• Autor
  Příspěvky
  • #2561 Odpovědět

   Václav
   Host (Guest)

   Pokud jste už klient ČEZu, zavolejte na klientskou linku a přejděte co nejdřív na tarif Kvartál, který kopíruje tržní ceny silové elektřiny na pražské burze, která klesla na dlouholeté minimum a je momentálně o 20-25 procent nižší než jsou roční fixní tarify ČEZ 2012.

   Sám jsem ten tarif úspěšně – levně využíval v době, kdy to bylo výhodné – v letech 2009-2010, kdy byl koeficient ceny nižší než 1, to si musíte hlídat každý kvartál.

   Jakmile půjde koeficient už těsně k 1, je to důvod k zamyšlení, zda se nevrátit k fixní ceně nebo rovnou změnit dodavatele, jak jsem to udělal kdysi já (fixace výhodné nízké ceny na skoro 2 roky), což běžně trvá 3-4 měsíce.

   V nejbližším roce, kdy je EU ekonomika v recesi, kdy panuje přebytek kapacit, včetně těch dotovaných typu nově postavená a zapojená solárka apod, bude tržní cena elektřiny na burze stále velmi nízká. Změnit by to musel nějaký vnější šok typu další „Fukušima“ nebo prudké oživení ekonomiky, nedostatek levného hnědého uhlí apod.

   • #2645 Odpovědět

    Jiří Marek
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    kde na http://www.pxe.cz najdu koeficient ceny elektřiny ? Můžete mi poradit ? Děkuji,

    • #2646 Odpovědět

     Vaclav
     Host (Guest)

     Vzhledem k tomu, že jde o produkt ČEZu, tak logicky na jeho produktových stránkách.

   • #2600 Odpovědět

    řezník jan
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    bohužel jsem byl mimo ČR. Každopádně děkuji za Vaši odpověď. Už jsem si tarif změnil, takže si to budu hlídat.

    S pozdravem, J.Řezník

  • #1422 Odpovědět

   Řezník Jan
   Host (Guest)

   Dobrý den,máte prosím někdo zkušenosti s Kvartálním tarifem dodávky el.energie od ČEZu?Zajímal by mě dlouhodobější pohled a hlavně  názor na výhled možných změn ceny el.energie.Dále pak na možnost případné změny z kvartálu na rok a opačně.Jsem stále klientem ČEZu.Děkuji,J.Řezník

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Kvartální tarif ČEZ

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">