• Autor
  Příspěvky
  • #22417 Odpovědět

   petr
   Host (Guest)

   já osobně bych to dal normálně na soukromou osobu pokud se vám to nevyplatí dát do nákladů

  • #3315 Odpovědět

   Erik
   Host (Guest)

   Není to hloupé.

   Elektřina pro podnikatelský maloodběr je asi o 15 % dražší než pro domácnosti, pokud je ovšem Vaše živnost pevně spjata s odběrným místem, měl byste platit ceny pro podnikatele. (V jiné situaci jsou například spisovatelé, účetní, elektrikáři, zkrátka lidé, kteří sice mívají napsáno místo podnikání na adresu trvalého bydliště, jejich živnost s touto lokací ale není pevně svázána, protože mohou pracovat například z knihovny, anebo zmíněný elektrikář zpravidla dělá v bytech zákazníků.)

  • #1541 Odpovědět

   misaj
   Host (Guest)

   Dobrý večer,

   vyplňuji Žádost o připojení el. zařízení k distribuční soustavě a nevím, zda se mám uvést jako živnostník nebo jako soukromá osoba. Jedná se o nový (malo)odběr na zemědělském pozemku určeném k chovu koní. Pokud vystupuji jako živnostník, jaká se k tomu pojí práva a povinnosti a jak se liší ceník od soukromé osoby?

   Jsem v tomto směru laik, proto se případně omlouvám za hloupou otázku.

   Děkuji.

   misaj

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpovědět na: Žádost o připojení – živnostník vs. soukromá osoba

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">