• Autor
  Příspěvky
  • #9321 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   dobrý den,při přepisu odb. místa přes internet chtěji mimo jiné taky zaslat podepsanou plnou moc.vůbec se mi nelíbí její znění. je tam uvedeno že je opravňuji jednat se všemi distribučními společnosti, včetně el. energie a plynu pro všechny odb. místa vedené na mou osobu!! Já chci přitom přepsat jen el. energii. Plyn mám jinde.Mohou to zneužít? Zdraví Vašek

  • #8302 Odpovědět

   Petr D.
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   dovolím si dvě indicie, které Vám napoví, zda-li máte co do činění s důvěryhodným dodavatelem.
   A) Kontaktní údaje na webových stránkách dodavatele – jsou uvedeny konkrétní jména osob a telefony, na které se můžete obrátit nebo které firmu zastupují? Nebo je uvedena pouze zákaznická linka a email začínající „info@…“? Pokud je takto neosobní webová stránka, bude stejně neosobní i komunikace takového dodavatele s Vámi.
   B) Pokud nenajdete informace o konkrétních osobách na webových stránkách dodavatele, na http://www.justice.cz se můžete podívat na vlastnickou strukturu firmy. Konkrétně Optimum Energy, s.r.o. má dva společníky: Vorago Investment Limited (Kyperská republika) a Elektra Venture Corporation (Kanada). Posouzení důvěryhodnosti takové firmy je pak již na každém z Vás. Hezký den všem.

  • #3896 Odpovědět

   Peter Skořepa
   Host (Guest)

    Dobrý den,

   mé nestranné hodnocení tohoto poskytovatele je vcelku kladné, už jsme u nich asi druhý rok, vše probíhá stanndardně avšak vzhledem k tomu, že každý hledá to nejlevnější-tak to nejlevnější opravdu asi dostane. Pokud budete volat na jejich linku je jedna z deseti operátorek ta která ví o čem vůbec mluví, pokud budete psát na mail čekejte odpověď za měsíc. Bylo pár problémů s konečnou fakturací, kdy nezaúčtují všchny platby a zbylé převádí do následejícího roku-asi si dělají rezervy. Ale vzhledem k úspoře co se týká plynu asi 7000kč/rok/rodinný dům, tyto problémy objetuju. Holt cena je cena a kvalita je jinde a zřejmě dražší.. 

  • #3621 Odpovědět

   aaaa
   Host (Guest)

   <span style="font-size:9.0pt;font-family:"Arial","sans-serif";
   mso-fareast-font-family:"Times New Roman";color:black;mso-fareast-language:
   CS“>Prodával sem energii docela dlouho a nikdy jsem nepotkal nespokojeného zakazníka společnosti optimum energy, vždy byli spokojeni  takže podvodnici určitě ne, nedavno sem si to dal k nim elektřinu i plynu  sem velmi spokojen ,vyznám se v cenách takže žádný podvod. <o:p></o:p>

   <span style="font-size:9.0pt;font-family:"Arial","sans-serif";
   mso-fareast-font-family:"Times New Roman";color:black;mso-fareast-language:
   CS“>To spíš čekejte od společnosti centropol ,x energie , comfort energy , česke energetice centrum  a RWE<o:p></o:p>

  • #3541 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

    Taky mám zkušenost s Optimum energy a s čistým svědomím říkám že nic lepšího se mi snad stát ani nemohlo. Ve srovnání s rwe ušetřím i při větší spotřebně ročně přes 7tisíc. Ti co tu píšou o nějakém podvodu či vysokých cenách jsou sami největší podvodníci. Ten typ zlodějů co si odchytává lidi na ulici a podepisují smlouvy v parku na lavičce. Zpravidla nemívají na výběr když mají podmínku podepsat 30 smluv týdně jinak jsou bez provize. Někteří jsou i schopni si zfalšovat průkazku čezu a říct že jdou zkontrolovat elektroměr a nechají si podepsat smlouvu aniž by jste o tom věděli.

  • #3307 Odpovědět

   jana sedlackova
   Host (Guest)

   Vážení dejte si pozor ,na toto firmuabyste nedopadli jako my. Vloni přišli dvě ženy a tvrdily že budeme pořád u RW ale že tam jsou vyhody. Tak jsme na to naletěli.po třech týdnech jsme zjistily že nejsme u RW ale u této firmy.A tímto nám začali celý rok problémy.Měli jsme u nich být od 1.11.2011po patnáctem jsme zjistily že nemáme strhnutý plyn,po domluvě jsme to poslali složenkou,jenže hned nato chtěli další platbu dopředu ,ale i po zadu to je od 15.10.2011. stím jsme nesouhlasily nebot‘ jsme v tu dobu byly u RW.Po novém roce mým sestrám vyhrožovali vypnutím elektřiny ale my u nich elektrinu nemáme.Ato jen proto že se omylem stalo při nahlašování čisel na tu složenku  že všechny tři platby šli na můj učet, to se vysvětlilo, opravilo potom zase přišlo že mají zaplatit platby dopředu, na mě zase zapoměli.Když nám zase v letos v řijnu nebyla stržená platba tak jsem se při volání dozvěděla že smlouva byla jen na rok.Ato ještě přišel od nich papír pokud chceme můžeme od nich odejít do4.11.2012. Tak jsme šli naRW tam nám paní řekla že nemusíme nic dělat že oni to vše vyřídí. Přišlo od nich vyučtování od 1.11,2011 do 11.10.2012 .Pak přišel další výpis odečtu plynu a to od11.10.2012 do 4.11.2012 A ted nastaly další problémy je nám vyhrožováno sankcemi prý jim RW UKRADLO  plyn nás prý nepřevedli a nemáme prý žádnou výpověd, tím pádem nás vedou dále .ALE ZAPOMĚLI NA TO ŽE NESPLNILY OBCHODNÍ PODMÍNKY. PROTO SI DEJTE POZOR ,asi mají malo odběratelů tak tímto způsobem se snaží sankcemi všechny okrádat.

  • #3250 Odpovědět

   mach jan
   Host (Guest)

   <div>Dobrý den,</div>
   <div></div>
   <div></div>
   <div></div>
   <div>trochu mě Vaše zkušenosti zaskočili, já s nimi nemám jediný problém a za elektřinu ušetřím asi 40%… třeba na chalupě jsem měl od E.ONu účty přes dva tisíce a nyní platím kolem dvanácti stovek, doma na baráku z původní čtyř tisíc od ČEZu mam něco přes dva a půl. Ale s plynem zkušenosti nemam, dostal jsem se k nim na doporučení od kamaráda.</div>
   <div></div>
   <div>S pozdravem, </div>
   <div>Mach</div>
   <div></div>

  • #2346 Odpovědět

   I.K.
   Host (Guest)

    Je to spolehlivá spolčnost,která má jasné podmínky dle zákona bez skritých pokut atd………….

   • #2403 Odpovědět

    J.K.
    Host (Guest)

    Jsou to podvodníci,dnes se vydával jejich zástupce za kontrolora faktur na plyn. Už tento fakt je zavádějící, jsou to překupníci a paraziti!!!

    • #2513 Odpovědět

     Kamil
     Host (Guest)

     Jsem u nich rok a ušetřil jsem ročně cca 13tis. Vracení přeplatku v pořádku.

     Vše funguje komunikace nebyla potřeba.

     Myslím, že je tu proti nim docela ostrý zákon a aby si mohly dovolit takto přicházet o klienty tak nevím nevím.

     PS: Centropol mi chtěl ušetřit je polovic 🙂

     • #2588 Odpovědět

      Věra
      Host (Guest)

      Kdo jste udělali tu chybu a nechali se upsat Optimu pro dodávku plynu pozorně kontrolujete vyúčtování.Dceři přišel nedoplatek na 5 tisíc ale jen proto že jí nezapočítali dvě zálohy- skoro okolnosti to dělalo 5 tisíc. Když jsme se tázali jejich operátorky tvrdila že to tak je protože ty zálohy už jsou na období které je po vyučtování. Jenže v jejich vlastních obchodních podmínkách mají že musí započítat všechny zálohy došlé -V- zůčtovacím období. Po písemné reklamaci kde bylo jednak že jsme si tuto informaci ověřili na energetickém úřadu a jednak že v případě nevyřízení podáme stížnost na výše jmenovaný úřad do pár dnů bylo vše jak jsme chtěli a hlavně jak je správně. Prosím lidi nedejte se a čtěte obchodní podmínky.

      • #3694 Odpovědět

       Petr B.
       Host (Guest)

       Dobrý den, nevíte jestli musím od této společnosti odebírat, pokud kupuji dům a jeho současná majitelka od nich odebírá?

       Případně jak to změnit?

       Děkuji

      • #2606 Odpovědět

       Michaela
       Host (Guest)

        Věrko, můžete mně sem prosím napsat text vaší reklamace? Jedná se fakt o totožný případ, nebyla zaúčtována jedna platba elektřiny a jedna plynu. Jen jsem se spletla a bylo to naopak – zaúčtovali 1x plyn a 2x elektřinu. Mnohokrát děkuji.

       Napsali nám toto:

       zálohové plaby jsou hrazeny dopředu, vždy k 15. dni měsíce, který předchází měsíci odběru. Vzhledem ke skutečnosti, že vyúčtovací faktura je za období 1.2.2012 – 2.4.2012 (elektřina) a 1.2.2012 – 12.3.2012 (plyn) mohla být u tohoto vyúčtování zahrnuta pouze záloha na elektřinu z 26.1.2012 a 15.2.2012 a záloha na plyn z 26.1.2012.       Optimum Energy, s.r.o.

       • #2633 Odpovědět

        Věra
        Host (Guest)

        Informaci kterou zde píšete jako jejich odpověď mi byla také řečena jejich operátorkou ale nezakládá se na jejich vlastních obchodních podmínkách. A tudíž je to porušení obchodních podmínek. Nenechali jsme se touto mylnou informací ošálit a napsali jsme reklamaci po nastudování jejich obchodních podmínek.  Je důležité přesně uvést označení odběrného místa a popřípadě reklamaci přizpůsobit Vašim okolnostem. Je dobré si přesně zjistit které platby jim přišli před provedením vyúčtování plynu a popřípadě elektriky.

        <font face="Arial, sans-serif"><font size="3">Reklamuji nezapočítaní všech záloh došlých v zůčtovacím období</font></font>

        <font face="Arial, sans-serif"><font size="3">Naprosto nesouhlasím s tím, že ve vyúčtování nejsou uvedeny veškeré platby v daném zúčtovacím období, jak je uvedeno ve Vašich Obchodních podmínkách. V bodě 5) odstavec 6) je uvedeno, cituji: „zaplacené zálohy příslušném Zúčtovacím období budou započteny ve Faktuře.“ To znamená, že veškeré platby, které Vám v té době přišly, musíte započítat do vyúčtování.</font></font>

        <font face="Arial, sans-serif"><font size="3">Ve smluvních podmínkách vaši společnosti není uvedeno že by se započítavyly jen platby na měsíc kdy je zůčtovací období delší než polovina měsíce. Nic tam není ani o tom že se zálohy platí dopředu a tudíž nebudou všechny započítány.Znovu opakuju ve vašich podmínkách je jasně napsáno platby došlé v zůčtovacím období. Tuto skutečnost mi potvrdil i emergetický regulační úřad se kterým vzniklou situaci konzultuji- zatím. I tímto úřadem mi byla jasně potvrezena povinnost z vaši strany započítat všechny došlé platby- jak opět připomínám uvadíte i ve svých vlastních podmínkách. </font></font>

        <font face="Arial, sans-serif"><font size="3">Proto žádám jak uvadějí vaše obchodní podmínky v bode 9 odstavec 5 o písemné vyžízení mé reklamace do 15 pracovních dnů. Pokud se tak nestane podám stížnost na energetický regulační úřad pro nevyřízení reklamace a v případě opětovného nezapočítání všech záloh také pro porušení obchodních podmínek z vaší strany.</font></font>

        <font size="3"><font face="Arial, sans-serif"> </font></font>

       • #2632 Odpovědět

        Věra
        Host (Guest)

        Zdravím- odpoledne odstraním osobní údaje a zveřejním svou reklamaci pro pomoc všem kteří mají stejný problém.

      • #2605 Odpovědět

       Michaela
       Host (Guest)

        totžná zkušenost, ve vyúčtování započítány jen 2 zálohy na plyn a jedna na elektřinu, přitom byly zaplaceny 4. Chtějí doplatek asi 6000, přitom by měli vracet 9000. A napsali matce, úplně totožnou odpověď

       • #2631 Odpovědět

        Věra
        Host (Guest)

        Nedejte se a vyúčtování reklamujte- máte na to právo 30 dni od vyúčtování. Prosím přečtěte si přesně obchodní podmínky. Je tam uvedeno že musí započítat všechny došlé platby v zůčtovacím období a tato informace je potvrzena i Energetickým regulačním úřadem. Jsou poviní Vám také vyřídit reklamaci do 15 kalendářních dnů. Je dobré se v reklamaci zmínit o tom že čekáte těchto 15 dní a pak podáváte stížnost na regulační úřad- pak se věci hýbou kosmickou rychlostí. Hodně sil a nedejte se :)Pokud byste chtěli poradit se sepsáním reklamace písněte sem svůj email a přepošlu vám naší reklamaci – úspěšnou- a můžete ji jen přízpůsobit Vaši situaci .

        • #2636 Odpovědět

         Alena Petrovská
         Host (Guest)

         Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o přeposlání Vaší reklamace.

         Děkuji

         Petrovská

         • #2638 Odpovědět

          Věra
          Host (Guest)

          Zdravím- mou reklaci najdete v příspěvcích. 🙂

   • #2399 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

     Nehudrujte a nejdřív si přečtěte zákon. Pak tu ploďte ,,moudra,,. Dělám energetické poradenství a znám legislativu, ale to, o čem se tu hádáte je jako plavit se po moři bez kompasu. 😉

  • #2336 Odpovědět

   I.K.
   Host (Guest)

    Je to vemi spolehlivá společnost a mám s nima velice dobrou osobní skušenost

   • #2340 Odpovědět

    Drátek
    Host (Guest)

    I.K. je pravděpodobně podomní obchodník pro „OT“, že??

    Moc bych se tomu nedivil…

    Smlouvy opravdu pekelné!

    Pokud platíte a oni dodávají, je vše v pořádku, jakmile je potřeba začít něco řešit, třeba vyúčtování nebo nový rozpis záloh,  nastává VELIKÝ PROBLÉM se s nimi vůbec spojit…

    • #2347 Odpovědět

     I.K.
     Host (Guest)

      Nejsem žádná podomovní obchodnice,ale zákazník,ktrerý ušetřil!

  • #2253 Odpovědět

   Holubářová
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   tato firma je jeden celý podvod…zaměřují se zejména na starší lidi. Jsou to podvodníci…

   • #2260 Odpovědět

    Eva Stehlíková
    Host (Guest)

    Zdravím,

    rozhodně a s čistým svědomím tvrdím pravý opak a Optimum trading doporučuji. Lidská hloupost je neomezená, špatná reklama a pomluvy se bohužel šíří na úkor tomu, aby se konečně více lidí probralo a spočítalo si k čemu se např. u eonu či rwe upisují. Nechápu – hrozně se tady pár lidí rozhořčuje nad optimum tradingem a jejich cenami, ale pokud by si kdokoliv z nich porovnal ceníky i s jinými dodavateli, zjistil by, že se jeho babičce, či komu, nemohlo stát nic lepšího – a právě proto, nevidím tento příběh ani argument jako pravdivý a už vůbec logický – viz příspěvek pana Hubínka.

    • #2266 Odpovědět

     Vera
     Host (Guest)

     Optimum je katastrofa- přečtěte si smluvní podmínky 7/15 o tom jaká sankce vás čeká pokud vypovíte smlouvu- samozřejmně po zákonem dané smlouvě protože jak zde již bylo uvedeno dříve nemáte možnost. Dceři která koupila byt a dala si plyn k nim do smlouvy vůbec neuvedli počáteční stav plynoměru. Když to opravdu urputně vyžadovala- to znamená posílala emaily na které odpovídali po třech týdnech a na zákaznícké lince když už se dovolala jí řekli že na ní nemají čas že mají hodně nových zákazníku no nakonec to svedli na RWE a nic neposlali- což je docela podstatné při nové smlouvě mít tam počáteční stav plynoměru. Po komunikaci s RWE- jsme zjistili že to mělo zajistit Optimum a že do RWE dodali úplně nesmyslný stav plynoměru který není na plynoměru ani do dnešního dne- tedy víc jak dva měsíce po začátku odběru plynu. A k tomu všemu neskutečně arogantní a nespolehlivé chování prodejkyně Optima.

     • #3610 Odpovědět

      Jiří
      Host (Guest)

       Dobrý den,

      Mohu Vás požádat o vámi uvedenou smluvní podmínku 7/15? Já mám jenom 7/1-13, pak už je 8… A ještě poznámka. Zastupuji několik dodavatelů energií, ale s uváděním stavu měřidel do smlouvy na dodávky energií jsem se ještě nikde nesetkal, dokonce ani u těch, které nezastupuji, ale jejichž smlouvy znám. Můžete mi prosím případně uvést příklad dodavatele, jehož smlouva tento údaj obsahuje? Děkuji.

     • #2414 Odpovědět

      Láďa
      Host (Guest)

      Je to bohužel tak. U OT jsme byli měsíc a od ledna jsme u jiného dodavatele. OT si vzal na ten jeden měsíc 3 zálohy a do dnešního dne /7.3./ nemám vyúčtování. Neustále se vymlouvali na RWE a teď se ukázalo, že nemají peníze. Mám v tom přes 7000,- a nezbyde než se obrátit ne ERU. Zakže OT rozhodně ne !!! A zálohy si nedávajte přes SIPO ale plaťe s účtu. 

   • #2258 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    nevím na co si stěžujete, jestliže nejste spokojena, tak si vyberte jiného dodavatele, je to přeci tak jednoduché.

    Jenda

  • #2081 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   zprostředkoval jsem výhodnější ceny energií asi 90 zákazníků a ani jeden si nestěžuje, naopak. Tak navrhuji pojďme spolu pomoci nejen vaší peněžence ale i Vašim známým za odměnu. 🙂

  • #2069 Odpovědět

   Jan Kolařík
   Host (Guest)

   Jan Kolařík

   Všechny, kdo uvažují o změně dodavatele energií chci upozornit na neetické praktiky zástupců společnosti Optimum Energy/Optimum Trading (tatáž firma).

   Zástupci této společnosti navštěvují důchodce a podobně znevýhodněné občany v jejich domácnostech a nepravdivými sliby je nutí k okamžitému podepsání smlouvy. Její kopii společnost zákazníkovi dodá až měsíc od uzavření, tedy záměrně PO uplynutí zákonné lhůty k odstoupení od ní podle paragrafu 57 obč. zákoníku. Do té doby nemá zkazník v ruce naprosto nic (čímž myslím skutečně NIC, ani vizitku s adresou společnosti), a nemá tudíž možnost od smlouvy odstoupit, protože ani neví, s kým má jednat.

   Takovýmto způsobem „získala“ společnost za stálého zákazníka moji osmdesátiletou tetu a několik dalších starých lidí v okolí. Přinejmenším v případě mé tety navíc zástupce Optimum Trading podvodně vystupoval jako zástupce spol. CENTROPOL, rozdával její letáky a teprve když došla první faktura a smlouva, zjistili jsme, že teta podepsala smlouvu nikoliv s Cetropolem, ale právě s OPTIMUM TRADING.

   Pokud se přece jen rozhodnete smlouvu s Optimum Trading uzavřít, před podepsáním čtěte OPRAVDU důkladně a zvažte, zda je pro vás skutečně výhodná, je totiž VELMI obtížné se z ní vyvázat a nikomu bych ty tahanice nepřál.

   • #3972 Odpovědět

    petr kysela
    Host (Guest)

     Pane Kolařík, nepochopil jsem obsah Vašeho příspvěku, OE ano OT nenavštěvuje důchodce, smlouvy má naprosto standartní a vysmluvnit se z nich je stejně snadné jako z ČEZU a RWE. Nechápu proč by se obchodní zástupce OE představoval jako zástupce Centropolu. Pravděpodobně jste uzavřel nějakou hodně nestandartní smlouvu, když tu píšete jaké máte strasti. :-) 

   • #3939 Odpovědět

    Tereza
    Host (Guest)

    Dobrý den, velice se pletete,  Společnost Optimum Energy narozdíl od jiných alternativních dodavatelů počítá 30 denní ( dnes už je delsí ) lhůtu od podpisu ze strany společnosti, takže nezáleží na tom, že obchodní zástupce poslal smlouvu společnosti až po 30 dnech, nebo dopis přišel se smlouvou až po této lhůtě, protože smlouva a uvítací dopis se odesílají hned po potvrzení smlouvy, tedy hned poté, co začne plynout 30 denní lhůta…. narozdíl od jiných dodavatelů se zrovna Optimum chovalo v tomto slušně… je to takto i právně v pořádku, lhůta začína běžet poté, co je platná a podepsaná z obou stran… u jiných dodavtelů smlouvy klidně podepisuje obchodní zástupce… proto taky lhůta začína běžet dříve… i dobu platnosti má právě OZ velice slušnou, žádmných 5 let a podobně…

   • #2758 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

     Dobrý den, 

    rád bych vyvrátil Vaše tvrzení. Každý člověk má právo odstoupit od smlouvy v zákoné lhůtě 30 dnů od podpisu smlouvy. Nepotřebujete, žádnou kopii smlouvy ani nic podobného. Stačí prosté oznámení , vypovídám smlouvu o sdružených dodávkách elektřiny, případně plynu v zákonné lhůtě 30 dní. A je to nic vic nic min

   • #2354 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    souhlasím s Vámi.

    Připadají spíše  jako podvodníci a ne obchodníci.

   • #2337 Odpovědět

    I.K.
    Host (Guest)

     Vážený pane Kolařík mám takový pocit,že vúbec nevíte co jste napsal a šíříte paniku zbytečně spojil jste mnoha věcí a samozřejmě nespojitelné. 🙂

   • #2272 Odpovědět

    Michaela
    Host (Guest)

     Dobrý den, bohužel mám podobné zkušenosti jako pan Kolařík. Smlouva podepsána 7.12 (no smlouva, vlastně jen vyplněné iniciály a jaké tarify používáme) a potvrzená – respektive kalendář na zálohy byl odeslán z OE 9.1. (došel cca 11.1) s tím, že do 15.1. se má zaplatit záloha na únor. Dodávka od nich začne 1.2. Ceny, které nám byli spočítány na přelomu listopadu a prosince jsou diametrálně jiné než nyní – cca nyní o 1600 měsíčně vyšší. Což mně teda přijde dost. Nehledě na to, že elektřinu máme u eonu a plyn u rwe a pokud by jsme i plyn předělali k Eonu, tak ušetříme oproti OE 700 měsíčně. 

    Smlouvu uzavírala moje matka, kdy dům ve kterém bydlíme patří vlastně ji, já jsem na základě analýzi od OE souhlasila, nicméně jsem smlouvu viděla až teď, kdy matka je nešťastná, protže chtějí zaplatit již v tomto měsíci a dvě inkasa prostě zaplatit nezvládneme :-( 

    Součástí smlouvy nebyli žádné podmínky ani ceník

    Jde nějakým způsobem teď od smlouvy odstoupit bez sankcí?

    Je možné odstoupit pokud ještě nenabyla smlouva účinost?

    Ve smlouvě je věta „Platnost a účinnost smlouvy a její závěrečná ujednání – Smlouva nabývá platnosti dnem podpisu Zákazníkem a nabývá účinnosti dnem zahájení dodávky elektřiny a/nebo plynu Obchodníkem……“

     A ještě dotaz – přijde od původních dodavatelů nějaký dopis o přestupu k novému dodavateli? Oni se zavázali, že změnu provedou, ale ani eon ani rwe se na základě toho neozvali. Jakým způsobem toto probíhá? 

    Děkuji za zodpovězení otázek a přeji pěkný den

    • #2350 Odpovědět

     I.K.
     Host (Guest)

      Ceníky elektř.na následující rok se aktualizují do nějakého datumu 5-6 v prosinci,plyn kvartalně.No a dopis od Eonu a RWE neočekávejte,ale od nového dodavatele.

   • #2254 Odpovědět

    Maliková
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    nemohla jsem to vydržet a musím Vám napsat, je to opravdu tak, jak píše pan Kolařík..jsou to naprosto „podvodníci“ babička sepsala smlouvu, kterou si obchodní zástupce odvezl a my neměli v ruce opravdu nic. Firma naprosto podivná…všude jiná adresa a ceny drahé. Opravdu je to tak na dání celého příběhu do televize „Černé ovce a nebo něco podobného“ protože jinak to nemá obdoby.

   • #2210 Odpovědět

    Petr Hubínek
    Host (Guest)

    pane Kolaříku, dost mě rozesmála Vaše reakce. Několik faktů…pravděpodobně jste ze spol. Centropol, jelikož jsem se ještě nesetkal a to opravdu několik let prodávám, že by se někdo vydával ze centropol, když už tak se vydávají obchodníci za Čez. Navíc je centropol mnohonásobně dražší než Optimum Energy. Neprodávám pro ně, prodávám pro X-energie, jelikož mi dobře platí, ale tohle mě fakt pobavilo..Buď jste hloupý, nebo z centropolu, vyberte si.

   • #2175 Odpovědět

    vesely
    Host (Guest)

    Jak tedy konkrétně poškodili Vaší babičku ? Účtují vyšší ceny než slíbili apod. ? Zajímalo ba mne to, protože mě kontaktovali taktéž. Děkuji předem za odpověď.

   • #2071 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Dneska jsem procházel obchodní smlouvu a je to tam samá sankce, tak rychle od nich pryč.  Asi ve svém kalkulátoru budu označovat ty dodavatele, kteří si ze zákazníka dělají dojnou krávu.

    Jenda

  • #1894 Odpovědět

   AA
   Host (Guest)

   Záleží na tom, o jaké médium jde – plyn či elektřina

   S pozdravem

   Aleš Andr            analyza@centrum.cz                          http://www.analyza-energie.cz

   • #1895 Odpovědět

    Jirka
    Host (Guest)

    Jedná se mi spíše o praktické zkušenosti při změně dodavatele. Jestli proběhlo všechno v pořádku, co bylo potřeba zařídit apod. Uvažuji o přechodu k novému dodavateli elektřiny.

    • #2349 Odpovědět

     I.K.
     Host (Guest)

      Právě to je ta výhoda že mi nemusíme dělat nic oni vše  za nás udělají,naše jedinná věc je připravit si kopie celoročního vyučtování a podepsat smlouvu,plnou moc a přiložit vyučtování. A je to pak obdržíte dopis kde jsou datumy od kdy jsme připojeni.

    • #1896 Odpovědět

     Jenda
     Host (Guest)

     Dobrý den,

     pokud jste si jistý  dodavatelem a pokud máte s původním dodavatelem smlouvu na neurčito, tak pak jediné, co je potřeba je vyhledat poslední vyúčtování, najít si na jejich stránkách, vyplnit formulář nové smlouvy s pomocí vyúčtování, případně formulář  plné moci, pokud je vzlášť, dvakrát vytisknout ,

     podepsat a poslat doporučeně. To je vče, nic jiného není potřeba udělat. O další se postará nový dodavatel.

     Jenda

     http://www.energy.php5.cz

  • #1247 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   potřeboval bych poradit ohledně dodavatele Optimum Trading. Můžete mi na tuto firmu někdo podat nějaké reference?

   Předem všem děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí
Odpovědět na: Kdo má zkušenosti s Optimum Trading?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">