• Autor
  Příspěvky
  • #127310 Odpovědět

   Kateřina Dobešová
   Host (Guest)

   Nemáte prosím někdo aktuální zkušenosti? Děkuji! KD

  • #122706 Odpovědět

   Ing. Jiří Daněk
   Host (Guest)

   Dobrý den
   Jsem zákazníkem (odběratelem elektrické energie) společnosti X energie . Byl jsem s nimi celkem spokojen. Až do letošního roku.
   Letos dne 15.3.2019 se uskutečnilo odečtení jako každoročně to bývá v měsíci březnu. Na naší obecní tabuli bylo upozornění, že občan když není doma, tak může odběr zapsat na papírek a umístit jej na dveře, nebo zavolat na udané číslo EONu a sám nahlásit stav anebo počkat na pracovníka, který údaje z elektroměru odečte.
   Volil jsem alternativu vyčkání na pracovníka, který přede mnou údaje odečte, protože nemám co tajit. Elektroměr mám totiž zabudovaný v hale v elektroměrné skříni, elektroměr je umístěn za krytem skříně a kryt je zaplombován. Připojení do elektroměru je přímo ze sloupu, který je umístěn hned za jeho zdí.
   Pracovník přišel (chodí stejný už několik let) otevřel jsem mu skříň, odepsal hodnoty z elektroměru, já jsem ho požádal o údaje, které si zapsal a zapsal jsem si je také jako každoročně.
   Vedu si spotřebu jak elektřiny, tak i plynu na počítači, abych měl informativní přehled zda buď doplácet, nebo dobírat .
   Loni jsem měl přeplatek cca 2300,-Kč, který mě byl v pořádku vrácen.
   Podle zapsaného stavu jsem zjistil, že mám oproti loňského roku u NT (denní) spotřebu nižší o celkem 137 kWh a u nočního o 20 kWh. Tedy mám úsporu. Vzhledem k tomu, že Xenergie koncem minulého roku 2x zdražila a informovala mě o tom, tak jsem předpokládal, i když mám úsporu, tak mohu dobírat buď v řádu korun, nebo nic a také nebudu nic doplácet.
   Jaké však bylo mé překvapení, když jsem již dne 28.3.2019 dostal poštou fakturu vystavenou s datem 27.3.2018 ve kterém jsem měl složenku na nedoplatek ve výši 14 448,-Kč (takový ani nemám důchod) se splatností do 14.dubna 2019.
   Když jsem si vyúčtování prostudoval, tak mě zase šokovala skutečnost, že oproti skutečné spotřebě zjištěné zapisovatelem energie za mé přítomnosti , jsou údaje úplně jiné. U denní spotřeby NT dělá rozdíl o 777,- kWh a u nočního NT rozdíl o 5 464,-kWh navíc oproti skutečné spotřebě(tolik nočního proudu nemohu spotřebovat ani za tři, čtyři roky, kdybych úspěšně elektřinou plýtval) .
   Samozřejmě jsem to hned telefonicky reklamoval. Bylo mě sděleno, že to bude prověřeno a je to vedeno jako reklamace. Pro jistotu jsem podle jejich vzoru vyplnil reklamační list a elektronicky jsem jim ho zaslal s průvodním dopisem. Když nebyla, žádná odezva, tak jsem jim napsal další zprávu s ofoceným stavem na elektroměru, který se lišil asi o 100 kW opoti odečtu (je to logické protože boyler mě ohřívá vodu a ještě jsem přitápěl plynovým kotlem s nuceným oběhem a čerpadlo také jelo a večer nesvítím petrolejkou).
   Prostě jsme si s panem Beránkem ze ZO korespondence Xenergie vyměnily par e_mailů. Chtěl jsem vědět, kde se ta čísla vůbec vzala? Chyba se stát může to připouštím, nikdo není neomylný. Pak stačí říct nebo napsat, stala se chyba a bude napravena. Nepotřebuji ani nežádám omluvu, ale chci vědět pravdu.
   Jenže toto pracovníci Xenergie nemohou připustit a tak mě v každém jejich e_mailu odkazují na to, že údaje distributora nesmí měnit a čekají na jeho opravu od něj. To už bylo trochu dost, tak jsem vznesl dotaz na EON, který je distributorem v naší oblasti, jaká čísla jim poslal. Po trochu komplikovaném pátrání na koho se obrátit, jsem se konečně dozvěděl, že se diví, že mám vystavenou fakturu a oni jim žádné podklady ještě neposlali. Vzájemně jsme si tedy odsouhlasily údaje z elektroměru a tak jsem zjistil, že chyba u distributora nenastala.
   Když jsem toto zjištění zaslal na Xenergii, tak opět obehraná písnička, že údaje od distributora se nesmí měnit. To je mě zcela jasné a bylo by špatné, kdyby to tak nebylo. Ale kdo si ty čísla do faktury vymyslel a nechce je měnit, to mě nikdo z nich neřekne.
   Když vše shrnu tak moje skutečná spotřeba byla 4110 Kwh
   Xenergie mě účtovala 10 351 kWh což je více jak 0 150% mé skutečné spotřeby.
   Kdo tyto údaje dnes už si nejsem jist zda schválně nafixloval nebo je to omylem se u Xenergie nedozvím.
   Samozřejmě již k nim nemám důvěru a dělám kroky k přestupu jinam k serioznější firmě.
   Je mě 75 let moc nic si nemohu dovolit, protože na tom nejsem zdravotně dobře (problémy se srdcem, mám ZTP), jen mě to obírá o čas, nervy a i peníze telefony, které také nejsou zadarmo.
   Co by jste mě poradil ?
   Ing.Jiří Daněk

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: Poslední zkušenosti s Xenergií

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">