• Autor
  Příspěvky
  • #123317 Odpovědět

   Ivan
   Host (Guest)

   já když jsem přecházel tak přepis dodavatele byl zdarma a veškeré papírování řešil dodavatel(přecházel jsem k Armexu jak s plynem tak i elektřinou)

  • #122412 Odpovědět

   Jiřina Chýleová
   Host (Guest)

   Vím,že jsem si sama „naběhla na vidle“,ale loni jsem podepsal smlovu My Rnergy,s tím,že mi na akci seženou nejlevnějšího dodavatele.Teď zjišťuji,že sídlo aukční firmy i zvítězivší dodavatel „rodinná energie“,sídlí na stejné adrese a např.můj dočasný dodavatel se vlastně této aukce ani nezůčastnil a tudíž vlastně slibované nějak nedodržují.Navíc jejich cena s přičtením DPH a dalších poplatků je avidentně vyšší.Nevím,jak se s této šlamastiky dostat.Je to vlastně klamání z jejich strany,ale přesně vědí,co chtějí za zrušení smlouvy.Za odpověď děkuji.Jiřina Chýleová

  • #1977 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   přepište smlouvu na sebe u původního dodavatele, hlavně nedejte na operátorky, když Vám budou nabízet výhodné produkty.

   Potom.

   Pokud má rodina smlouvu na neurčito ( většina starších smlouv s ČEZem, RWE, E.ON  atd. ) , tak stačí si vybrat zde na kalkulátoru nového dodavatele a uzavřít s ním smlouvu . Nový dodavatel vše zařídí a zdarma.

    Nový dodavatel napřed pošle rozpis záloh a to až bude jasné, že bude odběrné místo přepojeno. 

   Pokud má rodina uzavřenou smlouvu na určito ( se závazkem) tak:

   někteří dodavatelé umožňují ukončit smlouvu na základě vyplnění jejich formuláře, ale musíte přiložit odpovídající doklad. Tím původnímu zákazníkovi smlouva končí a Vy si můžete najít jiného dodavatele, pozor, smlouvu s ním musíte uzavřít do 18. dnů před přepojením.

   Pokud to původní dodavatel neumožňuje (Bohemia Energy), přepište odběrné místo na sebe, počkejte na zvýšení ceny a odstupte od smlouvy  a najděte si nového dodavatele. 

   Nemusíte se bát , že budete platit dvaktrát. Nový dodavatel zašle rozpis záloh, až bude jasné, že odběrné místo získal. Bez energií byste byli, kdyby jste ukončili smlouvu a nevybrali byste si nového dodavatele.

   Jenda

   informace o odstoupení jsou na:

   http://www.energy.php5.cz

   Někteří dodavatelé s smlouvami se závazkem umožnjují napsat žádost o ukončení smlouvy, ale  musíte přiložit odpovídající doklad. Někteří to vůbec neumožňují a mají za to sankce (Bohemia Energy). Pak budou muset původní majitelé odstoupit pro nesouhlas se zvýšením ceny (oznámení dostanou písemně) a Vy pak si budete moci uzavřít smlouvu s kýmkoliv. 

   Všichni dodavatelé ale umožní přepsat smlouvu na jiného zákazníka.

   Bez energií byste byli, když byste včas neuzavřeli smlouvu s novým dodavatelem to by Vám demontovali elektroměr. To moc nepřipadá v úvahu.

  • #1271 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak postupovat u změny dodavatele elektřiny i plynu v následujícím případě? Přestěhovali jsme se do domu, ale doposud jsme nepřehlásili energie z původního majitele (v rámci rodiny) na nás. Takže chceme se přehlásit a zároveň vyměnit stávající dodavatele za nové.

   Jaký prosím doporučujete postup? Abychom se neocitli bez energií a naopak abychom neplatili zbytečně dvakrát faktury?

   Moc děkuji.

    

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpovědět na: Převod majitele + změna dodavatele

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">