• Autor
  Příspěvky
 • #2026 Odpověď

  Jenda

  Obchodník Vás musí informovat o změně ceníku 30 dnů před jeho platností, zároveň Vás musí upozornit, že při nesouhlasu s cenou můžete odstoupit. Musí se ale jednat o zvýšení ceny, což asi bude.

  Podle mne byste mohl odstoupit ihned po zjištění nové ceny a to do 3 měsíců od začátku platnosti nových cen.  Když ceník nemůžete najít, tak si o něj zažádejte.

  Podle výkladu Energetického regulačního úřadu musí obchodník adresně informovat o změně ceníku, tudíš doporučeným dopisem nebo mailem s potvrzením příjmu, nikoliv aby zákazník sledoval stránky každý den.

  Jenda

  http://www.energy.php5

  • #2041 Odpověď

   René Křepelka

    Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat na termín platnosti výpovědi současnému dodavateli plynu, jelikož ČEZ od 7.11.2011 zvyšuje cenu plynu.

   K jakému datu datovat výpověď a od kdy tedy můžu uzavřít smlouvu s novým dodavatelem.

   • #2053 Odpověď

    Jenda

    Odstoupení musíte doručit do 10 dnů před platností nových cen. Ovšem datum ukončení zvolte tak (musí se udělat ke konci měsíce), aby se stihlo přepojení to je 18 dnů. Tedy ukončení k 30.11.2011 a zahájení dodávek k 1.12.2011.

    Pokud jste nedostal informaci o zvýšení ceny a současně Vám nesdělili, že máte právo odstoupit, tak máte právo odstoupit do 3 měsíců po datu platnosti nového ceníku.

    Pokud chcete ušetřit čas, tak toto můžete svěřit novému dodavateli, ten by to také měl zařídit.

    Jenda

    http://www.energy.php5.cz

     

 • #1278 Odpověď

  René Křepelka

  Dobrý den!

  ČEZ na svých internetových stránkách již několik dní informuje, že CITUJI:


  Vážení zákazníci,

  společnost ČEZ Prodej, s. r. o., se sídlem Praha 4, Duhová 1/425, PSČ 140 53, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 106349, IČ 27 23 24 33, oznamuje, že s účinnosti od dne 1. listopadu 2011změní ceny dodávky plynu.

  S novými ceníky se bude možné seznámit na internetové adrese http://www.cez.cz a na obchodních místech Skupiny ČEZ.

  Nové ceníky ale dosud nikde k nahlédnutí nejsou!!!! Tímto porušují jak svoje obchodní podmínky tak nový energetivký zákon – jestli se nepletu.

  Mám s nimi uzavřenou smlouvu na eTARIF PLYN na 2 roky, ale jsem rozhodnutý změnit dodavatele.Mohu tak učinit již nyní nebo čekat na zveřejněný nového ceníku.

  Děkuji za odpověď.

   

Odpovědět: plyn od ČEZ

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">