• Autor
  Příspěvky
 • #122453 Odpověď

  Aleš

  Po avízu kolegy jsem se letos také přihlásil k Bohemia Energy. On s nimi už absolvoval předchozí dva roky a tvrdil mi, že z jejich strany je vše OK. Prý se vůbec nemusím bát toho sejčkování. Cenu nastavili dobrou a průběh převodu klidný.

  • #122462 Odpověď

   Dalibor S.

   Heleďte váš kolega má recht, já mám smlouvy ze dvou odběrných míst už několikátým rokem u Bohemia Energy a jsem s nimi spokojen, to kolem mi přijde jako zbytečně nafouknutá bublina.

 • #122440 Odpověď

  Pavel R.

  Ja mam podobnou zkusenost naopak s centropolem. Jsem z Prahy a prisli za mnou s tim, ze jsou od Prazsky energeticky a ze mi potrebujou zkontrolovat elektromer, ze jde jen o pravidelnou kontrolu a ze slyseli, ze v mem okoli jsou nejake nahlasene problemy. Pustil jsem je dovnitr, byl jsem zvedavej, co budou povidat. Delali mi nejaky vypocty, kalkulace, bla bla a nakonec, ze mi muzou nabidnout lepsi produkt, ze vsechno zustava a uz to jelo. Rekl jsem, ze bych si o tom nejdriv neco rad precetl a v hlavicce smlouvy byl Centropol, tak jsem s diky odmitnul a hnal jsem je ven. Pak jsem si na neferovy jednani prodejce stezoval pres centralu.
  Jinak ja bohemia energy mam a oslovil jsem je pred tremi lety sam. Stehoval jsem se a hledal jsem nejvyhodnejsiho dodavatele, ktery mi zvladne produkt prizpusobit na miru a budu mit dlouhodobe solidni ceny. Oslovil jsem tehdy vic spolecnosti, sam jsem si domluvil, aby obchodnik dorazil a nekolik materialu od ruznych spolecnosti jsem si nejprv prostudoval a pak jsme zpetne kontaktoval bohemku pres infolinku a odsouhlasil si s nimi smlouvu. Mam smlouvu na dobu neurcitou, ale zatim jsem nemel duvod odejit a stale zustavam. Jsem spokojenej, jednani bylo za me v pohode a ceny se mi furt jeste nezvysily. Ale chapu ze ten podomni prodej je celej zacarovanej, nenecham si veset buliky na nos, ale chci slyset vsechno na rovinu a taky jim to tak podam. Coz teda prave u tohohle dodavatele bylo v mem pripade ok a tak jsem podepsal.

 • #122433 Odpověď

  Martin

  takže mi došla trpělivost s celou skupinou Bohemia Energy a proto sdílím pro mě netradičně svou negativní zkušenost. Teď u mě zazvonil jejich „mladík“ a začal mi povídat nějakou pohádku o tom, že je od dodavatele elektřiny a že musí zkontrolovat z mého účtu zda se mě týká nějaká změna. Celé to působilo jako že je od mého dodavatele a že mi jde jen něco zkontrolovat. Když jsem mu řekl, že nemám s Bohemia Energy nic společného, tak se snažil zachránit situaci, tím, že to nevadí, že jsou dodavatelé elektřiny do distribuce ČEZu a že potřebuje zkontrolovat …. dále jsem ho již nepustil, a zeptal se proč mi neřekne narovinu, že je obchodník s energiemi a chce mi nabídnout lepší energie. Odpovědí by bylo, že by to pak byl nedovolený podomní prodej. Zeptal jsem se ho zda ho školí na to aby to působilo jinak než to ve skutečnosti je, načež mi odpověděl, že ano. No, je to má druhá zkušenost s touto skupinou, moji mamince takto vnutili (dceřinka Comfort Energy) „výhodnout“ smlouvu s dárkem – žárovkami a se sankcí tuším 16t. za plyn a el. se zanedbatelnou úsporou s tím, že bude stále na ČEZu a že jsou jen jejich nová organizace (toto nemohu doložit, prodávám jen jak jsem nakoupil od starého člověka, který se samozřejme v energiích neorientuje, takže si snadno zamenil distribuci s obchodníkem, resp. spíše se domnívám, že byl obchodník opět jako dnes patřičně zaškolen aby zmátl neznalého zákazníka). Takže za mě závěr: nemám rád lži, podvodníky a parchanty kteří matou zákazníky a tato společnost z mého pohledu toto vše provádí, tj. i kdyby byla jejich elektřina levnější, tak k nim nikdy nepůjdu. Mám rád férové jednání a né matení zákazníka. Oni spoléhají, že zákazníka uloví, pod sankcemi u nich již dlouhodobě zůstane (automatická prolongace smlouvy) a postupně mu zvýší neférově ceny, což se u maminky stalo letos v létě, tj. cca po několika měsících od podpisu smlouvy na 2 roky. Neférové a nemorální (možná by se dalo říci i podvodné) je už to, že s někým podepíši smlouvu na 2 roky s extrémně vysokou – neodpovídající sankcí, tj. měl bych jako dodavatel nakoupit el. na 2 roky a mít tím fixovanou cenu k zákazníkovi a né po několika měsících cenu zvyšovat, navíc v době prázdnin, kdy zákazníka dostanu do časové tísně na reakci (chytře zvolena doba dovolených), kdy mohu na věc reagovat a nesouhlasit, resp. smlouvu vypovědět. Obchodně je to asi velmi úspěšné, velké % lidí si toto ani neuvědomí a nebude reagovat, konec konců máme jiné starosti a ten obchodník říkal že se v zásadě nic nemění, jen budu mít levnější energii. takže tak, snad to někomu pomůže

 • #122422 Odpověď

  Jindřich

  Zdravím, také tu přidám svoji zkušenost. Jako laik už se nějakou dobu energiemi zabývám, docela mě to chytlo, takže si doma svoje energie hlídám a pravidelně kontroluji. Pominuli možnost energetických kalkulaček, tak si doma srovnávám různé společnosti od svého dodavatele Bohemia Energy až přes konkurenci velkých dominantních firem. Ty jsem měl v minulosti možnost vyzkoušet a jsem přesvědčen, že s největší pravděpodobností u nich setrvám, ale už jen jako u distributora, nikoliv dodavatele, protože vzhledem k cenovému napětí na trhu a k situaci, která momentálně přetrvává, pro mě není možné akceptovat jejich ceny. U Bohemia Energy jsem ihned po prvním vyúčtování zjistil, že jsou o několik procent levnější. S jejich přístupem a komunikačním portálem jsem naprosto spokojen, mně osobně se nikdy nevnucovali a neotravovali mě. Po domluvě mi faktury zasílají v elektronické podobě zdarma, přeplatky mi lítají rovnou na účet, s poštovní poukázkou už bych snad neuměl ani manipulovat. Kdo nechce, aby mu chodily vysoké přeplatky, tak doporučuji propočítat a snížit měsíční zálohy, malý nedoplatek nikdy nikoho nezabil. Z počátku u mě byla malá nedůvěra, ale vlastní dobrá zkušenost má větší sílu a přebila jí.

 • #122409 Odpověď

  David

  Za sebe firmu z vlastních zkušeností můžu doporučit, letos jsem si u nich domluvil změnu tarifu vzhledem k tomu jak se trh hrůzně vyvíjí a domluvili jsme se na tarifu a ceníku Plus, kde jsou pro toto období ceny asi nejlepší možné, na které se vůbec můžu dostat.

 • #122399 Odpověď

  Otakar

  Co se mě týče, do Bohemia energy bych už nešel. Dva měsíce před vypršením smlouvy jsem byl nucen z důvodu stěhování smlouvu vypovědět a milá Bohemka mi napařila sankci 6000 za el. a 6000 za plyn. Tedy daleko víc, než kolik bych zaplatil za ty dva měsíce na zálohách. Sice drahá zkušenost, ale aspoň už vím, že to jsou zloději a podvodníci, se kterýma se již nikdy nezapletu a když někdy s okolím řeším dodavatele energií, každého před touto bandou varuji

 • #122395 Odpověď

  Rudolf Štěpánek

  Bohemia Energy nám za minulou sezónu poslala na účet přeplatek, což je samozřejmě v pořádku, chtěl bych se ale zeptat, zda někomu nyní firma navyšovala zálohy s ohledem na budoucí zdražování. Děkuji

 • #122362 Odpověď

  Honza Švaněk

  Od Bohemia energy jsem si vybral elektřinu, protože doma topím přímotopy, za dobu dvou let už si mi myslím, že mám u nich určitou jistotu a vím co a jak. Vzhledem k vyššímu odběru musím uznat, že tarif který mi navrhli sedí perfektně a i s tímto topením jsem schopný o cosi ušetřit. 

 • #122333 Odpověď

  Petr

  Utekl jsem k Bohemia energy, původní dodavatel mě furt přesvědčoval ať nic neměním, ale levnější nabídku mi nenabídli a od Bohemia energy mi jí navrhli hned. Ušetřil jsem tu už víc než za ty roky jinde.

 • #122264 Odpověď

  Zdeněk Mach

  Dám sem recenzi i za sebe, s Bohemia Energy mám zkušenosti 5. rokem tedy od roku 2013, takže pár zkušeností jsem s nimi již za tu řádku let načerpal. Takže osobně moc nechápu, ty negativní komentáře, ale jasně každá firma má i nespokojených ,ale nemyslím si, že bych jich měla Bohemia Energy tolik když má, co jsem někde četl, snad už přes 1 milion zákazníků, určitě nebude 1 milion nespokojených to by se totiž všichni sebrali a šli by za lepším. Takže na té firmě asi něco bude dobrého když je u ní tolik lidí, jak jsem psal výše, sám jsem u nich od roku 2013 a jestli se za těch 5 let vyskytl jeden nebo dva přešlapy kecal bych. Je to klasický dodavatel, ne firma s kterou bych si vypisoval na zákaznické podpoře, takže jestli jsem s nimi za tu dobu komunikoval 2 nebo 3x bylo by to pro mě i moc. Fakt, nemám si u nich na co stěžovat, když člověk platí vše zavčasu, nemešká tak potom nejsou upomínky i problémy, které pak většinou lidé rádi shazují na firmu že je to jejich chyba. Vždycky říkám, že prvotně se má začít u sebe.
  Zakončím to tím, že Bohemia Energy jako dodavatele schvaluji, sám ho mám vyzkoušeného, ušetřil jsem s nimi nemalé peníze, takže vím o čem mluvím. Přeji hezký zbytek dne.

 • #122233 Odpověď

  Karel

  Nejdřív mi Bohemka nabízela smlouva na dobu určitou, ale jakmile jsem řekl, že beru smlouvu jen na neurčito, tak mi i takovou smlouvu nabídli. Když člověk něco chce musí si o to říct. A finančně je to pro mě teď dobrý.

 • #122189 Odpověď

  Robert

  Mně se hrozně líbí, jak se všude píše o skrytých vadách, ale že by lidi uznali, že sami u dělali první chybu a pustili si někoho cizího do baráku to ne. V tomto vidím největší vadu všeho, je to v podstatě počátek všeho. Přitom dodavatele každý může jednoduše změnit sám. Ideálně přes internetovou kalkulačku, která nikomu nenadržuje a ukazuje pravdivou nabídku trhu. Aktuálně třeba mohu potvrdit, že když jsem se na jednu díval, tak Bohemia energy je nyní nejlevnější firmou na trhu, ten tarif je dokonce možný mít bez uvázání na určité období, takže podle mě super.

 • #122152 Odpověď

  Marta Gregorová

  Bohemia Energy je podvodná společnost, jejíž byznys je založen na klamání zákazníka. Její zaměstnanci se navíc vydávají za zaměstnance jiných energetických společností. A přes ujištění, že se nic nemění, tak vám podvodem ukončí smlouvu u vašeho dodavatele a přetáhnou vás posléze k Bohemia Energy. Naštěstí jsem stačila včas od její podvodné smlouvy včas odstoupit. Spolupráci se společností Bohemia Energy rozhodně nedoporučuji.

 • #121046 Odpověď

  Zuzana

  Pracuji v jedné energetické firmě a BEE je podlé mého názoru asi nejhorší společnost, kterou si můžete vybrat energie mají dosti nadsazené a jednání s klienty při přechodu k jinému dodavateli hrozné.
  Je několik případů kdy lidé přecházející k jiné společnosti od BEE se díky BEE dostanou do černého odběru jelikož BEE nemá podepsaný tzv. Etický kodex kde má povinnost ohlásit novému dodavateli respektive hlavně svému klientovi do jakého data bude dodávat energii. Toto datuv však BEE úmyslně zadržuje aby klienti u BEE byli stále vedeni a samozřejmě nový dodavatel celý proces přechodu nemůže uskutečnit jelikož neví kdy se může připojit a za dřívější připojení samozřejmě hrozí pokutou. V tomto případě radíme klientům aby volali na BEE a tzv AV (datum do kdy BEE dodává energii) si zjistilli v tu chvíli BEE mlží klientovi říkají „já to tady nevidím a různě se vymlouvají.
  Někdy se i stává že BEE neinformuje o tom do kdy dodává a klientovi pak od distributora příjde tzv. Výzva k narovnání bezesmluvního vztahu …jedná se o to že díky BEE spadne do černého odběru.
  Takže shrnuto BEE rozhodně ne a to nemluvím o jejich obchodních zástupcích a o „darovaných žárovkách“, které při odchodu musíte tučně zaplatit za 6000Kč

  Pamatujte na to že máte vždy od podpisu smlouvy 14 dní na odstoupení a pokud již tuto dobu propásnete máte 15dní nárok na odstoupení od připojení!!!!
  Pokud jsou tyto stránky objektivní tento email zde zůstane pokud nejsou objektivní administrátor je jistě smaže.
  Přeji hodně štěstí při výběru dodavatele 🙂

Odpovědět: Recenze Bohemia Energy

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">