• Autor
  Příspěvky
  • #139813 Odpovědět

   Veronika
   Host (Guest)

   Totálně neseriozni firma, komunikace katastrofa… Vůbec nechápu kde si částku a spotřebované m3 vycucali, po dvou reklamacich mě odbily poté nekomunikovali a předali advokátní kanceláři, tam jsem volala a vysvětlila kde je problém odpověď nás to ale nezajímá pošlete email…
   : veronika.janoschova [mailto:vera.005@seznam.cz]
   Sent: Wednesday, March 24, 2021 9:36 AM
   To: Office <Office@aktz.cz>
   Subject: Předžalobní upomínka

   Dobrý den.

   Tímto emailem reaguji na náš včerejší telefonní rozhovor. Dle mého si myslím, že tento postup předání celé věci advokátní kanceláři byl unáhlený z důvodu, nedostatečné komunikace firmy Halimedes a. s. Telefony ve zmiňované firmě nejspíš vůbec nefungují a na zaslané reklamace ohledně stavu spotřebovaných m3 kdy stav na vyúčtování absolutně neseděl s plynoměrem (jelikož stav na vyúčtování byl vyšší, než skutečný stav plynoměru) mi bylo odpovězeno že všechno sedí, stav plynoměru tady nikdo nebyl ani opisovat – nevím kde je chyba… Firma Halimedes není absolutně důvěryhodná i podle veškerých inzerci… O. K., ale abych měla klid, chci to řešit formou splátkového kalendáře bohužel, všichni víme jaká je doba a já jsem s dětmi doma na ošetřovném uz rok… Tímto jsem schopná splácet 2 000kc každý měsíc počínaje měsícem duben, jsem schopná taky splatit víc pokud to finance dovolí, ale nějaké seriózní chování by dané firmě taky nechybělo.

   S pozdravem a přáním pěkného dne

   Janoschová Veronika /// ruce pryč od této firmy, přešla jsem k Innogy kde mi ještě za dané peníze vraceli přeplatek… Absolutně masakr a hnus toto chování…

  • #137317 Odpovědět

   TTTT
   Host (Guest)

   Jak ta firma funguje. Levne vas nalaka na akcni cenik (ktery plati pouze jeden rok). Pote jiz platite standardni cenik, ktery patri mezi nejdrazsi mezi obchodniky.
   Vypoved je kapitola sama pro sebe. Nejdrive hledaji jakoukoliv zaminku, aby vypoved neplatila. Na vyzvu o zaslani konecne faktury reaguji slovy „nedohledali jsme vypoved, proto vypoved neplati“. Po urgenci a jejich „dohledani“ vypovedi je na finalni fakture odecteno odhadem (vypoctem – typ 03). Na nahlaseni realneho odectu nereaguji.
   Vypoved resena pres noveho dodavatele.
   Uz jsem on nich pryc.

  • #136679 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   Nechodťe k nim! Komunikace příšerná. S novým dodavatelem ke kterému chci přejít nekomunikují a naschvál natahují proces. Přitom by od nich stačila jen akceptace..

  • #135426 Odpovědět

   Alexandra
   Host (Guest)

   Všem doporučuji co nejrychleji pryč od tohoto dodavatele. Jejich kontakty nefungují, dopisy se vrací, na maily když vůbec zareagují, tak možná po měsíci…faktury z nich musíte mámit a přeplatky? To je kapitola sama pro sebe. Ten za 2019 splatný v 6/2020 jsem z nich dostala až v 10/2020, poté, co jsem několikrát hrozila stížností na ERÚ a nakonec poslala Odstoupení od smlouvy pro porušení jejich vlastních Všeobecných podmínek. Ještě z nich dostat poslední vyúčtování a dál už s nimi nechci mít nic společného.

  • #135472 Odpovědět

   lenka
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   mohu se zeptat, kdo máte zkušenost s odstoupením smlouvy a jak se Vám to povedlo? Zasílala jsem elektronicky několik urgencí o potvrzení o odstoupení smlouvy, bohužel bez reakce. Dovolat se tam nedá. Nový dodavatel samozřejmě požaduje potvrzení o odstoupení od současného dodavatele.
   Děkuji.

  • #134176 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Rozhodně nedoporučuji.
   Příšerná komunikace, telefony nikdo nezvedá, na e-mail možná někdo odpoví za 14 dní, každý rok jsem musel urgovat vyúčtování. Automaticky prodloužili smlouvu, cenu zvedli bez upozornění (protože bych mohl odejít…). Až vyprší dvouletá lhůta, rychle pryč.

  • #133686 Odpovědět

   Stanislav
   Host (Guest)

   Mám bohužel stejnou negativní zkušenost. Přeplatek 5000,- po splatnosti a nikdo nereaguje na emaily, dovolat se nelze na žádné číslo uvedeném na webu. Za mě typické šmejdovské chování.

  • #129684 Odpovědět

   TTTT
   Host (Guest)

   Tato firma je nejdrazsi na ceskem trhu. Prvni rok je cena dobra. Dalsi roky uplne nejdrazsi.
   Honem od nich pryc.

   rok 2017-2018 – spotrebovano 13 332 kW plynu, faktura na 14500 Kc
   rok 2018-2019 – spotrebovano 13 996 kW plynu, faktura na 20500 Kc
   rok 2019-2020 – spotrebovano 14 088 kW plynu, faktura na 21500 Kc

   fakturu za rok 2018-2019 jsem dostal az po nekolikate urgenci.

   rozhodne nedoporucuju.

  • #125066 Odpovědět

   Šárka
   Host (Guest)

   Také hodně špatná zkušenost. V květnu 2019 jsem prodala nemovitost a noví majitelé přešli k MND. Nejprve chtěli ověřenou Plnou moc, aby mě MND jako původního majitele zastupovala. Pak podle Výzvy od GasNet jsem se dozvěděla, že k 11.7.2019 bude ukončena dodávka. Od 30.7.2019 jsem se dožadovala konečného vyúčtování, přišlo po měsíci s roční spotřebou ((936,5 m3), i když na předávacím protokolu byla spotřeba jen 4 m3. Od 30.8.2019 /sama jsem jim znovu poslala Předávací protokol s uvedeným konečným stavem plynoměru při předání) se snažím o Opravný daňový doklad v plné výši a novou správně spočítanou spotřebou. 5.9.2019 jsem jim protokol poslala znovu a druhý den napsali, že podali reklamaci i distributora a pak se odmlčeli.Teď v lednu mi poslali akční nabídku na Únor 2020 a když jsem jim připomněla nevyřízené reklamace, tak jsem se dozvěděla, že žádný Předávací protokol nemají, ať jim ho pošlu elektronicky. Neposlala jsem ho a napsala jim, že jsem jim ho posílala již 2x, ať si ho dohledají. V nejbližších dnech se obrátím na ERÚ.

  • #125390 Odpovědět

   vafly
   Host (Guest)

   V roce 2017 jsem u nich dodatkem zafixoval cenu do konce letosniho roku s tim ze to jednostranne nemohou zmenit. Takze z tohoto pohledu jsem v pohode, zadne zvedani v prubehu casu se mne netyka. Co mne vsak trapi je ze posledni vyuctovani mi prislo v srpnu 2018, loni nic, tak jsem to urgoval a zatim bez odezvy. Jeste chvili pockam a pokud zadna odezva tak na ERU.

  • #123824 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Utečte! Nechápu, jak se z tak solidního dodavatele mohl stát takový šmejd. Web s přístupem dlouhodobě nefunkční, na maily nereagují, telefon nezvedají a na řádně podanou výpověď nereagují. Utečte dokud je čas.

  • #123651 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Pozor na ně!
   Souhlas se všemi negativními zkušenostmi.

   Na smlouvu si vymysleli, co se jim hodilo a uzavřeli bez mého vědomí.
   Poté na výpis dali mnohanásobně větší spotřebu, než byla reálná.
   S přeplacenými penězi jsem se už rozloučil.

  • #123300 Odpovědět

   Tomas
   Host (Guest)

   Nejspíše už zkrachovali. Nereagují. Neposlali vyúčtování, předchozí roky jsem to z nich musel tahat jak z chlupaté deky, přeplatky z minulých let nevrátili. Jakákoli snaha spojit se s nimi je nemožná. První rok to šlo, poté už ne.

  • #123284 Odpovědět

   Nemám Jméno
   Host (Guest)

   V roce 2013, kdy jsem k nim přešel se jednalo o super dodavatele. Osobně se domnívám, že dnes jsou na pokraji krachu. Nereagují na maily, telefon nezvedají, přístup přes web dlouhodobě nefunkční, vyúčtování až po půl roce… Odcházím a rozhodně využiju nového dodavatele k zajištění všeho potřebného s převodem. S těma diletantama se dál dohadovat nechci. V posledním měsíci odříznu povolení inkasa, aby mě nestáhli neoprávněně peníze dopředu a budu se modlit, aby mi někdy vrátili přeplatek v řádu tísíců, který u nich za 3/4 roku budu mít.

   • #123287 Odpovědět

    Zdeněk
    Host (Guest)

    veškeré zde uvedené negativnÍ zkušenosti můžu potvrdit. Na maily nikdo neodpovídá, zákaznický portál dlouhodobě nefunguje.Na infolinku se nelze dovolat. Odpověděli mi jen jednou a to až poté, co jsem poslal kopii mailů do jejich datové schránky. Nedodržují ustanovení smlouvy. Po prvním roce nehorázné zdražení, o kterém se dovíte až z vyúčtování. OdešeL jsem okamžitě jinam, ale stále řeším reklamaci vyúčtování. Takové jednání jsem ještě nezažil. DŮZARNĚ VARUJI PŘED TOUTO FIRMOU !

  • #123035 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   (Nejen) moje zkušenost: Klasické chování Šmejdů. Nalákat lidi na nízké ceny v akci, Příslib ceny dobu určitou a pak změnit ceník na jednu z nejvyšších cen na trhu. Využití nejednoznačné formulace ve smlouvě a ve VOP. Vyůčtování po roce nedostanete, musíte několik měsíců urgovat, nikdo neraguje – telefon neberou, na maily neodpovídají. Po několika měsících jsem vyúčotvání dostal se špatnými cenami. Přijetí reklamace po urgencích potvrdili, ale opět dva měsíce bez rekace. Čas běží a platíte nejdraží plyn než zjistíte, že si nepomůžete. Přeplatek je problém dostat. Opět nutné urgence. Řeším s ERU. Silně nedoporučuji. Odstupuji od smlouvy kvůli porušení smluvních podmínek. Nakonec jsem zaplatil víc než kdybych nehledal levnějšího dodavatele. Prostě podvodníci. Silně nedoporučuji!!!

   • #123080 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    U Halimedesu/Plynule se jedná o jednoznačnou nekalou praktiku, první rok je fajn, potom čekáte a urgujete vyúčtování a když dorazí, tak zjistíte, že Vám účtují ceník, který jste nikdy neodsouhlasil, nepodepsal, nebylo Vám řečeno, že bude tento platit po prvním roce. Komunikují jen někdy jak se jim to hodí a to jen po mailu, zásilky poštou se vrací a dovolat se nelze…všichni jejich operátoři totiž právě komunikují… V současné době řeším s ERU a MPO.

  • #122806 Odpovědět

   Jindra
   Host (Guest)

   Jsou to obyčejní hajzlové podvodnický, zcela jasně porušují smlouvy, pěkné ceny nevydží a zvyšují je nejen po skončení období 24 měsíců, ale již během něj,
   Jejich náhled na dlouhodobý závazek s pevnou cenou po dobu 24 měsíců je ten , že cenu můžou měnit jak se jim zachce ale zákazník musí platit celých 24 měsícu co si oni vymyslí.
   Už nikdy více, ani kdyby měli „lákací cenu“ za 10% níž než konkurence
   …je to jako kupovat „levné dolary“ za 15kč od cikána v Chánově, a platit předem

  • #122594 Odpovědět

   Ludvík
   Host (Guest)

   Přešel jsem k 01.02.2019 k MND, ale Plynule.cz neposlalo novému dodavateli potvrzení ukončení smlouvy ještě 2 dny před jejím zkončením. Nový dodavatel toto potvrzení ze zákona potřebuje. Jsou to nezodpovědní darebáci z kterými je nutno zacházet jako z nepoctivými šmejdy. Nic jiného si nazaslouží.

   • #122968 Odpovědět

    Eduard
    Host (Guest)

    Ludvík – co jste dělal ? Protože já chci o té „firmy“ chci taky odejít k MND . A už jsem paní z MND upozornoval , že budou problémy.
    Prosím dejte mi tip jak jste to případně vyřešil. Děkuji mnohokrát za pomoc

  • #122769 Odpovědět

   Dalibor
   Host (Guest)

   Byl jsem s nimi spokojen několik let, ale najednou bez předchozího upozornění zdražení o 35% plus vysoký nedoplatek. Nedoporučuji kvůli tomuto jednání.

  • #122603 Odpovědět

   Ludvík
   Host (Guest)

   Přes nového dodavatele jsem s nimi ukončil smlouvu, ale ke dni dodávek nového dodavatele, nechtějí potvrdit ukončení jejich smlouvy, což mají ze zákona za povinnost. Jsou neseriozní, nekomunikativní. Nesedněte jim na lep nejnižších cen.

  • #122593 Odpovědět

   Martina
   Host (Guest)

   Ano, všechno tady je pravda. Ceny úžasné – ALE POUZE PO DOBU TRVÁNÍ SMLOUVY. Před automatickým prodloužením smlouvy napaří výrazné zdražení, speciálním ceníkem zanechaným bez avíza v zákaznické sekci portálu. Nutno tedy kontrovat pravidelně a včas vypovědět. Kdo si nevšimne včas – má smolíka (jako já). Jinak akční ceníky na portálu jsou opět absolutní špička. Bohužel už ale neplatí pro stávající zákazníky 🙁

  • #122500 Odpovědět

   Standa
   Host (Guest)

   Ve smlouvě jasné znění, že informace mají předávat emailem. O zdražení se dozvíme až z jejich portálu náhodou a samozřejmě po změně ceny.
   Totální ignorace z jejich strany o navázání kontaktu. Nahlásil jsem je ERÚ, zatím čekám na odpověď.
   Zvýšení ceny je totálně přepálené, plyn 2x dražší, ale hlavně stálou měsíční platbu o 740% (z 25 na 185).
   Šmejdi schválně zdraží na poslední měsíce v roce a k tomu ignorují Vámi zaslané údaje o stavu plynoměru k datu změny ceny – takže i když žádný plyn v zimě neodeberete, díky přepočtu vám skončí velká část spotřeby od poslední faktury stejně do těchto měsíců. (třeba jarní spotřeba)
   Máme přeplatek 6 tisíc, tak teď nevím, jestli čekat, že je ještě kdy uvidíme, nebo je prostě protopit.
   Jak může takový ubohý obchodník držet licenci?

   • #122770 Odpovědět

    Dalibor
    Host (Guest)

    Přesně tohle mi teď udělali. Bez předchozího upozornění mi zvedli dvojnásobně cenu. Opravdu jim to za to stojí, že od nich odejdu? Každý od nich po takové prasárně odejde!

  • #23467 Odpovědět

   Václav Hampl, fy. ProJesle, ProFamily
   Host (Guest)

   U této firmy máme připojených 6 nemovitostí (provozujeme mateřské školy a jesle). Přecházeli jsme pod tuto společnost postupně, první pobočka byla připojena 23.5.2013. DO dnešního dne 18.2.2016 jsme nikdy neměli žádný problém. Vyúčtování chodí přehledné, včas a v pořádku, na rozdíl od výše uvedeného příspěvku se vždy dovolám, stejně tak funguje emailová komunikace. Rád poskytnu reference osobně na tel 232000800. Nemám rád, když se o někom, kdo poskytuje služby kvalitně šíří takové pomluvy, pravděpodobně od neschopné konkurence ? …nevím.

   Za nás tedy spokojenost jak se službami tak hlavně s bezkonkurenční cenou.

   Mgr. V. Hampl

  • #23174 Odpovědět

   Hana Švecová
   Host (Guest)

   Dobrý den, také špatné zkušenosti. Požadují podepsání dodatku elektronicky přes jejich samoobsluhu – samoobsluha nefunguje, na problémy nikdo nereaguje, nic neřeší ….

   Na emaily nikdo nereaguje, po telefonu řeknou pošlete email a na ten stejně nikdo neodpoví… Je to klamání zákazníka a podám na ně stížnost. Ještě, že mám k doložení tolik důkazů ohledně neřešení problémů a jejich nekomunikace!

  • #22698 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Jsem tam již třetí rok a doposud naprosto žádný problém.

  • #22407 Odpovědět

   Luboš
   Host (Guest)

   zdravím Toma,
   já jsem u této firmy 5let a vše OK,komunikuji přes internet,rovněž vždy odpoví,zálohy platím pololetně,faktury také OK,tak nevím kde je chyba,zkus info@plynule.cz,nebo jiri.mach@halimedes.cz.

  • #22367 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Této firmě už rok a půl posílám pravidelné platby, nepřišlo mi ještě nikdy vyúčtování plynu. Na telefonáty nikdo nereaguje, na stránkách jich mají hodně, vždy zvoní, ale nikdy to nikdo nezvedne. na emaily nikdo nereaguje, na žádný. Bojím se že posílám peníze do černé díry a za chvíli mi někdo odstřihne plyn, zrovna před zimou. Rozhodl jsem se stopnout platby a obrátit se na policii.

   Má někdo podobné zkušenosti s touto firmou?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 25 vláken odpovědí
Odpovědět na: Halimedes a.s. (Plynule.cz). Jde o velký podvod?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">