• Autor
  Příspěvky
 • #2762 Odpověď

  Petr Woff

  Dobrý den, paní Janouchová,

  pravděpodobnou výši měsíčních záloh si můžete spočítat tak, že zadáte do kalkulačky elektřiny zde:

  http://www.cenyenergie.cz/elektrina/

  Vaši uvedenou spotřebu, ve výsledném cenovém přehledu si najdete tarif elektřiny, který využíváte nebo chcete využívat a finanční částku vydělíte 12ti. Nicméně někteří dodavatelé uvádějí výši zálohy ve smlouvě, jinde si můžete výši záloh nastavit přes on-line zákaznický systém, a jinde Vám zase mohou v průběhu roku zálohy zvednout třeba kvůli stoupající spotřebě. Pokud bude Vaše celková spotřeba vyšší nežli součet záloh, budete muset na konci vyúčtovacího období nedoplatek uhradit. Pokud bude Vaše celková spotřeba nižší nežli součet záloh, někteří dodavatelé přeplatky převedou do dalšího fakturovacího obdobízáleží na obchodních podmínkách konkrétního dodavatele.

  Jendo,

  při členění distribučních oblastí jsme zvolili možnost, která je z našeho pohledu nejjednodušší. Nicméně neustále se snažíme jednotlivé části kalkulačky zlepšovat, například volba jističe bude nasazena v nadcházejících dnech. Píšete nepravdu, pokud tvrdíte, že náš kalkulátor počítá špatně. V kalkulačce jsou vložena aktuální data.

  • #2763 Odpověď

   Jenda

   Petře,

   věřím, že data jsou OK. Bohužel členění do nových krajů neodpovídá distribučnímu členění.

   Příiklad: kam byste přiřadil Semily, Jihlavu, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Pelhřimov.

   Přitom rozdíl cen  v distribuční oblasti RWE a E.ONu dělá i 20 procent.

   Proto tvrdím, že Váš kalkulátor počítá blbě.

   Jenda

 • #2684 Odpověď

  Jenda

  Dobrý den,  zálohy plaťte takovéto:

  vyhledejte si kalkulátor ERU nebo můj (stránky jsou však nyní pro aktualizaci nedostupné), zadejte požadované údaje a vyjde Vám, kolik za rok zaplatíte, tu částku vynásobte 0,9 a vydělte 12, vypočtená částka by měla odpovídat měsíčním zálohám.

  Po dodavateli požadujte placení těchto vypočtených záloh, lépe je, abyste při ročním zúčtování měla nedoplatek.

  Berte to tak, že smlouvu podepisují dva se stejnými právy, nenechte si nic diktovat, když se s nimi nedohodnete, tak si vyberte nového.

  Poznámka: zdejší kalkulátor se nedá použít ze dvou důvodů: počítá špatně, protože nesouhlasí kraje s distribučními oblastmi a při výpočtu neberou v úvahu velikost jističe, což pro srovnání nevadí, ale pro výpočet záloh to nejde použít.

  Jenda

  Jenda

 • #1439 Odpověď

  Růžena Janouchová

  Dobrý den mám zájem kolik musím platit zálohy když mám spotřebu za rok

  VT 3,351kWh

  NT 1,494kWh    Děkuji Janouchová

Odpovědět: zálohy

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">