• Autor
  Příspěvky
  • #3806 Odpovědět

   A
   Host (Guest)

   Dobrý den.

   Kdyby jste nepodepsal novou smlouvu s Čezem mohl jste odstoupit bez sankcí až 5 dní před začátkem dodávek od Energ. centra. a pak sepsat zpětvzetí výpovědi Čezu

   Teď máte 2 možnosti odstoupit od smlouvy s Čezem, jestliže jste nepodepsal obnovení smlouvy na pobočce.

   Nebo odstoupit od smlouvy s Energet. centrem,ale otázkou je jak daleko již postoupil Čez ve svém jednání. V případě, že již konal hrozí Vám sankce za sepsání nové smlouvy s Čezem,viz  Vop Energet. centra.

   Měl byste ho co nejrychleji kontaktovat Čez . Oni moc dobře vědí, že Vám hrozí sankce od EC. Snad budete mít štěstí EC má v administrativě trochu nepořádek, tak by Vám mohlo i později poslané odstoupení projít, ale to je bez záruky.

   A

  • #1603 Odpovědět

   Karel Dubišar
   Host (Guest)

   Dne 24.9.2012 jsem doma uzavřel se zástupcem Energetického centra Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny a plynu č. P136541 pro elektřinu a č. P136542 pro plyn.

   Dne 13.11.2012 jsem od EC obdržel odstoupení od smlouvy č. P13642. Přehlédl jsem, že se smlouvy jmenují stejně a domníval jsem se,  že EC odstupuje od dodávky plynu i elektřiny.

   Dne 7.5.2013 jsem od dosavadního dodavatele elektřiny ČEZu dostal přijetí výpovědi ke změně dodavatele elektřiny. Protože jsem se domníval, že EC odstoupilo od smlouvy, využil jsem nabídku ČEZu a smlouvu jsem s ním obnovil.

   Zároveň jsem se obrátil na EC, proč vystupují mým jménem, když sami smlouvy o dodávce plynu a elektřiny vypověděli.

   Odpověděli mi, že vypověděli jen smlouvu na dodávku plynu, smlouva na dodávku elektřiny č. P136541 nadále platí.

   Teď k mému problému. Mám nyní smlouvu  se dvěma dodavateli elektřiny, čímž porušuji VOP.

   Smlouva s EC je platná dnem podpisu zákazníkem, účinná dnem zahájení dodávky elektřiny. Nikde jsem se ve VOP nedočetl, do kdy by měla být účinná. V zájmu zákazníka i EC by bylo logické, aby byla účinná co nejdříve.

   Dle informace ČEZu obdrželi mou výpověď prostřednictvím EC 30.4.2013, tedy po 7 měsících od podepsání smluvy. Smlouva je tedy platná, ale do dnešního dne není účinná. Je to normální?

   Jako dodavatele EC nechci. Je nějaká naděje se vyhnout případným sankcím z jeho strany?

   Děkuji předem za brzkou odpověď.

   Karel Dubišar

    

    

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: smluvní podmínky

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">