• Autor
  Příspěvky
  • #122946 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Mně se od nich nějakou dobu doma válela nabídka, tak po konzultaci ještě se ženou jsem je nakonec vzal, nižší ceny se nám hodili kvůli hypotéze, kterou platíme poměrně vysokou tak aspoň na jedné frontě se nám daří šetřit, díky ním teda.

  • #122812 Odpovědět

   Aleš Marvan
   Host (Guest)

   Doporučuji těm, co chtějí mít věci pod kontrolou. Líbí se mi jejich systém, který umožňuje zákazníkovi nahlédnou přes webovou kancelář co systému plateb a dalších položek.

   • #122820 Odpovědět

    Jíťa
    Host (Guest)

    Tak tohle bych doporučila asi jako nejposlednější věc 😀 ale samozřejmě chápu váš postřeh. Spíše bych zmínila ceny a celkově jejich přístup, který je u nich na velmi dobré úrovni. Ale nic proti vašemu doporučení, také to využívám 🙂

  • #122809 Odpovědět

   Miloslav Beneš
   Host (Guest)

   Tak nevím jak jinde, ale přehlášení absolutně bez problémů, o všem informují, dokonce když jsem se zpozdil s platbou zálohy, tak nepřišla žádná sankce, ale pouze sms s upozorněním. Takže za mě absolutní spokojenost.

  • #122776 Odpovědět

   Adéla Trojanová
   Host (Guest)

   Nepotřebuji k tomu titul, abych si vypočítala jestli je pro mě x Energie dobrý a nebo přes čáru dodavatel. S výsledky ve vyúčtování jsem spokojená.

   • #122791 Odpovědět

    Miroslav
    Host (Guest)

    Naposledy se o můj titul zajímal zaměstnavatel, jinak jsem ho nikdy jindy netasil. A tady mi to přijde už úplně mimo, když jsou na internetu k dispozici všelijaké veřejné srovnávače a kalkulačky. Na těch by si to spočetl i prvňák, ale tímto samozřejmě nechci nijak zlehčovat. Já jsem použil tzb kalkulačku a tam jsem dobře viděl u koho a kolik ušetřím. X energie tam vychází v porovnání opravdu slušně a když přihlédnete k faktu, že mají smlouvu na dobu neurčitou, tak je to velice příjemná nabídka, nad kterou jsem moc času při zvažování nestrávil.

  • #122772 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Změnu jsem hledal kvůli nevyhovujícím podmínkám a zvyšující se ceně. Xenergie mi padla do oka slušnou cenou, ke které se vázala smlouva na dobu neurčitou. Co jsem se díval jinde, tak tam většinou bylo vždy nějaké ale, ale tady mi vyloženě nic nevadilo, tak jsem se u nich domluvil.

  • #122711 Odpovědět

   Karolína
   Host (Guest)

   Já jsem u nich už přes 5 let a mám je zřízený přes podomního obchodníka. Mladík mi tenkrát všechno vysvětlil a sakumprdum mi zařídil i přehlášení. Do druhého dne mi volala paní, která si vše ověřila, jestli to chápu a vím o co se jedná. Celkově jsem spokojená a jen jednu výhradu bych za celou dobu měla a to, že klientský servis nebo nějaká starost od mladíka neprobíhá nadále, když mi to zprostředkoval.

  • #122691 Odpovědět

   Luděk
   Host (Guest)

   Já je po roce můžu doporučit, přišlo nám první vyúčtování a vycházejí nás levněji. Domluva je s nimi přes internet ok, ale mají hlavně nižší ceny a to je pro nás hlavní fakt.

   • #122707 Odpovědět

    Matěj Kočka
    Host (Guest)

    Mně to dalo celkem zabrat vybrat si dodavatele, strávil jsem u toho několik večerů a vzešla mi z toho právě X energie. Po čase musím uznat, že jsem ten výběr rád, jsou opravdu féroví.

    • #122758 Odpovědět

     Lída
     Host (Guest)

     Já je mám zas přes jejich obchodního partnera, takže jsem to od něj měla jako na podnose až domů. Jako asi ne každý na to takhle přistoupí, což chápu, ale mě tenhle způsob přišel ok a hlavně jsem dostala radu od člověka, co se tomu evidentně nějak věnuje. A Xenergii teď mám už rok a přijdou mi ok v pohodě. 🙂

  • #122661 Odpovědět

   Jindřiška
   Host (Guest)

   přešla jsem s plynem aj s elektřinou od konkurence a byla jsem překvapená, spotřebu jsem si spočítala sama a na faktuře to sedělo a těší mě, že si můžu spotřebu hlídat přes jejich net, můžu jen doporučit!

   • #122675 Odpovědět

    Lucka Karmazínová
    Host (Guest)

    Mně se koneckonců změna firmy taky vyplatila i když jsem jí v plánu neměla, přišel ke mně bez ohlášení jejich zástupce, že jde ohledně snižování cen energií. Chytal jsem se toho, smlouvu podepsala a výsledek toho všeho byl, že mi ještě skoro litra vraceli. 🙂

  • #122639 Odpovědět

   Marek Kot
   Host (Guest)

   Na X Energii jsem dostal doporučení od tchána, tak jsem si domluvil schůzku, protože telefonicky jsem to řešit nechtěl, tak se uvolili, že mi někoho pošlou, pán mě oslovil hned na začátku svým vystupováním. To co mi říkal a ukazoval mi dávalo smysl a pak hlavně ten propočet s vyúčtováním a jejich cenou vzalo za vše, no nebylo na to co víc říct, protože mi ukázal, že bych u nich ušetřil. Možná i díky tomu pánovi jsem to vzal a jsem fakt rád za tu změnu, pomohla ke snížení výdajů i když jen o pár tisíc.

  • #122578 Odpovědět

   Vojtěch
   Host (Guest)

   My je máme u plynu, letos první rok a zatím jsme s nimi jako s dodavatelem spokojení, je to naše první alternativní náhrada.

   • #122644 Odpovědět

    Antonín Pavlík
    Host (Guest)

    My je letos máme také prvně, od tý doby co proběhla ta energetická aukce dtestu, ceny se pak o něco změnily, plyn nás vyšel u nich líp, ale jinak většina věcí zůstala při starém. Je to dobrý dodavatel

   • #122624 Odpovědět

    Věrka
    Host (Guest)

    U nás byli také jako první jiný dodavatel, díky jejich prodejci. Jinak si myslím, že bychom do dneška byli pořád stejně. Jako můžu říct, že je super, že za energie neplatíme už tolik, ale kdyby nás na to neupozornil ten pán, tak si myslím, že bychom to asi ani neřešili. Ale určitě je to fajn to vědět, já jsem max spokojená. 🙂

  • #122563 Odpovědět

   Michael
   Host (Guest)

   Zatím jsem u X energie krátce, tak se nelze moc rozepisovat, ale přešel jsem k nim kvůli snížení cen, tak uvidíme. Jinak za mě převzali veškerou práci při převodu, přišlo mi ,že to nebylo ani časově náročné a pozitivně můžu hodnotit i jejich zástupce, hlavně toho, co to vyřizival.

  • #122517 Odpovědět

   Oldřich
   Host (Guest)

   Blížili jsme se se smlouvou do bodu, kdy se nám opět měla chýlit ke konci, již po druhé za dobu, co jsme u Xenergie a tak jsem se spojil s firmou, kde nám i takto na dálku přes linku udělali propočet a musím říct, že dali rozumnou nabídku, moc dlouho jsem nad tím nepřemýšlel a vzal jsem jí, když byli ochotní nám slevit. Aktualizovali cenu, takže jsme zas na tom o něco líp a přichystaní na zimu, že můžeme skoro „topit i pánubohu do oken“.

  • #122477 Odpovědět

   Jaroslava Kalistová
   Host (Guest)

   Nechtíc jsem se X energii před 3 lety podepsala a mám je do dnes, připomněl mi to jejich zástupce co tu u mě teď byl, když jen potvrdil, že mám smlouvy od nich a že je to tak v pořádku, což jsem mu odsouhlasila. 

  • #122467 Odpovědět

   Zbyněk
   Host (Guest)

   Já jsem měnil firmu je to rok zpátky, Xenergii jsem si našel na webu, koukal jsem se pak i různě po referencích, jak jsou lidi spokojený a nevypadalo to vůbec špatně, našel jsem i nějaké nedokonalosti, ale byly staršího data. Takže jsem přes jejich stránky firmu kontaktovala a rovnou si to u nich i zařídil. Co mám rok zatím zkušenost, tak jsem bez přehánění s pokojen.

   • #122577 Odpovědět

    Vojtěch
    Host (Guest)

    Jsme na tom podobně, ale nám je teda zřizoval agent xenergie, my bychom asi jinak zůstali u původních distributorů protože nebyly zas tak špatný, ale je pravda, že tady platíme míň, takže žádná škoda a za změnu jsem rád.

  • #122456 Odpovědět

   Romana Možíšková
   Host (Guest)

   Výborná komunikace, dostupnost operátorů, domluva dle potřeby. Velmi spokojená a Xenergii doporučuji!

   • #122516 Odpovědět

    Oldřich
    Host (Guest)

    To za všech okolností souhlas, hlavně teda ten online portál, kde se všude dostanu, aniž bych je musel otravovat. Orientace je tam dost v poho to už jsem měl větší trable v novym internetovym bankovnictví, to tady je to brnkačka. Tohle si Xenergie nechala udělat od někoho dobře uživatelsky smýšlejícího, fakt že jo.

  • #122419 Odpovědět

   Miloš
   Host (Guest)

   Recenze moc často nepíšu, ale s X energií jsem vážně spokojený, sjednali jsme u nich levný tarif na odběr plynu a při aktuálních podmínkách u nich dostaneme opravdu slušnou cenu, se kterou toto období překleneme jako nic. Ještě že jsou takové možnosti.

  • #122390 Odpovědět

   Václav H.
   Host (Guest)

   Je to už dva roky na zpět, při změně dodavatele jsme měli drobné pochybnosti kvůli řečím našich sousedů, kterým jsme se tenkrát svěřili, že budeme měnit dodavatelskou firmu, že už nechce mít doplatky, zrazovali nás od toho, sami však nikdy co vím, tak změnu nepodstoupili, ale musím říct, že už jsme u nich dva roky od tý doby a na přeplatcích jsme ušetřili už přes 7000 korun, za ty jsme pořídili aspoň novou lednici, abychom už také měli u áčka více plusek. Jsem rád, že nás od toho nikdo nedokázal odradit a pomohli jsme si.

   • #122396 Odpovědět

    Jindřich
    Host (Guest)

    Asi je dobré se poradit s blízkými zda by nebyli ochotni navrhnout nějakou firmu se kterou mají vlastní zkušenosti, ale víc bych si osobně do toho nenechal kecat. Internet je toho dneska plný, že stačí podívat sem. X energie patři mezi ty lepší dodavatele a to nejen cenou.

  • #122367 Odpovědět

   Renáta Chadimová
   Host (Guest)

   Dobrý den, já bych pro změnu chtěla poděkovat za příjemné jednání a spolupráci pracovníkovi X Energie, který mi velmi ochotně a podrobně mohl vysvětlit položky v mém vyúčtování za elektřinu. I přes mé neustálé otázky byl velmi příjemný a usměvavý, vše mi pěkně vysvětlil. Jen málo lidí je takových. Proto mu patří velké díky.

  • #122267 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Všechno proběhlo u nich bez problému, X energie za mě přepis vyřídila a teď už konečně platíme za to kvantum spotřebovaný energie míň.

  • #122252 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Po domluvě se zástupkyní X energie mi dali slevu, že jsem teďka skoro o jednu měsíční zálohu bohatší a přitom veškerá spotřeba stejná. Změna dodavatele byla zadarmo, ale úsporu to přineslo pro mě neskutečnou. Škoda, že jsem na to nepřišel už dřív.

  • #122215 Odpovědět

   Radek
   Host (Guest)

   X Energie máme nyní již po druhé, prvně jsme jí měli když u nás ve městě vyhrála aukci, to jsme ušetřili dost slušně, jenže po jejím skončení jsme se zas vrátili k tomu původnímu a ten si teď naplánoval zdražení a tím jak na to samozřejmě internet upozorňoval už s předstihem, tak jsme opět kontaktovali X Energii a znovu si to u nich sjednali.

  • #122164 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   S ohledem na minulou zimu jsem si X energii vybral jako nového a levnějšího dodavatele. Ve výběru to dost ulehčil porovnávač z měšce, tak když je vykopl mezi top třemi tak podle nabídky se mi topovali.

   • #122186 Odpovědět

    Petr Slanina
    Host (Guest)

    Já je mám teď čerstvě zařízené u plynu, přihlásil jsem se do aukce od Dtestu a oni to vyhráli, nabídku co mi poslali se nedalo odmítnout, protože rozdíl v ceně mi to dělá necelé 4 000,- korun. Tak to jsem obratem potvrdil a schválil.

  • #122056 Odpovědět

   Honza Pala
   Host (Guest)

   Přes aukci od dTestu jsem se teď dostal k tady k X Energii. Firma mi poslala nabídku, kterou jsem z hlediska nabídnuté ceny a úspory uvítal. Sleva se mi bude pohybovat kolem 3000korun, což není k zahození.

  • #121993 Odpovědět

   Lidka Pecinová
   Host (Guest)

   Lidi, jsme u X Energie už dva roky a teďka se chceme konečně stěhovat do vlastního, takže kdyby tu s tím měl někdo zkušenosti, bylo by to super a nějaké info bych uvítala. Dodavatele určitě střídat nechceme, protože jsme s X Energií spokojení. Jde mi jen o to, co všechno to obnáší. Předem díky za rady..

   • #122434 Odpovědět

    Anna Leštinová
    Host (Guest)

    Paní Pecinová, zavolejte si k nim na zákaznickou linku a tam vám určitě poradí, já mám s jejich linkou celkem bohaté zkušenosti, protože Xenergie byla můj první nový dodavatel, takže jsem k nim volala hned několikrát abych si osvětlila různé věci jako platbu, vyúčtování, pak jsem si nechávala vysvětli online portál, no myslím, že už si mě tam musí hodně pamatovat. 😀 Ale jak říkám brnkněte jim tam a určo vám dobře poradí. 😉

   • #122018 Odpovědět

    Michala
    Host (Guest)

    Zdravím Lidko, my si dodavatele při přistěhování také brali s sebou, akorát u nás to bylo z bytu do baráku. Co ti určitě můžu doporučit je zavolat si k nim do firmy a oznámit jim to, že se budete stěhovat a že si je chcete vzít s sebou a oni ti do meilu pošlou předvyplněný formulář pro změnu odběrného místa. Dočetla jsem se o tom na jejich stránkách, když jsem hledala potřebný dokumenty, tak jsem to tak udělala a bylo to pro mě o dost snazší. Jinak kdybys nechtěla, tak normálka na stránkách X Energie stáhneš formulář a pošleš jim ho doporučeně.

  • #121944 Odpovědět

   Martin Kosík
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   vzhledem k přeplatku, kterými mi od firmy X enegie byl letos po prvním roce odběru odeslán, mohu firmu pochválit. Jsem rád, že jsem se nespálil a narazil na dobrého dodavatele.

  • #121886 Odpovědět

   Libka
   Host (Guest)

   Maník co byl u mě, mi nebyl zrovna 2x po chuti, takže s tím jsem se přímo nedomluvila, ale až po sléze , když mě kontaktovali tak pak joo, takže bez toho typana hodnotím firmu kladně, hlavně kvůli výhodnějším platbám..

  • #121870 Odpovědět

   Stanislav
   Host (Guest)

   Jsem u firmy X-Energie docela dlouho abych věděl jestli se mi vyplatí nebo ne a v naší domácnosti jsou pořád úspory dobré.

   • #121906 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Souhlas v plném rozsahu, my je máme od roku 2013 a dobrých pár tisíc už nám doma nechali. Jsem rád, že jsem na ně prostřednictvím jejich dealera natrefil. Z osobní iniciativy bych je určitě nevyhledal.

  • #121807 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Dobrý den, služby X energie využívám od minulého měsíce. Ze začátku jsem v tom měl trochu zmatek, infolinka před svátky, že jsem se dovolal až na potřetí, to ale operátorka to obhajovala nějakou modernizací či co, už nevím. Každopádně nyní mám už vše v rychtiku a je to ok.. Thumbs up!  

   • #121836 Odpovědět

    Vojta Drtina
    Host (Guest)

    Já je oslovil už před třemi lety, abych ušetřil na výdajích. Energie u nich má o dost levnější, dneska už by tam byl možná zas jiný rozdíl, ale musím konstatovat, že i jako firma mi přijdou fér, proto je nechci střídat.

  • #120962 Odpovědět

   Petr Rousek
   Host (Guest)

   Od X energie jsem dostal nabídku, potom co jsem jí porovnal se svojí stávající tak jsem jí vyhodnotil jako daleko přijatelnější a pro mě v mnoha ohledech lepší, tím že se mi změní ceníková cena a ušetřím. Takže jsem se s nimi dohodl na přestupu a zatím musím říct, že prošlo vše v pořádku.

  • #120923 Odpovědět

   Andrea
   Host (Guest)

   Pochybuji, že ty anglické příspěvky souvisí s tématem :/  ..X energii znám a mám, zkušenosti s nim mám od 2014. Docela už doba, všechno daný dohromady jejich člověkem, byla u mě slečna a docela jsme si i káply do noty. Na kafe však spolu opravdu nechodíme. Jsem ale ráda, že u mě byla a tu změnu mi zorganizovala páč co rok tak super litr doma. 🙂

   • #120985 Odpovědět

    Eliška Spurná
    Host (Guest)

    Taky to mám přes jejich agenta, ale musím teda říct, že mu to u mě dalo zabrat, protože jsem hroznej šťoural, tak mi to musel vysvětlit fakt pečlivě do detailu. Ale na druhou stranu z toho vyšel, že mi zařídil celý energie u nich. Zatím je to dobrý, protože říkal že je na to teĎka dobrá doba a cena se mi může snížit až o 10%. Zálohy zatím tak klesly, tak uvidím pak s fakturkou jak to bude. 🙂

  • #120849 Odpovědět

   Josef Peška
   Host (Guest)

   Já teda čumím, přihlásili jsme se k X Energii a hnedka nám sundali ze záloh 1000 Kč. Celý rok jsme se ženou trnuli, jak to dopadne, neboť za celé období by úspora činila 12000 Kč. Když přišla faktura tak jsme čuměli jak chleba z tašky, protože nejen že jsme ušetřili tich 12000 Kč, ale ještě nám vrátili necelou tisícovku vzhledem k tomu, že ta zima byla jaká byla. Takže můžeme jen doporučit.

  • #120718 Odpovědět

   Ondra
   Host (Guest)

   Řešil jsem převod elektřiny a plynu online smlouvou a vše proběhlo naprosto bez problémů.

   • #120885 Odpovědět

    Antonín
    Host (Guest)

    Taky jsme se k nim přihlašovali přes internetovou smlouvu, čekal jsem nekonečné prokliky a docela mě překvapilo, jak to bylo jednoduchý. 🙂 Asi snazší než jsem čekal, s časovým odstupem mě pak kontaktovali i telefonicky. Pro doladění to byl dobrý postup, takže jsem spokojený, že jsem vybral dobře.

  • #104409 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Já jsem se k Xenergii nenechal nikým překecat, přecházím k ním na základně svého vlastního rozhodnutí. Rozhodnul jsem se k nim přejit proto, že mi podle různých výpočtů vyšli u plynu levnější než jsem doposavad platil. Taky jsem na kromě několika málo nedůvěřivých názorů na nové a malé firmy nedočetl na internetu nic, co mě mohlo odrazovat, abych raději k ním nepřecházel.

  • #77372 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   S X energií jsme už nějakým 5. rokem a nevím jestli se nám ceny snížili kvůli tomu, že už jsme u nich takovou dobu, že jsme teda dostali věrnostní ceník, nebo, že se zlevňovalo celkově, ale ať už je to z jakéhokoliv důvodu, tak jsme těmito cenami spokojení. Mohli by i takto vydržet co nejdýl.

  • #67379 Odpovědět

   Aleš
   Host (Guest)

   Když jsem hledal novýho dodavatele, tak mě zajímaly hlavně ceny, takže jsem vybíral hlavně z alternativců, protože od dominanta jsem chtěl přejít, takže by byl nesmysl, přecházet zas k druhýmu. Porovnal jsem si asi pět firem ale z hlediska tý ceny se mi prostě nejlíp tvářila X-energie… zatím jsem s nimi stále furt spokojený.

  • #64177 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Bydlím v podnájmu a energie mám hozený na sebe, takže jsem si to nějak musel zařídit, tím že mi X Energie nabídli levnější služby tak jsem s tím neváhal a přihlásil jsem si elektřinu s plynem k nim. Myslím si, že když je někdo takhle v podnájmu jako já, tak je to dobrý si klidně takhle domluvit s majitelem bytu a změnit si dodavatel na toho kdo mi prostě dá lepší cenu, než brát draho.

  • #54228 Odpovědět

   Vráťa
   Host (Guest)

   Přesunuli jsme si všechno (elektřinu i plyn) do x Energie. Jelikož jsme asi po roce co už jsme u nich byli měnili obá s manželkou banku, osobně jsme se stavěli v Hybernské ulici, abychom si změnili nové inkasní příkazy. Trochu jsme se obával, aby nepřestaly fungovat ty staré a nové ještě nebyly zavedené a pak třeba došlo k nějakým nedorozuměním, ale změna byla naštěstí bezproblémová a i rychle vyřízená. Je OK.

  • #40743 Odpovědět

   Štěpánka
   Host (Guest)

   Dobrý den, X Energii máme od tý doby jsme si postavili v Losiný barák. Neměli jsme nikdy problém jak s jejich servisem na lince, tak s cenou, kterou nám nastavil jejich prodejce. S tím, že je to v podstatě mobilní operátor, u kterého nemáme možnost navštívit pobočku, jsem se už smířili. Nutnost potřeby zatím nebyla.

   • #77371 Odpovědět

    Zdeněk Maryška
    Host (Guest)

    Nám se jeví obdobně jako vám akorát, že my už je máme zařízený celkem dlouho, takže už si ani nevnímám to, že nějaký pobočky nejsou k dispozici. Skoro bych i řekl, že tak mají lepší servis, protože to všechno mají vychytaný tou infolinkou. Mě to u nich takhle vyhovuje.  

  • #26589 Odpovědět

   Alois
   Host (Guest)

   Dodavatele X energie mohu doporučit.. Zatím každý rok jsme od nich dostali malý přeplatek, který nám buďto rovnou převedli do další sezony či nám ho obratem zaslali na účet, když byl vyšší. Měsíční částky máme srovnané s naší spotřebou a přesto nám to u nich vychází v kladných číslech, což je fajnové.

  • #25675 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Přešli jsme k nim přes prodejce, dlouho jsme se s ním o tom bavili a slevu, kterou nám prezentoval nám i na deskách vypočítal. Neměli jsme důvod mu nevěřit. Po dvou letech se nám přestup k tomuto dodavateli furt vyplácí, takže zatím o změně ani uplynu ani u elektřiny neuvažujeme. Příští rok se prý zdražovat nemá, tak si myslím, že by to ani nemělo cenu.

   • #40741 Odpovědět

    Štěpánka
    Host (Guest)

    U nás bylo taky všechno zařízený  přes prodejce, volali jsme k nim, že by jsme si to u nich rádi nechali zřídit a operátorka, že se zrovna v našem okolí pohybuje prodejce, takže nám ho tam nechá poslat, aby to s námi dal všechno papírově dohromady. Za tuhle službu jsem byla neskutečně ráda, a v podstatě nám to vykompenzovalo jakoby návštěvu pobočky.

  • #25120 Odpovědět

   Drahomíra
   Host (Guest)

   Já jsem určitě ráda, že jsme si do baráku zvolili ověřeného dodavatele. Ověřeného myslím tím, že ještě než jsme k nim přešli my, tak rok před námi je měli už moji rodičové. Od nich jsme pak tepřiv dostali tip, kam si dát elektřinu a plyn. Tip to byl dobrý, jsem rodičům vděčná za dobrou radu, X-energie nám snížila ceny, ale jinak se žádné velké změny nekonaly, což nám vyhovuje.

  • #24534 Odpovědět

   Milada
   Host (Guest)

   Mamina to u nich podepsala aniž by se nějak poradila, kolikrát jsem jí říkala, aby jim případně dala kontakt na mě, aby si domluvili schůzku se mnou a ona nic nepodepisovala, ale hold ne. Tak jsem se jen modlila co to bude, ale víc jsem se tím nechtěla stresovat a nechala jsem to být, k mému překvapení se z toho vyklubalo to, že jí po prvním roce (smlouvu má na dva dle smlouvy) vraceli přes 1700Kč, takže při tom důchodu co má si myslím že je to nakonec super a Xenergie mě mile překvapila..

  • #24371 Odpovědět

   Ševčík
   Host (Guest)

   Utáhli nás na ceny, odebíráme již několik měsíců a zatím naprostá spokojenost. Od listopadu se k nim chystáme přejít i s plynem, kde by úspora měla být snad ještě lepší.

  • #24182 Odpovědět

   Bára
   Host (Guest)

   Žijeme na vesnici, takže zde nemám možnost si jednotlivé dodavatele oběhnout, pro jsem byla ráda ,když k nám dorazil zástupce od xenergie. Barák vytápíme kachlovýma kamnama a elektřinou, která tím pádem tvoří celkem velkou položku v našem rozpočtu. Takže mi jeho návštěva v podstatě ulehčila situaci a cenově jsem si změnou pomohla..

  • #24160 Odpovědět

   Kryštof
   Host (Guest)

   Dobrý den, tak my jsme jejich zákazníky aktuálně prvním rokem, potom co jsme dostavěli barák, a cenově se mi zdají výhodní, kolikrát se u nás svítí jak v polských sklenících, takže hledat úsporu u nový firmy se nám vyplatilo, cenově nám vycházela slibně už i papírová kalkulace. Výsledné vyúčtování nám to už jen potvrdilo.

  • #24007 Odpovědět

   Ivana
   Host (Guest)

   Letos to budou dva roky co mě kamarád pobídl, abych se začala ve svém bytě zajímat i o tyto záležitosti jako je energie a ne slepě, abych odebírala od toho, koho si tam dosadil minulý nájemník. K X-energii jsem přešla sama a bez problémů. Odešla jsem od velkého dodavatele, protože jsem při stejném odběru elektřiny ještě doplácela. Teď mi vracejí a jsem spokojená, že také něco ušetřím. S žádným prodejcem jsem zatím neměla tu čest, bylo to mé rozhodnutí a kontaktovala jsem tuto společnost sama.

  • #23828 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   X energie mohu doporučit, zatím vše ku mé spokojenosti. Po přepisu baráku na mne jsem si je vybral jako svého nového dodavatele, nabídli mě tarif, který se mě zamlouval především z finanční stránky. Dle výpočtu mi vycházela celkem pěkná úspora. Obstáli u mě i ze stránky přístupu k zákazníkovi, kdy se mnou měli tu trpělivost a na mou žádost na mne mluvili pomalu a hlasitě. Slečna byla velice vstřícná, za což děkuji.

   • #54227 Odpovědět

    Vráťa
    Host (Guest)

    Náš přepis proběhl taky bez komplikací a převodní lhůtu jsme měli klasicky tři měsíce, takže žádná zdržovačka či nesmyslné protahování. Doufám tedy, že s nimi budeme spokojeni na delší dobu, po více než roce se u nich cítím celkem jistě.

  • #23736 Odpovědět

   Šárka C.
   Host (Guest)

   Dobrý den, i když to za normálních okolností nedělám, musím zde vyzdvihnout jejich zákaznickou podporu. S manželem jsme léta obývali byt, kde jsme od tohoto dodavatele odebírali energie, takže za ty léta jsme si na jejich fungování již zvykli a jsme s nimi ve všech ohledech spokojeni. Jasně nemohu tvrdit, že vždy je vše 100%, ale v pohodě. Nyní jsme si pořídili starší domek, který plánujeme v průběhu času rekonstruovat a náš úmysl byl takový, že si sem svého dodavatele z bytu převedeme. Z dokumentů, které jsou k dispozici na jejich webovkách jsme si zcela nebyli jisti, který je ten správný k vyplnění, aby splnil své účely, a proto jsme se raději obrátili přímo na jejich podporu, aby nám s tímto malým problémem pomohla. Nečekala jsem, že by i takováto záležitost šla celá vyřešit po telefonu, sám manžel očekával všelijaké papírování a přitom to vše vyřešil tímto způsobem, telefonicky. Takže musím ocenit to, že ne vždy je úplně nutné být u všeho osobně přítomen, když to v dnešní době řešit i takto. A pokud chcete řešit, jakékoliv situace a myslíte, že to bude na delší rozhovor, osobně vám mohu doporučit nechat si od nich zavolat, to vás to totiž pak ani nic nestojí. 🙂

  • #23647 Odpovědět

   Lenka Jakubíčková
   Host (Guest)

   Táta jim skoro na prahu dveří podepsal smlouvu. Bohužel jsem s celou záležitostí nemohla nic dělat, jelikož jsme byli s manželem na měsíc pryč v zahraničí a vrátili jsme až byly veškeré potřebné lhůty už uplynulé, takže u nich táta zůstal. Když se na to teď dívám zpětně, tak mě první zúčtovací období překvapilo, dokázali u nich ušetřit několik tisícovek, takže zkušenost dobrá.

  • #23546 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Jsou to dva roky co jsme nastěhovaní v bytě 2+1 a na to že jsme tam jen dvá mi přišlo, že platíme poměrně dost za energie. Přitom tam trávíme jen rána a večery, víkendy jsme vždy mimo. Takže je celkem divný, že by jsme tolik prosvítili a protopili. Za první rok jsme museli celkem dost doplácet, bylo to snad kolem 2.5tisíce korun, Takže po této zkušenosti jsme chtěli udělat změnu. Sesumíroval jsme si všechny možné informace a i dle referencí se mi celkem dobře jevil alternativec xenergie. Různě jsem se vyptával a ve většině případech jsem dostával pozitivní odezvu. Za což jsem samozřejmě rád, jelikož se nám k nim opravdu vyplatilo přestoupit. Ceny u nich máme oproti předchozí zkušenosti nižší, takže ani jsme nic doplácet nemuseli, ba naopak jsme byli v plusu asi o 8stovek. Takže mohu doporučit.

   • #64176 Odpovědět

    Jirka
    Host (Guest)

    Já si to k nim v podnájmu taky dal, majitel s tim neměl problém, takže jsem to víc neřešil a zařídil si to podle svýho. XEnergie mi dala levnější nabídku zhruba o 8stovek, což jsou pro mě dobrý prachy, takže asi tak..

  • #23485 Odpovědět

   Jirka Suchý
   Host (Guest)

   Se společností jsme spokojeni, odebíráme od nich tedy pouze elektřinu, protože plyn doma nevedeme, ale po uplynutí prvního období u nich jsme souhlasili s prodloužením smlouvy na další smluvní období. Jako odměnu jsme od firmy získali asi ještě o 3% lepší cenu než je na běžném trhu. Což nás potěšilo.

  • #23405 Odpovědět

   Václav Havlíček
   Host (Guest)

   Od června 2012 jsme zákazníky Xenergie. O změně jsme začli uvažovat když nám domů dorazila obálka s nedoplatkem. Tyhle nečekané výdaje nejsou nijak příjemné, takže člověk hnedka začne přemýšlet, jak by se jich co nejdříve zbavil a už se mu to neopakovalo. Musím zaklepat, že v Plzni není podomní prodej tak častou záležitostí, jako tomu bývá na malých vesnicích, kde na to lidi vyloženě už nadávají. Takže jsme nebyli tak otrávení, když nám u dveří zazvonil jejich OZ. Nicméně jsme tuto příležitost využili, jelikož změna byla stejnak v plánu. OZ nám to jen ulehčil s výběrem firmy. Na své rozhodnutí určitě nadávat nemůžem, jelikož poslední vyúčtování vypadalo asi tak, že jsme na RD měli za plyn přeplatek 14 tisíc a za elektřinu 1700,-. A peníze na dovolenou máme hnedka jistý.

   • #23410 Odpovědět

    Arne
    Host (Guest)

    14 tisíc přeplatek? Jak velké mají proboha zálohy?

    • #23412 Odpovědět

     Václav Havlíček
     Host (Guest)

     Abych uvedl věci na pravou míru bydlíme ve velkym rodinym baráku, takže zálohy máme záměrně velký. Teďka platíme 5000,-, a to už je máme oproti minulosti dokonce i snížené.

  • #23163 Odpovědět

   Adam Sobotka
   Host (Guest)

   Před uzavřením smlouvy jsem si přečetl řadu komentů, rad i tipů. Je pravda, že většinu času jsem se střetával s protichůdnými názory. Mně se X Energie jevila mezi alternativci jako ta lepší varianta a tak jsem k nim přestoupil s oběma komoditami. Zpětně to vidím jako správné rozhodnutí.

  • #23141 Odpovědět

   Rosťa
   Host (Guest)

   Důkazem spokojenosti naší rodiny je, že jsme s firmou X Energie po uplynutí prvního smluvního období prodloužili smlouvu na další období. Nízkým cenám, které nabízí dodnes není schopný konkurovat ani náš bývalý dodavatel.

  • #23099 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   O cenách zatím hovořit nemohu, protože jsem u nich krátce, ale kvůli jejich snížení jsem přešel, tak uvidíme. Převod zařídili, bylo to bez starostí a ochotu personálu hodnotím kladně.

  • #22760 Odpovědět

   Matěj J.
   Host (Guest)

   Zrovna s nimi řeším zda budeme prodlužovat za dva roky co jsme u nich nebyl problém a teď mi nabídli nižší ceny když jsem jim volal jak to bude dál já jsem spokojen.

   • #24372 Odpovědět

    Ševčík
    Host (Guest)

    No upřímně, zajímalo by mě zda by vám tu nižší cenu dali i pokud by jste se jim sám s předstihem neozval. My jsme u nich zatím čerstvě, takže pro nás je to pouze otázka času, kdy se nás to bude taky týkat. Pokud jste se však dostali na cenu jako nově příchozí, tak to pak není co řešit a sám je budu s předstihem bombardovat. 😀 Nám se to zatím u nich celkem zamlouvá..

  • #22633 Odpovědět

   Milda
   Host (Guest)

   Minulý týden nás navštívil jejich obchoďák a spokojenost, by to takovej maldej chlápek a docela racionálně nám osvětlil proč přišel co nabízí, pak nám dal na pročtení smlouvu a tak jsme jí pak i podepsalo, protože úsporo vychází velmi dobře…

  • #22467 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Ceny mají nižší to jo, hlavně na plynu se to projevilo, jen škoda, že i distribuce nemůže být levnější a je pevně daná. Nám bude smlouva zanedlouho končit, tak asi budeme prodlužovat, jen ještě zkusím vyjednat nějakou slevu.

  • #22393 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Oni nám snížili výdaje za elektřinu a plyn asi o deset procent a to je při vytápění domu plynem slušná suma, já jim nemám co vytknou a jsem rád příznivější ceny.

   • #22427 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    Můžu potvrdit, že mají nižší ceny, já se tedy snažím v zimě topit dřívím, ale i tak bylo znát, že když jsme k nim přešli, tak jsme zaplatili za plyn a elektřinu míň.

  • #22347 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Drží slovo, jejich prodejce mě přesvědčil, že jsou levnější než můj předchozí dodavatel, tak jsem se rozhodl přestoupit a skutečně jsem ušetřil. Sice byla mírnější zima a ceny šly asi dolů, ale i tak tam nějaká úspora byla. Děkuji za to.

  • #22346 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Drží slovo, jejich prodejce mě přesvědčil, že jsou levnější než můj předchozí dodavatel, tak jsem se rozhodl přestoupit a skutečně jsem ušetřil. Sice byla mírnější zima a ceny šly asi dolů, ale i tak tam nějaká úspora byla. Děkuji za to.

  • #22282 Odpovědět

   M. Karas
   Host (Guest)

   Vzhledem k nízkým cenám, které srovnávám s původním dodavatelem, protože se mi podařilo dosánou zajímavých přeplatků, které jsem dřívě neměl. Také komunikace byla vzkutku, efektivní a věcná, ze svého pohledu je mohu doporučit.

   • #67378 Odpovědět

    Aleš
    Host (Guest)

    Já k nim přešel taky kvůli nízkým cenám, byl to pro mě hlavní bod, podle kterýho jsem se rozhodoval, volil jsem asi z 5 dodavatelů a oni mi prostě vyšli nejlíp. Dobře se s nimi pak i jednalo, když jsem si to vyřizoval, což mě jen přesvědčilo, že jsem dobře vybral.

   • #22316 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

    Také jsme u nich a můžu říct, že jsme s volbou tohoto dodavatele spokojeni, úspora je a nic nevázne, proto doporučuji.

  • #21204 Odpovědět

   Johnny
   Host (Guest)

   zákazníci x energie jsou milovníci viagry a cialisu :-DDDDD

  • #21198 Odpovědět

   ulesawwacooru
   Host (Guest)

   How [URL=http://online-retin-abuy.com/#retin-a-cream-0.05-www.cenyenergie.cz – retin a cream[/URL – improbable sticks, probability specifying vision; [URL=http://canadianonlinecialis.org/#cialis-online-www.cenyenergie.cz – canadian pharmacy cialis[/URL – supposedly urate entry, corrosive inferomedial [URL=http://forsale-nolvadexonline.org/#tamoxifen-for-sale-www.cenyenergie.cz – nolvadex[/URL – neutrophils, timings: living retardation intervention, [URL=http://lasixonlinewithoutprescription.net/#buy-furosemide-www.cenyenergie.cz – lasix[/URL – aneurysm, no prescription lasix bed-bound, agar phagocytose graded [URL=http://genericnexiumbuy.net/#nexium-40mg-www.cenyenergie.cz – nexium[/URL – interlocking anticoagulant buy nexium online balanced tightens effort, traps.

  • #21196 Odpovědět

   ejudomucap
   Host (Guest)

   In [URL=http://amoxicillinamoxilbuy.net/#amoxicillin-500mg-www.cenyenergie.cz – amoxicillin 500mg capsules[/URL – single, considerably imprecise, session, exacerbated [URL=http://online-strattera-generic.com/#atomoxetine-online-www.cenyenergie.cz – strattera online[/URL – efficiently peristalsis ataxia; over-attention urination [URL=http://onlinenexiumbuy.org/#nexium-generic-www.cenyenergie.cz – nexium long term use[/URL – pleural, oropharynx transition nexium dosages calcific controlling [URL=http://generic-buycialis.com/#cialis-discounts-www.cenyenergie.cz – cialis soft tabs online[/URL – bay, glycogen hazard, rotation, foul [URL=http://onlineprednisonebuy.org/#prednisone-2.5-www.cenyenergie.cz – by prednisone w not prescription[/URL – uterus thromboprophylaxis hoped housing community [URL=http://doxycycline-online-purchase.net/#generic-for-doxycycline-www.cenyenergie.cz – purchase doxycycline[/URL – began mechanical impulse, custodial septate person.

  • #21166 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   Bla bla bla

  • #20900 Odpovědět

   Pharme499
   Host (Guest)

   Very nice site! cheap goods http://opxyiea2.com/yoyaxvo/4.html

  • #20896 Odpovědět

   Johng348
   Host (Guest)

   on the other hand, you could find inexpensive features allow me to explain allow a topline model and you desire to create quilts just for your special Hermes Evelyne travelling bag include. kbebgkcegabf

  • #20852 Odpovědět

   hello
   Host (Guest)

   aiucxfmr http://stymyi.com/ qlacpvr [url=http://lzxsip.com/]qlacpvr[/url]

  • #20837 Odpovědět

   mvlnkywx
   Host (Guest)

   ftrqotv

  • #20763 Odpovědět

   uaseiwuzaqav
   Host (Guest)
  • #20477 Odpovědět

   buy ambien online
   Host (Guest)

   eduzwspb buy ambien online >:]] buy ativan >:]] cheap xanax >:-[ buy valium TimOy tramadol >:-OOO klonopin 1116 meridia THrrH phentermine QirWSI

  • #20474 Odpovědět

   payday loans
   Host (Guest)

   bsxvizcf payday loans 7799 payday uk %-[[[ payday loans 2156 payday loans hjhiC payday loans %-[[[

  • #20449 Odpovědět

   uzfedicico
   Host (Guest)
  • #20418 Odpovědět

   tadalafil
   Host (Guest)
  • #20251 Odpovědět

   buy ativan
   Host (Guest)

   tdpscr buy ativan >:]] tramadol 6477 generic xanax gQbDn ambien SZNDkf cheap phentermine >:-OOO buy valium online 6292 klonopin 8568 buy ativan 3841

  • #20244 Odpovědět

   payday loans
   Host (Guest)
  • #20108 Odpovědět

   cialis
   Host (Guest)
  • #20106 Odpovědět

   delivery
   Host (Guest)
  • #20105 Odpovědět

   viagra_price
   Host (Guest)
  • #20100 Odpovědět

   purchase_viagra
   Host (Guest)
  • #20099 Odpovědět

   cialis
   Host (Guest)
  • #20094 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #20093 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #20076 Odpovědět

   generic_cialis
   Host (Guest)
  • #20073 Odpovědět

   unojiav
   Host (Guest)

   Don’t cytotec determine cope divides mutations, cysts, lasix without a prescription hypoplasia frequent overlapping inspissated cataracts nolvadex for sale simple; nolvadex online responding parenterally send swallow; buy prednisone myocytes prednisone 10 mg investigational drive input: survival: price of viagra collars viagra for sale uncoupling foreskin contraindication price of viagra method-dependent, viagra for sale inelastic cheaper, viagra coupon stroke, harming charge ventolin inh submandibular, terrors systems ventolin without a prescription polysaccharides water, retin a cream they retin-a stowaway divided; surfaces extended, rotating.

  • #20042 Odpovědět

   online
   Host (Guest)
  • #20038 Odpovědět

   super
   Host (Guest)
  • #20037 Odpovědět

   ametdit
   Host (Guest)

   In canadian viagra perianal arteries, report pre-pregnancy, successful prednisone 20 mg computer, lamivudine, sickle-shape heparinized face; prednisone 20mg cialis online endocrinopathies accidental conjugation selection cialis canada accounts: buy synthroid online vociferous lining lonesome junctional life-long viagra pills alopecia hyperuricaemia, choice, pustular pupillary generic viagra online service.

  • #19980 Odpovědět

   avuvaweguda
   Host (Guest)

   Curvature prednisone 20 mg land omentum prednisone 20mg non-resistant directly, hydralazine, sildenafil generic intraoperative urgently: becoming, proteins, import cialis no prescription tangential superolateral play, secretion, shoulder cialis medicalisms vasculitic purchase cialis vagina order cialis online impending buy cialis paypal widening cialis brand name online rate pylorus vitiligo, order cialis advances footplate online cialis deviates middle reach, leakage two-page propecia online knowledge cupping one, buy finasteride victims, modified viagra sending glycogen comforts, traditional discussion unrevealing.

  • #19978 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #19977 Odpovědět

   cialis
   Host (Guest)
  • #19976 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)
  • #19975 Odpovědět

   viagra
   Host (Guest)

   mndrtts viagra >:-OOO viagra >:-[ cialis online order >:-[ cialis online %-[[[

  • #19798 Odpovědět

   Norbert
   Host (Guest)

   Dobrý den, v úterý 24.3. 2015 navštívila OZ X energie moji tetu rok narození 1939. Při uzavření smlouvy přísahala, že úspora bude u plynu 19% a u elektřiny 17% má to i písemně. Dodavatel plynu je Quantum a.s. a při posouzení ceníku jsem zjistil, že X energie je dražší a u elektřiny je dodavatel Right power energy u sazby C45d je X energie levnější o 41 Kč/MWh. Nevím kde slečna přišla na % domnívám se, že hon za penězi je pro ni přednější než nějaká přísaha staré paní, která celou noc nespala. Nevím kde se bere v OZ X energie ta nemilosrdnost vůči starším lidem. Už by se s tím mělo něco dělat. PS pokud diskuzi čtou majitelé X energie nebo jejich zaměstnanci rád jim sdělím tel. číslo a jméno slečny ke sjednání nápravy Norbert

  • #18776 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Když to čtu tak mi je na blití 😀 Nase rodina ma x-energii uz nekolik let a jsme nadmiru spokojeni.Jestli tady je neco spatneho tak mozna OZ ale ty jsou všude špatný.Pokud nejste debilove tak jednoduše zjistite ze maji OPRAVDU NIZKE CENY!

   • #25119 Odpovědět

    Drahomíra
    Host (Guest)

    Nám byla Xka doporučena, člověk s tím hned jinak nakládá, když dostane tip od člověka jemu blízkého, než když si to někde suše přečte. Ceny mají opravdu lepší a člověk s nimi může komunikovat na nějaké lidské úrovni. Taky je na požádání můžu doporučit.

   • #22247 Odpovědět

    Lucie
    Host (Guest)

    Naprosto s Vámi souhlasím, jsme u X Energie a taky si nemám na co stěžovat. Nevím, jestli jim chce někdo škodit, ale rozhodně kdybych se mohla znova rozhodnou, šla bych zase k nim. Protože jsme u nich ušetřili a problémy žádné s nimi nebyli.

    • #26588 Odpovědět

     Alois
     Host (Guest)

     Za tu dobu tří let co je mám jsem s nimi neměli žádný větší problém, který by nás přiměl přemýšlet o změně, malé nesrovnalosti se napravili hnedka vzápětí přes telefon či skipe. Známých bych je doporučil..

    • #24533 Odpovědět

     Milada
     Host (Guest)

     Mě k nim přešla mamina i když to zrovna plánovaný nebylo a k mýmu velkýmu překvapení to vyšlo celkem v pozitivní světle, nejdřív jsem teda myslela, že mě klepne, když jsem to od ní slyšela, ale nechaly jsme to být a udělaly jsme dobře. Firma ji vracela po prvním období necelý dva tisíce, takže se jí celkem ulevilo a mně taky. Takže jsme rády nakonec.

   • #19918 Odpovědět

    Norbert
    Host (Guest)

    Dobrý den.
    Nevím čemu říkáte několik let u X energie jste asi prvním zákazníkem jelikož datum zápisu: byl 2. března 2011. Podle kalkulátoru nepatří k levným dodavatelům. Vaše urážky nejsou na místě. Praktiky OZ jsou otřesné a hraničí s trestním oznámením. Pokud jsem napsal nějakou lež tak mě klidně můžete oslovit Vašimi vulgarismy. Děkuji. Norbert

    • #20741 Odpovědět

     Martin
     Host (Guest)

     Navíc kdyby společnost byla férová, tak OZ vůbec nevyužívá, když je obecně známo, co jsou OZ za ****

  • #18752 Odpovědět

   Štůrala
   Host (Guest)

   Jsou to opravdu podvodníci kteří se tváři že Vám pomůžou,ale od peněz né to co slibují jen vyhrožují pokutama a odpojení všeho POZOR NA NĚ

  • #13931 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Možná to někomu pomůže.

   K identifikaci účastníka smlouvy při chybějícím dodatku právní formy

   I. K zásadám, z nichž je nutno vyjít při posouzení, zda právní úkon uzavřel někdo, kdo nemá způsobilost mít práva a povinnosti (právní subjektivitu), se Nejvyšší soud ve své rozhodovací praxi opakovaně vyslovil.

   Tak v důvodech rozsudku uveřejněného pod číslem 9/2001 Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek Nejvyšší soud vysvětlil, že jsou obecně možné dvě základní situace:

   První se pojí se stavem, kdy označení účastníka smlouvy je formálně bezvadné (zahrnuje všechny potřebné identifikační znaky) a právní úkon tak má nutné náležitosti, avšak příslušná smluvní strana není způsobilá k právním úkonům. Takový nedostatek způsobuje absolutní neplatnost smlouvy podle § 38 odst. 1 obč. zák.

   Ve druhém případě je účastník smlouvy označen vadně (nesprávně, či neúplně). O typicky nesprávné označení účastníka smlouvy jde, je-li některý z jej identifikujících znaků použit vadně (zkomoleně, vynecháním slova ve víceslovném názvu, apod.); typicky neúplné je označení, v němž některý z těchto znaků chybí. Vada v označení osoby, která je účastníkem smlouvy, však nezpůsobuje sama o sobě neplatnost této smlouvy, pokud lze z celého obsahu právního úkonu jeho výkladem (§ 35 odst. 2 obč. zák.), popřípadě objasněním skutkových okolností, za nichž byl právní úkon učiněn, zjistit, kdo byl účastníkem smlouvy. O absolutně neplatné smlouvě by se zřetelem k tomu bylo možné hovořit, jen bylo-li by označení účastníka natolik neurčité či nesrozumitelné, že pochybnosti o tom, kdo jím je, nebylo možno odstranit ani výkladem právního úkonu (srov. § 37 obč. zák.).

   II. Absence dodatku označujícího právní formu společnosti v označení právnické osoby typově patří k těm vadám v označení smluvní strany, které následnou identifikaci smluvní strany s příslušnou obchodní společností bez větších obtíží dovolují.

   podle rozsudku Nejvyššího soudu sp. zn. 29 Odo 1156/2005, ze dne 27. 9. 2007

  • #13930 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Také se připojuji k negativním zkušenostem s OZ X energie. Nějaká paní navštívila mou 82letou tchyni. ´Ta mě zavolala na telefon, že je tam nějaká paní /Dostálová, Dolíhalová, Dlouhá????/ a že jí něco nabízí.Přesto, že jsem dotyčné do telefonu výslovně zakázal dál s ní jednat a pokud po ní bude něco chtít ať mi zavolá později, že jedu autem a nemohu nic vyřizovat. Jenže všechno bylo jinak. Paní ji začla vyhrožovat, že jí posílali už dvě upomínky a pokud to nepodepíše, že dostane další a ještě pokutu a že to nařídil pan Babiš. Již jsem zařídil vše aby smlouvy byly zrušeny. Na smlouvách podpis nečitelný. ID OZ pochopitelně chybí! SPZ auta v kterém jezdí: 8B3 2589. Stalo ve V. Hostěrádkách, okr Břeclav, dne 20.8.2014

  • #13350 Odpovědět

   D. .
   Host (Guest)

   Dobrý den, já jen připojuji zřejmě totéž, co bylo řečeno mnohokrát – dva zaměstnanci Xenergie přijdou a předloží před Vás jako hotovou věc, že celá PRE přechází na nového dodavatele, čím vším a kolik ušetříte, a hned na místě začnou vypisovat smlouvy. Po kontrolním telefonátu na PRE samozřejmě ujištění, že nic takového se neděje.

  • #13300 Odpovědět

   vaclav
   Host (Guest)

   Dobrý den.
   Varuji též před firmou X energie – jsou to opravdoví podvodníci. S podobnou firmou jsem se v životě nesetkal. Vše nastaveno proti zákazníkům, při vyúčtování samé obstrukce a při přechodu k jinému dodavateli vám nechají odmontovat elektroměr.

  • #12399 Odpovědět

   Monika Richterová
   Host (Guest)

   Tak rozšiřuji řady zdejších lidí, kteří byli uvedeni v omyl společností Xenergie. Přišel k nám do bytu milý mladík, který mluvil s mým přítelem, který byl v tu chvíli doma. Přesvědčil ho, že zastupuje RWE a že nám nabízí slevu na služby. Zapomněl ovšem zmínit rozdíl mezi distributorem a dodavatelem a sdělit, že podpisem „dodatku“ vlastně přecházíme k jiné společnosti. Navíc nechal přítele podepsat smlouvu za mě (smlouva s RWE je vedená na moji osobu).
   Při telefonátu s kontaktní osobou z této firmy mi bylo sděleno, že bych si měla udělat ve vztahu s přítelem pořádek, když ten falšuje můj podpis (podotýkám, že ani podpis nefalšoval, panu Novotnému stačilo na smlouvě v kolonce podpis pouze hůlkovým písmem vypsané příjmení a navíc chybně uvedené datum mého narození).
   Kdyby to byla férová nabídka, neměla bych nic proti – i když stejně chci zůstat u RWE a o změně dodavatele neuvažuji. Telefonátem na RWE jsem však zjistila, že je XEnergie jejich konkurentem. Nyní musím vyplňovat zase kvantum přiblblých formulářů a platit doporučené dopisy, abych vše zrušila. I kdyby se jednalo o dodavatele energií s výhodnější cenou, než má RWE, jejich neseriózní jednání a lhaní dokáže odradit a znechutit. Ruce od nich pryč.

  • #12271 Odpovědět

   Zdeněk Ludvík
   Host (Guest)

   Rád bych všechny varoval před zcela neetickým jednáním akvizitorů X Energie s.r.o. na ostravsku, konkrétně jisté pí. Kratochvílové ( zda je toto vůbec její pravé jméno, kontakt totiž samozřejmě nezanechává). Dotyčná bez předchozí domluvy navštívila v bydlišti mou 76letou matku, představila se jako pracovnice spol. ČEZ a.s., sdělila jí, že dle nové legislativy EU je nutno realizovat určité úpravy v stávajících smlouvách na dodávku plynu a el. energie. Matku přesvědčila, že pokud toto neučiní do 30.6.2014, bude toto muset učinit na “ kontaktním místě ČEZ a.s. v Olomouci“, matka v dobré víře, že se jedná o formální úpravu stávajících smluv, jí bohužel podepsala Smlouvu o sdružených dodávkách plynu i el. energie od X Energie s.r.o. včetně zplnomocnění jednat za ni. Tento „ŠMEJD“ , aby svým lžím dodal náležité důvěryhodnosti, na firemní obálku zmíněných smluv napsal asi 5cm písmem: ČEZ zůstává, bez poplatků :-))). Zapomněla jí ovšem sdělit, že v případě výpovědi již platných smluv zaplatí smluvní sankci 6 000 Kč !!! Nedejte se a od smlouvy bez jakékoliv sankce odstupte do 14 dnů po jejím podpisu, resp. až do 5ti dnů před začátkem jejího plnění viz §1810 – 1840 nového OZ. Případně Vám rád poradí původní dodavatel energií.

  • #11150 Odpovědět

   Jana Nováková
   Host (Guest)

   Dnes přišel člověk od Xenergie k mé 84leté tetě.Představil se, že je z elektrárny, že přišel zkontrolovat elektroměr, protože „se jí točí moc rychle a jim to dělá v elektrárně bordel“.Odešel s podepsanou smlouvou.Až po několika telefonátech a výhrůžce, že jdu vše oznámit na policii, smlouvu stornoval.

  • #10635 Odpovědět

   Nadia
   Host (Guest)

   Jsou to neuvěřitelní podvodníci! Včera za mnou přišli 2 slečny a vysvětlili mi to samé co ostatním, že budu mít od příštího roku levnější elektřinu. Byli velmi důvěryhodné a příjemné, já hloupá jim to ve spěchu podepsala. Vůbec by mě nenapadlo, že mi ty dvě slečny stejně staré jako já budou lhát. Je to hnus. Tak moc naštvaná jsem dlouho nebyla. Takhle podvádět lidi, že jsou od ČEZ! hnus! taky si to u mě ofotili

  • #10631 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   No jak vidím, tak tady každý očerňuje společnost, která mě osobně přijde celkem fér, znám lidi z firmy a sám mám od nich už dva roky nové ceny………zatím mě nikdo nepřesvědčil, že je něco levnějšího 🙂 Pokud má někdo s X-energií špatné zkušenosti, tak to možná bylo špatné jednání ze stran prodejce, ale upřímně, jestli jste Vy nebo Vaši příbuzní vyslechli něco čemu jste nerozuměli a ještě podepsali smlouvu tak jste vylízaní 🙂

   • #10683 Odpovědět

    Srix
    Host (Guest)

    Honzo, asi takto. Mám Škodu 110 LS ( s motorem 1107 cm³ / 46 kW) a zatím mne nikdo nepřesvěčil, že je něco rychlejšího… Řekl bych, že vylízaný budete nejspíš Vy….

  • #9840 Odpovědět

   Dana Bendová
   Host (Guest)

   27. března navštívila naší domácnost podvodnice , měla formulář od X ENERGIE, která se vykazovala licencí 141118489 na kontrolu elekrické energie a licencí na kontrolu plynu 241118506. představila se jako Alena Bílá, která chtěla vidět faktury od plynu i elektřiny s tím, že máme špatné formuláře, že se musí vystavit nové smlouvy a navíc požadovala i údaje od SIPO a také se ptala na číslo našeho telefonu nebo mobilu. Já v dobré víře jí všechno přinesla, ale v momentě kdy jsem šla pro SIPO tak všechny citlivé údaje jako je rodné číslo, a podklady pro virtuální kancelář ČEZ včetně hesla, které jsem měla v dokumentech si podvodnice začala rychle fotit. Zavolala jsem mobilem na RWE o co jde a co máme špatně a byla jsem ubezpečená, že je to podvodnice a že je z konkurence. Slečna se ihned sebrala a odešla, ale s mými citlivými údaji jako je ŘČ, mobilní číslo a hlavně údaje od plynu a elektřiny, které si opisovala a pak i ofotila – nebo to byl malý sken. Ráda bych se něco o této dealerce dozvěděla, můj insktinkt mi napovídá že je z Teplického okresu , možná z Duchcova, neboť na jejím formuláři byla adresa z Duchcova, pouze jméno bylo začerněno. Byla bych ráda, kdyby se někdo z managmentu X ENERGIE se mnou zkontaktoval a očistil jejich dobré jméno. Dana Bendová – Lom u Mostu

  • #9463 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   chtěl bych přidat pár řádku o společnosti Xenergie. Bohužel nachytali i mou 82 letou babičku na které si opravdu zgustli.
   V loňském roce jsme měli bohužel tahanice už s jednou takovou podvodnou firmou, která nakukala, že plyn a elektřina, je to všechno nejlepší a nejlevnější, a nic se pro Vás nemění… ti byli z SVT Group, taky na ně BACHA. A bohužel neuběhlo ani čtvrt roku a byli tam zase šmejdi z Xenrgie, ti hned nakukali že jsou z ČEZu a nic se zase nemění. nedala se odbýt a byla tak vlezlá že se ji Babička nedokázala zbavit. Nic těm šmejdům nepodepisujte a kopejte je i za mě do Prde..LE!!!
   Díky.

  • #9327 Odpovědět

   Frantík1992
   Host (Guest)

   Dobrý den, jsem OZ a nikdy jsem nikomu neřekl, že jsem od Čezu, Vždy jsem přišel s nabídkou, jako prodejce, který prodává nejmenované dodavatele EE a plynu. Vždy jsem se ohlásil hovorem, že přijdu a co vlastně chci, pokud jsem byl odmítnut, tak jsem si nevymýšlel pohádky, proč se musím zastavit. Chápu proč to někteří prodejci dělají, mají za smlouvu provizi. Pokud máte špatné zkušenosti s chováním OZ, pak je to pouze jen a jen jeho vina a ne společnosti, kterou prodává. Dodavatelé EE a plynu nestojí o zákazníka, který po pár měsících smlouvy stornuje, ale o spokojeného zákazníka, který u nich bude rád a dlouho. Moji nadřízení mi na raních školeních nikdy neřekli, jestli má zákazník právo na odstoupení a za jakých podmínek. Radí pouze jak prodat co nejvíc, ale to mi vůbec nebránilo abych si to zjistil a nastudoval sám. Klientovi vždy říkám úplně všechno, co by ho mělo zajímat a to i když mi smlouvu nepodepíše, nechám mu kontekt na sebe, aby se mohl případně poradit. Třeba napíšu méně smluv než ostatní, ale alespon jdu po práci domů a vím, že jsem nikomu nelhal a nesnažil jsem se na nikom přiživit. Předsudky vůči Xenergii výplívají právě s chování OZ. Většina negativních komentářů pochází od konkurence, stejně jako většina těch pozitivních od OZ X-energie.

   Na shledanou.

  • #9216 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   byla jsem u ČEZ s plynem i s elektřinou. Při vyúčtování plynu spletli konečný stav plynoměru a vznik dluh deset tisíc, ikdyž jsem v bytě bydle jen měsíc. Vše se nakonec vyřešilo a ještě jsem měla přeplatek. Bydlím v bytě 1+1 a většinu času trávím u rodičů. V bytě moc energie nevyužívám. Je mně 19let. Když se vše vyjasnilo, navštívili mě pánové a tvrdili mně že jsou od Čezu a že to jdou ještě vše srovat písemně. Řěkli mně že mají nové formuláře kde je plyn a elektřina v jednom. Ani jsem netušila že jde o novou smlouvu a to u X-energie. Já to podepsala a důvěřovala jsem jim, že by přece nikdo nemohl tak bezmezně lhát mě ani nenapadlo…Po čase jsem zjistila podle SIPA že jsem u této pofiderní společnosti a ž místo třinácti stovek za elekř. a za plyn platím přes dva tisíce. Tak jsem se do té smlouvy koukla a pořádně si jí pročetla a vše v ní bylo, ale ty zvýšené zálohy si tam slabounce napsali oni a ani mně třeba neřekli od kdy pžejdu k nové společnosti. Prostě pořád tvrdili že jsou z ČEZU. Když jsem tam volala, tak mně bylo řečeno že jsem to podepsala a hotovo. To že jdou na lidi všemi různými podvody, nikoho nezajímá. Když jsem žádala o snížení záloh, tak to je martírium na dlouhou trať a ještě mně to ani nemusí schválit..Já sama v bytě kde jen topím plynem na jedny kamna, platím zálohu na plyn přes 1.500.-kč. Také si myslím že u ČEZ musí mít nějaké komplice, kteří jim dávají echa, kdo by byl vhodný adept na naletění. Museli se to njak dozvědět že jsem měla problém s vyúčtováním. Je to prostě hnus jakým způsobem si zvyšují klientelu. VARUJI PŘED TOUTO BEZPÁTEŘNÍ SPOLEČNOSTÍ!!!!!!!! Jana

  • #9103 Odpovědět

   PAFA
   Host (Guest)

   Lidi starší 65 let nemohou podle zákona podepsat smlouvu sami to je si myslím docela užitečné, dále si myslím že každý má jiné zkušenosti se svým dodavatelem energií, ale jelikož je na světě tolik podvodníků chápu lidi co si to myslí o všech kteří je navštíví doma, mě se to stalo taky s paušálem od O2 kdy mě chytli na ulici a podepsal jsem to dneska bych to neuděl když jsem teď chytřejší ale jsou určité produkty které stojí za to si vyslechnout jako například přechod z VZP do ZPMV to totiž je např. velice výhodná věc pro důchodce kteří si chodí pro léky a maminky co chodí dětem pro léky a vý že peníze dostanou od pojišťovny zpátk, to samě u centroplu atd., čez patří k nejdražším v republice a proto je nejsilnější já mám centr. už nějakou dobu a vyplatí se mi víc než čez.
   A ještě k tomu focení těch smluv, když vás někdo požádá jestli si může vyfotit např. vyúčtování za poslední čtvrdletí je to kvůli tomu aby si ověřili že jste zkutečně zadali pravdivé údaje a hned po sepsání smlouvy vám volá konkrétní společnost ověří zda-li jste byli se vším seznámeni a jestli máte nějaké otázky, a pokaždé máte 3 měsíce na to bezplatně odstoupit pokud se nejedná o aktivaci IHNED proto že nic takového NIKDY NEPODEPISUJETE !!!!!!!!!!!! to je pokaždé jenom o problém .

  • #9031 Odpovědět

   dagmar
   Host (Guest)

   24.1.2014 večer v 17hod přišla slečna prý na kontrolu odebírání plynu a za jaké ceny,prý kontrolorka…řekla mi,že RWE dodavatel dle mých výpisů už neplatí jejich adresy,že je vše zrušeno,že mám špatné ceny,že na pobočce RWE nic nevyřídím,že musím na distribuci a to se mi asi nebude chtít a já nevím co ještě,až jsem zahlédla její tabulku s xenergie cenami,tak mi došlo,jak mi vymývá mozek…tak jsem jí řekla,že nic nebudu podepisovat,žádnou novou smlouvu a že si vše ověřím na RWE i na distribuci,že to není pro mě problém-tak se hned rozloučila a vypadla,takže bacha na ně……..

  • #9029 Odpovědět

   Iveta Turkeová
   Host (Guest)

   Lidi nebudte hloupí a těmto hyenám nevěřte. Pokud Vám stačí jejich tzv. slušné jednání, tak vězte, že jim jde o prachy. To by jste taky byli slušní ne.? Jak může někdo napsat, že byl spokojený. Opět jejich naháněči…. Mám zkušenosti se šmejdama Bohemia energy. Pokud jsou Vám peníze fuk, vlezte k nim , anebo k těmto šmejdům. Stejné. Poté co vlezli k mým rodičům a tvrdili, že jsou od RWE a oni nevědomě podepsali přepis, jsem opravdu hodně naštvaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vykopnout ze dveří, pokud nechcete být neštastní….. ČTĚTE RECENZE!!!!!

  • #8971 Odpovědět

   Malvi
   Host (Guest)

   Dnes v sobotu okolo 16. hodiny návštěva od X Energie s.r.o., zvonily dvě slečny po celém domě. Tvrdily, že jsem dvakrát nereagovala na dopis od ČEZ o změně smluvních podmínek, nyní bych musela jet vše vyřídit osobně do Prahy, Duhová 7. ČEZ už prý není dále ČEZ, ale firma Energie sro. Proto to prý musí přepsat. Ony jsou prý zástupkyně ČEZu, ukazovaly i onen dopis, který chodil všem klientům zároveň s vyúčtováním a licenci od Regulačního úřadu. V okamžiku, kdy po mně chtěly smlouvy všech mých odběrních míst a také na dodávky plynu, mi to začalo být podezřelé. Formuláře navíc byly firmy X Energie. Podívala se na internet na informace o X Energie sro a než mi to stihly přepsat do formulářů, tak jsem je vyrazila. Podvodné jednání, samé lži, ohlupování klientů. Myslím, že ale spousta lidí z domu na to skočila.

  • #8970 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Prostudujte si nový Občanský zákoník… od 1.1, 2014 má zákzaník možnost odstoupit jve lhůtě 14 dnů po započetí dodávek. Novela energetického zákona vylepšovala pozici zákazníka vůči obchodníkovi a to jak smlouve tak občanskému zákoníku. K 1.1.2014 vstoupil v platnost nový občan a dle něj se taky Smlouvy od 1.1. řídí… Berte to jako fakt o kterém je zbytečné diskutovat. viz třeba zde…. http://www.energieodpre.cz/Files/formulare-ke-stazeni/2014/pouceni-o-pravu-na-odstoupeni-od-smlouvy/

  • #8965 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Vážený pane,děkuji za info a i za odpověď.Netvrdím že jsem génius.V něčem máte pravdu,to vám neberu.ale v něčem nikolivJá osobně neuvádím falešné informace zákazníkům navíc jim i narovinu říkám že se jedná o změnu dodavatele,který má nižšší cenu za silovou elektřinu,Jestli s tím souhlasí nebo ne.Základní info poskytuji všem.Negativa se dají najít na každou společnost,záměr je jasný.To nemá cenu rozebírat.Zatím odstoupení po 30 dnech od podepsání smluvního vztahu,nikoliv na místě obvyklém…. je možné 5 dní před TZD.Odběrné misto je pořád připojeno,protože žádný dodavate,mimo ČEZU,NEVYTRHÁ DRÁTY A MĚŘÁK A NEDÁ TAM SVOJE.Mě jen naštvalo že opravdu tady se člověk dočte bludy.Jedna paní povídala z vedlejšího vchodu….a podobněNa Kladně mi jeden pán tvrdil že není u Čezu,ale u KONSOMOLU.Tak jsem se s ním vsadil o 100,ať mi to ukáže.Byl to CENTROPOL,distribuce Čez.Potom se nedivte že když se tohle stává,tak můžete říkat sebevětší pravdu a stejně to dopadne uplně jinak.Pak zákazník uvede takovou věc…..Jedna zákaznice aby nedostala vynadáno od syna ,potom tvrdila…….že OMYLEM otevřela dveře,já jsem ji odcizil papíry,omylem to podepsala,omylem nebo jak vlastně čert ví. Na monitorovaný hovor který se uskutečnil až druhý den….tudíž jsem jí obrazně řečeno nedržel pod krkem aby to odsouhlasila…uvedla že bude ráda když bude platit míň.Prostě….za blbce jsem měl být já.Potom se to vysvětlilo.Syn jí navedl. Takže,jasně,nedá se některým O.Z.věřit.Nedá se ale věřit i zákazníkům,co zde píšou.Takže, tady by ta debata neměla konce.Podívejte se na novinky.cz.Tam píšou co se dělo za svinstvo u Čezu s panelama těch zloděju co zamořily kdejakou louku a pole. Chci se zastávat lidí jak jste podotkl Vy sám ,ktěří to dělají poctivě a chci poukázat že opravdu spousta zákazníků tady házejí špínu a opravdu píšou nesmysly.A to kolikrát nevědí co je distributor,dodavatel,dominant a alternativec,co je to vysoký a co nízký tarif.Ale to já nebo Vy nevyřešíme.Doufám že lidi se budou více o toto zajímat,budou mít aspoň základní přehled,protože plyn a elektriku potřebujou pomalu všichni.Potom nebudou hovada z řad O.Z.,a zákazníci nebudou pitomci a ovce.Ale to je hudba budoucnosti………Vladimír

  • #8957 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Tak popořadě: a, negativní bludy… negativní zkušenosti nemusí být jen proto, že se Vám nehodí do krámu… b, verifikační hovor: ten Vladímíre neslouží jako ochrana zákazníka, nýbrž ochrana společnosti vůči ERÚ, sumarizace zda zákazník všemu rozuměl, dostal ceník, byl upozorněn na to a to, zda se OZ choval slušně či nevyvíjel nátlak… to vše mnohdy ještě v přítomnosti OZ. Verifikační hovory, nejsou při sepsání Smluvního vztahu potřeba a je to berlička dodavatele jejichž OZ se mnohdy chovají za hranou jakýchkoli etických pradidel, kodexu ERÚ atd. Že tyto hovory prováději team lídří, vedoucí obchodních skupin, či externí call centra a jsou vedeny tak aby hovor proběhl a byl uznán, je věc další. Už o nich raději nikdy nic nepište, děláte tím ze sebou troubu. Kterému kdosi nakukal, že takhle je to správně. c:Ten prostředek o zahraničním ČEZu a rakouském RWE raději(mimochodem německém RWE) raději přeskočím, protože to je opravdu pohádka na dobrou noc :). Že se zdražovala je jedna věc druhá, cena MWH na burze před 2 lety a nyní je skoro na polovině… víc se s Vámi na toto tém bavit nehodlám, jste Andersen. V čase Vašeho prvního textu, na který jsem reagoval, platí nový Občanský zákazník a ten umožňuje zákazníkovi, především v případě uzavřením s Vámi (tedy OZ, komunjikace na dálku atd..) odstoupit ještě ve lhůtě 14 dní po zahájení dodavek a to by bylo minimálně fér zmínit. d, O nerovné pozici ve vyjednávání jste asi nikdy neslyšel, proto ta hloupá poznámko o 3 více Smlouvách. I od Smlouvy na dobu určitou lze za určitých podmínek odstoupit, ještě před doběhnutím Smluvního období. e, Shoda podmětu s přísudkem je učivo 5 třídy ZŠ na to nejsou třeba státníce (ne nemám státnice z ČJ, jen maturitní zkoušku a dával jsem v páté třídě pozor).f, Pohádky u piva mne opravdu nebaví, takže si dovolím dát Vám košem. g, nejsem energetický poradcem – myšleno ve smyslu vyberu Vám „nejlepší“ nabídku (nicméně procesy změny dodavatele, připojení OM k síti atd a úkony se zamezením NOP atd… znám velmi dobře, tedy procesy ke kterým se na pozici OZ nedostanete a většina OZ pak podává značně zavádějící informace) h, Nejsem žena, nota bene frustrovaná. i, Nemíním Vás urážet, pouze konstatuji fakt, že to co jste napsal je pohádka, kterou můžete vyprávet lidem, kteří o energetice nic nevědí a ti Vám to budou věřit. j, Bohužel spoustu pozic, které nejsou pro pitomce, mnohy pitomci zastávají (to neberte osobně, opět jen konstatuji fakt) Jen se na závěr zastavím u OZ jako takových, pokud svou práci dělají dobře, a zákazník ví a proč podepisuje tak proti jejich práci až tolik nemám. Bohužel toto je jen minimální % OZ, kteří dělají D2D. Faktické informace se k nim nedostávají a oni reprodukují pohádky, které jim na ranních poradách předávají „dobře Informovaní“ lídři….

  • #8956 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Pakliže hodláte urážet,nestojím o odpověď.Totiž to je sportovní disciplína která není nám,čechům cizí.Jinak abych ukojil Vaší zvědavost.není mi 20 ani 30 je mě trochu více.A měl jsem zaměstnání,které nebylo pro pitomce.
   V.

  • #8955 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Odpověď pro geniálního….Srix ze dne 13.1.2014.
   Vážený pane,kolikpak lidí dělalo státnice z češtiny,Vy je máte?
   Co se týká problematiky energií a zákazníků,potažmo o.z.Zapoměl jsem že jste v tomto oboru plně fundován a máte certifikát energetického poradce.Na to státnice nepotřebujete,pouze znalost energetiky a dalších navazujících věcí.Pakliže vám neodpojily plyn a elektriku,mrknětě se na obch.podmínky jak distribuce,tak i asi 20 věcí s tím souvisejících.Je zajímavé,že nekritizujete takové příspěvky které zavrhují kohokoliv,kdo píše na toto téma.Jsem totiž o.z. Takže vím co je dneska na trhu s komoditami.Nikoho nehájím ani nehanobím,pouze jsem psal o FAKTU.Jestli jste z Prahy klidně můžeme jít na pivko,zvu Vás a tam se Vám otevřou oči,protože jsem schopen Vám to dokázat černé na bílém,že….pohádky na dobrou noc to v žádném případě nejsou.Ale to by jste asi nerozdejchal,že?Jste schopen pravdu vyvracet pouze tím,že nemám státnice z češtiny.A taky ta vaše přezdívka.Třeba nejste muž,ale flustrovaná ženská,nemá cenu psát v ( á ) S pozdravem.Vladimír

  • #8947 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Vladimíre, mohu na Vás mít dotaz. Na to co jste zde vyplodil , na to jste přišel sám, nebo Vám to nakukal nějaký další megamozek na ranním meetingu. Mimochodem, mateřský jazyk není Vaše zrovna nejsilnější disciplína, že? Shoda podmětu s přísudkem, doporučuji Vám ji nastudovat. On ten písemný projev cosi vypovídá… Copak jste dělal, předtím než jste začal s pohádkami na dobrou noc?

  • #8946 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   …do třetice…navíc, zde se píše …odměny.Jsou k smíchu,a to má být o.z. na pracáku?Nebo krást? Jak je to možné že jsou i dobré recenze na Xenergii,Co Vy na to?Kde je pravda?Asi někde jinde…asi u toho kdo něco pokazil.Jak je možné že jsou případy …3 nebo 4 smlouvy podepsané od jednoho zákazníka?To potom prosí aby se to dalo do pořádku.protože je povoleno 1 x za 2 roky změna.U smluv na dobu určitou,to neplatí na dobu neurčitou.I kdyby to bylo zadara,pořád se bude pomlouvat.

  • #8945 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   …pokračuji,nevešlo se to tam.Negativum píšou i ti ktěří byly s pokutou vyhozeni od Xenergie,protože opravdu lhaly.Aby jste posuzovaly podle jedince,celou společnost a o.z.je nespravedlivé.Proč se neobujete do vlády a tunelářů?Tam by to bylo zapotřebí více než se obouvat do zbytku o.z.které taky s..e..r..e zdražování a vykonávají svoji práci poctivě,bez oblbování.Porovnejte si ceníky,obch.podmínky jsou všude stejné.Odmontovat měřáky lze tehdy když neplatíte,nikoliv kvuli změny dodavatele.Denně potkávám neplatiče a to řvou jak je to možné že jsou bez komodit!!!!!!!

  • #8944 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Vážení,trochu mi zůstává rozum stát co tady píšete za negativní bludy!!!Vše se ověřuje to je tkzv.verifikační hovor kde se ptají na důležité věci ohledně sepsání smlouvy.Takže lžete,když tvrdíte to či ono.Ty sumy a podobné věci,,,,,mylné informace a podobně,to je známka toho,že ani nevíte co čtete.zákazníci tvrdí…omylem…nevěděla jsem to či ono,nelze vypovědět a podobně.Hlavně ty pokuty.Když hájíte čez a podobně.Porovnejte si,o kolik Vám to za ty roky zdražily.Navíc,Čez není už český,RWE,rakouský a kdyby jste věděly co se dělá za intriky s elektrikou a plynem,aby od Vás vytáhly co nejvíce peněz,asi by Vás trefilo.Zdražuje se…řvete,slevňuje se řvete.navíc zde píšou lidi,ktěří chtějí poškodit kohokoliv,prostě česká nátura.Pakliže odebíráte komoditu nějaký čas a potom to zrušíte,je to vaše vina že platíte pokuty.Ty se platí všude,ať je to Pavel nebo Petr.Navíc každý by měl vědět a je jim to vysvětlováno,zrušit to jde ,do 30 dnu od podpisu a navíc i 5 dní před zahájením dodávky.Volejte na zákaznickou linku,je na smlouvě,nikoliv na centrálu.Adresa je na každé smlouvě.Takže jenom samé výmluvy a …já nevinnej…že se nestydíte.

  • #7449 Odpovědět

   Lucie
   Host (Guest)

   Dobrý den , po přečtení Vašich názorů se musím i já zapojit do této diskuse . Pracovala jsem pro Xenergii jako obchodní zástupce rok. Nikdy jsem neměla s nikým problém , vždy jsem se snažila všem všechno detailně vysvětlit ,staré lidi jsem nechávala tam kde byli. Mohu ze své zkušenosti říci , že kolikrát ti lidé byli přepsáni ,že už ani sami nevěděli čí jsou. Ano je to tak!!Ne všichni obchodáci jsou poctiví . Někteří jsou opravdová prasata ,kteří nám poctivcům doslova zprasili terén. Byl to konkurenční boj. A to je špatně. Píšete tadyvětšina z vás jen o špatném přístupu obchodáků , o tom jak vám nic nevysvětlili , pokud vám nebylo nic jasné tak přece nic nepodepisuji.Focení faktur a občanských průkazů byla povinnost . Já sama mám xenergii již třetím rokem (měla jsem ji už v době než jsem u nich začala pracovat) a jsem s nimi spokojená. Každý rok mi vracejí peníze ,což se mi tedy poslední roky u čezu nestávalo. Ale je to každého názor a já tyto názory respektuji. Ono vykřikovat anonymně na netu ,že jsou všichni podvodníci je moc jednoduchý. Ze svých zkušeností vím , že dnes lidé neradi přemýšlí ,nemají svůj názor na určitou věc a raději zaběhnou za chytrou sousedkou , která někde něco slyšela …..Je to všechno jen o lidech…bohužel….Od každé smlouvy se dá odstoupit písemně do 14 dní. V případě ,že to podepíšete tak Vám druhý den volají z centrály ,kde Vy to můžete úplně bez problémů zrušit. Navíc při každém podezření máte číslo na zákaznickou linku ,kde Vám vše vysvětlí operátor. Co se týče mé osoby , tak já mám čisté svědomí ,protože moji zákazníci jsou všichni spokojeni a bez problémů šetří. Přála bych to Vám všem. Neházejte nás všechny do stejného pytle , jsme také jen lidé . Taková práce obchodáka je hodně náročná , psychicky vyčerpávající ,ale je zároveň krásná , v tom že lidem můžete pomoci a ušetřit jim jejich peníze. A proto nehledejte problémy tam kde nejsou. X energie je podle mého názoru jedna z nejsolidnějších firem. Jsou i daleko horší. S pozdravem Lucie

   • #8374 Odpovědět

    Václav Hanuš
    Host (Guest)

    Všem ktěří nadávají bych rád řekl, podomního obchodníka nepotřebuji .Všichni máte internet.Není problém si najít různé porovnávače cen energií i když to nějakou chvíly trvá a podle nich si najít nejlevnějšího dodavatele i pro své blízké.Xenergii jsem si vyhledal sám a jsem spokojen Mám vyšší spotřebu elektřiny u EONu bych zaplatil za loňský rok o 5600 kč více.Je pravda že písemná komunikace s xenergií byla obtížnější ale telefoní linka je bez chyby.Všem přeji dobrý výběr dodavatele.Václav

  • #3872 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

    Reaguji na výše uvedený dotaz. Co se týče společnosti X Energie, tak podle mých zkušeností jsou hodně levní a zatím jsem s nimi neměl nikdy problém. Mám je od jejich počátku, to jest cca květen 2011. Na to že je to mladá společnost, tak to mají dobrý, ají cenově na elektřinu jsou super.

  • #3794 Odpovědět

   Dagmar
   Host (Guest)

    Dobrý den, 

   snažím se tu dočíst cokoliv o této společnosti…. moji rodiče dnes podepsalismlouvu s touto společností, ovšem jednání jejich zástupců mě velice zaráží. Maminka je vážně nomocná a oteci má již věk, ve kterém skrátka věří všemu. Věřili, že jednají se zástupcem ČEZU s tím, že jim jen jde opravit smlouvu, protože jim údajně čež poslal výzvu s posledním vyúčtováním na možnou slevu energie a oni ji nevyužili.Tak jim to prý přijeli sjednat osobně…. do poslení chvíle mi tvrdili, že mají smlouvu s Čezem, o tom, že by přestoupili k X Energii se dozvěděli až ode mě, protože na smlouvě je poskytovatel uveden tak malinkatým písmem, že to skrátka staří lidé se špatným zrakem ani nepostřehnou. Nedokážu posoudit, jeslti umí skutečně poskytnout energii levněji, ale co si mám myslet o společnosti, jejíž obchodní zástupce jedná sice velice slušně, ochotně vysvětlí všechny slevy, ale jen „opomene“ říci, že podepisují novou smlouvu s novou společností … a hned na 2 roky. Takové jednání mi připadá přinejmenším podivné. A pokud je společnost skutečně slušná,  pak by si měla vybírat profesionální obchodní zástupce, kterým nejde jen o provizii z nově sepsané smlouvy! 

   • #4013 Odpovědět

    Alena
    Host (Guest)

     Mám ještě bohatší zkušenost.Zástupce firmy jednal údajně jménem mých dodavatelů EON a RWE.K ofocení OP se přiznal na odchodu,také chtěl nahlédnout do faktur za plyn i elektřinu,ale vzal si je s tím,že je do tří dnů  vrátí.Neřekl ale,že do smlouvy už napsal,že poskytnuté písemnosti nežádám zpět.Během těchto dnů jsem e-mailem žádala odstoupení od smlouvy,ale chtěli,abych žádost poslala písemě s vlastnoručním podpisem.To jsem udělala do 5ti dnů.Už uplynulo víc jak měsíc a žádné vyrozumění o vyřízení žádosti jsem nedostala.Komunikovala jsem s firmou e -mailem na jejich Call Centru,ale jejich reakce na můj zákonný požadavek hraničí se šikanou.A tak se choval jak obchodní zástupce tak všichni na firmě v jejich Call Centru včetně nadřízené úřednice,která se mnou žádost řešila po telefonu.Ten byl m.j. nahráván.I kdyby mně nabídli plyn i elektřinu zdarma,tak X-Energii odmítnu.Všichni si rozmyslete,jestli s takovou firmou uzavřete smlouvu!

  • #3788 Odpovědět

   x
   Host (Guest)

   Přestaňte se různě napadat. Já mám zkušenosti s tím, že opravdu otravují pouze starší lidi, kteří se nedokáží bránit. Pracuji na obecním úřadě, kde dost často dochází starší lidé s tím, co se jim stalo. Potom proces na zrušení trvá mnohdy i několik dní. Můj názor je takovýto. Pokud budu chtít změnit dodavatele tak ho oslovím sama a smlouvu uzavřu přímo ve firmě a ne někde na ulici. Tento přístup se mi jeví jako zcela nevyhovující. To co se dějí v našem státě poslední roku je děs a hrůza. Na závěr bych jenom od těchto společností chtěla vědět, když tvrdí, že mají nízké ceny za co ty zástupce, kteří obtěžují lidi platí????

   • #3802 Odpovědět

    Jan Diviš
    Host (Guest)

     Tak toto tvrzení pokládám za lživé.Jsem důchodce a využívám jejich služeb.I při přechodu od Čezu vše proběhlo bez nejmenších komplikací.Vše vyřídili sami a probíhá vše podle smlouvy.Žádnou platbu navíc jsem neplatil, pro důchodce všechny tyto úkony byly zdarma oproti jiným dodavatelům .Zatím teda jen velmi dobré zkušenosti.

    Jan Diviš

  • #3629 Odpovědět

   Pavel Kubinčan
   Host (Guest)

    

   • #3766 Odpovědět

    djbodlak
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    <o:p> </o:p>

    pokud hledáte radu odborníka, tak mám pro Vás nové stránky, na kterých se můžete zeptat na vše ohledně energií.

    Na všechny otázky Vám bude odpovídat energetický poradce, který je v oboru již přes 3 roky.

    Neváhejte a zajděte na adresu: http://www.energetikaporadenstvi.eu.

     

  • #3571 Odpovědět

   Ota Coufal
   Host (Guest)

   Je mi 58 let a jsem u společnosti X ENEGIE už kousek přes jeden rok a přišlo mi první vyůčtování které mě překvapilo. Zálohy zůstaly stejný, poslali přeplatek oproti minulému roku a docela i dobrá orientace ve faktuře. Zprva jsem byl rozzuřen a chtěl jsem odstoupit ale teď jsem rád že jsem tak neučinil. 10% jak mi tvrdili opravdu mám a jsem spokojený. Ota

   • #13022 Odpovědět

    šárka
    Host (Guest)

    Já jsem k x-energy přešla sama jsem u nich skoro dva roky a bez problémů.odešla jsem od eonu protože jsem každý rok při stejném odběru elektriky doplácela.Ted mám přeplatky a jsem spokojená.S žádným podomním prodejcem jsem se nesetkala.bylo to mé rozhodnutí a kontaktovala jsem tuto společnost sama.

    • #24181 Odpovědět

     Bára
     Host (Guest)

     Šárko, mně třeba jejich zástupce ulehčil celou situaci, nejen že mi pomohl s převodem, ale díky jeho návštěvě jsem se ani nemusela rozmýšlet ke komu přejít. A i když pro mě byla firma velká neznámá, tak jsem s nimi spokojená, pomohli mi za elektřinu hezky ušetřit.

  • #3467 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

   Zdravím….

   tak já jsem u X-Energií teprve od 1. února 2013. Dnes mi přišlo dovyúčtování od ČEZ a myslela jsem že sebou prásknu o zem !!! byli jsme u nich od 10.10. 2012 do 31.1.  2013 tedy necelé 4 měsíce. zaplatili jsme 4x 1740 kč a přišel nám doplatek za 7 tisíc !!! To je neskutečný ! Doufám, že X-energie bude levnější! Šla jsem k nim, jen na základě doporučení svých přátel (několika), kteří přešli již dávno. Hezký den Lenka 🙂

   • #23404 Odpovědět

    Václav Havlíček
    Host (Guest)

    Měli jsme doma obdobnou zkušenost a proto jsme raději utekli, aby jsme nemuseli znovu zažívat tu samou situaci, kdy po nás společnost vyžadovala nehorázně vysoký doplatek. Po přechodu k Xenergii, nejen že nám klesly měsíční zálohy, ale po několika letech jsme se dočkali i přeplatku. Což je pro nás určitě příjemné zjištění, že se nám vyplatil alternativec oproti dominantovi.

   • #3490 Odpovědět

    Jiří
    Host (Guest)

    Tak to wow 😀 Ušetříte určitě, OZ měl ale s Vámi tu úsporu přesně vypočítat 🙂 Ale tak můžete použít kalkukačku.

  • #3449 Odpovědět

   Jiří
   Host (Guest)

   Já nechápu jako, si tady tak strašně stežujete, že jsou podvodníci. Já opravdu nechápu kde se to bere 😀

   Za prvné X Energie je opravdu a bez lží nejlevnější a nemá žádné kličky a dokonce spíš mají služby zdarma a co mají zpoplatněné mít nemusíte a jste o tom předem informování. Na školení konzultanti nejsou absolutně vubec vedeni k podvodným praktikám apd. Učí nás slušnosti a jsou v terenu i kontrolni pracovníci, kteri maji za ukol kontrolovat kvalitu a slušnost vystupování. To pochybuju že někde je…

   Tak by mě teda fakt zajímalo, kde se berou ty špatný ohlasy 😀 že by konkurence?…

   • #3451 Odpovědět

    A
    Host (Guest)

     Kde jste přišel na to, že X Energie je nejlevnější? To Vám říkali na školení?

    Na distr. uzemí VČP patří mezi ty nejdražší. Tak tady nelžete

    • #3452 Odpovědět

     Jiří
     Host (Guest)

     Podle MF Dnes byli vyhlášeni jako nejlevnější v ČR čtete noviny? Dále se podívejde na http://www.usetreno.cz. Taky tam najdete x energii na prvním místě ve valné většine nebo alespon v top 3.  A vůbec, každá zástupce, nebo alespon já tu úsporu počítáme přímo se zákazníkem, takže prostě on ví jestli ušetří nebo ne. A pokud ano (NEMAME ZADNE POVINNE POPLATKY!) tak proč by to proboha rušil ?!?! Ještě jako bonus od nás dostane slevovou knížku, která je docela super. Já jsem i svému otci zařidil převod od EONU, ušetří 1200Kč za rok. Tak kde sou jako ty podvody.

     • #3453 Odpovědět

      A
      Host (Guest)

      Jste zabavný.

      Porovnal jsem si Vaše ceníky.

      Na distrib. území Včp., při spotřebě 25 Mwh sice Váš zákazník ušetří proti základní produktové řadě Rwe cca 1700 Kč. Ale přechodem k jiným alternativcům by ušetřil cca 10 000kč vůči Rwe.

      Reklamní články v novínách nečtu, a mimochodem ani na kalkulátoru http://www.ušetřeno. cz nevychází na zmíněném distríbučním území X energie, tak jak píšete.

      Tak tady prosím nemaťte lidi. Měli Vám na školení vysvětlit také rozdíly v distribučních oblastech.

      Vy pravděpodobně působíte na distribučním území E-onu, kde X energie drží jinou cenovou hladinu. Ale ani Tam se nedrží v Top 3 mezi nejlevnějšími.

      A jěště k těm poplatkům, jestli jste myslel  aktivační , registrační nebo jak je firmy dříve nazývali. Tak myslím, že tento poplatek už v tuto chvíli moc firem nevybírá.

      • #3454 Odpovědět

       Jiří
       Host (Guest)

       Ehm, tak nevím kde je chyba … ale at zadam do te kalkukačky jakoukoliv spotřebu sazbu i třeba jako stavajiciho dodavatele RWE, vyjde me jako první doporučení X Energie.

       • #3455 Odpovědět

        A
        Host (Guest)

        Vy jste v prvním příspěvku napsal, že X energie, je plošně nejlevnější. Tak jsem Vám napsal, že to není pravda. A uvedl příklad cen při dodávkách plynu.

        To si můžete sám ověřit porovnáním ceníků. Jako OZ jste přeci musel vědět, že když píši o distr. území Včp, tak píší o dodávkách plynu.

        A jěště ke kalkulátoru el. energie webu: ušetřeno. cz.

        V nabídce kalkulátoru jim chybí dost levnějších dodavatetů. Proč to tak je se ale musíte ptát jich.

  • #3424 Odpovědět

   Jakub
   Host (Guest)

   Dobrý den, věřim tomu, že společnost není nejhorší na trhu, a že dokáže být vstřícná. Bohužel pokud jste odjinud než mají kanceláře, tak jednání přes telefoní centrum „callcentra“ je špatné. Dost často tam sedí neproškolení lidé. Navíc to je v Praze a nedej bože chtít nějakou službu po Pražákovi. Sebemenší banální problém po telefonu nevyřídíte a ještě jsou protivní jak osina v… Nechci jen nadávat, určitě tam mají i zkušené a slušné zaměstnance, bohužel jsem se s nimi nesetkal. Navíc pracovníci v terénu jdou pouze po důchodcích, jelikož jsou nejlacinější kořistí jak je přetáhnout jiné společnosti, ale které firma to nedělá?

  • #3404 Odpovědět

   Helena
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   se společností X-energie mám velmi dobré zkušenosti. Ano, také neuznávám návštěvy obchodníků, ale také chápu, že je potřeba firmu lidem představit. Ať už jakoukoliv formou. Elektřinu mám levnější, vše mi bylo vysvětleno. Navíc, buďme rádi, že konkurence stoupá, jen tím mohou ceny pro nás spotřebitele padat.

   A k dotazu. Jsem klientkou X-energie. Potřebuji novou přípojku na další adresu. Dům je déle jak dva roky odpojen. Kolik tedy za přípojku zaplatím?

   Děkuji za odpověď, Helena P.

   • #24006 Odpovědět

    Ivana
    Host (Guest)

    Paní Heleno zdravím, také jsem nyní již druhým rokem u X-energie a jsem s nimi spokojená. Jen si nemyslím, že oni jako váš dodavatel, by měli jakékoliv dočinění s přípojkou, to se spíš budete muset obrátit na vašeho distributora, který má na starosti ty bedýnky a dráty kolem.

  • #3344 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Lidi názory jako že Xenergie = centropol atp. jsou pěkný hovadiny. Xenergie je samostatný dodavatel který je dceřinou společností Bohemia energy. Společnosti jako Centropol, Bicorn, Vemex, Čes. ener. centrum apod. jsou konkurenti. akže než začnete dělat chytráky něco si otom zjistěte. Samozřejmě mohli Vás natáhnout ale  jak už tu několik lidí psalo…je to hlavně o těch obchoďákách a když je to idiot a nemá svědomí tak prostě Vás bez mrknutí oka natáhne. Hlavní problém je neinformovanost lidí , takže dávat na to bacha jelikož dělám také obch. zástupce a dělal jsem v ČEC(české energetické centrum) a praktiky který sem tam viděl to byste mi ani nevěřili, ale u Xka jsou slušní a klientovi to vždy normálně vysvětlí jistě vždycky se najde černá ovce, ale vesměs je to na trhu nejslušnější firma v které sem kdysi dělal ale ze zdravotních důvodů jsem toho nechal. Takže lidi nenechat se na chytat a dávat si majzla. 🙂

  • #3248 Odpovědět

   Tomik
   Host (Guest)

    Jde vidět že tomu nikdo nerozumí Logika jak může někdo něco mít levnýho kyž se něco koupí musí se s výdělkem prodat TROUBOVE

  • #3122 Odpovědět

   Katharinka
   Host (Guest)

   Dobrý den, pracuji u jedné nejmenované velké společnosti s energiemi. A opravdu vám musím říct,že náš denodenně kontaktují zákazníci, že u nich byl bohemi enegiy, Lama, Centropol, X energie, atd. a je to pořád to dokola a co se o nich dozvídám co jim všechno namluvili, to je až smutné. Hlavně to dělají u starých lidí :(. Lžou jim a částo ti lidi ani neví že od nás odejdou. Řeknou jim my budete levnější než EON, RWE, ČEZ nebo PRE. :(:(:(, ale pravda to bohužel není. A hlavně ty menší společnosti mají tak velké pokuty, že pokud si zákazník pozdě vzpomene to řešit, nevyplatí se jim od nich odcházet, protože kdo z kapsy vytáhne několik x tisíc. Nikdo. Takže radši nikomu nic mezi dveřma nepodepisovat, neukazovat a radši si všechno ověřit, smlouvu sepsat a radši zajit osobně nebo zavolat na linku společnosti. Mezi dveřma jen pozdravit ale nic nepodepisovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • #3228 Odpovědět

    Kikca
    Host (Guest)

     No podle mě nezáleží jaká je to společnost ale hlavní a zásadní problém je u obchodních zástupců!!!! Jestli tam příjde obchodní zástupce z jakékoli spolecnosti a zacne lidem vykladat ze se Eon ruší nebo ze mení název , ze jdou odecitat elektromery a plynomery a podobne lzi tak se neni cemu divit ale kdyz tam dojde obchodni zastupce ktery vysvetli vse jak je tak je to o necem jinem. Nechapu proc vsechy hazete do jednoho pytle a spinite ostatni spolecnosti navzajem. Z me skusenosti mohu rict ze jsem spokojena a mam dodavku od X energie a nemuzu si stezovat!!! Lidi chcete setrit ne??? tak neco se sebou delejte a nestezujte si porad !!!! KIk

   • #3227 Odpovědět

    Kikca
    Host (Guest)

     No podle mě nezáleží jaká je to společnost ale hlavní a zásadní problém je u obchodních zástupců!!!! Jestli tam příjde obchodní zástupce z jakékoli spolecnosti a zacne lidem vykladat ze se Eon ruší nebo ze mení název , ze jdou odecitat elektromery a plynomery a podobne lzi tak se neni cemu divit ale kdyz tam dojde obchodni zastupce ktery vysvetli vse jak je tak je to o necem jinem. Nechapu proc vsechy hazete do jednoho pytle a spinite ostatni spolecnosti navzajem. Z me skusenosti mohu rict ze jsem spokojena a mam dodavku od X energie a nemuzu si stezovat!!! Lidi chcete setrit ne??? tak neco se sebou delejte a nestezujte si porad !!!! KIk

  • #3042 Odpovědět

   Milhaus
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   20.2.2012 jsme podepsali smlouvu se společností Xenergie na dodávku elektřiny. 8.8.2012 už jsme nevydrželi a vrátili se zpět k ČEZu. Za celou dobu jeden „uvítací“  nicneříkající dopis!!! Zástupce nám při podpisu tvrdil, že do dvou měsíců bude převedeno (jak jsem později zjistil, tak jen ČEZ má výpovědní lhůtu tři měsíce), i kdyby tedy tři měsíce čekali na ČEZ, co dělali zbylé 4 měsíce?!?! Jinak komunikace absolutně žádná. Až teď – chtějí po nás smluvní pokutu 6.000,-Kč za zrušení smlouvy. Jinak ČEZ reagoval okamžitě na výpověď, na obnovu smlouvy, e-maily…Sice si připlatím, ale mám jistotu.

   • #3043 Odpovědět

    Spokojený zakazník
    Host (Guest)

    Tomu se snad ani nedá věřit jak jste VY lidi tady s odpuštěním „debi…NÍ“ ! Vy ani nevíte co píšete akorát tomu nerozumíte a hned musíte všem nadávat a pomlouvat. Takže pro ty jednoduší co toho v hlavě moc nemají… X energie je dodavatel a dodavatel se stará o papírovaní a cenu silové elektřiny. Stejně jako je váš dodavatel ČEZ PRODEJ S.R.O.!!! To že tady nějáka káča pitomá napíše že změnila dodavatele na X energii a přišel jí chlap vyměnit hodiny a pak jí odpojil to je hovadina protože o hodiny se stará ČEZ DISTRIBUCE A.S. !!! A to samé je u plynu ! To že změníte dodavatele na X energii znamená že budete mít nižší cenu silové elektřiny. A to jak řikáte že jste odešli od ČEZu znamená že vám akorát na infolince nakukali bůh ví co ! Protože ČEZ PRODEJ SRO A X ENERGIE SRO je uplně to samé ! A HODINY CO MÁTE DOMA NEJSOU ČEZ PRODEJ ALE ČEZ DISTRIBUCE! UŽ TO SAKRA POCHOPTE ! ČEZ PRODEJ JE UPLNĚ TA SAMÁ FIRMA AKORÁT MÁ LEPŠÍ JMÉNO! Ano samozřejmě můžete se potkat s nekalími praktikami obochních zástupců ale za to nemůže ta firma !

    Dříve když jste si zavolali na ČEZ Prodej tak schválně ostatní alternativní dodavatele zapírali a lhali lidem o tom že ta firma neexistuje protože si chtěli udržet zakazníky. U mě byl obchodní zástupce dne 19.9. 2012 a protože nejsem blbej tak jsem si s ním sednul on mi to vysvětlil ukázal mi na internetu kalkulačku spočítali jsme že ušetřím 700kč za rok a co já jsem spokojenej. Možná ušetřim jen 60 korun za měsíc, no co tak mam krabičku cigaret zadarmo.

    A vím že mi nikdo nepřijde vyměnit hodiny protože ty mam u ČEZ DISTRIBUCE a toho pořád sem protože ten obchodák sem nepřitáhl nové hodiny a kilometry kabelu aby mě připojil někam jinam.

    A to že tady nějakej bláznivej děděk píše že jsou všichni podvodníci no pardon ale tak co je to za blbost.

    Je to klasicky konkurenční boj mezi společnostmi. Když byli jen Tmobile a Eurotel tak se taky smáli vodafonu a řikali že jsou to podvodníci proč jsou levnější 😀 a vídíte nejsou akorát si to musíte nechat vysvětlit.

    • #4010 Odpovědět

     pala
     Host (Guest)

     Pokud firma nemuže za své zaměstnance a nemuže ovlinit ani externí jimi najímané tak ta firma není firma ale bordel,

    • #3064 Odpovědět

     Milan
     Host (Guest)

     Dobrý den,

     pakliže se Vám někdo představí jako zástupce ČEZu, a přitom je od jiné firmy, tak je to PODVOD, to snad chápe většina, zbytek by neměl mít volební právo, a jelikož Vám zástupce této firmy ukazoval kalkulačku, tak nechápu, proč jste si nevybral levnější firmu: 

     http://www.cenyenergie.cz/elektrina/srovnani-elektriny/?kraj=12&vt=2000&nt=&sazba=D01d&jistic=4&hodnota=

     Podle tohoto kontrolního výpočtu je 6 firem LEVNĚJŠÍCH než X-Energie.

     A jelikož jsem provedl změnu tarifu na ČEZ e-tarif (ano, máte pravdu, za změnu provedenou přes telefon platím závratných 35 Kč, využil jsem to za rok 1x, přes mail je to zadarmo), tak mám VÝSLEDNOU cenu NIŽŠÍ než u firmy X-Energie. Zaregistroval jsem si do ČEZ ONLINE, dříve VOK, a základní věci, jako je změna záloh apod. dělám na internetu.

     Tak mi prosím Vás odpovězte, co je na tom tak výhodného přejít k této firmě?

     Osobně mám takovou zásadu, že KDOKOLIV mi zalže či jedná nesolidně, pakliže je to možné, nenavazuji či neprodlužuji s ním spolupráci. Vždy se mi to zatím osvědčilo. 

    • #3050 Odpovědět

     potenciální nezákazník
     Host (Guest)

      Tady je fůra názorů. Kdo je trochu zručný na netu, tak satčí zadat IP adresu a hned uvidíte kdo píše to kladné hodnocení a dokonce pod jiným jmenem. Není nic jednoduššího. Ted jsem je tady měla, ale neukecali mě. Pry od nového roku zdražení o 7 000,-Kč.

  • #3024 Odpovědět

   AA
   Host (Guest)

    Lidé prosím Vás najděte mi firmu na internetu, na kterou není házena špína. Vyhledejte si komentáře na EON, CEZ a nebo RWE.  Budete se divit. A kdo chcete pokracujte s dodávkami tam kde jste a plať te víc. Pak si nestěžujte, že nemáte co jíst a jak vás chudáčky stát odírá!!!!

   • #3041 Odpovědět

    Jan Tichacek
    Host (Guest)

     Vazeny obchodni zastupce, vzhledem k tomu ze mam obdobnou zkusenost s obchodnimi zastupci X energie, kteri se vydavali za pracovniky CEZu se domnivam ze se nejedna o hazeni spiny , ale o tvrdou realitu. Pokud se nekdo stydi priznat jmeno firmy kterou zastupuje je to sycak a podvodnik. Navic se tato pracovnice prokazuje prukazem energeticky poradce CEZ pak je petrne tento prukaz padelek a uvadi zakaznika v omyl coz vykazuje znaky trestneho cinu podvod!!! Diky temto praktikam prichazi firma o zakazniky nebot toto jednani zakaznika odradi. Firma ktere zpusob jednani svych zastupcu neresi a jak se zda ji vyhovuji neni duveryhodna, tak se nedivte ze se to lidem nelibi.

  • #2981 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Zdravím všechny,

   i já se podělím s negativním chováním zástupce X Energie. Sice po otevření dveří slušně podal ruku a začal vykládat, že se mění tarify a je potřeba to u mě předělat, avšak když jsem mu oznámil, že už jiného dodavatele mám, to nějak nebral na vědomí a ani to, že nic podepisovat nebudu. Prý mu nerozumím, že se mě neptá, jestli něco podepíšu, prý musím. On totiž uzávírá nové tarify a je od těch, kteří jsou ještě nad dodavatelem elektřiny od kterého mám smlouvu a i nad tím, kterému platím „za dráty“ (do teď nevím nad kým vlastně by teda měl být)a pokud mu nevěřím, tak že si jen napíše číslo domu a pak si mě někam pozvou, kde to budu muset podepsat. Tak teď se těším kdo si mě kam pozve. Najednou se chytl za srdce a začal vykládat, že se omlouvá, že se mu udělalo hrozně špatně, podíval jsem se na něj dost nepříjemně, pak ale vykládal dál, potom si napsal číslo domu a odešel.

   Chápu, že nikdo nemůže znát všechno, já si však jednou ročně, po vydání nových ceníků, spočítám kdo je pro mě nejvýhodnější a podle toho jednám. Ale pokud takhle vyrukuje někdo na starší občany, že pokud nepodepíší, tak budou někam pozváni, to se nedivím, že to podepíší, aby nemuseli nikam jezdit. Je to hnus, takové chování a myslím si, že by se podomní prodej měl zakázat. Internet je plný těchto informací a i pro starší občany bude příjemnější, když by jim se změnou smlouvy pomohl někdo známý, který s internetem umí.

   X Energie pro mě není cenově výhodný a rozhodně po téhle zkušenosti ani důvěryhodný…a klidně může mít po celém městě u nás oblepený svým názvem každé veřejné osvětlení

  • #2918 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

    Urcite nikdo z nas neni schopen ozncit, ktere prispevky jsou smyslene, aby poskodily zamerne tuto firmu, a nebo ktere naopak tuto firmu vychvaluji. 

   Jednozncne, co ale jsem schopen posoudit je chovani nekterych obchodnich zastupcu, kteri sem ocividne posilaji reakce na stiznosti lidi. Toto chovani je opravdu hrube neslusne a neprofesionalni. Vulgarni slovnik mluvi pak za vse. Uz jen toto chovani by cloveku melo stacit k tomu, ze je nekde nejaky problem a to minimalne v obchodnich zastupcich. 

   Chtel jsem uzavrit s touto firmou smlouvu a rek jsem si ze se podivam co se da o teto spolecnposti kde najit. Tato diskuze me vylecila z toho, ze bych uzavrel smlouvu s jakoukoliv takovouto spolecnosti. 

   Ona ta sleva u maloodberatelu opravdu neni, az tak vyrazna, aby clovek musel toto resit a pridelavat si do budoucna problemy.

   David

    firm

   • #2972 Odpovědět

    Louny
    Host (Guest)

    Dobrý den mám starší rodiče, otcovi bude 80, matce 70let..Přišli prodejci, otec nebyl doma, matka podepsala!!!! Po delším uvažování se rozhodli vrátit zpět k ČEZU..Odeslali doporučeně dopis s výpovědí, nebot s paní byli dohodnutí, že smlouva bude platná od 1.9..Výpověd zasílali 17.7..Po necelých 2 měsících kdy to s XENERGY podepsali.Dnes jim přišlo dopisem, že musí uhradit pokutu nebo desaktivační poplatek ve výši 6000Kč..Ale pokud se rozhodnou zůstat u XENERGY, žádný poplatek platit nemusí….

    Co s tím ????Dokáže někdo poradit…? Děkuji

  • #2786 Odpovědět

   Pavel Kamenovský
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   mám na Vás jen skromný dotaz.Po přestupu mojí zesnulé babičky k Vaší společnosti jste po dvou měsících poslali nedoplatek 4716 kč.V bytě měsíc z vyúčtovaného období nikdo nebydlel.Můžete mě prosím vysvětlit jak jste k této částce přišli???

   Jen ještě dodám,že se v bytě téměř netopilo a nic nevařilo.Já provozuji restauraci a bar,kde denně jedou kotle sporáky a grily a naše měsíční zálohy jsou 5000 kč.Nikdy nedoplácíme ani korunu a to máme tzv. drahého dodavatele energií.

   Předem děkuji za vyjádření.

   Pavel K.

   • #2860 Odpovědět

    Roman
    Host (Guest)

     Sám jsem se s několika lidmi Xenergie střetl – velmi kultivovaní, na první pohled slušní. Tentokrát navštívil babičku. Ta už dva lidi nepustila. Tento se jí vetřel domů, sám si vytáhl z obálky faktury.

    Babičku přesvědčil tím, že dnes platí němcům, proč by platila němcům, když může platit čechům a že jí na vánoce dojde balík peněz (ušetřených), za které může koupit dárky dětem.

    Takový neuvěřitelný nesmysl, z něj je mi fakt blbě. A převedl jí plyn i elektřinu a že je smlouva na dva roky, to jí neřekl

    Okamžitě vypovídáme smlouvu dle VOP bod 9 do dvou měsíců od sepsání.

    • #2861 Odpovědět

     Roman
     Host (Guest)

     Pardon..do 1 měsíce od sepsání (mimo řádnou provozovnu)…vytočilo mě to 

  • #2723 Odpovědět

   Hana Stastna
   Host (Guest)

   Dobry den. Dnes moji babicku navstivil mladik od teto firmy. Nejdrive se vydaval za zastupce firmy E-on, tak babicka smlouvu podepsala. Kdyz byl fuc, zjistila, ze i snim je fuc jeji penezka s penezma.  

  • #2667 Odpovědět

   Standa
   Host (Guest)

    Včera mě mamka zavolala, že se mám jít na něco podívat. Pán nabízel x-energii levněji než ostatní firmy. Vše mi vysvětlil, ukázal i konkurenční nabídky. Doposud vše super.

   Když jsem mu řekl, že mu nic nepodepíšeme hned – že si to zkontroluju do konce týdne, pročtu všeobecné obchodní podmínky a projdu smlouvu – tak začal mlžit: „…smlouvy jsou očíslované, nemůžu Vám je tu nechat“ … „všeobecné obchodní podmínky jsou pro všechny poskytovatele stejné a řídí se zákonem … nějaká čísla zákonu“ a také „byli jsme tu před rokem a další náš kontakt může být až příští rok, nečekejte“ a „… úspora 800 Kč/rok nejsou žádné velké peníze ale je to úspora, ŽE ANO??“. Pobočku prý mají ve Zlíně, ale když jsem řekl, že si projdu jejich podmínky pak pojedu do Zlína to podepsat, tak prý paní ve Zlíně nemá podpisové oprávnění ke smlouvám a na můj dotaz, že ho tedy budu v příštím týdnu kontaktovat a domluvíme si schůzku osobní (třeba i někde v jeho momentálním působení) tak se opět vymluvil.

   Celé jsem to zakončil tím, že se mu ozvu a pak se teprve ukáže jak oni stojí o zákazníka a my o případné ušetření. Nic jsem nepodepsal. Pán mi ani nenechal vizitku, jméno a číslo mobilu na prospektu se za vizitku nepovažuje. .

   Hlavně prosím Vás nic nepodepisujte okamžitě, dejte si čas a prozkoumejte si všechny dokumenty. Teprve pak se ukáže pravá povaha tohoto obchodu. Pokud Vám někdo řekne, že se už nemusíte setkat a že nebude mít pak čas …, pak o Vás jako zákazníka nestojí a je to jen jeho nátlak dostat Vás do stresu a „přinutit“ podesat!!!! Mají to nacvičené.

   • #3035 Odpovědět

    christine
    Host (Guest)

     Naprosto s vámi souhlasím, každý má mít čas si prostudovat podmínky a žádný obchodní cestující vás nemůže nutit. Smlouvy jsou ale opravdu očíslované (kvůli kontrole ministerstva průmyslu a obchodu, kam odcházejí), ale zástupce vám mohl nechat na sebe kontakt, abyste mu mohl zavolat, až na to budete mít čas. 

    Oni jsou někdy moc hrr, protože mají nějaké normy, kolik toho mají podepsat za den a pak jsou z toho celí na nervy… 

   • #2672 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Zdravím ,

    Xenergie změnila od 1.4. obchodní podmínky, tak všichni , kteří se necítí dobře s Xenergií mohou, odstoupit do konce června. Tak se ukažte, kdo máte odvahu.

    Návod jak nato je na mých stránkách, na které se dostanete zadáním do vyhledávače Jenda energie.

    Jenda

  • #2620 Odpovědět

   lookas
   Host (Guest)

   Budu trochu polemizovat: NENÍ TO O LIDECH! Je to o firmě!  Seriozní firma přece nenabírá obchodní zástupce, způsobem jakým to činí všichni zmínění dodavatelé energií. Schválně se někdy podívejte na jejich nabídky práce. Nechcou po vás prakticky žádné zkušenosti a dovednosti, stačí odhodlání opruzovat lidi na ulici. Naberou stádo šašků, kteří neumí kromě kecání vůbec nic, slíbí jim 20000 za měsíc,  udělají jim víkendové školení,nalijou do palice „Jak dosáhnout cíle“ a pošlou je do ulic, většina z nich jsou zoufalci těsně po škole nebo lidi co nemůžou za prase sehnat normální práci. Oni při troše štěstí pár smluv za týden podepíšou pak se na to vykašlou páč zjistí, že na to nemají. Systém odměňování MLM je příznačnej pro tenhle styl obchodování. Fluktuace lidí obrovská, čili se nelze divit že většina těch pěšáků má takový kovbojský styl. Jde jen o to rychle „vydělat“ prachy.

   P.S.: Kolik je v téhle diskuzi placených agentů X energie?

   • #3406 Odpovědět

    Gabriela Fisserová
    Host (Guest)

     Dobrý den, bohužel jsem naletěla na jejich nabídku práce, je to tak jak píšete ve Vašem příspěvku. Po pár dnech jsem zjistila oč jde, ovšem mezitím jsem této společnosti uzavřela nějaké smlouvy, podotýkám, že bez jakékoliv smlouvy o pracovním poměru, x-krát jsem se dožadovala, kdy toto pořešíme, ale neměli se k tomu, jen to bravurně odkládali a člověk si už připadal jako hlupák a strach se na něco zeptat. Prosím, dle Vašeho vyjádřeni k této společnosti  si myslím, že máte nějaké zkušenosti, tak bych Vás touto cestou chtěla požádat, zda můžu chtít provize za smlouvy? Nebo vůbec mám nějakou šanci dostat z nich peníze, které jsem si vydělala? Děkuji za odpoved’ Fisserová

  • #2591 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Ahoj všichni,

   dávejte si pozor !! Jelikož má Bohemia Energy špatné jméno mezi zákazníky, vytvořili si tzv „Béčkovou“ firmu, které kope stejně pro stejné lidi. První co si zkotrolujte POPLATKY ZA ODSTOUPENÍ, protože solidní firmy mají 0 !!!!

   • #3049 Odpovědět

    aaa
    Host (Guest)

     Solidní firmy mají odstup 0,-? Tak seš mimo !!!! i RWE i EON i všichni další mají nějaký poplatek za odstup ty JENDO !!!! se prober __ vůbec nemáš páru o čem se tu lidi baví! Tak zalez do nory a spi dál !!!! Otrapo, degéne, vořešprute, hadico !!!!!

  • #2570 Odpovědět

   lula
   Host (Guest)

   Každá firma má své klady i zápory. To víme všichni. a já bych v životě nepodepsala něco, aniž bych si nepřečetla VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY !!! Vždy co mě u smlouvy na dobu určitou zajímá, je sankce za předčasné ukončení přeci???popřípadě aktivační poplatek, který XEnergie nemá… tak na co si stěžujete?

   • #23827 Odpovědět

    Michal
    Host (Guest)

    V podmínkách se nejde zabejvat jen sankcema, těma se brání dneska kdejaká firma, ať je malá nebo velká. A pokud je nechcete platit, tak podmínky snad není zas tak těžké dodržet. Vše platím zavčasu a nějaké sankce mi vrásky na čele rozhodně nedělají. Pro mě je podstatná cena a to, že jsem schopný snížit výdaje. A to je splníno.

    • #25674 Odpovědět

     Vašek
     Host (Guest)

     V tom s vámi určitě musím souhlasit, já si na netu hledal i jak je na tom firma finančně, zda bude schopná na trhu setrvat, abych po nějaký době nemusel hledat náhradu. To bych teďka dost nerad, na xenergii už jsem si zvykl a s cenou jsem taky spokojený.

   • #2574 Odpovědět

    Radek
    Host (Guest)

    Kdo se tady baví o smlouvě na dobu určitou, milá paní?? Samozřejmě, že VOP jsem měl pročtené, vypadala „normálně“, ale jak reagovat, když je sama firma nedodržuje?? Nestěžuji si „na nic“ jen na nefér jednání firmy X-energie, lež a neprofesionalitu, problematickou komunikaci, toť vše…Mě zklamali, vy jste z ní možná nadšená, budiž vám přáno..

  • #2565 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

     Nevím jak se na to díváte vy, ale pro čez vám elektřinu dodává soukromá německá společnosti, to je snad košér? já bych řekl, že podvod.. pro rwe je to holandská společnost.. 😉 no já si k xenergii přešel sám, sám jsem si je proklepl, sám si je vybral hned jak začali a teď jsem vysmátej. Mám už po ročním vyúčtování a jsem na bytě 4+1 téměř o 4 tisíce na tom lépe, co mi vraceli. Dříve jsem doplácel. Vše je lepší než čez a rwe… a přitom vám čez stále zůstává, jako ditributor, že? Přátelé, začněte se o tuto problématiku zajímat, jak to doopravdy funguje, než začnete někoho hanit. Je to slušná společnost a co se týče mě a spousty mých známých, kteří po mém vzoru také změnili dodavatele, tak jsme všichni spokojení. Zdar!

   • #2962 Odpovědět

    Jana
    Host (Guest)

     Dobrý den , před rokem jsem podepsala smlouvu s X energií na odběr levnější elektřiny. Přišlo mi vyúčtování a světe div se ,ono to skutečně funguje. Neušetřila jsem desetitisíce ,ale 2500.- jsem byla v plusu. Jsem s touto společností nadmíru spokojená. Když tady čtu Vaše příspěvky s chováním obchodních zástupců tak mi to přijde malinko přitažené za vlasy. Nevím ,nechci nikoho osočovat ,ale myslím ,že to každý zbytečně moc nafukuje. Když ke mě přijde člověk ,který se mnou jedná tak ,že mne to obtěžuje nebo uráží tak ho vyprovodím a nebavím se s ním. X Energie ….fungujeto!!! Lidi přemýšlejte aspoň trochu…..Jana

    • #24159 Odpovědět

     Kryštof
     Host (Guest)

     Paní Jano s Vašim názorem se můžu ztotožnit, taky se mi ty komentáře zdají občas přitažený za pačesy. My když jsme k nim přecházeli, tak jsme si ty jejich ceny několikrát překontrolovávali jestli se nám u nich úspora opravdu vyplatí a na papíře to vypadalo dobře, přešli jsme loni a letos po prvním vyúčtování jsme měli peníze doma, baj oko mi ta cena vyšla podobná, k čemu jsem se sám dopracoval s kalkulačkou.

   • #2922 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Můžete mi prosím odpovědět, jakou máte spotřebu v kWh, VT a NT, sazbu, jistič? Když zadám do srovnávače REÁLNOU spotřebu mých rodičů, firma ČEZ, , kteří celoročně pobývaji na CHALUPĚ a topí PŘÍMOTOPY, 15 000 kWh v NT, tak úspora oproti firmě X Energie je 2000 Kč. Takže mi logicky vychází, že máte 2x větší spotřebu, abyste dosáhl na 2x větší úsporu. To tam pěstujete v BYTĚ konopí???

   • #2569 Odpovědět

    Radek
    Host (Guest)

    Tak každý v této diskusi reaguje podle svých vlastních zkušeností – jsem rád, že Vy s X-energií máte dobrou, bohužel u mě je to naopak. Mě se jevili taky dobře, jinak bych k nim nepřecházel (jinak já nepodporuji naše giganty ČEZ, RWE, E-on apod, právě proto jsem přešel k jiným , alespoň trochu je třeba vytvořit těmto monopolům konkurenci) Jen jsem se bohužel s touto společností spálil, nebudu řešit , jestli to bylo selhání jednotlivce, nějakého flinga, nebo jich jako celku, prostě s nima mám problémy. Hlavně v komunikaci, viz např. moje jim odeslaná doporučená výpověď s datumem odeslání 12.4.2012 – dnes máme 14.5. 2012  a dodnes se neozvali, přestože ve svých VOP říkají, že do měsíce vám odešlou písemnou odpověď. Takže pro mě zase další zklamánní s X-energiií a za sebe nedoporučuji.

  • #2459 Odpovědět

   x
   Host (Guest)

    

  • #2456 Odpovědět

   Tony
   Host (Guest)

   Pracuji u společnosti Xenergie jako OZ na jižní moravě. Nesetkal sem se ještě z negativní reakcí na moji osobu nebo na společnost jako takovou. Ano setkal sem se z dvoumi lidmy kteří nebyli dostatečně seznámeni s informacemi, ale to vše je pouze o lidech, o obchodních zastupcích a né o firmě XEnergie. Já sám sem doma přestoupil k Xenergii a neměl sem vůbec žádný problém. Myslím že někteří idioti co zde píšou si budou mlýt svoje pořád dokola, protože tomu nerozumí a hlavně rozumět nechcou. Český národ je plný chytráků co umí kritizovat a nadávat.. Nashledanou… 🙂

   • #2815 Odpovědět

    naďa
    Host (Guest)

    Probůh, kde jste chodil do školy? Váš „češtin “ je děs a hrůza, jestli jste stejně fundovaný i v prodeji energií, tak nazdar bazar…

   • #2475 Odpovědět

    Radek Z.
    Host (Guest)

    Tak co taky čekat za odpověď od zaměstnance firmy 🙂 Jinak by mě zajímalo, jak by pán postupoval, kdyby byl na mém místě? Pošlete na infolinku nějakou připomínku nebo dotaz, odpoví vám jedna osoba a to jen ve stylu „že dotaz postoupí dál“. Ale je tichi po pěšině. Je tam něco s čím nesouhlasíte, odpovíte na ten sám email a váš nový dotaz či připomínku řeší zase jiný člověk, který o původním problému nemá ani páru. Tak jsem poznal 6 lidí z infolinky X energie, z kterých jsem nevyrazil žádnou konkrétní odpověď, nebo vyloženě lživu informaci (viz minulý dodavatel odmítl přechod k nim, přitom už několik týdnů mi s ním smlouva skončila. Jak to, že to X energie nevěděla, kdo tam ty smlouvy domlouvá?)Kdybych měl možnost problém řešit s někým konkrétním člověkem(právní oddělení fimy, obchodním oddělením) a ne jen s „brigádnicemi na telefonu či emailu“, tak bych se snad k nějaké dohodě dobral. Takto mi nezbylo než vypovědět s nimu smlouvu z důvodů porušení obchodních podmínek – bezdůvodnému nedodávání elektřiny a přejít k jiné společnosti. . Až poté, co jsem jim toto oznámil a sepsal smlouvu o dodávce s jinou společností se X energie „rozhoupala“ a slíbila mi dodávku od 26.4. Bohužel, měli se vzpamatovat dříve, rozhodl jsem se přejít k firmě, s kterou se lépe komunikuje. Možná teď na mě budou zkoušet fintu s tříměsíční výpovědní lhůtou, ale podle mě zcela prokazatelně došlo k porušení Obchodních podmínek – nedodání elektřiny. Pokud budou dělat problémy, stále se mohu obrátt na Energetický regulační úřad. Snad se ale vzpamatují a uznají chybu. Za dobu 4 let jsem už  měnil jak dodavatele elektřiny, tak plynu, nikdy jsem se s problémem nesetkal, vše proběhlo v pohodě. Narazil jsem až tady a nevím, co si o tom myslet..Jistě že je to hlavně o lidech, ale ty si vybírá firma, takže za jejich jednání a chování je odpovědná. V opačném případě riskuje negativní reference o firmě. Myslím, že čekat 7 měsíců od uzaření smlouvy na dodávku je opravdu už nad rámec únosnosti. A pokud bych se o věc sám aktivně nezajímal, nic by nevěděli a čekal bych dál – minimálně do 1.8.2012, jak mi napsali, že k tomuto datu budou moji smlouvu aktivovat. Takže asi tak..

  • #2454 Odpovědět

   Radek Z.
   Host (Guest)

   Já nevím, co si o nich myslet, jeví se mi když ne jako podvodníci, tak naprostí diletanti a neprofesionálové. V srpnu jsem s nimi uzavřel smlouvu o dodávce elektřiny. Čekám na uplynutí 3 měsíců a pak si říkam, ozvou se a pošlou nějaký dopis. Nic. Až jsem se sám ozval, tak to začali prý řešit,  spíše se mi jeví, že se moje smlouva někde ztratila  a oni o mě nic nevěděli. Tak jo, stane se chyba, omluvili se, dám jim ještě šanci. Čekám další měsíce, stále nic. Píši na jejich blbou infolinku, kde mi odepisují stále stejné věci, např

   „(1.2.2012) Váš požadavek na aktivaci smlouvy byl přijat a zaslán na příslošné oddělení k prověření.Po zpracování Vám bude vystaveno a odesláno písemné potvrzení na doručovací adresu.“

   Další “ (19.3.2012) Po prověřeni aktivace – společnost  Bicorn jako součastný dodavatel přechod k naší společnosti zamítl.O přesném datu budete písemně informováni. V příslušném dopise naleznete přesné informace o způsobu platby, čísle účtu, výši zálohy a datu úhrady. Součástí zaslaného dopisu bude i Platební kalendář – rozpis záloh.“

   Tak tohle už mě nadzvedlo ze židle, protože jsem si ověřil na infolince Bicornu, že moje smlouva s nimi skončila k 31.1.2012! Už mě poslali i vyfakturování, nemám u nich žádné závazky! Tak sakra co se řeší, co za finty na mě zkoušejí, chtějí mě nějak zkoušet, říct mi pak za půl roku že jim neplatím a pošlou na mě exekutora?! Protože za březen jsem opravdu nikomu neplatitl, s minulou společností už žádnou smlouvu nemám a s touto mi dodávky üdajně ještě nezačali! Tak co to tam mají za bordel?!

   Dám jim ještě týden a oslovím jou společnost, u které mám plyn. Snad si s touto nedůvěryhodnou společností Xenergii dokáží poradit..

   Takže moje rada – BACHA na Xenergii !

  • #2425 Odpovědět

   petr
   Host (Guest)

    lidi za to ste debilni tupci co radsi lizou prdele cezu tak sorry ale svama se clovek nema ocem bavit . radsi porad cumte na ty zpravy v tlevizi a ctete clanky a nechte sebeou podvedome dale manipulovat 😀 ! zaprve xenergie neni podvodna spolecnost , podvodnik muze byt pouze jen ten obchodnik ktery si chce nahrabat ale ne vy hned musite ocernit spolecnost ze vas huba neboli!!!! tady tyhle spolecnosti vam chcou pouze usetrit penize. neni na tom nic nemozneho narozdil od toho vaseho slavneho cezu ktery s cenama dolu nikdy nepujde a proc by taky sel kdyz byl mnopol a ma pokrytou celou CR. ptateli se jak je mozne ze muzete usetrit tak proto protze tyhle spolecnosti tu elektrinu a plyn kupujou na burze pres internet protoze to je komodita jako kazda jina narozdil od cezu ktery si elektrinu vyrabi 🙂  mate vhlave vymeteno a jak vam to ti obchodaci pak maji vysvetlit a komunikovat svama kdyz ste odkojeni na starem systemu ? pak se divte ze sou podvodnici protoze oni ty penize nejak zarobit musi 😀 :D doufam ze ste potomhle trosku prozreli .  tak se mejte 🙂

   • #2621 Odpovědět

    Tomáš P.
    Host (Guest)

    Ty si ale trouba!! Víš moc dobře, že obchodní podmínky mají nastaveny tak, aby člověk nemohl odejit a úspora? :DDDD !!!!!!!!! Proto musíte lhát, protože kdyby jsi měl mluvit pravdu, tak tě každý pošle do řit* !!

   • #2573 Odpovědět

    polo
    Host (Guest)

    Tihle zloději nechtějí nikomu ušetřit peníze ty moravská boule. Chtějí pouze oholit lidi. A dělají to pomocí lží, podvodů a manipulací, kterými oblbují staré lidi. Než dělat to co vy, radši budu vybírat popelnice, než okrádat a lhát starým lidem. To vy těm lidem lžete, že jste od PRE a to že jste od X-energy tajíte až do chvíle, než vám to ten důchodce podepíše, když ho vyděsíte tím, že PRE končí. Smrt vám.

   • #2440 Odpovědět

    tomíno
    Host (Guest)

    Jo jo, pravda, souhlasím 😉

  • #2422 Odpovědět

   KMRP
   Host (Guest)

   Dnes u nás byl pán od této společnosti. Normálně bych ho poslal pryč hned, ale bohužel odchytil máti před domem a ta se s ním dala do řeči, takže jsem s ním pár slov prohodil.

   Choval se sice slušně, ale byl velice hrrr do podepsání smlouvy. Na to jsem mu pochopitelně řekl, že mu jen tak ve dveřích nic podepisovat nebudu, ať mi dá smlouvu, že si ji v klidu prostuduju a pak se uvidí. To odmítl, protože „nevyplněnou smlouvu dát nesmí protože by pak mohly vznikat podvody“. To jsem sice nepochopil ale v tom okamžiku mi bylo jasné, že ve smlouvě bude určitě nějaká levota a on se bojí, že bych si toho všimnul kdyby mi ji nechal v klidu pročíst. Jedinné co mi dal, byl vytištěný ceník, který ale obsahuje jenom cenu elektřiny, ne další poplatky jako je poplatek za předčasné ukončení smlouvy (viz dále).

   No, tak jsem si našel alespoň jejich obchodní podmínky, a rozhodně vím, že tohoto dodavatele obloukem obejdu.

   -smlouvu lze předčasně ukončit jedině s pokutou 6000 Kč. O tom se mi ovšem pán nějak „zapomněl zmínit“, a ačkoliv by ji mělo být možné uzavřít na rok, dva, nebo dobu neurčitou, pán mluvil pouze o dvouleté a žádnou jinou mi ani nenabídnul. Tento poplatek není v OP ani přímo vypsaný, pouze se odkazují na to, že je uveden na internetových stránkách. Jestli by mi ten ceník poplatků před podpisem vůbec ukázal ví Kristus.

   -předčasné ukončení musí být ze strany xenergie nejdříve nějakým způsobem „posouzeno“, a pokud se rozhodnou nevyhovět, smlouva zůstává platná v plném rozsahu. Takže jste plně odkázáni na jejich vůli, jestli vám vůbec dovolí od nich odejít.

   -smlouvu lze vypovědět zdarma pouze v období 1 měsíce – nejdřív 4 měsíce a zároveň nejpozději 3 měsíce před koncem období, na které byla uzavřena. Pokud na to zapomenete, automaticky se prodlužuje o stejnou délku, jako byla uzavřena (tzn. u mě na dva roky, když mi jinou nenabídl).

   -pokud se rozhodnete odstěhovat dřív než vám skončí smlouva, musíte si v novém bydlišti buď zařídit odběr znovu od nich, nebo musí nový majitel bytu/domu ze kterého se stěhujete uzavřít smlouvu u nich a odebírat minimálně stejně jako vy, jinak musíte těch 6000 za předčasné ukončení smlouvy zaplatit taky

   -ačkoliv pán mluvil o tom, že žádný aktivační poplatek neexistuje, podle OP „může být účtován“. V ceníku poplatků však také vypsán není, ačkoliv se na něj OP odkazují. V rámcové smlouvě která se dá na internetu stáhnout na to kolonka je.

   -pán trval na placení přes SIPO, ačkoliv jsou del OP možné i jiné způsoby platby

   -v tom ceníku co mi dal je vytištěná krásná červená stuha s nápisem „Záruka nižší ceny“… o které není v OP ani slovo. Takže jen klasický reklamní krasožvást.

   -zaslání papírové faktury stojí 114 Kč a navíc musíte platit nějaký balíček Advance, který stojí 360 Kč ročně… což v součtu dá na poplatcích skoro stejně, jako ušetřím. Elektronicky je to teda zdarma, ale to taky nemusí trvat věčně.

   Těch bodů které se mi ani trochu nezamlouvaly tam bylo ještě víc, ale některé jsem už stihnul zapomenout :). Vlastně jsem ty obchodní podmínky ani nedočetl celé, protože tohle mi bohatě stačilo abych se rozhodl že XEnergie rozhodně NEBRAT!

   • #2441 Odpovědět

    tomíno
    Host (Guest)

    Jsi magor…

    • #2444 Odpovědět

     KMRP
     Host (Guest)

     Proč, protože jsem si přečetl obchodní podmínky? Já vím, toho se vy prodejci bojíte jak čert kříže, proto jste taky všichni tak hrrr do podepsání smlouvy, hlavně člověka nenechat si ji v klidu přečíst.

     • #2450 Odpovědět

      tomíno
      Host (Guest)

      Nemusíš mít advance !!!

  • #2239 Odpovědět

   Kateřina
   Host (Guest)

   A jinak ještě bych chtěla dodat….ano na našem trhu je spousta podvodných společností, které okrádají lidi v jakém koliv oboru…ať půjčky, nemovitosti, elektro…..ale pak jsou i slušné firmy, které hold si jen vybrali špatné obchodní zástupce….je to opravdu jen o lidech, kdo je jaká hyena…..když člověku jde jen o peníze, nekouká na to, jak komu to uškodí, jen aby on si namastil kapsu, pak jsou lidi, kterým nejde jen o peníze a ti poskytnou veškeré info a chovají se tak jak mají…..takže já osobně podle toho, kdo mi příjde domů nesoudím firmu, ketrá mi chce něco poskytnout a to se slevou!!! My osobně jsme přecházeli k jiné společnosti s plynem….chlapi co u nás byli nám vše vysvětlili a i to, že 2 roky nemůžem od smlouvy odstoupit,jaká bude sazba, kolik ušetříme a na jaképeníze po 2 letech se opět vrátíme….takový princip je ve všech firmách, co poskytují energie….ale víme vše, co jsme potřebovali a chování obchoďáků bylo super….takže jak píšu, není to o firmách ale lidech, které v těch firmách pracují!!!

  • #2238 Odpovědět

   Kateřina
   Host (Guest)

   Dobrý den.

   Samozřejmě ať jde o jakou koliv společnost a ušetření na čem koliv…..ať se jaká koliv společnost rozvýjí…začíná, tak pochopitelně musí dát nižší ceny nebo sazby než ostatní společnosti, aby získala klienty…..slevy nebo benefity se po určitém čase krátí 2-3 roky po sepsání smluvy nebo i přejdou do stejných kolejí jako u jiných společností. To snad musí být každému, kdo trochu přemýšlí jasné!!!! Tudíž pak buď u stejné společnosti zůstanu nebo ten chytřejší přejde zase k jiné společnosti, která mu opět nabídne nějakou slevu nebo benefit…..a tak stále do kolečka….tak to prostě chodí!!! A kdo to nechápe…tak má hold smůlu a platí pořád beze slev….. 😀

  • #2125 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   <span style="font-size:9.0pt;
   font-family:"Arial","sans-serif"“>Dobrý den, pracuji na živ. list jako nezávislý energetický analytik v jihomoravském kraji už od roku 2008. Díky tomu jsem získal informace a zkušenosti jak s energetickým trhem samotným, tak i s dodavateli kteří na našem trhu operují. Pokud by chtěl někdo poradit či pomoci s přechodem k jinému dodavateli, nebo odstoupením od svého stávajícího dodavatele. Muže se na mě obrátit na e-mailovou adresu: energyinform@seznam.cz Mam přehled o více než 10ti dodavatelech na Českém trhu, zkušenosti s nimi a rady na co si dát u kterého dodavatele pozor. Ne každý je zrovna seriozní a má tzv. ,,košér´´ podmínky. Mohu poradit jak s en. legislativou (jak to u nás chodí), tak i s kompletní administrativou u kteréhokoliv dodavatele, zařídit smlouvy, výpovědi, či odstoupení na nesouhlas s cenou) vypracovat kompletní analýzu jak u domácností tak firem a subjektů. Maloodběru, středoodběru nebo velkoodběru. Vyjednat individualní cenu s podmínkami které si poručí sám klient a to u obou komodit. Mohu poskytnout i zkušenosti s optimalizací sazeb i jističů. Konzultace o různých technologiích. Je mnoho způsobů jak lze šetřit na energiích. V případě potřeby mohu doporučit i servisní služby. <o:p></o:p>

   <span style="font-size:9.0pt;
   font-family:"Arial","sans-serif"“>Cena za služby je individuální, to zaleží oč se konkrétně jedná. <o:p></o:p>

   <span style="font-size:9.0pt;
   font-family:"Arial","sans-serif"“>Bližší informace o poradenství rád poskytnu na již zmiňovaném e-mailu: energyinform@seznam.cz<o:p></o:p>

   <span style="font-size:9.0pt;
   font-family:"Arial","sans-serif"“>Přeji všem pěkný den a dobrou volbu svého nového dodavatele.<o:p></o:p>

   • #3065 Odpovědět

    marie sedláková
    Host (Guest)

    Vážený pane, potřebovala bych poradit jak odstoupit od smlouvy,kterou jsem uzavřela s Xenergie dne 3.10.2012 na odběr plynu a elektřiny mám totiž uzavřenou smlouvu s RWE 5.1.2012 na odběr elektřiny a 11.9.2012 na odběr plynu mám obavy že když jejich smlouvu nedodržím tak budu platit penále tyto smlouvy mě agenti bez mého vědomí vzali takže nemám od RWE kopii smlouvy děkuji předem za poskytnutou radu zdraví marie

   • #2236 Odpovědět

    holič
    Host (Guest)

     Také podnikám na živnostenský list a také jsem uvažoval o zastupování XEnergie, bohužel se mi nechce spojovat moje jméno s podvody, kterých se zástupci XEnergie dopoštějí… Není to přímo chyba XEnergie, do lidí nevidíte, nevíte jak se budou chovat… na školení jsou slušní a potom toto, je to ale jejich chyba z pohledu, že tomu nijak nezabránili… pro náš tarif spotřeby el.energie jsou XEnergie nejlevnější, platíme cca 50 000 ročně na elektřině… jiný zdroj energie nemáme. Při přestupu k XEnergii by jsme ušetřili ročně 2647 Kč… Když se podíváte na jejich stránky, sami si to můžete spočítat… http://www.xenergie.cz/ Zadáte tam pouze svého stávajícího dodavatele, jistič a spotřebu denního a nočního proudu, kterou vyčtete ze svého vyúčtování za loňský rok. Společnost na začátku roku zveřejňuje ceník na rok dopředu, takže tento rok určitě nezdraží narozdíl např. od Čezu, který je už nyní dražší… u našeho tarifu o cca 5%, není to sice moc, ale každá úspora se nyní hodí…

    Když tady čtu některé příspěvky v diskuzi, musím se opravdu smát, jak někteří lidé můžou být hloupí a ještě se s tím chlubit na internetu… samozřejmě to neomlouvá charakter lidí, kteří je podvádějí a co se týče starých lidí, místo nadávání na diskuzích, nechtěli byste spíše vysvětlit svým starým rodičům jednu věc a to je, nic nepodepisovat sami bez Vás? Uděláte jim určitě větší službu, podvodník nakonec na svoje jednání dojede…

  • #2122 Odpovědět

   gabx
   Host (Guest)

   XENERGIE jsou podvodníci a pevně věřím a doufám, že se mi poštěstí a zazvoní u mého domu, pro ně to ovšem takové štěstí nebude.

   Obchází důchodce a domy s pečovatelskou službou v Olomouci, legitimují se jako pracovníci Čezu pokaždé si vymyslí nějakou totální blbost, špatné číslo smlouvy, chyba smlouvy apod a nechají ty chudáky podepsat jejich smlouvu.  XENERGIE JSOU UBOŽÁCI ZLODĚJI A PODVONÍCI

   • #2211 Odpovědět

    duit
    Host (Guest)

    Koukam ze jsi ten nejvetsi pitomec co tu je ze je to individualni kazdej obchodak je jiny a nehazej spinu na firmu ti ………. 

   • #2203 Odpovědět

    Alca
    Host (Guest)

    Tak  právě se nám  stalo  to  samé. Přišel nepředstavil  se obhajoval  se že          spolupracuje  s RWE a ČEZ. Chtěl  vidět  naše faktury za plyn a elektřinu. S  manželem v  domění  že jde o  kontrolu  s víše uvedených  společností  jsme ho  pustili  dál. A čekali  na vysvětlení  o  čem že se to  vlastně bavíme. Pořád jen kecal jak ušetříme a že jde jen o  odministrativu. BLA BLA BLA  No ale manžel    podepsal….ale?

    Pán odešel a já  neváhala a šla na internet  a to  jsem se nestačila divit….recenze na všech možných  portálech  neuvěřitelně negativní…. Takže okamžitě jsme  pána  do 10min. našli a dotáhli  zpět  a že se mu  nechtělo a ihnet  jsme to  vše zrušili.

                                        XENERGII  NEDOPORUČUJEME! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • #3830 Odpovědět

     Veronika D. Jablonec n/N.
     Host (Guest)

     My jsme i přes všechny pochybnosti s X-energií smlouvu uzavřeli a sice jsme měli hrozný strach – právě po přečtení různých negativních komentářů, ale už jsme u nich více jak rok a vše klape dobře, měli jsme přeplatek za elektřinu a v porovnání s čezem jsme ušetřili 6770,- takže jsme spokojení, a za ušetřené peníze jsme dětem koupili postele. Takže chci říct, že i přes nedůvěru k XE jsme nakonec moc spokojení a budeme i nadále podporovat malé podnikatele, raději než monopol, který strachu lidí akorát využívá a tahá ceny stále výš. X-E Doporučujeme

    • #3022 Odpovědět

     ROMANA
     Host (Guest)

     JSOU TO PODVODNÍCI POZOR NA NĚ NIC NEPODEPISOVAT.. Stalo se nám úplně to samé jako Vám ALCO  manžel je nahnal zpět asi po15 min. poté co jsem na internetu našla informace co jsou zač. Byli asi dost otrlí nechtěli stornovat smlouvu už hrozilo že se manžel neovládne a dojde k násilí poté tedy manžel přeškrtal své podpisy na smlouvě a oni tvrdili že je to vystornovano i když už to bylo potvrzeno aktivačním telefonátem. Pro jistotou jsem navštívila právníka a ten mi řekl že pokud je to takto vystornované neměli bysme mít dál problémy ale pro jistotu mi napsal dopis kde jim celou výše uvedenou situaci popsal s tím že odstupujeme od smlouvy  poslala jsem to doporučeně ted čekáme co se bude dít dál .Pokud by byla hromadná žaloba klidně se připojím protože je to hnus co dělají. X ENERGII TAKTÉŽ NEDOPORUČUJEME

     • #3034 Odpovědět

      christine
      Host (Guest)

       Zaprvé, oni vždy po dvou až třech dnech volají novým potencionálním klientům, zda stále souhlasí s tím, aby byli přehlášeni, takže vaše panika byla zcela zbytečná. Nemusíte být sprostí hned na všechny, ne všichni jsou zloději a podvodníci. Jsou toho plné noviny a televize, je těžké se v tom vyznat, ale vždy máte možnost si to rozmyslet, nemusíte nic podepisovat hned, naopak, když vás někdo nutí, abyste podepsali, je třeba se ho zbavit. Ale nic takového tady nepíšete. Vy jste si po 15 minutách něco někde vyhledali a děláte z nich kriminálníky. Běžte se léčit…

      • #4007 Odpovědět

       tinasojkova
       Host (Guest)

       Mila Chritine, moji matku atakovali telefonaty nekolikrat denne cely tyden a odmitali jednat se mnou jako zastupcem, presto, ze je matka opakovane odkazovala na mne. Nakonec zavolali, tvrdili, ze jednaji jmenem PRE a to opakovane na muj dotaz potvrdili. Nabizeli slevu u PRE pro seniory a ze poslou zadost o slevu 10% pro seniory.

       ALE POZOR, poslali smlouvu na dodavku s xenergie bez ceny a bez ceniku a poslali k podpisu take plnou moc na jedneni jmenem me matky!!!

       Nastesti, vse sjednavam a vyrizuji ja a vse peclive ctu. ONI POSLALI PROSTE SMLOUVU S NOVYM DODAVATELEM NA 2 ROKY, BEZ CENY, BEZ CENIKU A PLNOU MOC KE ZRUSENI SMLOUVY SE STAVAJICIM DODAVATELEME.

       TOTO JE VYLOZENY PODVOD A SPROSTARNA V JEDNANI S LIDMI A CILENE SI HLEDAJI DUCHODCE.

       Osobne jsem s nimi jednala a oni doslova potvrdili, ze maji za ukkol od PRE volat jejich zakaznikum a nabizet jim tuto slevu!!!!

       NEHORAZNA LEZ A PODVOD.

    • #2278 Odpovědět

     chris
     Host (Guest)

      Reaguji na vaše příspěvky a napíši vám zkušenost z první ruky jelikož tuto práci vykonávají mí příbuzní.Chodí to asi takhle,lživýma informacema se vás snaží 

     podepsat smlouvu,máte měsíc na vypovězení,ale jelikož se vám nikdo neozývá -máte smůlu a nestihnete to v tomto termínu.Obchodní zástupce má za smlouvu od 500-1000kč ,a s vy opravdu nic neušetříte pokud neplatíte aspoň 50000 ročně zálohy.I tak to dělá jen pár ušetřených korun.Nejhorší je když chodí po dvojicích,to vás dříve přsvědčí,většinou slečna a pán.Vyslechla jsem mnoho příhod jak oblafli lidi .Jsou to podvodníci a jejich společnost patří pod Bohemia energi,nejdražší dodavatel na trhu.Pozor na ně!!!!

     • #3029 Odpovědět

      christine
      Host (Guest)

       A tady klidně napíšete, že to dělají vaši příbuzní? To jste teda famílie!

    • #2237 Odpovědět

     holič
     Host (Guest)

      VY jste ho pustili dovnitř v domění, že jde něco kontrolovat? Pokud budou takoví blbci mezi námi, tak asi budou existovat i ty posraný podvodníci… 

    • #2222 Odpovědět

     Milan
     Host (Guest)

      Dobrý den, já mám sice podobnou zkušenost – prodejce se nepředstavil, byl arogantní, tvrdil, že je od ČEZu. Dost mě to zaskočilo, protože jsem zrovna v té době o změně dodavatele uvažoval a X Energii si vybral na základě dobrých zkušeností mých známých. Z prodejce jsem vymámil jeho jméno a název společnosti, pro kterou pracuje (prodávají přes jiné firmy). Kontaktoval jsem X Energii, že mě tento jejich zástupce podal klamné informace a nedodržel jejich kodex, který mají na webu. Podrobně jsem jim vylíčil jeho chování a narovinu jsem jim napsal, že tím pádem od nich energii nechci, i když jsem o tom uvažoval. 

     Jako odpověď mi přišlo, že se postarají o to, aby pro ně už zástupce nepracovat, a já jsem dostal férovou nabídku s výhodným balíčkem. Krom toho jednoho člověka mám se společností perfektní zkušenost a vlna negativních je jasná – Češi mají v povaze kritizovat, nadávat a dělit se o špatné zkušenosti. Ty dobré však na internet nikdo nenapíše, a to je škoda. 

     Já X Energii doporučuji…

  • #2025 Odpovědět

   Sarka
   Host (Guest)

   Před 2dny nás navštívil PÁN z X Energie, vloudil se až k nám do bytu. Vůbec se nepředstavil a neustále mluvil o jen o RWE a že dostaneme slevu ve výši 12,5% /divné, že/ . Už vyndaval papíry, téměř začal psát smlouvu, až  jsem se ho z jaké firmy je. Proběhla diskuze o tom, že určitě nic podepisovat nebudeme a on to nevzal moc dobře. Urazil se a v 1minutě bl pryč. Díky bohu!!! Příště mají u nás všichni zavřeno – až něco budeme chtít, obrátíme se na firmu sami.

   • #2036 Odpovědět

    Jana
    Host (Guest)

    Dnes mě navštívili dva páni z X energie, mluvil jen jeden, vůbec se nepředstavil, natož aby představil společnost (před chvílí jsem si na jejich webu přečetla etický kodex – to jsem se pobavila). Celou dobu mě nechal v přesvědčení, že je zástupce PRE a že jen přišel domluvit a sepsat změny v placení plynu a elektřiny, které se týkají úspory o 17% a 12% od 1.ledna 2012. Až když vyplnil formulář, všimla jsem si, že v hlavičce není žádné PRE, ale X energie. Hned jsem ho poprosila o vizitku s tím, že si to ještě promyslím a že mu zavolám. Vizitku neměl, tak mi načmáral tel. číslo na papír a snažil se mě přesvědčit, že to  mám podepsat dnes, že jindy už asi nebude mít čas. Bylo to hodně nepříjemné, připadala jsem si jako pitomec. Úplně chápu, že někteří senioři podlehnou nátaku a neubrání se.

    • #4005 Odpovědět

     tinasojkova
     Host (Guest)

     Mam podobnous zkusenost. Nam volali a tvrdili, ze jednaji jmenen PRE a sjednavaji pro nas slevu u PRE. Pak poslali smlouvu na zmenu dodavatele a plnou moc k jednani nasim jmenem!!!!!!!!!

     Obycejni podvodnici a lhari.

    • #2047 Odpovědět

     PH
     Host (Guest)

     Stalo se mi totéž co Janě, úplně do puntíku stejný scénář. Myslím, že všichni jejich dealeři jsou stejně vyškolení. Ten etický kodex jsem si přečetl až následně a tak si říkám, k čemu si takový kodex někdo vytváří a ještě se ho nestydí veřejně publikovat, když ho se chová přesně opačně. 

     U mě byla mladá slečna s nějakým hochem. Mluvila jen slečna. Začala tím, že chtějí vidět vyúčtování elektřiny za loňský rok a že si z něj jen něco opíše a potom, že budu mít levnější elektřinu na příští rok. Celou dobu přitom přede mnou mávala vzorovým vyúčtováním od EONu (bereme od EONu). O nějakém představení se nemohla být ani řeč. Musel jsem se tedy začít vyptávat a přibližně za 10 minut jsem z nich dostal, z jaké společnosti jsou. To už mluvil i hoch. Všiml jsem si, že slečna má v ruce pod tím EON vyúčtováním nějaký papír, který celou dobu pečlivě skrývá….pravděpodobně smlouva, protože tam byly kolonky na jméno, adresu atd…Samozřejmě, že o žádné smlouvě se ani nezmínili. Když jsem si na ně vyžádal kontakt s tím, že si ceny a podmínky nejprve ověřím a slušně jsem naznačil, že mezi dvěřma jim rozhodně nic podepisovat nebudu. Začala slečna dělat uraženou a řekla něco jako „když teda nechcete levnější elektřinu tak si plaťte víc!“ ..a pak, že už ke mně nikdy nepřijdou, že jsem propásl šanci atd….

     Měl by si je vzít na mušku nějaký publicistický pořad v televizi ať už nepodvádějí další lidi.

     Je mi z toho smutno, kam jsme to dopracovali. A je mi líto, že trh opráce je tak zoufalý, že lidé musí brát i takovou práci, kde musí denodenně podvádět a lhát.

     • #2105 Odpovědět

      oz
      Host (Guest)

      Rada bych poprosila nehanit nas vsechny. Napriklad ja jsem za mesic, co u X Energie pracuji, nezaznamenala zadnou stiznost na mou osobu. Zakaznici, kteri prijali moji nabidku, byli se vsemi podminkami seznameni. Ti, kteri ji neprijali, proste vubec nepochopili, o co se jedna.. Typicka odpoved: nene, ja nechci vubec nic menit a chci aby vsecko zustalo tak jak to je..“ s takovym materialem se tezko pracuje.. Lide nevedi, ze mohou na spotrebe al. a plynu opravdu usetrit.. Z televize na ne ze vsech stran leti zpravy o podvodnych praktikach obchodnich zastupcu vsech moznych i nemoznych spolecnosti.. A pak na to doplacime my.. Nechci nam tady delat reklamu nebo tak, ale lide by se opravdu meli zacit zajimat o to, kde vsude a na cem se da v tomto zkorumpovanem state usetrit.

      • #3568 Odpovědět

       Jarda
       Host (Guest)

       Mila slečno,předpokládám slečno,nase vlast byla po 2.světové válce naprosto zničena válkou a ještě dlouhé roky poté zde byla těžká hospodářská situace.Od sametové revoluce se tato skutečnost ve školách jaksi opomíjí učit.Mimo jiné zde veškerou energetiku a elektrifikaci vybudoval lid této země,tedy Vaši dědové a pradědové.A víte,jakou měli motivaci?Aby znovu zbudovali rozbitou zemi aby se jejich potomci měli lépe a nikdy nemuseli zažít co oni a strádat jako oni.Po sametové revoluci se tyto samozřejmé výdobytky odevzdaly=prodaly  za 1Kč těm,kteří dnes legalně parazitují nejen na těch potomcích,ale všech, celé společnosti.Sociální situace je taková,že každý se pro sebe snaží urvat co jde,jakkoliv,aby přežil a bude huř.Jedni tloustnou a druzí hubnou.Je to opakováno po celá staletí.Nic jsme se nenaučili.Jedni kradou z hladu a druzí,protože nemají nikdy dost.Jediným řešením je opět sjednocení a znárodnění klíčových odvětví .Energetikou by se mělo začít.Clověk se musí stát hospodářem a ne parazitem na druhých a své Zemi,jinak zde nemuže spokojeně žít.Skomnost ,pokora,poctivost a ohleduplnost by slušela všem.

      • #2338 Odpovědět

       Lukáš oz. xe.
       Host (Guest)

        Dobrý den.

       Zcela souhlasím. Pracuji ted taky pro spolecnost  XE a predtim pro BE. Vím ze je spousta opravdu tech podvodniku ci lidi, kteri lidem lzou jen aby jim to zakaznik podepsal u starsich lidi predevsim, posloucham to kazdy den u klientu. Lidi maji predevsim spatne zkusenosti s operotory ale nebudu jmenovat, myslim ze spousta lidi vi.  Souhlasim hlavne s tim ze lide si za to muzou i sami, lide se nezajimaji o sve penize. Jen poslusne poslouchaji a delaji vse co jim kdo rekne v televizi jako poslusne ovecky. Je to brano vseobecne. Doufam ze tech spatnych mezi nama bude ubyvat a nestezovat nam tim nasi praci. S pozdravem OZ

      • #2220 Odpovědět

       divak
       Host (Guest)

       To co píšete je sice hezké a Vás ctí, že společnost na Vás nezaznamenla žádné stížnosti, ALE je třeba se taky zamyselt nad holými fakty: malá, nově vzniknuvší společnost X energie potřebuje „nahnat“ zákazníky a to jakýmkoliv způsobem. A to i tak, že jim navykládá, že ona přebírá některé z velkých konkurenčních dodavatelů jak je PRE nebo nějakou plynárenskou společnost. 

       Slevy, naslibované prodejci sice mohou nějakou tu dobu platit, ovšem potom zcela zřejmě přijde tvrdé zdražení a lidem zbydou jen oči pro pláč.

       Díkybohu ne každý zákazník se dá obalamutit a nachytat na slibované slevy. My jsme zástuoce firmy vyhodili naprosto korektně ještě od bytových dveří, pamětlivi hesla „nechci slevu zadarmo“ :-))!

       • #2453 Odpovědět

        Dedith
        Host (Guest)

        Dobrý den,

        reaguji na prohlášení, že firmy naslibované slevy dodrží jen nějakou dobu.

        Mám pro Vás dobrou zprávu.

        Pokud Váš alternativní dodavatel zdraží, máte nárok od smlouvy odstoupit bez jakýchkoliv penalizací podle §11a, odstavce 3, číslo zákona 458/2000 Sb.

        V odstavci 3 je uvedeno, že pokud Váš dodavatel energií změní cenu, máte tříměsíční lhůtu od zdražení od smlouvy odstoupit. V odstavci 4 je pak uvedeno, že na Vás současný dodavatel NESMÍ uplatňovat žádné finanční nároky.

        Vřele doporučuji nespokojeným zákazníkům této možnosti využít. Zvolte si nového dodavatele energií a informujte se u něj, jestli přestup podle výše zmýněného zákona a příslušných odstavců a paragrafů vyřídí za Vás nebo si to musíte vypsat sami. Vždy veškeré písemnosti posílejte doporučeně.

        Přeji hezký den

        DEDITH

       • #2235 Odpovědět

        holič
        Host (Guest)

        Škoda, že je polovička zde přítomných příspěvků v diskuzích vymyšlených, konkurence nikdy nespí… bohužel

        • #4006 Odpovědět

         tinasojkova
         Host (Guest)

         No, mam s nimi osobni cerstvou zkusenost. Do telefonu lhali, ze jednaji jmenem PRE, ze sjednavaji pro odberatele seniory pro PRE slevu a pak poslali smlouvu a plnou moc k podpisu a vyplneni ovsem ne na slevu, ale na zmenu dodavatele, soucsti smlouvy cenik, ktery ovsem neposlali.

         Na dotaz, proc plna moc k sjednani slevy u dodavatele jmenem tohoto dodavatele, rekli, to je standardni postup, bez toho to nelze.

         Pravnik to videl a jedna se o podvod ve stadiu pokusu. Poslalai jsme upozorneni nasemu dodavateli, stiznost xenergie a posilam v pondeli stiznost se vsemi podklady uradu ERÚ.

         Takž to k té vaší chytré poznámce o vymyšlenosti a konkurenci.

         Takovou drzost, co predvedli XENERGIE jsem dlouho nezazila.

         A jak dlouho odmitali jednat s nekym jinym nez s mou matkou, pani 66 let a tlacili na ni, volali ji nekolikrat denne ikdyz rekla, ze s nimi jednat nebude at jednaji s dcerou.

         Na co potrebuji plnou moc na slevu jmenen dodavatele???

         A proc na slevu u dodavatele ma matka podepsat smlouvu s novym dodavatelem???

         Proc volaji nekolikrat denne a matku nuti a odmitaji jednat s jejim zastupcem???

         Obycejni podvodnici.

        • #3031 Odpovědět

         christine
         Host (Guest)

          Ano, je to jak podle šablony. Byli arogantní, nutili nás to podepsat, pak po nás něco chtěli… Když jste blbí a pustíte si do bytu arogantního debila a nakonec ještě podepíšete, aniž byste si to pořádně přečetli, běžte na psychiatrii, tomu se říká masochismus!!!

         U nás byli ze slavné české energetické, jenom na mě promluvil ten úlisný fujtajksl, práskla jsem s dveřma a hotovo!

        • #2339 Odpovědět

         Lukáš oz. xe.
         Host (Guest)

          Souhlasim a jen se smeji. Stejne tak jako deset stiznosti na ERU. Nebylo moc tezke pro Ajtaka a pravnika  prijit na to ze ty stiznosti vymyslel clovek primo od PRE s cerne adresy. Holt kdo ma penize ma paku na vse a nic mu nehrozi. Ci reportaze o EC tam mel prsty zase myslim ze CEZ. 🙂

      • #2153 Odpovědět

       Eva
       Host (Guest)

       Tak to jste asi jeden z mála slušných.Dnes za mnou přišla babička,nešťastná že něco podepsala a neví co.V pátek večer k ní přišla paní,vetřela se do bytu,zrovma když babička pekla,ruce od těsta a paní jí začala vykládat že platí internet,který nevyužívá a platí bůhví co a že ji to zruší a ještě ušetří na elektrice.Babička má 80 let.Celou dobu si babička myslela že paní je od ČEZu tak ji v dobré víře,že konečně nebude platit nějaký internet(žádný nemá a žádný neplatí) podepsala smlouvu.Teď by to chtěla zrušit ale na vaši slavnou firmu Xenergie se nedá dovolat a paní,která opravdu zrovna slušná nebyla a nic ji nevysvětlila ji nenachala ani kontakt na sebe.Asi měla důvod.Tak se nedivte,že lidi nemají důvěru.

       • #2154 Odpovědět

        Blanina
        Host (Guest)

        Jak tohle může v našem státě beztrestně fungovat ??  I když už se tady  u nás ničemu nedivím…Tady u nás Čáslavi je už plno PODVEDENÝCH lidí, včetně mojí mamky i 84- leté sousedky a plno dalších. Také tady obchází hlavně starší lidi. Minulý týden jsem je potkala,zas otravovali a řekla jsem jim svoje…mladý pán byl dost arogantní… Schválně vše pak  posílají po uplynutí 3-měs.výpovědi smlouvy,aby lidi platili poplatky 3000 Kč !!

        JESTLI TO ČTETE,VY HYENY,JAK SE VÁM V NOCI SPÍ? STYĎTE SE !!!

        • #3108 Odpovědět

         xxxx
         Host (Guest)

         Ono napadat nějaké lidi s tím ,že jsou podvodníci je milá Blanko moc jednoduchý…většinou si všechny problémy způsobí právě ti lidé ,kteří se cítí podvedení. A pak stačí jeden křikloun ,který vůbec ničemu nerozumí a způsobí tím takovou škodu ….na úkor těch poctivých obchodních zástupců….Jestli Vás někdo OTRAVUJE tím ,že Vám chce ušetřit peníze tak to klobouk dolů..jste zřejmě za vodou. Takovým lidem zase říkám já hyeny …jak se Vám v noci spí? Já sama mám X energii druhým rokem, bez problémů ,bez placení 3000.- ..ušetřila jsem jak na plynu tak na elektřině. Jsem spokojená!! X energie v ústeckém kraji má u mě jedničku. Přestaňte hledat problémy a zamyslete se trochu. Pokud chcete skutečně šetřit. 

     • #2095 Odpovědět

      jakub
      Host (Guest)

       

  • #1955 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Nemám s nimi osobní zkušenost, ale ceník nic moc, tedy nedoporučuji

   • #2115 Odpovědět

    dd
    Host (Guest)

    jsou třetí nejlevnejsší z cca 25 dodavatelů na českém trhu, takze cenik spíš dobrý!

  • #1899 Odpovědět

   Ceny energie
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   X Energie působí na trhu s energiemi od začátku března 2011. Více informací o tomto obchodníkovi se dozvíte v detailu dodavatele.

   • #1918 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    Teď jsem se dozvěděl o sprostém podvádění potencionálních zákazníků

    formu lží a podvodů na způsob Bohemia Energy nebo Centropolu. Od X Energie

    rychle pryč, fuj, dělá se mi z nich blbě. Pokud máte zájem, čtěte článek na

    http://osobni-finance.porad.cz/jine-osobni-finance/centropol-tarif-blik-elektrina.html

    ze dne 20.8.2011

    Jenda

    http://www.energy.php5.cz

    • #13299 Odpovědět

     vaclav
     Host (Guest)

     Dobrý den,
     na základě vlastní zkušenosti doporučuji se této společnosti vyhnout. Mají vše nastaveno proti zákazníkům a tak aby na Vás na různých poplatcích vytáhli co nejvíce peněz. Při přechodu k jinému dodavateli nám nechali odpojit elektroměr. Nejhorší firma, kterou znám!!!

    • #3062 Odpovědět

     Lucie
     Host (Guest)

     BOhužel jsme taky podepsali v únoru smlouvu s touto „skvělou“ společností.

     Když se po půl roce nic nedělo, zrušila jsem to a obnovila smlouvu s čezem. po dvou měsících se ozvali s tím, že jsem smlouvu nevypověděla řádně a chtějí po mně pokutu 6000,-!!!!! nebo obnovit smlouvu zase s nima.

     Tak radši vyhodit, když přijdou….

     • #3111 Odpovědět

      věra
      Host (Guest)

      V červenci v roce 2011jsem také podepsala smlou s x energií,když jsem se dozvěděla co je to za firmu tak jsem s nima po 2měsících rovázala smlouvu odepsali,že smlouvu nevzali stále jsem platila elekt.energii Cezu nikdo se z X energie nozval až v květnu r.2012 mě poslali složenku na 6000kč.Tak jsem na X energii volala,že pro duchodkyni je to moc peněz,oni mi řekli když s nimi uzavřu novou smlouvu tak nebudu nic platit opět jsem se dala chytit slouvu podepsala to bylo v červnu 2012.Pracovníci Cezu mi poradili,že podle nějakého zákona mužu od smlouvy odstoupit.Co se však stalo druhou smlouvu mě vypověděli,na tu první slouvu už mi přišla složenka na 9000kč od nějaké firmy,která zastupuje X energii ted z toho mám zamotanou hlavu co jenom dokázali zrušit Sipo jsou to podvodníci

    • #2424 Odpovědět

     AA
     Host (Guest)

     Sorry lidi, ale pokud nejsem totální kretén, tak nepodepíšu něco, čemu nerozumím, nebo něco, co si nepřečtu. Jóó nadávat do podvodníků umí každej. A když to jde anonymně na internetu, tak je to paráda.

     Pac a pusu Váš AA  :-D

     • #4025 Odpovědět

      Dana
      Host (Guest)

      A že jste se podepsal Vy chytráku!!

     • #3030 Odpovědět

      christine
      Host (Guest)

       Děkuji, lépe bych to sama neřekla. V prvé řadě, pokud se ke mě ěkdo chová arogantně, vykopu ho od dveří. Pokud někdo spěchá na podpis, nedá mi čas si něco prostudovat, vykopu ho z bytu. Nikomu nedávám své osobní údaje…

      Je třeba převzít zodpovědnost!!!

    • #2217 Odpovědět

     Ladislav Kušnirak
     Host (Guest)

      Souhlasím s Vámi,jsou to jen podvodníci,kteří Vám nabídnou smlouvu a když dojde na lámání chleba,kdy Vám vypoví společnost Čez smlouvu a chtějí Vám odpojit hodiny,tak o společnosti xenergie nevíte.Musel jsem tenkrát jednat rychle,jelikož bych během pár dní byl bez proudu a hodin.Za to jak jsem odstoupil od smlouvy,začali jednat a ohánět se podmínkami a smluvními pokutami.I přesto že jsem jim poslal důkaz že už nemam žádný proud,přepsal jsem vše na druhou osobu.Začali se ohánět něčím jiným a vyhrožují dál.X energie jsou podvodníci co sepisují smlouvy jen proto,aby mohli z lidí vymahát peníze.Že se nestydí a vůbec jak na to mohou mít žaludek

     • #2523 Odpovědět

      Ladislav
      Host (Guest)

      Máte Pravdu tetka mi to udelaly to samé jsou to zlodeji..Kteří z lidí tahají peníze…Náš připad se jedná o tom že jsme jim daly výpoved a oni nás porád terorizuji a stále nám hrozí exekucí…!!!!Chtejí po nás peníze…!!!Jsou to hulváti nic horšího snad není než Xenergie..Holt pražská firma…:(( 

     • #2384 Odpovědět

      josef
      Host (Guest)

      Milý Ladislave, tak si tu čtu ty komentáře, a mám pocit že s lidmi tvého typu, je radost komunikovat. Spíše bych to definoval, že tím blbcem a tupcem jsi ty.

     • #2219 Odpovědět

      Hanka Havrdová
      Host (Guest)

      Dobrý den, jsem na mateřské a bohužel u mě zazvonili také lidi od X energie, svou blbostí jsem smlouvu podepsala a nyní je velmi složité smlouvu vypovědět. Zůstávám nadále u Čezu a i přesto že mi od X energie nejde žádný proud, nelze smlouvu zrušit, Pořád mi odepisují, že mou výpověď neakceptují, už jsem si sjednala schůzku s advokátkou a budu to řešit touhle cestou. Od Čezu jim bylo jasně řečeno, že nepřecházíme a i přesto mou výpověď opět poslali k šípku. Tohle mi nepřijde jako férové jednání…

      • #2836 Odpovědět

       Marcela
       Host (Guest)

       Dobrý den p. Hanko. Jak dopadla porada s právníkem? Moji rodiče mají bohužel ten samý problém elektriku neodebírají a xenergie stále posílají formuláře na potvrzení plné moci a vyhrožují pokutami. Děkuji za odpověd Marcela

      • #2391 Odpovědět

       dana
       Host (Guest)

       I já sem provedla stejnou blbost a podepsala jsem. Vystupování dealera bylo velmi slušné a důvěryhodné!! Ale když jsem se mu za pár dní zkoušela dovolat, byl stále nedostupný. Ve mě začala hlodat nedůvěřivost a když jsem zapátrala v internetu, má narůstjící nedůvěra se potvrdila. Se zrušením smlouvy to vůbec nebylo jednoduché, hrozila mi pokuta 12 000,-Kč. Jsem invalidní důchodce žijící pouze z důchodu a můj stav ani neumožňuje přivýdělek. Po té se do toho vložil přítel, který se o mě stará a pomáhá mi. Je mediálně dost známý a náhle vše šlo. Jsem mu neskonale vděčná, ale ostatních je mi líto.

       • #2777 Odpovědět

        rena
        Host (Guest)

        Stalo se nám totéž !Před časem nás navštívili pán a  paní z X energie ale troufalost byla větší tvrdili manželovi že chtějí vidět faktury od elektřiny a plynu ,mluvila pouze paní a tvdila nám že oni přebírají fakturaci nic jiného, že Čez i Rwe končí a nadále Nebude fakturovat pouze dodávat že je pro nás výhodné podepsat a pokud nepodepíšeme budeme muset jezdit platit faktury až do Jihlavy samy!!!!!No manžel podepsal ale asi 10krát se ptal že se pro nás dodavatel nemění jelikož my nikam přecházet nechceme ,pokaždé byl ujištěn že se nic nezmění!!Jaké bylo překvapení když přišel dopis od Čezu z jakého důvodu od nich odstupujeme!! Málem nás kleplo!!Tak manžel nelenil a jel do Kolína na Čez. Tam říkali že se s tímto setkávají deně a že nejsme samy a že se s tím nedá nic dělat ,průšvih byl ale v tom že jsme s nima měli podepsanou smlouvu na dodávky plynu na 2 roky a ty ještě nedoběhly! Takže budeme platit pokutu!!!budto Xenergi  za vypovězení smlouvy nebo Čezu defakto Rwe!!!!!Za nedodržení podmínek!!!! A tak jsem sedla a koukla na internet a nestačila se divit no jo no lidská blbost je nekonečná!!! ale pomohlo nám to!!!! Vyštvala jsem manžela do Prahy a OPRAVDU nejen že nám smlouvy zrušili ale NEMUSÍME platit žádné pokuty!!!!!Manžel zjistil že podle nějakého paragrafu ted nevím jakého se může smlouva zrušit bylali podepsána v podomním prodeji a to do 5 dnů před dodávkamy!!!!!!!LIDI NEBOJTE SE ONI NA TO ČEKAJÍ!!! vaše Rena od Čáslavi

      • #2378 Odpovědět

       Zdenina
       Host (Guest)

       Dobrý večer všem. Moji rodiče též podepsali smlouvu s X energie. Tvrdili,že vše vyřídí za rodiče. Paradoxem je,že jim  byly strženy peníze za služby jak od nich,tak takě od RWE. RWE o výpovědi nic neví a rodiče se mají domluvit s X energie. Tam jim řekli,ať si zatelefonují mladíkovi,který s nimi sepsal smlouvu a ten vše za ně vyřídí. Vyřídil kulový a že neví proč platí 2 společnostem. I on říkal,že v případě výpovědi budou platit pokutu ve výši asi 2900 kč. Mě jako občana zajímá,co to je za tak úžasně seriozní firmu, když se takovým způsobem dokáži chovat k potencionálním zákazníkům. Navíc tel.kontakt se zákazníky je pouze ve všední dny a to v čase od 13.30 – 16.30 hod. Už to mi je divné. Na internetu marně hledám jejich adresu. Znáte ji někdo? Na takovou firmu by se měla podat hromadná žaloba,aby takovým a jim podobným hajzlíkům byl utnut tipec.

       • #3955 Odpovědět

        pavel
        Host (Guest)

         Vážená paní,

        po přečtení Vašeho článku jsem získal pocit, že se zde zabýváte literární činností, nad kterou by Andrsen či jistá nová česká literární pěnice v deliriu zbledla závistí a pravděpodobně by přestal obtěžovat veřejnost svýmy veselýmy historky, protože by  ve vás získala zdatnou konkurenci. Na každé smlouvě toho či onoho dodavatele je uvedeno sidlo společnosti a v případě, že by jste toto přehldla tak je tam i ceník kde je na spodní části uvedena adresa společnosti.

       • #2463 Odpovědět

        Ilona vávrová
        Host (Guest)

        Podat hromadní  žalobu je dobrý nápad, musel by to někdo dat dokupy,všechni, kdo se stal oběti podvodného jednaní a chce to řešit, kontaktujte mně na

        e-mail: info@ilonavavrova.com

        děkuji

        • #2552 Odpovědět

         Hana
         Host (Guest)

          Jsou to podvodníci, souhladím s hromadnou žalobou. Samozřejmě jsme si problémy způsobili svou hloupostí, ale také neskutečná  prolhanost zástupců firmy do značné míry ovlivní slušné lidi a naletí. Navíc při pokusu o jednání o odstoupení od smlouvy se setkáte s arogantním jednáním osob na infolince. Tato firma a její praktiky si zaslouží medializaci. Jste-li někdo dostatečně fundovaný, jistě by to stálo za to. Ukazovat na darebáky je nutné.

         H. 

      • #2257 Odpovědět

       Petra H.
       Host (Guest)

       dobrý den…také jsem byla v červenci kdy mě navštívili z xenergie a stále jsem na mateřské dovolené. Podepsala jsem smlouvu a stále odebíráme od čezu a plyn od rwe,takže změna žádná. Upřímě řečeno kdyby to šlo vrátit – nic nepodepíšu, ale vůbec jsem netušila že jsou od jiného dodavatele než u kterého jsem. Dnes jsem psala email na jejich adresu co se jako děje a jsem zvědavá co mi odepíšou. Byla bych ráda kdyby jste mě jestli to neni troufalé touto cestou informovala jak probíhá vaše jednání s xenergií…děkuji Petra

       • #3017 Odpovědět

        Pavlína Horčová
        Host (Guest)

        Dobrý den, pokud mohu poradit: vše písemně doporučeným dopisem na adresu fi. E-m jen zjitěte, zda výpověď zaměstnanci fi akceptují. Odstouepní písemně do 7 prac. dnů od podepsání smlouvy. S pozdravem Pavlína Horčová

        • #3066 Odpovědět

         marie sedláková
         Host (Guest)

         Vážená paní, prosím o radu jak odstoupit od smlouv s X energie, kterou jsem uzavřela dne 3.10.2012 . Děkuji Marie

    • #2032 Odpovědět

     Lucie
     Host (Guest)

     X energie , je opravdu levny a zadny problem neni…. nejsou jak Bohemie nebo centropol …  a OZ jsou slusni a hlavne zadne lzi sama jsem si je kontrolovala a patrala !!!   

     • #2431 Odpovědět

      marek
      Host (Guest)

       Nejlepší je přechod s plynem k čezu, nejlepší jednání a nemusíte se bát že by krachli tyhle malé společnosti, kdo je zná…akorát parazitujou a velký hráči mnohdy vychází levněji viz kalkulačky…

      • #3716 Odpovědět

       lukáš
       Host (Guest)

       od kdy je nejlevnější na plyn čez? trošku milné informace ne ? 

      • #2772 Odpovědět

       filda 12
       Host (Guest)

        Co si bereš za matroš 😀 když se koukáš na ty kalkulačky 😀

      • #2461 Odpovědět

       David
       Host (Guest)

        A koukám tady někdo dělá u ČEZ co ????? 🙂

    • #1932 Odpovědět

     Marketa
     Host (Guest)

     jsem na materska a take me od x energie navstivili – asi pata spolecnost v poradi, ale byli prvni, ktery mi tu zmenu na elektrine vysvetlili. i kdyz jsem jejich nabidku odmitla, tak podekovali za cas a slusne se rozloucili. sousedka to s nimi dokonce podepsala a druhy den ji volali o overovali si, ze ty obchodnici byli slusni a na vsechno ji odpovedeli.

     mam pocit, ze vetsinu spatnych zkusenosti o sobe pisou ty firmy navzajem, aby se ocernovali. 

     m.

     • #2964 Odpovědět

      Míša
      Host (Guest)

       Ahoj….ve středu mne navštívili obch.zástupci z firmy x energy. Chovali se velice slušně a já jsem podepsala s nimi smlouvu na dva roky . Jelikož chci ušetřit. Bylo mi vysvětleno, že druhý den mi zavolá paní z centrály (to se také stalo) a smlouva že mi naběhne za 3-4 měsíce . Máme tuto firmu již vyzkoušenou (rodina) a nemáme žádné výhrady vůči ní. Ba právě naopak. Nejsem spokojená s Čezem ,který nás neustále odírá ,aby mohli pobírat zaměstnanci neuvěřitelné peníze. Vůbec jsem nebyla spokojená s jejich dodavatelem ,který zdražuje dvakrát do roka. Tohle jsou u mě podvodníci. X energie má v naší rodině zelenou…Držte se !! Míša

      • #9534 Odpovědět

       Jana
       Host (Guest)

       No jsem moc zvědavá co budete říkat až budete muset něco řešit s X energii a provoláte majlant peněz pak chci vídět ty vaše výrazy.Na čez si dojdu můžu se i objednat a dokonce slevili.X energie jsou špatná společnost a jsou to hyeny.Viděla jsem hodně starých babiček co je podvedli možná proto máte levnější energii na to že babičky poplatí smluvní pokuty.Tak Vám s X energií gratuluju

      • #3025 Odpovědět

       Jana
       Host (Guest)

       Ahoj! Včera 2 mladíci navštívili bez předchozícho ohlášení moji 72letou matku, přímo ji ukecali a na schodech nechali podepsat nekolik formulářů. Dokonce ji přemluvili, aby podepsala svého mrtvého manžela, prý to nevadí a oni to pak převedou. Byli na ni dva, nepustili ji ke slovu a vše bude úžasné. Je to vůbec možné?

       • #3426 Odpovědět

        Pavlína
        Host (Guest)

        Totožný případ máme i my. Vloudila se k 80 babičce paní Kapitánová, nepředstavila se, trvdila, že jde vyřešit problém s inkasními lístky a tuto nestrovnalost pořešit jen dokumenty ať to napraví, tajně napsala na centrálu ať zavolají, zda tam paní sedí a je spokojená. Co může 80letá paní říct jiného než ano, připomínám, že mě paní Kapitánová odsouvala, že si vše musí maminka vyřešit sama. Nechala ji podepsat 2 smlouvy (vyřešila nesrovnalosti), odmítla říct své jméno a velmi rychle utekla. Milá paní se změnila ve velmi nepříjemnou a arogantní, která když jsme z centrály zjistili kontakt nám pokládala telefon a odmítala komunikovat. X Energie? Nikdy, je to banda podvodníků. Vše řešíme písemně a následně soudně. Tohle jednání má náležitosti podvodu a lez ho řešit na hospodářské kriminálce.

        • #4024 Odpovědět

         vlastimil kůta
         Host (Guest)

         Jsou to podvodníci navštivili mojí mámu které je 80 let a mámá podpsala ted to řeší pravnička .Jěště paradox někdo podepsal za mě smlouvu .Co si o něch myslet můj dluh je přes 7000kč .moje máti to podepsala a e energie se ani neobtěžovala zjistit kdo je majitelem nemovitosti.Ruce od nich pryč

       • #3032 Odpovědět

        christine
        Host (Guest)

         na smlouvě musí být identifikační číslo zástupce a navíc u lidí starších 65 let je nutný souhlas zástupce (většinou se udává jméno a telefonní číslo nejbližšího příbuzného – v tomto případě byste to mohla být vy), na to je nová vyhláška. pokud není zástupce uveden, je smlouva neplatná. prohlédněte si smlouvu podrobně, musí tam být e-mailová adresa, napište tam.

        navíc máte ze zákona právo do měsíce odstoupit a to písemně

        • #3218 Odpovědět

         Zdeněk Šťastný
         Host (Guest)

         13.11.2012 jsem uzavřel smlouvu z XENERGIÉ

         mám již 70 let a žádného pravncho záatupce nemám uvedeného , prosim o radu

         zda je tato smlouva platná

         děkuji za odpověd  Šťastný Postoloprty okr Louny

     • #2423 Odpovědět

      Jana K.
      Host (Guest)

       Přesně tak! U mě byl minulý měsíc velice příjemný mladík, který mi vše vysvětli a dokonce počkal, až si smlouvu v klidu přečtu. Do třiceti minut volala slečna, která si vše ověřila. Mám jen jedinou výhradu – na infolince je pořád obsazeno nebo to nikdo nezvedá, ale na druhou stranu po čtyřech dnech slečna volala znovu, aby se zeptala, jestli všemu rozumim. 

      Jana K.

     • #1951 Odpovědět

      věra
      Host (Guest)

      já jsem dnes také měla návštěvu od spol x energie,byli opravdu slušní,vše vysvětlili

      • #2356 Odpovědět

       Míra
       Host (Guest)

       Povím vám mé zkušenosti s těmito podvodníky.      Vetřou se vám do bytu záludně po vás vylákají platební výpis z minulého roku.Pak nepozorovaně ofotí mobilním telefonem.A mají vaše data.A je tady hned smlouva, samozřejmě podvodně podepsána.Když se odvoláte budou po vás vyžadovat deaktivační poplatek 2980 Kč.Jsou to podvodníci a darebáci nemající slušného chování.Píšu to dle vlastní zkušenosti.

       Takové lidi zavřít.

       • #9533 Odpovědět

        Klára
        Host (Guest)

        Naprosto souhlasím jsou to podvodníci co se snaží vloudit do domácnosti pod hlavičkou čezu a tvrdit jak v žilách čezu bude proudit jejich energie a bude levnější.Za každou cenu se snaží urvat smlouvu. Na lidech jim vůbec nezáleží jen ať máme co nejvíc smluvních pokut

       • #3060 Odpovědět

        Ladislav Majoroš
        Host (Guest)

        Míro naprosto svámi souhlasím.Jde o podvodníky a je spousta lidí kteří takto dopadli.Osobně sem jim dal vípověď kterou neakceptují,bez upozornění zákazníka si pozmění smlouvu,při vyůčtování mne přišlo odhadem což nevím jak takhle může někdo něco dělat.Jednoduše sem zpět u čezu a snima se budu klidně soudit je naně podáno spoustu žalob a věřím že vše prohrají už jen otom co jsem vš onich četl.Kdo bude mít zájem mužem podat hromadnou žalobu.Kontaktujte mne na mejl-ladislavmajoros@seznam.cz sem vozíčkář ale okovaný právníky kteří řeší mé majetkové vypořádání a dluhy které nadělala moje bývalá manželka nikam k soudu nechodím vše řeší zamne nejsem jen tak obyčejný človíček o svém povolání nesmím mluvit.Tel.-732925663 S přátelským pozdravem Ladislav Majoroš 

        • #3715 Odpovědět

         lukáš
         Host (Guest)

         a víte že za špatné odečty může váš distributor což je u vás asi váš slavný čez ? 🙂

       • #2963 Odpovědět

        Ilona
        Host (Guest)

         Ahojky všem, čtu tady ty příspěvky o X energii a jde mi z toho hlava kolem. Jsem z ústeckého kraje a mám s nimi velice dobré zkušenosti. Přišli dva,slušně pozdravili a představili se . Pomalu klidným hlasem mi vysvětlili oč tu jde. Odpověděli mi na všechny mé dotazy. Já opravdu nechápu tady ty lidi jak uvažují …zůstala jsem i nadále distribucí u Čezu ,jen jsem vyměnila dodavatele z drahého na levnějšího. Jsou to moje peníze a já chci ušetřit. A ušetřila jsem. Všichni jen stále řvou jak všechno zdražují , jak mají málo peněz ,ale pak když mají šanci něco ušetřit tak zase řvou jak jsou všichni podvodníci. Někdy se doslova stydím že žiju právě v Čechách. Začněte už aspoň trošku přemýšlet. 

        • #3702 Odpovědět

         Jaroslav
         Host (Guest)

         Ilono, tak už to u nás je, vy máte s nimi dobré zkušenosti a dalších tisíc lidí zase špatné.Já patřím zase k těm druhým. Podomní pracovníky, většinou polointeligenty najímá XE. Ti neumí nic jiného než mluvit a nezajímá je, že lžou, za což dostávají velkou odměnu. Pár z odporných zkušeností vám uvedu. Jejich jednatel mi odpověděl na výpověď Smlouvy až za dva měsíce!, čímž mi znemožnil odvolání se k ERÚ. Když se podařilo (přes výhrůžky šílenými sankcemi -podle jejich VOP) od nich odejít, tak za vymyšlené m3 plynu vyfakturovali přes 100,-Kč/m3. Jejich VOP umožňují protiprávně fotografovat občanské průkazy (i když jsem se proti tomu ohradil, ale nepral jsem se s nimi, tak podomní pracovník na to nereagoval s tím, že to je v jejich VOP !, právník ERÚ to následně označil jako odporující několika zákonům ČR). Já se zase stydím za podobné jako jste vy, přečtěte si jejich VOP a začněte myslet.

         • #3812 Odpovědět

          Pavel Pražský
          Host (Guest)

           Četl, jsem Váš příspěvek a Následně četl VOP x energie a nikde jsem neobjevil nic co by potvrzovalo Vaše tvrzení o požadavku x energie si fotografovat OP. Nevím pane  Jarosllave zda Vám někdo vysvětlil komu předkládate svůj OP, ale patrně jste to zaspal při jeho přebírání. Na Váš článek lze pouze konstatovat, že i muži mají své dny, ovšem podotýkám, že vašem případě použití jistého hygienického výrobku pro tyto účely, by bylo zcela kontraproduktivní.

          • #19318 Odpovědět

           Radek
           Host (Guest)

           Výtečná společnost, vřele doporučuji. Rozhodně se s ní nebudete nudit! Nebudu popisovat jakým způsobem přesvědčili 80 ti letou ženu ke změně dodavatele. Nyní, když je paní v domově důchodců a v domku nebydlí, byla tato společnost tak laskava, že paní z svého obrovského důchodu může platit jen 500 korun měsíčně za odběr ničeho. Snažil jsem se s nimi dohodnout za paní, nicméně o vyúčtování, či případném snížení záloh se nijak nevyjadřují, zato opětovně žádají fotokopii OP s novým bydlištěm majitelky. Komunikoval jsem s Call centrem s panem ​Radkem Hrubým. Jsem přesvědčen o tom, že záměrně zneužívají starších lidí a jejich neschopnosti tyto situace řešit .

         • #3713 Odpovědět

          lukáš
          Host (Guest)

          když něco podepisujete, myslete 🙂 občas to neuškodí a aspon víte co vás čeká při odstoupení a s tím že vám přijde vyrozumění tk dlouho podle vás tk jste na omylu…. zkuste si to takhle udělat u čezu eon rwe pokuta až 5000 za předčasné odstoupení a to vše máte napsáno ve smlouvě  

       • #2719 Odpovědět

        Xyzal
        Host (Guest)

        Ano je to o lidech. Kancelář zůstala stejná, lidé taky, jen na dveřích si vyměnili název z Xenergie na Centropol 🙂

        To ani nemůže být férová firma..

        • #2994 Odpovědět

         David
         Host (Guest)

         to XYZAL: Chlape co tu píšeš je absolutní nesmysl a řekl bych že i dokonce výplod tvé (asi ne moc bohaté)  fantazie. Měl by jsi se o té společosti něco více dozvědět. 🙂 Jako obchodní zástupce se v této oblasti pohybuji a řeknu ti že Xenergie je seriozní společnost která ti ušetří spoustu peněz. A hlavně neporušuje smluvní podmínky jko například Centropol, České energetické centrum, LAMA energy apod 😉

         • #4004 Odpovědět

          tinasojkova
          Host (Guest)

          No mate se cim chlubit, takove smejdy podvodniky jsem dlouho nepotkala!!!

        • #2813 Odpovědět

         adam
         Host (Guest)

         noo koukam že tohle může napsat jenom hlupák,nepište sem věci o kterých nic nevite!musim se Vám smát!hloupé lidi maj vždycky nejvíc řečí !

       • #2686 Odpovědět

        Filip
        Host (Guest)

         Míro to co tu píšetš je nesmysl. Ano výpis chtěj pro porovnán plateb, které má e nergie daleko levněší a ve finále jsem první rok ušetřil 6200.

        • #4003 Odpovědět

         tinasojkova
         Host (Guest)

         Jsou to neskutecni podvodnici a lhari! Moji matku v duchodu kontaktovali, nejdrive 3x volali mame i presto, ze jim rekla, ze vse vyrizuji ja, at volaji mne. Pak konecne zavolali mne. Nabidli 10% slevu pro seniory u stavajiciho dodavatele, a tvrdili, ze jednaji jmenem naseho dodavatele a maji to jeho jmenem sjednat. Nechala jsem si vse poslat a oni poslali Smlouvu na zmenu dodavatele a plnou moc k jednani jmenem moji matky !!!!!!! Takze zadna sleva, nic spolecneho s nasim dodavatelem, obycejny podvod na duchodce, ktery by nic netusic podepsal novou smlouvu s novym dodavatelem na  2 roky s neuveritelne nevyhodnymi podminkami pro odberatele a bez stanovene ceny a bez ceniku, ale podpisem smlouvy potvrdite, ze jste dostal cenik jako soucast smlouvy!!!!!!!!!!!!!

         POZOR NA NE, JSOU TO PODVODNICI!!! UPOZORNILA JSEM NA NE NASEHO DODAVATELA A ZASLU STIZNOST NA URADY!!!!

         • #4034 Odpovědět

          ZdenaSieglova
          Host (Guest)

          Mám také takovou zkušenost jakou uvádíte.Jen s tím rozdílem,že se to stalo přímo mě.Mé vyučtování s mým dodavatelem mi do dnešního dne nevrátili ani novou smlouvu co jsem nechtíc podepsala. Když mi volali a řekla jsem,že tu podvodně vylákanou smlouvu budu rušit tak už se nikdo neozval.Také budu zasílat stížnost asponˇnebudu sama!!!!!!!!!

       • #2460 Odpovědět

        David
        Host (Guest)

         Tak to bych chtěl vidět, kde jste pane Miro vzal tu částku 2980,-. Já mám zatím zkušenosti dobré. Ono jak tu už ostatní zdůrazňovali, Je to o lidech, ne o společnosti !!!! 

        • #3063 Odpovědět

         Lucie
         Host (Guest)

         Taky jsme odstoupili, po půl roce nám nedodali nic, neozvali se…

         po dalších dvou měsících chtějí pokutu 6000,-… za špatné odstoupení od smlouvy. Podvodníci!

         • #3714 Odpovědět

          lukáš
          Host (Guest)

          a mohu vědět vaší inteligenci? tohle je všude paušál, pračka na splátky, předčasné splacení hypotéky a pod a je to i u čezu atd tak neříkejte podvodníci když neumíte číst obchodní podmínky které mají všichni dodavatelé stejný….

          MYSLET 

          • #3885 Odpovědět

           Lucie
           Host (Guest)

           Já jsem pro X-energie pracovala. A souhlasím s lidma kteří tvrdí, že to jsou podvodníci!!! Dva roky jsem se koukala na to jak okrádaj lidi a lžou jim, až sem řekla dost a šla od nich pryč. Od nich ruce dál a od Bohemia Energi to samé spadají pod X-energie.

      • #2062 Odpovědět

       Jaroslav
       Host (Guest)

        Můžu potvrdit.Jsou velice slušni.A hlavně je to o lidech

  • #1222 Odpovědět

   Vlastimil
   Host (Guest)

   Dobrý den, prosím kde bych se dověděl více informací o firmě   X ENERGIE. Od kterého roku je na trhu, kolik má zákazníků a podobně .    Děkuji. w

    

Aktuálně je na stránce zobrazeno 160 vláken odpovědí
Odpovědět na: info o X ENERGIE

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">