• Autor
  Příspěvky
  • #127615 Odpovědět

   Lucie Garajova
   Host (Guest)

   Dobrý den lidi z centrály mi už volali ohledně lepších služeb plynu.Potrebuji poslat ceník kolik co stojí.Dekuji

  • #125127 Odpovědět

   MND recenze
   Host (Guest)

   Nejlepší referencí jsou pro nás pozitivní recenze a reakce našich skutečných zákazníků – jejich příklady z našeho Facebooku najdete zde: https://www.mnd.cz/recenze-nasich-zakazniku

  • #122509 Odpovědět

   radka Kaplanová
   Host (Guest)

   Čerstvá zkušenost s MND. Skvělá nabídková cena za energie, V porovnání s nabídkami dalších dodavatelů o dost lepší. Nejdříve jsem kurýrovi podepsala smlouvu na jedno odběrné místo.Vše vpořádku,Cena ve smlouvě stejná jako v nabídce mailem. I u dalších 4 odběrných míst byla o pár dní později nabídková cena v mailu stejná jako u prvního odběrného místa. Spočtená úspora okolo 20.000,-. /roční spotřeba okolo 150-200mwh/. Ale jen do chvíle než jsme sepsali po telefonu potřebné věci. Po ukončení hovoru mi na mail zaslali návrhy na uzavření smluv. Jak se říká důvěřuj ale prověřuj, ještě jsem koukla do příloh…a copak to nevidím..cena v návrhu smlouvy už je jiná než v nabídce – o 100,- za mwh vyšší. Když jsem si propočítala spotřebu s touto cenou tak už mi vyšlo že je lepší zůstat tam kde jsme,tedy u Innogy a ČEZ. Když jsem té velice milé paní která se mnou vše několik dní řešila, napsala mail ať se mi ještě ozve protože mám v návrhu smlouvy nesrovnalost, tak se ozvala, hned věděla o co jde, že se jedná o cenu. Řekla mi že ji to mrzí ale že se během doby kdy jsme spolu vše sepisovali / cca 15minut/ změnila cena a že s tím už bohužel nic neudělá.Tak jsem udělala já to, že jsem kurýrovi který mi o dva dny později vezl smlouvy poděkovala, ať si ušetří cestu, že podpisy nebudou. A ještě jsem taky pro jistotu mailem na MND poslala vzkaz že všechno ruším,kvůli náhlé, neoznámené změně ceny která prý proběhla v průběhu našeho telefonátu. Nejsem paranoidní ale pokud by se snad omylem stalo že by někdo snad ty připravené smlouvy podepsal za mě, mám uložený mail a zapsaný čas hovoru s kurýrem kde jsem odmítla podepsání smluv. 🙂

  • #122408 Odpovědět

   Lea
   Host (Guest)

   Bohužel mě MND zklamalo.Využila jsem nabídku pro zaměstnance v naší firmě-přes spolupracovníka proběhlo vše ok-hned druhý den jsem zaslala podepsanou smlouvu i další podklady-bohužel obyčejnou poštou-níc se nedělo,žádné info o doručení dokumentů ani na stránkách na sledování mé žádosti.Proto jsem hned poslala to stejné ale už doporučeně,druhý den byla zásilka doručena.Od té doby už to bude skoro 14 dni moje dokumenty nejsou:-(.Do 14 dní dnů od podpisu mohu smlouvu vypovědět,ještě to stíhám:-)Snad ostatní budete mít více štěstí s komunikací

  • #122346 Odpovědět

   Bohumír Vydra
   Host (Guest)

   Nedoporučuji MND.Přešli jsme k nim od Čezu.Pracovník MND si nepohlídal konec výpovědní lhůty u Čezu a tak nám odpojili elektroměr a 10 dní jsme byli bez proudu.Hrůza.Nakonec prohlásili,že to není jejich vina,ale Čezu.Takže budeme odcházet jinam,protože takové jednání není profesionální a přístup operátorů MND katastrofa.

  • #122455 Odpovědět

   Vítězslav Krejčí
   Host (Guest)

   Dobrý den, dnes mně volala Vaše operátorka s nabídkou Vámi dodávaných energií. Vše probíhalo standardně. Operátorka spočítala dle mého vyúčtování finanční dopad. Až v závěru, když jsem ji vysvětloval, že jsem smluvně vázaný u jiného dodavatel teprve dva měsíce, moje argumenty, že zatím nebudu nikam přecházet zřejmě neunesla a její chování se celkově změnilo. Stále se chovala slušně, avšak už ne tak profesionálně. Zde čeká možná MND ještě trochu práce. U INOGY by se mně to nemohlo stát. Je nutné respektovat zákazníka v celém rozsahu.

  • #122388 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Vážení , všichni co si tady neustále na něco stěžujete chci říct, že kdyby nevstoupilo MND na trh energií pro domácnosti , tak do dnes platíte nehorázné částky za plyn i elektřinu. MND nikdy nedělali podomní prodej a miliony důchodců nedostali podvodnými smlouvami do potíží. Na to jsou tady jiní machři. Taky se díky nim uvolnil trh a více firem už nabízí smlouvu na dobu neurčitou. Takže kromě těch špinavostí co tu píšete si uvědomte i tyto skutečnosti. Jsem zákazníkem už kolik let a nemám jediný problém a ještě mě informují automaticky o změnách. Špína ta se píše snadno ale skutečnost je bohužel jiná a nejen u energií.

  • #122378 Odpovědět

   Mildes
   Host (Guest)

   v zimě mi bude končit dvouleté období, taxem zvědav, co se bude dít. Celkově jsou levněší proti RWE o 3 Kč za kubík, tedy asi 15%. Zase ale ti plynaři nejsou žádní dobromilové – kubík na burze je 5,50 a mě ho MND dodává za 10,76 (cena plynu). Takže to maj dobrý… A teď letí plyn fofrem nahoru – burza 6,50 – tak se máme na co těšit. 🙁

  • #122204 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Ono to s tou smlouvou na dobu neurčitou neni tak úplne pravda. Ano MND uvádí, že máte smlouvu na dobu neurčitou a s garancí ceny od zahájení dodávky do konce roku 2019. Ale v případe, že chcete odstoupit dříve tam Vám vyúčtování prefakturii dle jejich standartniho ceníku. Tudíž klasicka smlouva na dobu určitou do konce roku 2019..

  • #122042 Odpovědět

   Otakar
   Host (Guest)

   Tak přátelé, taky se podělím o smutný příběh s MND, před 2 roky mě oslovili i když na počátku byly nějaké nesrovnalosti s poštou, a po té jsem reklamoval vyúčtování nesouhlasil odpočet kW. Ale nakonec chybu uznali na 3 urgenci:(((. Nyní jsem ukončil smlouvu, a k 27.3.2018 jsem dostal poslední vyúčtování za březen 917,-Kč, 4.4.přišla výzva k úhradě a co se nestalo, než jsem si stihl provést platbu, tak mě 6.4. příšla od agentury RENOGAN výzva k úhradě pohledávky 1407,-Kč Takže Komárek aspol. když věděli, že už u nich nejsem, tak si velmi pohli a tak se pomstili bývalému zákazníkovi. u mně MND skončili, a varuji ostatní před jejich jednáním. Dnes jsem to předal na ERÚ, jen z principu.

  • #121873 Odpovědět

   Martina Rubešová
   Host (Guest)

   Nespolehliví a neschopní, jinak se to popsat nedá. Chtěli jsme přepsat smlouvu u jiného dodavatele na sebe (ze stavební firmy) a přejít na MND. Všechno naslibovali, o nic se prý nemusíme starat, jen vyplnit pár formulářů.. ok, ale už se to táhne 3 měsíce a stále bez výsledku. Tak takhle ne, akorát platíme astronomické částky předchozímu dodavateli a nic se neděje. Zaměstnanci infolinky nejsou nijak nápomocní, ale na konci hovoru se Vás stejně ještě zeptají, jestli bych od nich nechtěla odebírat energie na dalším odběrném místě. NE, to opravdu nechtěla. Vyhněte se jim…

  • #121837 Odpovědět

   Láda
   Host (Guest)

   Musim se přidat a říct,že společnost MND je nespolehlivá a neschopná.
   Chtěl jsem přejít k MND a ušetřit a málem jsem zaplatil pokutu za odstoupení smlouvy u stavající společnosti.
   Píšou,že všechno zařídí za Vás a nedokažou si přečíst ani smlouvy.
   Dávej te si na ně pozor!!!!

  • #120972 Odpovědět

   Karel Pleva
   Host (Guest)

   MND pomalu dochází dech a tak se snaží zachraňovat situaci za každou cenu. Ke svým zaměstnancům se nechovají zrovna slušně a tedy nelze očekávat , že se ke svým zíkazníkům budou chovat jinak.

  • #104163 Odpovědět

   Adéla
   Host (Guest)

   Jsem trochu rozčarovaná. Přešli jsme k MND letos v lednu, když jsme koupili dům, nyní přišla faktura za šest měsíců a doplácíme neuvěřitelných 15. tisíc! Elektřinou jsme totiž museli přitápět, protože jiný zdroj tepla ještě nebyl zařízený, takže nám teď vyfakturovali pouze půlrok, tedy topnou sezónu, tudíž se částka nestihla “vyrovnat“ přes letní období, kdy se netopí… Chápu, že má MND své odečtové trasy, ale kdyby mě na to někdo upozornil při uzavírání smlouvy, nastavila bych si pro začátek vyšší zálohy, aby se mi tohle nestalo. O smlouvě jsem komunikovala jak na lince, tak na pobočce a oba zaměstnanci mi řekli, že faktura přijde až po roce, a že zálohy jsou v pořádku. Faktura ale přišla po půl roce, tedy začátkem července… Jsem neskutečně rozčílená…

  • #23824 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Spokojenost s MND!

  • #23738 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Zdravím všechny přítomné. První věc, jako zaměstnanec MND musím, nejdříve všem zdělit, že přechod k jinému dodavateli je velice lehká věc. Slibuje, každý dodavatel, ale skutek utek nebo je to zpoplatněné. Jak tu uvedl kolega MND je s plynem na trhu pro domácnosti teprve pár let, ale kam se firma za těch pár okamžiků dostala? Do popředí leaderů na trhu, kteří tu jsou 15-30 let pro domácnosti. Těžba je na Hodonínsku stoletá a do nedávna to byly dodávky pro velkoodběry. Ale plynu tu máme dost, tak proč nedodávat levně i domácnostem? Ano nenabízíme hlouposti jako jiní dodavatelé jako slevové karty, levný telefon atd. Ale zase nechci nikomu upírat jeho dodavatele, každý preferuje jiné výhody. U nás je smlouva na dobu neurčitou, bez sankcí a poplatků. Každý kdo rád uvítá více informací nebo bezplatnou kalkulaci, můžete se ozvat na tyto kontakty. Bezplatná zákaznická Infolinka 800 400 500 k telefonu si vyžádejte pana Zdeňka Lišku. Jako prodejce se Vám budu velice rád věnovat a zodpovím vše potřebné.

   Se srdečným pozdravem zdraví Zdeněk Liška.

  • #23650 Odpovědět

   Michal Šuster
   Host (Guest)

   Dobrý den
   Já mám zkušenosti s MND jak z pozice klienta tak i zaměstnance, dělám na pozici telefonního operátora.

   Z pozice KLIENTA
   -Nejvíc se mi líbí že mám tu svobodu volby to jest, když budu chtít můžu kdykoli odejít (smlouva na dobu neurčitou a bez sankcí).Smlouvu u MND mám teprve rok, ale když si vezmete že začaly nabízet plyn a elektřinu pro domácnosti od roku 2014. Předtím dodávaly pouze velkoodběratelům.

   -Plyn těží u Hodonína. Tato informace ve mě vyvolává pocit jistoty, asi všichni co chodíte na takovéhle weby jsi vzpomenete na kauzu, kdy Rusové zavřely přívod plynu do Evropy. Díky českým vrtům, který MND vlastní můžu být klidný.( Mají druhou největší zásobárnu plynu v Čechách), dále vlastní vrty ve Finsku a Rusku.

   -Zhruba před půl rokem jsem měl problém včas platit měsíční zálohy no a zachovaly se tak, že chtěli zaplatit jen zálohu bez nějakých sankcí takže super.

   Z pozice ZAMĚSTNANCE
   Má práce telefonního operátora spočívá v tom že volám lidem ohledně porovnání cen stávajícího dodavatele s MND.
   V týmu ve kterém pracuji se z kolegy snažíme doslova a do písmene šetřit peníze klientům. A zároveň zlepšit jejich pozici vůči dodavateli energii. Což pro konečného spotřebitele znamená, že má svobodu volby, žádné sankce, žádné poplatky no a v poslední řadě schopného dodavatele. Co víc by si kterýkoli klient mohl přát.

   -Musím vám říct jeden příběh který se mi stává takřka denně. Zavolám paní XXX provedeme kalkulaci ve které přijdeme na to, že na
   plynu ušetří:
   4 000,-Kč/rok na elektřině ušetří 1 500,-Kč/rok. Celková úspora 5 500,-Kč
   Paní XXX řekla: To nemůže být pravda, tomu nevěřím v tom musí být nějaký háček. ZÁVĚR Paní XXX přeplácí zbytečně o 5 500,-Kč pořád dál.

   To je asi tak vše. A pokud někdo bude chtít přejít k MND, může se obrátit přímo na mně stačí zaslat SMS na 605 417 316(cena sms cca 2,-Kč) Text: MND a já si vás už nakontaktuji, vše vysvětlím a provedu celým procesem.

   S pozdravem Michal Šuster

  • #23131 Odpovědět

   Hanka
   Host (Guest)

   Nějaké aktuální info jsem o nich našla tady http://kalkulackaenergie.com/mnd-rezence-a-zkusenosti/ určitě souhlasím s xtc, že se vyplatí srovnat si ty ceny v kalkulačce

  • #21933 Odpovědět

   xtc
   Host (Guest)

   já jsem k nim přešel s plynem někdy od února nebo března 2015, tedy zatím to je necelých půl roku.

   Převod proběhl hladce, nikam jsem nemusel osobně. Operátorky jsou ochotné a milé, a snaží se vyhovět (ikdyž to už je dneska asi skoro všude).

   Řešil jsem i drobný zádrhel, kdy jsem jim poslal zálohy skoro na rok dopředu, a cca měsíc po tom přišlo vyúčtovací období a napsali mi že mi většinu toho vrátí na účet jako přeplatek. Poslal bych to klidně znovu, ale zajímalo mě jak budou fungovat, tam jsem jim zavolal že to jsou zálohy (to bylo i v popisu platby) a že tam ten zbytek tedy chci nechat jako předplacené zálohy, ať mi to nevrací.

   Trochu jsem je asi zaskočil, protože mi k tomu během cca týdne volali asi 3 lidi, než ten poslední měl kompetence to udělat – nicméně všichni byli velmi ochotní, nikdo mi neřekl že ne nebo že to nejde, max. se omluvili že to předají někomu dalšímu kdo se mi ozve – a opravdu se brzy ozvali (!) a nevykašlali se na to, jak je dneska často běžné.

   Takže za mě palec nahoru a chystám se přejít k nim i s elektřinou, kde to sice nebude takový rozdíl (cca 1000/rok), ale spíš s principu nechci být u toho nejdražšího poskytovatele

   • #21935 Odpovědět

    Vilda
    Host (Guest)

    Vidím na ně hodně reklam a zaujali mě, ale jak je to s cenou?

    • #22469 Odpovědět

     Tomáš
     Host (Guest)

     A jak je to s tím, že prý přímo těží, je to pravda nebo jde jen o marketingové řeči, aby zaujali?

    • #21937 Odpovědět

     xtc
     Host (Guest)

     ještě abych byl objektivní – PPAS mi nabídlo slevu 11%, ale vzhledem k tomu, že jen se závazkem na 3 roky, to byl spíš vysměch.

     Připrav se na slušnou telefonní masáž od stávajícího dodavatele, včetně takovýho polo-lhaní a uvádění značně zavádějících „argumentů“ proč zůstat

     • #22468 Odpovědět

      Tomáš
      Host (Guest)

      A jek je to s tím, že je to plyn přímo od nich, opradu ho těží nebo jde jen o marketingové řeči, aby zaujali?

      • #23909 Odpovědět

       Míša
       Host (Guest)

       Zdravím, plyn je opravdu z první ruky, sami ho těžíme, nekupujeme ho odnikud. Opravdu to není žádný marketingový tah :). V té reklamě na MND dokonce vystupuje přímo náš těžař a nikoliv herec. Jakožto zaměstnanec Vám to mohu potvrdit. Přeji Vám krásný zbytek dne :).

    • #21936 Odpovědět

     xtc
     Host (Guest)

     mě kalkulačky u plynu ukazovaly úsporu mezi 2000-3000 / rok (byl jsem u PPAS, zálohy 1200/měsíc tj. cca 15000 za rok, teď u slabších zim mi tak 1500 přeplatek vraceli, jinak to zhruba vycházelo; spotřeba loni 5000 kWh).

     Doporučuju postup jako jsem to dělal já – prostě si vezmi poslední vyúčtování, nacpi svojí reálnou spotřebu, tarif atd do dvou libovolných kalkulaček na webu, a uvidíš jaký je tam rozdíl.

     U el. to u mě vychází na první rok úspora cca 1500 (je tam nějaký bonus), další roky cca 1000/rok (teď mám PRE Aku 8 / D25d)

     • #22251 Odpovědět

      Patrik
      Host (Guest)

      No nevím jak je to s těmi kalkulačkami, každá mi ukazuje trochu něco jiného, tak nevím podle čeho se orientovat?

      • #23649 Odpovědět

       Michal Šuster
       Host (Guest)

       Dobrý den ono najít kalkulátor který vám najde levnějšího dodavatele je jednoduché. Ale jistě mi dáte za pravdu že nejde jen o to najít nejlevnějšího dodavatele. Druhá nejdůležitější věc po ceně jsou podmínky, což znamená jestli vám dají smlouvu:
       – na dobu určitou nebo neurčitou
       – jestli mají sankce a poplatky

       Ten nejlepší kalkulátor který toto všechno zvládne, a který vám mohu vřele doporučit je tady : http://kalkulator.tzb-info.cz/

      • #22428 Odpovědět

       Miloš
       Host (Guest)

       levější než dominanti jsou snad všichni k tomu nepotřebujete kalkulačku

  • #21720 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Taky by mě zajímaly ty zkušenosti s nimi?

  • #9359 Odpovědět

   Petr Woff
   Správce

   Máte už nějaké zkušenosti s dodavatelem zemního plynu Moravské naftové doly – MND?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 vláken odpovědí
Odpovědět na: Moravské naftové doly (MND) – zkušenosti

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">