Zavolali jsme, že u konkurence nám nabízí lepší cenu za ten lacinější proud a jestli by nám taky nedali nějakou slevu, aby jsme nebyli nuceni je vyměnit. Na což tedy slečna v telefonu hnedka reagovala a přislíbila slevu. Na to jsme jim teda přistoupili a nechali si zároveň i prodloužit smlouvu. Njn, člověk když se o to hold zajímá, tak z toho dokáže i něco málo vyždímat.

   • #23849 Odpovědět

    Hruška
    Host (Guest)

    Comfort poskoku, určitě vám to všichni věří

  • #23815 Odpovědět

   mak
   Host (Guest)
  • #23814 Odpovědět

   mak
   Host (Guest)

   V Č. Budějovicích v Perle nahoře mají pronajaté prostory. Pokud jsou přítomni, je to jak dobytčí dostihy – dupání, bouchání, tahání židlí a stolů šílené rány. Na žádosti o ohleduplné chování reagují arogantně, s tím, že je ostatní nájemníci nezajímají.

   • #23826 Odpovědět

    Weiss
    Host (Guest)

    Není se čemu divit, pokud je někdo bezpáteřní, tak se tak chová 24 hodin denně, 365 dní ročně

  • #23802 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Co se týče dodávek energií, není dobrých dodavatelů. Comfort má alespoň lepší cenu za plyn, stačí si to hodit do online kalkulátoru, kde si to každý může ověřit během chvilky.

  • #23778 Odpovědět

   Klaus
   Host (Guest)

   PANE ÚDAJNÝ VILÉME, VÁŠ PŘÍSPĚVEK JE TRAPNĚ OKATÝ

  • #23764 Odpovědět

   Vilém
   Host (Guest)

   Ke Comfort energy jsme přešli po tom, co jsme měli u našeho původního dodavatele nesrovnalosti ve vyúčtování. Řadu výhod u nich spatřujeme v tom, že pracují s nízkými náklady a maržemi a dokáží energie výhodně nakoupit. Vyúčtování jsme letos od nich obdrželi celkem brzy a to ještě s drobným přeplatkem, takže pro nás jsou dobrou volbou.

  • #23754 Odpovědět

   Zuzana
   Host (Guest)

   zástupci této firmy byli u mě ve úterý 3. 5. 16. Po jejich přednášce došlo na podpis smlouvy a já si vyhradila, že to nepodepíšu hned, ale rozmyslím si to do druhého dne. Po tomto sdělení náhodou volal prodejci jeho šéf a tak mu sdělil, že nechci podepsat. Jeho reakce do telefonu byla bohužel slyšitelná po celé místnosti: “ ať baba nekecá a podepíše, neser se s ní“. Opravdu asi nepodepíšu 🙂

  • #23753 Odpovědět

   Ondřej
   Host (Guest)

   Také se přidám, včera dne 9.5.2016 v ulici Tererova 1357/10 zazvonil obchodní zástupce a ze začátku měl tu drzost se představit, že je zastupitel společnosti PRE. Oznamoval nám, že nám vše zůstane stejné i dodavatel, ale on nám dokáže ušetřit 20%, ale už vůbec nezmínil to, že se jedná o přetažení ke konkurenci. Jakmile chtěl od nás podpis ( což jsme mu řekli, že do doby dokud si nic nenastudujeme, tak nic nepodepíšeme) vzteky roztrhal smlouvu! Nejlepší je, že hnedka nám dával žárovky, ale na naší otázku, jestli si přes ně nesjednáme eletriku oznámil, že žárovky musíme vrátit, nebo poslat poštou. Chudáci starý lidi, kterým se ty hyeny představí, že se jedná o jejich dodavatele.Okamžitě jsem volal na zastoupení Comfort Energy a podal stížnost, kde se mi omlouvali a že se jedná o konkurenci. Určitě Firmu Comfort Energy nedoporučuji, jelikož když Vám lžou na začátku, tak jaké asi budou jejich služby.
   Prosím varujte touto cestou starší lidi.

  • #23721 Odpovědět

   Zuzka
   Host (Guest)

   Osobní dlouholetá zkušenost, konkrétně čtyři roky. Cenově solidní společnost, odebíráme od nich elektrický proud. Firmu jsem si nijak nevybírali, přecházeli jsme na základě návštěvy jejich obchodního zástupce. Po prvním prodlužování smlouvy nám dali nepatrnou procentuální slevu za odběr.

  • #23704 Odpovědět

   Jičínský
   Host (Guest)

   Nějaký David Vaněk – arogantní hulvát !!!

  • #23700 Odpovědět

   Jiří Suk
   Host (Guest)

   Comfort Energy, dříve Bohemia Energy jsou novodobí šmejdi. Jejich chování tomu nasvědčuje.

  • #23675 Odpovědět

   Markéta
   Host (Guest)

   údajný Karel a údajný Petr = všichni vám moc věří

  • #23667 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Zdravím, po přechodu k Comfort Energy mi stále vracejí peníze, výborná komunikace, vše proběhlo automaticky v pořádku, o všem mě informují, mohu jen doporučit. 🙂

  • #23662 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Zdravím, nám končí smlouva v příštím měsíci a zatím to vypadá, že s nimi budeme nadále pokračovat. Cenově to není u nich taková hrůza, každopádně uvidíme, jak se s nimi domluvíme, ale pokud by smlouva i nadále vypadala obdobně, nemám s nimi problém pokračovat.

  • #23632 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   dobrý den,. taky jsem bohužel podepsal smlouvu C.E. podomním prdejcem .ale ještě jsem nic nepotvrdil po telefonu který očekávám zitra ,. podle důkladného pročtení ,. chápu dobře ., že lze vše stornovat v tomto telefonátu? děkuji za odpověd

  • #23629 Odpovědět

   Rich
   Host (Guest)

   ONDŘEJI, VY JSTE FASCINOVÁN? TAK TO JSME Z VAŠEHO VELEPRAVDIVÉHO PŘÍSPĚVKU VŠICHNI!

  • #23622 Odpovědět

   Ondřej
   Host (Guest)

   Fascinovalo mě, jak rychle firma dokázala zařídit přestup od mé původní společnosti. Smlouvu jsme sepsali k 6.12.2015, druhý den ověřovací hovor, kde jsem jim ještě vše odsouhlasil. A nyní už mám rozpis a reálně jsem u nich převeden. Zálohy jsem si pro sychr ponechal na stejné výši, takže doufám, že to ve výsledku pro mne přinese nějaké peníze nazpět.

  • #23617 Odpovědět

   Marie
   Host (Guest)

   Taky doběhli moji maminku … Bohužel jsem neměla čas to řešit a teď, když nám RWE nabídlo lepší podmínky a to, že se o zrušení smlouvy s Comfort energy postarají, řeším problém, že maminka už jednu žárovku rozbalila (sundala z ní ten igelitový obal) Nevíte někdo jestli to bude problém? Dodávám, že ta 14-ti denní lhůta už nám vypršela …. Dva tisíce platit nechceme!

  • #23610 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Tak k nám dnes také přišla paní z Comfort Energy. Ze začátku jsem si myslel, že je od enonu a jak je uvedeno níže, chtěla faktury atd.. Něco ve mě vrtalo, ale nedal jsem si říct a vše podepsal a žárovky převzal. Následně jak jsem držel žárovky, tak jsem si řekl, že to určitě nebude jen tak a chtěl jsem vše zrušit a žárovky vrátit. Na to mi řekla, že to nejde a že smlouvu budu moct zrušit až následující den jak mi budou volat. Po té budu moct vrátit i žárovky.

   Jsem debil a za blbost se platí. Zítra odstoupím od smlouvy a následně zašlu žárovky do Prahy neboť jinak se předat nedají.

   • #23614 Odpovědět

    Petr
    Host (Guest)

    Pozor na ně, po odstoupení od smlouvy do 14 dnů od podepsaní doma s jedním z jejich podomních prodejců (tento je u nás zakázán) koncem roku 2015, přišel 1.4.2016 dopis s rozpisem plateb, do tohoto data žádný kontakt jako by se žádná výpověď nepodávala.

   • #23613 Odpovědět

    Petr
    Host (Guest)

    Pozor na ně, po odstoupení od smlouvy do 14 dnů od podepsaní doma s jedním z jejich podomních prodejců (tento je u nás zakázán) koncem roku 2015, přišel 1.4.2015 dopis s rozpisem plateb, do tohoto data žádný kontakt jako by se žádná výpověď nepodávala.

  • #23586 Odpovědět

   Pavel Moravec
   Host (Guest)

   Přišel ke mě člověk tvářící se že můj dodavatel (E-ON) dělá nějaké změny (pořádně nevysvětlil jaké) a potřebuje zkontrolovat faktury apod. Po chvíli se z něj vyklubal zástupce Comfort Energy snažící se mne přetáhnout k nim. Podvodem se snažil ofotit si občanku, získat detaily o smlouvě s E-ONem apod., vydávajíc se za někoho spřízněného s E-ONem.

   Na opakované otázky „proč můj EON mne chce převést pod jiného dodavatele“ nebyl schopen odpovědět. Když jsem pochopil že mu jde jen o novou smlouvu a řekl jsem že nemám zájem, nebyl ani ochoten odejít.

   Takovéto prodejce teplé vody si prosím odpusťe. Comfort Energy se tímto u mne zdiskreditovala, i kdyby mělo jít o selhání jednotlivce.

  • #23582 Odpovědět

   Kamenský
   Host (Guest)

   Příspěvek od Jindřicha je tááááááááááááááák věrohodný….

  • #23572 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Doma vytápíme plynem a vzhledem k nehorázným výdajům jsem se loňské léto rozhodl vyhledat nového a pro nás výhodnějšího dodavatele energií. Práci mi dost usnadnila internetová kalkulačka, kde mi celkem obstojně figuroval Comfort energy. Firmu jsem telefonicky kontaktoval, že bych měl zájem využívat jejich služby, po telefonu jsem si sjednal i samotnou smlouvu, kterou následně poštou zaslali už jen k podpisu. Převod trval zhruba 3měsíce, než jsme reálně načali odebírat od nich. Vše proběhlo v pořádku, pouze na začátku hrazení první zálohy jsme měli malý problém a částka se nám sama nestrhla z účtu, tak jak jsme si to nechali nastavit. Aby jsme se těmto nepříjemnostem do budoucna vyhnuli, nabídli nám ještě několik různých možností plateb s tím, že nejvíce se přikláněli k poštovní složence, kde máme po zaplacení hnedka potom i potvrzení. Takže i když s ní budeme muset lítat na poštu, přiklonili jsme se k této variantě. Pro nás je však prioritní, že budeme platit méně.

  • #23565 Odpovědět

   rene
   Host (Guest)

   V kanceláři Č. Budějovice je arogantní zaměstnankyně

  • #23543 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   U nás proběhla celá změna dodavatele celkem vtipným způsobem. Se sestrou máme rodinné domky na jedné velké parcele, takže když k nám dorazil obchoďák, tak jsem jen na ni cinkla, aby vzala manžela a dorazila k nám, že je tu kdosi od energií a nabízí lepší ceny. Sesedli jsme se v altánu a obchoďák začal, že je od Comfortu, že je tu možné změnou dodavatele nechat si nastavit lepší cenu, než kterou nám nyní poskytuje náš hlavní dodavatel a to jak na plynu tak i na elektřině. Ségře s manželem se to celkem zamlouvalo a tím, že ještě domy vytápíme plynem se jim to jevilo jako celkem dobrý důvod ke změně. Po prostudování podmínek jsme se na tom domluvili a obě domácnosti jsme ke změně přistoupili. Zatím ani jedna změny nelitujeme, ve vyúčtování je změna citelná.

  • #23538 Odpovědět

   Jan Kovanic
   Host (Guest)

   Přišel teď mladíček, předložil průkaz „certifikovaný pracovník““a říkal, že je „pod distibucí PRE“, a že mi chce překontrolovat faktury od PRE, Jestli se mi tam už promítla sleva Comfort energy. Celé to působilo dojmem, že je od PRE. Jenže – proč by pak chtěl vidět faktury??? No, ofotil jsem si jeho průkazku, on se obrátil ke svému tabletu, myslel jsem, že aby mi ukázal nějaké pověření od PRE, protože pověření od nějaké cizí firmy (Comfort energy) mě nezajímá. I když prý „pro ně dělají…
   Zavřel jsem dveře a čekal, až mi něco na tom tabletu ukáže.
   Za chvilinku zaťukal – myslel, že hledám ty faktury, a já myslel, žemi na tabletu ukáže spojitost s PRE. Když jsem na něj tlačil, tak z něj vypadlo, že – jsou přeprodávající firma. Tajk jsem mu řekl, že mám alternativního operátora, který je „od O2“, ale neláká tím k sobě zákazníky. Měli jsme pak spolu pár minut povídání, při kterém byl velmi ukřivděný. Mnoho lidí již okusilo těch báječných slev, a já jsem první, kdo odmítá. Prozradil jsem mu, že jsem dlouhá léta sjednával pro velkou firmu energii od PRE – za 25 milionů (ještě za bolševika) ročně… A řekl jsem, mu, že jeho jednání vykazuje znaky podvodu. Odcházel velmi popuzen a hlasitě litoval, že si nechal ofotit ten průkaz. Hm, chtěl mi dát i slevu na plyn – který nemám. Možná bych slevil, ale spíš ne, protože jsem se svým tarifem spokojenej, a navíc – mám termínovanou smlouvu! Což ho nezajímalo.
   Rady: A) Nekupujte energii na chodbě.
   B) Nedávejte své faktury k ofocení – je tam spousta osobních informací, které pak mohou být zneužity. Pokud je od dodavatele (nebo „pod dodavatelem“ či „pracuje pro dodavatele, pak ty faktury přece má, ne???
   C) A nezvěte si dealery za dveře! Vy můžete obchodní smlouvu rozvázat do 14 dnů, pokud jste ji neuzavřeli na pracovišti, oznámeném jako prodejní místo (chodba to není). Ale když si dealera čehokoli pozvete domů sami, pak už tu smlouvu nemůžete rozvázat!!!

  • #23515 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Nám se osvědčilo řešit problém přímo na jejich pobočce. Bydlíme v Ejpovicích takže do Plzně to máme k nim kousek. Mám ověřené, že nejlepší si je vše vyřizovat osobně, než přes nějakýho telerobota. Na pobočce k nám byli vstřícní a ochotni se s námi bavit. Řekl bych, že jim koneckonců ani nic jiného nezbylo, když už jsme tam byli osobně 😀 No, hlavní je, že jsme vše vyřešili.

  • #23492 Odpovědět

   Kubajz
   Host (Guest)

   Dobrý den. Rád bych se také podělil o mou zkušenost získanou během včerejší návštěvy zástupců společnosti Comfort Energy.
   Zazvonili u dveří, byli to dva mladí hoši, slušně oblečení. Slovo si vzal jeden z nich, před nosem mi letmo zamával nějakou vizitkou či vysačkou. Něco drmolil, že prý přišli zkontrolovat vyúčtování za energie od ČEZu a RWE. Jak to podával, ta nebylo vůbec zřejmé, co vlastně nabízí a o co jim jde. Nicméně se tak nějak pořád odkazovali na ČEZ a RWE, každou chvíli to zdůrazňovali. Požádali o vyúčtování za elektřinu a plyn což jsem jim poskytl. Chvilku do toho čučeli, pak že mám štěstí, že můžu mít mnohem levnější plyn i elektřinu, a to už o dubna, že jiní na to musí čekat třeba rok. Že vlastně o nic nejde, že mi akorát bude vyúčtování posílat někdo jiný. Než jsem se nadál, tak už jsem je měl v bytě a seděli u stolu. Po chvilce první z nich odešel s tím, že má ještě nějaké zařizování a že kolega je „moc šikovný a celé to se mnou dořeší“. Pak přišly na řadu žárovky – „A už jste dostal nové žárovky? Ne?! No tak to musím hned napravit! – šup a už byly žárovky na stole. Normálně prý stojí 2.000,- Kč, ale že když jsem to já, tak je dostanu jen za korunu. Pak je asi deset minut vychvaloval, kolik že prý ušetřím za elektřinu a tak. Dokonce přišel s historkou, že jeden zákazník později při telefonickém ověřování (to mě prý také čeká) zapřel, že žárovky dostal a on to pak musel uhradit ze svého. Pak došlo na letáky – ceníky s tarify. Ukazoval mi, kolik bych nově platil. U plynu je naše cena taková -„To je ale významná úspora, že?“ Pak elektřina, úspora tolik a tolik. Navíc ještě výrazná sleva u stálé platby -„koukejte, kolik to dělá!“ – no prostě paráda. Mezitím si zapisoval různé údaje do tabletu (tel. číslo – to si dokonce ověřoval tak, že mě prozvonil!, číslo bankovního účtu atd.), nafotil si ta moje vyúčtování. Pak mi předložil ty jejich prospekty (ceníky), různě do toho čmáral, zatrhával, dopisoval a tak. Něco k tomu pořád mlel, uváděl rozdíl mezi distributorem a dodavatele, ale spíš to podával tak, aby to nešlo pochopit, než aby to normálně vysvětlil. Na jeden ceník ručně dopsal, že „nový levnější dodavatel bude CE“ dále kolik se za plyn a elektřinu (za jednotku) platí teď a kolik to bude nově, navíc připsal poznámku „+ snížení stálého měsíčního platu“. Pak mě to nechal podepsat a nafotil si to. Já ho poslouchal jen tak na půl ucha, měl jsem doma děti, ty se samozřejmě předváděly, hulákaly, dokonce mu i nakreslily obrázek, do toho televize… Takže jsem spíš pořád okřikoval děti, než sledoval to jeho vykládání. Po cca. hodince jsme se tak nějak blížili ke konci a nejednou mi pod nosem přistál nějaký dokument. Prý na ty žárovky, potvrdit, že jsem je převzal (viz ta historka, že to pak klient zapřel) a že jen za korunu. To jsem už konečně trošku zbystřil a začal dávat pozor. Až doteď jsem to bral jako takový fajn pokec a v podstatě nezávaznou nabídku čehosi. Koukám do toho a hned první věta se odkazuje na jakousi Smlouvu o změně dodavatele či co. „My jsme podepsali nějakou smlouvu?, Že o tom nic nevím! – Ne, to je až ten další papír před váma. – Aha“. Na stole přede mnou ležel noťas, otvírám gůgl a už to mydlím „Comfort energy“. Hošan pořad něco mele, že tam je celá jeho rodina, známí a tak. Vyběhal řada odkazů na diskuze, letmo je projíždím a hned mám celkem jasno, tedy že dneska rozhodně nic podepisovat nebudu. Koukám na něj, on na mě, pořád něco mele. V tom okamžiku mi proběhla ta uplynulá hodina před očima, najednou jako bych vystřízlivěl a prozřel. Říkám mu, že ještě nejsem úplně rozhodnutý, že si to musím rozmyslet, že se musím poradit s manželkou;) a že se mu ozvu a zaskočím k němu do kanclu – no prostě takový ty kecy. Když mu došlo, že podepisovat nic rozhodně nehodlám, tak čuměl jak péro z gauče. Po hodině jeho vymejvárny to asi nečekal. Ukázal mi, že data co zadal do tabletu smazal, že se nikam odesílat nebudou, doufám že to udělal. Rozloučili jsme se a já ho konečně vypakoval z bytu. Jen tak na okraj, děti – ty ho asi nějakým šestým smyslem prokoukly už od začátku, za tu hoďku na něj v chodbě stihly nastražit „pasti“. Když jsem pak viděl, jak se proplejtá přes navázaná švihadla, plyšáky a podobně, tak to byla docela prča.

   Pak to ale ve mně pořád hlodalo, v čem je vlastně problém, když nabízejí levnější energie, alespoň podle tarifů. V diskuzích na netu samozřejmě převažovaly spíše negativní ohlasy a zkušenosti, zejména s ohledem na to jejich vlezlé a manipulativní vystupování. Spíše takové emotivní výlevy, ale nic konkrétního, věcného. Pokud se objevila kladná zkušenost pak ve smyslu „chtěli jsem platit míň a platíme“ nebo „jsme s nimi spokojeni“ či prostě „ušetřil jsem“. Ale nic bližšího, co by to jakkoliv popsalo a vysvětlilo „vo co vlastně jde“. Přemýšlel jsem, kde je ten zakopaný pes, v jakém detailu se ukrývá ten pověstný ďábel. Má situaci v tomto okamžiku byla taková, že jsem o distribuci a dodávce energií věděl kulový. Jediné, co jsem o tom věděl bylo, že elektřinu mám od ČEZu a plyn o RWE. Tečka. O tom, že je tam nějaký distributor a dodavatel jsem věděl jen mlhavě, nikdy jsem to neřešil. Jednou za rok mi přijde vyúčtování, já si zanadávám, jaký jsou to ku-vy nenažraný a tím to pro mě haslo. O změnu dodavatele jsem se prozatím nijak nezajímal, párkrát jsem si sice říkal, že si o tom něco nastuduji, ale nikdy k tomu nedošlo. Tak jsem si řekl, že nadešel ten správný čas. Chvilku jsem to studoval na netu (no ono toho ke studování zase tak moc není), něco k tomu přečetl. Pochopil jsem základní rozdíl mezi distributorem a dodavatelem. Vzal jsem si ta moje vyúčtování, papír, tužku, do ruky kalkulačku, otevřel pivko a dal jsem se do toho. Tímto bych se chtěl podělit o má konkrétní zjištění.
   Naprosto nemá cenu se jakkoliv zabývat platbami distributorovi. S těma nikdo nic neudělá – no, tedy mohl by udělat, ale rozhodně to nejsem ani já, ani Vy a ani dodavatel! Začnu plynem, částky lehce zaokrouhluji. U mě je to tak, že distributorovi platím 820,- Kč (a s tím se zrovna nic moc dělat nedá), zatímco dodavateli (ve vyúčtování jako „platby za ostatní služby“) platím „jen“ 320,- Kč. Na prví pohled je zřejmé, že když někomu (dodavateli) platíte asi tři stovky ročně, tak tam zrovna nějak velký prostor pro úsporu není. Takže jak to vlastně je? Vycházel jsem ze spotřeby plynu za předchozí období a spočítal, že podle ceny CE bych čistě za plyn ušetřil 96,- Kč. Pak je tam ještě ale položka kapacitní složka ceny, což odpovídá stálému měsíčnímu platu u CE. U mě to dělá 6,30 Kč. Tam jsem si nebyl jistý, tak jsem se podíval na net na ofiko ceník RWE na rok 2016 a tam je uvedeno 6,- Kč, tak to asi bude ono. A ejhle, u CE je ale stálý měsíční plat 25,- Kč! Po přepočtu to znamená, že na této položce bych si připlatil navíc 224,- Kč. Když to dám dohromady, tak mi vyjde, že na plynu bych za rok zaplatil po přepočtu na spotřebu dle předchozího období o 128,- Kč více. Takže ho-no úspora, u položky stálý měsíční plat vyloženě lhal, protože ta je u CE vyšší! U elektřiny jsem to spočítal zrovna tak, tam je ještě navíc položka daň z elektřiny, ale to je 30 kaček, takže to neřeším. Jak za samotnou elektřinu, tak za pevnou cenu za měsíc bych v případě ceníku CE opravdu zaplatil méně. Po přepočtu na spotřebu dle předchozího období by se jednalo o úsporu 242,- Kč. Takže suma sumárum bych v případě cen od CE za plyn a elektřinu uspořil 114,- Kč za rok, takže žádné slibované tisíce se rozhodně nekonají. Tak tomu tedy říkám „úspora“, to vše za předpokladu, že se jim upíšete na dva roky. A k tomu navíc „bonus“ v podobě žárovek, za které vás v případě vypovězení smlouvy klíďo nechají zacálovat 2.000,-. Takže děkuji, ale nic pro mě, opravdu nemám zájem.
   Závěrem, jejich jednání mi nepřišlo vyloženě podvodné, až na tu blbost se stálým platem u plynu v podstatě nelhali. Jen to celé bylo takové zastřené, zamlžené, nejasné a hodně, hodně manipulativní. Doporučuji obezřetnost, rozhodně nepodepisovat nic, když si nejsem 100% jistý, že tomu opravdu ale opravdu rozumím. Takže asi tolik má včerejší zkušenost. Zbytek už je na Vás.

  • #23472 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   Ke Comfortu jsme přešli na základě telefonického kontaktu, který jsme od společnosti obdrželi. Změnu jsme sice dlouho zvažovali, ale čekali jsme rozrůstání rodiny, s čímž určitě souvisí i nadměrné finanční výdaje. Takže jsme na změnu přistoupili a určitě můžeme být za toto rozhodnutí rádi. Výdej nám pomohli částečně zmírnit.

  • #23458 Odpovědět

   Vít
   Host (Guest)

   S těmito šmejdy jsou pouze negativní zkušenosti

  • #23425 Odpovědět

   Lůďa
   Host (Guest)

   Nechápu proč Comfort energy nemá reklamy, aby se alespoň nějak více zviditelnil. Cenově i svými službami mi naprosto sedl. Můj původní dodavatel mu v mnoha ohledech rozhodně nemůže konkurovat. Pro mě jednička.

   • #23439 Odpovědět

    Arne
    Host (Guest)

    Službama na jedničku? =D Vždyť je to jedna pokuta vedle druhé

   • #23428 Odpovědět

    Antonín
    Host (Guest)

    Reklamy nemají, otravují osobně, kdo k nim přešel, těžce lituje

    • #23437 Odpovědět

     Adam L.
     Host (Guest)

     Já musím říct, že až na základě návštěvy jejich agenta jsem před 4 lety zjistil, že nějaký Comfort energy vůbec existuje. Do té doby jsem o této společnosti vůbec neměl ponětí. Dnes je mi to už jasný, zviditelňují se jen podomním prodejem a jinak o nich není vidu ani slechu. Chci tím také říct, že jsme pro nás tu novotinu museli na vlastní kůži ozkoušet. Když vám jen tak někdo nabídne, že můžete v rodinném domku ušetřit za topení i několik tisíc, no neber to. Takže jsme u Comfortu skončili a jsme u nich i přes nabídky konkurence. Prostě jsme si už zvykli.

  • #23417 Odpovědět

   Janek
   Host (Guest)

   Jak vidíte, jsou to šmejdi nejhrubšího zrna. V ČB velmi arogantní.

  • #23414 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Comfort Energy se chovají jako pověstní Šmejdi nejvyššího rozsahu. Můj 94 letý otec podepsal smlouvu a dostal žárovky. Já jsem dnes zjišťoval, co podepsal a nevěřil svým očím. Namátkou: Smlouva je nevypověditelná po dobu 2 let (i kdyby třeba zemřel), jakmile žárovku rozbalíte a chcete ji vrátit (syn zasáhl), zaplatíte 3000. Nevím jestli mám zuřít, brečet nebo se smát. Dali mu ceník, který je okopírován tak, že ani s ostřížím zrakem nejde přečíst. Je podepsaný od otce. Smlouvu nedostal, jen nepodstatné papíry o žárovkách. Smlouvy prý pošlou „bez zbytečného odkladu“, ale on musí od smlouvy odstoupit do 14 dnů od jejích elektronického sjednání! Takže musím sehnat notáře, který k němu nakluše pro podpis plné moci (otec je nepohyblivý) a jít rychle zrušit a) výpověď PRE, b) výpověď PP, c) smlouvu CE. Dva dny běhání po úřadech. Už se moc těším.
   PS. Dá se tomu nějak zabránit ? Tatínek se kaje a říká že již nechce mít právní odpovědnost. Obávám se však, že než by o tom soud rozhodl, možná tady už nebude…

  • #23380 Odpovědět

   Mára
   Host (Guest)

   S Comfort energy mám letitou zkušenost, je to slušný dodavatel. A jsem toho názoru, že pokud Vám společnost či věc slouží dobře, tak není zapotřebí ji měnit. Díky nim jsme si každoročně přišli na pěkné přeplatky, jsou to sice dva tři tisíce, ale na zemi je každý den nenajdete.

  • #23346 Odpovědět

   Jakl
   Host (Guest)

   Pro Rušič: velká omluva, špatně přečteno

  • #23329 Odpovědět

   Rušič
   Host (Guest)

   Jakl: Nemám důvod kecat, popisuji jen jak to bylo.
   Jo, nasralo mne, že jsem si musel vzít v práci volno a zabil dnešní dopoledne nesmyslným cestováním přes půl Prahy. V žádným případě bych těm vtěrkám nelezl do řiti. Spíš by mne zajímalo, jestli mě ještě budou kontaktovat, to bych celkem nerad.

   • #23344 Odpovědět

    Jan
    Host (Guest)

    Máte pravdu, jsou to arogantní ŠMEJDI, když se zjeví, volejte policii

  • #23327 Odpovědět

   Jakl
   Host (Guest)

   Poslední 3 příspěvky – trapné, je vidět, že si to píšou sami. Ubožáci!

  • #23325 Odpovědět

   Rušič
   Host (Guest)

   U mne už dlouho nikdo nebyl na návštěvě, naposledy úchylní Jehovisti v roce 1994. Jo jednou nějakej napůl vylitej bezďák z Centropolu, který nebudil moc důvěru. Až teď u mne byli v pátek nějaký chlap se ženskou a chtěli vidět faktury za elektriku a za plyn, že prý bych mohl platit ani ne polovinu. Tak jsem si řekl, že by to nebylo špatný. Když viděli, že měsíčně platím u PRE něco přes 400 měsíčně a u Plynárenský cca 500 čtvrtletně, řekli, že to je zbytečně moc a že mi udělají nový smlouvy, jen že to potřebují někde napsat. Tak jsem jim řekl, ať jdou dál, měl jsem v pátek dobrou náladu, dal jsem si předtím tři piva, napsali jsme tu předběžnou smlouvu, tam jsem si jen přečetl, že to mohu pak vypovědět, dostal jsem žárovky, odešli…
   Pak jsem mrknul na net na recenze na Comfort Energy a zhrozil jsem se. Přeci jen platit slibovaných 200,- Kč měsíčně za lednici, pračku, počítač, televizi a světlo mi přijde nějaký divný. Dnes dopoledne jsem udělal vyhotovil 2x jejich formulář na ukončení, jeden jsem si nechal potvrdit a vrátil jsem jim s tím jejich žárovkovým papírem žárovky, které bych stejně doma nevyužil, protože už pět let mám všude ledky. Osobně jsem byl Na poříčí 24 a šlo to okamžitě, bez jakéhokoliv čekání. Potvrdili mi to, pak nějaká slečna volala, pak přišla hned potvrzovací sms, že smlouva byla stornována. Radši ještě zítra zavolám na Plynárenskou a PRE, aby neakceptovali žádné případné odhlášení od CE a měl bych mít od toho všeho klid, ne?

   • #23348 Odpovědět

    Filip
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    dovolím si reagovat. Pouze hovor nestačí, Dovdavatel CE s Vaším svolením na smlouvě o dodávce uvádí, že mu výslovně udělujete plnou moc k podání výpovědi u stávajících dodavatelů (PRE PPAS). Je tedy nutné, abyste dorazil na jejich kontaktní místa a podepsal tzv. Odvolání výpovědi. Dodavatel si to po té zaeviduje do systému, a když dojde ke kontaktu od CE, PRE nebo PPAS už budou mít v ruce Váš podepsaný dokument s odvoláním a Comfort po té pošlou do patřičných míst 🙂

  • #23267 Odpovědět

   Wanda
   Host (Guest)

   Od 1.3. přecházím k CE, zatím nemůžu říct, zda a kolik ušetřím, ale můj odchod náhle probral k životu RWE, u kterého odebírám elektřinu 5 let a najednou slibovali hory-doly. Zajímavé je, že až nyní, kdy odcházím. Jejich zaměstnanec do mě hučel asi 10 minut (ačkoliv sliboval, že hovor bude trvat 2 až 3 minutky) a snažil se mě přesvědčit, že dělám hroznou chybu, že ve výsledku zaplatím mnohem víc atd. Musela jsem hovor sama ukončit, jinak by asi mluvil ještě teď. Pak mi přišla od RWE smska, kde mi nabídli tarify podstatně nižší, než jaké jsem u nich platila v uplynulých 5ti letech (zajímavé, že je to napadlo až teď – dokud jsem platila a držela hubu a krok, tak mi nic neslevili). Jasně že ty tarify byly ještě o něco nižší, než u CE, ale hlavně u toho byla poznámka, že „nabídka je individuální a neveřejná“. No jasně, takže kdybych u nich zůstala, tak mi nesleví ani halíř a dál budu platit jako mourovatá. Když začali pánovi z RWE docházet argumenty, tak začal říkat, jak se k nim klienti vracejí a doslova je prosí, aby k nim mohli zpátky, protože neušetřili, jak jim bylo novým dodavatelem slibováno………to už mi přišlo fakt ubohý – doslova psychologický nátlak a zastrašování – klienta vystrašit, zpochybnit jeho úsudek a když se to povede , tak velkoryse nabídnout cestu zpět. Úplně stejné to bylo, když jsem před těmi pěti lety odcházela od ČEZu. myslím, že společnosti ČEZ, RWE a podobně by si konečně už měli zvyknout, že NEMAJÍ MONOPOL. Mimochodem, přechodem od ČEZ k RWE jsem namísto slibovaných 4.000,- nakonec ušetřila za rok s bídou 500,-, takže ani u CE si raději nedělám iluze. Ale jsem přesvědčená, že hůř na tom nebudu a to, že mi RWE laskavě nabídne zajímavou cenu neoficiálně smskou ve stylu „nikde o tom nemluvte“ mi nepřijde hodně trapný. Co je to , proboha, za jednání?

  • #23237 Odpovědět

   Radek Soška
   Host (Guest)

   Zdravim, nám pomohl při volbě nového dodavatele Tarifomat. Je to fajnová aplikace. Comfort se nám ukázal jako topka a tak jsme se pro něj i rozhodli. Net ukazuje všelicos, takže jsme to brali s rezervou. Více méně zatím nepociťujeme ani velké ani malé rozdíly. Odebíráme komodity za standardní cenu.

   • #47878 Odpovědět

    Zemek
    Host (Guest)

    My taky vyšli z toho co nám nabídl Tarifomat. Souhlasím s vámi, že je to dobrá služba. Pomohli nám se dostat ke Comfortu s dost slušnou cenou za odběr. S aktuálním nastavením jsme spokojení.

  • #23193 Odpovědět

   Mudr
   Host (Guest)

   Pokud Vás budou tito šmejdi obtěžovat, volejte policii 158 nebo 156. Vyhláškou Magistrátu města České Budějovice je toto ZAKÁZÁNO !!!

  • #23186 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   ta dotyčná v té provozně nahoře se asi jmenuje HULVÁTOVÁ

  • #23184 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Jsou to normální podvodníci a zločinci, mé 82 leté matce vlezli do bytu a podvodně jí přiměli podepsat smlouvu. Prostě takoví šmejdi jak ti s kastrolama.

  • #23178 Odpovědět

   rik
   Host (Guest)

   V prostorách na Pražské, ČB, se chovají hlučně, arogantně, sprostě

  • #23176 Odpovědět

   Tonda
   Host (Guest)

   Mám čerstvou zkušenost s Comfort energy. V sobotu jsme se dočkali jejich návštěvy, zarazilo mě jen, že makají i o víkendu. Pro mě nepochopitelné. Každopádně jsme se dohodli a na zkoušku jsme k nim převedli zatím jen chatu, aby jsme viděli zda je jejich úspora opravdu tak reálná, jak sami říkají. Nicméně obchodník zněl dosti přesvědčivě. Takže jsme zatím pouze zvědaví na první vyúčtování od nich.

  • #23157 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   dělal jsem v energetickém odvětví už nějakou dobu a myslím si, že se v tom celkém vyznám. Dnes se moc nevyplatí měnit dodavatele a to z několika důvodů.Za prvé se ceny od roku 2012 nějak extra nezměnily, alespoň co se silové elektřiny týká. Pevnou složku ceny (poplatky za distribuci) si určuje distributor elektřiny (ČEZ, PRE, E-ON),další složku zase ERÚ a OTE a to žádný dodavatel nemůže změnit. Pokud by Vám snad snížili poplatky za distribuci, musí to zákonitě nahnat jinde, jinak by se jim to nevyplatilo. Nově začínající firmy nemají tak široké portfolio zákazníků, takže jim nezbývá nic jiného než fixovat smlouvy a zvýšit nepatrně cenu.(tím nemám na mysli ceníkovou). Spousta alternativních dodavatelů Vám dá všeob. podmínky s odkazem na plné znění na internetových stránkách, které si nikdo z Vás (ruku na srdce) nepřečte. Potom když si vyřizujete něco přes telefon, příjde Vám faktura třeba na 250,- + 45,- jako poplatek za administrativní vyřízení. Doporučuji tedy všem co mění dodavatele,, pořádně přečíst všeob. podmínky. Spíše než změnu dodavatele na nějakého z těch menších bych doporučoval, pořádně zatlačit na toho stávajícího, ať Vám co nejlépe sníží cenu, jelikož on ty prostředky má. Doporučuji zůstat u těch větších, jako je ČEZ, RWE, E-ON, PRE, Bohemia Energy. Oni mají segmenty na přidělování slev a věřte, že když pohrozíte že odejdete, vystaví Vám lepší cenu. Situace na trhu energetiky se vyostřuje a dodavatelé si jdou po krku jak jen můžou. Jinak pozor na Europe Easy Energy, jelikož majoritním vlastníkem 100% akcií se stala Bohemia Energy, kteří Vám to možná ani nesdělí. Jinak mi teda podle těch příspěvků připadá, jakoby snad pracovníci Comfort Energy vkládali fiktivní příspěvky na kladné reference, jelikož podle svých klientů vím, že kladné reference opravdu nemají. Pokud by jste snad zvažovali i přes to změnu dodavatele, doporučuji server http://www.elektřina.cz, kde máte hned přehled o Vaší úspoře. Pokud jste se upsali podomnímu prodejci, máte podle zákona od Ledna 2016 nárok na odstoupení od smlouvy až 5 dnů po zahájení dodávky. Stačí jen navštívit Vašeho stávajícího dodavatele a sepsat odvolání výpovědi, kterou by za Vás učinil nový dodavatel. A samozřejmě poslat doporučený dopis, že odstupujete podle paragrafu energetického zákona od smlouvy. Pozor na žárovky, na ty se váže darovací smlouva, která vás vystaví sankci pokud neodstoupíte do 14 dnů od podpisu! Obchází tím energetický zákon na odstoupení a nutí tím klienta zůstat u nového dodavatele. Takže vážení, doporučuji opatrnost!

   • #23162 Odpovědět

    Luky
    Host (Guest)

    Dobrý den Filipe….
    Nebudu si tu hrát, na nějakýho spokojeneho zákazníka, ani na světoborneho znalce v otázce energetiky… Jsem normani člověk, je mi 30 let a mam rodinu o 3. Dětech. Táta dělal od jakziva na CEZu a díky tomu jsem i já hodně nakoukl pod kapličku těch co vy nazýváte svetoborci. (Myšleno ti největší). Jen bych poupravil par faktu které zde píšete…. Uvádíte, ze mi spol. Comfort naúčtuje poplatek 250 za hovor a 45kc za admin. vyřízení mé žádosti. Ja osobně v teto otázce mám jiný názor. Před rokem jsem využíval službu od ČEZu a to E-tarif…. Perfektní produkt, sice ne úplně levná cena dodávky, ale za to min. poplatky…. Říkal jsem si super… Konečně…. Jenže pak přišlo vyúčtování… Par nejasnosti a ja zvedl telefon a zavolal… Linka 840 poplatek pro me naprostá paliva… Logicky… O to by ani neslo… Ale ze me zauctujou poplatek 50 Kč za to ze sem jim zavolal jsem fakt nečekal. To byl první moment hledat někde jinde… Nejsem příznivce podomnich prodejců, takže jsem dlouho lustr ovál různé dodavatele na stránkach éru, na různých kalkulackach Atd. Sám se se rozhodoval mezi 3. Dodavatelama. Byl to Europe, Comfort, a ampér. Europe byl super, nejlepsi obchodní podmínky a nejlevnější cena, ampér taky a nejhůř z nich vycházel Comfort. Dva měsíce na to u me zazvonil obchodak od Comfortu… Představil se průkazkou mi zadával před obličejem a chtel po me faktury… HaHa… Takový ja ženu holi, sem si pomyslel… Říkám… A vy jste od CEZu? Odpověď me zaskočila… Říká ne, ne… Jsem od Comfort Energy kvůli snížení cen… Říkám si.. Ze by jeden podstivec? OK, stejně nad nimi uvazuju, poslechnu co nabízí… Pan se mnou všechno probral, ukázal, s ja začal videt výhodu z posledního z me volby v jedničku… Dal mi slevu na dodávce, i když v mem případě nenapadnou, ale co me zaskočila tak byly ty žárovky… Sám sem dlouho o nich uvažoval, protože vim ze sou sakra dobrý… Bohužel pro me kterého počítá každou korunu, cenově hůře dostupný… Přece jen jsou to LEDky… Říkám to je super co tu říkáte, ale kde je pravda… Pan ochotně vytáhl papíry a dal mi všechno přečíst a na všechny moje otázky odpověděl… Tam vas chci znova opravit. Neni to darovací smlouva ale kupní smlouva… Frajer mi to prodal za korunu… A vtipné je ze ji ani nechtěl… :D. Trochu jsem se lekt těch obchodních podmínek… Protože jich je nějak hodně, na muj vkus… Frajer mi říká, klidně si to v klidu přečtete, ja počkám… Co me zarazilo, ze byly normálně ká čtení… Nemusel si brát lupu… Mno nebudu nalhavat… Přečetl jsem si je jen tak zběžně, protože když jsem hledal neco jiného než CEZ otázku obchodních podmínek jsem už řešil… Takže super přístup a za me spokojenost… Díky těm žárovkami ušetřit fakt dost a díky nim za to nezaplatil ani tu korunu na víc… Te mi druhej den rikaly ( když kontrolovali jedtli tu byl) ze kdybych chtel volal na info linku, ze mam říct ať mi zavolám spatky a zavesit a oni mi cinknou… Takže jsem to zkusil, zaplatil na svém paušálu o 6 Kč víc protože me připojili až za 55 vteřin… A obratem mi volaly na z5… Zkusil jsem to na CEZu :)))))) tam se mi vysmali slušně… 😀 – hovor me stal 48,55,- a to jen proto protože me zajímalo proč mi nemůžou oni zavolat a proč to nejde Atd… Takže za me… Neříkám, ze sem příznivce tehlech agentu s teplou vodou… Ale ne házet je do jednoho pytle se mi pro tentokrat vyplatilo určitě víc než kdybych zůstal na CEZu…. A ze se o me začal CEZ zajímat až když jsem chtel odejít me fakt nasralo… Sorry za ten výraz…

    • #23326 Odpovědět

     Wanda
     Host (Guest)

     Dovedu si přestavit, jak vás nadzvedlo jednání ČEZu, zažila jsem podobné pocity s RWE – začali slevovat, až když zjistili, že odcházím. Dokud mlčíte a platíte, tak vám nic nesleví. Pokud si chtějí hrát na poctivé firmy, tak by měli svým zákazníkům sami slevovat, když začnou ceny energií celosvětově padat dolů. Ale proč by to dělali, když nás můžou legálně odrbávat…… A pak se ještě diví a jsou dotčení,když přejdete jinam, kde vám nabídnou nižší ceny.

    • #23236 Odpovědět

     Filip
     Host (Guest)

     Dobrý den Lukáši,

     tou smlouvou na žárovky se obchodníci kryjí. Jeden dodavatel (tuším Bohemia Energy) na to používá darovací smlouvu, Comfort teda kupní. Nicméně jak uvádím výše. zákazník má nárok na odstoupení od smlouvy a nově od 1.1.2016 má zákazník nárok na výpověd ze smlouvy BEZ SANKCE až 5 dnů po zahájení dodávky. Musí tak reagovat v těchto přpadech: přijít do 14. dne od data podpisu smlouvy, kdy může i zdarma vrátit žárovky. Po těch 14.ti dnech už mu žárovky zpátky zdarma nevezmou a musí je zaplatit. (tuším 2500,-) ale cenu přesně nevím. Neříkám že jsou všichni stejní, ale dal bych si osobně veliký pozor co a jak podepisuji a jestli se obchodník prezentuje že jedná za společnost COMFORT nebo ČEZ. Oni se rádi prezentují jako zástupce distributora a že spolupracují s dodavateli a že Vám jdou pouze zlevnit faktury. Balancují na tenkém ledě a často překračují zákon ve smyslu klamání zákazníka. Od 1.4.2016 má být celoplošně v Praze zakázán Door2Door prodej, takže lze předpokládat, že si obchodníci najdou jinou cestu jak zákazníka otravovat doma. Osobně bych nepodepsal nikdy žádnou smlouvu, kterou by mi předložil okravatovaný mladík někde na chodbě. Když už tak bych šel na pobočku, vzal bych si nejlepší nabídku na internetu a prostě bych si řekl aby mi udělali lepší cenu.. Takto to lze i u těch větších dodavatelů, ale bohužel ty občas mají marže na energiích tak vysoké, že se jim nevyplatí Vám takovou nabídku nabídnout a tak Vás radši pustí jinam. Europe Easy Energy je férový dodavatel, který nabízí smlouvu na dobu neurčitou (bez úvazku) a zlevní Vám silovou elektřinu i stálý plat. (z čeho vydělávají opravdu netuším). Dalším celkem slušným dodavatelem je Yello Energy. To Vám nabídne rovněž slevu na stálé platbě i na silové elektřině. Telefonní služby od skupiny ČEZ mi příjdou celkem slušné, ale pouze jako virtuální operátor. (pravděpodobně jsou pod O2 nebo pod T-mobile či Vodafone). Myslím že nabídku od větších operátorů dostanete úplně stejnou když si o ní řeknete. Všichni dnes spoléhají na to, že zákazníci budou mlčet a platit. To znamená že dokavaď se zákazník neozve, nic nedostane. Btw ze zkušenosti vím, že úspora na LED žárovkách je tak mizivá, že to dodavatel dostane několikrát zpět. Pokud nemáte rodinný dům s garáží a s venkovním osvětlením, či provozovnu která bude svítit 24hod denně. Pro běžnou domácnost úspora, kterou ušetříte se pohybuje okolo 250,- kč /rok. samozřejmě záleží na počtu světel a jak umíte zhasínat. já si instaloval LED žárovky do bytu 3+1 a spočítal jsem si, že investice do LED žárovek se mi vrátí na spotřebě asi za cca 4 roky. Naučil jsem se zhasínat, zbytečně neotevírat lednici apod. myslím že tímto ušetříte daleko víc jak případnou změnou dodavatele. Samozřejmě že něco jiného jsou nové spotřebiče. Ty Vám mohou ušetřit stovky a někdy i tisíce korun za rok.

  • #23154 Odpovědět

   Lubomír
   Host (Guest)

   Zkušenosti osobní s firmou zatím nemám nic méně známí jsou s nimi vesměs spokojení, prý jim chodí nižší účty, momentálně sami uvažujeme o přechodu k nim.

   • #56517 Odpovědět

    Hynek
    Host (Guest)

    Tak pokud jste tak ještě neudělali, tak vám na ně taky můžu dát svoje osobní doporučení. Chtěli jsme zlevnit na platbách, nechtěli jsme čekat na plošné zlevnění a u nich jsme toho docílili. A jako dodavatel dobrý, fungují.

  • #23140 Odpovědět

   L. Jan
   Host (Guest)

   od loňského dubna jsem u comfortu a cenově se mi to vyplácí, koukal jsem i na jejich ceník na další rok, který vypadá pořád slušně, tak snad budou zase úspory.

  • #23135 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Také u mě byli to že se vydávali za čez jsem zjistil až u stolu, pustil jsem je do bytu na zakladě diskuse u dveří ,, Jak dlouho tu bydlíte ? cca 7 let Tak to máte staré ceny snížíme vám to až o 2-3 koruny““ Jsem pod ČEZem prodej/distribuce a dostali jsme se k výsledku že pán koukal na vyůčtování a sám se divil co viděl…… že je to nemožné 😀 —>nakonec jeho nabídka byla cca o 0,4 kč výhodnější tak jsem ho rychle slušně vyprovodil za dveře. Jen jsem si opět potvrdil (před 3 roky a nyní znovu) že ty ceny nejsou nebudou tak odlišné, jen případné papírování, lítání po pobočkách bude horší ! Jinak selský rozum, jesti mám roční spotřebu 2,1 MWatt tak se mi to moc nevyplatí za případné problémy, asi bych na to koukal jinak kdybych měl spotřebu například 10Mwatt

  • #23130 Odpovědět

   Lukáš
   Host (Guest)

   Ahoj, zkušenosti s firmou máme asi roční, protože když jsme po rekonstrukci bytu a výměně spotřebičů nic extra neuspořili, tak jsme odešli od bývalého dodavatele ke comfort energy kvůli zvýhodnění které nabízeli a zatím se to vyplácí.

  • #23126 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Minulej týden sem musel z baráku vykopat obchoďáka Comfortu. Vydával se za RWE, lhal jako když tiskne a „nejlevnější ceny elektřiny“ nebyly ve srovnání s ostatními alternativci nijak výhodné. Nesnáším tyhle zmetky, co člověka otravujou doma, kde chce mít klid.

  • #23102 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Jediné co se mi přechodem ke comfortu změnilo jsou lepší ceny a firma která mi elektřinu poskytuje, jinou změnu jsem zatím nepocítil.

  • #23091 Odpovědět

   Luboš
   Host (Guest)

   Nabídli mi výhodnější podmínky pro odběry, vyzkoušel jsem je a osvědčilo se to, oproti původnímu dodavateli to vychází jako kdyby zaplatil jenom 11 měsíců…

   • #73467 Odpovědět

    Luděk
    Host (Guest)

    Souhlasím, taky se mi tak projevuje, s Comfortem jsem spokojený. Jedna záloha je jasně doma, já teda u nich mám obojí takže je to znát ještě víc. A říkám si, že když už měnit dodavatele, tak rovnou obojí najednou.

  • #22751 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   Nutnost změnit dodavatele se každý rok stupňovala, jelikož mi ceny zvyšovali a zvyšovali a žádné vysvětlení jsem k tomu nedávali a nedávali, tak jsem závěrem předminulého roku na ně vykašlal a rozhodl přejít k lecinější Bohemia Energy a jsem tam dodnes.

  • #22738 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Dnes u mně zazvonil mladík od CE s nabídkou levnějšího proudu. Když jsem mu sdělil, že mám se svým stávajícím dodavatelem uzavřenu termínovanou smlouvu, tvrdil, že to nevadí, že jde jen o to, že oni budou dělat fakturaci a že na tom ušetřím ročně tak jednu a půl zálohy. Zeptal jsem se na web, kde se o tom víc dočtu a vypoklonkoval ho. Na webu CE jasně vidím, že nejde fakturaci ale o regulérní změnu dodavatele. Takže kdybych na to byl přistoupil, platil bych tučnou pokutu za předčasné ukončení termínované smlouvy svému stávajícímu dodavateli. Neřekl bych, že mě chlapec nepochopil nebo že by se nevyznal. Takže opět se ukázalo, že platí „Vždy ve střehu“.

  • #22728 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   táta to u nich podepsal bez toho aby se zmínil, je mu přes 70 a žije sám, takže jsem si v duchu říkal co to bude ale raději jsem to nechal být, nechtěl jsem ho nějako stresovat, ale k mému údivu se z toho vyklubalo, že mu vraceli přes 4000 a při těch důchodech co jsou je to pro něho super, takže comfort mě mile překvapil…

  • #22614 Odpovědět

   Kolka
   Host (Guest)

   V utery jsem prisel z prace a koukam, ze manzelka podepsala smlouvu s Comfortem a jeste dostala nejaky blby zarovky =/. Achjo, to zas bude vyrizovani, nez to zrusim

  • #22582 Odpovědět

   Novák
   Host (Guest)

   nemám už přesný přehled o tom kolik jsme za ty tři roky s nimi ušetřili, ale vím že minulý rok to bylo přes 4700kč a to se nám u tradičního dodavatele nikdy nepoštěstilo, takže jsme spokojení…

  • #22495 Odpovědět

   Ross
   Host (Guest)

   Svítíme a topíme za lepší ceny… Je pravdou že nevím jak jsou na tom momentálně jiné firmy, ale my jsme s nimi po přechodu poměrně ušetřili, a tím že jsme přecházeli minulý rok, tak si myslím že to zase taková změna nebude, takže jsme spokojení a přecházet od nich se nehodláme…

  • #22464 Odpovědět

   davča
   Host (Guest)

   V minulém týdnu se u mě stavil člověk z Comfort Energy, protože si semnou domluvili schůzku, docela jsem se divil, že předem volají.. No, dohodli jsme se a od prosince budu odebírat od nich, tak snad to bude v pořádku, ale proteď tomu všechno nasvědčuje…

  • #22448 Odpovědět

   Kubíček
   Host (Guest)

   u comfortu jsem díky náhodě, protože jsme se nastěhovali do bytu kde od něho odebírali a nám se to nechtělo ze začátku měnit, tak jsme to nechali být a po roce nám přišli dobrý přeplatky, tak jsme to nechali na další rok, ale vypadá to že je všechno O.K.

   • #30030 Odpovědět

    Kamila
    Host (Guest)

    Já si je do novýho bytu nechala převést ze starýho bytu, nechtěla jsem žádné změny, zvykat si na novou firmu a ještě k tomu si připlácet zbytečný částky. I když mám nyní o trochu větší spotřebu kvůli místnosti navíc, stále mi to s nimi vychází dobře.

  • #22426 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Comfort, to jsou společně s Bohemkou novodobí šmejdi, kteří akorát oblbují lidi viz http://ekonomika.idnes.cz/podomni-prodejci-energii-pribali-ke-smlouve-zarovky-f9v-/test.aspx?c=A150916_133401_ekoakcie_fih

   Včera na mě zvonila jakási Slovena. Jakmile jsem zjistil že je od nich, už jsem ji hnal.

  • #22418 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Zavolali mi, že by se mnou chtěli sjednat schůzku, že pro mě mají nabídku lepších ceny za energie. No,přijela slečna, která mi dala docela podrobnej výklad, řekl jsem jí, že si to musím rozmyslet ale že zatím nechci. Domluvili jsme se že bych si to nakonec rozmyslel, že jí mám zavolat a nebo se můžu přehlásit i u nich na internetu. Nechal jsem si to dozrát v hlavě a došel jsem k závěru, že za zkoušku nic nedám a že lepší ceny by mi bodly. Vyplnil jsem to na stránkách a je to asi 3 měsíce co beru energie od jejich firmy a zatím je všechno dobré.

  • #22410 Odpovědět

   Svoboda
   Host (Guest)

   Celou dobu jsem měl jednoho dodavatele a až když se ceny neskutečně zvedli, tak jsem se rozhodl, že to nemá smysl a odešel jsem k Comfort Energy, měl jsem kliku v tom, že dodavatel mě pustil v celku rychle, takže jsem od BE začal odebírat ještě před začátkem topný sezóny a tak jsem měl pak levnější vyúčtování. Můžu je doporučit, Svoboda

  • #22406 Odpovědět

   michal
   Host (Guest)

   nějaké info o nich taky k nahlédnutí zde http://kalkulackaenergie.com/comfort-energy-recenze-diskuze-zkusenosti/ kdyby někoho zajímalo

   • #24460 Odpovědět

    Duda
    Host (Guest)

    Tady je taky celkem dobře patrné, že diskuze je vedená na obě strany, takže přesně jak jsem psal, v dnešní době je těžké zalíbit se každému. Je to o vlastní zkušenosti, ale u mě mají přednost alternativci.

  • #22397 Odpovědět

   Radovan
   Host (Guest)

   Neměl jsem s podomním prodejem problém a já jim podepsal smlouvu rovnou mezi dveřmama, jelikož mě můj dodavatel tahal docela dlouho za nos, takže když k nám přišel a nabídl lepší ceny, neváhal jsem a podepsal a pořád se mi ceny u Comfortu vyplácejí i přes to že jsem tam 3 rokem.

  • #22387 Odpovědět

   Václav
   Host (Guest)

   Zdravím, tak dnes u mě v Českých Budějovicích byli taky. Doslova mě otravoval nějakej mladej kluk že prej je od e.onu přičemž lhal, protože na visačce měl comfort energy. Drze se mi chtěl vkrást do bytu a prolézat moje smlouvy apod. Nato jsem ho okamžitě vyhnal a ceny mě vůbec nezajímaly. Jsem rád, protože po tom co jsem mluvil s ostatními lidmi z domu tak tvrdili že byli podvedeni a jdou smlouvy s nimi zrušit. Z mého pohledu už první kontakt vedl k mé uzavřenosti vůči této společnosti. Cítím se báječně že jsem nenaletěl a nemusím teď lítat po všech čertech a řešit to. Diskuzi jsem četl a viděl i spoustu pozitivních komentářů, bohužel je to hlavně o podomních prodejcích, kteří vám to chodí nabízet, ačkoliv se na svých stránkách dušují že podomní prodejce neposílají. Každopádně jsou to lháři tak bacha na ně.

  • #22371 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Mám dobrou zkušenost i s jejich telefonickou linkou přes kterou jsem sjednával prodloužení smlouvy a také máme u této firmy lepší ceny, než na jaké jsme byli zvyklí předtím než jsme přešli.

  • #22360 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Comfort energy se nám jako firma ukázal v dobrém světle. Byli jsme už i u jiných dodavatelů a zatím se nám Comfort vyplatil nejvíc ,hlavně teď, ale je to asi i tím, že ceny jdou teď v energiich dolů ale přišli jsme k nim v době krize a i v té době jsme s nimi ušetřili. Nemůžeme říct proti nim křivého slova.

  • #22355 Odpovědět

   Evča
   Host (Guest)

   Jsme u Comfortu přes rok a že bych byla nadšená se říct nedá. Naletěla jsem prodejci a uvědomila si to až příliš pozdě, kdy nebylo možné smlouvu bez obří pokuty zrušit. Cenově OK, ale potřebovala jsem vyřešit na infolince vrácení přeplatku a to byl děs. Chlápek absolutně nevěděl která bije.

  • #22340 Odpovědět

   Bedřich
   Host (Guest)

   Jsou velmi levní, proto jsem si je zvolil a nelituji, jen tak dál..

   • #26271 Odpovědět

    Michal Čech
    Host (Guest)

    Bedřichu, co si budeme nalhávat, velmi levní nejsou, ale ušetřit se u nich dá, to zas joo. V průměru mi to ročně dělá kolem dvou litrů.

  • #22332 Odpovědět

   Topol
   Host (Guest)

   Ke Comfort Energy se mi přechod peněžně vyplatil. Nikdy jsem s žádným dodavatelem neměl potřebu mluvit, dokud se něco nepokazilo. A od chvíle co jsem u CE s nimi neproběhl z mé strany jediný hovor, takže je to v celý poho.

  • #22329 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Podomní prodejci jsou pěkní šmejdi, nejde jim o klienta ale o vlastní zisk. Pokud se vydávají za jinou firmu, normálně volejte policajty. Takhle jsem jednomu arogantnímu blbečkovi z Bohemia Energy zařídil pěknou pokutu =).

  • #22325 Odpovědět

   Hana
   Host (Guest)

   Chci varovat obyvatele středních (a asi i jižních) Čech před jejich dealerem L. Pelikánem, který podvedl moje staré rodiče. Vloudil se k nim domů s tím, že je zástupce ČEZu a že prý jim nabízí nový produkt levnější energie. Dal jim jakési žárovky a napovídal jim, že je to dárek za to, že dosud odebírali dražší elektřinu. Přitom jim podstrčil k podpisu kupní smlouvu na 2000 Kč s hrozbou 500 Kč pokuty. Následně jsme zjistili, že ony žárovky neměly hodnotu ani polovinu zmíněné ceny. Podvodné smlouvy jsme okamžitě zrušili a žárovky jim vrátili. Takovíto podvodní vykukové si zřejmě vytipovávají speciálně lidi v důchodovém věku a spoléhají na to, že je můžou snadno obelhat. Mnozí takto oklamaní mají naštěstí děti či jiné příbuzné, kteří ihned jednají.

  • #22315 Odpovědět

   Jiří Poláček
   Host (Guest)

   Dostal jsem tel. nabídku od Comfortu na lepší ceny energii, domluvili si se mnou schůzku, dali mi přednášku o tom co jsou zač atp, což mě nezajímalo a nezajímá, ale když začali o cenách začal jsem zase poslouchat. Potom co jsme všechno rozebrali, jsem dostal výhodnou nabídku tak jsem tu smlouvu podepsal.

  • #22297 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   dnes jsem také naletěl, po pořádném nastudování posílám výpověď, chci se zeptat co je vše potřeba zaslat ? čerl jsem o výpovědi kupní smlouvy a vrácení LED žárovek (https://www.comfortenergy.cz/documents/1378628/1467633/zarovky_odstoupeni.pdf) a klasické odstoupení od smlouvy (https://www.comfortenergy.cz/documents/1378628/1467633/Formular_Odstoupeni_od_smlouvy) to by mělo být vše ?

   Díky
   Michal

  • #22295 Odpovědět

   Přemek
   Host (Guest)

   Slyšel jsem na Comfort hodně názorů, ale ani jeden mi nepřišel nikdy nějako konkrétní. Já jsem třeba u Comfort Energy docela dlouho. A můžu na ně říct to, že jsou opravdu cenově lepší a že to není zase tak obrovská firma, takže to by mohlo někoho odradit. Ale všem co chtějí ušetřit na energiich bych Comfort doporučil.

  • #22281 Odpovědět

   Zuzana
   Host (Guest)

   Člověk není nikdy dost chytrý! Právě jsem naletěla Comfort Energy. Přišel sem jejich podomní prodejce s tím, že jde zkontrolovat moje nastavení elektroměru. Pak chtěl viděl nastavení plateb a mluvil o tom, že došlo ke snížení cen za elektřinu a že se chce podívat, jestli už to mám správně nastaveno. Jeho drzost byla zarážející. Když jsem nemohla vyúčtování najít, zeptal se mě, jestli by se do šuplíku mohl podívat spolu se mnou. Když pak zjistil, že mám vyšší cenu za MWh než on nabízel, řekl mi, že to opraví a že se omlouvá a že mi za to, že jsem platila více, dá žárovky. Sice se na začátku představil, že z Comfort Energy a říkal, že se jedná o navádění českého dodavatele, ale v podstatě vystupoval velmi neutrálně, tak jako by mého dodavatele zastupoval, vůbec mi neřekl, že mě chce převést na novou společnost, že mi dává podepsat smlouvu atd. Dokázal to tak mistrovsky okecat, že jsem mu úplně naletěla a až byl ve dveřích tak mi terpve došlo, co se vlastně stalo. Zůstaly mi tu po něm dvě smlouvy – jedna kupní na žárovky za 2000 Kč (které bych v případě odstoupení od smlouvy musela zaplatit) a Smlouva o dodávce elektřiny. Když jsem si pak všechno v klidu prošla a prozkoumala, zjistila jsem, že bych sice měla MWh levnější, ale zaplatila bych dalo více za fixní denní sazbu, tj. za rok bych ušetřila asi 150 Kč, ale utratila navíc asi 500 Kč. Jsem naštvaná, protože jsem musela zaplatit za poštovné na vrácení žárovek, pro něž se obchodní zástupce odmítl vrátit s tím, že na to nemá formulář, aby je přijal zpět a že už zadal do databáze v Praze, že mi je vydali a obálku s odvoláním od smlouvy celkem na poště 162 Kč. Dejte si na ně pozor. P

   • #22388 Odpovědět

    Radomir Pavlik
    Host (Guest)

    Zuzanko díky za info škoda, že jsem to nevěděl dříve než u mě zaklepal shodil bych ho ze schodů. Zkoušel na mě to samé, že mám nárok ze zákona na 15% slevu o kterou si ale musím požádat, že ji automaticky nedostanu. U nás v Havířově máme zakázán podomní prodej a podobné finty takže příště až mi někdo z comfort energy zaklepe na dveře tak na něho zavolám policajty.

   • #22286 Odpovědět

    Radovan L.
    Host (Guest)

    Před cca 5 měsíci se u mých dveří objevil obchodník z Comfort Energy. Nechtěl jsem ho pustit dovnitř, ale po chvíli debatování na chodbě jsem ho pozval dál, sousedi taky nemusí vědět všechno. Klasicky mi nabídl lepší ceny, ale já jsem neměl zájem. Tak si zabalil kufřík a šel. Asi měsíc na to, mi shodou okolností matka řekla, že přešla ke Comfort Energy a že jí to pomohlo ušetřit. Tak jsem si znova pročetl jejich nabídky. Spočítal jsem si jestli mi to vyjde líp a vyšlo. Tak jsem se s nimi domluvil a přešel jsem k nim. Nemám dojem, že by jejich jednání se mnou nebylo čestné. Jsem u nich zatím pár měsíců, ale doufám, že to bude takto vypadat dál…

  • #22280 Odpovědět

   Zuzana
   Host (Guest)

   Jsem u Europe Easy Energy a jsem dlouhodobě spokojená, tento omyl mě znovu přesvědčil o tom, že to stojí za to být u 3E.

  • #22279 Odpovědět

   Zuzana
   Host (Guest)

   Jejich prodejce mi tvrdil, jak ušetřím. Až po jeho odchodu a podpisu smlouvy :-(, jsem si to bohužel propočítala a zjistila, že sice ušetřím na MWh asi 150 Kč za rok, ale na fixních měsíčních poplatcích mě to bude stát za rok o 500 Kč více. To už mi ale milej drahej prodejce samozřejmě neřekl.

  • #22277 Odpovědět

   Jiří
   Host (Guest)

   Postavil jsem si barák a myslel jsem si, že když budu mít vše zateplené, pořádná okna a jednoduše všechno udělané poctivě, že ušetřím na eneriích. Nakonec jsem na tom byl ještě hůř než v panelákovém bytě, kde v zimě (ať jste topili sebe víc) byla zima a v létě bylo teplo. Když jsem přešel ke Comfortu, ceny najednou byli stejné jako co jsme měli v paneláku a né vyšší. Je pravda, že mi s tím v zimě pomáhá krb ve velké místnosti. I když jsem měl představu, že ušetříme, ale dá rozum, že náklady na energii nebudou nižší než v panel. bytě. Proto jsem u Comfort spokojený.

  • #22276 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   Dobrý den, jsem odběratelkou eletřiny přes firmu ČEZ. Dnes u mě byl zástupce firmy Comfort Energy a tvrdil mi, že distributor dodávané elektřiny mi zůstává stávající ČEZ, jen fakturace spotřeby energie by obstarávala jejich firma, která si prý neúčtuje 15% marže za služby, takže elektřina vyjde levněji. Ale když jsem zavolala přímo operátorovi ČEZU a zeptala se, jestli má Comfort Energy něco společného s jejich společností, tak mi bylo řečeno, že ve chvíli podepsání smlouvy s Comfort Energy se mění i dodavatel elektřiny. Takže vůbec není pravda, co zástupci firmy Comfort Energy tvrdí. Nejedná se o pouhou fakturaci od jiné firmy, ale i o změnu dodavatele. Takže pozor!!!!!!

  • #22273 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Moc hezky se čte jak jsou v Comfortu levní a skvělí, ale nemůžu věřit firmě, která se chová šmejdsky a odrbává důchodce. Před nedávnem prodejce naprosto zblbnul moji maminku (má přes 70). Že prý je z ČEZu a že mají teď výhodnou akci jak ušetřit. Chtěl vidět její faktury, tak ho pozvala dál a šla je hledat. Pak jí tam cosi složitě vysvětloval a furt opakoval, že maminka ušetří několik tisíc a nic víc nemusí řešit. Když ho poprosila ať jí tu ty papíry nechá, že se poradí, tak byl drzej a odmítal odejít, že se něco takovýho nebude opakovat a že by byla strašně hloupá kdyby nepodepsala, že dostane žárovky a já nevim co ještě. Nakonec mu bohužel podlehla. Smlouvu jsme horkotěžko vypovídali, nakonec úspěšně. Takhle se prostě seriozní firma NECHOVÁ!

  • #22261 Odpovědět

   Ilona
   Host (Guest)

   Chtěli jsme ušetřit a to se i podařilo. Měli jsme doporučení od přátel, že je Comfort spolehlivá firma. Mě Comfort překvapil službami a taky ochotou, nehledě na cenu. Oproti tomu co jsme platili předtím je tohle pecka.

  • #22244 Odpovědět

   Oldřich
   Host (Guest)

   Nemůžu proti Comfortu říct nic špatnýho, protože mě za dobu co jsem u nich ušetřil. A to je podle mě v dnešní době nejdůležitější. Neplatit tolik, když člověk nemusí.

  • #22041 Odpovědět

   Zbyněk
   Host (Guest)

   Prostřednictvím jejich zástupce jsem s nimi uzavřel smlouvu a i když jsem tušil, že mají striktní pravidla, přesto mě doslali na nižší ceny. To že jsou levnější je realita a provozní náležitosti zatím šlapou…

  • #21792 Odpovědět

   Bobes
   Host (Guest)

   Tak u nás taky byli. Bohužel jsem doma nebyl, taťka podepsal. Chvíli to vypadlo, že je vše ok, pak nám ale ČEZ, od kterého jsme odcházeli, poslal dopis, že jsme neoprávněně ukončili smlouvu dříve, že máme zaplatit pokutu za nedodržení smluvních podmínek. Od té doby (půl roku) lámu z CE proč ukončili smlouvu ČEZ. Důkaz o údajné snaze ČEZu navýšit cenu, což by předčasné ukončení smlouvy s ČEZem umožnilo, dodat neumí. Takže to asi dopadne tak, že zaplatím pokutu, CE pošlem k čeru hned jak to půjde a budem poučeni…. Zato máme ale skvělý žárovky… Takže: bacha na ně, nejen že lžou při podpisu, ale evidentně ukončují stávající smlouvy dříve, než smí (případů je udajně vcíce) a pak na to doplatíte pouze a jen vy, nikdo se s vámi bavit nebude.

   • #21897 Odpovědět

    David Machlík
    Host (Guest)

    Mě nevyhovovali kvůli vysokým cenám a arogantnímu jednání, tak jsem se poohlídnul jinde. Na internetu jsem si zjistil, že Comfotr energy je oproti nim o mnoho levnější, tak jsem se s nimi domluvil po telefonu. Jsou levnější a všecko funguje jak má.

  • #21755 Odpovědět

   Ivan Mareš
   Host (Guest)

   Levný dodavatel, u nás úspora asi 4000 za rok. Já jsem zažil jen slušné jednání, jsem spokojen a nemám co bych kritizoval.

   • #21956 Odpovědět

    Franta
    Host (Guest)

    Tak já jsem zaznamenal o něco nižší úsporu, ale pořád se mi převod vyplatil a hlavně, když se ušetří každým rokem, tak se úspora může poměrně vyšplhat. Jsem s nimi spokojen, alespoň nějaká možnost jak platit méně.

  • #21719 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Já su s nima v cajku, jejich ceny jsou opravdu lepší než jsem měl, ostatně dneska si to može každý ověřit kdo má jaké cenovky. Rozhodně jsou lepší než spousta těch předražených filutů.

  • #21488 Odpovědět

   Bobo
   Host (Guest)

   Pozor na tohoto pána : p. Zeidler 608006911 . Představuje se jako zaměstnanec čezu, ale je to podvodník !!!!!!!

  • #21300 Odpovědět

   Karel Opletal
   Host (Guest)

   Tato firma mi zajistila nižší platby za energie, což vnímám jako hlavní aspekt spolupráce, mimo to vnímám zákaznickou podporu jako ukázkovou. Jde o kvalitní firmu.

  • #21153 Odpovědět

   Jiří
   Host (Guest)

   Já jsem přešel k Bohemia Energy a rád, protože už nechci platit ty nehorázné ceny, které jsou nám tu diktovány. Vybral jsem si je jelikož jde o největšího alternativního dodavatele, který bude i do budoucna stabilní. Předpokládám, že časem ty menší firmy budou pohlceny těmi menšími, tak nechci aby se mi něco podobného stalo. Taky mezi těmi většími dodavateli mají stále výborné ceny, konec konců o tom je i článek zde na webu: http://www.cenyenergie.cz/nejlevnejsi-dodavatele-a-tarify-elektriny-dlouhodobe-srovnani/#/promo-ele

   • #21170 Odpovědět

    Robin
    Host (Guest)

    Z té tabulky je patrné, že Comfort Energy je na tom ještě o trošku lépe, jsem u nich a mohu potvrdit, že platím méně. Každopádně s Vámi souhlasím, alternativní dodavatelé mají smysl.

  • #20849 Odpovědět

   Praha
   Host (Guest)

   Dnes som mal tiež to štastie a prišli ku mne predajcovia od comfort energy. Už od začiatku mi boli divni pretože tvrdili že sú od PRE aspoň tak som ich pochopil. Po chvíli som zistil o čo ide a tak som ich zdržiaval čo to šlo. Prečítal som si pri nich dopodrovna každý riadok toho čo trebalo podpísať, dokonca mi volal šéfa pretože mi nevedel vysvetliť položky zo zmluvy. Nechal som si ešte pred podpisom vysvetliť ako sa dá od zmluvy odstúpiť (bolo to aj napísané v podmienkach toho čo sa podpisovalo). Nakoniec som to podpísal a hneď po jeho odchode som si urobil prechádzku do ich zákazníckeho centra a obratom odstúpil od zmluvy. Každopádne v tom zákaznickom centre nerobili žiaden problém a hneď všetko zrušili. Je pravda, že som zabil 2-3 hodini svojho času ale aspoň som ich zdržal a napálili o jedného dôchodcu menej 🙂 Taktiež musím uznať že majú sakra trpezlivosť a vedia byť docela dosť presvedčiví a celý čas tvrdiť že sa mi mení iba dodávateľ ale u PRE ostanem aj naďalej, čo logicky nedáva zmysel.

   Jo a po ich odchode som napísal aj do PRE aby neakceptovali žiadny požiadavok na zmenu dodávateľa. Inak na argumenty, že na internete som na nich našiel veľmi negatívne ohlasy boli dosť dobre pripravení a argumentovali pre dôverčivého človeka docela presvedčivo.

  • #20764 Odpovědět

   Bumbalek
   Host (Guest)

   Praktiky některých prodejců, jsou vážně na zvracení, nedávno mojí babičku v Brně, oslovil špatně česky hovořící obchodník od Comfort Energy a upezpečoval jí, že nadále u EONu zůstává a že Comfort Energy bude jenom hlídat, aby jí EON snížil cenu. Načež ona se jej zeptala, z čeho jsou vůbec placení a ten člověk jí řekl, že z daní nás všech. To už je vážně drzost ! Nejsmutnější na tom všem bylo, že údajně při sepisování nové smlouvy, se musela babička zákonitě podepsat alespoň 5x, jenže ona přísahala, že se podepsala pouze nějakou spec. tužkou do tabletu. Není to prasečina? Falšovat ještě navíc podpis? Jelikož mám právní vzdělání, ihned jsem celou situaci začal řešit a zároveň podal na obchodníka, potažmo celou společnost oznámení na ERÚ. V případě, že by se někdo ocitl ve stejné situaci, mohu poskytnout formulář, díky kterému nemusíte ani ty šmejd žárovky vracet. Zase tak dobře ošetřené, to nemají.

   • #21158 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

    Zdravím Vás, mohl byste mi zmiňovaný formulář poskytnout, prosím? Moji matku jeden takový šmejd vyloženě překecal, že to v obci předělávají všem, aby prý nebrali elektřinu z Německa, ale od nás, že to bude levnější a že jí dodavatel zůstane… no nehorázný lhář. Předem díky. H.(Teq@seznam,cz)

   • #21092 Odpovědět

    Jiřina
    Host (Guest)

    Taky bereme proud od Comfort Energy, smlouvu jsem potvrzovala jejich prodejci, který na mě nijak nenaléhal prostě mě přesvědčil argumenty, že jsou levnější a taky že jo.

    • #23661 Odpovědět

     Petr
     Host (Guest)

     Joo to oni argumentovat umí a jak dobře. Jsem jen rád, že jejich řeči nebyly planě do větru a co slíbili, tak se nám ve výsledku i pozitivně projevilo ve financích. Takže u nás doma Comfort v pohodě.

  • #19910 Odpovědět

   Sas
   Host (Guest)

   Doporučuji nahlásit na Energetický regulační úřad – http://www.eru.cz.
   Je tam kontaktní formulář.

   • #20101 Odpovědět

    alena
    Host (Guest)

    Taky jsem naletěla. U dveří mi zazvonila paní Táthová že prý je od PRE a že mi nabídne levnější ceny na elekrřinu a plyn,že jsou česká firma a PRE okoupili němci a mají vysoké ceny. Ještě mě ujistila že u PRE zůstávám. Chtěla po mě faktury všechno si ofotila do. tabletu.Pak mi řekla že se podívá jestli nic nedlužím a že za to dostanu dárek žárovky. vše se odhrálo tak rychle. Začala mi dávát podepisovat papíry jeden za druhým vždy si je ofotila a jeno m mi řekla u dvou papírů že to mám ty částky levnější které budu platit. A pak jsem podepsala smlouvu a ani jsem to nevěděla, Až druhý den když jsem přišla z práce tak mi došlo co se stalo . Ač jsem byla vždycky opatrná tak jsem nalítla. Chtěla bych prosím vás od někoho poradit s odstoupením od smluv. A také nevím jestli ty žárovky odeslat samostatně a odstoupení od smlouvy na žárovky taky samostatně, nebo dohromady. Jsem z toho dost zoufalá nevím si rady. Prosím poraďte kdo má s tím zkušenost. Díky

    • #20122 Odpovědět

     kahuda
     Host (Guest)

     1.:Žárovky poslat balíčkem zvlášť, včetně odstoupení od smlouvy na žárovky(je na jednom formuláři od nich)
     2.: Odstoupení od smlouvy na dodávku energií stáhnout z jejich webu, vyplnit, vytisknout a poslat doporučeně na stejnou adresu.
     Hlavně rychle!!!

  • #19864 Odpovědět

   jiri
   Host (Guest)

   jsou to prolhani ŠMEJDI a jen oblbujou stary lidi .

   • #19865 Odpovědět

    kahuda
    Host (Guest)

    SOUHLAS! Zrovna vypovídám smlouvu kterou uzavřel jejich „obchodní zástupce“ s naší 80letou babičkou, tvrdil že nejde o změnu dodavatele, že zůstává u EONu a že bude mít slevu 15 procent, navíc jí dal žárovky, za které by chtěli v případě odstoupení 2000Kč.- Takže, písemně vypovědět dvě smouvy- na dodávku elektřiny a na žárovky (ty poslat zpátky). Měl hoch velké štěstí, že jsem tam nebyl…

    • #20901 Odpovědět

     Ivan
     Host (Guest)

     Já jsem se stal jejich zákazníkem kvůli jejich cenám, které jsou jedny z nejlepších na trhu. Smlouvu jsem četl a nepřišlo mi tam nic tak zásadního, abych se s nimi nedohodl. Po dobu trvání smlouvy rozhodně nehodlám odcházel.

     • #24956 Odpovědět

      Milan
      Host (Guest)

      My jsme se orientovali podle kalkulačky na eru, kde je vše důležité shrnuto. Co jsem se na to díval, tak to u nich teďka rozhodně není marný a vychází to u nich cenově dobře a když se k tomu podepíše smlouva na dobu neurčitou, tak bych do toho šel znova taky.

  • #18749 Odpovědět

   Aleš
   Host (Guest)

   PODVOD, ZLODĚJINA, LHANÍ a NESMYSL NĚKAM PŘECHÁZET

   Dnes 22.1.2015 v Ústí nad Labem navštívil mou maminku údajně slušně vypadající mladík, který se představil jako pan HROMAS zaměstnanec společnosti ČEZ distribuce a že prý jí za společnost děkuje, že doposud využívala jejich služeb a nepřešla doposud k jinému dodavateli energie.

   Za toto jí jménem ČEZ předává dar v podobě 5x LED žárovek.

   Aby mohl doložit že tyto žárovky dodal potřeboval prý podpis na předávací protokol. Jelikož maminka znejistěla když viděla nápis COMFOR ENERGY tak ji pán požádal aby mu předložila výpis plateb a že prý ji ukáže že je ze správné firmy, které platí zálohy.
   Po předložení listiny od ČEZ ji ukázal na kolonku kde je napsáno standard COMFORT (náhodou se shodující název produktu s názvem společnosti). Tím maminka podepsala.

   Jsou to podvodníci protože pokud se za ČEZ vydává i jiný chodbový nabízeč až někde z Ostravy tak mi neříkejte, že je v té firmě na školení k tomuto nevedou. Ono se to pak těžko dokazuje kdo co jak říkal a myslel.

   Když všichni pochopí, že kabely a dráty tu vlastní ČEZ a plynové potrubí zas RWE a zůstanou u nich nebudou mít tu tito rádobysleva na proud šanci k podnikání a tím skončí i tyto podomní nábory.

   Nakonec co se ušetří na energii se zase tvrdě zaplatí za dodávku.

   • #18842 Odpovědět

    Petr
    Host (Guest)

    Dobrý den,chtěl bych se zeptat pane Aleši,jak to dopadlo? Taky byli u mě a podepsla jsem to a dostal i 5ks led žárovek jménem čezu,a tady ten týden mi přišla výpověd od čezu aže jestli se nechci k ním vrátit. Taky jsem ymslel že zůstávám u čezu a ne že přestupuji k jiné firmě. Díky za odpověd

    • #21093 Odpovědět

     Jiřina
     Host (Guest)

     My jsme spokojeni, přešli jsme s elektřinou i plynem a platíme méně, změna se vyplatila, žádné problémy nemáme.

     • #24267 Odpovědět

      Jindřich
      Host (Guest)

      My jsme s Comfortem taky spokojeni, proto jsme si je po zkušenostech ze starého bytu nechali nanovo zavést i novém zakoupeném bytě. Léta nám to u nich klapalo dobře a za dobrou cenu, tak proč to teďka měnit.

      • #25148 Odpovědět

       Emil Čech
       Host (Guest)

       Já jsem s nimi taky spokojen, hlavně když mi pomohli v mojí špatné finanční situaci, když jsem neměl skoro z čeho uhradit zálohu. Stačil jeden telefonát a z nepříjemné situace mi pomohli ven. Dosáhl jsem přeplatku a ten mi v tu chvíli pomohl k úhradě mé poslední zálohy.

     • #23436 Odpovědět

      Adam L.
      Host (Guest)

      4roky u nich a jsem stále spokojený, ceny se mi víceméně nijak nezměnily a když už, tak to bylo mou spotřebou. Jsem rád, že jsem se k nim dostal.

  • #15575 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Byl jsem včera podveden obchodním zástupcem Josefem Pšenicou, kdy mi celou dobu LHAL a vydával se za zástupce renomované firmy ČEZ. Měl v tabletu všechny informace o mých odběrných místech včetně čísla mého mobilu. Dal mi 5.ks žárovek za to že jsem udajně jejich ,,DLOUHODOBÝ ZÁKAZNÍK“ No-moje chyba že jsem podepsal, protože loga smlouvy byla přikryta papírem ale to mě neomlouvá. Druhý den mi volala nějaká jejich operátorka že je hovor monitorován, tak jsem ji řekl že je to dobře a celou situaci ji popsal. Říkala že jsem první případ se stížnosti atd.atd. Proto vás chci varovat před tímto podvodným jednáním zástupcu společnosti. Jedním slovem šmejdi.

  • #15459 Odpovědět

   Jarda K.
   Host (Guest)

   Mám za sebou práci u makléřské společnosti a tak zkušenosti. Proto, když přišla lepá děvčina s dotazem, zda mám správně fa za elektřinu, nevyhodil jsem ji ale vyptával se. Zkrátka, za půl hodiny neřekla jediné pravdivé slovo. Nejen polopravdy ale i úplné lži, ale nejhorší bylo jednání – nacvičené jak opice a navíc chytré reakce jsou problémem pro mnoho lidí, buď jednodušší, nebo starší, kteří ještě spoléhají na to, že se mluví pravda.
   Je tragédií, když takováhle firma kazí i mladé lidi (myslím jejich dealery). Ve dvaceti by se měli učit pravdu, ale zatím z nich rostou bezskrupulozní šmejdi.

   • #20762 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    Tohle bude o lidech asi jako všechno, mě od nich navštívila slečna, na jméno si dneska fakt nevzpomenu, ale byla fajn. Normální příjemná holka, která mi nabídla, že se dá uspořit, protože mají lepší ceny, než konkurence.
    Uvařil jsem ji kafe, pokecali jsme, smlouvu jsem ji podepsal a jsem asi dva roky u nich. Platím opravdu méně, takže jsem s nimi naprosto spokojen.

  • #15101 Odpovědět

   Jindřiška Průšová
   Host (Guest)

   Taky mě pěkně podvedli,přišla nějaká usmudlaná holka a že prý jestli vím,že CEZ přechází ke comfort energy.Vždyky jsem obezřetná,ale tentokrát jsem se nechala napálit..Manžel nebyl doma,tak to podepsala za něj a ještě mi dala led žárovky.Odpolede přijela dcera podívaly jsme se na internet a bylo nám to jasné,dostala jsem strašně vynadáno.Ten den jsem se ještě spojila se Čezem,ti mi poslali papíry na odstoupení a do 5 dnů jsem odstoupila.Ale pěkně to protahovaly,ten comfort energy,abych se nevešla do těch 5 dnů.A led žárovky musím vrátit do 30 dnů.Já přece nebudu za ně ještě platit poplatek za poštovné,tak jsem jim řekla ať si pro to přijedou.Nemáte s tím někdo zkušenosti.Šeru jim na žárovky,ale nechce si mi to posílat.

  • #15041 Odpovědět

   flk
   Host (Guest)

   Dnes u mě byli také. Že prý jestli mám nastavenu cenu podle domácích dodávek a ne ze zahraničí a že pracují pro ČEZ a RWE, že jen kontrolují, zda se „něco“, co se mělo převést na začátku roku skutečně převedlo. Zprvu jsem byl zmaten, šel pro vyúčtování a hezky jsem se na něj podíval za zavřenými dveřmi a nějaký typ dodávky nebo co, jsem tam samozřejmě nenašel. Tak jsem šel zpět ke dveřím a chtěl po nich doklad, pro koho dělají. Najednou z nich vypadlo něco o comfort energy, Tak jsem je vypral ven. Teď jsem se koukal na internetu na jejich ceník. Jal jsem se počítat. Na elektřině bych ušetřil 8kč měsíčně a zaplatil ale navíc 72Kč nějaký distribuční poplatek, který nyní neplatím. Podvodnící to jsou, pozor na ně, vypakovat hned, jak řeknou comfort energy!

   • #21484 Odpovědět

    Tomáš
    Host (Guest)

    Tak to musíte mít některého alternativních dodavatelů, protože já jsem ke Comfort Energy přešel od dominantního dodavatele a za tři roky co jsem u nich tak úspora oproti tomuto dodavateli byla přes tři tisíce, takže dost výrazná.

    • #23839 Odpovědět

     Roman
     Host (Guest)

     Jop, souhlasím, my to tak taky měli, jelikož ty smlouvy jsou s garantovanou nižší slevou, tak budou vždy lacinější než všelijaká společnost a to hlavně než ty monopoly. Takže z tohodle pohledu je smlouva od Comfortu super.

  • #14862 Odpovědět

   Eva Nováková
   Host (Guest)

   Podvodníci!!! Byli u mě dva mladí kluci a začli slovy, že zhruba před měsícem a půl chodil od E.onu formulář, který se měl vyplnit a poslat kvůli zlevnění dodávkly energií – díky přechodu z tarifu pro jižní Moravu na tarif pro jižní Čechy, Samozřejmě že o formuláři jsem ani nic nevěděla, vyžádali si staré vyučtování energií, vše si opsali, dali mi podepsat papír a hotovo. A celou dobu jednali jako za E.on!! O jiné společnosti nepadlo ani slovo. Hned dneska smlouvu vypovídám! Šmejdi! Pozor na ně !!!

   • #20850 Odpovědět

    Roman Semela
    Host (Guest)

    Nám se s Comfort Energy podařilo ušetřit a za to jsem rád a kdyby mě nenavštívil jejich zástupce, tak bych se ani nedozvěděl, že je taková úspora možná. Tímto díky

  • #14611 Odpovědět

   Iva Cizkova
   Host (Guest)

   Dodatek k mému předešlému mailu
   Vím, ze je to boj s větrnými mlýny…pomohla by masivní medializace jejich praktik a hromadné žaloby a stížnosti na ÉRU… I když asi ani to ne… Založili by jiné s.r.o. a pokračovali pod jiným nazvem firmy….. Ale je třeba, aby lidi čím dal víc slyšeli a četli o nekalych a podvodných praktikách…..
   Pokud my sami si dame pozor než něco podepíšeme, nemají pak takové firmy šanci…

  • #14554 Odpovědět

   Iva Cizkova
   Host (Guest)

   Stejna písnička jako za poslední 2 roky zveřejněnych příspěvku . CE navštívil moji 77 letou maminku s tím, Ze potřebuji zkontrolovat jakési papíry od EONu , které údajně zapomněla vyplnit a odeslat. Jako stary a poctivý člověk se lekla, ze ma něco v nepořádku a podepisovala…podepisovala. Bohužel i podstrceny prázdný papír.. Nechala je fotit si i její podpis mobilem… Vše ji vysvětlili tak, ze tomu věřila. Nezlobím se na ni .. Je stará a není právník. Rada pokud se již toto stane. Do 14 dnu poslat Odstoupení od smlouvy s odvoláním souhlasu k plné moci.., Odvoláni souhlasu s nakládání a shromažďování svých osobních údajů, Odstoupení od kupní smlouvy /žárovky/ a vrátit je….toto vše nejen doporučené, ale i s tzv. Dodejkou. Poté zaslat stávající mu dodavateli Odvoláni výpovědi / aby mohl jednat musí to mít samozřejmě písemné od Vás/ … V našem případe stačilo zavolat na EON…poslali tiskopis s vlastní odpovědní obálkou, kde jsme souhlas ze nechceme přejít podepsali. Cíli Comfort Energy neměli možnost převod uskutečnit. Tím se jim zapnul tipec a mohou vyhrožovat jak chtějí…a pokud někdo používá pro tuto společnost výraz smejdi… Je to pro ne hodně slabé osloveni. Nás ve škole jako děti učili starým lidem pomáhat…bohužel u nás byznys stojí před morálkou. Ps. Obchodního zástupce si podám osobně..není nesvéprávný, aby nevěděl k čemu se propůjčuje. Ani to ze jinou práci ne sehnal není omluva. Hodně zdaru a pevne zdraví všem co nalitli. Iva, /53 let

  • #14362 Odpovědět

   Radka
   Host (Guest)

   Také jsem se nechala nachytat!!!!!!!!! Jsou to lháři a podvodníci. Dali zdarma žárovky a když jsem je chtěla vrátit , což se při vypovězení smlouvy musí, tak mne to stálo ještě dost peněz, protože jsem je musela poslat poštou jako křehké zboží. Volala jsem proto OZ panu,,Suchánkovi ( to jméno si lidičky zapamatujte), aby si pro ty žárovky přijel, tak mně sdělil , že tam mám adresu, kam je mám poslat. Také tvrdil, že je od ČEZu a že se nám změní pouze dodavatel elektriky, ale firma zůstane stejná!!!!!!!Kecy. Večer jsem si to ověřila a zjistila jsem, že mě sprostě a podvodem převedli na Comfort Energy. Nevěřte nikomu, kdo bude tvrdit, že je od ČEZu a jde vám zkontrolovat, zda ČEZ dodržuje ceny, které jste si u nich sjednali a chtějí vidět i poslední vyúčtování. Jsou to Šmejdi, jak jsem se o nich dočetla. STYDĚLA BYCH SE TAKOVÝMTO ZPŮSOBEM VYDĚLÁVAT SI NA ŽIVOBYTÍ !!!!!!!!!

   • #14610 Odpovědět

    Iva Cizkova
    Host (Guest)

    Odpověď všem OZ z Comfort Energy.
    Když jste tak chytrý inteligentní upracovany a konáte vlastně dobro pro lidi-chcete jim ušetřit penízky…..proč
    1. Se představujete a vtirate lidem do bytu pod lzivou záminkou představujíc se za někoho jiného /takže podvod/
    2. Vyžadujete od lidi doklady s citlivými údaji, pokud byste řádně nabízeli produkt zboží…nepotřebujete k férové nabídce znat údaje a data stávajícího dodavatele. /podvod, lez/
    3. Chcete okamžitě podepsání smlouvy, tlačítek na lidi, využíváte moment překvapeni…ani právně vzdělaný člověk nedokáže během chvilky prostudovat řádně vaše smlouvy, VOP a další… Pokud byste byli vzdělaný..jistě byste to věděli /opět podvod a lži/, každy slušný obchodník u nekolikastrankovych dokumentu nechá dostatečný čas zákazníkovi na seznámeni se se smlouvou
    4. Vy vzdělanci .. 1-2 clenna domácnost seniorů se spotřebou do 1000 kWh aj… Ušetři díky Vám? Ani ne na vlastní pohřeb, protože to co jim následně způsobíte-psychika, ne spaní, stresy, zhoršení zdr. stavu… /jak se z toho vyvazat u CE a další s tím spojene/ je do hrobu přivede hodně brzy po návštěvách takovýchto ´odborniku a poctivcu‘
    5. Nerikate lidem celou pravdu…. Kolik konkrétně v Kč ušetři jejich domácnost, ohanite se jen prospekty s bombastickou procentní slevou, řeknete A ale ne řeknete B… Sankce, penále, těžkosti s odstoupením-vypovězením, ze se zdaleka neradite mezi TOPOLÁNEK nejlevnějších
    6. Kolik mate za jednu smlouvu? Kolik lidi musíte zblbnout a uzavřít smluv, aby vás ne vykopli a abyste si vydělali…kolik hodin denně pracujete a cpete do toho i vlastní náklady, aby vám ´poctivy zamestnavatel‘ CE dal mzdu… Odvádí za vás sociální, zdravotní? ..mate smlouvy na pracovní poměr? A co vás důchod jednou.. Když zaměstnavatel neodvadi… Nebohatne náhodou na Vás úkor když za vás nemusí nic odvádět? Platí vám přesčasy? Mate proplacenou dovolenou, nemoc…? A nepotřebovali byste náhodou jiný typ školení a znovu usednout do školních lavic… Abyste sami nenalitli svému zaměstnavateli? A to chcete radit lidem a pohybovat se v obchodě s energiemi, který je velmi složitý….

    Takto bych mohla pokračovat dal a dal…

    Bud jste nevzdělaný tupci s IQ tykve…nebo jste propadli masovému vymývání mozku… Také se tomu bežné říká sektářstvi apod….a nebo to děláte s úmyslem což už muže byt trestný čin…..
    Je to vás život, vaše svědomí, vaše morálka

    A propo… Předpokládám, že OZ , kteří konají pro CE .. nevlastní papíry na nesvepravnost /to by je omlouvalo/….

  • #14361 Odpovědět

   Judita
   Host (Guest)

   Dnes jsem se nechala nachytat a podepsala smlouvu s Comfort Energy. Jsou to podvodnici. Ackoliv tvrdi, ze se nejedna o zmenu dodavatele energii, tak se o ni samozrejme jedna. Moje blbost, mela jsem si vse poradne procist. Ale jsou presvedcivi, vsechna cest. Uz mam sepsane vypovezeni smlouvy s CE a zaroven jsem kontaktovala stavajici dodavatele (CEZ a RWE), aby nic nemenili. Budu jim to muset jeste potvrdit pisemne. Ach jo. Nenechte se nachytat jako ja. Priste podobnym podomnim prodejcum nakopu prdel. No co uz, taky zkusenost.

   • #20699 Odpovědět

    Luděk
    Host (Guest)

    Za sebe musím říct, že jsem s firmou Comfort Energy spokojenej i když jsem si vědom, že nemaj nejlepší pověst, proto sleduju stále ceny energií, abych měl představu. Ale fakt, že jsou levnější než můj původní dodavatel. Administrativně to maj taky zvládnutý, protože vyúčtování chodí včas. Každopádně až nebudou tak levný, tak klidně přestoupím.

  • #14358 Odpovědět

   Anonym – Liberec
   Host (Guest)

   Tak jsem byl dnes na pohovoru u Comfort Energy a to na pozici „Zapisování odběrných míst plynu a elektřiny“ a najednou že už tu pozici mají obsazenou a že hledají řidiče. Ptal jsem se co to tedy obnáší a co by bylo mojí náplní práce, ale na to mi bylo odpověděno že nemá čas mi to všechno podrobně vysvětlit a bych musel s jedním z kolegu přímo do terénu. Šel jsem na pohovor kvůli zapisovaní a ne abych chodil od jednoho domu k druhému a nabízel elektriku nebo plyn. Jednoho človíčka jsem se ptal co přišel také na pohovor jestli do toho půjde a nebyl z toho moc nadšený co mu bylo řečeno a že spíše ne. Comfort Energy lže v inzerátech o práci!!! Jak píše Anonym z Prahy… Pro příště se jim vyhnu obloukem a doporučuji to i všem slušným lidem!

  • #14077 Odpovědět

   Anonym
   Host (Guest)

   Mám stejnou zkušenost se společností Comfort Energy, ale v Praze. Reagoval jsem na inzerát, ve kterém hledali řidiče. Na pohovoru s panem Suchánkem (Praha, ul. Prosecká 64 – budova A) mi bylo sděleno, že budu rozvážet léky do lékáren (ani slovo o prodeji plynu nebo elektřiny). Hned první den jsem nastoupil do vozu spolu s dalšími lidmi. Až po cestě jsem se dozvěděl, že se nejedná o rozvoz léků, ale o prodej plynu a elektřiny, a tak jsem si zase ihned vystoupil. Pokud Comfort Energy lže už v inzerátech o práci, a následně pak při pracovních pohovorech, vypovídá to o společnosti hodně. Pro příště se jim vyhnu obloukem a doporučuji to i všem slušným lidem!

  • #13950 Odpovědět

   Honza – Tábor
   Host (Guest)

   Zdravím, 3.9.2014 v 16:30 zazvonil pan Buchar (776 251 212) na mé dveře na Sídlišti nad Lužnicí a chtěl poslední vyúčtování za energie. Jen se představil a když jsem se ho ptal odkud je, odpověděl, že z E.ONu a jde zkontrolovat, jestli u mě proběhlo zlevnění silové energie o 15%, které dodavatel slíbil. Účet ani smlouvu jsem neukázal s tím, že ho/ji nemám po ruce a nechal mi telefonní číslo, na který se mám ozvat, až budu účet i smlouvu mít a přijede. Fakturu pomocí programu předělám na slevy 20% plyn a 25% na el. energii, vytisknu a panu Bucharovi zavolám. Není to ani rok, kdy jsem takto rušil smlouvu prarodičům, kteří podepsali s CE, stejný postup. NECHCI RADU, NECHLUBÍM SE, SDíLÍM ZKUŠENOST

   • #14190 Odpovědět

    Alena – Třeboň
    Host (Guest)

    Mám stejnou zkušenost v Třeboni s obchodním zástupcem Comfort Energy Prodej s.r.o. paní Marií Heráňovou (tel.723 052 878), která přesně stejnými slovy neúprosně vyžadovala ode mne faktury za elektřinu a plyn s tím, že kontroluje regionální slevu od E.ON. Nepřipadalo mi to příliš věrohodné a tak jsem ji žádnou fakturu neukázala. Měla jsem velké štěstí, protože až dosud jsem netušila, že náš „právní řád“ umožňuje změnu smlouvy i přes Internet. Tedy i na základě dat, získaných podvodným způsobem.

  • #13946 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Zítra jdu na výběrové řízení zapisování odběrných míst. ALe jak tady čtu ty diskuze ….. existuje vůbec tahle pozice? Mám to tam hodinu cesty, tak abych tam nejel zbytečně.

  • #13925 Odpovědět

   František Vomáčka
   Host (Guest)

   ČEZ Prodej s.r.o. podniká v rozporu s právním řádem ČR, a mezinárodními smlouvami. S ČEZ Prodej s.r.o. ani jeho právním předchůdcem jsem nikdy neuzavřel žádnou smlouvu, nepodal přihlášku k odběru elektrické energie, tedy jde jednoznačně o plnění bez právního důvodu, ale ČEZ si vynucuje u soudu rozsudek, že zaplacením faktury jsem uzavřel smlouvu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Přitom ČEZ Prodej s.r.o. porušuje ustanovení energetického zákona, občanského zákoníku, zákona o ochraně spotřebitele a Směrnice EU.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • #13288 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Mít za dodavatele Eon, Čez, RWE, PRE ? tyto společnosti přeplácíte docela o velké částky za rok.

   ale zase Comfort Energy – je sice levnější než Eon, Čez, RWE, PRE ale jsou jsou i levnější dodavatelé
   tady si to můžete přímo vypočítat

   http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx

   Například v Německu, Rakousku si lidé mění dodavatele každý rok

   Podle toho který je pro ně nejvýhodnější…..

   Jenom bohužel v ČR je dost zabedněních lidí co mají špatné názory na to že je něco nové

   lepší platit méně České Firmě než více peněz cizincum…..

   přeberte si to samy

   Psal bývalý Obchodní zástupce Comfort Energy

  • #13197 Odpovědět

   Marketa
   Host (Guest)

   Comfort e. už nikdy nikdy v životě!!!!!! Už 3 měsíce se jich snažím zbavit a chodí mi faktura,za fakturou… Už mám takovou chuť skočit jim do zubů!!! Brzy tam udělám randál a to se pobavím… Plus jim pošlu kontrolu…sami nevědí,co mi posílají;)))

   • #21718 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    Tož to já su s nima spokojen, chtěl jsem k nim k vůli dobrým cenám co mají a to se mi projevilo ve vyučování, které mám lepší než jsem měl předtím, tak u nich u zůstanu.

  • #13188 Odpovědět

   Renata
   Host (Guest)

   Právě řeším stejný problém jako mnoho diskutujících přede mnou. Zástupci této firmy totálně spletli moji 80 letou maminku a bez toho, aby jí řekli, že mění dodavatele elektřiny, jí nechali podepsat smlouvu. Namluvili jí, že jsou z „elektrárny“ a potřebují jen něco ověřit a nic se pro ni nezmění…… a pod.
   Je to hnus, jak tito lidé postupují.

  • #13166 Odpovědět

   tomáš
   Host (Guest)

   Tak jsem hledal práci a pár dní jsem dělal pro Comfort Energie. Musím říct, že člověk skutečně trochu ušetří (např. oproti Čezu), ale není to nic závratného – pár stovek za rok. Skryté poplatky nemají žádné, nicméně jako dárek dávají 8 led žárovek v hodnotě 2000. Ovšem ve chvíli, kdy během měsíce vypovíte smlouvu, chtějí po Vás tyto 2000, protože zároveň se smlouvou o novém dodavateli, podepisujete také obchodní smlouvu na žárovky. Hlavní problém je ovšem v jednání těchto obchodníků. Nejsou to vyloženě svině, ale přesto lžou (např. tvrdí že před 3/4 rokem čez, nebo pre posílalo obálky o regulaci a fixaci ceny a vy jste měli jednu z nich poslat na zpět – to je lež, žádné dopisy nikdo neposílal. Ale v tu chvíli po Vás chtějí fakturu, aby zkontrolovali údaje a nastavili Vám slevu. Jakmile fakturu přinesete, věřte, obchodník má vyhráno a Vy nevíte jak, a máte v ruce novou smlouvu o dodavateli a podepisujete. Obchodníci se nepředstavují jako Comfort energie, ale jako energetika, obchodník Vám nikdy neřekne, že se upisujete na 2 roky , obchodník Vám přepíše v klidu smlouvu, kterou jste uzavřeli např před měsícem s jiným dodavatelem atd. V souhrnu: uzavřete-li takovou smlouvu nic jste nepokazili. Nicméně jste naletěli člověku, kterého zajímají jen a jen prachy a Vy ne (a v průměru si vydělají od 30-50k čistého, i když za velice tvrdou práci – pracuji od po do pát od rána a vrací se domů kolem deváté večer a neustále je někdo posílá do háje. Já na to neměl – i za ty prachy.

   • #13700 Odpovědět

    Pavel
    Host (Guest)

    Jak tvrdíte nejsou s….., ale lidem lžou. Nejen na ČEZ, ale i na EON a RWE.
    Praktiky typu nemáte českého dodavatele tak nemáte slevu, kontrola faktur a podobně. Denní vymývaní mozků a podobné praktiky jsou běžné. Zákazy podomního prodeje je nezajímají. Přihlaste se na seminář v Brně a zjistíte co jsou zač. brno@comfortenergy.cz.
    Neskutečné lži jak se dopracovat ke smlouvě. Pavel

  • #12610 Odpovědět

   petra
   Host (Guest)

   Právě dnes nás navštívil mladý pán se slečnou, představili se jako pracovníci našeho stávajícího dodavatele energií. Že prý se jen sepisují nové smlouvy a neustále nás ujišťovali, že určitě zůstaneme u stávajícího dodavatele, bla bla atd. Bylo mi divné, že na nové smlouvě není jediné logo firmy, od které energie odebíráme, tak jsem se zeptala strýčka googla, kde jsem se dozvěděla, že s naším dodavatelem nemá tato firma pranic společného. Volala jsem tedy na operátora. Paní mne upozornila na to, že i pokud nic nepodepíšete, může tato firma zneužít citlivé údaje z faktury, a to tak, že za Vás jednoduše změní smlouvu na dodavatele energií přes internet. Takže jsem milou slečnu požádala o veškerou dokumentaci, kterou si mezitím sepsala a rychle je oba vyprovodila z našeho pozemku.
   I kdyby firma Comfort Energy měla bůh ví jak skvělé ceny, jejich jednání je podvodné, a tedy nepřípustné. Dle mého názoru by se mělo trestat, ale to bych toho asi chtěla moc.

  • #12438 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   V případě že odstoupíte od Smlouvy musí CE toto akceptovat, je to jednostranný právní úkon. Pokud by se tak přeci jen nestalo, po stížnosti zakročí ERÚ. Tahanice nebudou. Chcete-li mít jistotu informujte stávajícího dodavatele, Zašle Vám žádost o setrvání u původního dodavatele a na OTE případné podání CE přebije.

  • #12405 Odpovědět

   JanS
   Host (Guest)

   Dobry den, i ja se nechal vcera napalit, pan s pani byli velmi presvedcivy (a ja hloupy) a rikali, ze je vse dle zakona, ze o tom CEZ vi, a ze je nutne zmenit dodavatele na CE, prochazeli se mnou faktury.
   Chci se zeptat lidi, co odstoupili od smlouvy pres postu doporucene s dodejkou (diky moc Srixi za podklady!), jestli vse nakonec dopadlo „dobre“ a smlouva s podvodnym dodavatelem byla uzavrena, nebo jestli mam cekat problemy a tahanice.
   A lide, apeluji na Vas, opravdu NIKDY neotevirejte NIKOMU, koho neznate. Nesmirne podnetna zkusenost pro me, a to jsem byl jeste v takovem transu, ze si ofotili mou obcanku… Pripadam si jako onen naivni duchodce, nad kterym kroutim hlavou vecer u zprav 🙁 a zaslouzim si jen obraceni oci v sloup od ostatnich… chjo. Mel bych napsat na UOOU?

  • #12216 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   Zajímalo by mě kolik lidí co tady píšou přehnaně špatné reference pracuje u Eonu, Čezu, PRE ??? lidi vzpomatujte se že je něco nové a vy to neznáte, to ještě neznamená že je to špatné….

  • #12036 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Vyhodit je rovnou od dveri. Mlady pan mi mezi dvermi tvrdil, jak pracuje pro E-On a chtěl videt inkasni listky, aby vedel, zda jsou ci nejsou aktualizovana data. Naletela jsem, pozvala ho dal, malem mu uvařila kavu s tim, ze mi slevni za E-on mesicni poplatky. Když vytasil brožurky COmfort Energy, zacalo mi vrtat hlavou, od kdy se tak E-On jmenuje a zda nemá partnera s timto jmenem. Hezky jsme se rozloucili, pan si vse oskenoval, az pote mi doslo proc. Nastesti jsem rychle vletěla na toto diskuzni forum a pochopila. Vyletela ze dveri, vyskubla mu smlouvy z rukou a poslala ho doprdele. Koktal jak male decko!

   • #21169 Odpovědět

    Robin
    Host (Guest)

    Já jsem u Comfort Energy spokojen, vše co bylo třeba zařídit šlo snadno pomocí telefonu, Platím rozhodně méně než u původního dodavatele a žádné obtíže jsem s nimi neměl, doporučuji.

  • #11883 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Lidi nevím proč tady hážete špínu je to o jednotlivých obchodních zástupcích, Sám má CE na baráku už 2 roky v sazbě D45 spotřebě cca 12 Mw/h mi to šetří několik tisíc korun oproti Eonu za rok,

   Nebojte se změn jsou to vaše peníze.

   • #20902 Odpovědět

    Ivan
    Host (Guest)

    Souhlasím Petře, taky jsem s nimi spokojen, platím míň a za celou dobu co jsem u nich, tak jsem neměl žádné komplikace. Smlouvu jsem přečetl a nezdá se mi nějak závadná.

    • #25468 Odpovědět

     Derner
     Host (Guest)

     Prý závadná, to užití slova mě celkem pobavilo ve spojení se smlouvou. 😀 U nás to taky bez problémově funguje, nevím na co si lidi stěžují. Když to spočítám tak dohromady už jsme u nich třetím rokem a rozjíždíme čtvrtý. A ceny zatím stále dobré bez extrémních výkyvů.

  • #11802 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Tak to se stav i s manažerem, můžete mi tu zamést.

  • #11779 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Speedy, přesně podobní tupouní jakým jste a kteří o zmně dodavatele ví jen jak vyplnit Smlouvu a žvanit blbiny distribuci, zákonné slevě, americkém ČEZu a podobnejm hovadinám. Přesně Vy, devalvujete změnu dodavatele v synonymum slova podvod. BTW. každá společnost odpovídá ze všechny své prodejní kanály….

   PS. 25k které můžete dostat a to opakovaně by Vám tu hlavičku pěkně ochladilo. Takže lidi, volejte 🙂

  • #11692 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   U mne se nestavujte, produkt je podprůměrný, Zastavte se až budete mít Smlouvu na dobu neurčitou a slušnou cenu…

  • #11671 Odpovědět

   radek
   Host (Guest)

   Lidi…..neplivte a pochopte, že nebýt českých dodavatelů, tak platíme za elekriku i plyn 3x tolik !!!! Eon, rwe a další dominanti si z nás dělaj dojný krávy a kdyby k Vám nepřišli domů s nabídkou, tak ani nevíte, jak to je !!! Tak to svým babinkám a dědečkům vyřidte vy !!!! Jste chytří ale jen plivete a sami necháte svoje blízké platit třeba i 9000,- za rok navíc !!! Kdo je rozumnej, tak platí mín čechům a ne víc němčourům !!!! nazdar !!!
   P.S. nebojte……stavím se ……..a neplivte na produkt, ale na obchodáky…….produkt je max.výhodnej !!!

  • #11164 Odpovědět

   Alča
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   má někdo osobní zkušenosti s výběrovým řízením na místo pracovníka pro odečet plynu a energie u CE (existuje vůbec tato pozice)?
   Děkuji.

   • #11614 Odpovědět

    Radka
    Host (Guest)

    Mám naprosto čerstvou zkukšenost s touto společností. Cca před hodinou k nám do domu v Brně vtrhli 3 mladíci pod záminkou, že jdou kontrolovat stav plynoměrů a elektroměrů. Nebylo jim naprosto rozumět, co vlastně chtějí, tvrdili, že jim MUSÍME ukázat faktury, že je to naše povinnost ze zákona… Když jsme se se sousedkou ptaly, o co jim vlastně jde, začali na nás řvát, takže jsme na ně zavolaly městskou. Na to jeden z nich utekl, druzí dva nám na naše naléhání řekli svá jména, ale po příjezdu policie se ukázalo, že si je vymysleli…. Policisti je vykázali, celé to divadlo trvalo skoro třičtvrtě hodiny, no děs běs. takže před touto firmou VARUJI!!!!, nabírají lidi na úřadech práce a vůbec je nezajímá, co jsou zač….

   • #11238 Odpovědět

    Srix
    Host (Guest)

    Ta pozice neexistuje. Jedná o podomní prodej: zapisování (smluv) plynu a elektřiny.

  • #10636 Odpovědět

   AlešT
   Host (Guest)

   Poslal jsem to hned druhý den, dodejka už mi taky došla. Pro jistotu jsem kontaktoval stávajícího dodavatele. Teď už jen čekat až pošlou vyrozumnění.

  • #10625 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Stačí jenom odstoupení od smlouvy,vzory jsou na internetu.Hlavně to pošlete včas a doporučeně s DODEJKOU a žádejte o písemné vyrozumění,že akceptují vaše odstoupení.

  • #10566 Odpovědět

   AlešT
   Host (Guest)

   Zdravím Vás, jsem dalším „chytrákem“ který se dnes nechal napálit. Takže potřebuji poradit, stačí zaslat odstoupení od smlouvy na CE nebo musím i nějaký dopis na můj zatím stávající Eon. Děkuji

  • #10200 Odpovědět

   AnettaB
   Host (Guest)

   Ten vítací dopis chodí automaticky, také mi přišel,ale přesně po 30 dnech, které na to mají mi přišlo i akceptování zrušení smlouvy.

  • #10152 Odpovědět

   JoD
   Host (Guest)

   Patřím mezi hlupáky, kteří něco podepíší a teprve pak se podívají na internet. Přišel agent 3.4. (údajně se jmenuje Čapka) s „pohádkou“., že je z ČEÚ a že kontrolují dodavatele, atd. atd. …., viz výše. V záhlaví je „Smlouva o poskytování služeb“ (Smlouva o sdružených službách dodávky), vše chtěl urychleně podepsat a zmizel. Teprve po odchodu agenta jsem zjistil, že jsem podepsal přestup ke CE. Druhý den jsem odeslal dop. dopis o odstoupení od smlouvy, který je zatím bez odezvy, ale 11.4. mně přišel dopis z CE, že mi děkují a gratulují, že jsem k nim přestoupil.

  • #10038 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Mám zkušenost s Comfort Energy, jsem zákazníkem a jsem doposud spokojen.
   Bohužel mí rodiče se dostali do svízelné situace, kdy přišel agent jako že patří ke CE a řekl, že končí období a musí prodloužit smlouvu, aby mohli dál být spokojenými zákazníky. Po jeho odchodu, do té doby, spokojení staří lidé (mezi 80 a 90 lety věku) zjistili, že jim dal podepsat smlouvu k CENTROPOLU a to dost, jak jinak, nevýhodnou. Tou hyenou je pan zlatokop FÁRA a už dávám dohromady fakta aby mu to neprošlo.

  • #10027 Odpovědět

   silva
   Host (Guest)

   Moji 83letou maminku dostali v pondělí. Dneska už sepisujeme odstoupení od smlouvy.

   Nicméně – podomní obchodníci od Comfort Energy evidentně lžou neustále stejně, i u mojí maminky se vydávali za zástupce „jejího“RWE a tvrdili, že jen převedou její smlouvu z Ostravy do Brna či kam. A že mají pro ni zvýhodněný tarif a blablabla. (Vynechme fakt, že RWE není z nejlevnějších poskytovatelů energií, ale ke šmejdům jednajícím jako CE bych nepřešla, ani kdybych měla platit dvojnásobek toho, co mi slibují.)

   To lhaní se jim dokázat nedá, svědci při něm nejsou, na to jsou CE kejklíři dobře mazaní. Ale v jednotě je síla a stejně podvedených už je docela hodně na to, aby to taky mělo svou váhu – nestálo by za to sepsat všechny podobné případy se jmenovitými přesnými údaji kdokdykde a poslat na ERU nebo ČOI?
   Taková firma by za podobné praktiky klamání zákazníka měla přijít o licenci.

  • #10019 Odpovědět

   Radim
   Host (Guest)

   Mám jen pár obecnějších poznatků, ale předem: ano, babička podepsala změnu na Comfort Energy, a ano, posíláme písemné vypovězení smlouvy…

   PRO NAPÁLENÉ : Určitě se nestyďte přiznat chybu a co nejrychleji zrušte jakékoliv změny smluv, které jste neplánovali, a které Vám byly vnuceny proti Vaší vůli nějakým šíkovným (a šikovně vyškoleným) obchodním zástupcem…pár stovek ročně nestojí za budoucí komplikace a náklady. Solidní obchodník NIKDY nemá problém nechat smlouvu na pár dní k prostudováni, nikdy…

   PRO ŠMEJDY (hlavně R.D. a Pavlína, fakt jsem se zasmál…) : u Vás mohou platit snad jen dvě varianty – buď jste placení za nějakou formu trollení a sabotáž diskuzí, a to byste se nejspíš měli zamyslet nad změnou povolání (žaludeční vředy nebo něco vážnějšího za ty výplaty určitě nestojí). Anebo tomu, co tu píšete, opravdu věříte, a to je mi Vás opravdu líto. P.S.: Dávejte si pozor na gramatiku, ty Vaše špatně psaná ýčka mne nejednou rozesmála, za což dodatečně děkuji 🙂 Zvláštní je, že s tím mají problém všichni místní trollové…

   A na závěr VELIKÉ DÍKY pro SRIXe !!! Člověčě, takové energie a ono to vůbec není marný 🙂 Myslím, že spoustě lidí jsi fakt pomohl otevřít oči.

   Děkuji moc, Radim

   • #10039 Odpovědět

    Srix
    Host (Guest)

    Děkuji, potěšilo 🙂 Srix

   • #10021 Odpovědět

    Radim
    Host (Guest)

    *ta Vaše ýčka – kibicuji a sám upadnu – hanba 🙂

  • #9930 Odpovědět

   Evžen
   Host (Guest)

   Najednou od Comfortenergy přišel dopis , že mojí matce gratulují -že se rozhodla fixovat smlouvu na 3 roky… Pointa je v tom že mé matce je 90 let a vůbec netuší co se děje.. A teď se snažím zjistit kdo za tím v Comfortu stojí.. Zatím zdá se, nemám šanci-nevíte kdo Comfortenergy ze zákona má dozorovat..

  • #9830 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Romane, míchate hrušky a jabka. Ceny pro rok 2013-2014 a 2012-2013 jsou někde jinde napříč celým trhem. Porovnávejte ceny za aktuální období pokud chcte porovnávat opravdovou úsporu 🙂 Pokud toto neuděláte, pak má Váš příspěvek vypovídající hodnotu padajícího listu, tedy nulovou.

  • #9819 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Pokud máte smlouvu na dobu určitou výpovědní lhůta je 3 měsíce.Jestli-že vám ještě nezahájili dodávky tak můžete poslat odstoupení od smlouvy.Tady je termín 5 dní před plánovaným započetím dodávek.Ať budete posílat kteroukoli variantu vždy to pošlete doporučeně s dodejkou.
   Jinak jestli se mám vyjádři k vyúčtování,které mi poslali tak jsem se nestačila divit.Mám 2 odběrná místa.Chalupu kde jsem jen přes víkendy od jara do podzimu a celou zimu je zazimováno tak doplácím 2500Kč a to nemám malé zálohy.U EON jsem vždy dobírala kolem 800Kč.Tak kde je ta úspora?Navíc to co předvedli na konci roku tisíců lidí byla velká sprosťárna to se můžete dočíst v předešlých příspěvcích.Mně se konečně povedlo od nich odejít a věřte,že mě to stálo hodně nervů a jen proto,že v této společnosti jsou lidé kterým nejde o spokojenost zákazníka,ale pouze o co nejvíc zbohatnout a neštítí se vůbec ničeho
   Vzory pro odstoupení i výpověď jsou ke stažení na internetu..

  • #9818 Odpovědět

   Rybnik
   Host (Guest)

   Já bych také chtěl zrušit smlouvu s Comfort Energy,ale nevím podle jakého § nového obč.zákona.Poraďte!!

  • #9790 Odpovědět

   roman
   Host (Guest)

   no dobrej den..taky u nas byli z comfortu ale uz minulej rok, ted doslo vyuctovani a spocitali sme že oproti dominantovi coz je eon, jsme usetrili 5000 necelejch,mame rodinny dum a proto je spotreba za el dost velka.Jak sem cetl nektere prispevky tak nikdo se nevyjadril k zadnemu vyuctovani …tak az vam prijde tak neco melte.. 🙂 a nebojte se toho neco zmenit…ono to nemusi bejt dycky spatny…ale sam sem tomu neveril 🙂

  • #9641 Odpovědět

   Vojta
   Host (Guest)

   Právě jedno odstoupení od smlouvy píšu pro svou babičku, kterou dnes (už po druhé) zase nachytali 🙁
   Mustr vypadá asi nějak takhle:
   ____________________
   COMFORT ENERGY s.r.o.
   Na Poříčí 24–26
   110 00 Praha 1
   V dne
   Věc: Odstoupení od smlouvy
   Vážená paní, vážený pane,
   Na základě zákona č 165/2012 Sb. § 57 Občanského zákoníku, odstupuji od smlouvy
   č. , uzavřené dne
   Činím tak v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami Smlouvy, článek K odstavec 3
   Zároveň tímto ruším plnou moc, která Vám byla poskytnuta na uzavření smlouvy.
   S pozdravem
   -podpis-
   ———————————

   Jedná se o odstoupení od smlouvy uzavřené mimo prostory společnosti – tedy uzavřené podomními prodejci. Mustr mám z loňského roku a stačilo jenom přepsat z „Bohemia Energy“ na „Comfort Energy“ – adresa je stejná – a změnit písmeno článku a odstavce ze Všeobecných podmínek – oproti smlouvě od BE mají podmínky jinak poskládané, dalo mi práci, než sem to v nich našel :-)) Označení zákona by mělo být platné, pokud jsem na omylu, prosím opravte mě.

  • #9602 Odpovědět

   AnettaB
   Host (Guest)

   Také jsem jednoho dne naletěla, po opětovném uklidnění, že u ČEZu zůstávám a že se jedná jen o formalitu jak mít levnější tarif, jsem samozřejmě smlouvu podepsala. Následující den jsem od smlouvy ihned odstoupila. Na jednání s firmou si ale nemůžu stěžovat. Na zákaznickém centru se mnou vždy jednali se slušností, odpověděli mi na všechny otázky a akceptaci odstoupení od smlouvy poslali včas.

  • #9582 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   je to hrůza co si oni dovolí 🙁 ale hned ráno jsem šla na poštu a dopis odeslala i s dodejkou,tak doufám,že je vše za mnou a bude to v klidu.pokud mi někdo u dveří zase zavoní a bude něco chtít,že to EON chce,tak odmítám a na EON si radši zavolám a vyřeším vše přímo s nima.už nikomu nevěřím 🙁 tenhle taky tvrdil jak je od EON a přitom nebyl a málem mě převedli jinam :-/

  • #9581 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Jano,chce to jen pevné nervy a hlavně vydržet.Šmejdům se nesmí ustupovat.Na odstoupení teď máte asi 10 dní-nejsem si úplně jistá,ale nějaký termín tam a kdybyste to nestihla tak potom ještě se může odstoupit 5 dní před započetím dodávek.To byla moje situace a spoustu dalších podvedených lidí a přesto mi dodávky zahájili a trvalo to právě ty 2 měsíce než mi odstoupení akceptovali.Pořád se na něco vymlouvali.Nejdřív,že si musím najít nového dodavatele,když jsem jim oznámila,že už ho mám tak zase,že se musím vrátit k původnímu,ale tam mi oni právě smlouvu vypověděli.No prostě vše schválně prodlužovali,ale zaplať pánbůh už je vše vyřešené a to k mojí spokojenosti.Vrátila jsem se po několika letech co jsem byla u jiných společností zase zpátky k EON,který má v našem kraji svoji distribuční síť.Proto přeji pevné nervy a VYDRŽET!!!!!!!

  • #9536 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Ivanko,děkuji moc 😉 zrovna pročítám zpětně příspěvky a je to děs.co se tu píše,tak i mě nakecali.fakt kdokoliv ted zazvoní a bude nabízet cokoliv,tak letí hodně rychle.jsem fakt naštvaná a nejvíc sama na sebe jak jsem se dokázala nechat oblbnout,ale i když jsem jim řekla,že o nic nestojím,přecházet taky nechci,tak pořád říkali,že nepřecházím,že jen musejí přepsat tu adresu,protže jsem to písemně neodeslala jak mi to EON poslal.řekla jsem že jsem si jistá,že jsem náké papíry posílala,ale oni na mě že to bylo na tu špatnou adresu a já blbka naletěla.fakt mám chut na ně podat trestní oznámení jak klamou a lžou lidem,ale tím si stejně nepomůžu 🙁

  • #9535 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Jano, určitě napište odstoupení odstoupení od smlouvy vzory jsou na internetu.Ale myslím, že by i stačilo klasicky napsat -odstupuji od smlouvy a číslo a adresu odběrného místa a na závěr, že žádáte o písemné vyrozumění na adresu zákazníka.To vše pošlete doporučeně s dodejkou.Věřte, že já jsem s nimi měla hrozné potíže.To si můžete přečíst v předešlých příspěvcích.Teď už konečně mám od nich vše písemně potvrzené,ale trvalo to dva měsíce a to už jsem jim pohrozila stížností na ERU a soudem.

  • #9532 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   a ani nevím jak to kdyžtak napsat 🙁

  • #9531 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Myslíte? ta paní mi řekla,že to okamžitě zrušila a psát nikam nemusím,tak doufám,že tomu tak je 🙁 řekla jsem jí jak se mnou vypekli,že mi řekli,že nepřestupuju,ale jen měním adresu a ona,že to tak není,že jde o přestup k nim,ale pokud si to chci rozmyslet,že mám ještě 30 dní a pak to můžu zrušit písemně,nebo že to ona zruší okamžitě u ní,tak jsem řekla at to zruší a potvrdila mi,že je vše zrušeno :-/

  • #9530 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Jano, napište odstoupení od Smlouvy, Smlouvu jste uzavřela písemně a pokud se podíváte do všeobecných obchodních podmínek, tak i odstoupení je třeba zaslat písemně….

  • #9529 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   tak i já bohužel naletěla.Byli u mě dneska a říkali,že stále zůstanu u EON,jen přejdu z Brna na České Budějovice.stále jsem zdůrazňovala,že nestojím o jiného dodavatele a přecházet nechci a oni mi stále říkali,že nepřecházím,že jen měním tu adresu,takže prostě mě oblbli a jen a jen lhali.opravdu přístup hrozný a příště kdokoliv zazvoní u dveří a bude něco nabízet,okamžitě je vyhodím!!!! naštěstí teda volali ten ověřovací telefonát a paní mi řekla,že mi smlouvu ruší a nepřecházím,tak budu doufat,že mi za 3 měsíce nepřijde papír,že mám změnu dodavatele 🙁

  • #9514 Odpovědět

   Šárka
   Host (Guest)

   Tak bohužel i já jsem naletěla Comfort energy. Sama mamce a babi vtloukám do hlavy, ať si nikoho nepouští do bytu a hlavně nic nepodepisují no a dnes jsem udělala stejnou blbost. Pán byl velice milý a hlavně ukecaný. Celou dobu mluvil tak, jako kdyby byl zaměstnance ČEZU, vysvětloval jaký je pro mě nejvýhodnější tarif atd. atd. Nakonec jsem ho pustila dál. Aniž by něco řekl, tak začal vyplňovat smlouvu. To už mi začalo být divné, proč když je od ČEZU, chce podepisovat jinou smlouvy. Několikrát jsem mu řekla, že nechci odcházet od ČEZU a on stále omílal, že neodstupuji od ČEZU, že vše zůstane jak je, faktury, zálohy, vyúčtování. Konkrétně jsem se ho zeptala, zda mi roční vyúčtování přijde od ČEZ a on mi na férovku do očí tvrdil, že ano, že pouze podepisuju tarif, abych měla snížení ceny za el. a plyn. No prostě jsem naletěla a podepsala. A to si ještě stihl během svého hereckého výstupu naskenovat mé faktury od ČEZU. Hned, jak jsem za nimi zaklapla dveře, začala jsem si v klidu vše pročítat ve smlouvě a pak na internetu a bylo mi to jasné. Ještě ten den volala operátorka z CE ohledně potvrzení smlouvy, tak jsem se trochu rozčílila a řekla jsem jí, že ji potvrzovat nechci. Paní byla milá, ptala se proč, tak jsem jí to řekla a ona tvrdila, že tedy ruší v systému sepsání smlouvy. Požádala jsem ji, zda mi to mohla poslat písemně a to už se jí nechtělo. Prý pokud mi nestačí její slovo, že to opravdu zrušila, mám si napsat písemně. Tak hned zítra s tím jdu na poštu a doufám, že odstoupení od smlouvy do 30dnů proběhne v pořádku. UŽ JSEM SNAD DOSTATEČNĚ POUČENÁ.

  • #9480 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Ne to není, pravda je že obě jsou ve skupině Bohemia Energy Entity.

  • #9473 Odpovědět

   Jarka
   Host (Guest)

   Je pravda,že se Comfort Energy přejmenovala na X Energy?

  • #9469 Odpovědět

   Jiřina
   Host (Guest)

   Je to tak půl hodinky, co mi na dveře zabouchala slečna, že mi jde zkontrolovat, jestli mám potvrzenou slevu na elektřinu. že se to musí ještě zpětně potvrdit, protože tu slevu nedostanu automaticky. Prý mám asi ještě fakturaci od Eonu od Brna, že teď by to mělo být z českých Budějovic, chtěla vidět fakturu. Chtěla po mě i technický list, který bývá u vyúčtování fakturace. Mám nastaveno el. fakturaci, takže nemám to v ruce:) Prý jestli to nemám na notebooku, že by si to opsala či co, to mi bylo už divné. Po domech by nyní dle zákona neměl nikdo chodit a neprokázala se, že je od té či určité firmy. Ještě mi tvrdila, že mi měl přijít nějaký průvodce poštou, kde jsem to měla potvrdit. To jsou už lži. Kdyby řekla rovnou, že je od konkurence, ale takto chtěla ode mne vyzvědět tech. údaje. Řekla jsem jí, že jí to pošlu, mám na ni email i telefon, který samozřejmě není od Confortu, je to její vlastní, takže mi bylo jasno. Podomný prodej a ještě mi lže. Takže pozor, Ceny elektřiny a dodavatele si mohu sama najít na internetu a vyhodnotit si slevy, je to tak či tak pro mě srovnatelné u všech. Ale lží mě donutit pak něco podepsat či ze mě vymámit, tohle je pěkný svinstvo a pěkně jí to mailem napíšu. Napálí se ale dost lidí a dojde ke smlouvě a lidi ani neví o co jde, co vlastně podepisují, Byla dost přesvědčivá, měla by být nějaká výstraha na tyhle lidi.

  • #9442 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Dobrý den,tak jak tady čtu tak praktiky CE jsou stále stejné.Jak je vidět jsou nepoučitelní a jenom se ženou za vidinou provize když získají další zákazníky Já jsem dnes konečně dostala písemné vyrozumění o ukončení smlouvy.Trvalo jim to více než 2 měsíce.A to si myslím,že zareagovali až na základě dopisu,který jsem jim poslala doporučeně s dodejkou kde jsem jim též oznámila,že veškerou dokumentaci posílám na ERU.Odpověď jsem měla do týdne.Tak přece mají z někoho respekt.Teď už mi nic nebrání uzavřít novou smlouvu s jiným dodavatelem A ať si někdo zkusí z kterékoliv společnosti u mě zazvonit -nebude stačit počítat schody..

  • #9441 Odpovědět

   Iva
   Host (Guest)

   Dobrý den, tak jsem dnes před hodinou a kousek také zažila prima zářitek.
   Bydlím v panelovém domě a na chodbě jsem slyšela hluk. A pan PETER PÁBEL od společnosti COMFORT ENERGY a kolegou úřadovali.
   Pan Pábel křičel na dvě starší dámy a nutil je, aby mu ukázaly smlouvy, co mají s dodavatelem neregií. Dámy nechtěly. Nechtěly se s ním bavit a chtěly aby odešel z domu. Obě byly už notně vystresované a zralé na kolaps. Zasáhla jsem a chtěla pány velmi slušně doprovodit ven z domu, s čímž pan Pábel nesouhlasil. Že jde za zákazníky. Jména zákazníků mi nedokázal říct. Cestou ze schodů ještě stihl obě dámy urazit, že nemůže za to , že jsou vyšinuté. Sice nebyl vulgární, ale dost nepříjemný byl. Z domu odmítal odejít. Cestou po schodech zvonil na všechny zvonky. A že prý si klidně policii mohu zavolat, že on má právo tam být. Popravdě, jsem jedním z družstevníků a další 4 družstevníci, kteří otevřeli dveře (víc lidí prostě neotevřelo) ho v domě také nechtěli. Nicméně se se mnou ještě dalších 15 miunut dohadoval. Nakonec se z jednoho bytu vyhnul soused (chlap) a v tu ránu jsme došli až do přízemí. Tam stál pan Pábel u schránek a překrucoval má slova. Odejít nechtěl. Po skoro půl hodině dohadování přeci jen opustili dům. (kolega ho odvedl) Já zamkla a odešla.
   Vcelku by mi nevadilo, že chtějí něco nabídnout. Ale měli by se chovat slušně a ke starým lidem s obzvláštní úctou.Tohle bylo chování kriminálníka. Nabízela jsem pánům kontakt na představenstvo družstva, se kterým máme jako družstevníci dohodu, že všechny tyhle aktivity zaštítí. Tedy, prodejce se ozve představenstvu, řekne mu oč jde, představenstvo se s ním domluví na nějakém termínu, který se oznámí družstevníkům a prodejce je v danu dobu očekáván zájemci a doprovázen někým z družstva. Jenže pánové z Comfort Energy o kontakty nestáli a ani si jen nepřečetli, natož aby si je opsali.
   Takže. Jak moc je takové seriozní? Já říkam , že ne. Neslušnost, neúcta a neurvalost jim dobrou reklamu nedělá a mohou nabízet co chtějí. S firmou, která se prezentuje takhle skutečně nechci mít nic spoečného a je mi jedno co nabízí. A pokud je slušně vyzvu aby odešli, očekávám, že tak udělají aniž by musela zasahovat policie.

  • #9440 Odpovědět

   J
   Host (Guest)

   Taky jsem se včera nechal nachytat. Pán přišel že pro lidi který mají PRE a pražskou plynárenskou se má snižovat sazba o 15%
   Tak jsem podepsal, až po odchodu jsem zjistil že jsem změnil dodavatele. Při následujícím hovoru jsem řekl že smlouvu chci zrušit. Paní mě ujistila že to zruší. Pro jistotu ještě dneska napíšu a odnesu osobně papír o zrušení.
   Spíš mě zajímá kde je ten zakopaný pes?? 15% ceny dolů je dobré…

  • #9433 Odpovědět

   Bohumila
   Host (Guest)

   Ahojte vážení,

   musím se s vámi podělit o super tip! Nedávno jsem zavítala na stránky Šetříme zdroje a doslova jsem se nadchla službou, kterou na těchto stránkách poskytují. Věřte nebo ne, ale šikovný poradce mi změnou dodavatele, LED osvětlení a instalací spořičů vody ušetřil 10 336 korun za rok! Pro mne to byla naprosto šokující zpráva, budu si moci koupit novou televizi 🙂

   Navštivte http://setrimezdroje.cz

  • #9430 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Ladislave sice nejsem fanouškem CE, což lze dohledat… Nicméně Vám položím otázku, jak jste přišel k tomu že platíte o 50% více než u předchozího dodavatele. Dovolím si tvrdit, že Vaše tvrzení je naprostý nesmysl !

  • #9429 Odpovědět

   Ladislav
   Host (Guest)

   Jeké jsou sankce při při odstoupení od smlouvy po termínu? Máte s tím někdo nějaké zkušenocti CE na tuto otázku nechce odpovědět. Nejsem sprosťák, ale opravdu to jsou bezkonkurenční HOVADA.

  • #9428 Odpovědět

   Ladislav
   Host (Guest)

   Napsal sem na Comfordenergi dotaz, proč platím u nich o 50% víc než u přechozího dodavatele Odpověď byla, že jsem zařazen do kategorie PRIM. Napsal jsem znova, že jsem měl konkrétní otázku a chci konkrétní odpověď. Po pěti dnech jsem dostal odpověˇ: Jste zařazen do kategorie PRIM. Tak nevím je emailová adresa na Comfordenergi správná, nebo si píši se ZOO s pavilonem opic?

  • #9404 Odpovědět

   floutek
   Host (Guest)

   To ale nic nemění na věci,že CE jsou podvodníci a lháři…

  • #9403 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Jen pro Vaši informaci, prodej prostřednictvím podomních prodejců používá i RWE, která před nimi varuje a tak hezký Vám poradila… Trochu zcestné , že?

  • #9402 Odpovědět

   floutek
   Host (Guest)

   Dnes,20.2.2014 zazvonil v dopoledních hodinách u naších dveří mladík s tím,že je zástupce RWE a jde sepsat novou smlouvu o úpravě plateb
   za odběr elektřiny a plynu.Předložil pověření RWE,že je oprávněn sepisovat tyto smlouvy.Později jsem si ověřil,že pověření je padělek.Manželka
   na základě předložení tohoto dokladu dotyčného pozvala dále.S ujištěním,že nedochází ke změně distributora,či dodavatele mu ukázala stávající smlouvu
   i inkasní lístek /SIPO/.Mladík byl velice žoviální,hovorný a vstřícný.Ujišťoval manželku,že je vše v pořádku a že budeme ve výsledku platit méně než dosud.
   Do jednáni jsem sám nezasahoval,jelikož smlouvy se stávajícím dodavatelem jsou psány na manželku.Až později,po odchodu mladíka jsem na netu zjistil
   co je zač „COMFORT ENERGY“.Podíval jsem se na nově sepsané smlouvy a hned jsem jako první zjistil,že nové zálohy budeme mít větší než dosud,a samozřejmě
   jsem se dočetl,že jsme změnili dodavatele.Po 20ti minutách volala poprvé údajná zástupkyně firmy,i když seděla v autě před domem a dožadovala
   se odsouhlasení a potvrzení smlouvy.Krátce jsem ji oznámil,že odstupujeme od smlouvy z důvodu lživých informací.
   Ihned poté jsme s manželkou odjeli na Zákaznické centrum RWE,kde jsme celou situaci podali tak,jak se stala, s tím,že u RWE hodláme zůstat.
   Na místě s námi sepsali odstoupení od nově uzavřených smluv s COMFORT ENERGY,včetně plných mocí.Dále jsme podepsali plnou moc pro RWE,
   že v případě nerespektování odstoupení od smlouvy a domáhaní se změny dodavatele pro Comfort Energy,aby tuto změnu nepovolili.V době,kdy jsme čekali
   na vyřízení na RWE,nás znovu kontaktovala údajná zástupkyně firmy a dožadovala se další schůzky,kde by nám vše znova vysvětlila.Řekla,že k večeru se ohlási,i když jsme ji
   důrazně oznámili,že odstoupení od smlouvy jsme již poslali písemně na společnost.Odstoupení jsem poslal „doporučeně“ ,včetně dodejky.
   Po 17 hodině se do třetice ozvala tatáž zastupkyně společnosti a znovu se dožadovala schůzky.Na to ji manželka odpověděla,že právě podává trestní
   oznámení pro podvod a podomní prodej,který je, jak jsme si ověřili,zakázan.A že pokud se chce setkat,že ji čekáme na Obvodním oddělení PČR.
   V tu chvíli ztratila řeč a oznámila nám,že naší smlouvu ruší.No,uvidíme…….
   Ještě bych chtěl dodat něco k povzbuzení.RWE nám poradilo,abycho v případě dalšího kontaktování jakýmkoliv neodbytným podomním prodejcem mu oznámili,
   že voláme PČR a v tu chvíli uvidíme,jak rychle umí dotyčný běhat……. 🙂

  • #9382 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Včera 18.2.2014 odpoledne mne vyrušil dveřní zvonek a mladík za nimi se odvrátil od mého elektoměru a sdělil, že mě zkontroluje výši účtu od Čezu za elektriku, neboť ČEZ ma nyní zahraničního majitele a ten si účtuje vyšší poplatek či co. Tedy nic hrozného netuše jsem předložil poslední vyúčtování odběru, kde mi ti skutečnost potvrdil, navrhl, že český dodavatel bude účtovat podstatně méně a totéž nakonac dopadlo i fakturací plynu. Zkrátka jsem přestal logicky uvažovat a nakonec jsem jsem podepsal smlouvu s podomním obchodníkem společnosti Comfort Energy s.r.o.! Upozornil mne sice, že za den nebo dva se ozve jejich operátor a ověří si jeho návštěvu a správnost uvedených dat. Po odchodu tohoto prodejce asi za 1,5 hodiny se mě jejich operátorka ozvala a ověřovala zd atam prodejce byl, zda jsou údaje úplatné a zda může smlouvu postoupit dál. Na moje námitky, že jsem si ještě nestačil přečíst ani základní údaje, natož 8 sloupců jejich Všeobecných obchodních podmínek, zavedla řeč poněkud jinam a nakonec hovoru jsem souhlasil s postoupením smlouvy dál! Od ukončení hovoru po celé další dopoledne jsem četl, co jsem odsouhlasil, Např.: poplatek za ukončení odběru 6050 Kč a … Vím, že je to především moje vlastní vina, ale stejně jsem se cítil oklamán. Někteří prodejci jsou opravdu šikovní, až mazaní a je nutno i přes dosud vlastní získané zkušenosti být stále ostražitý. Nakonec jsem další den zaslal do CE podoručený dopis se žádostí o odstoupení od smlouvy.

  • #9380 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Dobrý den.Moje matka (samozřejmě důchodce -70 let),byla taktéž včera podomním prodejcem z Comfort energy obelstěna (nechtěla přejít a bylo ji chytře vyloženo,že zůstává u stávajícího dodavatele),tak podepsala smlouvy.Dnes jsem za ní přišel a zjistil,jak se věci mají.Okamžitě jsem učinil výpovědi.Nechci rozepisovat už výše popisované praktiky téhle firmy,ale spíš bych chtěl napsat,jestli firmě C.E, s.r.o. nevadí takový přístup jejich dealerů??Možná ten přechod k jejch nabídkám může být i pro někoho lepší,ale já osobně jsem už z principu jejich neseriozního chování okamžitě podal výpověď.( a dalších 5 oslovených zákazníků odradil).Vážená C.E. …popřemýšlejte i o tomhle chování Vašich spolupracovníků?Neškodí Vám to??!!!

  • #9341 Odpovědět

   Veronika Kousalová
   Host (Guest)

   Dobrý den, tak jak to tady všechno postupně čtu nevím co si mám myslet.Jedno je ale jistý, ani ne před hodinou dosud dva elegantní pánové od této společnosti odešli s tím že se ještě vrátí až bude přítel doma. Jenomže já nelenila a kromě této stránky jsem si ještě zavolala na ČEZ, kde samozřejmě o ničem neví. Může mi někdo vysvětlit, jestliže je to seriozní společnost co chce lidem pomáhat, proč nevystupují prostě pod tím co jsou a pořád něco melou o ČEZu ??? Asi tak seriózní nebudou jak tady někteří lidé píší. Už se těším až se vrátí a já jim budu moci tu smlouvu otlouct o hlavu. Kdyby přišli a představili se tak jak maj, snad bych i o jejich nabídce uvažovala, ale takhle ani náhodou.

  • #9328 Odpovědět

   pavel
   Host (Guest)

   Bohemia Energy je velmi neseriozní firma. Ukončil jsem s nimi smlouvu, fakturu jsem zaplatil se zpožděním, za to mi vystavili pokutu 200 Kč. O této pokutě mě neinformovali, za půl roku pohledávku prodali MBA a stálo mě to 1200. Doporučuji všem od nich odejít, nechat si potvrdit, že nic nedlužíte a navždy sbohem.

  • #9222 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   Při kontrolním hovoru jsem řekla,že nikam přecházet nechci a pani Ivana Bergrová psala,že at tomu nevěřím.Nedalo mě to a psala jsem na tady zveřejněný meil a za krátko jsem se dočkala i odpovědi.Kde mě píšou,že telefonickým nesouhlasem byla smlouva stornována.Tak jsem ráda,že to tak je. A kdo se mě ted objeví za dveřmi posílam hned pryč na chodbě už nic nepodepisuji.

  • #9217 Odpovědět

   Ladislav
   Host (Guest)

   Jedni si účtovali 2.648Kč z MWH a druzí ti prý výhodnější hned 4.612Kč

  • #9188 Odpovědět

   Ladislav
   Host (Guest)

   Podvodem získali můj podpis a tak jsem nechtěně odešel od Bohemia energy, tahle společnost mi vrátila přeplatek 529Kč. Ale již po měsíci u Comford Energy při stejné záloze mi přišla složenka na doplatek 497Kč. No to se do konce roku pěkně prohnu z toho jejich, NEJLEVNĚJŠÍ NA TRHU.

  • #9140 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Přišel dneska ten agent prej dejte mi papír od vyučtování, hned jsem ho poslal do řití

  • #9136 Odpovědět

   Jaroslav
   Host (Guest)

   Dobrý den, děkuji za uvedení emailové adresy na kontaktní osobu.
   Mě např. dnes dorazil email od CE, že nemohou výpověď akceptovat, že neobsahovala vlastnoruční podpis. Ale to se trošku přepočítali, protože si vždy dělám kopie a to jak v pdf, tak i tištěnou. Tak sem zvědav jak se k tomu postaví.
   S pozdravem
   Jaroslav

  • #9135 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Dobrý den.Tak posun zatím nic moc.Sice mi CE po telefonu tvrdí,že ukončili dodávky k 31.1.2014.Poslali mi to i na e-mail,zálohu si teď v únoru taky nestrhli,ale písemně ještě nic.To tvrdí,že nejdřív musím mít nového dodavatele a pak to pošlou.Když jim řeknu,že je to blbost tak se cítí dotčeni,a že jsem na ně sprostá.Nového dodavatele již mám-E-ON,ale ten právě potřebuje písemné ukončení od CE.Ten se zase vymlouvá,že musím kontaktovat původního dodavatele-Centropol,ale ten mi na základě jejich výpovědi smlouvu ukončil a mám to od nich i písemně.Tady problém nebyl.Prostě si myslím,že CE dělá naschvál a úmyslně to zdržuje.Já jsem de-facto od 1.2.2014 černý odběratel.Naštěstí jsem v regionu E-ON tak mě ujistili,že se zatím nic neděje,a že se vše vyřeší.
   A dnes jsem dostala vyúčtování od Centropolu a nestačila jsem se divit.Když jsem s ním smlouvu tenkrát podepisovala tak slibovali jak ušetřím,že jsou levní.Tak takhle jsem nedoplácela ani když jsem pře nimi byla celá leta u E-ON.Spotřebované KW se nezakládají na pravdě.Dělali to sice odhadem,ale to E-ON dělával taky a býval nepatrný rozdíl.Nyní podle Centropolu jsem na chalupě kam jezdím jen na víkendy spotřebovala téměř 1600KW.Tolik nespotřebuji ani v paneláku kde jsem celoročně.tak jsem zvědavá co mi na to řeknou.Poslali k tomu takový zajímavý dopis,ze kterého vyplývá,že snad ani nemám nárok na reklamaci.Asi jim to stejně budu muset zaplatit a pak se s nimi dohadovat.Prostě je to všechno jedna velká lumpárna.Ať CE nebo Centropol.Jsou to všechno podvodníci!!!!
   Pro pana Josefa:zavolejte si přímo na ERU: 564578666. Je to rychlejší než pošta a řeknou Vám hned co dělat.
   Jinak na CE píši na tento e-mail: mmarksova@comfortenergy.cz zatím vždy zareagovali tak do 3-5 dnů.

  • #9129 Odpovědět

   Josef Tham
   Host (Guest)

   Dobrý den,.3.února 2014 jsem dostal fakturu od dodavatele ele.energie (COMFORT ENERGY s.r.o) s nímž jsem sice uzavřel smlouvu dne 16 září 2013 tato smlouva měla začít platit od 1 ledna 2014 ale smlouvu jsem ještě před jejím uvedením v činnost zrušil dne 19 prosince my dodavatel (COMFORT ENERGY s.r.o) toto zrušení i písemně potvrdil ale přesto sám od sebe bez mého vědomí mě od mého dosavadního dodavatele (ČEZ Prodej,s.r.o.) odhlásil,,,již jsem kontaktoval obě strany,(COMFORT ENERGY s.r.o)potvrdily omyl z jejich strany ale i tak musím čekat až oni mne ukončí vlastně neplatnou smlouvu,,,mohu poprosit jak se mám zachovat koho kontaktovat,,,,psal jsem tuto stížnost na SOS-asociace sdružení obrany spotřebitelů a na ERU-energeticky regulacni urad,,,vůbec se my nechce jim nějaké peníze posílat vlastně ani není důvod proč bych měl,vždyť žádnou platnou smlouvu s nimy nemám,,,no třeba tady někdo něco rozumného poradí,,,předem moc dík všem……

  • #9128 Odpovědět

   Jaroslav
   Host (Guest)

   Dobrý den, tak i já přidávám negativní komentář na tuto firmu. Od 20.12.2013 doručenou výpověď a do dnešního dne mi nebyla zalána žádná odpověď. Přes týden už mi nikdo neodpovídá na emaily, tak vážně nevím jak dál.

   Pro paní Ivanu: Je u Vás nějaký posun?

  • #9100 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Tak to Vám docela závidím-v dobrém slova smyslu.Já stále čekám.zatím tedy nepropadám panice,ale na nervy mě to leze.Na Email nereagují a ani mi určitá osoba nezvedá telefon.V pondělí se pokusím o další kroky.Ráda bych věřila,že poslední.

  • #9096 Odpovědět

   Iveta
   Host (Guest)

   Tak ledy se snad hnuly….Jak jsem již psala výše, vše, co jsem CE poslala v prosinci s dodejkou, jsem ještě naskenovala a začátkem ledna poslala znovu mailem (vč. dodejky). Kolem 20. ledna mi od CE přišel dopis, že od 2.2.2014 mi ukončují dodávky a že od 3.2.2014 si mám uzavřít smlouvu novou – ihned jsem informovala Centropol (telefonicky i písemně). Také mi včera dorazila faktura od Centropolu, kde (jak slíbili) zaúčtovali zálohu za leden 2014, která byla na SIPU „navíc“. Teď ještě čekám na fakturu od CE a novou smlouvu od Centropolu.. Snad už to proběhne v klidu… Přeji všem hodně štěstí a pevné nervy.

  • #9082 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Tak to se mám ještě na co těšit.Včera jsem posílala email-zatím bez odezvy,ale mám i konkrétní telefon tak uvidím zítra jestli ještě nepřijde nějaká reakce a pak ji budu volat.Asi bude překvapená odkud mám její číslo.’Údajně by to měla být paní z užšího vedení společnosti.Uvidím jak zareaguje tak zveřejním její email i tel. číslo.Jsem totiž jako buldok,který se zakousne a nepustí.Když oni mohou dělat svinstva tak já je umím taky i když se mi ti příčí,ale s nimi se v rukavičkách jednat nedá.

  • #9078 Odpovědět

   karel
   Host (Guest)

   Comfort Energy,je podvodná ,prolhaná a arogantní společnost se,kterou se nedá komunikovat na emaili nereagujou a více méně patří mezi společnosti,které si mezi sebou prodávají osobní data a vše kolem člověka samotného,bojuji s něma už od loňského prosince a také nejsu schopen se jich zbavit.
   Nadělaly mi nemalé problémi:výhružky,generované telefonáty každou hodinu od 6,00-22,00 podobu dvou dnů a také zaplať nebo příjdeš o elektroměr.
   I přes oficiální stížnost na regulační úřad bez výsledku..

  • #9064 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Nevěřte tomu,že Vám smlouvu zruší když ji po telefonu nepotvrdíte.Já s touto společností bojuji déle než měsíc.Nedodržují zákony a slušnost jim je také cizí.19.12.2013 jsem poslala odstoupení od smlouvy a do dnešního dne nemám nic písemně.Po telefonu tvrdí,že ukončují dodávky k 31.1.2014,ale já to potřebuji písemně.Dnes jsem jim, opět volala a řekla jsem jim,že má trpělivost je u konce,ale přesto jim dám ještě šanci do 30.1.20014 a když to nepošlou,ze vše předává svému právnímu zástupci a podává žalobu na nekalé praktiky jejich společnosti a na porušení zákona.

  • #9049 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   Dnes mě navštívila pani,která mě tvrdila,že Centropol u kterého jsem je jedna velká katastrofa a vyndala nějakou smlouvu,ale že nikam nepřecházim jen,když centropol nebude dodržovat co,ale to je blbost.Hned bych přešla ke CE.Nic nepodepisujte dávaj milné informace.Pani co volala po té návštěvě jsem to řekla tak by měla být smlouva zrušena,když se to nepotvrdí telefonicky.

  • #9045 Odpovědět

   Míša
   Host (Guest)

   Nejdřív k nám přišel jeden podomní obchodník. Tvrdil, že je od e-onu. Když zjistil, že ten na koho je napsaná elektřina řekl, že musí jen něco zkontrolovat a že potřebuje podpis a přijde jindy. Poté jsme mu volali, domluvil si několik schůzek a nepřišel. Po čase dorazil jiný obchodník, tvrdil, že je od e-onu, že jde o běžnou věc pro všechny odběratele – e-on mění místo ústředí. Dodavatelem bude e-on, jen peníze půjdou přes jiné místo. Musí to podepsat každý. Poté si přivolal dva další obchodníky, kteří zahrnuli „podepisujícího“ haldou informací a poté, že chvátají, že musí podepsat. A že dopis od e-onu, co přijde, máme hodit neotevřený do koše. Až po jejich odchodu se zjistilo, co jsou zač. Naštěstí šlo všechno hned vypovědět a zrušit.

  • #9032 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Pro paní Helu.Pokud jste poslala odstoupení mělo by být platné.Zavolejte na CE s tím,že jste poslala odstoupení a kdy Vás tedy uvolní abyste si mohla najít nového dodavatele.Zároveň kontaktujte Centropol tedy jestli u nich chcete být nebo jiného dodavatele musí se totiž napsat nová smlouva.Jsem ve stejné situaci.Dodavatele jsem si již vybrala jen čekám až mi CE pošle písemně,že u nich končím.Po telefonu mi řekli,že 31.1.2014 ukončují dodávky.Nebojte se bez elektřiny nezůstanete jen je nutné kontaktovat toho u kterého chcete být.S CE trvejte na odstoupení jsou to podvodníci a nenechte se od nich zastrašit.

  • #9028 Odpovědět

   Hela
   Host (Guest)

   Dobrý den, v únoru 2013 jsem u firmy CE uzavřel smlouvu o poskytnuti sdružených dodávek elektřiny. V tuto dobu jsem měl platnou smlouvu s Centropolem. V Prosinci 2013 mi centropol poslal dopis ve kterém mi napsal že CE mým jménem odstoupila od smlouvy a že Centropol tento požadavek zamítnul. Zároveň mi poslali i vzor odstoupení od smlouvy a vypovězení plné moci, které jsem podepsala a poslala firmě Comfort Energy. Tento dopis jsem poslala dne 21.12.2013. Dne 2.1.2014 mi přišel dopis od firmy Comfort Energy s tím, že změna dodavatele proběhla úspěšně a že mi gratulují že jsem se stala jejich zákazníkem. Je mi 75 let a vlastně teď vůbec nevím, u které společnosti jsem zákazníkem. Děkuji za radu a pomoc

  • #9026 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Vzory jsou ke stažení na netu.Pošlete to na adresu uvedenou na smlouvě.Máte na to 10 dní anebo potom ještě lze odstoupit 5 dní před začátkem dodávek.Doporučuji to udělat teď pak jsou s nima jenom problémy.Řeším podobný problém.Odstoupila jsem 5 dní před začátkem dodávek,sice po telefonu mi oznámili,že k 31.1. mi ukončují dodávky na základě mého odstoupení,ale písemně to z nich nemůžu dostat.Schvaluji Vaše rozhodnutí jsou to opravdu šmejdi,kterým nic neříká slušnost a dobré chování.Jenom se ženou za vidinou zisku a neštítí se ničeho.Stačí se podívat na několik příspěvků před Vámi.Držím palce a přeji pevné nervy.

  • #8991 Odpovědět

   Luciie
   Host (Guest)

   Dobrý den,prosím o radu. Manžel včera podepsal smlouvu s CE. Jsou to podvodníci,říkali mu samé lži. Chtěli bychom odstoupit od smlouvy. Prosím,kam přesně poslat odstoupení od smlouvy a jak by měl formulář vypadat??? Moc děkujeme

   • #20607 Odpovědět

    Petr
    Host (Guest)

    Já jsem u Comfort Energy dva roky a absolutně jim nemám co vytknout. Protože mě oslovil jejich zástupce, s nabídkou slevy a to se mi zdálo zajímavé, tak jsem se s nimi domluvil a opravdu se mi podařilo, snížit výdaje za energie. S jejich infolinkou naprosto běžná komunikace, proto bych firmu doporučil.

    • #23720 Odpovědět

     Zuzka
     Host (Guest)

     U nás doma se taky po cestě zastavil jejich obchoďák, ale už jsem se z toho vyléčila, abych něco podepisovala ve chvatu mezi dveřma, takže to dělám tak, že si je vyslechnu a pošlu je pryč a když mě to hodně zaujme, tak si do firmy sama zavolám a vyzjistím si mnohem víc a až pak něco uzavírám. Nemám pak ráda ty zbytečný obstrukce. No a takhle jsem to měla i s uzavíráním smlouvy s Comfortem. Má je skoro 4 roky a vše je v pořádku.

     • #23866 Odpovědět

      Ľubor
      Host (Guest)

      My u nich tiež sme a sme s nimi spokojní. Domáce výdavky nám u nich klesli a pritom sa nijako obmedzovať netreba.

      • #24409 Odpovědět

       Skořepa L.
       Host (Guest)

       S Comfort energy mám dobré zkušenosti, ceny se nám o pár stovek snížili a převod zařídil jejich obchodní zástupce, kterého jsme kontaktovali se zájmem, takže bezproblémové.

  • #8990 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Volala jsem CE tam mi řekli,že u nich končím 31.1.2014,ale písemně ještě nic nemám.Tak budu zase zítra volat kde to vázne.Ještě musím zjistit jak to je na OTE abych včas uzavřela novou smlouvu protože u Centropolu ji ti šmejdi s CE vypověděli.Již jsem kontaktovala EON.Ti ale potřebují právě písemný doklad o ukončení dodávek od CE,aby mě mohli zaregistrovat jako svého odběratele.Vyjádřila jsem obavu abych se od 1.2.2014 nestala černým odběratelem,ale ujistili mě,že určitě ne že se to dá vše řešit.Prostě teď CE bude dělat asi naschvály.Budu muset asi přitvrdit ve slovníku a upozorněních,že existují na takové lidi a jejich praktiky soudy.EON jsem si vybrala,že je v našem regionu,byla jsem u nich spoustu let a neměla jsem s nimi žádný problém.A když jsem se dívala na srovnání cen tak nevychází v žebříčku úplně nejhůř.

  • #8987 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Pro paní Bergerovou:ráda by ch se zeptala, jak jste dopadla? Psala jste, že počkáte do 20.1. Máte již nějakou reakci z Centropolu?…já stále čekám..

  • #8986 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Pro paní Kubešovou:pošlete včas odstoupení od smlouvy,pohlídejte si termín kdy mají dodávat Nenechávejte to na poslední chvíli,ale asi tak měsíc předem jim to pošlete.Já budu řešit ten samý problém letos v srpnu.dám vědět jak dopadnu.Každopádně s touto společností už nechci mít nic společného.

  • #8984 Odpovědět

   Kubešová
   Host (Guest)

   Pro paní Annu a jiné,které řeší stejný problém!. „Odběr plynu je stále platný. Plánované datum aktivace je v roce 2015,“, to mi napsala mimo jiné paní z Comfortu E. dnes. Takže příští rok,místo vánočních příprav další nervy,tentokrát s plynem. Já už fakt nevím,jak se jich zbavit, nervy v kýblu, lítání na poštu, další peníze vyhozené za doporučené dopisy. Jsem kráva! Jsem
   kráva!

  • #8983 Odpovědět

   Karlos
   Host (Guest)

   POZOR!
   CE má novou fintu. Evidence odběrných míst. Jejich prodej spočívá v tom, že při oslovení se ptají jestli jste nárokovali slevu a pokud ne tak musíte být u české firmy jinak se se Vás sleva netýká. Přitom je to jedna velká lež.

  • #8968 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Bohužel musím potvrdit nekalé praktiky obchodních zástupců CE. Uvedli mě v omyl, že jsou od PRE a PP. Sice jsem nic nepodepsala, ani jsem jim nedala osobní údaje, ale tato zkušenost mě vyděsila. Přišlo mi podivné, že nemají potřebné údaje, pokud jsou od firmy, od níž odebírám energie. Stále jsem to brala jako zmatek ve firmě, kde tzv. pravá neví co dělá levá. Pak mě ovšem zarazily jejich informace o „nákupu elektřiny“, které byly dost zcestné. Následně se paní prořekla a vyslovila název firmy. To jsem sice ještě tyto stránky neznala, ale pochopila jsem, že půjde o jiného dodavatele. Zabouchla jsem dveře s tím, že na chodbě nic nepodepisuji. Ještě na mne dámy bušily, že o nic nejde, že je to jen změna dodavatele a že nic nechápu. Jsem opravdu rozzlobená, protože skrývat se za jinou firmu je fakt hnus. Asi, měla jsem chtít vidět průkaz, ale jak tady čtu, bylo by to stejně k ničemu. Poznala bych to nakonec díky hlavičce na smlouvě, ale to už by dámy měly moje osobní údaje. Je to poučení, ale doteď by mě nenapadlo, že můžou zajít až tak daleko.

  • #8967 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Dnes byl u nás nějakej Jan Říha od této podvodnické firmy a nakecal mojí postarší matce že má právo kontrolovat dodržování smluv o cenách energií uzavřených s ČEZem! Že pokud by je bez upozornění zvýšili, že ze zákona má povinnost nabídnout ceny o 15% levnější v rámci přechodu k jejich firmě! Vzal si od ní faktury i na plyn s tím že je pošle poštou po prostudování čehosi:) Ve smlouvě která ležela na stole nic o žádným „hlídání cen“ není (to prý je zdarma služba klientům!), zato tam je že smlouvu na nového dodavatele služeb nesmí vypovědět, pokud nechce platit smluvní pokutu, blíže neupřesněnou! Hned jsem sedl a napsal na regulační úřad žádost o zrušení těhle gaunerů s tím, že pokud se tak nestane, tak mám prostředky (otec byl zástupce velitele druhého největšího muničního skladu v ČSSR v Hajništi), jak udělat ze sídla tý firmy druhý Allepo! A varoval jsem, že to myslím vážně, páč číše trpělivsoti s tímto bordelem už přetekla a jak řekl kdysi John Brown: „Jsem přesvědčen že zločiny téhle země může smýt jen krev““.

  • #8966 Odpovědět

   Iveta
   Host (Guest)

   Pro Moniku – ze zákona máte právo na bezplatné odstoupení od smlouvy, a to nejpozději 5 dní před plánovaným zahájením dodávek (v případě že smlouva byla podepsána doma, případně na ulici). Na internetu je k tomu spousta materiálu, včetně vzorových dopisů. Hlavně to určitě pošlete s dodejkou, ať máte doklad o tom, že si to CE převzali. Nezapomeňte dát vědět stávajícímu dodavateli, aby s Vámi i nadále počítal a nestali jste se černými odběrateli. Určitě Vám poradí i na infolince stávajícího dodavatele.

  • #8964 Odpovědět

   Monika
   Host (Guest)

   Dobry den,potrebuji se poradit, pritel podepsal smlouvu od CE, a jak uz to tu vyznelo, tak mu take slecna do oci lhala ze je od CEZU, nijak zvlast sme po odchodu te slecny nevenovali smlouve pozornost, a ted nam po mesici prislo vyjadreni ze od 5mesice bude nasim dodavatelem, prosim poradte co delat? a kdyztak kolik je pokuta za zruseni smlouvy? predem dekuji za odpoved

  • #8963 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Milá paní Lenko, vyjadřujete se k něčemu, o čem fakt nic nevíte. V posledních dnech se tu řeší něco jiného než podomní prodej. Možná že někdo ke smlouvě takto přišel, ale o to tu teď opravdu nejde. Do situace, do které jsme se dostali, se můžete dostat i vy, pokud tedy nemáte super přehled o energetickém zákoně, občanském zákoníku atd. A je mi líto, ale ani právní názory nejsou na daný problém jednotné….A pokud nemáte nějakou radu, tak si svou rádoby chytrost nechte pro sebe…Přeji Vám pěkný den.

  • #8960 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

   Zase znova… proč proboha podepisujete něco pod nátlakem a hned s člověkem, kterého ani naznáte a mluví s Vámi cca 15 min????? Slevy jsou dneska standardem, čili když to nepodepíšete hned nic Vám neuteče!!!!

   • #23801 Odpovědět

    Libor
    Host (Guest)

    No jasně zas a znova a furt dokola. Ale třeba u Comfortu musím uznat, že alespoň to, co si účtují za plyn je pro mě dost solidní částka, platíval jsem o dost víc.

    • #24597 Odpovědět

     David V.
     Host (Guest)

     My k nim máme čerstvě převedenou elektřinu, dostali jsme doporučení na Comfort energy od kamaráda, ono se osobní doporučení bere jinak, než když si jej jen tak někde přečtete. Takže jsme na něj dali a zatím jsme spokojeni, převedení jsme ani nepocítili.

     • #25627 Odpovědět

      Víťa Blaško
      Host (Guest)

      cenovou nabídku jsem neporovnával, měsíčně platím pořád stejné částky a po přestupu ke comfortu se nám vrátilo za prví rok 1180kč, takže jsme si tedka nechali zálohy překalkulovat a dobrý..

  • #8952 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Byla bych pro. Jen je potíž, že v CT 1 to už bylo minulý týden – pokud jste neviděla je možné si to pustit ze záznamu, ale přišlo mi to trochu o ničem – i vyjádřeni mluvčího ERU. Právě od té doby začíná pochybovat a vymýšlím nejednoduší cestu jak od nich pryč. Nikdo nemá žádný jednoznačný názor.

  • #8951 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Taky nad tím přemýšlím kudy chodím,ale řekla jsem si,že vydržím do 20.1. Do té doby mají možnost reagovat,Pak budu vše řešit s ERU.Jak píše p.Vašek-šmejdi.Stálo by možná za úvahu zapojit do toho média.Co takhle třeba černé ovce?Vím,že třeba nepomůžou,ale upozorní ostatní aby si dali pozor na tyto podvodníky a nedopadli jako my.

  • #8950 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Tak si již pár dnů lámu hlavu jek z té šlamastyky. CE nechce uznat odstoupení a Centropol od celé záležitosti dává také ruce pryč – ostatně jsem zvědavá, jak to bude se sankcí kterou vyhrožovali -relevantní odpovědi jsem se nedopátrala. Nechci být ani u jedné této společnosti, ale na dohadování už nemám energii ani čas. Napíšu stížnost na ERU, ale jinak je to občane pomoz si sám – všude mi tvrdí trochu něco jiného a podle některých názorů je i ten telefonní automat v pořádku 🙂 Smlouvu s CE jsem podepsala 15.6.2012 a je na dva roky, to že mi elektřinu dodávat začali až teď je jiná věc. Do konce ledna dát 3 měsíční výpověď, je snad nejjednodušší řešení…doufám.

  • #8949 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Zkušenost mám podobnou jako většina z vás. Přišli 2 dorebáci z CE s tím, že dohlíží ve spolupráci s ERÚ na ceny energií, že kontrolují, zda společnosti prodávají energie za ceny někým dané. Bylo mě to divné, tak jsem se několikrát ptal, z čeho je jejich firma vlastně živa a několikrát opakoval, že v žádném případě nehodlám měnit doavatele, distributora atd. Z čeho je ta firma živa, jsem nějak nepochopil, ale byl jsem několikrát ujištěn, že nejde o nějaké přetahování zákazníků, takže jsem já hlupák vše podepsal, protože v 7 hodin večer se mě již nechtělo pročítat mnohostránkové dodatky a ujišťování odchoďáků CE bylo velmi přesvědčivé. Jaké bylo moje překvapení, když mě za hodinu volal nějaký operátor z CE, jestli u mě byli jejich obchodníci a jestli jsem tedy srozuměn, že pokud nedostávám od současného distributora energie za ceny někým dané, tak automaticky přejdu k CE. V té chvíli jsem myslel, že je asi zabiju. Jsou to když názvy odmocním: hajzli, šmejdi, darebáci.
   V současné době vydávám mnoho úsilí, abych k CE nebyl převed.

  • #8919 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Spíš vše v rámci stížnosti neakceptování platného odstoupení zašlete na ERÚ. Byly jste v převedeny v rozporu s platným energetickým zákonem.
   Srix

  • #8918 Odpovědět

   Iveta
   Host (Guest)

   Kopii odstoupení, které jsem CE posílala poštou, jsem pro jistotu ještě naskenovala a poslala mailem (včetně dodejky) a dostala jsem odpověď, že do konce ledna mi pošlou písemné vyjádření. (Jak píše paní Bergrová, bylo mi sděleno, že na vyřízení mají 30 dní). A přesně jak píše Srix, komunikujte pouze písemně (ať už poštou či mailem). Samozřejmě vše hned přeposílám i Centropolu, aby se mnou počítali. Zálohy na SIPU mám také dvě, ale to by mělo být započteno do vyúčtování od Centropolu, které by mělo přijít v lednu.

  • #8915 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Nedejte se a trvejte na odstoupeni. Pozadujte pouze komunikaci skrze email. Oznamte vzdy zamestnacum pokud Vas budou nadale obtezovat nesmyslnymi retencnimi nabidkami, ze hovory nahravate a v pripade prodluzovani Vaseho setrvani u spol. BEE, CE, Xenergie jako dukazni material ERÚ. Drzim vam palce, nenechte si od techto spolecnosti kterym etika nic nerika, tahat za nos v pripadech kdy porusuji vyhlasky a zakony CR.

  • #8912 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Tak jsem na tom úplně stejně jako Vy paní Anno.Nedejte se.Já sice taky ještě nemám vyhráno,ale značně jim znepříjemňuji život.V pondělí jsem tam volala a také mi řekli,že na základě hovoru s automatem jsem zmáčkla,že jsem žádné odstoupení neposlala.Argumentovala jsem,že pro mě je dané co je černé na bílém a podle toho ať se laskavě zařídí,Ta paní tam byla jak kolovrátek a stále mlela o hovoru s automatem.Tak jsem se neudržela a pěkně od plic jsem jí řekla co si o ní a jejich společnosti myslím a jestli umí říkat něco jiného než svých 5-8 vět co má naučené a že trvám na odstoupení jinak,že vyzývám lidi na netu k podání hromadné žaloby a okamžitě píšu stížnost na ERU. Hned druhý den mi volala jistá paní Pelikánová,že se právě zpracovává mé odstoupení,ale jestli si ti nechci ještě rozmyslet.Tak to ani náhodou!!! Tak prý si mám najít nového dodavatele a oni mě pak uvolní.Tak nového dodavatele již mám,ale ten potřebuje zase písemně od CE od kdy mě laskavě uvolní.Včera jsem tam znovu volala ať mi řeknou kdy už mi tedy pošlou,ale paní opět mi není schopna v tuto chvíli toto zdělit.Jak říkám kolovrátek který nic jiného neumí.Pozor mají na to 30dní.Tak že já počkám do 20.ledna. Když se nic nebude dít tak se opět budu radit s ERU .Myslím,že to nebude s nimi vůbec jednoduché,a že nás čeká dlouhý boj.Hlavně vydržet!!!

  • #8910 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Tak ted jsem se pobavila. Opravdu už nevím,zda se mám smát či plakat….Jak jsem již předešlé dny psala, 19.12.jsem u CE odstoupila v řádné době od smlouvy – osobně jsem předala, mam od nich potvrzenou…leč od 1.1. jsem se stala stejně jejich odběratelem…po mnoha hovorech jsem se dozvěděla, ze opravdu již nejsem u Centropolu, ale u CE, protože jsem jim to na potvrdila v automatickém rozhovoru zmáčknutím jistého tlačítka -o tom fakt nic nevím…a proto se mou žádost neřešili.

  • #8909 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Jsem na tom stejně jako Iveta.Dali poplatek na inkaso.Volala jsem na CE,že u nich nechci být.Tak prý si mám najít nového dodavatele a dát jim do 15.1.vědět,že již mám tedy novou smlouvu aby oni mohli zařídit vše potřebné.To se mi nelíbilo proč bych jim měla něco oznamovat tak jsem volala na ERU a tam mi vysvětlili,že stačí uzavřít novou smlouvu to už je jedno koho si vyberu a oni vše zařídí,ale že vše chvilku trvá než proběhnou změny(odhlášení-přihlášení) tak abych to nechtěla ze dne na den.Tak jak jsme o tom diskutovali usoudili jsme,že reální termín je nová smlouva s účinností od 1.2.2014.Zítra jdu na obchodní místo EON a pokusím se tam s nimi domluvit o nové smlouvě.Už nechci žádné extra dodavatele s kterými jsou jen problémy a přidělávají jenom lidem vrásky.Podotýkám,že vím,že EON není nejlevnější,ale byla jsem u nich spoustu let a žádné takovéhle sprosté jednání z jejich strany se nekonalo.

  • #8907 Odpovědět

   Iveta
   Host (Guest)

   taky jsem naletěla a ještě měly tu drzost že i když jsem jim posílala odstoupení od smlouvy tak i přes to my daly poplatek na inkaso

  • #8891 Odpovědět

   Iveta
   Host (Guest)

   Jsem také jedna z těch, kterým přišly podobné dopisy i SMS o tom, že jsem od 1.1.2014 zákazníkem Comfort Energy, a to přes to, že jsem jim 18.12.2013 poslala odstoupení od smlouvy (s dodejkou). Po obdržení SMS od CE jsem zavolala na ČEZ a tam mi řekli, že už jsem u Comfort Energy. Takže zítra pošlu vše na Energetický regulační úřad (a samozřejmě dám vědět i CE a také Centropolu, u kterého jsem byla dosud.)

  • #8890 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Já si dovedu představit variantu, že sice odstoupení registrují, ale jaksi to v období svátků nestíhali kapacitně. Údajně vypovídali Centropolu 30.000 odběrných míst. To už je slušná porce na procesní řízení.A tím že to nemají zaevidované, odchází z jejich CRM systému automaticky zprávy o tom, že jste jejich zákazníky. uvidíte sami co Vám odpoví. Srix

  • #8888 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Tak přesně to samé jako paní Anně se stalo mně.Přišla mi sms s CE,že od 1.12014jsem jejich zákazníkem a že ni přijde rozpis záloh.Odstoupení jsem poslala 19.12.2013 a druhý den to měli podle dodejky převzaté.Díky za rady Srix hned zítra to takhle přesně udělám.

   • #9046 Odpovědět

    Míša
    Host (Guest)

    My po odstoupení jsme jim volali – paní na drátě tvrdila, že jí nic nepřišlo. Až po zdůraznění, že máme dodejku si jakoby uvědomila, že to tam maji, a že nám pošlou i písemnou výpověď, o kterou jsme žádali.th

  • #8883 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Požádejte o pomoc Energetický regulační úřad:podatelna@eru.cz zašlete jim kopii odstoupení a kopii podacího lístku i to co Vám zaslala CE. Toto bych doporučene zaslal i poštou. Kontakt : Energetický regulační úřad
   Adresa: Masarykovo náměstí 5, 586 01 Jihlava
   Telefon: 564 578 666 – ústředna
   Fax: 564 578 640 – centrální fax – podatelna
   E-mail: podatelna@eru.cz, eru@eru.cz Tuto stížnost dejte taktéž na vědomí CE… Dále bych požádal Centropol o zjištění stavu na OTE, kdo je opravdu Vaším dodavatelem zapsaným na OTE. Srix

   • #8908 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Neděláš pro CENTROPOL?

    • #8916 Odpovědět

     Srix
     Host (Guest)

     Milanku, my si tykame? Dle ceho tak soudite vy Sherloku. Z toho ze poradim lidem, kterym lzete, uvadite v omyl nebo jen nerikare vse.

  • #8882 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Tak 19.12.jsem odstoupila od smlouvy s CE. 3.1. mi přišel dopis s rozpisem plateb a dnes i sms že mě vítají mezi své zákazníky. Nechápu. Fakt už tomu nerozumím….

  • #8858 Odpovědět

   Kubešová
   Host (Guest)

   Paní Bergrové držím palce.Ujišťuji Vás ,že v tom nejste sama!Nejsem stará,ale blbá.Centropol versus CE.Zkažený vánoce,všichni vyhrožují pokutami.

  • #8856 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Zdravím všechny slušný lidi.Comfort energy jsem poslala odstoupení,tak jen čekám jak zareagují.To že vyhrožují,že odmontují elektroměr je myslím další jejich zoufalý a sprostý krok,protože oni nejsou majiteli žádných elektroměrů tak nemůžou nic demontovat.Bylo by zajímavé jak by to chtěli provést u nás na chalupě když tam nejsem a jezdím tam jen na kontroly a elektroměr není volně přístupný.to by se tam museli vloupat.Jinak si nemyslím,že by E-on nedal smluvní pokuty to by dali asi všichni dodavatelé za porušení smlouvy,ale můj názor je,že alespoň nepoužívá nekalé praktiky.Je pravda,že někdy jeho pracovnice za přepážkou jsou protivné,ale to jsme občas všichni.Až bude zase něco nového s CE tak dám vědět.

  • #8854 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Dobrý den, jsem na tom stejně. Současný dodavatel Centropol.Před rokem jsem podepsala smlouvu s CE a ti odstoupili k 1.1.2014 od smlouvy s Centropolem na základě změny ceny. Centropol začal vyhrožovat. Volala jsem kam se dalo, zjišťovala informace, ale nakonec jsem nevydrřela a 19.12.předala osobně odstoupení od smlouvy s CE na jejich pobočce. Dnes začal vyhrožovat CE -demontáž elektroměru, černý odběr atd.Zase jsem volala kam se dalo a distributop -v mém případě PRE, mě ujistil, že jsem postupovala dobře (tedy podle zákona:-) ) aCE musí převod zrušit v zákonném čase, tedy těch 5 dnů. 4erný odběr či demontáž rozhodně nehrozí. Nakopala bych se že jsem něco kdy vůbec podepsala:-) teď jen doufám, že to bude OK.

  • #8853 Odpovědět

   Lucie
   Host (Guest)

   Dobrý den, mám stejný problém přišlo mi z Comfort energy že se stávám od 1.1 2014 jejich zákazníkem, hned druhý den mi řišlo z Centropolu, že mi hrozí pokuta pokud přestoupím, poslala jsem tedy Comfort energy odstoupení od smlouvy. Další den mi zase volali z Comfort energy že odstoupit nemůžu, a tvrdili že se může stát i to že mi odmontujou elektroměr. jsem z toho fakt zmatená a lituji že sem kdy něco podepsala. podle mě ale Comfort energy klamou. podle zákona mám nárok na odstopení od smlouvy 5 dní před dodávkou elektřiny, když jsem toto řekla té paní co mi volala, tak tvrdila že to úřady nestihnou. podle mě je to ale pěkná blbost. určitě chci zůstat u Centropolu. Centropol od roku 2014 ceny snižuje a na základě toho jim Comfort energy poslal výpověd smlouvy. což je pěkná kravina

  • #8850 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Pravda otočil jsem to, pardon. Jen se zeptám, poslala jste ODSTOUPENÍ nebo Výpověď Smlouvy? To by mohl být problém, k E.ONu bych se na Vašem místě nevracel. Je mnoho společností, kde si zákazníka váží a nechovají se jako Bohemka a její dcery Comfort, E-Energie a nyní i České Energetické centrum. Centropol taky není žádná velká výhra, nicméně pokud si myslíte že by Vám E.ON ve stejné situaci nezaslal pokutu za nedodržení smluvního vztahu, tak jste opravdu z hodně staré školy a pořádně si přeštěte Všeobecné obchodní podmínky E.ON 🙂 Mějte se. Pokud jste poslala odstoupení není třeba držet palce, je to OK 🙂

  • #8839 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Díky za rady,jen musím postupovat opačně protože s centropolem už odebírám rok a tam by byla ta pokuta,musím počkat na doběhnutí smlouvy.Naopak dnes jsem poslala výpověď CE protože od ní jsem ještě odebírat nezačala a doufám.že ani nezačnu.Je mi z toho všeho zle jak někdo může takhle sprostě postupovat.Svědčí to o tom jak jsou firmy a lidé v nich lační po penězích.Asi je to tím,že jsem ještě jak se říká ze staré školy a také jsem byla vychována ke slušnosti a poctivosti a to dnešní generace asi vůbec neví co je.BOHUŽEL!!!!Ale asi si za to můžeme sami.Na závěr varuji všechny před CE a jejími praktikami.Doufám,že vše dobře dopadne až u mě zase někdo zazvoní s nabídkou výhodné ceny energie tak nebude stačit počítat schody.Až bude úplně po všem tak se v klidu a s pokorou opět upíši E-ON kde jsem byla spoustu let než začali chodit tito vymývači mozků.Držte mi palce díky.

  • #8806 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Ještě upřesním pro p. Bergrovou – odstoupemní do 5 dnů je možné pouze za předpokladu, že jste podepsala Smlouvu s CE na základě nezvané navštěvy podomního obchodníka. V případě, že to tak nebude a Vy budete díky Centropolu pokutována, žadejte refundaci škody ze strany Centropolu a oznamte konání Centropolu na Energetický regulační úřad. Ten posoudí opravněnost konání Centropolu, či udělení smluvní pokuty ze strany CE.

  • #8805 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   ODSTUPTE od smlouvy s Centropolem, tuto možnost máte do 5 dnů před započtením dodávek. Tedy nejlépe okamžitě. Vzor naleznete na www. energiejenda.cz Dále pak informujte Comfort o tom že u nich chcete zůstat, tak aby jste od 1.1.2014 nebyla bez dodavatele. Časem podejte výpověď CE a najděte si solidního obchodníka se Smlouvou na dobu neurčitou a slušnou cenou.

  • #8803 Odpovědět

   Ivana Bergrová
   Host (Guest)

   Odebírala jsem od centropolu,dnes přišel dopis,že CE za mě vypověděl smlouvu a přecházím k nim,prý centropol změnil cenu a tudíž nedodržel smluvní ujednání.Nevím co mám dělat protože mi hrozí pokutou.Přitom s CE mam smlouvu o dodávkách až od srpna 2014.kdo.Může mi prosím někdo poradit.Děkuji.

  • #8792 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Všichni tu řikáte, že Comfort Energy je špatná společnost kvůli nekalým praktikám, ale snad ani v jednom příspěvku jsem neviděl info o tom, že by někdo měl problém s jejich cenami – podle ceníků na netu (ne z jejich stránek, ale např. z cenyenergie.cz) to vypadá pro můj tarif – D02d dobře, tak v čem je problém? Na čem zaplatim víc? Cena sil. elektřiny je levnější, ostatní poplatky jsou stejné, tak co je problém? Budu rád, protože jsem fakt zmaten a měl jsem tady od nich člověka, nic jsem mu nepodepsal, protože jsem se nejdřív chtěl podívat na net a sice tu vidím hromadu (věřím, že oprávněné) špíny, ale nic o tom, že by to vycházelo dráž :/

  • #8715 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   V tomhle období rozesílá ČEZ prodej.sro. dopisy z nepravdivými informacemi o sankci v případě ukončení smlouvy,a vyhrožují se paragrafem což není pravda.Žádný zákon na to není,aby Vas nutil odebírat elektriku popřípadě plyn od ČEZ prodej sro.

  • #8644 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Cituji https://www.comfortenergy.cz/plyn-pro-domacnosti#tarify-a-ceniky Ceník 2014 plyn pro domácnosti region: RWE GASNET, produktová řada: PRIM PLUS 2014.Produktová řada PRIM PLUS 2014 je určena pro všechny nové zákazníky, kteří uzavřou smlouvu na dodávku plynu alespoň na 2 roky. Od 1. 1. 2015 se produktová řada PRIM PLUS 2014 nahrazuje produktovou řadou PRIM. V prémiovém ceníku PRIM PLUS – průměrná cena 869,-/MWH a 100kč/měsíc (bez DPH). Úvazek minimálně na dva roky… budiž. Co mne však zajímá je ceník PRIM 2015, který je pro mne na stránkach CE nedohledatelný? Trošku nefér jednání… špatně se hledá, ale stačí porovnat s ceníkem PRIM PLUS 2014 vs.PRIM 2014 a tam už máme cenu 959,- a 100 kč… FAKT SUPER CENA, Deniso…. !!!
   Toto se píše na webu CE: Vše od jednoho dodavatele. Všeobecné obchodní podmínky jsou srozumitelné, bez chytáků a hvězdiček….. a co ceníky pro ty to už neplatí, ty snad nejsou součástí VOP?

  • #8641 Odpovědět

   Denisa
   Host (Guest)

   A už jste viděl ceník na rok 2014?Řekla bych že mají docela dobrý ceny a když máte velkou spotřebu tak ušetříte.

  • #8615 Odpovědět

   kamila
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   taky mám zkušenost s návštěvou obchodníka Comfort Energy. Nejdřív nám kdosi zavolal telefonem s tím, že probíhá nějaká akce ohledně srovnávání cen energií, a že nás druhý den navštíví nějaký jejich agent. Vůbec z toho nevyplývalo, že se jedná o Comfort Energy a už vůbec ne to, že přijde uzavřít smlouvu. Předpokládám, že to je nějaký trik a omezení možnosti výpovědi – agent vlastně může argumentovat tím, že neuzavřel smlouvu mimo sídlo firmy jen tak náhodou, ale že přišel „na pozvání“. Druhý den pak přišel agent a první, co po nás chtěl, byly faktury a stávající smlouvy. Protože jsem mu je nehodlala ukázat, vcelku ho to rozčílilo a jak tady už nějaká paní píše, začal být sarkastický…. Podle toho, co tu lidi uvádí, očividně chtěl opsat údaje ze smlouvy, aby pak případně mohl udělat nějakou falešnou…. Aby nás uklidnil, že podpis smlouvy k ničemu nezavazuje, navrhl nám, že zároveň s podpisem smlouvy podepíšeme její výpověď…. to jsem moc nechápala, tak ze mě zase dělal blbečka, co na tom nechápu, že je to naopak projev jeho nadstandardních služeb 🙂 Když jsem se chtěla podívat do návrhu smlouvy, striktně to odmítl s odůvodněním, že smlouvy jsou číslované, a tak mi jí nemůže dát přečíst… takže přečíst si jí nemůžu, ale podepsat jí musím…. Celé mi to přišlo jako manipulace, takže jsem mu žádné osobní údaje nedala, nic jsem nepodepsala a hned jsem se šla podívat na internet, co to je zase za vykuky…. vcelku to všechno sedí na to, co tady lidi píšou. Co se týče vazby na České energetické centrum, tak zapřel, že by s nimi měli cokoliv společného – naopak tak nějak bodře si na ně zanadával, stejně tak jako na Bohemia Energy… tyhle obchodníci jsou fakt proškolení profíci – to jo, ale jinak je to tedy na žaludek docela silná káva.

  • #8598 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Denisko, kdopak Vám tohle říkal? Manažer na ranním meetingu? Vemte si do rukou kalkulačku, ceníky, zkuste používat hlavu a nežvanit hlouposti. Těch pár korun rozdílu na ceně za změnu v případě Comfortu opravdu nestojí…. o akčních cenících a podobných vymoženostech, kterými jsou oblbováni důvěřiví touto společností raději pomlčím. O blbosti bych ve Vašem případě raději pomlčel. Protože kdyby nadnášela, lítáte jako motýl….

  • #8590 Odpovědět

   irena Daňková
   Host (Guest)

   Dobrý večer,chtěla bych vědět jestli to co se píše o vás je pravda. Děkuji

   • #8596 Odpovědět

    Denisa
    Host (Guest)

    Dobrý večer,tak koukám že tomu hodně romuzíte.Řekla bych že jste uplne blbý.Vím že jednání některých obchodní zastupcu neni zrovna dobry ale s Comfort energy doopravdy usetrite

  • #8540 Odpovědět

   magi
   Host (Guest)

   Největší problém je, že daná společnost není přístupná k individuálnímu řešení problémů. At řešíte co chcete, vždy skončíte na callcentru, kde papoušek opakuje jednu frázi a tím to končí.

  • #8108 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   nechci být přechytralý ale skutečně nechápu, co vedlo Vás podvodem postižené lidi k tomu, aby jste s podobnými individui vůbec komunikovali a ukazovali jim účty, které by jistě měli mít k dispozici, kdyby byli tím, kým tvrdili, že jsou? U starších lidí tomu rozumím…ale jinak…
   Právě hledám v nabídkách práce, které u CE znějí na Hledání pracovníků pro ZAPISOVÁNÍ plynoměrů a elektroměrů za mzdu 20-23 tis. Kč/měs. 🙂 🙂 a tak jsem se dostal až na toto fórum.
   Přeji Vám však hodně zdaru a pevné nervy při řešení.

   BTW: Jak je to dlouho, co nás lákali alternativní poskytovatelé telef. připojení, tvrdíce, že jsou z Telefónicy (tuším, že to bylo např. TELE2) ?

  • #7639 Odpovědět

   Vaclav
   Host (Guest)

   Tento týden pan Kučera z Comfort Energy neváhal uzavřít smlouvu s člověkem , mým tchánem,který po mrtvici ani nemluví ani nečte. Promluví jen několik citoslovcí a bohužel jediné slovo, které napíše je jeho podpis. K uzavření smlouvy ,dle jeho telefonického vyjádření, panu Kučerovi stačilo, aby tchán na dotaz “ Chcete tento produkt?“ pokýval hlavou a řekl No, No, No. Není nad etiku prodeje. Smlouvu okamžitě vypovídáme.

  • #7638 Odpovědět

   pomohli mému otci a mě taky poradili
   Host (Guest)

   Na facebooku je skupina zvaná – STOP!!! drahým dodavatelům a podvodným podomním prodejcům… Můžete komunikovat na daný problém a odepisovat tak sobě a nehledat odpovědi na svůj komentář. Nezisková skupina, nikdo není zvýhodněn

  • #7637 Odpovědět

   zuzik
   Host (Guest)

   Lidicky priteli se to stalo take podepsal a prislo mu ukonceni smlouvy od ČEZ.Poprosila jsem ČEZ o to aby smlouva ukoncena nebyla prisel nam tiskopis ten jsem zaslala ČEZ a zaroven nam dali odkaz kde jse da stahnout zadost o ukonceni smlouvy s comfort energy a firma se nam ozvala na email ze ji mame zaslat pisemne ale musi tam byt dodatek ze rusite take plnou moc jinak si budou s vasimi inicialy delat co chcou protoze vasi plnou moc mit budou

  • #7456 Odpovědět

   Jana T.
   Host (Guest)

   Chci varovat všechny před touto a jí podobnými firmami. Ne, nevyplatí se to, neušetříte a vypovědět smlouvu je obrovský problém. Vím to ze zkušenosti mého blízkého známého. Opravdu si 3x rozmyslete a spočítejte, jestli vám to za ty problémy stojí.

   • #21483 Odpovědět

    Tomáš
    Host (Guest)

    Dobrý den Jano, ubezpečuji Vás, že se přestup ke společnosti Comfort Energy vyplatí jsem po tři roky jejich spokojeným zákazníkem a už se mi podařilo ušetřit hodně financí, pravděpodobně s nimi nemáte zkušenosti, jinak si to nedovedu vysvětlit.

  • #7323 Odpovědět

   Jiri.P
   Host (Guest)

   Dobrý den, chtěl bych upozornit na podvodné jednání pracovníka Comfort energy pana Tomáše Svobodu který přišel a přesvědčoval mě, že je z Čez prodej, a jde mi zlevnit elektřinu. Několikrát jsem se ho zeptal jestli opravdu pracuje pro Čez bez skrupulí tvrdil, že ano! Klidně tam prý mohu zavolat. Málem jsem mu podepsal naštěstí jsem si všimnul loga na deskách, a chtěl jsem doložit že je opravdu od Čez samozřejmě nic neměl. Tak pozor na něj!!!

  • #7249 Odpovědět

   Šibrava
   Host (Guest)

   A Ještě chci dodat, že vaše matka má Centropl. Tak neříkejte že jsem se přestavil jako ČEZ A těžko vám mohla přijít smlouva. Naučte se nejdřív číst a potom něco pouštějte do světa. S pozdravem Š.

  • #7248 Odpovědět

   Karel Praha
   Host (Guest)

   Lidi vy jste tak hloupí… Naučte se nejdříve číst a pak něco psát ve smyslu že je Comfort energi PODVODNÁ FIRMA Nejdříve si porovnejte ceny ostatních společností a pak mluvte.. Zaráží mne některé komentáře viz….. OZ mne podvedli , nebo že mi něco řekli špatně . Je to normální konkurenční boj , lidi co tomu rozumí tak ví že u dominanta to není vždy výhodné…. Tak se nejdřív pořádně nad sebou zamyslete než tady něco napíšete. Škodíte nejen sobě ale i lidem kteří by na tom mohli být lépe… a také těm OZ kteří to asi také nemají zrovna jednoduché… Děkuji těm kteří to pochopili a těm co pořád jen brečí tak hodně INFORMACÍ .

   • #7455 Odpovědět

    Jana T.
    Host (Guest)

    Prosím tě, ty se nejdřív nauč psát a pak piš.

    • #7537 Odpovědět

     Srix
     Host (Guest)

     Vážená, krávy jsem s Vámi nepásl, propříště Vy….

     • #7581 Odpovědět

      Jana T.
      Host (Guest)

      Vážený, reakce nebyla na vás, ale na Karel Praha. Což samozřejmě vidíte, když se na příspěvek zadíváte. Je přesně pod tím vaším, není posunut vpravo, tudíž to není reakce na vás. Příště se raději podívejte pořádně, než něco napíšete. Děkuji.

      • #7645 Odpovědět

       Srix
       Host (Guest)

       Zdravím, beru na vědomí… už jsem na žvásty některých „taky obchodníků“ alergický. Mé posty zde nejsou pro určitou skupinu lidí zrovna v oblibě a podobných příspěvku na mou adresu je tu víc 🙂 omlouvám se …

   • #7448 Odpovědět

    Srix
    Host (Guest)

    Takže Karlíku aby bylo jasno, lži a podvody nejsou konkureční boj, ale prasečina. Říkat můžete cokoli… ale pořád to zůstane prasečinou a podvnodníčci prasátky. K těm cenám Vy chytráčku 🙂 ano CE,BEE etc.. jsou o něco málo levnější než dominanti, akční ceníky úplynutí období atd…

    Srix

  • #7247 Odpovědět

   Šibrava
   Host (Guest)

   Dobrý den odepisuji na stížnost od „vosvos“
   Nikde se nepředstavuji jako firma ČEZ. Vždy Jako firma CE!
   Vždy po podpisu smlouvy zákazníkům ještě volají a tam se povídá, že se mění dodavatel na CE. Hovor je nahráván tak si to klidně zjistěte. A ještě jedna věc, zákazník je vždy informován zdali máme kontaktovat někoho z rodiny. Samozřejmě Distributor vždy zůstává ČEZ a.s. Takže nevím co máte za problém. Nikoho jsem nepodvedl říkám vždy vše jak je !!! a jestli se tady budete obracet na mé jméno tak věřte tomu, že to budu řešit jinak.

   • #7922 Odpovědět

    Libor Třeskutý
    Host (Guest)

    Tak to si dáme asi pane Šibrava schůzku, když to máte v úmyslu řešit jinak. Beru sebou své ukrajinské kámoše
    LT

  • #6862 Odpovědět

   DENDA
   Host (Guest)

   V úterý taky u nás jeden byl,ještě teď zvažuji stížnost na Energetický regulační úřad, vadí mi taktiky podomních prodejců, i já se nechala uchlácholit frázemi typu : Budete mít levnější energii, jsem z Čezu a jdu zkontrolovat, zda to máte správně nastavené, víte, že teď chodily dopisy….,nebo na moji otázku Proč tady máte logo comfort energy- odpověď zněla to je jenom název produktové řady, ČEZ vám zůstane. -To je asi častý argument podomních prodejců. Ano, ČEZ Distribuce mi zůstane (distributora změnit nelze), ale změní se mi dodavatel, tedy společnost, která prodává elektřinu / plyn…atd.atd.

   Opravdové nechutné manipulování s lidmi,ruce pryč od nich,mezi dveřma kartičku,k prokázání odkud je,jestli nemá zrovna vyhodit 🙁

  • #6850 Odpovědět

   vosvos
   Host (Guest)

   Před pár dny podvedly mámu (90let) Chlápek,taky jako od čezu,nechal si podepsat „že tu byl“ a hle,přišla smlouva s CE…nějakej Šibrava…tak pozor!

   • #7250 Odpovědět

    Šibrava
    Host (Guest)

    Pane nebo Paní Vosáhlovi, naučte se číst a pak někoho odsuzujte. A že zde píšete mé příjmení to není také dobré. Nevim kdo na tom bude hůř. Nehodlám to jen tak nechat. A vaše maminka měla centropol tak nevim proč tu používáte ČEZ. Vůbec nevíte o čem mluvíte.

  • #6814 Odpovědět

   Iveta
   Host (Guest)

   Včera tu jeden byl. Tvrdil mi také že je od ČEZ a jen změna tarifu pokud nemám fix. A já že si to nastavím na info lince a on že to právě nejde. Stále jsem se ptala zda je od ČEZ. A on jo. Podepsala jsem papíry a ptala se stále a on že ano od ČEZ. Bylo mi divné že tam je jiná hlavička. Neřekl že je od společnosti Comford energy. Zaškrtnul ceny o kolik jako má být levnější ( samo že bez DPH ) Doma jsem si vše pročetla znovu a hned volala na ČEZ. A tam potvrdili že se jedná o konkurenci. Tak mi pošlou papíry, aby to nešlo převést. A pak za chvíli volali od CE jestli souhlasím a potvrdím a já že počkám na manžela. Pak jsme si večer právě všimli ceny energie bez DPH. Dnes volali o potvrzneí a já řekla že to nechci že jsem neměla pravdivé informace. Prý to ruší. Ještě budou jisté ty papíry od ČEZ co mi pošlou aby to nešlo převést. Jak klamou a neřekne odkud je, protože to bych se ani neobtěžovala ho poslouchat a rovnou řekla že ne.

  • #6726 Odpovědět

   DENISA
   Host (Guest)

   Tak i já,která si celkem na tyto podomní prodejce dávámn pozor,jsem naletěla,jsu z obchodu domů,na schodech mě zasteví prodejce CE A že jsou z ČEZU a ŽE KONTROLUJÍ ZDA MÁME SPRÁVNĚ NASTAVENÉ SMLOUVY,JISTĚ ŽE NÁM DOŠEL DOPIS O TOM ŽE SE CHYSTÁ SLEVA ATD.(DOPIS OD ČEZU OPRAVDU PŘIŠEL),TAK SE PTÁM,JSTE Z ČEZU?ANO…ZNĚLA ODPOVĚĎ,A TAK JSEM MILÉHO ZÁSTUPCE POZVALA DÁLE,SMLOUVU JSME SEPSALI A JÁ VIDÍM NAHOŘE LOGO COMFORT ENERGY,TAK MU ŘÍKÁM,VY MĚ PĚKNĚ HOUPETE…JÁ NECHCI PŘECHÁZET JINAM,NE NE NE TO JE JENOM NÁZEV PRODUKTOVÉ ŘADY,NICMÉNĚ MI TO BYLO DIVNÉ A KDYŽ NA MĚ VYTÁHL PLNÉ MOCI,TAK JSEM MU OKAMŽITĚ ŘEKLA,AŤ SMLOUVU STORNUJE A JDE,JELIKOŽ NEMÁM DOBRÉ ZKUŠENOSTI,ZAVOLALA JSEM I NA ČEZ A RWE O VŠEM JE INFORMOVALA A POSLAL RADĚJI I PÍSEMNÉ ODSTOUPENÍ,PRO JISTOTU,NEVADILO BY MI PŘEJÍT KE SPOLEČNOSTI JINÉ,ALE NEMOHU PŘEJÍT K TAKOVÉ,KDE MI OD PRVNÍ MINUTY LŽOU A UVÁDĚJÍ MĚ V OMYL,TAK ŽE TAK,UJISTILA JSEM SE ŽE MOHOU STARŠÍ LIDI URČITĚ PĚKNĚ OBALAMUTIT,ŠKOLENÍ NA TO MAJÍ DOZAJISTA VYNIKAJÍCÍ,PŘEJI VŠEM PĚKNÝ DEN,OZ,KTERÝ BYL U NÁS JE PAN PECH,MOHU DODAT I TELEFON

  • #4042 Odpovědět

   Šesták
   Host (Guest)

   Dnes navštívili prodejci moji 91 let sterou tchýni a po hodině masáže si odnášeli smlouvu. Jejich prodejní praktiky a tlak na staré lidi, kteří se nedokáží již tolik bránit je šílený. ANI HYENY SE TAK NECHOVAJÍ !!!!

   • #4044 Odpovědět

    Jana
    Host (Guest)

    Zdarvím prosím o radu 14 dní jsem byla na dovolené, nyní jsem se vrátila a zjistila jsem že moje matka podepsala smlouvu o poskytování služeb na elektřinu s Comfort Energy s podomním prodejcem (chci jen říci, že byt, elektroměr vše je psáno na moje jméno). Smlovu matka samozřejmě podepsala (a v kolonce u podpisu je napsáno verifikuje matka) smlouva byla podepsána 20.8.2013 dnes je 7.9.2013 takže 14 dní zákonné výpovědi je již pryč. Je vůbec taková smlouva platná když jsem to nepodepsala já? Případně prosím poradte jak se bránit? Vzít si právníka, či je nějaký návod? Se současným dodavatelem Eon jsme spokojeni. Smlouva je změť naprostých hloupostí kterým stejně nerozumím, jediné co jsem vyčetla pokuta 5000 kč bez dph za zrušení smlouvy. Děkuji všem za odpověď.

    • #4045 Odpovědět

     Srix
     Host (Guest)

     Vzledem k podpisu mimo, prostory obykle pro podnikani C.E. t.j. sepsani Smlouvy podomnim prodejcem, muzete odstoupit do 5 dnu pred zapocetim dodavek novym obchodnikem. takze mate cca jeste 2 mesice na to aby jste Smlouvu vypovedela u doby neurcite. Toto upravuje a vylepsuje energeticky zakon. Oznamte tento stav svemu stavajicimu dodavateli, posle Vam formular, na zaklade ktereho zablokuje prevod na OTE. Nicmene uzavrenou Smlouvu pisemne vypovezte. Vzor vypovedi najdete na energiejenda.cz

     Srix

  • #4033 Odpovědět

   REnata
   Host (Guest)

    zdravim, taky jsem tak blba a podepsala, jen co pani odesla, rozmyslela jsem si to, volala jsem ji ze chci smlouvu zrusit, ze at ji stornuji, musi ji prej nahlasit na firmu protoze je vedena pod nejakym cislem. kdyz mi volala pani z centraly ze potrebuje smlouvu aktivovat s mym souhlasem, rekla jsem ji co mi tady pani navykladala jak k nikomu neprechazim a jak sem si vsimla ze mi tam dokonce pripsala i plyn, ktery mam svazan na dva roky smlouvou s RWE. v pripade odchodu drive k jine spolecnosti platim saknci. pani na telefonu mi rekla ze smlouvu rusi, ze pokud nedam souhlas po telefonu, ktery se udajne priklada i ke smlouve, neni platna. Mam to tedy brat za vyreseno, nebo radeji si mam jeste poslat odstoupeni od vseho. diky R.

  • #4029 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli má tady někdo taky takovou zkušenost s CE jako já…. Už skoro měsíc mi volá pořád dokola jedna paní z CE s tím že jsem s nima podepsala smlouvu a oni potřebujou ještě pár osobních informací o mě doplnit do této smlouvy aby mě mohli k sobě přetáhnout…Paní mi tvrdí že jsem ji podepisovala v listopadu 2012, jenže v tomto měsící se u mě zastavovala pouze paní od Centropolu (u níž máme smlouvu o dodávce elektřiny) stím že mi už u nich končí smlouva a jestli bych ji chtěla prodloužit…smlouvu jsem podepsala, měla tam vyplněny všechny moje údaje a smlouvu u Centropolu mám v pořádku, to jsem si už několikrát také ověřovala….Jenže paní od CE mi stále tvrdí že má smlouvu na které je sice jen pár mých osobních údajů (jako je Jméno, příjmení a adresa) ale že na té smlouvě je již můj podpis…Včera jsem sní telefonovala naposled a paní mi nakonec, kdy už ji asi docházely nervy, řekla že pokud ji ty další osobní informace nedám, tak mě automaticky přetáhnou k sobě a budu platit několika tisícové pokuty…..Napadlo mě i jestli náhodou nepochybila jejich externí pracovnice se kterou jsem smlouvu podepisovala, na to mi ale paní od Centropolu řekla že jejich externí pracovníci pracují sice u více takových to firem, ale že vždy podepisují smlouvu o mlčenlivosti….Ted mám akorát obavy, abych neplatila ty ,,několika tisícové pokuty´´….

  • #4021 Odpovědět

   Andrea
   Host (Guest)

   Tak koukám, že nejsme jediní kdo naletěli, stejná zkušenost. Podepisujete jakože pouze souhlas s tím, že vám ošetří to, aby vás vaše stávající dodavatelská firma neokrádala, šmejdi!

  • #4018 Odpovědět

   Ggemini
   Host (Guest)

    Minulý týden jsem jako laik  pochopila zástupce BE, (mimochodem sešli se tu 4x!! v jednom týdnu), tak, že se jedná o jakési zastřešení plynárenské a PRE. Takže jsem jim na vše skočila, nutno dodat, že mladík byl velice schopný manipulátor, dozvěděla jsem se kde a jak sportoval a že má novou lásku atd. Vše jsem podepsala i plnou moc o zrušení. Během 20ti minut mi teprve vše došlo! Recense na webu mě vše potvrdily.

   Martyrium, které jsem hned druhý den absolvovala, byla daň za mou hloupost. Pošta s dodejkou o vypovězení smlouvy s přesným zněním paragrafu 57.

   Další neprodlený krok byla pobočka PRE a Plynárenské, kde už pro tyto případy mají dokonce formuláře. Bylo nutno odvolat plnou moc a prohlášení, že nadále zůstáváte zákazníky. 

   Pokud budete mít někdo zájem, vše najdete na:  

   http://jak.na1.cz/odstoupeni_od_smlouvy.php

   Dnes se vše opakovalo s firmou Comfort Energy, trochu jiný scénář. Obchodník šel pouze po plynu a jen tak mimochodem se chtěl podívat i na elektřinu(vyúčtování), a já si uvědomila, že je to vlastně opět totéž.

   Proto vás přátelé varuju, nepodepisujte, nejprve si najděte informace a ušetříte čas i nervy s běháním po úřadech.

   Hezký den Iva

  • #4017 Odpovědět

   Ulrichová Martina
   Host (Guest)

   DOBRÝ DEN mám dotaz bez mého vědomí nás společnost onfort energy s.r.o. převedla od společnosti energetické centrum u kterého sme bili dlouho a ned