• Autor
  Příspěvky
 • #1977 Odpověď

  Jenda

  Dobrý den,

  přepište smlouvu na sebe u původního dodavatele, hlavně nedejte na operátorky, když Vám budou nabízet výhodné produkty.

  Potom.

  Pokud má rodina smlouvu na neurčito ( většina starších smlouv s ČEZem, RWE, E.ON  atd. ) , tak stačí si vybrat zde na kalkulátoru nového dodavatele a uzavřít s ním smlouvu . Nový dodavatel vše zařídí a zdarma.

   Nový dodavatel napřed pošle rozpis záloh a to až bude jasné, že bude odběrné místo přepojeno. 

  Pokud má rodina uzavřenou smlouvu na určito ( se závazkem) tak:

  někteří dodavatelé umožňují ukončit smlouvu na základě vyplnění jejich formuláře, ale musíte přiložit odpovídající doklad. Tím původnímu zákazníkovi smlouva končí a Vy si můžete najít jiného dodavatele, pozor, smlouvu s ním musíte uzavřít do 18. dnů před přepojením.

  Pokud to původní dodavatel neumožňuje (Bohemia Energy), přepište odběrné místo na sebe, počkejte na zvýšení ceny a odstupte od smlouvy  a najděte si nového dodavatele. 

  Nemusíte se bát , že budete platit dvaktrát. Nový dodavatel zašle rozpis záloh, až bude jasné, že odběrné místo získal. Bez energií byste byli, kdyby jste ukončili smlouvu a nevybrali byste si nového dodavatele.

  Jenda

  informace o odstoupení jsou na:

  http://www.energy.php5.cz

  Někteří dodavatelé s smlouvami se závazkem umožnjují napsat žádost o ukončení smlouvy, ale  musíte přiložit odpovídající doklad. Někteří to vůbec neumožňují a mají za to sankce (Bohemia Energy). Pak budou muset původní majitelé odstoupit pro nesouhlas se zvýšením ceny (oznámení dostanou písemně) a Vy pak si budete moci uzavřít smlouvu s kýmkoliv. 

  Všichni dodavatelé ale umožní přepsat smlouvu na jiného zákazníka.

  Bez energií byste byli, když byste včas neuzavřeli smlouvu s novým dodavatelem to by Vám demontovali elektroměr. To moc nepřipadá v úvahu.

 • #1271 Odpověď

  Petra

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak postupovat u změny dodavatele elektřiny i plynu v následujícím případě? Přestěhovali jsme se do domu, ale doposud jsme nepřehlásili energie z původního majitele (v rámci rodiny) na nás. Takže chceme se přehlásit a zároveň vyměnit stávající dodavatele za nové.

  Jaký prosím doporučujete postup? Abychom se neocitli bez energií a naopak abychom neplatili zbytečně dvakrát faktury?

  Moc děkuji.

   

Odpovědět: Převod majitele + změna dodavatele

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">