• Autor
  Příspěvky
 • #2483 Odpověď

  Jenda

  Dobrý den,

  myslím, že to není dost technicky možné. Původní dodavatel (RWE) musí vystavit závěrečné zúčtování do měsíce od ukončení smlouvy, pak je nějaká splatnost, pak je ještě nějaká lhůta , po níž dluh vymáhají. To už dávno budete u nového dodavatele.

  Nebojte, oni si s tím nelámou hlavu, dluh by předali vymahačům.

  Když by to hrozilo, tak byste si musel stěžovat a poprosit o pomoc Energetický regulační úřad.

  Případy o kterých píšete jsou například sankce, jež mají velmi krátkou lhůtu splatnosti (třeba Bohemia Energy má 3 dny) a to Vás pak skutečně nepustí dokud to nezaplatíte (pustí, ale zabloukuje předání odběrného místa).

  Jenda

 • #1414 Odpověď

  Milan

  Dobrý den,

  zálohy u mého dodavatele plynu RWE mám nastavené tak, že za celý rok mi „naspoří“ fakturovanou částku, poslední roky i s přeplatky. Ale tento rok byl odběr plynu a jeho cena vyšší, tzn, že při případném přechodu např. k 1. srpnu (odečet probíhá začátkem října) celková částka nebude postačovat na uhrazení odebraného plynu. Umožní mi stávající dodavatel RWE přejít k novému dodavateli, byť budu muset uhradit rozdíl, nebo mojí žádost zámítne z důvodů „dluhu“?

  P.S. ve foru také někdo popisoval případ, že RWE schválně přestalo „stahávat“ zalohy, jen aby tam vznikl dluh a zákazník nemohl přejít.

  Děkuji za odpověď

  Milan

   

Odpovědět: dluh při přechodu

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">