• Autor
  Příspěvky
  • #3924 Odpovědět

   Kamila Hamalcikova
   Host (Guest)

   Dobrý den, paní Olivová,

   Předpokládám, že v současnosti máte jednotarifovou distribuční sazbu D02d, kterou můžete v případě využívání bojleru změnit na dvoutarifovou distribuční sazbu D25d, případně i na D26d, pokud máte i akumulační vytápění. Více o těchto sazbách se dočtete  zde.

   Přechodem z D02d na D25d ušetříte zhruba 20 % celkových nákladů na elektřinu. U sazby D26d je úspora ještě vyšší, a pokud splňujete podmínky pro její zavedení, téměř vždy se vyplatí na ni přejít.

   Náklady na tuto změnu tvoří platná revizní zpráva od revizního technika, jejíž cena může být odlišná v závislosti na dostupnosti, složitosti a rozsahu elektrických rozvodů v bytě či domě. Cenu revize Vám je schopen elektrikář přesně vyčíslit až na místě. Po konzultaci s elektrikářem také zjistíte, jestli bude nutná také výměna hlavního jističe.

  • #1619 Odpovědět

   Magda Olivová
   Host (Guest)

   Dobrý den, mám elektrický bojler, ale normální tarif- nemám tarif na noční proud. Můžete mi poradit na jaký tarif a jak přejít, abych platila za elektřinu méně a zde se poplatky za případné převody, technické zprávy apod.  vlastně vyplatí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: tarif eletřiny

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">