• Autor
  Příspěvky
 • #1692 odpověď

  Ceny energie

  Dobrý den,

  do měsíčních poplatků je zahrnut:

  1. měsíční stálý plat, který jde na účet dodavateli elektřiny (obchodník) a liší se podle produktů (sazby). Výše tohoto poplatku se u dodavatelů moc neliší.

  2. poplatek za jistič, který jde naopak na účet distributorovi elektřiny. Výši tohoto poplatku reguluje Energetický regulační úřad a u distributorů se také moc neliší.

  Z tohoto důvodu není v měsíčních poplatcích moc velký rozdíl.

  K Vašemu dotazu ohledně doporučení dodavatele elektřiny. Záleží na tom, jaké jsou Vaše priority? Pokud hledáte nejlevnějšího dodavatele elektřiny, pomůže vám naše kalkulačka. Cena elektřiny ale nemusí být tím rozhodujícím prvkem – zákazníky mohou zajímat i různé doplňkové služby a bonusy. Proto bychom Vám před změnou dodavatele doporučili zvážit i tuto rovinu.

 • #1119 odpověď

  Veronika Machová

  Dobrý den, nově jsem se nastěhovala do Jesenice, Středočeský kraj a zvažuji možného dodavatele. Sazba – přímotop. Z porovnání vyšlo několik různých částek za rok, ale měsíční poplatky jsou často stejné – jak je to možné? A jakého dodavatele byste mi doporučili?

  Děkuji

Odpověď na: Doporučíte dodavatele?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">