• Autor
  Příspěvky
  • #22296 Odpovědět

   Jan Bezdíček, Záměstí 178,56501 Choceň, zákaznické číslo: 9510836287
   Host (Guest)

   Vážení, koncem měsíce srpna končím s odběrem plynu od Vás. Předpokládám, že bude provedeno závěrečné vyúčtování s pravděpodobným přeplatkem, jelikož jsem změnil číslo účtu, Vás žádám, aby jste případný přeplatek zaslali na bankovní účet 1573136073/0800 vedeným u bankovního domu Česká Spořitelna a.s., pobočka Choceň. S poděkováním a pozdravem Jan Bezdíček

  • #22284 Odpovědět

   Věra Hanelová
   Host (Guest)

   Dobrý den, jsem bývalý zákazník 9511392133, 23.7. mi byl demontován v bytě plynoměr na základě dohody o ukončení odběru plynu č. 317024196012 ze dne 15.7.2015. Chci se zeptat, kdy mi přijde konečná faktura k ukončení, aby ji mohla dcera Marie Šlachtová, bytem Okrajová 39, Havířov Podlesí, která je pověřena vyřizováním finančních operací z 24.6.2015, mohla vyrovnat, event. aby byl na její adresu odeslán příp.přeplatek dle stavu počítadla ke dni demontáže. Stará adresa jižnení aktuální, proto prosím na ni v žádném případě fakturu neposílejte.
   Děkuji. Věra Hanelová, Ostrava, zast.dcerou Marií Šlachtovou, adresa viz výše

  • #18799 Odpovědět

   Markéta Pumprlová
   Host (Guest)

   Prosím o datum dodání vyúčtování plynu a penízky,pokud vracíte posíláte na číslo účtu nebo složenkou?Vyhovovalo by mi spíš převod na účet.děkuji Pumprlová

  • #2359 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Já jsme taky přecházel s plynem od RWE k ČEZu a u mě to fungovalo jinak. Dejme tomu že datum přechodu bylo 1.6 a poslední odečet byl 1.3. Tak RWE prostě odhadnul předpokládanou spotřebu za poslední tři měsíce co jsem byl u nich. To, že ve Vašem případě tento odhad neuplatnili, je divné.

   Nejlépe nicméně uděláte, ár dnů před uskutečněním přechodu provedete samoodečet a stav nahlásíte původnímu dodavateli. Tím se odhadovaný stav plynoměru ke dni přechodu samozřejmě zpřesní. Lidé dokonce dělají to, že při samoodečtu pár kubíků přičtou/odečtou. Typicky odečtou, protože typicky přecházejí od dražšího dodavatele k levnějšímu. V den odečtu už nikdo plynoměr kontrolovat nejezdí, tak jim to projde, a nějakou tu stovku takovýmto podvůdkem vydělají.

  • #2264 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Dobrý den, není v tom žádná finta, určitě všechen plyn, co jste spotřeboval zaplatíte. Pokud se Vám to nelíbí, reklamujte vyúčtování a nahlaste stav k 31.12. nebo dnešní stav na info@rwe.cz.

   Jenda

   • #2269 Odpovědět

    Jindras
    Host (Guest)

    …jde mi jen o to, aby si pak náhodou nechtěli RWE nárokovat nějaký placení opepřený nějakým penále, že jsme nenahlásili stav ke konci roku.

    Ale na druhou stranu se o nás nikdo nezajímal, nikdo odečítat nepřišel, tak ten plyn (i z období, kdy ještě platila smlouva s RWE) zaplatíme ČEZu.

    Jestli je tohle jejich běžná praxe, tak tomu možná nerozumím a zároveň jsem rád… o)

  • #1358 Odpovědět

   Jindras
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   Od 1.1.12 jsem u čezu s plynem po tříměsíčním čekání na ukončení standardní smlouvy s RWE. (přechod zajišťoval čez)

   V těchto dnech dorazilo vyúčtování od RWE a co mě překvapilo, stav plynoměru je stejný jak k datu posledního odečtu (květen 2011 – běžný roční oficiální odečet), tak na konci roku, tedy 31.12.11 – takže vrátili sumu, zaplacenou zálohami a placená byla pouze distribuce.

   Na čezu mi řekli, že mi budou účtovat právě od toho stavu plynoměru (co byl v květnu). Ale smlouva platí od ledna 2012. (Nikdo stav oficielně neodečítal pri přechodu a normálně se od podzimu topí)

   Teoreticky na tom vlastně vydelám, větší část plynu bude účtována čezem, tedy levnější… ale není v tom ze strany RWE nějaká finta, aby mě pak později nikdo nechtěl popotahovat?? díky za názory a zkušenosti…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpovědět na: odchod od RWE – vyúčtování

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">