• Autor
  Příspěvky
  • #189763 Odpovědět

   Jaromír Bulíř
   Host (Guest)

   Byl jsme varovám už když jsem k nim přecházel, ale podmínky se mi zdály dobré a nechal jsem se zlákat. To co se dělo když přišla ona krize, to nikomu nepřeji. Arogance vyhrožování apod ale za předpokladu že jsem se tam vůbec dovolal téměř 14 dní jsem se vůbec nedovolal a poslední kapka byla že ze záloh 2700,-Kč Jsem měl platit 14 800,-Kč. Když jsem se dovolal a řekl že budu platit menší zálohy a raději si to doplatím bylo mi oznámeno, že na tomto základě mi vypovědí smlouvu a opet arogance vyhrožování, ne obyčejní šmejdové ale lumpové každým coulem, vřele doporučuji pro otrlé povahy…

  • #183043 Odpovědět

   Mára
   Host (Guest)

   Zvýšit zálohu ze 3.000 Kč na 21.000 Kč, to chce fištróna. Zloději.

  • #176791 Odpovědět

   Panajotis Sideras
   Host (Guest)

   Mám podobné zkušenosti jako ostatní. Nejde se jim dovolat a na emal neodpovídají. V současnosti nám zvýšily zálohy o 500% . Nedodržují smlouvy ani fix. Tohle je již neúnosné. Hledám jiného dodavatele a rychle pryč od nich.

  • #170344 Odpovědět

   Vlastimil Kohout
   Host (Guest)

   Je zajímavé, že recenzi píší jen ti nespokojení. Já mám dvě odběrné místa a musím jen konstatovat, že doporučuji. Příjemné jednání, vždy se dovolám a vše je podle mých představ. LAMA energy Děkuji.

   • #174912 Odpovědět

    Renata Pochová
    Host (Guest)

    Zajímalo by mě, co říkáte dnes na Lamu. Taky jsme byli spokojeni přes 10 let. Teď? Rychle pryč

   • #174914 Odpovědět

    Vlastimil Kohout
    Host (Guest)

    Nic není pravda. Jsem v šoku smluvní podmínky nerespektují a to po pár měsících.

  • #150801 Odpovědět

   JanS
   Host (Guest)

   Naprosto tristní komunikace s tímto poskytovatelem energií. Řeším přechod k jinému dodavateli za osobu blízkou, který se dostala pod LAMA energy za podobných praktik jak je zde (Potter) popisováno.

   Odpověď na jeden mail jim zabere 1 týden (a odpověď rozhodně není relevantní) neodpovídají na dotaz
   Zkz linka (obě čísla obsazená) – člověk má pocit jestli na té druhé straně někdo vůbec sedí …

   Rozhodně nedoporučuji tohoto dodavatele

  • #147814 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

   Lama Energy získává své zákazníky zprostředovane přes české uspory ala Kdojelevnejsi. Tzv. Ergosmejdi všichni do jednoho. Zákazník tak vždy získá tarix Flexi, kde jedinou pevnou zárukou je dobu smlouvy a to na 3roky. Cena za energie se řídí dle cen na trhu +si na to Lama nabali ještě 4kc/den bez DPH a cenu regulačního úřadu. Pokud toho adrenalinu máte v těle ještě pořád málo. Můžete si zavolat na linku Lamy. Linky na Lamu jsou téměř vždy vypnuté. Mým pozorováním a snahou se dovolat ji ale zapinaji na hodinku, dvě denně. Okolo 13h bývá ona šťastná hodinka, ale není to zárukou. Píšu to, protože nikomu nepřeji to, co prožívám s Lamou a rozhodně NEDOPORUČUJI.

  • #146869 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Energošmejd z České úspory s.r.o. zcela nezávazně a zdarma nechá přepočítat naše platby za elektřinu, otec mu na displeji věnuje podpis. Pak přijde dopis se smlouvou od Lamy, telefon na jejich linku nereaguje. Po dotazu u stávajícího dodavatele se dozvím, že otec bez jakýchkoliv informací podepsal plnou moc šmejdovi, výpověď už běží a zrušit to nelze – hrozí pokuta 5000 za odběrné místo (máme 2). Tak snad od listopadu nebudem muset kupovat svíčky. Má někdo podobnou zkušenost? Co na to taková ČOI?

   • #148433 Odpovědět

    Marta
    Host (Guest)

    Josefe, víte od otce, jak ten podpis na displeji probíhal? Zda otec věděl, co všechno podepisuje? Nebo se na displeji objevilo jen políčko pro podpis, aniž by Váš otec věděl, co vše svým podpisem stvrzuje? Řeším teď totožný případ doma, tak se snažím zjistit, jak to probíhá. Díky, M.

   • #147815 Odpovědět

    Lenka
    Host (Guest)

    Milý pane Josefe, COI o problému s ergosmejdy ví. Nemají na ně páky. Od ledna 2022 bude v platnosti novela, která bude i pro ochranu spotřebitele. Člověk, který NALETI, bude mít právo do 15 dnů od dodávek energie u např. LAMY ENERGY odstoupit bez sankce. Teď to nejde. Zbývá vám smlouvu buď plnit nebo vypovědět s pokutou, protože české uspory a Lama mají na smlouvě, jenž uzavřeli přes plnou moc Vašeho táty, uvedeno, že byla uzavřena v prostorách LAMY. Mají spolu domluvený obchod. Ty mi seženeš zákazníka, ja ti zaplatím provize. Dělají to, co jim umožňují díry v zákoně. A bohužel, pořád se jim daří parazitocat na lidech.

  • #142798 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Přes šmejda z kdojelevnější.cz nebo také České úspory jsem, výslovně, chtěl jen nezávaznou nabídku ceny energie. Prej jen proti podpisu. Ten podpis byla plná moc , což jsem si nevšimnul.. Z ničeho nic mi po pár týdnech přišla výpověď současného dodavatele energie. Vítězem na energetické burze se stala LAMA energy. Firma LAMA mi zajistila tak skvělej přechod že, mi rozmrzly mrazáky a jsem tři týdny bez proudu a bez elektroměru. Problémy a to jsem ještě neodebral ani volt. Moc toho lituji. Podle technika energetických sítí, ruce pryč od těhle moravských dodavatelů.

   • #145024 Odpovědět

    jana
    Host (Guest)

    Podvodem na mé matce vylákali podpis, že prý ať jen podepíše, že obchodník u ní byl, aby měl potvrzení, že pracuje. Takže má matka podepsala, ovšem smlouvu na dva roky. Řekla mi to až v době, kdy se tato podvodná smlouva nedala zrušit. Pak jsem volala do firmy, mluvila jsem s paní Terchanovou, že matka chce platit přes inkaso, tak mi řekla, že já nejsem jejich zákazník a praštila mi telefonem. Psala jsem na ni stížnost, samozřejmě, že mi ani neodpověděli. Varujte před Lamou své rodiče, protože ti šmejdi to zkouší hlavně u nich.

    • #147763 Odpovědět

     Renata
     Host (Guest)

     Ano, našim se taky vetřeli do bytu a tvrdili, že jdou prodloužit smlouvu na energie. Pak jim najednou přišla výpověď od jejich dodavatele a přesto, že jsem na Lamu psala, tak se nic nevyřešilo.

  • #129290 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Varuji všechny, kteří uvažují o odběru energii od Lamy. Jednou se jim upisete a cesta od Lamy je bez přehánění víc než strastiplna. Udělají vše, aby odchod alespoň oddalili. Navíc svým lidem, kteří pri ně hledají odběratele nechtějí platit a různě se vymlouvají.

  • #122788 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   Rozhodně nedoporučuji těm, co chtějí mít věci pod kontrolou. Žádný internetový portál, o informace musíte žádat (např.data ukončení smluv). Používají systém dodatků ke smlouvám, ve kterých se po čase nejde vyznat. Placená linka neschopná pomoci s vážnějším problémem. Žádosti o vysvětlení chyb pomocí emailu se setkávají s arogancí a házením právnických frází. V písemné komunikaci nepoužívají žádná data, pouze odkazují na dopisy, které ani nejsou ručně podepsané. Do smluv si dávají pokuty ve výši 20000,- Kč atd. Dejte si pozor!

   Pokud vám nevadí se zavázat na 3 roky k ceníku, který se může kdykoliv změnit, asi budete spokojení, pokud chcete věci řešit a vyjednávat si podmínky, utíkejte pryč, protože jak vás lapnou, akorát se s nima pak rozčílíte.

  • #122699 Odpovědět

   Miroslav
   Host (Guest)

   Nejhorší a jeden z nejdražších dodavatelů plynu. Absolutně bezcharakteeni jednání. Komunikuji jen když jim jde o zákazníky, Obrovský problém od nich odejít. Neposkytují žádné informace. Bezohledu na zákazníka prodlužují na 3 roky smlouvu. No nejhorší společnost jakou znám. Nikomu nedoporučuji.

  • #122359 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Co se dá čekat od bezhrbýho velblouda. Zkrátím to. I nejdražší tarif vám podávají jako výhodný a nazvou jej Premium. Je vidět, že lidský póvl se stále rodí a pro peníze Vás ochotně zavalí vodopádem polopravd.

  • #120874 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   Tak mám stejný problém. Po 2 letech od sepsání smlouvy o energii. Jsem zůstal u stávajícího dodavatele. Vypověděl smlouvu s Lama e. a Blue o.m., . Mám zaplatit za 5 žárovek 3610 kč, odmítl jsem že nemají právo, ale tvrdí, že už vyhráli soudní spory a mám zaplatit a nebo částka naroste a půjde k soudu. Jak jste na tom ostatní, už vám, přišla soudní obsílka ?

  • #63774 Odpovědět

   Tlask
   Host (Guest)

   Zvažuji trestní oznámení na Lamu energy, od které odebírám elektřinu. Jakým způsobem jednali jejich dealeři při uzavírání smlouvy komentovat nebudu, uvažovala jsem o změně a tak jsem nabídku přijala i když ze začátku vůbec o tom nemluvili.
   Nyní jsem vysoutěžila ještě výhodnější nabídku a dala podnět k ukončení smlouvy firmě, která to vyřizuje na obci. Smlouva má končit 31.12.2017. Nyní mi přišel od nového dodavatele dopis, že na můj podnět stávající dodavatel (Lama energy) zamítl proces změny dodavatele a já mám zaplatit pokutu 3.000,- Kč. Vzhledem k tomu, že jsem žádný podnět nedávala a ani mě nikdo od Lamy nekontaktoval, považuji jejich jednání za podvod. Kamarádka má s nimi taky negativní zkušenost, kdy smlouvu za ni podepsali sami, protože je vyhodila a pak měla velké problémy obnovit tu původní. Když na ně chtěla podat trestní oznámení, tak řekli, že jim smlouvu sama písemně vypověděla, takže není další důvod cokoliv řešit.

   • #142955 Odpovědět

    Lukas
    Host (Guest)

    Zdravim,
    dnes jsem podal podnět u ČOI na kontrolu této společnosti a oslovil právní pojišťovnu, aby mi anulovali jejich smlouvu. Pokud máte nějaké negativní zkušenosti hraničící s podvodem, doporučuji udělat to samé

  • #63772 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Můj komentář směřuje na fungování této společnosti,
   když nastupujete, tak Vám tvrdí, jak nehledají obchodníky, ale managery a že z Vás udělají managera během půl roku 🙂
   Následně Vás pošlou do terenu běhat po lidech a podepisovat smlouvy. Nejprve je vše v pořádku, ale postupně se k tomu přibalí další věci – Strhávání pokut za byť jen malé chyby z výplaty, placení benzínu na služebních cestách ze svého a vlastně celodenní (od 6:30 do 18:30 nejdřív – tedy 14 a více hodin denně) + věčné popohánění. Na teplý oběd jsem nemohl (občas se to dá, ale když takhle jedete cca rok a déle…), stejně jako si vyřídit soukromý hovor v naléhavých případech. Dají Vám za tuto práci fix, protože „provize obchodníky straší“ ve smyslu že nic nevydělají – bXXost. Jsou zde znaky sektářství – kromě práce Vám na nic jiného čas nezbývá. Pokud chcete odejít, tak Vás schazjí, že jste k ničemu, že u ničeho nevydržíte a že nechcete být úspěšní. Šel jsem ke konkurenci (kterou tato společnost haila na každém kroku) – Během prvního měsíce jsem si vydělal tolik, co v BOM za 4 měsíce – stačil jen lidský přístup, nastavení provizního systému (tedy neokrádat obchodníky). Poznal jsem tam spoustu skvělých lidí a navázal s nimi spolupráci, která trvá do teď. Zpětně hodnotím, jako zbytečná ztráta času v této společnosti a spolupráce s lidmi, kteří si Vás neváží – pokud někdo zvažujete práci zde – doporučuji najít konkurenci.

  • #63770 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Již jsem zde přispíval svým komentářem a nechci se opakovat. Prosím jen zde hodnotící, pokud někdo z vás DOSTANE PŘED ŽALOBNÍ VÝZVU, tak dejte to ihned např: zde VĚDĚT, aby jsme se i my ostatní mohli případně připojit. Pokud tady budeme jen přispívat komentáři a nespojíme se, tak nic nezmůžeme! Případně dejte vědět na mail: si.pospisilova@seznam.cz , nebo na mail: marterkam@seznam.cz.
   Pokud by se vám dostalo nových informací, nebo již někdo dostal před žalobní obsílku, prosím informujte nás ostatní.

  • #63767 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Šmejd 1 – BOM 3141,-Kč, šmejd 2 – Mgr. Ondřej Kurka 2600,-Kč. Tel. rozhovor se šmejdem 2 měl obdobný průběh jako tel. rozhovor se šmejdem 1, s tím rozdílem, že šmejd 2 byl ochoten přistoupit na poloviční částku tedy 1300,-Kč (za to, že poslal doporučenou obálku s výhružným dopisem za cenu max. 30,-Kč?). Takto se vydělává! Stačí si najmout blekoty, které jen dokola opakují, že postupují podle zákona a lidi plaťte. Většina čestných, bezúhonných avšak bezbranných seniorů raději zaplatí, aby se vyhnuli zdravotním problémům. Šmejdům pak roste sebevědomí, jak dokáží „vydělávat“ peníze! Přitom tito lidé neví, co znamená poctivě pracovat. Když už jsme dospěli až sem, tak půjdeme dál, až k soudu. Pevně věřím, že většina právníků, advokátů a soudců jsou slušní lidé a že je naši senioři budou mít na své straně.

  • #63765 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Velký pozor na tyhle šmejdy. Slibuju fix na dohodu pak za měsíc vás přehodí na jinou S.R.O. na OSVČ (Švarc!!!). Slibuju fix ale ten po 2 měsících. přestane existovat, protože neplníte ale ne vy ale všichni neplný. Křičí po vás a vy jim za to mate byt vděčny. Každý říká něco jiné a každý ve firme je zadlužený až po uši. Děla se 11hod denně. Dopoledne nevoláváte schůzky a odpoledne objíždíte staré babičky ať jich sepíšete a změníte jim dodavatele na elektrice a plynu. Většina kolegu klame a podvádí zákazníky i vedení firmy. Lezou vám do soukromý a chtěj vedet úplně všechno jak ŠTB!

  • #63763 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   I já jsem zrušila smlouvu s Lawa energi,žárovky jsem vrátila,pak mi vyhrožovali,že musím zaplatit,tak jsem zaplatila s tím,že mi žárovky zašlou zpět,do dnešního dne nemám peníze ani žárovky. Jak mohu postupovat dále? Díky

  • #63761 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Dobrý den.
   Řeším ten samý problém s Blue Ocean. Byla jsem ubezpečena jako ostatní, že žárovky jsou dar a cena 5,- Kč bez DPH v kupní smlouvě nemusím platit. Dle obchodního zástupce Lama energy: tato částka je tam z důvodu krácení odvodu darovací daně. Velice ráda se přidám k hromadné žalobě.

  • #63759 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Mám podobný problém – když jsem zjistil že Lama Energy je neseriozní, vypověděl jsem je. Zaplatil jsem smluvní pokutu 2500 Kč. Nyní chtějí , protože jsem prý podepsal kupní smlouvu na Led žárovky vyfakturovanou částku v kupní smlouvě 3630 Kč. Slečna, která se mnou smlouvu s Lama Energy domlouvala lstivě ze mně vyláka dokumenty úředchozích firem. když jsem doporučeným dopisem tyto dokumenty žádal zpět, odpověděli, že je již poslali, s uvítacím dopisem, což je lež!!!Takto podvodně a vydřidušsky jednají! Ano, dejme se dohromady a podejme žalobu. jsem k dispozici jako spolužalobce, za neetické jednání.

  • #63756 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Stejný problém jako ostatní , za 4 ks žárovek v ceně cca 250kč , účtováno 2x sada po 3 za 3500!!!
   Nejhorší problém ovšem je že výpověd jsem dal ve stanovené lhůtě tj. 14 dní od dodávky služeb spol. Lama energy.
   Jsou to novodobý šmejdi a potřebovali by na držku.

  • #63754 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   edná se o přímý prodej, je fajn, že v této firmě alespoň na začátku toto nezastírají, první den Vám manažer ukáže, jakým způsobem se u nich vydělávají peníze… Čím rychlejší postup, tím lepší prachy, fix a začátek je kolem 22500 Kč, to je slušné. Až na to, že pokud za Vás nekopou a nedotují Vás Vaši trenéři cennými body, je zle, ptž si takové prachy za měsíc vyděláte jen velice obtížně. To, že se tam každému vymývá hlava, je jasná věc, pravidelné tréninky prodeje atd… Pracovní doba je klasická, od 7 h od rána, kdy už tam musíte být připraveni s plánem na celý den a celý týden v ruce, jste na meetingu:-) Je to vtipný, ptž je to jen takové plácání prakticky jen o tom, aby Vám prostě vykecali díru do hlavy a vy šli zvonit na baráky, nemluvě o tom, že prakticky jste v terénu sami za sebe, takže abyste se z toho nepodělali, až Vás nechají běhat celý den v kuse samotné a jen kontrolovali, kolik máte sepsaných smluv. Ať si tuto práci dělá kdo chce, je to šílený a asi určitě nikomu nepřidá, že opravdu ztratí v tomto všem SEBE! Nejenom svůj čas, ale hlavně energii, radost ze života a možná i partnery. Samozřejmě, že Vám budou vykládat, jak partneři Vás opustí, když budete vydělávat 10 tisíc měsíčně a že by Vám Vaše drahé polovičky neměli takto dávat na výběr a že asi nejsou ti správní a kdo ví co ještě… Pravda je taková, že těch 10 tisíc za měsíc budete nosit i z B.O.M.u, partneři se na Vás vykašlou stejně a nebo to minimálně bude skřípat, ptž vy si za celý den nebudeme moct ani zavolat nebo napsat zprávu, protože Vás ti idioti nenechají ani chvíli bez svého \\\“magického působení\\\“. Další Věc je velice důleživá. V dnešní době je zákaz podomního prodeje na 99 místech ze 100. Lidi to nenávidí a já se ani nedivím. Skoro vždycky tam k nim vleze někdo, kdo je chce XXXXXX… Klasická situace je , že do určité doby přijede na místo hlídka – velice často Městká policie, vycvičí Vás na to, že máte říct, že tam nic neděláte, max ukázat občanku a to je všechno a že chcete, aby to šlo do SPRAVNIHO RIZENI – dopočuju radši utýct, ptž jak Vám začnou chodit obsílky s pokutou a vy si je nevyzvednete a nezaplatíte, tak jste v háji a můžete si začít šetřit tisíce… Jakmile z B.O.M.u odejdete, řešíte si tyto pokuty automaticky sami. Nikdo jiný, to za Vás neudělá. Může Vás to stát nemalé nervy, denodenní obálky od úřadů a finančí vydání. Doporučuju tam nelézt. Nepracovať snima ani unich sou to XXXXX

   • #177699 Odpovědět

    Libuše
    Host (Guest)

    Mám invalidního syna,kterému se vnutil do bytu člověk od Lamy.Tvrdil,tenkrát,že je od Bohemky,Syn to podepsal,do dneška platil za 1 Wavky a karmu 1450 Kč,dnes mu přišla zaloha na další rok :měsíčně 7750 Kč.Super dodavetel.Co říkáte?

  • #63751 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Příjemný večer.
   Vidím, že problém žárovek a následné nehorázně vysoké faktury není jenom mým problémem. V tuto chvíli mám napsaný nesouhlas s fakturou, kterou jsem dnešního dne obdržela, kde jsem ocitovala vše, co bylo zveřejněno na netu ohledně odstoupení od smlouvy a pochybných praktik LAMA energy a.s.. Žárovky zabalím a vše dohromady odešlu doporučeně této povedené firmě. To, co předvedl zástupce firma LAMA energy a.s., je jeden velký podraz. Nabídka dozoru nad správně účtovanou el. energií byla pro mne akceptovatelná. Jaký šok jsem ovšem utrpěla, když mi najednou přišlo „Přijetí výpovědi ke změně dodavatele elektřiny“ od ČEZu. Okamžitě jsem se dotazovala, oč jde a že jsem rozhodně měnit dodavatele nechtěla. Paní u ČEZu byla velmi vstřícná a po našem telefonátu jsem pochopila…. LAMA energy vám nabídne určitou službu, ale jaksi vám již nesdělí, že za vás vypoví dodávku elektřiny u vašeho současného dodavatele. Považuji toto jednání za klamání spotřebitelů, což jsem jim také sdělila v momentě, kdy jim bylo doručeno odstoupení od smlouvy a telefonicky mne kontaktovali. Samozřejmě, žádná zmínka o žárovkách a o uhrazení jejich ceny. Zástupce LAMA energy mystifikuje a uvádí nepravdy. Holt český človíček je důvěřivec a to se nevyplácí. Každopádně firmě LAMA energy a.s. žádnou fakturu za žárovky platit nebudu!

  • #63749 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Zdravím,
   také jsem naletěla společnosti „LAMA“ na to, že mi budou pouze „hlídat ceny energií“ od stávajícího dodavatele a dostala se tak do situace, kterou popisuje paní Horká…
   Praktiky, které na nás tyto společnosti zkouší by si zasloužily hromadnou žalobu, co Vy na to??? Tohle by jim přece nemělo projít!
   Věra

  • #63746 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Dobrý den, mám stejný problém. Všechny papíry ohledně přechodu k LAMA i předávací protokol na žárovky mám. Jen tu smlouvu ne. Tak jsem požádal o zaslání kopie smlouvy. Poslali ji, ale podpis se mi nějak nezdá, tak jdu ke grafologovi aby mi řekl, jestli jsem takový kret.n a podepsal smlouvu na předražené žárovky, nebo je ten podpis napodobený. Nicméně vše začalo nabídkou od LAMA, že budou pouze hlídat současného dodavatele a ten až zdraží, tak teprve přestoupím k nim. Papíry se prostřednictvím kurýra podepíšou u auta, ten je odveze a dojdou poštou až za měsíc, kdy zjistíte, že již k LAMA přecházíte.

  • #63744 Odpovědět

   Potter
   Host (Guest)

   Žárovky řešíme i v naší rodině.Uzavřeli jsme smlouvu s Lamou energy na plyn a elektřinu,jako dárek jsme dostali 6 ks. žárovek.Jelikož se jednalo o podomní prodej využili jsme možnost a právo od smlouvy odstoupit.Do dnešního dne vše v pořádku až přišla faktura od Blue Ocean Management,že jim máme zaplatit 3630,-Kč za nedodržení smlouvy.Všechny podklady a smlouvy máme schované,ale jejich smlouvu jsme od nich stoprocentně nedostali.Na internetu jsem narazila na článek časopisu dTest,který se zabývá konkrétním problémem.Zavolala jsem na jejich poradenskou službu a tam mi řekli,ať určitě nic neplatím,nepoužité a originálně zabalené žárovky jim s průvodním dopisem doporučeně odešlu.Postupují prý nezákonně,Totiž odstoupili spotřebitel smlouvy o změně dodávek energií sjednané u něho doma,jsou tím automaticky ukončeny veškeré související smlouvy bez jakýchkoli jiných nákladů.Není podstatné,zda je kupní smlouva na žárovky na jiné listině,uzavřená s jiným podnikatelem a třeba i s doložkou o nezávislosti na smlouvě o dodávkách energií,i tak zrušením změny dodavatele se bez dalšího zruší i práva a povinnosti z kupní smlouvy.

  • #63741 Odpovědět

   potty
   Host (Guest)

   Nyní řeším ten samý případ jako pan Jirka.Podepsala jsem omylem smlouvu s Lama Energy a přišly mi 4 žárovky smlouvu jsem ještě před zahájením dodávky zrušila a žárovky chci vrátit ale oni po mě požadují 3500 Kč a to ty žárovky opravdu takovou cenu nemají nevím co mám dělat příjde mi to jako podvod.

  • #24910 Odpovědět

   paral filip
   Host (Guest)

   http://cznikeairmax90.cz/
   2016 Nejnovější Dámské A Pánské levně Nike Air Max, Air Max 90, Free Run,Roshe Run,Air Force a více s vynikající kvalitou a nejnižší cenu. Kupte stylové a pohodlné Nike Air Max Až 60% off.

  • #24909 Odpovědět

   paral filip
   Host (Guest)

   2016 Nejnovější Dámské A Pánské levně Nike Air Max, Air Max 90, Free Run,Roshe Run,Air Force a více s vynikající kvalitou a nejnižší cenu. Kupte stylové a pohodlné Nike Air Max Až 60% off.

  • #24230 Odpovědět

   Hanka
   Host (Guest)

   My teda už 3 roky jen a jen doplácíme, na to šetříme jak se dá a každý ty 3 roky nám záhadně stouplo o 1000 kw!!!
   Celkem už máme 9000 kw za rok na jeden malý byt se dvěma spořivými lidmi, v zimě chodíme ve svetrech jak šetříme s topením!! Máme elektrický kotel a etážové topení+ bojlér. Nikde prý žádný problém není. Normálně jsme měli léta kolem 600 kw za rok, nic jsme si nového také do domácnosti nekupovaly!

  • #24190 Odpovědět

   Vojta
   Host (Guest)

   Někdo by měl s těmi „roboty“ už opravdu něco dělat, člověk si pak nepřečte užitečné rady, jako třeba NEKUPOVAT OD PODOMNÍCH prodejců a řešit vše online. V případě Lamy na http://www.lamaenergy.cz

  • #24047 Odpovědět

   Vojta
   Host (Guest)

   Někdo by měl s těmi „roboty“ tady něco dělat, člověk si pak nepřečte užitečné rady, jako třeba NEKUPOVAT OD PODOMNÍCH prodejců a řešit vše online. V případě Lamy na http://www.lamaenergy.cz

  • #23811 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   SPOKOJENOST!

  • #23805 Odpovědět

   Šárka
   Host (Guest)

   Je zajímavé, že pozitivní zprávy jdou den po dni v měsíci květnu 2016. Když se mrknete na rok 2012 – tam už je to jiné „kafe“. My jsme odběrateli u konkurence a dnes nás kontaktovali, že jsme prý přešli k fy LAMA Energy, měli dokonce smlouvu se všemi daty, ale neměli podpis – samozřjemě podvod. Takže ať se jde celá LAMA bodnout a já říkám – šmejdi, kteří neví, jak sehnat zákazníky, tak cestou je podvod ……. no ne ?

  • #23770 Odpovědět

   Vojta
   Host (Guest)

   Za mě naprostá spokojenost! 🙂

  • #23747 Odpovědět

   Jiří
   Host (Guest)

   Za mě spokojenost! Pomohla i zdejší diskuze, abych viděl, že si mám dát pozor, nicméně samotná Lama je pro mě optimální řešení. Topíme a vaříme plynem, elektřinou vytápím podlahu v koupelně a platím vcelku o 3000 míň než před dvěma lety u konkurence.

  • #23733 Odpovědět

   Týna
   Host (Guest)

   Jsem u nich už tři roky a bez problémů!! Vyúčtování v pohodě, elektřina v pohodě, plyn v pohodě…. Mobil jsme si od nich nevzala ale otravovali mě kvůli tomu jenom jednou. Žádní šmejdi to nejsou, naopak s jednou pan z call centra jsem si začala i tykat a „bere“ si mě vždy, když tam volám 🙂

  • #23731 Odpovědět

   Klára
   Host (Guest)

   Moje zkušenosti jsou pozitivní, ale pravda, nepotkala jsem se s podomními prodejci, které za ty šmejďárny nemám ráda. Nicméně, jsem ze Slezska a podporuji zdejší! A navíc jsou víceméně levní.

  • #23729 Odpovědět

   Kristýna
   Host (Guest)

   Jednání s call centrem skvělý, ceny super. To, že mají smlouvu s nějakou firmou, která najímá další firmu, která má další firmu, kde jsou šmejdi, mě fakt nezajímá 🙂 Důležité pro mě je, že jsou levní, dobří a z Česka.

  • #23728 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   S Lama Energy mám jen ty nejlepší zkušenosti. Dlouho jsem se rozmýšlel, zda smlouvu podepsat, ale teď toho nelituji.

  • #23725 Odpovědět

   Vinc
   Host (Guest)

   Jsme u nich asi tři roky a jsme spokojeni. Manželka s dcerou dokonce využívají i jejich tarify (já mám služební) a když to porovnám, platím daleko víc, než moje dcera. Po shlédnutí ceníků myslím, že podobně to je u plynu a já šetřím oproti neoblíbenému sousedovi 😛 🙂

  • #23724 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Jsem u LAMY již několik let a není si na co stěžovat. Ceny drží a ve srovnání s konkurencí platím výrazně méně. Nemám důvod přecházet.

  • #23714 Odpovědět

   Miroslav P.
   Host (Guest)

   Jsme klientem již 3 roky a jsme spokojeni. Infolinka funguje, plyn nám taky nezdražují.

  • #23465 Odpovědět

   Patrik
   Host (Guest)

   Minulý týden o této firmě celkem nelichotivě mluvili v Černých ovcích.

   • #23507 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    Je to možné to vidět někde zpětně?

  • #22416 Odpovědět

   petr
   Host (Guest)

   Ta výpoveď u nich je fakt problém psali o tom i tady http://kalkulackaenergie.com/nazory-na-lama-energy-recenze-diskuze-zkusenosti/

  • #22328 Odpovědět

   Jana Kyselová
   Host (Guest)

   LAMA energy rozhodně nedoporučuji. Smlouvu nekalým způsobem prodlužují, takže na její ukončení je třeba si najmout právníka. Komunikace otřesná, dle smlouvy mají 30 dnů na to, aby odpověděli na e-mail.

  • #2807 Odpovědět

   jitka erben
   Host (Guest)

   Potřebuji zrušit smlouvu s „Lamou“, ale oni na jakékoli výpovědi (včetně doporučených dopisů nereagují). To musím tuto věc uděla přes právníka nebo soud aby „Lama“ vůbec zareagovala, prosím jestli někdo máte obdobnou zkušenost tak poraďte, jinak musím k právníkovi, (málo času)..

   • #2835 Odpovědět

    noxalk
    Host (Guest)

    Mám smlouvu s Lamou asi rok. mezitím zdražili a informaci neposlali žádnou,zjistil jsem až při ročním vyúčtování,   že prý je to na jejich stránkách na webu, jsem se dozvěděl na info lince. na infolince odmítají  podat jakoukoli informaci k možnosti odstoupení od smlouvy s nimi, že si to máme najít na internetu na jejich stránkách. jednání nepříjemné. Infolinka slouží jen k náboru nových zákazníků,…:-/

   • #2809 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    obávám se, že Vám ani právník nepomůže.

    Buď jsou podmínky dané zákonem a vy můžete odstoupit , nebo se na ukončení smlouvy musíte dohodnout s Lamou. Pokud v tomto případě nebude reagovat, tak máte smůlu.

    Odstoupit od smlouvy s Lamou můžete:

    do 5 dnů před začátkem dodávek, když zvednou cenu a Vy s tím nebudete souhlasit, změní obchodní podmínky nebo včas nevrátí přeplatek po upomínce.

    Lama má od 1.8. nové obchodní podmínky, tak můžete odstoupit od smlouvy ač do 1.11.2012, v případě, že Vás na změnu adresně neupozornili.

    V tomto případě nemusíte Vůbec s Lamou komunikovat, stačí poslat odstoupení doporučeně.

    Když neudělají, co požadujete, obraťte se Energetický regulační úřad.

    Návody jak to provést i s kalkulátorem jsou na EnergieJenda.cz.

    Jenda

  • #2700 Odpovědět

   Jarda
   Host (Guest)

   Ke společnosti LAMA energy jsme přešli asi cca před půl rokem. Jednání obchodního zástupce bylo solidní, vše jsem si ověřoval spolu s ním na internetu. Ceníky,kalkulačka, VOP. Vyúčtování od nich zatím nemám, ale mám zkušenost s telefonátem na infolinku, problém vyřešili a bez delšího čekání na přepojení. Nad změnou dodavatele jsem neuvažoval, ale když je to těžařská firma „výrobce“ a s kapitálem 1,5mld, tak na tom snad něco bude..

  • #1443 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Jaké máte zkušenosti se společností Lama Energy?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 49 vláken odpovědí
Odpovědět na: Lama Energy – zkušenosti

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">