• Autor
  Příspěvky
 • #2043 Odpověď

  Jenda

  Smlouva na dobu určitou

  výhoda není žádná, protože není cenová výhoda, když se zavážete na určité období. Můžete odstoupit od smlouvy, když  změní obchodní podmínky a nebo zvýší cenu. Jinak mohou být sankce za nedodržení smlouvy.

  Automatické prodlužování: když nenapíšete do určité lhůty, že trváte na ukončení smlouvy po jejím vypršení, tak Vám ji automaticky prodlouží o stejně dlouhé období i opakovaně.

  Smlouva na dobu neurčitou

  Můžete ukončit smlouvu kdykoliv nebo stejně jako na dobu určitou. Výpovědní lhůta je u ukončení kdykoliv asi 3 měsíce.

  Je to ochrana firem proti podomním prodejcům.

  Jsou i firmy solidní, u kterých se nemusíte k ničemu zavazovat a rozhodně ušetříte proti velkým dodavatelům .

  Jenda

  • #2170 Odpověď

   Milan

    Jsou i firmy solidní, u kterých se nemusíte k ničemu zavazovat a rozhodně ušetříte proti velkým dodavatelům .

   U kterých firem se nemusí k ničemu zavazovat?

   • #2832 Odpověď

    MaHuleNka

    Třeba RWE, u elekřiny Vám davavjí smlouvu na dobu neurčitou i když je tam fixaxe ceny a mají cenu levnější než-.li EON a ČEZ.

 • #1282 Odpověď

  Libor

  Dobrý den,

  momentálně bereme plyn od RWE, jak tak zjišťuju, tak je to to nejdražší co můžeme mít, takže bysme rádi přešli někam jinam. Z kalkulačky se mi nejvíce pozdává EON, těm malým firmám jako je Corasta moc nevěřím a rozdíl mezi nimi a EONem už není tak velký. Navíc od EONu bereme i elektřinu, takže bysme nejraději přešli k nim. Co mě ale trochu odrazuje je, že u nich se jedná o smluvu na dobu určitou (na jeden rok s možností automatického prodloužení). Mohl byste přesněji popsat jaké má nevýhody mít smlouvu na dobu určitou, kromě toho že ten rok nemůžu přejít zase někam jinam? Jsou tu i nějaké další věci? Na tomto fóru jsem několikrát viděl, že doporučujete vždy dobu neurčitou, ale chtěl bych znát přesně výhody a nevýhody obého. Děkuji.

Odpovědět: Od RWE k EONu – doba určitá?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">