• Autor
  Příspěvky
  • #3804 Odpovědět

   Kamila Hamalcikova
   Host (Guest)

    Dobrý den, paní Michalíková,

   Předpokládám, že máte uzavřenou smlouvu na dobu určitou na 2 roky, tedy od listopadu 2012 do listopadu 2014. Jednostraně můžete odstoupit od smlouvy pouze pokud dodavatel zvýšil ceny nebo změnil všeobecné smluvní podmínky. (Více najdete zde.) Eventuálně, je možné se se svým dodavatelem dohodnout na předčasném dostoupení do smluvy. S tím jsou ale spojeny určité poplatky. V případě RWE poplatky činí 400 Kč měsíčně od předčasného ukočení smlouvy do konce původního trvání její platnosti (viz obchodní podmínky RWE). Což je ve Vašem případě evidetně nevýhodné.

   • #3807 Odpovědět

    Kubí
    Host (Guest)

    Což ovšem záleží na spotřebě energie v domácnosti pí Hamalčíkové. Pokud by se smlouva ukončila k 1.9., což je nejrozumnější s ohledem na topnou sezonu, pak by smluvní pokuta dělala 6000 – což při spotřebě cca 30-35 MWh a přechodu třeba k Optimum Energy a ceníku VIP, 3E, nebo dalším top dodavatelům máte zpátky během jednoho roku a druhý rok už se šetří.

  • #1604 Odpovědět

   Michalíková Erna
   Host (Guest)

   Dobrý den.

   Vážení. Jsme odběrateli plynu od RWE, máme smlouvu Optimal od listopadu 2012 . Chtěla jsem od smlovy odstoupit ale není to možné. Dnešního dne nám přišla další nabídka od RWE a to na smlouvu Tip 23 +Tím ,že máme jednu smluvu , nemáme nárok na 10 %slevu a bonusy . Prosím , je nějaká možnost od smlouvy Optimál uzavřené v listopadu loňského roku odstoupit ? Chtěli bychom přejít k jinému dodavateli.

   Děkuji . Michalíková

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: dotaz

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">