• Autor
  Příspěvky
  • #2043 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Smlouva na dobu určitou

   výhoda není žádná, protože není cenová výhoda, když se zavážete na určité období. Můžete odstoupit od smlouvy, když  změní obchodní podmínky a nebo zvýší cenu. Jinak mohou být sankce za nedodržení smlouvy.

   Automatické prodlužování: když nenapíšete do určité lhůty, že trváte na ukončení smlouvy po jejím vypršení, tak Vám ji automaticky prodlouží o stejně dlouhé období i opakovaně.

   Smlouva na dobu neurčitou

   Můžete ukončit smlouvu kdykoliv nebo stejně jako na dobu určitou. Výpovědní lhůta je u ukončení kdykoliv asi 3 měsíce.

   Je to ochrana firem proti podomním prodejcům.

   Jsou i firmy solidní, u kterých se nemusíte k ničemu zavazovat a rozhodně ušetříte proti velkým dodavatelům .

   Jenda

   • #2170 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

     Jsou i firmy solidní, u kterých se nemusíte k ničemu zavazovat a rozhodně ušetříte proti velkým dodavatelům .

    U kterých firem se nemusí k ničemu zavazovat?

    • #2832 Odpovědět

     MaHuleNka
     Host (Guest)

     Třeba RWE, u elekřiny Vám davavjí smlouvu na dobu neurčitou i když je tam fixaxe ceny a mají cenu levnější než-.li EON a ČEZ.

  • #1282 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   momentálně bereme plyn od RWE, jak tak zjišťuju, tak je to to nejdražší co můžeme mít, takže bysme rádi přešli někam jinam. Z kalkulačky se mi nejvíce pozdává EON, těm malým firmám jako je Corasta moc nevěřím a rozdíl mezi nimi a EONem už není tak velký. Navíc od EONu bereme i elektřinu, takže bysme nejraději přešli k nim. Co mě ale trochu odrazuje je, že u nich se jedná o smluvu na dobu určitou (na jeden rok s možností automatického prodloužení). Mohl byste přesněji popsat jaké má nevýhody mít smlouvu na dobu určitou, kromě toho že ten rok nemůžu přejít zase někam jinam? Jsou tu i nějaké další věci? Na tomto fóru jsem několikrát viděl, že doporučujete vždy dobu neurčitou, ale chtěl bych znát přesně výhody a nevýhody obého. Děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Od RWE k EONu – doba určitá?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">