• Autor
  Příspěvky
  • #2026 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Obchodník Vás musí informovat o změně ceníku 30 dnů před jeho platností, zároveň Vás musí upozornit, že při nesouhlasu s cenou můžete odstoupit. Musí se ale jednat o zvýšení ceny, což asi bude.

   Podle mne byste mohl odstoupit ihned po zjištění nové ceny a to do 3 měsíců od začátku platnosti nových cen.  Když ceník nemůžete najít, tak si o něj zažádejte.

   Podle výkladu Energetického regulačního úřadu musí obchodník adresně informovat o změně ceníku, tudíš doporučeným dopisem nebo mailem s potvrzením příjmu, nikoliv aby zákazník sledoval stránky každý den.

   Jenda

   http://www.energy.php5

   • #2041 Odpovědět

    René Křepelka
    Host (Guest)

     Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat na termín platnosti výpovědi současnému dodavateli plynu, jelikož ČEZ od 7.11.2011 zvyšuje cenu plynu.

    K jakému datu datovat výpověď a od kdy tedy můžu uzavřít smlouvu s novým dodavatelem.

    • #2053 Odpovědět

     Jenda
     Host (Guest)

     Odstoupení musíte doručit do 10 dnů před platností nových cen. Ovšem datum ukončení zvolte tak (musí se udělat ke konci měsíce), aby se stihlo přepojení to je 18 dnů. Tedy ukončení k 30.11.2011 a zahájení dodávek k 1.12.2011.

     Pokud jste nedostal informaci o zvýšení ceny a současně Vám nesdělili, že máte právo odstoupit, tak máte právo odstoupit do 3 měsíců po datu platnosti nového ceníku.

     Pokud chcete ušetřit čas, tak toto můžete svěřit novému dodavateli, ten by to také měl zařídit.

     Jenda

     http://www.energy.php5.cz

      

  • #1278 Odpovědět

   René Křepelka
   Host (Guest)

   Dobrý den!

   ČEZ na svých internetových stránkách již několik dní informuje, že CITUJI:


   Vážení zákazníci,

   společnost ČEZ Prodej, s. r. o., se sídlem Praha 4, Duhová 1/425, PSČ 140 53, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 106349, IČ 27 23 24 33, oznamuje, že s účinnosti od dne 1. listopadu 2011změní ceny dodávky plynu.

   S novými ceníky se bude možné seznámit na internetové adrese http://www.cez.cz a na obchodních místech Skupiny ČEZ.

   Nové ceníky ale dosud nikde k nahlédnutí nejsou!!!! Tímto porušují jak svoje obchodní podmínky tak nový energetivký zákon – jestli se nepletu.

   Mám s nimi uzavřenou smlouvu na eTARIF PLYN na 2 roky, ale jsem rozhodnutý změnit dodavatele.Mohu tak učinit již nyní nebo čekat na zveřejněný nového ceníku.

   Děkuji za odpověď.

    

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: plyn od ČEZ

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">