• Autor
  Příspěvky
  • #144327 Odpovědět

   Honza Böhm
   Host (Guest)

   Něco přes půl roku od nich máme plyn a elektřinu, původně jsme na baráku nezačínali u nich, ale když jsme zjistili naše odběry, tak jsme si nechali udělat nový kalkulace a porovnání a přešli k nim zvlášť potom, co jsme doma zapojili ještě saunu a spotřeba se nám zvýšila. Když si to dám dohromady, tak jsem za ty nový zálohy rád.

  • #142788 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Elektrinu na sviceni se mi u nich podarilo fixovat za dobrou cenu.

  • #138894 Odpovědět

   Jar.Tonek
   Host (Guest)

   Asi to možná bylo nad rámec jejích schopností, ale nepřišlo mi, že bych měl nestandardní požadavky, pouze jsem chtěl zajistit najednou víc smluv pro několik bytových jednotek. Po telefonu jsem to vzdal a komplet to nakonec vyřešil u nich na pobočce v Praze, ani na internetu se mi to nechtělo vyťukávat, takže jsem to zajel vyřídit osobně a zaměstnankyně to se mnou celý prošla a vytvořila mi pro všechny odběrný místa nový smlouvy bez nějakého problému.

  • #136717 Odpovědět

   František
   Host (Guest)

   Akorát řeším jejich telefonickou nabídku, zvažuju jí, protože jdou ceny dolů a můj dodavatel bez reakce. Tady že se nemusím fixovat a ani podepisovat smlouvu na dobu určitou protože mají i variantu na neurčito. V domě topím plynem a zbytek je na elektřinu, tak by to pro mě mělo i výhodu třeba u toho plynu, když mám vyšší spotřebu.

  • #135459 Odpovědět

   Marek Pácalt
   Host (Guest)

   Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena. A další body ve VOP !!! Sankce za ukončení/odejití od spol. BE atd.

  • #135456 Odpovědět

   Marek Pácalt
   Host (Guest)

   Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena.

  • #134670 Odpovědět

   H.Blažek
   Host (Guest)

   Dva roky nazpátek jsem Bohemia energy objevil přes kalkulačku Tzb, která mi stále pomáhá kontrolovat ceny a vždycky jsem tak schopný si u firmy domluvit lepší cenu. Komunikace je s nimi pro mě dobrá a naučil jsem se pracovat i s jejich samoobslužným webem, tak abych se nemusel zdržovat telefonáty.

  • #129476 Odpovědět

   Honza Jánský
   Host (Guest)

   Cena teďka celkem přeje, i když jsem zvažoval i další varianty, tak jsem nakonec skončil na tarifu se spotovou cenou a smlouvou na neurčito. U Bohemie to teď vychází levněji, než když jsem změnu řešil někdy před rokem.

   • #132827 Odpovědět

    Klimesh
    Host (Guest)

    Taky mě to už před časem zlákalo vyzkoušet, sice mě zrazovali, že to pro mě nebude mít smysl, že to udělá v ceně jen drobný rozdíl, ale toho názoru fakt nejsem. Podle tržní ceny mě to stojí skoro o 2000,- méně. To je pro mě rozdíl dostatečný.

  • #128973 Odpovědět

   Zeman Pavel
   Host (Guest)

   Vycházejí levněji, přešli jsme od konkurence, kde jsme byli nevýhodně vázáni tři roky, tady to máme teď na dobu neurčitou, takže se můžeme zařídit podle sebe jak nás budou nadále vycházet.

  • #127344 Odpovědět

   Mirek
   Host (Guest)

   Plyn u nich máme levnější a elektřina se chystá k převodu, takže doufám, že i sjednocení něco hodí.

  • #124943 Odpovědět

   Jakub Kl.
   Host (Guest)

   Mně osobně nepřijdou špatní, mám s nimi teďka nově sjednanou smlouvu na dva roky, kdy mám cenu zafixovanou. Všechno jsem to s nimi sjednal na základě jejich telefonátu a podle mě mi tu ušetří celkem příjemný peníze.

  • #123396 Odpovědět

   Michal Čoček
   Host (Guest)

   Nutně potřebné věci vyřídím přes online portál a cenu, kterou mám domluvenou na příští rok, mi jinde nebyli schopní nabídnout a přiblížili se jí jen zdaleka. Spokojenost..!

   • #123750 Odpovědět

    Jirka
    Host (Guest)

    No mě v kalkulačce vycházejí stále jako nejlevnější dodavatel, tak snad vydrží ještě do ledna.

    • #124147 Odpovědět

     Milan
     Host (Guest)

     Nevidím důvod proč by se tam neměli udržet, ceníky podle mě na nový rok nejsou tak špatné.

  • #123341 Odpovědět

   Antonín
   Host (Guest)

   Od Bohemia Energy jsem již akceptoval dvě tarifové nabídky. Líbí se mi, že když jedna skončí, tak nejsem nucen firmu vyměnit, ale mám tu možnost přejít na jiný dokonce lepší tarif. 

  • #123281 Odpovědět

   Karlos
   Host (Guest)

   My jsme od nich dostali lepší nabídku než jsme dostali neveřejnou nabídku od původního dodavatele, tak jsem se s Bohemkou domluvil na smlouvě.

   • #123493 Odpovědět

    Víťa Štefan
    Host (Guest)

    Tak to se mi ještě nikdy nestalo, aby neveřejná nabídka nepřebila ceníky, co jsou normálně k dostání na trhu. Vždycky jsem byl na tom, že jsou nastavený tak, aby byly konkurenčně schopný přebít tu nejlevnější nabídku co je. Vždyť přece konkurence tlačí cenu dolů. No já jsem přišel na to, že dneska je to nejlepší mít podle burzy, protože ty ceny jsou furt aktuální a obchodník mi je neovlivní 🙂

  • #123082 Odpovědět

   Petr Izák
   Host (Guest)

   Musím u nich vyzdvihnout hlavně to chování, celkově co jsem se s nimi bavil na jaké ceny mohu dosáhnout při svém odběru, kdy nás je doma 5, tak ke mně přistupovali slušně s otevřenými možnostmi, kdy mě nikam netlačili a výběr nechali čistě na mě. A to musím říct, že mi vyhovuje.

  • #123037 Odpovědět

   Ramda
   Host (Guest)

   Dlouholetá spokojenost s jejich službami.

   • #123325 Odpovědět

    Ivan
    Host (Guest)

    to já se u nich moc dlouho neohřál, otřesný přístup i podmínky, byl jsem nucen přejít za lepším, konkrétně k Armexu

  • #122979 Odpovědět

   Jiří Svatoš
   Host (Guest)

   My jsme k Bohemia Energy přešli letos na jaře a můžu říct, že zatím jsou OK. Nejvíc jsem zvědavej, jaká bude ta úspora, hodně jsme to před změnou dodavatele řešili a když jsem nám Bohemia Energy objevila v porovnávači s nejvyšší úsporou, tak jsme to vzali. Původně jsme chtěli řešit jen plyn, ale přešli jsme nakonec i s elektřinou, abychom to měli pohromadě.

  • #122951 Odpovědět

   Radim
   Host (Guest)

   Dobrý den, zdravím, zdá se mi, že nám u nich veškerý věci zatím fungují v pořádku, zvládl jsem si převést elektřinu i plyn. Smlouvu mám tu volnou, tak je teď budu dá se říci testovat.

  • #122379 Odpovědět

   Alois
   Host (Guest)

   Firmu mi nám doporučila dcera, zálohy máme u nich nižší a ještě nám vrací.

  • #122823 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   S Bohemia Energy mám zatím výbornou zkušenost, zkoušel jsem v minulosti již několik dodavatelů, ale zatím tady se mi ukázalo, že změna měla opravdu smysl a pomohli mi docílit slušné úspory. Změnu zvládli bez problémů, takže za sebe mohu určitě doporučit.

  • #122796 Odpovědět

   Vladan
   Host (Guest)

   Sleva kterou mi nabídli u bohemky, byla tím důvodem, proč jsem po letech odešel od distributora elektřiny. Dost dlouho jsem s nimi měl trpělivost, když ke mně přišla tahle nabídka, tak jsem toho využil. Sám bych asi nic jinýho nehledal, tak jsem to od nich vzal. Cena mi přijde dobrá, mám elektřinu i k topení, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít líp. Za poslední rok jsem s nimi zatím spokojený.

   • #122811 Odpovědět

    Alois HORA
    Host (Guest)

    Rozumím vaší potřebě změny, u nás to taky sehrálo velkou roli. My jsme to k Bohemia energy už dali před lety, protože topíme přes přímotopy a oni měli nejlepší tarif, ten už teďka nemáme protože skončil, ale zas nám dali možnost přejít na nějaký novější a výhodnější, tak  jsme toho využili, abychom nemuseli měnit a zas jsme měli o něco příjemnější platby. Není to u nich vůbec marný.

  • #122787 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   S Bohemia Energy jsem spokojený …už 3 roky, nemáme u nich doplatky a v domě jsou rozdíly znát.

   • #123326 Odpovědět

    Ivan
    Host (Guest)

    to já šel před rokem za lepšími podmínkami, a to k Armexu jak s plynem tak elektřinou a spokojenost

  • #122779 Odpovědět

   Šípl
   Host (Guest)

   Po dobu trvání smlouvy u nich mám domluvenou dost slušnou cenu, po roce se pak budu zase moct rozmyslet jak dál. Hold výhoda bez datové smlouvy.

  • #122760 Odpovědět

   Katka
   Host (Guest)

   Jsem ráda, že mám doma ověřenou firmu, letos se mi to opět potvrdilo, i vzhledem k tomu, že se u nich mění cena, tak mi to dali včas vědět, abych se pode toho mohla zařídit. Jak nevím jak jinde, ale tohle je pro mě hodně důležitý, abych byla o těchto pohybech informovaná.

  • #122710 Odpovědět

   Andrej
   Host (Guest)

   Původně jsem si myslel, že změna dodavatele k ničemu nepovede, ale nakonec jsem dostal možnost vzít daleko výhodnější řadu, pod kterou je možné výhodně odebírat jak elektřinu tak i plyn. Jde  to i samostatně, ale když už jsem se do procesu vrhli, tak jsem si to nechali zařídit u obou komodit najednou. Ono nám to tak mezi řečí bylo ve výsledku i ze strany Bohemia Energy doporučeno. Ale nic proti tomu, ukázalo se to jako dobré řešení.

  • #122685 Odpovědět

   Zbyněk Fajks
   Host (Guest)

   Bez omáčky rovnou k věci, s Bohemia energy jsem spokojen, předcházelo tomu dlouhý hledání a porovnávání, ale v číslech mi vyšli jednoznačně nejlíp. Bojoval jsem trochu s časem, ale klaplo mi to jak jsem potřeboval a u firmy to klape dobře.

  • #122648 Odpovědět

   Dagmar
   Host (Guest)

   Dneska mne navštívili „zástupci“ ČEZu (takto se představili v telefonním hovoru), z nichž se vyklubali prodejci produktů Bohemia Energie. Absolutně nevhodné chování po tom, co jsem odmítla změnit stávající smlouvu. Chtěla jsem si nejdříve v klidu prostudovat tarify, podmínky atd. a pán začal být velice agresivní a ukončil to tím, že jsem mu stejně nesympatická a stejně by mi žádný tarif neprodal a dost vzteklý odešel bez rozloučení. Jeho jméno jsem si bohužel nezapamatovala, vizitku mi nedal, zřejmě velice dobře věděl proč. Pardon, ale bylo to totální morální hovado. Varuji všechny!

   • #122663 Odpovědět

    Aneta J.
    Host (Guest)

    Obezřetnosti určitě není nikdo dost, to vám schvaluji, ale s tím zástupcem je hold na koho natrefíte, já jsem jednu dobu bydlela u mamky, když jí nebylo dobře a zrovna k ní taky přišel jeden takový pán s kravatou v doprovodu slečny, ta se prý tenkrát zaučovala, takže se spíš držela v pozadí. Nicméně výstup pána byl natolik přesvědčivý, že jsem ráda, že jsem u toho byla, protože být u toho akorát moje máma, tak ta by z toho určitě nic nepobrala. Chováním se tedy úplně rozcházel s tím vaším, ne že by hovořil úplně distingovaně, ale věci měly hlavu a patu. Máma bere důchod, není to nic extra, ale špatný ho také nemá, a když mi říkal nabídku, tak jsem si říkala, že by se jí k tomu hodilo něco ušetřit z energií i když jak bydlí sama, tak moc nevydá, ale co kdyby, že. Trochu jsem ho potrápila tím, že jsem si všechno chtěla přečíst, než bych mámu nechala něco podepsat a pak si to vyčítala. Je fakt že trochu bručel, ale nechal mi čas. Nic co by mě vyloženě zaráželo jsem tam nenačetla tak jsem to nechala mámu podepsat. Výsledek byl takový, že co jsem byla doma, tak mámě přišlo několik dopisů o průběhu, jak se změna vyvíjí a pak asi 14 před zahájením rozpis záloh, které se rovnaly těm původním. Takže abych to ukončila tak jde o člověka na kterého narazíte, vždycky stačí říct díky nemám zájem a zavřít dveře když nechcete. 😉 Přeji vám hezký den

  • #122642 Odpovědět

   Vratislav Pácal
   Host (Guest)

   Jsem jejich odběratelem již delší dobu, s každou novou sezónou jsou se mnou ochotní jedna o nové ceně na další období, proto s nimi stále setrvávám. Cenu mám proto již několikátou sezónu po sobě lepší, než kdybych zůstal u standardních dodavatelů.

  • #122589 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   K Bohemia Energy jsem přecházel před jedním rokem a nedávno jsem obdržel vyúčtování. Zálohy jsem platil stejné jako u předchozího tradičního dodavatele a teď jsem dobíral skoro 3 500 korun. (Byt elektřina + plyn). Komunikace je na jedničku a vážím si podpory. Co mě opravdu zarazilo je to, že mi od Čezu (od kterého jsem přecházel) volali, že Bohemka jsou podvodníci a to mi přijde jako neformální jednání. K Čezu nikdy! Zatím mám v plánu si Bohemku nechat a uvidíme za rok, kdy mi skončí smlouva, ale to co Čez předvedl, tak se rozhodně nevrátím,. Doporučuji také alternativní dodavatele (ušetřit se opravdu dá)

   • #122591 Odpovědět

    Ondřej
    Host (Guest)

    Njn, tak to se dá očekávat, že kolem sebe budou plivat, když od nich chcete odejít. Zažili jsme něco podobného, vzhledem k tomu že jsme byli dlouholetými zákazníky a slevu dokázali nabídnou až při zjištěném odchodu, tak jsme jí striktně odmítli a vzali slevu tady. My teda máme akorát elektriku, ale rozdíl u nás vylezl taky do řádů tisíců, nebylo to jen pár ušmudlaných kaček. To když pak vidíte to vyúčtování, tak si řeknete, že ta změna smysl měla.

  • #122556 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   Setkal jsem se u nich s fajn jednáním, řešil jsem u nich před Vánoci jak budou letos odečty a jestli je třeba udělat i jeden průběžný kvůli změně produktový řady, bylo mi z jejich strany doporučeno že ano. Řekli mi i co a jak udělat a odkázali mě pak i na stránky, kde to bylo znovu vysvětlený. Jsem rád, že na telefonu neodbyli.

   • #122573 Odpovědět

    Jan Štefek
    Host (Guest)

    Ono je ho dobrý dělat i průběžně, ne jen při změně tarifový řady, zadání je zadarmo, tak je jedno jestli jim tam pošlete jeden odečet za rok nebo za každý měsíc. Je to dobrá prevence a v číslech vám to aspoň bude sedět. Už jen kvůli tomu pro mě třeba mělo smysl si zřídit u nich online kancelář, protože jim to tam hážu za každý a ještě jsem neměl s vyúčtováním reklamaci, všechno přesně sedělo. Za mě konečně věc co má opravdu dobrý smysl.

  • #122530 Odpovědět

   Miroslav Švarc
   Host (Guest)

   Zdravím, u Bohemia energy jsem od roku 2017 a dostat se k nim mi pomohla služba ušetřeno. Hledal jsem jinou firmu, protože jsem byl nespokojený s tím co platím a byl jsem si vědom toho, že bych za to samé mohl platit i míň. K ušetřenu jsem se dostal přes internet a kde mi vyběhli v jedné reklamě a vzhledem k tomu, že jsem nevěděl ke komu se přihlásit, tak jsem využil jejich služeb. S Bohemia energy jsem zatím spokojen, zatím je mám rok a ještě mi zbývá jeden, ale vzhledem k tomu, že podmínky mám domluvené slušné, tak bych se nedivil, kdybych u nich odběr před ukončením smlouvy ještě prodloužil, ale nebudu předbíhat zatím.

  • #122511 Odpovědět

   Kaňák František
   Host (Guest)

   Okolnosti kolem zvyšování cen mě dohnaly k tomu abych si udělal porovnání a poohlédl se po jiné firmě. Taky jsem o tom zavolal firmě jaký mám záměry a ty se toho teda hned chytli a k mému údivu začali jednat. Přišli s alternativou, že jsem si změnu dodavatele nakonec rozmyslel. Dostal jsem návrh na přestup na tarif Klasik, kde mi říkali něco o měsíci zdarma, no prostě je na tom líp než ten původní tarif. Takže pokud jednodušší řešení, tak si zavolejte svojí firmě, jestli taky něco nemají za náhradu. Jsem rád, že jsem se nakonec nemusel babrat s jinou firmou.

   • #122633 Odpovědět

    Vilda
    Host (Guest)

    Jak píšeš, dnešní doba už přináší úplně něco jiného.. Klade důraz na věci, které se před deseti lety vůbec neřešily. Dneska tím jak se zvedla konkurence a jak se ceny neustále mění, tak je od člověka pomalu vyžadování, aby se o svoje energie staral.  Já se starám asi tím způsobem, že mám danou upomínku na blížící se konec smlouvy, zkouknu ceny a buďsi dodavateli zavolám a nebo pokračuji dále. Zatím jsem s Bohemií neměl problém se domluvit.

  • #122481 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Není alternativa jako alternativa, potom co jsem už před šesti lety odešel od distributorů, jsem vystřídal dva alternativce a že by to bylo prašť jako uhoď to se říct nedá. Jedna firma mě zklamala tím co naslibovala a v průběhu to změnila bez jediné informace a teď mám čerstvě pár měsíců bohemii energy a k tý jsem přešel v období, kdy se zas má plošně zdražovat, tak z toho také nejsem dvakrát nadšen, ale vyšli mi levněji, tak tomu dám šanci, mám smlouvu ne dobu neomezenou, tak je případně kdykoliv můžu vystřídat, vybírat je stále z čeho.

   • #122486 Odpovědět

    Milan Doleček
    Host (Guest)

    Jsem dlouholetý zákazník 10+ (roků) bohemia energy, březen 2018 jsem prodlužoval smlouvu o 24 měsíců na produktovou řadu jubileum, trošku se zapoměli zmínit že se smlouva týká jen produktu a že si upraví cenu kdy se jim zlíbí a po půl roce mi napsali že se mi produkt zdražuje o 60% za kw což beru jako podvod to jsme nefixovali cenu ale produkt který dnes stojí korunu a zítra dvě. Jsou to lháři a ztratil jsem v nich důvěru.

  • #122453 Odpovědět

   Aleš
   Host (Guest)

   Po avízu kolegy jsem se letos také přihlásil k Bohemia Energy. On s nimi už absolvoval předchozí dva roky a tvrdil mi, že z jejich strany je vše OK. Prý se vůbec nemusím bát toho sejčkování. Cenu nastavili dobrou a průběh převodu klidný.

   • #122462 Odpovědět

    Dalibor S.
    Host (Guest)

    Heleďte váš kolega má recht, já mám smlouvy ze dvou odběrných míst už několikátým rokem u Bohemia Energy a jsem s nimi spokojen, to kolem mi přijde jako zbytečně nafouknutá bublina.

  • #122440 Odpovědět

   Pavel R.
   Host (Guest)

   Ja mam podobnou zkusenost naopak s centropolem. Jsem z Prahy a prisli za mnou s tim, ze jsou od Prazsky energeticky a ze mi potrebujou zkontrolovat elektromer, ze jde jen o pravidelnou kontrolu a ze slyseli, ze v mem okoli jsou nejake nahlasene problemy. Pustil jsem je dovnitr, byl jsem zvedavej, co budou povidat. Delali mi nejaky vypocty, kalkulace, bla bla a nakonec, ze mi muzou nabidnout lepsi produkt, ze vsechno zustava a uz to jelo. Rekl jsem, ze bych si o tom nejdriv neco rad precetl a v hlavicce smlouvy byl Centropol, tak jsem s diky odmitnul a hnal jsem je ven. Pak jsem si na neferovy jednani prodejce stezoval pres centralu.
   Jinak ja bohemia energy mam a oslovil jsem je pred tremi lety sam. Stehoval jsem se a hledal jsem nejvyhodnejsiho dodavatele, ktery mi zvladne produkt prizpusobit na miru a budu mit dlouhodobe solidni ceny. Oslovil jsem tehdy vic spolecnosti, sam jsem si domluvil, aby obchodnik dorazil a nekolik materialu od ruznych spolecnosti jsem si nejprv prostudoval a pak jsme zpetne kontaktoval bohemku pres infolinku a odsouhlasil si s nimi smlouvu. Mam smlouvu na dobu neurcitou, ale zatim jsem nemel duvod odejit a stale zustavam. Jsem spokojenej, jednani bylo za me v pohode a ceny se mi furt jeste nezvysily. Ale chapu ze ten podomni prodej je celej zacarovanej, nenecham si veset buliky na nos, ale chci slyset vsechno na rovinu a taky jim to tak podam. Coz teda prave u tohohle dodavatele bylo v mem pripade ok a tak jsem podepsal.

  • #122433 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   takže mi došla trpělivost s celou skupinou Bohemia Energy a proto sdílím pro mě netradičně svou negativní zkušenost. Teď u mě zazvonil jejich „mladík“ a začal mi povídat nějakou pohádku o tom, že je od dodavatele elektřiny a že musí zkontrolovat z mého účtu zda se mě týká nějaká změna. Celé to působilo jako že je od mého dodavatele a že mi jde jen něco zkontrolovat. Když jsem mu řekl, že nemám s Bohemia Energy nic společného, tak se snažil zachránit situaci, tím, že to nevadí, že jsou dodavatelé elektřiny do distribuce ČEZu a že potřebuje zkontrolovat …. dále jsem ho již nepustil, a zeptal se proč mi neřekne narovinu, že je obchodník s energiemi a chce mi nabídnout lepší energie. Odpovědí by bylo, že by to pak byl nedovolený podomní prodej. Zeptal jsem se ho zda ho školí na to aby to působilo jinak než to ve skutečnosti je, načež mi odpověděl, že ano. No, je to má druhá zkušenost s touto skupinou, moji mamince takto vnutili (dceřinka Comfort Energy) „výhodnout“ smlouvu s dárkem – žárovkami a se sankcí tuším 16t. za plyn a el. se zanedbatelnou úsporou s tím, že bude stále na ČEZu a že jsou jen jejich nová organizace (toto nemohu doložit, prodávám jen jak jsem nakoupil od starého člověka, který se samozřejme v energiích neorientuje, takže si snadno zamenil distribuci s obchodníkem, resp. spíše se domnívám, že byl obchodník opět jako dnes patřičně zaškolen aby zmátl neznalého zákazníka). Takže za mě závěr: nemám rád lži, podvodníky a parchanty kteří matou zákazníky a tato společnost z mého pohledu toto vše provádí, tj. i kdyby byla jejich elektřina levnější, tak k nim nikdy nepůjdu. Mám rád férové jednání a né matení zákazníka. Oni spoléhají, že zákazníka uloví, pod sankcemi u nich již dlouhodobě zůstane (automatická prolongace smlouvy) a postupně mu zvýší neférově ceny, což se u maminky stalo letos v létě, tj. cca po několika měsících od podpisu smlouvy na 2 roky. Neférové a nemorální (možná by se dalo říci i podvodné) je už to, že s někým podepíši smlouvu na 2 roky s extrémně vysokou – neodpovídající sankcí, tj. měl bych jako dodavatel nakoupit el. na 2 roky a mít tím fixovanou cenu k zákazníkovi a né po několika měsících cenu zvyšovat, navíc v době prázdnin, kdy zákazníka dostanu do časové tísně na reakci (chytře zvolena doba dovolených), kdy mohu na věc reagovat a nesouhlasit, resp. smlouvu vypovědět. Obchodně je to asi velmi úspěšné, velké % lidí si toto ani neuvědomí a nebude reagovat, konec konců máme jiné starosti a ten obchodník říkal že se v zásadě nic nemění, jen budu mít levnější energii. takže tak, snad to někomu pomůže

  • #122422 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Zdravím, také tu přidám svoji zkušenost. Jako laik už se nějakou dobu energiemi zabývám, docela mě to chytlo, takže si doma svoje energie hlídám a pravidelně kontroluji. Pominuli možnost energetických kalkulaček, tak si doma srovnávám různé společnosti od svého dodavatele Bohemia Energy až přes konkurenci velkých dominantních firem. Ty jsem měl v minulosti možnost vyzkoušet a jsem přesvědčen, že s největší pravděpodobností u nich setrvám, ale už jen jako u distributora, nikoliv dodavatele, protože vzhledem k cenovému napětí na trhu a k situaci, která momentálně přetrvává, pro mě není možné akceptovat jejich ceny. U Bohemia Energy jsem ihned po prvním vyúčtování zjistil, že jsou o několik procent levnější. S jejich přístupem a komunikačním portálem jsem naprosto spokojen, mně osobně se nikdy nevnucovali a neotravovali mě. Po domluvě mi faktury zasílají v elektronické podobě zdarma, přeplatky mi lítají rovnou na účet, s poštovní poukázkou už bych snad neuměl ani manipulovat. Kdo nechce, aby mu chodily vysoké přeplatky, tak doporučuji propočítat a snížit měsíční zálohy, malý nedoplatek nikdy nikoho nezabil. Z počátku u mě byla malá nedůvěra, ale vlastní dobrá zkušenost má větší sílu a přebila jí.

  • #122409 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Za sebe firmu z vlastních zkušeností můžu doporučit, letos jsem si u nich domluvil změnu tarifu vzhledem k tomu jak se trh hrůzně vyvíjí a domluvili jsme se na tarifu a ceníku Plus, kde jsou pro toto období ceny asi nejlepší možné, na které se vůbec můžu dostat.

  • #122399 Odpovědět

   Otakar
   Host (Guest)

   Co se mě týče, do Bohemia energy bych už nešel. Dva měsíce před vypršením smlouvy jsem byl nucen z důvodu stěhování smlouvu vypovědět a milá Bohemka mi napařila sankci 6000 za el. a 6000 za plyn. Tedy daleko víc, než kolik bych zaplatil za ty dva měsíce na zálohách. Sice drahá zkušenost, ale aspoň už vím, že to jsou zloději a podvodníci, se kterýma se již nikdy nezapletu a když někdy s okolím řeším dodavatele energií, každého před touto bandou varuji

  • #122395 Odpovědět

   Rudolf Štěpánek
   Host (Guest)

   Bohemia Energy nám za minulou sezónu poslala na účet přeplatek, což je samozřejmě v pořádku, chtěl bych se ale zeptat, zda někomu nyní firma navyšovala zálohy s ohledem na budoucí zdražování. Děkuji

  • #122362 Odpovědět

   Honza Švaněk
   Host (Guest)

   Od Bohemia energy jsem si vybral elektřinu, protože doma topím přímotopy, za dobu dvou let už si mi myslím, že mám u nich určitou jistotu a vím co a jak. Vzhledem k vyššímu odběru musím uznat, že tarif který mi navrhli sedí perfektně a i s tímto topením jsem schopný o cosi ušetřit. 

  • #122333 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Utekl jsem k Bohemia energy, původní dodavatel mě furt přesvědčoval ať nic neměním, ale levnější nabídku mi nenabídli a od Bohemia energy mi jí navrhli hned. Ušetřil jsem tu už víc než za ty roky jinde.

  • #122264 Odpovědět

   Zdeněk Mach
   Host (Guest)

   Dám sem recenzi i za sebe, s Bohemia Energy mám zkušenosti 5. rokem tedy od roku 2013, takže pár zkušeností jsem s nimi již za tu řádku let načerpal. Takže osobně moc nechápu, ty negativní komentáře, ale jasně každá firma má i nespokojených ,ale nemyslím si, že bych jich měla Bohemia Energy tolik když má, co jsem někde četl, snad už přes 1 milion zákazníků, určitě nebude 1 milion nespokojených to by se totiž všichni sebrali a šli by za lepším. Takže na té firmě asi něco bude dobrého když je u ní tolik lidí, jak jsem psal výše, sám jsem u nich od roku 2013 a jestli se za těch 5 let vyskytl jeden nebo dva přešlapy kecal bych. Je to klasický dodavatel, ne firma s kterou bych si vypisoval na zákaznické podpoře, takže jestli jsem s nimi za tu dobu komunikoval 2 nebo 3x bylo by to pro mě i moc. Fakt, nemám si u nich na co stěžovat, když člověk platí vše zavčasu, nemešká tak potom nejsou upomínky i problémy, které pak většinou lidé rádi shazují na firmu že je to jejich chyba. Vždycky říkám, že prvotně se má začít u sebe.
   Zakončím to tím, že Bohemia Energy jako dodavatele schvaluji, sám ho mám vyzkoušeného, ušetřil jsem s nimi nemalé peníze, takže vím o čem mluvím. Přeji hezký zbytek dne.

  • #122233 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Nejdřív mi Bohemka nabízela smlouva na dobu určitou, ale jakmile jsem řekl, že beru smlouvu jen na neurčito, tak mi i takovou smlouvu nabídli. Když člověk něco chce musí si o to říct. A finančně je to pro mě teď dobrý.

  • #122189 Odpovědět

   Robert
   Host (Guest)

   Mně se hrozně líbí, jak se všude píše o skrytých vadách, ale že by lidi uznali, že sami u dělali první chybu a pustili si někoho cizího do baráku to ne. V tomto vidím největší vadu všeho, je to v podstatě počátek všeho. Přitom dodavatele každý může jednoduše změnit sám. Ideálně přes internetovou kalkulačku, která nikomu nenadržuje a ukazuje pravdivou nabídku trhu. Aktuálně třeba mohu potvrdit, že když jsem se na jednu díval, tak Bohemia energy je nyní nejlevnější firmou na trhu, ten tarif je dokonce možný mít bez uvázání na určité období, takže podle mě super.

  • #122152 Odpovědět

   Marta Gregorová
   Host (Guest)

   Bohemia Energy je podvodná společnost, jejíž byznys je založen na klamání zákazníka. Její zaměstnanci se navíc vydávají za zaměstnance jiných energetických společností. A přes ujištění, že se nic nemění, tak vám podvodem ukončí smlouvu u vašeho dodavatele a přetáhnou vás posléze k Bohemia Energy. Naštěstí jsem stačila včas od její podvodné smlouvy včas odstoupit. Spolupráci se společností Bohemia Energy rozhodně nedoporučuji.

  • #121046 Odpovědět

   Zuzana
   Host (Guest)

   Pracuji v jedné energetické firmě a BEE je podlé mého názoru asi nejhorší společnost, kterou si můžete vybrat energie mají dosti nadsazené a jednání s klienty při přechodu k jinému dodavateli hrozné.
   Je několik případů kdy lidé přecházející k jiné společnosti od BEE se díky BEE dostanou do černého odběru jelikož BEE nemá podepsaný tzv. Etický kodex kde má povinnost ohlásit novému dodavateli respektive hlavně svému klientovi do jakého data bude dodávat energii. Toto datuv však BEE úmyslně zadržuje aby klienti u BEE byli stále vedeni a samozřejmě nový dodavatel celý proces přechodu nemůže uskutečnit jelikož neví kdy se může připojit a za dřívější připojení samozřejmě hrozí pokutou. V tomto případě radíme klientům aby volali na BEE a tzv AV (datum do kdy BEE dodává energii) si zjistilli v tu chvíli BEE mlží klientovi říkají „já to tady nevidím a různě se vymlouvají.
   Někdy se i stává že BEE neinformuje o tom do kdy dodává a klientovi pak od distributora příjde tzv. Výzva k narovnání bezesmluvního vztahu …jedná se o to že díky BEE spadne do černého odběru.
   Takže shrnuto BEE rozhodně ne a to nemluvím o jejich obchodních zástupcích a o „darovaných žárovkách“, které při odchodu musíte tučně zaplatit za 6000Kč

   Pamatujte na to že máte vždy od podpisu smlouvy 14 dní na odstoupení a pokud již tuto dobu propásnete máte 15dní nárok na odstoupení od připojení!!!!
   Pokud jsou tyto stránky objektivní tento email zde zůstane pokud nejsou objektivní administrátor je jistě smaže.
   Přeji hodně štěstí při výběru dodavatele 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 46 vláken odpovědí
Odpovědět na: Recenze Bohemia Energy

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">