• Autor
  Příspěvky
  • #121844 Odpovědět

   Štefka Antonín
   Host (Guest)

   Dobrý den mam podobný problém smlouvu jsem podepsal 9.2.2015 a doteď se nic nestalo mohu ještě odstoupit od teto smlouvy zatím jsem do 25,3,2018 u Bohemia Energy a chtěl bych přejít k jinému dodavateli

  • #121834 Odpovědět

   Helena
   Host (Guest)

   Dobrý den, mám dotaz: 8.12.2017 jsem podepsala s ČEZ smlouvu o sdružených službách a od 1.2. by mělo dojít k zahájení dodávky plynu a od 1.4.2018 zahájení dodávky el. energie. Mohu ještě odstoupit od smlouvy bez nějakých sankcí?.
   Děkuji za odpověď.

  • #20597 Odpovědět

   Jana Shalaldehova
   Host (Guest)

   Dobry den,
   prosim o ukonceni smlouvy v CEZ na jmeno
   JANA SHALALDEHOVA roz. Cikatricisova
   Ulice: TYRSOVA 320,cislo dveri 42
   Město: 418 01 Bilina

   Důvod požadavku: umrti

   Shalaldeh
   608080613

  • #2389 Odpovědět

   Jaroslav H.
   Host (Guest)

    Dobrý den,

   našel jsem ucelený souhrn informací, jak postupovat http://www.dodavateleplynu.cz/zmena-dodavatele-plynu/ . Nevím, jestli to není psáno moc jednoduše, ale kroky co a jak tam jsou. Hezká den,

   Jaroslav H.

  • #2335 Odpovědět

   Václav
   Host (Guest)

   Tak hned několik bodů:

   1. ČEZ slíbil, že bude s plynem MININALNE o 5 procent levnejsi nez mistne prislusny regionalni ex-monopol, coz plni. Srovnejte si tarify.

   2. Je pravda, ze CEZ vyznamne zdrazil od 1.1.2012, evidentne v reakci na cca 10 procentni zdrazeni plynu od RWE od 19.12.2011.

   3. Je otazka, zda Vas CEZ o tomto zdrazeni adresne informoval (napr. zaslanim casopisu Stava, pokud to tam uvedl, na Vasi adresu) a prip. kdy?

   4. Jiste vite, proc jste smlouvu s CEZem podepisoval a ve smlouve mate dost mozna napsano, ze prvnich 12 mesicu plati Cenik A a nasledne Cenik B, tudiz opet sance pro Vas na prip. odstoupeni.

   5. Kde jste v Obchodnich podminkach CEZu nasel pokutu za predcasne odstoupeni 10 000 Kc? Ve kterem bode???Neverim.

   6. Schovavat si ceniky CEZ samozrejme v 21.stoleti nemusite, jsou historicky serazene na webu CEZu v sekci Ceniky.

   7. Co muzete udelat hned je zavolat do CEZu na Zakaznickou linku a zmenit Vas produkt Comfort na eTarif (elektronicka komunikace), coz Vam okamzite usetri Vas mesicni pausal placeny obchodnikovi, rocne az 576 Kc.

   8. Mezitim si na mistni skvele kalkulacce nechte spocitat pripadne levnejsiho obchodnika pri dane Vasi rocni spotrebe.

   9. Pokud chcete zmenit obchodnika s plynem i elektrinou, jsou taci, kteri Vam nabidnou lepsi ceny, pokud se u nich upisete na obe komodity soucasne (Elimon Svezi energie, E.ON Duo, RWE apod.).

   10. Byt Vami, pockam si na zacatek brezna, kdy se typicky meni cenove tarify plynu u velkych hracu a rozhodnu se definitivne az po jejich srovnani.

   Optimalizaci zdar!

   • #2343 Odpovědět

    Jaroslav Zavadil
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    děkuji moc za Váš komentář, k jednotlivým bodům mám toto vysvětlení  :

    – tarify si ČEZ hlídá a skutečně je s cenou o 5% levnější než RWE

    – mám sjednám čtvrtletní cenu tarifu Comfort, poslední ceník je z 7.11.2011, zdražení k 1.1.2012 se týká tarifů s roční platností ceny

    – ve všeobecných podmínkách je povinnost ČEZ informovat „vhodným způsobem“ o změně ceníku. O zdražení od 7.11.2011 mne ČEZ neinformoval, otázka zní, jak si vylložit slovo „vhodný způsob“ – stačí oznámení na internetu ?

    – pokuta 10 tis. Kč je citována ve všeobecných podmínkách, kap. V., odst. 2 b) jako sankce v případě, že uzavřu smlouvu s jiným dodavatelem, aniž bude ukončena smlouva s ČEZ. Ten tvrdí, že mi nedá souhlas k předčasnému ukončení smlouvy.

    S f. Elimon jsem již v kontaktu,  nabídli mi pomoc, takže uvidíme, jak se vše vyvine.

    Jaroslav Zavadil

    • #2345 Odpovědět

     Václav
     Host (Guest)

     Energetický zákon, který je nadřazený Obchodním podmínkám, jasně říká, že Vás dodavatel musí o zvýšení ceny informovat adresně tj. na Vaši adresu.

     Vyvěšení na webu tuto adresnost nesplnuje, proto máte ze Zákona právo až 3 měsíce od změny ceny od smlouvy odstoupit s důvodem, že jste nebyl adresně o zvýšení ceny informován a že se zvýšením ceny nesouhlasíte, a to i u smluv na dobu určitou.

     Poslední zdražení plynu u ČEZu proběhlo skutečně k 1.1.2012:

     http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/plyn/ceny/domacnost/comfort.html

     Zatím doporučuji změnit tarif na produkt eTarif s elektronickou komunikací a Vaše právo uplatnit např. přes Elimon, pak byste mohl být převeden prakticky do 1 měsíce.

     Tarif Comfort je stadardní tarif ČEZu, který přidělujou všem, co si do smlouvy explicitně nezaškrtnou jiný, levnější produkt např. Basic, Praktik či eTarif.

     Pohlídejte si stavy plynoměru při přechodu a nahlaste je oběma dodavatelům. Přechod musí nastat spojitě tj.bez odpojení od plynu.

     • #2370 Odpovědět

      Jaroslav Zavadil
      Host (Guest)

      Dobrý den,

      vidím to úplně stejně, problém je však v tom, že ČEZ na návrh k odstoupení od smlouvy nereaguje, tudíž mohu odstoupit pouze jednostranně. Pak si ale musím sjednat nového dodavatele a tady si nejsem jist, zda tak mohu učinit a zda tím neporuším Všeobecné obchodní podmínky (kap. II., odst.4 a)) a nebudu pokutován ve výši 10 tis. Kč ( viz kap. V., odst.2 b) VOP). Údajně je takových úpřípadů spousta a tak čekám, zda se k tomu nevyjádří energetický regulační úřad.Osobně mám velkou chuť nechat to dojít až do soudního sporu, pokud bych viděl reálnou šanci na úspěch.

      • #2372 Odpovědět

       Jenda
       Host (Guest)

       Dobrý den pane Zavadile,

       odstoupení je jednostranný akt a nemusíte a ani nemůžete čekat na to, zda to ČEZ schválí. Vybrat a uzavřít smlouvu s novým dodavatelem musíte ihned po zaslání odstoupení, jinak se dostanete do potíží s odpojením odběrného místa.

       Když by Vaše odstoupení ČEZ nerespektoval a neukončil by smlouvu k požadovanému datu, musíte se obrátit na ERU jež má ze zákona povinost rozhodovat spory na enrgetickém trhu. Nemusíte se obracet na soud.

       Podrobný návod je na mých stránkách http://www.energy.php5.cz.

       Jenda

       • #2376 Odpovědět

        David
        Host (Guest)

         zdravím, moje zkušenost s elektřinou čezu a odstoupením.

        Odstoupeno v lednu 2012 kvuli zdražení k 1.1., čez odstoupení odmítnul, že prý mě informoval tím časopisem Štáva (ten jsem „samozřejmě nedostal“) a že prý informováním na internetu. Tím mě teda namíchnul, že ruším veškerý smlouvy s ním a dokonce mě donutil zjistit, že plyn v jeho podání letos DOST zdražil.

        Proto chci zrušit i plyn a to díky doufám, zvýšené ceně k 1.4.

        Jinak to jeho zamítnutí odstoupení: pošlu stížnost na ERU a hotovo.

        Rozesílání nedoporučených dopisů nepovažuji za informování, by pak ztrácelo smysl toto ustanovení. Vždycky byste řekli, že jste rozeslali nějaký časopis obyčejnou poštou a že jste zveřejnili na webu….takhle to doufám nejde, neboť by to takhle dělali v budoucnu ostatní.

        • #2377 Odpovědět

         Jenda
         Host (Guest)

         Je potřeba se obrátit na ERU, ERU již tyto případy rozhodoval ve prospěch zákazníka.

         Jediné možné způsoby informování:

         doporucčný dopis , mail s potvrzeným příjmem, nebo SMSka o nové zprávě, v případě online schránce na net dodavatele.

         Jenda

  • #2334 Odpovědět

   Pavel Jašek
   Host (Guest)

   Jsem naprosto ve stejné situaci, jako Vy. Ale zjistil jsem, že není rozhodně beznadějná. ČEZ totiž o zvyšování cen neinformuje zákazníky, což podle energetického zákona musí! Pak můžete odstoupit od smlouvy. Je to uvedeno v  § 11a odst. (3) zákona č. 458/2000 Sb., v platném znění, těžko se to hledá, ale je to v plném znění rovněž na http://www.adrese: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_number1=458/2000%20Sb.&PC_8411_p=11a&PC_8411_l=458/2000&PC_8411_ps=10

   Samozřejmě je nutné si rovněž vybrat nového dodavatele a uzavřít s ním  rychle smlouvu a požádat ho o pomoc- informace lze najít na internetu, např. na http://www.srovnejenergie.cz  Takže já určitě odstupuji.  P.J.

   • #2342 Odpovědět

    Jaroslav Zavadil
    Host (Guest)

    Děkuji za radu, již jsem požádal o pomoc jiného dodavatele a podle jeho sdělení by to mělo jít. Každopádně budu moc rád, když mi pošlete na můj e-mail : jaroslav.zavadil@macco.cz zprávu, jak jste postupoval a s jakým výsledkem (to pro případ, že bych se svým postupem neuspěl a mohl se od Vás přiučit).

    Jaroslav Zavadil

  • #2333 Odpovědět

   michal
   Host (Guest)

   většinou to bývá tak, že pokud máte vyhlídnutého obchodníka od kterého chcete odebírat elektrickou energii kontaktujete ho a on k nebližšímu možnému termínu zahájí dodávku elektřiny s tím, že smlouvu u čezu vypoví za Vás. U Vás by ten termín byl k 1.4. 2013. Pokud chcete vypovědět smlouvu sám bez toho aniž by jste obdržel sankci je jedno jakou můžete ze zákona smlouvu vypovědět k nejbližší změně ceny což bude na přelomu roku a oni Vás musí k nejbližšímu možnému datu pustit a nebo když bude čez měnit obchodní podmínky což je málo pravděpodobné. 😉 výborně cenově je v tuto chvíli produkt od RWE Start.

  • #2328 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Dobrý den pane Zavadile,

   bohužel moc možností nemáte, musíte si schovat ceník, který byl přiložen ke smlouvě a porovnávat s aktuálním ceníkem, zda náhodou nezdražili nebo porovnávat obchodní podmínky, zda je nezměnili, ale to je malá pravděpodobnost.

   Jediné co byste měl udělat je napsat prohlášení, že po vypršení smlouvy nechcete smlouvu automaticky prodloužit.

   Jenda

   • #2331 Odpovědět

    Jaroslav Zavadil
    Host (Guest)

    Děkuji za (byť ne příliš povzbudivé) stanovisko , budu muset ještě cca rok vydržet. Nicméně podnikám veškeré možné kroky k tomu, aby i ČEZ pochopil, že podobná strategie se mu z dlouhodobého hlediska nemůže vyplatit. Ruším smlouvu na dodávku elektřiny (od ČEZ) a za rok pro mne tato firma přestane existovat. Teď ještě abych správně vybral nového dodavatele elektřiny !!!

    Jaroslav Zavadil

    • #2358 Odpovědět

     Vašek
     Host (Guest)

     Nesmíte bejt línej. Já jsem chtěl před rokem přejít od RWE k ČEZu s plynem a uzavřít smlouvu online. Ale tam byla možnost jen na dobu určitou na ty dva roky. Tak jsem do ČEZu volal a oni spustili takový ty keci že jako to je nestandardní a že teda jo, ale že bych musel přijet osobně. A že jako jsem nějakej divnej a že se přeci nemám čeho bát. Vždyť oni sice budou tu nízkou cenu garantovat sice rok, ale pak se budou samozřejmě nadále snažit jí udržet. …. No ale já jsem asi paranoidní a prostě ani tak důvěryhodné firmě jako je ČEZ ze zásady nevěřím 🙂

     No tak jsem teda jel jako bl*bec k nim na pobočku. Ovšem teď se mi to vyplatilo, protože jsem mohl s plynem přejít ke 3-E, což znamená opět několikatisícovou úsporu.

  • #1370 Odpovědět

   Jaroslav Zavadil
   Host (Guest)

   Prosím oradu, jak postupovat v případě, kdy mám s ČET smlouvu na dobu určitou 24 měsíců, uzavřenou 30.3.2011, údajně produkt Comfort (na smlouvě to nikde nemohu najít uvedeno), podle čehož se ČEZ zavazuje držet cenu plynu o 5% níže, než je cena majoritního dodatavele (RWE). Rád bych smlouvu vypověděl, ČEZ však vyhrožuje pokutou 10000,- Kč, pokud tak učiním předčasně.

   předem děkuji za radu.

   Jaroslav Zavadil

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
Odpovědět na: odstoupení od smlouvy s ČEZ

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">