• Autor
  Příspěvky
  • #198791 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   dobrý den ,

   nedoporučuji – neseriozní dodavatel . Uzavřel jsem s nimi smlouvu na 2 roky strategicky pro začátek v září 22 , s cenou 3200Kč / Mw a ihned po uzavření smlouvy zvýšili ceny na listopad a prosinec 22 na cenu 6900 Kč + distribuční poplatky tedy 7300 Mw pak přišel vládní strop , po zrušení stropu zůstává jejich ceník platný , ale prý pro aktivně nabídnou zákazníkům změnu smlouvy . Mě spekulativně obrali a za 25Mw jsem zaplatil 116.000CZK za topnou sezónu 09/22 – 09/23 . Od 07 /23 jsem s nimi řešil na zálaznické lince kolik budu platit za 25 Mw spotřeby za topnou sezónu 09/22 – 09/23. Při tomto hovoru jsem se dozvěděl že ceny produktu strategicky na 2 roky byli hned za 2 měsíce změneny z 3200 na 6900 za MW + distribuční poplatky . Neměl jsem o této změně tušení . Zálohy jsem si dal 9300/ měsíc čekal jsem mírný přeplatek . Na call centru mě neuměli sdělit kolik tedy zaplatím , tušil jsem že to bude nemilé překvapení – hodně nemilé . Z celkové spotřeby 25 Mw za rok si dali přes 9 MW do Listopadu a Prosince ma základě udajů dodavatele (bohužel jsem si neznačil samoodečty ) a zaplatil jsem za tyto 2 měsíce skoro 50.000 CZK celkově za 25,4 Mw platím 116.000 CZK – Až po mém denním dohadodování se s nimi na zákaznické lince a po e mailech mi operátorka Call centra pod mým tlakem prozradila že za 6.000 Kč pokuty můžu ukončit smlouvu . Na to jsem napsal výpoveď a poté mi obchodní oddělení nabídlo produkt fixne pro Tebe narok z 10% slevou …abych neodešel. Říkal jsem si super , projev dobré vůle a smírného řešení , že smlou a hned mi poslali vyučtování za cenu 4640Kč / mw v průměru za rok takoví to jsou kabrňáci jak vydělat , 120.000 za zimu v domě využili krize – prostě změnili ceny a udajně informovali klasickým dopisem zaslaným do schránky , vše podle našeho práva … co dodat , neseriozní dodavatel, neznám nikoho v okolí kdo by zaplatil takovou cenu za normální spotřebu

  • #198760 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   dobrý den ,

   nedoporučuji – neseriozní dodavatel . Uzavřel jsem s nimi smlouvu na 2 roky strategicky pro začátek v září 22 , s cenou 3200Kč / Mw a ihned po uzavření smlouvy zvýšili ceny na listopad a prosinec 22 na cenu 6900 Kč + distribuční poplatky tedy 7300 Mw pak přišel vládní strop , po zručení stropu zůstává jejich ceník platný ale prý nabídnou zákazníkům proaktivně změnu smlouvy . Mě spekulativně obrali a za 25Mw jsem zaplatil 116.000CZK za topnou sezónu 09/22 – 09/23 . Od 07 /23 jsem s nimi řešil kolik budu platit za 25 Mw spotřeby , neuměli mi sdělit , tušil jsem toto , a z celkové spotřeby 25 Mw za rok si dali přes 9 MW do Listopadu a prosince a zaplatil jsem za tyto 2 měsíce skoro 50.000 CZK celkově za 25,4 Mw platím 116.000 CZK po mém denním dohadodování se s nimi na zákaznické lince a po e mailech a že mi operátorka pod mým tlakem prozradila že za 6.000 Kč pokuty můžu ukončit smlouvu jsem napsal výpoveď a poté mi nabídli produkt fixne pro Tebe narok z 10% slevou …abych neodešel a hned mi poslali vyučtování za cenu 4640Kč / mw v průměru za rok takoví to jsou kabrňáci jak vydělat , 120.000 za zimu v domě využili krize – prostě změnili ceny a udajně informovali klasickým dopisem zaslaným do schránky … co dodat , neseriozní dodavatel

  • #197300 Odpovědět

   Helen
   Host (Guest)

   V žádném případě nedoporučuji!!! Jsem jejich dlouhodobý zákazník, už jsem několikrát chtěla odejít, ale buď to nešlo (smlouva na 2 roky s automatickou prolongací o další 2 roky a minimální možností vypovědět smlouvu). Telefonicky mi nebyli ochotni říct, kdy mi smlouva končí (ze smlouvy to již nešlo vydedukovat, protože se x krát měnila a už ty data byla nedohledatelná). Musela jsem tedy dojet 20 km na pobočku, aby mi tuto zásadní informaci vůbec sdělili. Díky prolongaci je zákazník v pasti, pokud mu uteče správný termín jednou za 2 roky… I termín výpovědi se mění – nejdříve 3 měsíce předem, teď 20 dní… Strefit se, je opravdu umění. Když jsem si to konečně pohlídala a dala výpověď, ukecali mě před 2 roky na super cenu… Největší chyba! A teď mi účtují cenový strop, i když nové zákazníky lákají na mnohem nižší ceny. Když jsem je oslovila, že se stávajícím produktem nejsem spokojená a bych přešla na jiný, což v minulosti bylo možné, teď už to možné není… Výmluvy, výmluvy, výmluvy… Když ptáčka chytají pěkně mu zpívají, jak ho chytnou, už je zákazník absolutně nezajímá, zvlášť, pokud ho mají jistého na další 2 roky s automatickou prolongací a pokutou přes 7000 při dřívějším odstoupení od smlouvy…. Nenechte se lapnout!

  • #197177 Odpovědět

   Ales Kubis
   Host (Guest)

   Podvodníci. Naslibují, dáte jim plnou moc a oni vás od původního poskytovatele namísto za 3 měsíce odhlásí třeba až za rok , takže rok dál platíte drahé energie… Fixaci u původního poskytovatele jsem samozřejmě neměl.

  • #193635 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Potvrzuji zde již dříve zmíněné nekalé praktiky společnosti Centropol v případě přepisu energie ze starého zákazníka na nového. V první fázi přepis zdržují zamítáním kvůli faktické chybě v žádosti. To je nutné nechat přezkoumat. Následně se ukáže, že žádná chyba není, ale jen proces zdržují. V druhé fázi se snaží poškodit starého zákazníka, protože mu naúčtují nesmyslné částky a spotřeby, i když jim již před tím byla doložena reálná spotřeba v den přepisu. Reklamace je na dlouhé lokty. Komunikace přes telefon i email je velmi nekvalitní a zdlouhavá. V zhledem k tomu, že se tyto praktiky dle komentářů níže opakují, měl by to být spíše podnět pro ČOI. Rozhodně nedoporučuji, evidentně neférový a nespolehlivý dodavatel.

   • #195598 Odpovědět

    Irena Fiedlerová
    Host (Guest)

    Sotva se 2021 zvýšily ceny plynu a elektřiny, hned ten měsíc jsem dostala od Centropolu oznámení že mi navyšují obě komodity o 100% ….Zvláštní, asi neměly zásoby ?? Teď jdou ceny, delší dobu od výrobců dolů, a ejhle Centropol má zásoby za drahé energie asi na furt.
    Měl by se na ně podívat ERU

  • #189875 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   V žádném případě nedoporučuji, při nejbližší příležitosti odejdu!!! Když se zdražovalo, tak mi fixaci pod pohrůžkou vypovědění smlouvy zrušili a vesele zdražovali. Když se zlevňuje, tak mi nedávno přišla SMS, kde mě ujistili, že se nemusím obávat a pro dnešek zcela nehoráznou cenu 12 000,– za MWh mi garantují do konce roku 2023.

  • #143070 Odpovědět

   Vinky14
   Host (Guest)

   Při přepisu, který nebyl Centropol ani nový odběratel schopen dořešit do asi 5-ti měsíců trvání(přístě pro mě lépe ukončení smlouvy, i když kdo ví že), mě i přes to, že nový odběratel po té době podepsal správné stavy i datumy při předání bytu, tak stejně veškerou spotřebu naúčtovaly mě a napsali mě, že si nedoplatek mám dořešit sám s novým odběratelem.Opravdu mě to nepřijde jako normální jednání, když jim doručíme papíry s přepisem s odpovídájícímy stavy.Samozřejmě na mé dotazy již nereagují, maximálně na telefonu zopakují, že oni s tím nic neudělají, že prostě to musím já řešit s novým odběratelem.Bohužel mám pocit, že jednám s bandou cvičených opic, která není schopná řešit jakýkoliv problém nad rámec své výuky.Tudíž za mě od Centropolu již nikde odebírat NEBUDU.

  • #123411 Odpovědět

   Iva
   Host (Guest)

   Dobrý den, mám plyn od Centropolu a zfalšovali mi smlouvu, kde zaškrtli smlouvu na 10 let, ale v mém originálu to políčko zaškrtnuté není. Nemůžu od nich odejít, vyhrožují mi pokutou, na kterou nemám.

   • #124544 Odpovědět

    Centropol Energy
    Host (Guest)

    Dobrý den Ivo, pokud máte takovouhle zkušenost, určitě nám napište na e-mail [email protected]. Takové chování obchodních zástupců je v zásadním rozporu s našimi pravidly. Chceme, aby naši zákazníci byli maximálně spokojeni s našimi službami, a ne aby se u nás cítili jako ve vězení.

  • #122474 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Centropol nevrací přeplatek ani po pravomocném dědickém usnesení. Ještě víc než půl roku po úmrtí zákazníka (a po demontáži plynoměru!) si účtují poplatky, tak, aby se z původního přeplatku stal nedoplatek. V korespondenci lžou, na věcné argumenty vůbec nereagují a neodpoví na ně (jak mohou účtovat poplatky za plyn někomu, kdo je dávno mrtev a plynoměr je odpojen?). Operátor na lince k ničemu, jen vše „předá“ a nestane se opět nic. Nikomu kompetentnímu se nedovoláte. Mně se to jeví jako pokus o bezdůvodné obohacení či o podvod. Někdo jiný by možná řekl, že to jsou jen obyčejní zloději.
   Pokud se chcete někomu pomstít, tak mu doporučte Centropol!

   • #135466 Odpovědět

    Dana
    Host (Guest)

    Tak to je síla. Doufám, že už je vše v pořádku. Je to bordel, běda jak mi něco omylem nezaplatime, to jsou hned penále, exekuce. Člověk by blil

  • #120881 Odpovědět

   Barbora M.
   Host (Guest)

   V prvé řadě nerozumím tomu, proč stránku nikdo nespravuje a dočítám se tu od rádoby čechů o nabídkách na půjčku. Ale k věci, s Centropolem jsem spokojena. Když jsem si nevěděla s něčím rady došla jsem si na jejich pobočku, kde mi vše ochotně vysvětlily a dosti mi vyhovuje i to, že mi tam nenabízejí x dalších produktů jako např. v bance. Navíc je sleduju i na fb a otevírají další pobočky, což je podlě mě krok správným směrem, ne se schovávat jen někde v kancelářích. Za mě palec nahoru. Bára.

  • #22609 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Co je to tady za bordel ? V pravidlech pro diskuse je uvedeno, že do diskusí se nesmí dávat komerční příspěvky a tady se to hemží pofidérními nabídkami úvěrů od pochybných poskytovatelů, kteří ani neumí pořádně česky ! Co dělá správce tohoto webu ?

   A teď k tématu: Od Centropolu odebírám delší dobu elektřinu a poslední rok i plyn. Z cenami jsem spokojen, protože zatím jsou pořád nižší, než od předchozího dodavatele. Hodně podstatný je pro mne i bonus v podobě bezplatného poskytování služeb Centropol-Telecom. Za smlouvu na dvě telefonní čísla platím 1 korunu měsíčně a na obou číslech mám 50 minut měsíčně volání zdarma, protože od Centropolu odebírám plyn i elektřinu. Co provolám navíc, platím 1.50 Kč/min., stejně jako za 1 SMS. Takže oproti Telefonica O2, kde jsem byl předtím, šetřím minimálně 500 Kč měsíčně za telefon.

  • #22396 Odpovědět

   Nikola
   Host (Guest)

   Jsem u Centropolu přes rok a zatím všechno šlape. Spokojenost

  • #22291 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Beru elektrinu od Centropolu vic jak pul roku a nemam s nima jedinej problem.

  • #21856 Odpovědět

   Tomáš Marek
   Host (Guest)

   Zkušenost s Centropolem? Jednoduše katastrofa! Poprvé jsem žádal Centropol na konci března, aby vyplatili na základě dědictví přeplatek po zemřelém otci. Následovaly nekonečné výmluvy, že jim kopie usnesení nedorazila atd. Když už jim dorazil, přišel mail, že vše vyplatí do dalších 45 dní. 45 dní uplynulo a peníze nikde. Nová výmluva je, že na vyplacení začali „makat“ až 3 týdny poté, co jsem jim poslal nové doručení. Hřebíček do rakve bylo vyúčtování za otcův dům, ve kterém je velmi malá spotřeba plynu, protože v něm nikdo nebydlí – účtují si prosím přes 400,-Kč za jeden kubík plynu! Jakmile pošlou peníze (jestli pošlou), okamžitě odcházíme!

  • #21713 Odpovědět

   Monika Plicka
   Host (Guest)

   Má dnešní zkušenost velmi otřesná .Nejsem neplatič ,ale opozdila jsem se s platbou zálohy 3.100 Kč.Dnes ráno odmontován bez jakéhokoliv varování plynoměr.Jednání otřesné a na kal centru nevědí ani jméno zákazníka.Nebudu vše popisovat,ale tuto firmu nedoporučuji a nikdy nedoporučím .Přeji teplé válení panu Aleši Grafovi na Floridě a doporučuji zavést celofiremní školení jak jednat se zákazníky,kteří již byl slibama nalobováni k této splečnosti.

  • #21240 Odpovědět

   Lora
   Host (Guest)

   Malá spolehlivá firma, která si váží svých zákazníků. Jsem velice spokojená!!!!!!!!!!!!

  • #21239 Odpovědět

   chichita
   Host (Guest)

   Dobrý den, chtěla bych s vámi sdílet moji kladnou zkušenost s CENTROPOLEM. Ikdyž tady vidím negativní komentáře , tak s vámi v žádném případě nesouhlasím. Byla jsem telefonicky kontaktována. Hovořila jsem s velmi milou paní, která mi dobře poradila a vše řádně vysvětlila. Nemám k tomu ani jednu připomínku. Rychlé jednání, doručení smluv hned na druhý den. Co mě překvapilo, tak vše bylo pěkně předtištěno , žádné vpisování tužkou do smluv. Dávám ji 1*

  • #21185 Odpovědět

   WODECKA
   Host (Guest)

   Hrůza,šlendrián,obohacování atd….Po půl roce umrtí otce a po notářském řízení centropol není schopen vyplatit přeplatek za eletriku.Samé žvásty a výmluvy.Ani 45 dní lhůty jejich řízení nebyli schopni se s náma vypořádat.Vše budeme podstupovat právní cestou.Nikomu nedovolím,aby nás okrádal.

   • #21712 Odpovědět

    Roman Novák
    Host (Guest)

    Tak nějak to vidím i já. Když mě pan lákal k Centropolu, tak to byla plná pusa toho, kolik ušetřím. Přišlo první vyúčtování a nestačím mrkat…předchozí rok u EONu 9800,- Kč, ted při nezměněné spotřebě o 3000,- Kč víc, náramně jsem opravdu ušetřil, takže rychle od nich pryč 🙂

  • #18909 Odpovědět

   Dan Kos
   Host (Guest)

   respektive takto – to by se Centropol od toho OZ musel dozvědět, že přebírá klienta pod závazkem od jiného odběratele…ale když OZ provede KONTROLU a při přepisování do formuláře smlouvy CENTROPOLU nevyplní informaci o závazku (je tam pole k vyplnění této informace), tak se o tom Centropol nedozví a silně pochybuji že by po tom sám pátral – to by měla být kompetence toho OZ, ale když je to šmejd…..

   • #20103 Odpovědět

    lucka l
    Host (Guest)

    Zdravim delam pro cez a opravdu centrop je jeden s nejlevnejsich dodavatelu v soucasne dobe. A pro ty co tady placou ze zaplatily pokutu . Tak kdyz to v cas rodicum podchytite tak predbezny dodavatel jde vypovedet i pet dni pred zahajeni dodavky. 😉 bez pokut.

  • #18850 Odpovědět

   tonda
   Host (Guest)

   Zdravim musim reagovat centropol neprebere zakaznika od jine spolecnosti pokud je vazan smlouvou pokud natom zakaznik opravdu netrva

   • #18908 Odpovědět

    Dan Kos
    Host (Guest)

    Tondo, co je to za blbost? „….nepřebere jineho zakaznika pokud je v zavazku u jineho dodavatele….“ Proč by to jako dělal?

    …nebo sem dejte ODKAZ na VOP Centropolu nebo aspoň nějaké jejich vyjádření, že takto postupují – moc by nám to pomohlo – chystáme právní krokyv této věci.

  • #18818 Odpovědět

   tonda
   Host (Guest)

   Mam tam elektrinu a sem spokojen pisete tady jak ste nespokojeni ale matematika je jen jedna a centropol je rozhodne nejlevnejsi

   • #18821 Odpovědět

    Dan Kos
    Host (Guest)

    Důrazně vyruji před vyčůraností obch, zástupců – zde jeden konkrétní případ:
    Souseda důchodce UKECAL oz cCentropolu konkrétně Richter Lukáš 731231601 (je z Opavy ale rajon působnosti celý moravskoslezský kraj!!!), ten podepsal smlouvu s plnou mocí k převodu od stávajícího dodavatele s ujištěním od tohoto OZ, že stávající smlouva NENÍ pod závazkem. Náhodou byla a souseda to stálo 5000Kč sankční pokuty.za předčasnou výpověď…takže „ušetřil“ jako blázen. Tímto zdravím Lukáše do Opavy a až zase přijede dealerovat smlouvy na levnější energie, klidně ať zaklepe u mě – slibuji věřejně, že dostane po papuli a poletí ze schodů !!!!!!!!!!!

  • #15684 Odpovědět

   Vladimír Obršlík
   Host (Guest)

   Tak to mělo ještě dohru. Nakonec se tu objevil už jen jeden z nich a když jsem ho odmítl, začal být dost arogantní a nakonec mi řekl, že moje rozhodnutí není příliš inteligentní… 🙂
   Ruce pryč od nich, to jednání vypovídá o mnohém.

  • #15683 Odpovědět

   Vladimír Obršlík
   Host (Guest)

   Dnes za mnou přišel obchodník firmy Centropol. Nejdříve mi schválil, že mám dodavatele E-ON (zatímco jsem šel pro smlouvu, přišel druhý obchodník). Potom mě začal ujišťovat, že pokud změním poskytovatele (podle něj pouze vlastníka akcií na burze), ušetřím asi 20%. Protože jsem už jednou naletěl Českému energetickému centru jih (Bohemia Energy = hrůza nedoporučuju), řekl jsem jim, že si je ověřím, ať přijdou za 15 minut. Díky tomuto fóru jsem byl připraven je odmítnout, ale už se tu neukázali. Myslím, že to mluví za vše 🙂

  • #15662 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Většina lidí si tu stěžujete jak jste naletěli podvodíkům , ale ted je otázka jestli to je nápln firmy a nebo jen lidi co si chteji vydelat penize. Kazdy obchodnik neni tak špatný. Nedávno mne navštívil pan M….. a prováděl propočet kolik mohu ušetřit. Byl jsem velice překvapen když mi ukázal ceníky a spočítal usporu na byte kde rozdil oproti Bohemia energy a druhem bytu kde mam plyn u Čez byl astronomický, včetně poplatků které mi obchodní zástupce snad poprvé v životě nezatajil ale o všech mi řekl jsem neměl důvod tomuto cloveku neverit a neuzavrit snim novou smlouvu. Vzkaz pro centropol. Tohoto zaměstnance si važte už 3 Vaše zástupce sem vyprovodil dveřmi, tento byl první který nelhal a rekl uplne vsechno s Pozdravem Martin Zahrádka Liberec

  • #15458 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Taky přispěju trochou do mlýna, budiž to varováním pro ostatní.

   Mé rodiče (přes 80 let – tomu odpovídající myšlení) navštívily 2OZ ( paní Pelikánová a paní Holštejnová v září s tím, že jde pouze o změnu adresy ( rodiče je odkázali na mne, že já jsem odběratelem, ale OZ prý nemají čas čekat až přijdu, že jde jen o změnu adresy ….. tak jim to podepsali) . Rodiče nejsou stávajícími odběrateli ( jedná se o 2 odběrná místa). Když volal stávající dodavatel, proč chceme odstoupit, tak jsem to stopnul. Rodiče zaslali na Centropol odstoupení od smlouvy ( na obě odběrná místa, bohužel v jednom dopise). Nyní přišel dopis od Centropolu, že z důvodu zablokování převodu ( po telefonátu se stávajícím dodavatelem ) na jednom odběrném místě odstupují od smlouvy a bude vyúčtována sankce 3000,-. OZ mne ujistila, že jde o omyl, že to projedná a odpoví. Odpovědí byla faktura na sankci. Po několika telefonátech s jejich zákaznickou linkou jsem se dozvěděl, že je nezajímá, že rodiče nemohou změnit dodavatele, když žádného nemají a že odstoupení od smlouvy došlo pouze na jedno odběrné místo ( jak jim dokázat, že v dopise byly obě) a že pokutu musíme uhradit.

   Jsem schopen pochopit, že některý OZ může sepisovat smlouvy podvodnými praktikami, ale rozhodně by seriozní firma toto neměla tolerovat a měla by se snažit takové případy řešit.

   To o firmě Centropol evidentně neplatí a tato forma podvodné praktiky svých OZ hájí.

  • #14920 Odpovědět

   Hockey
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   jde s Centropolem uzavřít smlouvu na neurčito?

   • #14939 Odpovědět

    Mirek
    Host (Guest)

    Dobrý den, smlouva jde uzavřít na neurčito a to tak, že jsem do políčka zvláštní ujednání napsal: smlouva se uzavírá na neurčito.

  • #14916 Odpovědět

   Robert
   Host (Guest)

   Obchodni zastupce se vydaval za zastupce spolecnosti PRE, logo firmy na karticce mel zakryto a vedle mel vzorove vyuctovani PRE. Chtel nahlednout do me smlouvy a sliboval mi slevy. Po me otazce z jake presne je firmy se vykrucoval a az napodruhe priznal Centropol. Nevim jake maji ceny, ale pokud se nejdrive vydavaji za PRE a pak se prizna ze je z Centropol, to opravdu nebudi duveru. Okamzite jsem se s panem rozloucil. Zamestnanci jsou vizitkou firmy a tato je opravdu nepovedena.

  • #14894 Odpovědět

   Lenka Konvičková
   Host (Guest)

   Holky z práce mi poslaly tady tu diskuzi o energetikách. Třeba vám to pomůže

   https://tarifomat.cz/tabule-cti-a-hanby/

  • #14861 Odpovědět

   pepák
   Host (Guest)

   Pozor na Centropol! Jedním z přesvědčivých dealerů této podvodné firmy je i jakýsi pan Vávra. Dneska „operuje“ na Lounsku (kdyby to tu nějaký nešťastník zachytil, ať může reagovat). Vávra se představuje jako zástupce firmy úzce spolupracující s ČEZem a tvrdí, že máte právo na slevu ve výši 15 %.
   Jednoznačný podvod!

  • #14792 Odpovědět

   zkušenost
   Host (Guest)

   Vážení z Centropolu, Příště si nejdříve prověřte, zda v dané lokalitě je povolen, nebo zakázán podomní prodej!!!
   Na moji matku vyvinut tlak ze strany vašich zprostředkovatelů. Mamince je již 73 let. I když opakovaně říkala, že majitel bytu není, ale její dcery a žádala zástupce vaší firmy, aby zavolali dceři, jedné z nás, nebylo ji vyhověno a naopak zástupci ji upozornili, že nemají jen ji, ale musí i k dalším lidem a nevědí, kdy se opět dostanou do města. Přitom stačilo zavolat jedné z dcer. Jednání prodejců je neadekvátní a v rozporu s lidskou morálkou.
   Prodejce, zástupce Centropolu nenapadne, že by měli právě k seniorům brát větší ohledy??

  • #14466 Odpovědět

   KING KONG
   Host (Guest)

   Lidi fakt vás nechápu,že takový ,,šmejdům“ na to stále letíte….
   Pokud chcete levnějsí energie tak jdetě raději k velkým a známým ,,hráčům“ na trhu a ne ke každé 1.energetické a kdo ví jak se jmenují….

  • #14363 Odpovědět

   Lorenc
   Host (Guest)

   U mě se taky stavoval pán který nabízel změnu dodavatele. Ze začátku jsem k němu měl velkou nedůvěru, ale jsem z podstaty hodný člověk a rád si každého vyslechnu. Pustil jsem ho dovnitř, uvařil kafe a začali jsme diskutovat nad možnosti, které mám. Nakonec mě ukecal k podpisu. Za což jsem rád. Jsem pod Centropolem druhým rokem a už druhým rokem jsem ušetřil přes tisícovku. A každá korunka dobrá. Už v prvním měsíci se mi vrátila ta investice do kafe 😀 😀

  • #13701 Odpovědět

   Zlínsko
   Host (Guest)

   Nedávno k nám přišel nějaký muž, který nám nabízel výhodné produkty ohledně dodávky plynu od společnosti Centropol. Ihned chtěl po mě výpisy apod. Samozřejmě se jednalo o slevu řádově v desítkách korun za rok, tak sem neměl zájem. Slušně jsem ho vyprovodil, kdy jsem mu nedával žádné své osobní údaje, nic jsme spolu nesepisovali. Teď mi přišel průvodní dopis z centrály, že děkují za vyslovenou důvěru a uzavření smlouvy, kdy zajistí výpověď u současného dodavatele apod..

   Obratem jsem volal na centrálu, kde mi řekli, že jsem uzavřel smlouvu o dodávce plynu, kdy originál smlouvy musím mít u sebe, čímž mi nechtěli poskytnout ani kopii smlouvy. Po slovní rozepři s operátorem mi byl poskytnuta kopie smlouvy, na které nesedělo rodné číslo a samozřejmě zde byl můj podpis, který neopovídal mému vzoru. Jméno obchodního zástupce, který smlouvu se mnou měl uzavřít mi společnost neposkytla, ani ze smlouvy se toto nedalo zjistit. Pouze zde byl nějaký nečitelný podpis. Nevím, kde dotyčný nabral mé osobní údaje, jako nacionály s datem narození a hlavně číslo sipa. Tuto společnost určitě nedoporučují a dával bych si pozor na uvedené praktiky. Podomní prodejce bych hlásil na PČR!

  • #13189 Odpovědět

   Jméno
   Host (Guest)

   V týdnu zvonil u domovních dveří nějaký muž, který tvrdil, že je „z energetiky“ a vážným a naléhavým hlasem dál říkal, že „musí probrat něco kolem elektroměru“. Pustili jsme ho do domu. Mám odhadnutý čas, kdy mi pak zvoní u dveří, takže nečekám na zvonek a otevírám dveře od bytu. Na schodech do vyššího patra byla žena (asi ten muž dokázal zvládnout přeměnu pohlaví za dvě minuty, to by se mělo zaznamenat do knihy rekordů). Když mě ta žena viděla, řekla, že mě hledala a že nemám u dveří jmenovku. Jistě, že ji tam mám. Pak tvrdila cosi o tom, že má zadáno udělat výzkum o tom, jak kdo v domě přešel s energiemi jinam. Na otázku, od jaké firmy je, odpověděla Centropol. Ptám se, kdo jim ten výzkum zadal, jaký má cíl. Odpovědět nedokázala a mlela dál o nějakém průzkumu. Takže… dotyčná byla seřvaná a odtáhla. Kéž by taky Praha zakázala podomní prodej.

  • #11396 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   dnes u mých dveří zazvonili dva mladí hoši a začali do mě hustit jestli odebírám elektřinu od E.ONu, že proč beru elektřinu od německého odběratele, když ji můžu brát od českého a ještě o 20 % levněji – od společnosti Centropol. Několikrát jsem se jich tázala, zda mi zůstane odběratel E.On a oni že ano, ale když jsem zahlédla hlavičku s logem Centropol na připravované smlouvě, pochopila jsem, že jim podepíšu odchod od mého stávající dodavatele a poslala jsem je k šípku.
   Hoši byli milý, ale poněkud drzí. Neohlášeně zazvoní, neomylně se pozvou sami do bytu – což jsem je nepustila a ještě lžou!!!
   Možná dodávají levnější elektřinu, ale za chování bych jim nic nepodepsala.
   Tož moje zkušenosti s touto společností.

  • #11371 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Ráda bych se i já s Vámi podělila o své zkušenosti s OZ firmy Centropol. Nejprve mne telefonicky kontaktovaly z firmy Centropol, stručně mě vysvětlily o co se jedná a poté si se mnou domluvily osobní schůzku. V uvedenou hodinu přijel OZ prokázal se mě kartičkou a ověřil si že o jeho návštěvě vím. Jeho chování bylo velice profesionální. Vysvětlil mě vše co se týká energetiky včetně toho že se jedná o změnu dodavatele. S jeho pomocí jsem si ověřila veškeré informace na internetu a posléze jsem mu i podepsala smlouvu, kterou jsem si předem mohla i prohlédnout. Kdyby bylo vystupování všech OZ takové jako od Firmy Centropol nebyly by lidé zbytečně na…. že u nich zase někdo otravuje.

  • #10586 Odpovědět

   Věra
   Host (Guest)

   Dobrý den, před chvílí nás navštívil pracovník Centropolu s tím, že vyhráli soutěž pro Poličku i Svitavy a chtěli by ujednotit všechny odběratele. Požadoval vyúčtování a vysvětloval, že se mi jen změní logo, podotýkám že jsme u Čez, že se mi jen ztratí z loga prostřední čárka. Samozřejmě že se tím změní i dodavatel, ale to mi sám od sebe sdělit nechtěl. Sdíky jsem odmítla, akle přišlo mi , že odchází rozhořčený, že jsem tak výhodnou nabídku nepřijala.☺

  • #10498 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Už zase obráží kolem domů. Cedulka logem podobná ČEZu, zahájení rozhovoru typu my jsme zástupci ČEZu, pak, že jsou dodavateli ČEZu, že ČEZ defacto přeprodává, … a podobné nesmysly, že neplatím ČEZu, ale jakési fakturační firmě, …. prostě argumentace vedená stylem zmást a přesvědčit potenciálního zákazníka k přechodu k Centropolu, navíc na visačce logo fy Ranger, takž najatá agentura Centropolem. Prostě nekorektní informace, které by se daly nazvat účelovou lží. Chvíli se snažil, a pak po informaci, že mám eTarif, tak zavřel složky, rozloučil se a odešel.

  • #9976 Odpovědět

   Vojtěch
   Host (Guest)

   Dobrý den.
   Bohůžel jsem se nechal taky oblbnout. Smlouvu jsem podepisoval někdy na podzim ale dodávka mi začla až teď prvního dubna. potřebuji se zeptat jestli je možné odstoupit od nich bez nějakých sankcí? Mám od nich jak plyn tak elektřinu. Zajímavé je, že u elektřiny se o žádné sankci nepíše.
   Děkuji za odpovědi.

  • #9901 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Smlouva byla podepsaná písemně a písemné musí být i odstoupení od Smlouvy. Srix

  • #9899 Odpovědět

   Marianna
   Host (Guest)

   Dnes ke mně zvonili oz od centropolu, bohužel jsem otevřela, nechala se zblbnout a podepsala jim smlouvu. Zaštiťovali se čezem a nějak mi hned nedocvaklo o co jde. Ale verifikační hovor jsem jim nepotvrdila a požadovala jsem podepsané papíry zpět. Prý mi to zítra vrátí do schránky, ale nevím, jestli jim mohu věřit. Hlavně se bojím, aby i v případě, že tam papíry budou nepovažovali smlouvu za uzavřenou. Tedy odstoupení od smlouvy asi budu muset radši poslat. Záhy po verifikačním hovoru jsem volala na čez a mají mi poslat potřebné dokumenty. Snad se to ještě všechno dobře vyřeší. Po dnešní zkušenosti je pro mě centropol banda podvodníků, i kdyby dodával elektřinu sebelevněji, Ty praktiky, kterými se snažili a snaží získat nové zákazníky jsou, mírně řečeno, dost podlé. Mně dnes jejich návštěva zkazila celé odpoledne, a při řešení následků asi ještě o nějaký ten čas a korunu přijdu. Hromy blesky na tu pakáž podvodnickou.

  • #9893 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Vážená paní Aleno, měla by jste tuto svou žádost adresovavat společnosti Centropol. Zde je to jen výkřik do tmy. Ve všeobecných obch, podmínkách naleznete údaj o tom, kdy nejpozději zaslat nesouhlas s automatickým prodloužením Smlouvy a to nejpozději 3 měsíce před datem podpisu Smlouvy. (+2 či 3 roky dle typu Smlouvy).
   Podobně absurdní výzva by byla kdybych zde vyzval finační úřad města Prahy k vrácení přeplatku daně….

  • #9890 Odpovědět

   Alena
   Host (Guest)

   Dobrý den! Dnes 2.4.2014 náš činž.dům v Napajedlích navštívili 2pracovníci z firmy Lama energy a varovali před firmou Centropol s tím, že rozhodně máme přejít pod firmu E-on,poněvadž E-on snížil elektr.o 20% ! Ve smlouvě BLIK /Centropol energy Ústí nad Labem/ mám zakřížkováno/jako podmínku/,že já,jako zákazník požaduji produkt s garancí nejnižší ceny elektřiny! Smlouvu s Cenropolem jsme uzavřeli/byt do 80m2/ 21.07.2011 a sice rovněž DOMA s se zástupcem fir.Centropol/tak zv.“podomním prodejcem produktů-nyní už výhláška města Napajedel tento obchod zakázal ,ale jak vidíte, zase nás našli“ zástupcu firmy Lama energy! Problém je v tom, že jsme měli vypočítanou zálohu 930,-Kč/měsíc ,ale přišlo nám pak ,že máme určenou zálohu ve výši 1030,-Kč!!/čís.smlouvy je 484655. zákaznické číslo Z120426979, hodnota jističe 25A ,distribuční sazba D02. Poněvadž jsem v r.2012 ovdověla, chci mít uzavřenou smlouvu s takovou společností, která má,nebo bude mít NEJNIŽŠÍ cenu elektřiny!
   Pozor! Nikde jsem nenašla ve smlouvě přesný datum ukončení smlouvy,takže mám dotaz a žádám tímto Centroplol energy,aby mně korektně a pravdivě poradili a vyjádřili se: Pokud budu chtět přejít k jinému,LEVNĚJŠÍMU dodavateli, kolik měsíců předem mám žádat o zrušení smlouvy tak,aby jsem NEMUSELA platit nějakou fin.částku/ asi 2500,-Kč/ za zrušení smlouvy,takže zašlete přesný datum ukončení smlouvy!Vážený Centropole, konkurence je bohatá,jen my odběratelé jsme čím dál chudobnější! Pokud jste seriozní firma a ne taková, jak se o Vás píše v tomto diskuzním fóru, tak mně určitě odpovíte, a je pak docela možné, že mnoho lidiček změníní na Vás názor!názor!
   Zatím jsem na „podomní“ nabídku firmy Lama NEREAGOVALA!
   Děkuji Vám za vaši odpověď a budu vděčna,pokud mi odpovíte i na můj e-mail,uvedený na smlouvě!
   Pěkný den! Alena

  • #9632 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Lidi!!!! prosim Vás!!! pokud k vám přijde někdo nabízet Cetropol…minimálně ho pošlete do ……a to budete ještě slušní oproti tomu, jak by s k vám pak zachovala tato společnost. Byla jsem u jiné společnosti a na elektrice jsem propalila ročně 5000 a za plyn 12 000 kč…pod Centropolem jsem za elektriku ročně zaplatila 10 000 a za plyn 20 000 kč…to mluví za vše!!!Nepřibyl mi ani jeden spotřebič!!!! Ani jsem je nevyměnila. Utíkejte od této firmy jak jen můžete.Ze smlouvy se prakticky nevymaníte.

  • #9489 Odpovědět

   Jakub Turek
   Host (Guest)

   Když jsem Centropol vyhazoval z našeho paneláku, zavolala na mě vykutálená dvojice policisty. Tady jsou fotky a audio-záznam: http://www.desitka.cz/index.php?text=496-vyhodite-je-dvermi-a-vlezou-oknem

  • #9447 Odpovědět

   Libor
   Host (Guest)

   Dnes u nás byl jejich „ranger“ a hned od začátku lhal o tom, jak jsou v zastoupení PRE, jak si potřebuje něco ověřit na vyúčtování. Vyhnal jsem ho a ostatním doporučuji to samé. Férová společnost takto nejedná.

  • #9434 Odpovědět

   Bohumila
   Host (Guest)

   Ahojte vážení,

   musím se s vámi podělit o super tip! Nedávno jsem zavítala na stránky Šetříme zdroje a doslova jsem se nadchla službou, kterou na těchto stránkách poskytují. Věřte nebo ne, ale šikovný poradce mi změnou dodavatele, LED osvětlení a instalací spořičů vody ušetřil 10 336 korun za rok! Pro mne to byla naprosto šokující zpráva, budu si moci koupit novou televizi 🙂

   Navštivte http://setrimezdroje.cz

  • #9432 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   V zásadě nečekejte nic moc. Z toho co jste popsal, Vám navykládal pohádky o Červené Karkulce v energetické verzi…Za jističe budete platit nadále to samé… Dvě zálohy neušetříte ani omylem.

  • #9427 Odpovědět

   Vasali
   Host (Guest)

   Taky nás navštívil pracovník Centropolu, nechal nám smlouvu která je do konce letošního roku.Řekl nám ,že ušetříme dvě měsíční zálohy.Ve smlouvě je aktuální dodavatel E-on.Taky nám řekl ze dříve nám to šlo od E-onu přez Čez a teď to půjde z E-onu přímo k nám.Proto to bude levnější.V garáži máme spotřebu minimální ale platíme za jističe skoro 1000 za rok.Teď to prý bude polovina.Tak nevím, co mám od toho očekávat.

  • #9401 Odpovědět

   obelix
   Host (Guest)

   Jsou to šmejdi a podvodnící jako ostatní distributoři. Vnucují se do domů a „ohromují“ nesmyslnými sliby. Vykopejte je z domu.

  • #9340 Odpovědět

   Hana
   Host (Guest)

   Zdravím všechny,
   dnes mě také navštívili údajní pracovníci fy ČEZ s tím, že svým dlouholetým zákazníkům nabízejí levnější sazby elektřiny. Po asi 3/4 hodinové diskuzi jsem teprve pochopila, že opravdu nejde o firmu ČEZ, ale Centropol. Odmítla jsem uzavřít jakoukoli smlouvu – do doby, že si ověřím na internetu jejich informace, v tu chvíli přestali mít slušné vychování. Dle mého názoru jde opravdu o šmejdy. Pozor – vydávají se opravdu za dceřinou společnost Čezu a působí dosti přesvědčivě.
   Hana

  • #9330 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Dobrý den.
   Dnes byl u mojí mámy obchodní zástupce. Ujišťoval jí, že je od ČEZU. Naštěstí mi volala, hned po podpisu smlouvy, kdy byl zástupce ještě přítomen. Na můj dotaz, jakou společnost zastupuje, nechtěl odpovědět. Lituji, že jsem na něj zvýšil hlas, ale alespoň jsem se dozvěděl že je z Centopolu. A na otázku proč lhal mojí mámě, už neodpověděl, a jen mi doslovně popřál VŠECHNO NEJHORŠÍ.
   Prý pak ještě roztrhal tu smlouvu, a odešel. Pro jistotu jsem poradil mamce, aby napsala odstup od smlouvy,

  • #9220 Odpovědět

   václava
   Host (Guest)

   Ano, moji maminku také podvedli. Nenechte si to pro sebe a upozorňujte svoje známé a příbuzné, CENTROPOL NIKDY.
   Pokud jim podepíšete smlouvu, dá vám hodně práce se jich zbavit. parchanti.

  • #9219 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Marcelo, máte úplnou pravdu. Pokud je tady někdo chválí, tak je to jejich dealer. Lžou, podvádí, chovají se jako šmejdi.

  • #9218 Odpovědět

   Marcela
   Host (Guest)

   Obchodní zástupci Centropolu jsou darebáci, kteří zneužívají důvěřivosti starších lidí. FUJ, Pryč od nich.

  • #9095 Odpovědět

   Vlastimil
   Host (Guest)

   Dobrý den, chci se zeptat mamka uzavřela smlouvu ( mezi dveřmi )asi koncem listopadu a dodávka bude zahájena až 1.4.2014. jak nejlepe odstoupit od smlouvy? můžou mi dát pokutu od odstoupení? Stačí od minulých odběratelů nahlásit že nekončím a oni to zařídí? Děkuji za odpověď

  • #9081 Odpovědět

   Štěpán
   Host (Guest)

   Máme s nimi dobrou zkušenost, ba naopak jsme byli překvapeni. Asi před měsícem jsme udělali reklamaci, že se nám nezdá cena energie. Přišel k nám totiž prodejce z jiné společnosti. Tak jsme o tom mluvili s Centropolem a předložili mu smlouvu té jiné společnosti. Centropol s tím neměl problém a cenu nám sníížil. Dokonce to mají ve smlouvě! Paráda 🙂

  • #8989 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Dobrý den, moje zkušenost je tristní. Jakýsi pan Sochor se vnutil do bytu k mojí matce (87 let) pod záminkou vyúčtování od stávajícího dodavatele, pak jí přemluvil k podpisu nové smlouvy, Ještě ten den jsme ho kontaktovali a chtěli s ním věc probrat, na slíbenou schůzku nepřišel a přestal brát telefon. Prostě Šmejdi! Martin

  • #8924 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Vyúčtování vychází z roční odečtové trasy příslušné distribuční společnosti. Na základě spotřeby, kterou, obdrží dodavatel od distribuční společnosti se provádí fakturace.

   • #8972 Odpovědět

    Petra
    Host (Guest)

    U nás v práci si účtování domluvili na konci zdaňovacího období a je to super, žádné problémy pro účetní. Centropol, zatím žádné problémy.

  • #8923 Odpovědět

   ota
   Host (Guest)

   kdy se dělá vyučtování u Centropolu

  • #8572 Odpovědět

   Libor Petrnek
   Host (Guest)

   Dobrý den , tak v prvé řadě společnost Centropol je jen prostřední firma která nakoupí ve větší míře plyn a elektřinu od dosavadním distributorů a poté prodá zákazníkovi za větší částku se slevou . Opravdu je potřeba si uvědomit kolik budete platit za patřiční přístroj a třeba za jističe a kolik budete mít nastavenou sazbu . Pokud si to nepřečtete budete poté muset počkat buď 3 roky nebo 2 roky plyn , než Vám skončí smlouva a 4-5 měsíců předem poslat výpověď . Dobrá rada zní , všechny podvodníky a firmy které slyšíte prvně nepouštět a pouštět OZ z plynáren . Doporučuji , milý vše zařídí a navíc mám vše tak jak má být , levnější , mám na blízko pobočku a bezplatnou telefonní linku . Hezký den Všem

  • #8548 Odpovědět

   filips
   Host (Guest)

   Ano mam a velkou.Sčím mužu pomoci….

  • #8482 Odpovědět

   lgr
   Host (Guest)

   Pozor na ně, podomní prodejci, lidem vykládají hlouposti, podvodný prodej. Když už podepíšete, rychle zašlete výpověď až do 5 ti dnů od začátku odběru energie Vas nesmí pokutovat !!!!

   Vzor výpovědi:

   ——-
   Věc: Odstoupení od smlouvy

   V souladu s ustanovením § 11a odst. 2 zákona č. 458/2000 Sb. v platném znění, ve stanovené lhůtě od této smlouvy č: xxxxxx uzavřené dne 0x.0x.20xx odstupuji.

   Zároveň tímto ruším plnou moc, která Vám byla poskytnuta na uzavření smlouvy.

   Prosím o zaslání potvrzení o ukončení smlouvy.
   Specifikace odběrného místa:
   zemní plyn: EIC xxxxxxxxx
   elektřina: xxxxxxxxx

  • #8301 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   OBCHODNÍ ZÁSTUPCI CENTROPOLU JSOU „ŠMEJDI“. DÁVEJTE SI VŠICHNI VELKÝ POZOR NA TO, CO PODEPISUJETE. CHODÍ PO BYTECH A NAMLOUVAJÍ LIDEM, ŽE JSOU OD PRE A ŽE VÁM NABÍDNOU LEPŠÍ CENU, ŽE STÁLE ZŮSTÁVÁTE U PRE, JEN SE ZMĚNÍ FIRMA, KTERÁ ZASÍLÁ VYÚČTOVÁNÍ. NAPŘÍKLAD PANÍ MACHÁČKOVÁ – NA PRVNÍ POHLED HEZKÁ BLONDÝNKA, OBCHODNÍ ZÁSTUPKYNĚ TÉTO SPOLEČNOSTI JE KRÁSNÝM PŘÍKLADEM TAKOVÉHO „ŠMEJDA“. DÁVEJTE SI TEDY VELKÝ POZOR, AŤ NENALETÍTE JAKO MOJE MAMINKA DŮCHODKYNĚ. ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY JE PAK JIŽ SAMOZŘEJMĚ VELMI DRAZE VYKOUPENO.

  • #8245 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Já osobně si tedy nemohu na spolupráci s Centropol stěžovat. Jsme spokojení zákazníci.

  • #8157 Odpovědět

   V.
   Host (Guest)

   Dobrý den, rád bych se s vámi podělil ohledně nových zkušeností. Jakožto mladý člověk bez práce jsem se zúčastnil pohovoru na místo obchodního referenta, z čehož se však vyklubal podomní prodej elektřiny. Hned první den jsem byl s nejmenovaným pracovníkem v terénu, abych se poučil, jelikož jsem však prozíravý, rád bych se s vámi podělil o praktiky, které se v tomto byznysu používají. Předem bych chtěl říct, aby jste nebrali slušnou část pracovníků špatně, protože provize jsou velké a nezaměstnanost taky, proto k tomuto mnoho lidí dojde. Já však nedokážu přenést přes srdce žádnou nespravedlnost a proto jsem hned po prvním „oťukávacím“ dni odmítl. Vše se odehrává ale hlavně tak, že si onen prodejce vezme sebou ceník e.onu(nebo jiné společnosti) a říká, že jde na kontrolu poslední faktury, aby zjistil, jestli už platí zákazník tu nejvýhodnější cenu.(všiměte si, o jiné společnosti ani zmínka, tudíž ač vám daný člověk neřekne, že nepracuje pro e.on, tak ani neřekne, že pracuje pro jinou firmu a udržuje vás až do posledního času v nevědomosti) Tímto si získá určitou důvěryhodnost a také nabídne, že vám to teda nastaví na nejnovější sazby, aby se vás týkalo i slevňování v novém roce. Po vpuštění do domu s vámi mezitím, co sepisuje smlouvu, směle komunikuje o posledních událostech například a až do poslední chvíle má logo centropolu zakryté fakturami, ze kterých vypisuje a poté i SIPO složenkou, kterou si posléze vyžádává. Až po dopsání a žádání podpisu sděluje, že nyní bude vše levnější a ušetří se na tom, jelikož to půjde přímo od výrobce oproti překupníkům, kteří si určují vyšší marži. V tomto je však ještě další psychologický tah a to ten, že člověk s tím původně souhlasil a tak sám pokládá za drzost nepodepsat tuto smlouvu, když už je přitom celá vypsaná. Jediné, co posléze proběhne je už jen ověřovací hovor a po jeho potvrzení už je vše ukončeno. Taky musím upozornit, že někdy můžou obchodníci také používat uměle vytvořené neexistující obraty, aby u vás navodili pocit, že tomu plně rozumí, ale i to, že člověk poté pokládá sám sebe jako „za zenitem“, jelikož obrat nezná a tak více věří prodejci o kterém má mínění, že má více otevřený přehled. Rozhodně všem radím, čtěte smlouvy, protože ze dne, který jsem absolvoval mám tu zkušenost, že si smlouvu pořádně nepřečetl ani jeden z lidí, kteří ji podepisovali. Doufám, že tímto alespoň trochu pomůžu dát pohled na obě strany, akorát teda po tom, co tady čtu o míjení se slibů s účinkem, je mi rozhodně líto, že jsem se tohoto podvodu v každém tom baráku účastnil, jako by se nic nedělo a ještě to bylo výhodné. To jsem si totiž opravdu myslel, dokud mě nezlomila jedna paní, která promluvila i mě do duše.

   • #8602 Odpovědět

    Karel
    Host (Guest)

    Vážený pane V. Váš příspěvek přesně vystihuje situaci. Také jsem naletěl Centropolu. Přes sliby prodejce i přes doložku ve smlouvě „Zákazník požaduje produkt s garancí nejnižší ceny elektřiny“ je u Centropolu cena za elektřinu vyšší, než např. u ČEZu. Za neopatrnost se platí. Jediné řešení je, co nejrychleji od Centropolu přejít k solidnější firmě. Vzhledem k přesvědčovacím praktikám, které jsou srovnatelné s předváděcími akcemi známými z filmu „Šmejdi“, nelze firmu Centropol považovat za solidní.

  • #8112 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Ingrid a na to jste přišla kde… Říká Vám něco statistika OPM OTE?
   září: 296 823 odběrných míst elektřina, nebo tedy proudu jak říkáte
   říjen: 296 047
   Podle Vašich počtů jich 36.608 přišlo a podle mých přes 37.000 odešlo ono je jich totiž o 700 méně? Dokážete mi to vysvětlil, když je Centropol tak lákavý? U plynu konstatuji to samé, přiliv nových a větší odliv starých…

   Děkuji moc za vysvětlení čím to bude???

  • #8111 Odpovědět

   Ingrid
   Host (Guest)

   Centropol celkem láká zákazníky, čím to bude? odběr proudu přihlásilo 36 608 nových klientů.

  • #7942 Odpovědět

   Alex
   Host (Guest)

   jsme u centropol energy a jsme spokojeni, doporucuji

  • #7924 Odpovědět

   Milan8
   Host (Guest)

   Některé příspěvky nechápu, přijde mi že zde převládají poplašné zprávy. Já na doporučení své šetřivé tety přešel k této firmě a platím méně než u Čezu, protože nemusím živit jejich manažery s milionovými odměnami. Smlouvu, než ji podepíšu tak si ji přečtu. když je někdo nesvéprávný ať se topí.

  • #6828 Odpovědět

   nevermind
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   přijde mi, že někteří uživatelé zde velmi emotivně popisují své zkušenosti a je škoda, když forma převažuje nad obsahem. Osobní zkušenosti s Centropolem nemám, s domovními prodejci ano, ale nepřijde mi, že by byl problém jim jednoduše říci, že nabídku odmítám. To, že někdo smlouvu podepíše a není spokojený, je především jeho zodpovědnost.

  • #4049 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Dneska zazvonili, hrnuli se k elektroměru s tím, že i když jsme u EONu, tak stejně bereme od nich, že zlevňují MWh a podobně. Pochopitelně jsem je vyrazil a pak jsem volal jsem na infolinku EONu, pochopitelně oni nic o nich něvědí…. klasická finta na lidi, co jim to nedojde a slyší jen na zlevnění apod.

  • #4026 Odpovědět

   JITKA SLOUPOVÁ
   Host (Guest)

   OD ROKU 2012 JSEM – CENTROPOL ENERGY, a.s.

   PRO r. 2012 TO VYPADALO, ŽE JSOU OPRAVDU LEVNĚJŠÍ – NEŽ TI OSTATNÍ…

   JENŽE – PRO TENTO r. 2013 MĚ DALI TAKOVOU FINANČNÍ RÁNU – CENA ZA PLYN 5.939,-   A ELEKT.629,- KČ

   PŘITOM PLATÍM PAUŠÁL ZA PLYN 2.000,- A ELEKT. 1090,- KČ

   ŽIJU OD r, 2008 SAMA – NEB JSEM NA INVALID. LŮŽKU, TAKŽE JSEM TOPILA A TOPÍM JEDNÍM RADIÁTOREM (STŘEDNĚ). BYT MÁM VELKÝ 82 metrů. (nač topit, svítit, když jsem na lůžku.

   ELEKT. SVÍTÍM LAMPIČKOU, POČÍTAČ – POUZE DENNĚ 4. HOD. A TELEVIZI MÁM ZABUDOVANOU V PC.  ŠETŘÍM JAK SE DÁ!!! A STEJNĚ MĚ TO NEPOMOHLO!  ZAPLATILA JSEM VÍCE!!!)  NEŽ VE SPOLEČNOSTI  P R E KDE JSEM BYLA OD r.1985

   PROSTĚ ŽÁDNÁ KONTROLA – JENOM ODHADY

   VŠEM RADÍM NÉ, NÉ A JEŠTĚ NÉÉÉ!!!

                    Jitka Sloupová  Praha 1 N. MĚSTO

     P.S. VELMI LŽOU!!!

   • #7925 Odpovědět

    Milan8
    Host (Guest)

    Ta takový byt jdsem platil podobné částky, je vidět že tito důchodci se mají v těchto velkých bytech s vysokými stropy velmi dobře..

  • #3950 Odpovědět

   lenká kubíková
   Host (Guest)

   dobrý den v pondělí mě navštívyl obchodní zástupce ze společnosti centropol

   který my řekl že bych měla mít levnější plyn a elekryku nejdřív sem zavolala manžela obchodní zástupce chtěl vydět vyučtování  že podle toho pozná jestly by se my to vyplatilo po doložení dokladů jsme zjistily že  čez je soukromá firma čez prodej s.r.o. a stát je čez distribuce  spočitaly jsme si z obchodním zástupcem jestly by ta zmněna dodavatele mněla vůbec naději po řádném počitaní jsme zjistily že opravdu ušetříme 14% tak poté jsme podepsaly smlouvu z tou společností  a vše co nám obchodní zástupce řekl byla pravda mohu jen doporučit  jméno obchodníka je  Josef Čepiga jeho telefon je 736 705 836 je to opravdu pravda že se dá  ušetřit u té společnosti  lidi je to jenom zmněna administravy ale distribuce čez vám opravdu zůstavá jen vám vyučtování nebude dělat soukromník čez prodej s.r.o. ale společnost centropol A .S .

   • #3951 Odpovědět

    Petr Ňemec
    Host (Guest)

    dobrý den  mne také tento obchodní zástupce navštivyl  ale bihužel jsem mu nic nepodepsal  jelikoš mám fixaci od čez a na plynu od rwe  jakmyle to bude končit hned tomu klučinovy volám tento obchodní zástupce se opravdu chová seriozně a poctivě  takové lidi by taková firma má mít  víc takovích obchodních zástupců jako je Josef Čepiga  jsem z hlučína u opavy  opravdu se na toho člověka obraďte  nechcé žádne podepsání hned ale pokut my zákaznicy chceme  na romyšlenou tak automatycky my odpověděl že není problem že bydlí blisko  je z opavska hlučinska opravdu pokut chcete ušetřit a vysvětlit co znamená  zmněna dodavatele  tak mu volejte na číslo které má paní kubíková uvedeno s pozdravem němec

    • #3952 Odpovědět

     Mates
     Host (Guest)

       Josef Čepiga alias lenka kubíková/petr němec – My vám na to neskočíme, že si píšete kladné recenze na to, aby jste ostatní lidi podvedl :-DDDD

     Nevím zda jste tak blbý, ale asi jo, že máte u stejných slov stejné hrubky, ale vaše IP adresa mluví za vše :-DDDD

     • #3971 Odpovědět

      Pavel
      Host (Guest)

      Jen si kladu otázku kolik těch šílených historek tady je autentických a kolik vymyšlených… Hm, taky teď totiž musím rozhodnout co s mými rodiči kteří podepsali hošanovi z centropolu. Je tu spousta faktických tipů co prověřit tak díky všem. Hošan byl korektní, tak teď mamka musí pročíst podmínky, uvidíme co hošan neřekl. Nejzajímavější je ten checkbox Zákazník požaduje garanci..atd. Odvozuje se od toho doba trvání. Až budu vědět víc, snad si ještě vzpomenu dít sem vědět.

      • #4015 Odpovědět

       Zodiak
       Host (Guest)

        Mě přilezli po dvakrát a po dvakrát jsem je vyhnal.Pokud někdo začne tím,že je od čezu a má nové slevové podmínky .Na ověřování po telefonu na linku čezu začne být drzí na kom žádá podpisu,tak letí střelhbitě.Když někdo prodá druhému něco ,tak to něco nemůže být levnější od druhého pro třetího.To je základ trhu,nikdo nikomu nebude nic dotovat,aby zákazník třetí v pořadí měl labůžo.Tohle je můj názor na věc.Nenávidím lidi kteří  jsou vlezlí ke starým občanům ,co sice mají občanský průkaz platný,ale jsou na pokraji rozhodování ve věcech úředních a snadno zmanipulovatelný psychologickou hrou nervů.

     • #3970 Odpovědět

      Pavel
      Host (Guest)

      Ňemec… nikdo přece neudělá takhle pitomou hrubku ve svém vlastním jméně, které píše už spoustu let… Je to fingovaný blbec, „false flag operation“.

     • #3969 Odpovědět

      Pavel
      Host (Guest)

      To je vtipný false flag operation. Předstíraný OZ od konkurence, který je nešikovný a trapný. Trochu ubrat hrubek a bude to akorát, k uvěření..

  • #3949 Odpovědět

   Špinková
   Host (Guest)

   Zdravím, taky bych se s chtěla poděli o zkušenost se spol. CENTROPOL. Přišla k nám nějaká slečna a mezi dveřma mluvila o výhodách a nižší cenně elektriky oproti ČEZU. Když jsme odmítli s tím, že nic nepodepíšeme a necháme si to projít hlavou chtěla podepsat seznam, že u nás v bytě byla (pozn. byl to seznam jmen a všech lidí z baráku). Pak nám přišla od ČEZU výpověď smlouvy – zjistili jsme, že podpis na smlouvě byl zfalšovaný!!! JSOU TO PODVODNÍCI – MOŽNÁ JE OBCHODÁCI, ALE JE TO HNUS TAKOVÉ JEDNÁNÍ!!! Teď máme vyřizování s odstoupením od smlouvy, kterou jsme nikdy nepodepsali!! Ale jsme poučeni pro příště NIC NEPODEPISOVAT!!!

  • #3936 Odpovědět

   doris
   Host (Guest)

   Zdravím , dne 22.5.2013 byl u nás doma proveden odečet elektřiny , k dnešnímu dni tj. 18.7.2013 jsem neobdržela vyučtování . centropol = velcí bordeláři ,,? Budu hledat  jak od společnosti odejít !

  • #3920 Odpovědět

   I.eletrina Elektrina
   Host (Guest)

   1. kontaktoval mě agent a nechtěl se představit, když vycítil, že rozhodně nepatřím k ovcím, lhal, že je od eonu. Tak jsem ho oklikou vyzpovídal a přiznal, že je prý od centropolu,ale těžko říc, vizitku neukázal, tak jsem ho poslal ven. pak pokračoval v obcházení ulice, ale všichni ho pakovali VEN!

   2. nikumu nic nepodepisujte…

   3. nejprve si vše prověřte – např. minimálně na internetu…

   4. věříte, že někomu třetímu jde o to, abyste Vy ušetřili? :-DDDDDD

  • #3911 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Když tu čtu samou ,,chválu,, na CENTROPOL , rád bych taky přispěl svou zkušeností . Před 2 lety ke mě přišel dealer od Centropolu a začal mě líčit , jak je výhodné brát od nich plyn . Oni jsou výhradní dovozci a od nich berou plyn všichni obchodníci . Tak ho budu mít se slevou 10 % . Nabídka se zdála lákavá , tak jsem přestoupil . Plyn jsem začal brát od 1.1. 2012 . Jelikož jsem přes léto neměl nic naspořeno , tak při vyúčtování v červnu se mě zdál doplatek necelých 9 tisíc dobrý . Jenže šok pro mě nastal za celeroční vyúčtování minulý týden . Měl jsem přes letní období něco naspořeno , tak jsem si myslel , že bude přeplatek . Bohužel jsem se velmi zklamal , čekal mě nedoplatek přes 3 tisíce . Když mě to nedalo , tak jsem se ptal známých , jak jim to vycházelo . Kolega z práce mě přinesl svoji fakturu , kde jsem vyčetl , že měl protopeno o 3 Mgw více než já , ale platil skoro o 20 000 míň než já . Bohužel nejsem tak bohatý , abych si dovolil vyhazovat tisíce za nekorektní jedání několika podnikavců .

   Tak kdo chce přestopit k zlodějům a podvodníkům , kterými se tento stát jen hemží , tak vřele doporučuji CENTROPOL .

   • #4027 Odpovědět

    JITKA SLOUPOVÁ
    Host (Guest)

    DOBRÝ DEN – VŠE CO PÍŠETE – JE VELKÁ PRAVDA !!!

        JITKA SLOUPOVÁ

  • #3569 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

   Odpověděla jsem na inzerát : hledáme pracovníky na opisování elektroměrů v Brně (adresa Rangers Vídeňská 127).Byl to ale PODVOD!!!Plat se odvíjí od uzavřených smluv,takový podomní obchodník jich uzavře za den zhruba 5.Přičemž obejde cca.600 bytů za den,kde jsou lidé evidentně znechucení z neustálého nabízení nechtěných produktů. Takže jednalo se o prachsprosté obtěžování převážně starších a důvěřivých lidí. Praktiky pana Davida H. hraničily se zákonem.Jednalo se o přetahování lidí k energetické společnosti Centropol. Na lidi,kteří neměli o produkt firmy CENTROPOL (EON) zájem byl hrubý a sprostý.Nakonec se stalo,že někdo zavolal policii… Pan David H. stáhnul ocas mezi nohy a před policií byl jako beránek. Z této zkušenosti s firmou Rangers mi bylo jaksi blivno. Škoda jednoho ztraceného dne.

  • #3547 Odpovědět

   Jindřich B.
   Host (Guest)

    S Centropolem jsem se setkal díky mým klientům, kteří jednomu z jejich agentů naletěli.

   Sepsal jsem proto jejich příběh jako ponaučení pro ostatní. Zájemci si ho mohou přečíst na http://penize.verejnosti.cz/ostatni/151-podvod-dealera-plynu

  • #3513 Odpovědět

   Walter
   Host (Guest)

   Pozor na agentku působící, nevím jestli jenom, v České Lípě, velice výmluvná,(údajně z Moravy) vystupuje tak, že se v podstatě domníváte, že jednáte s pracovnicí Čezu, kde se musí převést fakturování za zaniklou duhovou energii na Čez, jejich pobočka je také prý v této budově ČEZu, což ale po prověření tak není. Na internetu jsem nalezl jen Ústí/Labem a snad 2 ve východních Čechách.

   Walter

  • #3495 Odpovědět

   Fanda
   Host (Guest)

   nechápu ty řeči o centropolu,já tam jsem druhým rokem i s plynem a nevidím problém,pořád je určitě levnější než dodavatel u cezu p.Bakala,na toho nikdo nenadává na to neustále zvyšování,to je zajimavé,všechny ty negativa,je jen konkurenční boj,kdo tam je,tak nemá na co nadávat.

   • #3498 Odpovědět

    A
    Host (Guest)

    Dobrý den Fando.

    Jestliže Vám to vyhovuje, tak to neřešte? Ale porovnávat úsporu s dominantama mi připadá usměvné a závádějící. Trochu mi to připadá, jak konkurenční boj, řečeno Vašema slovama.

  • #3468 Odpovědět

   Jaroslav Gesl
   Host (Guest)

   Podlehl jsem náborářům CENTROPOLU a podepsal. O sankcích při odstoupení se nemluvilo, ale asi za měsíc vám to připomenou dopisem. Sankce na smlouvě při odstoupení 2.500 Kč, ale když ji na vás budou vymáhat, stojí to 4.000 Kč. Sám jsem od smlouvy neodstoupil, ale omylem mně k sobě přihlásila jiná společnost, Centropol mě odkopl a stal jsem se neoprávněným odběratelem el. energie. Na dopisy nereagují, už jsem dostal druhou upomínku na zaplacení pokuty Stěžuji si Energetickému regulačnímu úřadu a jen málo doufám ve spravedlnost. Nebuďte hloupí jako já.

  • #3434 Odpovědět

   jan körschner
   Host (Guest)

   s touto společností mám jen samé problémy..od začátku a dnes mi přišlo vyučtování,zálohy jsem platil každy měsíc pravidelně přes trvaly příkaz ,když jsem nakoukl do vyučtovaní ,zjistil jsem že jsem 4 měsíce neplatil zalohy a přišel mi nedoplatek,vyjel jsem si vypisy z učtu a tam mam zalaceny každy měsíc pravidelně,to už byla pro mě poslední kapka…ani se nebudu rozepisovat o všech podvodech tehle společnosti,byla by to dlouhá slohová práce…ještě že u nich v zaří končím…příští tyden pojedu na jejich pobočku do ustí nad labem,tak doufam že se vše vyřídí a ja už o téhle společnosti nikdy neuslyším,když jsem byl u čezu ,nikdy nebyl problem,,,byl jsem hlupák když jsem podepsal s touhle společností..už nikdy více!!!!

   • #3526 Odpovědět

    Karel
    Host (Guest)

    Nelze jinak, než s vámi souhlasit. Jsou to darebáci. Měl jsem navedeno povolení k inkasu. Stahovali si pravidelně a najednou mi přišel nedoplatek na cca 8.000,- Kč. Prostě z nějakého neznámého důvodu přestali. Po žádosti o Splátkový kalendář mi povolili milostivě tři splátky, ale ani slůvko vysvětlení nebo dokonce omluvy. Jen výhružky exekucí ap. A tak nevím. Je chyba na mé straně ? Nekontroloval jsem prostě jestli odcházejí inkasní platby. A taky proč ?

    • #3968 Odpovědět

     Pavel
     Host (Guest)

     Stahovali si pravidelně… Nekontroloval jsem prostě jestli odcházejí inkasní platby. Takže ten první výrok je jen váš dohad? Odešlo vůbec nějaké inkaso? Nebylo od začátku nefunkční?

  • #3342 Odpovědět

   Mirek
   Host (Guest)

    Co blbnete?? já mám elektřinu od Centropol od 9 / 2011 a nemám problem..cena silové elektřiny je nižší než u čezu a distribuční je stejná u všech dodavatelů. Jinak se zdražuje pravidelně vše pokud si někdo nevšim a to každý rok a něco i několikrát do roka.. Bděte a neblbněte  

   • #3353 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    To jste jeden ze šťasnějších lidí….až nastane problém, tak pak si vspomenete…pokud vám vše funguje tak vám to přeju…nic proti vám ani centropolu…kolik jste ušetřil oproti původnimu dodavateli?jestli se teda mohu zeptat.

  • #3283 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   Centropol ???    Je to podvod, jen se na tom přiživují další lidé.

   Mám rodiče, kteří byli celé leta u PRE měsíční zálohy činili 1900 ,- Kč . V ročním vyúčtování potom byl nedoplatek 2236,- Kč.  

   Jednoho dne zazvonil človíček od Centropolu a povídal a povídal. Jelikož mým rodičům je 80 let tak podepsali smlouvu a malér byl na světě.

   Jako první od nich dorazila složenka na tzv. Doúčtování na 8000 kč. prý odpočty dělají odhadem. Podotýkám , že vyúčtování bylo od 15.5. do 30.6. kdy už se takžka netopí, a ani moc nesvítí. Tak mi povězte co je na tom levnější. U regulačního úřadu je přitom tolik stížností, a byl dokonce zřízen zvláštní tým, jak mi bylo telefonicky řečeno. 

   Kdy a kdo s tím něco udělá, aby na tyto zlodějiny nedopláceli obyčejní staří lidé kteří tomu vůbec nerozumějí.

   UDĚLÁ S TÍM NĚKDO NĚCO ??  A NEBO SE TOTO BUDE DÁLE TOLEROVAT A DĚLAT ,, MĚ SE TO NETÝKÁ TAK CO? „ 

   • #3522 Odpovědět

    Radek
    Host (Guest)

     Tak přesn takhle jsme to měly také akorat že mame dvoj pokojoví byt a roční nedoplatek u nas činil přes 9000 tisic to je nedoplatek ja za rodiný dum a né za byt tak co mají levnějšího ja jsem to dal pravníkovi no a uvidíme jsou to lhaři a podvodníci .

   • #3284 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    Dobrý den Jane.

    Jestli mohu reagovat, tak se domnívám, jestli nedorazil nedoplatek náhodou od PRE. To se velice často stává, že původní dodavatel dofakturuje konečné stavy – většinou s doplatkem.( Mohu se však samozřejmě mýlit. Od kdy jsou rodiče připojení u Centropolu?)

    Nevím, co vás vede k doměnce, že centropol je nesolidní ? Pokud já vím (a to jsou roky), tak Centropol je jeden z těch slušnějších dodavatelů a mimo jiné největší v ČR (z alternativců). Tímto se Centropolu nechci zastávat, ale opravdu je jako jeden z mála téměř bezproblémový.

    Pokud chcete věc řešit důkladněji, tak zašlete do mailu : [email protected] ofocenou fakturu na těch 8 tisíc a zkusíme to rozluštit. Výsledek pak dáme zase sem, aby i ostatní věděly, jak to řešit do budoucna v případě potřeby. Rád vám s tím pomohu (samozřejmě že bezplatně). S pozdravem Homola P.

    P.S: Zvláštní team je na ERÚ kvůly všem stížnostem na všechny dodavatele – né tedy jen na centropol…A také již bylo spoustu věcí vyřešeno a byly změněny i zákony, takže nebojte – něco se stím již dlouho dělá. Začít se však musí u lidí – tam problém začíná….Upozornit rodiče na tyto věci je nejjednodužší způsob, jak např. tomuto předejít.

    • #3294 Odpovědět

     Jan
     Host (Guest)

     P.S: Zvláštní team je na ERÚ kvůly všem stížnostem na všechny dodavatele – né tedy jen na centropol…A také již bylo spoustu věcí vyřešeno a byly změněny i zákony, takže nebojte – něco se stím již dlouho dělá. Začít se však musí u lidí – tam problém začíná….Upozornit rodiče na tyto věci je nejjednodužší způsob, jak např. tomuto předejít.

     Ještě Pavle zareaguji na tento poslední odstavec od Vás :::

     Jak píšete , na všechny dodavatele. Ale právě Centropol ve stížnostech vede. A že bylo spoustu věcí vyřešeno? Nějak jsem si nevšiml.  Rozhodování našich zákonodárců je opravdu dlouhé. Zákony byly změněny to ano ale zase poslouží jen vyvoleným. Já v mé práci se musím rozhodnout ihned, protože mé dlouhé rozhodování může zapříčinit i smrt člověka.

     Začít u lidí ???   U těch už se začalo dávno. Teď by to chtělo jen pokračovat tam výš,, douvám,že  víte jak to myslím.

     Ale to už jsme opravdu na jiné stránce..     

                                                                               S přáním pěkného dne..   Jan

     • #3297 Odpovědět

      Pavel.H.
      Host (Guest)

      Bohužel máte pravdu – nevím jak hluboce se Centropol řeší na ERÚ, ale určitě dost. Také se řeší Bohemia energy entity s.r.o. , Energetické centrum a.s. a podobní vykutálenci…

      Snad vás moc nenaštvu, když řeknu to co  jsem slyšel z řekněme důvěryhodného zdroje – Tedy že Centropol by snad měl být v příštím roce dalším mobilním operátorem v ČR…. No paráda.

      Možná spekulace – možná realita. Nemám k tomu vlastní názor.

      a k podomnímu prodeji jen jedno a naposledy.

      Bohužel je potřeba opravdu začít u lidí…pokud se tedy opravdu stane, že lidi přestanou s prodejcema uzavírat smlouvy mezi dveřmi na náhodné schůzce…Tak přestanou chodit, a to je to, o co jde.

      Ještě před půl rokem se hlásalo, že se podomní prodej bude od roku 2013 úplně zakázanej zákonem – dnes je ticho po pěšině…Některé města a obce už mají veřejnou vyhlášku zakazující podomní prodej – a to je myslím dobrý začátek. Na takové prodejce je pak možnost zavolat policii a ta už si s něma poradí.

      Víc už asi k tématu nelze napsat…

      Snad jen,že máte být opatrní a  obezřetní…

      a přece ještě:

      Dnes mi kolega vyprávěl včerejší zážitek jeho otce, kdy ho navštívili zástupci údajně E.ONu – ale né toho Německého, ale českého. Že prý mu slevní energie na české ceny, ale nikam nepřejde…když jim kolegův otec donesl vyůčtování od BICORNu – tak že je najednou vše v pořádku a že už musí jít… 😀 …………Však víme….děcka…takové to podomní žvýkání… 😀

      Opravdu pozor…. umějí býti velice vykutálení a vymyslí si cokoliv…

      Jak už jsme tu několikrát řekly…špinavý peníze jsou taky peníze…

      AHOJ Pavel H.

      • #3299 Odpovědět

       Jan
       Host (Guest)

       Mob. operátor???   No to je taky  pěkné téma ,,

       Budem jen doufat, že bude líp.  Ale je to ještě běh na dlouhou trať. Hooodně dlouhou.,,

                                                                             Pěkný večer… Jan

    • #3291 Odpovědět

     Jan
     Host (Guest)

     Dobrý den Pavle,,

     Bohužel nedoplatek od PRE to nebyl, tuto věc jsem si prověřil,, jen mi to nejde do hlavy. jak jsem psal. A to ještě přišla faktura na 12000 cový nedoplatek za cca 6 měsíců. Tak kde to vzali ??  Veškeré dokumenty včetně vyúčtování jsem ukázal člověku, který se tímto zabývá a jen nevěřícně kroutil hlavou. Řekl mi , že toto je holý nesmysl. Když se ptám jiných lidí na firmu Centropol tak se všichni shodnou na slovu ,,podvodníci „  Věřím tomu , že pochvalné dopisy si zde píší sami. Komunikace s Centropolem je nulová. Již jsem jim posílal veškeré podklady s tím, že zřejmně došlo k chybným výpočtům ale odpověd dorazila negativní. Jak jsem již zde četl, špinavé peníze jsou taky peníze. Jen mi mrzí, že to odnášejí lidé, kteří prakticky v tom jsou nevinně. Asi je tato výborná doba jen pro lidi kteří se neštítí ničeho.

     Otázka :   Změní se něco ?? Budem dál jen přihlížet jak nepoctivým se daří a poctivý trpí ?? Je to v pořádku ??

     Stačí se jen kouknou na zprávy. Myslím, že to napoví vše. Tím poukazuji rovnou i na veškeré zdražování. Ale to se dostáváme do jiných dimenzí.

  • #3270 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

    Dobrý den, pokud vám můžu doúporučit tak se vyhhněte obchodníkům na náhodu ,kteří u vás zvoní ,ale raději dejte na zkušenost doporučení a pozvěte si přímo s centropolu Oz.a máte klid že vám všechno vysvětlí a máte klid.Já jsem to tak udělal a bylo to výborný.

   Díky Michal

   • #3271 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    Zdravím Michale.

    Určitě takto je to OK… To ale nedělá každý… Ne každému se taky změna vyplatí… a přesto sjednává novou smlouvu – to je třeba zbytečné.

  • #3244 Odpovědět

   Vladimír Dvořáček
   Host (Guest)

   Našel jsem článek na netu, který psal jejich dealer. Jsou pokutováni v případě, že neuzavřou 10 smluv za den a bylo jim vštěpováno do hlavy aby se vyhýbali adresám kde je u jména titul, hlavně právnického vzdělání. Co dodat !!!

   • #3245 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    O nečem podobném jsem také slyšel akorát ne o centropolu, ale o jiné firmě zprostředkovávající smlouvy. Také již dnes tato společnost neexistuje a to je dobře. Je to hlavně čirá hloupost a špatný manažerský plán dotyčného, ktrerý toto nakázal…smlouva za každou cenu = naštvaný zákazník a hlavně storno. To je plán jak zkrachovat…Nechápu takovéto agentury…akorát v energetice dělaj bordel…

    A druhá věc. Jména u kterých je před, nebo za jménem titul znamenají vzdělaného člověka, se kterým se jedná “ kolikrát “ mnohem lépe než-li s člověkem řekněme “ bez titulu „…S mnoha takovými lidmi jsem jednal a byly to a jsou kolikrát vysoce postavení lidé ve firmách, ale i např. lékaři nebo projektanti a opravdu jednání se obejde bez nějaké zbytečné omáčky a bavíme se konkrétně a k věci.

    Souhlasím s vámi pane Dvořáčku a bohužel je dnes doba taková, že špinavý peníze jsou také peníze. A i přes to , že dnes řádí spousta podomních prodejců, a i za cenu nervového zhroucení staré podvedené (převedené) paní se bohužel takto dál peníze rejžujou a dokud nezakročí stát, tak i rejžovat budou.

    Přeji sílu a odvahu s podobnýma kejklířema vyběhnout hned mezi dveřmi.

    • #3247 Odpovědět

     Milan
     Host (Guest)

     Dobrý den,

      omlouvám se, že jsem Vás obvinil, že nemáte ani maturitu, to jsem opravdu přehnal. Normálně s Vaší gramatikou a logickým myšlením byste neměl projít ani základní školou. A tím Vás neurážím, to pouze vyvozuji z toho, co píšete.

      O tom, že zástupci některých dodavatelů oslovují převážně staré lidi, a jejich příbuzní zde poté popíšou vlastní zkušenost, s Vámi raději nebudu diskutovat.

      To, že zde nedovete vložit odpověď v normálním formátu o Vás také vypovídá.

       Zřejmě nechápete, že Vy uveřejňujete kontakt na sebe, potažmo poradenskou firmu, a já na BEZPLATNÉ stránky. To, že pomáháte po nocích lidem, tvrdíte Vy, to že lidem pomáhá Jenda, je vidět na jeho strákách, konkrétně v diskuzích.

      Že děláte najednou dvě profese, má smysl to rozebírat? Jsou dva domy podobných lidí v Praze, jeden je senát, druhý parlament. O výsledcích takové činnosti si své myslí většina lidí. 

      S radostí přijmu Váš navrh na sázku. Připojený jsem od května, speciálně pro Vás uvádím, že je to 7 měsíců. Přišel mi přeplatek 2 000 Kč, navzdory ostatním velkým společnostem složenkou. 

      Společnost 3E od ledna 2013 zdražuje, bude tím pádem 3. nejlevnější společnost. Tyto stránky  to ve svých výpočtech neuvažují,energiejenda.cz pochopitelně ano. 

      Do budoucna je nutné neustále změny ceníků, VOP atd.

      Tím, co tady píšu, nechci nikoho urazit, mým cílem je pouze pravda. Pakliže zjistím, že KDOKOLIV se chová nesprávně, tak na to také upozorním.

      Milan alias Žito 44 🙂

     ( speciálně pro některé, to je pokus o vtip)

      

      

     • #3255 Odpovědět

      Pavel.H.
      Host (Guest)

      Speciálně pro vás Milane, jste pokus o vtip speciálně vy sám…

      To, že tyto stránky nepochopí vložení formátovaného textu – za to opravdu nemohu.

      Myslím si že jste jen zamindrákovanej pisálek, který opět nepochopil, v čem má práce spočívá. Mail uvádím pouze osobní a na firmu neodkazuji. ani jednou jsem neuvedl její jméno…

      Dvě profese určitě neprovozuji… Dělám stále jedno a to samé – jen s tím rozdílem, že přes den za peníze a večer zadarmo.

      V mailech lidem především radím s problémy spojenými se změnou dodavatele a také probíráme, zda-li má vůbec smysl na dané spotřeby změnu provádět.

      Od začátku nechápu, proč jste na mě sprostě útočil! Asi nemáte na práci nic jiného vy sám, když evidentně reagujete v blogu jen bezpředmětně a sprostě.

      Vaše Třiéčka si strčte za klobouk (sprostější nebudu), Společnost znám již dlouho a máme s ní zkušenosti i ve firmě. Uvidíme za rok až vám vyúčtují i zimu…Pokud vím, tak vám zatím vyúčtovaly jen vykrývací (netopné) měsíce. Není se tedy čemu divit že vám vracely. Jitrnici dělejte z někoho jiného.

      A za pseudonymem ŽITO 44 být vámi nevystupuju – vtipné to není (zřejmě nechápete význam smyslu existence Žita 44). Vy jste maximálně jen ten ŽITO = KEJKLÍŘ A ŠAŠEK

      Pokud nebudete mít něco převratného a podstatného k tématu zde na této diskuzi…tak se snad už ani nevyjadřujte…Myslím si že náš problém se stal osobním, a zde není prostor k výměně názoru tohoto charakteru.

      P.S: Na mojí gramatiku se vy*erte – z toho živej nejsem.

      S pozdravem Homola Pavel

      • #3256 Odpovědět

       Milan
       Host (Guest)

       Dobrý večer,

       o správnosti celého Vašeho vyjádření se přít nebudu, ale ohrazuji se proti jedné věci. Byl jsem podle Vás sprostý. Můžete mi konkrétně říci kde? 

       Napadaji mě pouze dvě slova : 

       demagog :

        Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci.  — H. L. Mencken

       ignorant :

       neznalec, nevzdělanec

       Prosím napište mi, kde v mých příspěvcích Vás SPROSTĚ urážím. 

       Jestli lidem skutečně pomáháte, tak si Vás vážím stejně jako každého užitečného člověka, bez ohledu na Vaše příspěvky. Pakliže se s 3E mýlím,

       přiznám to.

       P.S. v posledních příspěvcích se Vaše psaná forma zlepšila.

       P.P.S. Žito 44 jsem napsal speciálně kvůli Vám, věděl jsem, že se toho okamžitě chytnete.

       • #3258 Odpovědět

        Pavel.H.
        Host (Guest)

        Sprostá a urážlivá byla celková forma, jakou jste se vyjadřoval k mé osobě. Alespoň jsem to takto vnímal.

        Pokud takto uzavřeme celou věc, tak s tím nemám problém a bez ohledu na své rozhořčení z celé věci si myslím, že nejste zas tak špatný člověk.

        Vě věci pomoci lidem to opravdu myslím vážně, a proto jsem před třemi dny rozjel neziskový projekt.

        I přes nepřeberné množství podobných webů včetně tohoto si myslím, že šanci na život to má. Koneckonců dělám to také po nocích – spíš jako koníček.

        Celou věc tedy tímto uzavírám a přeji jen dobré zkušenosti s dodavatelem

        P.S: S tím žitem jste se celkem trefil, že se chytím 😀

        S práním hezkých svátků vánočních a šťastného startu do nového roku 2013 vám i ostatním

        Homola Pavel – energetický poradce

         

         

        • #3260 Odpovědět

         A
         Host (Guest)

         Dobrý večer.

         Upřímně řečeno to zdůrazňování, že vše děláte dobrovolně a po večerech (navíc vždy nezapomenete  odkaz na svůj mail) mi nepřípadá moc důvěryhodné . Logicky vzato můžete přeci odpovědět přímo na dotaz položený na jiném webu? Napřímo a veřejně.

         Prohlížel jsem si i odkaz na nové stránky, které zde také prezentujete. Zatím nic moc, navíc prakticky veškeré informace jsou zkopírováné.

         V tuto chvíli je tedy Jendův Web pro mne Top! A v případě, že byste mne chtěl nazvat , stejně jako Milana Jendou, jsem kdykoliv schopen prokázat, že Jenda nejsem.

         Každopádně, jesti je Vaše iniciativa myšlena vážně tak nemusíte brát ohled na mé laické názory.

         A.

         • #3261 Odpovědět

          Pavel.H.
          Host (Guest)

          Úplně v pohodě pane A.

          Beru vše, co jste řekl. Stránky teprve tvořím a v sekci o autorovi se zmiňuji přesně o tom, co jste zde řekl.

          Co se týče článků, tak všechny zkopírované nejsou…Hlavně je tam dost mnou psaných textů. Na převzaté texty upozorňuje zdroj.

          Veřejně jsem zde také odpovídám, ale reaguji hlavně v mailech, které mi chodí a lidé jsou celkem rádi – co se reakcí týče. Lze tím hlavně řešit konkrétní kalkulace a individuální případy. Zde by to bylo celkem komplikované. A hlavně by se jednalo o veřejnou reklamu různým dodavatelům, a to není můj záměr.

          Stránky energiejenda jsou moc fajn a nikdy jsem neřekl že jsou špatné. Naopak – rád bych někdy taky takové udělal, ale to je časově náročné.  Jen bych nikdy nechtěl na stránky kalkulátor. Je to trochu ošemetné, jelikož se u dodavatelů dají dost často vyjednávat individuální podmínky a to kalkulátory nezohledňují. Hlavně srovnání v nich nejsou nikdy přesné a spousta lidí v nich ani neumí správně zadávat data. Jinak OK

          Že jste jenda netvrdím – není důvod.

          Že všude uvádím svůj mail je myslím celkem nezávadné…To snad není důvod nějak komentovat… Pokud chcete vědět jestli je to užitečné, tak si klidně nechte udělat na vaši spotřebu kalkulaci – třeba budete překvapen a zjistíte, že změna dodavatele pro vás nemá smysl – navzdory reklamám. Nebo možná ano?

          Mějte se pane A.

          • #3264 Odpovědět

           A
           Host (Guest)

           Dobrý den.

           Děkuji za nabídku. Mé smlouvy asi již nejdou lépe nastavit. Respektive při mých spotřebách by jakákoliv další případná změna znamenala jen „haleřovou“ úpravu.

           Já jsem na Vás reagoval, protože víceméně nesouhlasím s Vaším názorem na chování OZ a s názorem na 3E.

           Na OZ mám vyhraněný názor a jsem rád, že alespoň zákon 165/2012 Sb. , dal odběratelům delší čas na vyřešení neuváženě podepsané smlouvy.

           K 3E. Osobně si myslím, že zákazníkům může být jedno, kde bude za rok cenově. Letošní topnou sezonu bude odebírat za hodně dobré ceny (plyn). A v případě velkého zdražení není problém dodavatele změnit.

           Jěště poznámka ke kalkulátorům. Já myslím, že pro většinu zákazníků je to dobrý pomocník, jak se trochu orientovat na trhu. Samozřejmě důležité je  vybrat ten správný.

           Účelem mého prvního příspěvku určitě nebylo vyvolávat rozepře, občas mám prostě potřebu se vyjádřit.

           Přeji mnoho úspěchů s Vaším webem.

           A

           • #3266 Odpovědět

            Milan
            Host (Guest)

            Dobrý den,

            dopředu předesílám, že nejsem ani Jenda, čí A, ale pouze Milan ( těch je tady více, takže doplním že z Kladna) 🙂

            Osobně jsem rád za JAKOUKOLIV iniciativu, protože to pomáhá lidem otvírat oči. Máme jedny z nejdražších cen energií, Rakušané prý mají levnější elektřinu než my atd. a to i v jiných oblastech, pouze naše touha po změně to může změnit.

            Jsem prchlivý člověk, takže nedejbože když by mě navštívil nějaký obchodní zástupce, a tvrdil mi, že je od ČEZu ci že ČEZ krachuje, tak by zřejmě došlo k fyzickému napadení a měl bych v nejlepším případě podmínku.

             A k 3E, jsem zvyklý pravidelně sledovat situaci, takže doufám, že dovedu předejít případným problémům a v případě razantnějšího zdraženi přejít jinam, ale vždy jen se smlouvou na dobu NEURČITOU.

             Co se týká srovnávačů, tak energiejenda.cz je pro mě top, a to z jednoho důvodu. V této chvíli uvadí ceníky, co budou platit např. od ledna, což cenyenergie.cz nedělají a uvádí aktuální ceník, kde je 3E nejlevnější, od ledna jsou až 4. nejlevnější. Přesto logicky pokud hodláte teď přejít, bude pro Vás platit lednový ceník. Jestli je to úmysl či neúmysl ze strany tohoto webu nedovedu posoudit.

            Přeji všem lidem, hlavně těm AKTIVNÍM, hezké vánoce, nenechávejte si cokoliv líbit, ať už od zástupců až po Kradouska.

            Milan

            P.S. Kamarád byl osloven ČEZem, zda-li by k nim nechtěl přejít i s plynem. Byl mu nábídnut ČEZ Comfort. Jsa povoláním technik, vyhledal srovnávač, kde nalezl o 8 000 Kč levnější produkt ČEZ Atraktiv. Zavolal zpět, slečna se velmi divila, prohlásila, že je velmi schopný, a že mu tento tarif nabídnou, ale pouze v případě, že messenger přiveze smlouvu a on ji okamžitě podepíše. S tím samozřejmě nesouhlasil, tak se dohodli, že si smlouvu ponechá. Asi největším zádrhelem byla DOBA URČITÁ 2 ROKY. Takže už i ČEZ má zvláštní obchodní praktiky :-). 

           • #3269 Odpovědět

            Pavel.H.
            Host (Guest)

            Ano…

            Už i Čez dělá lumpárny…

            Je to dáno asi tím, že přichází o velké množství zákazníků. Domnívám se, že přišel na to, že když můžou hulvátským způsobem sepisovat smlouvy alternativci, tak může i on.

            Znám ale mnoho horších případů, Např. kdy O.Z. ČEZu vyhrožoval přerušením dodávky, když zákazník nepodepíše novou smlouvu (samozřejmě se závazkem na 2 roky). Oháněl se tím, že ČEZ vlastní distribuci a jejich odběrné místo.

            Hnusné praktiky…. Ale pozor – jsou  i tací O.Z. kteří jsou milý, vstřícní a férový. Neházejme všechny do jednoho pytle.

            Navíc se situace zlepšuje právě po přijetí jednotného etického kodexu obchodníka…

            Takže je to dnes celkem divočina, ikdyž s lepšící se tendencí…

            Například dnes mě v nejmenovaném obchodním domě v Jihlavě odchytila příjemná slečna ve stylu:

            „Dobrý den pane – pojďte se podívat, kolik s námi ušetříte za elektřinu…“ „Inu proč ne?“ odvětil jsem, a šel s ní pár kroků ke stánku. Pokecat si s mladou holkou mě přišlo jako milé zpestření dne.

            Poté, co jsem zjistil, že nemá ani ceník, neví co je to sazba a dokonce neví kolik u nich stojí jedna KW/h, jsem se fakt rozesmál. Obdržel jsem ovšem žlutou navštívenku od YELLO ENERGY se slovy “ vše podstatné je na webu“. Tak mě  napadlo tedy v mém mobilu web otevřít a podívat se o co jde, když mě dívenka v podstatě nic neřekla… K mému překvapení je na webu taky skoro „prt“ a hlavně po důkladném (asi 3 minutovém) bádání jsem přišel na to, že mají naprosto stejnou cenu jako ČEZ. Na dotaz, kde je moje údajná úspora  začala být slečna nervozní a já její trápení ukončil se slovy, ať si najde normální práci…

            Prostě na firmu jen upozorňovala ale nic o ní nevěděla… asi brigádnice.

            Dávejte si pozor na takové vykutálence. Jde zase jen o přetahování zákazníka, kdy cena je stejná, né-li horší.

            Ahoj

  • #3028 Odpovědět

   jedenzmnoha
   Host (Guest)

   Tady je číslo na pána co se představil jako jednatel pro Brno: 725398390  Zavolal sám protože podomnímu prodejci který překecal mého 90. letého dědečka k podpisu smluv na el. a plyn. jsem řekl že jestli ho někde najdu uvidí proč se má Bystrci vyhýbat. Na to hned volal víše zmíněný a mluvil na mě slovensky. Na to já že mu nerozumím <img alt="happy" src="http://www.mojestarosti.cz/poradna/images/stories/emots/happy.png&quot; /> a ať mluví jazykem země v které dělá podvody. Po chvilce kdy nechtěl za žádnou cenu prozradit kde se nachází (dobře udělal) prozradil jak od smlouvy odstoupit. Teď čekám jak to dopadne. Už kvůli zdraví těch dvoum pánů  doufám že dobře.

   Pokud k vám dojde někdo z Centropolu nebo  Bicornu, rovnou je zhoďte ze schodů. Ušetřite tak spoustu starostí a peněz lidem z vašeho okolí.

   • #3162 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    Zdravím….

    Již jednou jsem reagoval na zde zmíněné problémy a snad i pomohl pár lidem

    Málo kdo dnes ví o tom, že zrušit smlouvu sepsanou u vás doma (tedy mimo prostory bězné k podnikání dodavatele) lze do 5ti dnů před připojením…je to ovšem malinko složitější na papírování (odstoupení – odvolání výpovědi a pod.)

    Pokud budete potřebovat poradit tak napište na [email protected]

    snad vám budu moci ve svém volném čase pomoci… Pavel H.

    • #3163 Odpovědět

     Pavel H.
     Host (Guest)

     Mimo jiné za tímto si stále stojím..

     POkud mohu přispět svým kouskem vědomostí…

     Takže:

     Měnit dodavatele každý rok není žádný problém… a to ani u nás v ČR

     stačí se buď svěřit do péče odborníka v oblasti energetiky a nebo se pořádně vzdělat před tím než se začnou na net vypouštět miliardy nesmyslnejch názorů, mýtů a polopravd o různejch dodavatelích a jejich praktikách….ze své dlouholeté praxe v oblasti energetiky vím že minimálně za 75% problémů s dodavately si mohou lidi sami…(nesprávné odstoupení, odstoupení po termínu, odstoupení klasickým dopisem namísto doporučené pošty – je přece levnější – že?) apod…

     právo na odstoupení v podstatě kdykoliv v průběhu smluvního vstahu je upraveno §11a  zák.458/2000 sb. o energetice…ten jasně stanovuje podmínky pro odstoupení v případě změny ceny dodavatele……

     V případě dotazu vám rád pomohu…    mail: [email protected]

     prosím zdržte se případných komentů o tom, že to psal nějakej OZ nebo Dodavatel

     Já jsem nezávyslý energetický poradce a nikdy jsem nebyl prodejce…řeším problematiku energetiky již velmi dlouho (mimo jiné jsem bývalí zaměstnanec nejmenovaného českého giganta na výrobu a prodej elektřiny) takže když neco řeknu, tak je to pravda … a nebo když to nevím tak držím s prominutím „hubu“ – narozdíl od stovek zde přispívajících (netýká se samozřejmě komentů s logikou které tímto vybočují) Díky za prostor

     • #3164 Odpovědět

      Pavel H.
      Host (Guest)

      ještě pro upřesnění:

      druhý příspěvek jsem psal na vlákno, kdy zde zpochybňovaly např.Angličany (Brity chcete-li) kteří údajně mění dodavatele každoročně…. ale my máme smlouvy na 3roky  a že je CENTROPOL podvodník a pod a že to nejde atd. atd….takže upřesňuji jak to vlastně je…..mimo jiné v Angliji…když už to musí být psáno…. lidi mají na domácnosti sjednané firmy které jim dělají ekonomiku provozu domácnosti tzv.rodinní poradci (hypotéky, půjčky, energie, apod) ale na to my češi ještě nejsme READY….vidím to sám v přístupu lidí k novým službám

      A Víte co? PROČ MĚNÍTE DODAVATELE,KDYŽ TO NEUMÍTE?….MĚLI JSTE SNAD OD NĚJAKÉHO OBCHOĎÁKA PISTOLY U HLAVY? NEJSTE SVÉPRÁVNÍ? PROČ TO PODEPISUJETE A PAK TADY BREČÍTE NA INTERNETU ŽE VÁM BYLO UKŘIVDĚNO?

      A KOLIK LIDÍ JSEM HNED BĚŽELO NAPSAT HURÁÁÁÁÁÁÁÁ UŠETŘIL JSEM OPROTI MINULÝMU DODAVATELY 15 TISÍC….

      JE TO LEGRACE SI ČÍST VAŠI HLOUPOST TADY NA WEBU

      MYSLÍTE ŽE NEMÁM PRAVDU???????

      DĚLEJTE JEN TO CO UMÍTE  A ČEMU ROZUMÍTE …NENÍ-LI VÁM COKOLIV JASNÉ – NEDĚLĚJTE TO….PORAĎTE SE S NĚKÝM ZNALÝM A DOMLUVTE SE S PRODEJCEM AŤ SE ZA VÁMI VRÁTÍ…POKUD JE SOLIDNÍ TAK VÁM VÝJDE VSTŘÍC…POKUD NE TAK HO VYHOĎTE….

      TAKOVÝ OBCHOĎÁK SI VYDĚLÁ CCA 40 – 60 TISÍC KČ.MYSLÍTE, ŽE VÁS BUDE ZA KAŽDOU CENU LÁMAT NA NOVOU SMLOUVU , KDYŽ VYDÍ ŽE NECHCETE?  VY JI PAK VYSTORNUJETE A ON VRÁTÍ PROVIZI? TAKOVÁ PRÁCE JE PRO NĚJ JEN ZTRÁTA ČASU ….. V PÁR PŘÍPADECH POZNÁVÁM PRÁCI NĚJAKEJCH NOVÁČKŮ,KTEŘÍ JEŠTĚ NEPOCHOPILY JAK OBCHOĎAČINA FUNGUJE…TO PŘIZNÁVÁM A ŽE  V PRAXI ENERGETICKÉHO PORADCE TAKOVÉTO PŘÍPADY ČAS OD ČASU POTKÁM…TO JE TAKY PRAVDATAK ASI TAK   Pavel H.

      • #3165 Odpovědět

       Milan
       Host (Guest)

       Tak ještě jednou, pakliže za devadesátiletým dědou přijde obchodní zástupce, představí se jako zástupce např. ČEZu, a dá mu podepsat dokumenty, které nejsou zdravým okem normálního člověka k přečtení, je to dle mého názoru PODVOD a HYENISMUS.

       Nebudu ovšem popisovat cizi zkušenosti, popíšu svojí. U našich dveři se objevili 2 zástupci CENTROPOLU, představili se jako zástupci CENTROPOLU, oba cca 50 let, slušně oblečení. Chtěli vejít dovnitřa a vidět fakturu. Na to jsem jim řekl, že čísla spotřeby nosím v hlavě, jak MWh, tak m3. To prý není jednoduché mi to říci na schodech, pak mi začali ukazovat nejakou listinu, písmena takřka nečitelná, to mám výborný zrak. Tak jsem je na to upozornil, odvětili, že to je v této době normální. Já mám ovšem zásadu, doporučuji všem, listiny s velmi malými písmeny nepodepisovat, už to naznačuje pokus Vás podvést. Tak jsem milé zástupce vyhodil a přešel k ke společnosti 3E, kde oproti Centropolu ušetřím přes 3 tisíce, pro zajímavost spotřeba plynu 21 MWh.

       Ještě znova doplním, pakliže bydlíte v bytovém domě, na plynu vaříte, elektřinou svítíte, a teplo a teplou vodu Vám dodávají centrálně, přechod se nevyplatí, ušetříte maximálně několik stokorun za ROK.

       Podvedení, nenechte si zkazit náladu ignorantem a demagogem. Nenechte si radit od někoho, kdo nemá ani maturitu, protože není možné, aby se svojí gramatikou prošel zkouškou z češtiny a je nucen psát velkými písmeny, aby zamaskoval své nedostatky.

        

       • #3166 Odpovědět

        Milan
        Host (Guest)

        Všem neznalým, doporučuji stránku

        energiejenda.cz

        Pakliže nenajdete odpověď na svůj problém, obraťte se na autora stránek, určitě pomůže. Ne jak výše vypsaný „odborník“, který zde nekolikrát vloží kontakt na sebe, asi má hodně práce :-) 

        P.S.

        solidní dodavatel Vám nejprve nabídne smlouvu na dobu NEURČITOU, pakliže je uvedena ve smlouvě doba URČITÁ, ve vetšině případů asi 2 roky, VELKÝ POZOR!!!

        • #3239 Odpovědět

         Pavel.H.
         Host (Guest)

         Ano…Nemám maturitu. Jako elektromechanik VN jsem ji ani nepotřeboval. A dokonce nejsem ani Ing., Bc. apod. Bože jak můžu být na tomto světě živ. ( 😀 )

         A nejsem „Odborník“ , ale alespoň se snažím pomoci jiným v těžkostech, které jim způsobil nějaký ten obchoďáček u dveří. Když už někdo podepsal…a pokud někdo neuvážlivě podepsal, tak ho náležitě také „zprdnu“ když potom zde píše o svých strašných zkušenostech…(netýká se všech)

         Ale reaguji na vaše slova, které se mne dotýkají negativně a myslím si že neprávem…reklamu si tímto nedělám (reakce na slova o několikrát zmíněnému kontaktu na mne).

         Kdyby jste alespoň tušil, kolik lidí mne osloví s prosbou o radu nebo o pomoc, a já jim pro nedostatek času (jsem normálně v práci i bez maturity – nečekaně, že?) odpovím třeba až za dva dny a to v nočních hodinách, tak by jste nepsal takové žvásty do blogu o člověku, o jehož práci nemáte ani potuchy…

         V energetice dělám již opravdu dlouho a na takové chytráky jako jste vy jsem narazil již nesčetněkrát a většinou přišly první pro radu že něco „zkonily“svým chytrým jednáním.

         Váš odkaz na blog o energiích mi příjde jako slušná reklama – zkritizovat člověka co pomáhá lidem po nocích z dobré vůle a nacpat si potom do vlastního  textu  odkaz na (mimo jiné celkem dobrý blog) energiejenda.cz  – JENDO!!! Já jsem pouze publikoval svůj osobní mail právě pro pomoc podvedeným lidem a neprezentoval jsem poradenskou firmu, pro kterou pracuji…dokonce ani lidem v mailech firmu nikterak neprezentuji…prostě mě to baví asi tak,  jako vás baví šťourat do věcí kterým zřejmě rozumíte asi tak,  jako má pětiletá dcera.

         Pokud budu reagovat na váš příspěvek s 90. letým dědou…tak nechápu proč jste toto vůbec zmiňoval…z kontextu jsem usoudil, že to píšete na obhajobu lidí o kterých je zde psáno že si za to mohou sami apod. „ ALE O TOM JSEM PŘECE NEMLUVIL. NEBO ANO? STĚŽUJE SI SNAD NĚKDE NA NETU 90.LETÝ DĚDA ŽE HO PODVEDLI? “(zase ty velké písmenka. Ach jo). Jednalo se přece o podstatně mladší přispívající, kteří mají snad ještě zdravý úsudek. Nebo ne?

         Takže se laskavě uklidněte s takovými nesmyslnými komentáři a nepřímými urážkami „ODBORNÍKU , IGNORANTE A DEMAGOGU“ !!! a běžte raději studovat ostatním gramatiku a pravopis…

         A Stále platí – [email protected] Takže rád poradím s problémem či jen jednoduchým dotazem komukoliv,  kdo poradit chce

         S pozdravem Homola  Pavel – autorizovaný nezávislý  energetický poradce

         • #3240 Odpovědět

          Pavel.H.
          Host (Guest)

          Samozřejmě příspěvek patří Milanovy – jen pro absolutní jistotu adresáta kterého jsem jménem nezmínil.

          • #3241 Odpovědět

           Pavel.H.
           Host (Guest)

           A ješte jedno – MILANE uvidíme jak s těma třema éčkama dopadnete po roce…nekřičel bych HOP, dokud jste ještě NEPŘESKOČIL …jak dlouho je znáte po dodavatelské stránce vy? určitě déle než-li já? Snad bych se i vsadil, že nejste ani ještě připojenej  a už křičíte úsporu. Huráááááá  😀 zábavnej týpek tenhle Milan 😀

           • #3242 Odpovědět

            Pavel.H.
            Host (Guest)

            Milane – exlusivně pro vás doporučeju dodavatele: „Hanz Christian Andersen energy s.r.o. “ maj tam pohádkový ceny    😀

  • #3027 Odpovědět

   elemont
   Host (Guest)

    Nám tahle povedená firma naúčtovala 2500kč za zrušení

   smlouvy jako administrativní poplatek .Je to imperialistickýhovadismus.

   Energetický regulační úřad to jsou ti samí bratříčci .

   • #3222 Odpovědět

    pavel H.
    Host (Guest)

    a čímpak jste si pokutu vysloužil….pozdě odvolaná výpověď? nebo snad odeslaná nedoporučenou poštou? ??? prosím o reakci díky

   • #3136 Odpovědět

    T.
    Host (Guest)

     Mají to jasně stanovené v letáku poplatek za odstoupení. Ale proč jste odstoupil???? 

  • #2992 Odpovědět

   Jan Štěpánek
   Host (Guest)

    dá se sté skurvené smlouvi nějak vycouvat.Jsem BLB který jim samozdřejmě naletěl.dík moc

   • #3137 Odpovědět

    T.
    Host (Guest)

     Dobrý den, a mužu se zeptat z jakého důvodu chcete odstopit ? Předem děkuji

  • #2991 Odpovědět

   Jan Štěpánek
   Host (Guest)

    ahoj lidi CENTROPOLU jsem naletěl taky.Nevíte někdo jestly se dá sté smlouvi vycouvat?Prosím o pomoc

   • #2995 Odpovědět

    Martina
    Host (Guest)

    Téměř všechno se dá řešit, prosím napište mi kontakt na e-mail  a odkud jste.

    [email protected],   Martina

  • #2903 Odpovědět

   Jiří Večeřa
   Host (Guest)

    Centropol jsou sprostí podvodníci. Ani nevím jak jsem se k nim dostal, resp. jednou u nás doma zazvonil chlapík, že je od elektráren, a že kvůli tomu, že ČEZ prodej zdražil, tak ČEZ distribuce založila novou společnost s jiným jménem na prodej elektřiny koncovým zákazníkům přes kterou bude dodávat elektriku za lepší ceny, že stačí jen podepsat, že souhlasím s převodem k nové společnosti. Já blbec podepsal, ale kdo by nechtěl ušetřit, a navíc když řekl že je od elektráren, defakto že je od ČEZu… třičtvrtě roku jsem nevěděl ani u koho mám elektriku, dopisy zasílali na adresu trvalého pobytu, kde nebydlím už pět let, a což i bylo jinde než jsem elektriku odebíral, a navíc vždy hlásím korespondenční adresu tam kde bydlím. Po několika placených hovorech, se mi podařilo změnit korespondenční adresu. Slíbili mi zaslat vyúčtování, a rozpis záloh. Místo toho jsem se po měsíci dočkal odpojení elektřiny. Nyní vše řeším přes ČOI a soudní cestou, jelikož z jejich strany došlo k mnoha pochybením. Jak má člověk něco platit, když ani neví co, kde, ani smlouvu mi nikdy neposlali, onen obchoďák si ji totiž odnesl a již nezaslal zpátky. Jejich jednání je mírně řečeno  krajně nekorektní.

   • #2974 Odpovědět

    Petr Woff
    Host (Guest)

    Dobrý den, pane Večeřo,

    chtěl bych Vás požádat, abyste mě kontaktoval na e-mailové adrese

    [email protected]

    Magazín CenyEnergie.cz se věnuje i konkrétním kontroverzím, jež občas vznikají mezi podomními prodejci nebo dodavateli a zákazníky. Rád bych prozkoumal blíže i Váš případ a poprosil o vyjádření společnost Centropol. Věřím, že pokud Vaše kritika není smyšlená, neměl by to být problém. Cílem samozřejmě je řešit problémy, tak abyste je neměl Vy ani další odběratelé.

    Petr Woff, redaktor

  • #2773 Odpovědět

   safris
   Host (Guest)

    U mě teď také byli, stejné řečičky jak tady všichni popisujete, o tom že jsou smluvní partner ČEZu………Vyfotil jsem si jeho průkazku a ukázal jsem jim svou fakturu od ČEZu, popovídali jsme co jak jde zlevnit, ale když tahal z kapsy smlouvu, tak jsem řekl, že nic nepodepíšu, že se musím rozmyslet….Když odešli, koukám na foto průkazky, že se jedná o společnost „Centropol“, jejich logo se nápadně podobá ČEZu…tak jsem znejistěl a zavolal na ČEZ, kde mi řekli, že se jedná o podvodníky. Prý často zneužívají údaje z faktur, které jim dají lidé k nahlédnutí, a pak už jen zfalšují jejich podpis do smlouvy-prý je to časté. Přestože si myslím, že si nic z mé faktury neopisoval, mohl si něco zapamatovat, zbytek si dohledá v katastru a živnostenském rejstříku…Takže jsem se s operátorkou ČEZu dohodl, že mi pošlou k podpisu výpovědní formuláře pro případ, kdyby se Centropol ozval ČEZu ohledně převodu. Máte někdo zkušenost, že by zfalšovali podpis?

   • #2904 Odpovědět

    Jiří Večeřa
    Host (Guest)

       Bohužel vím o dvou případech, kdy opravdu zfalšovali celou smlouvu. Známí ani nevěděli, že najednou berou elektriku jinde, dál platili ČEZu zálohy a pak jim jen chodili upomínky od firmy co neznali, tak první dvě zahodili a pak jim to bylo divné tak zjišťovali a došli k tomu, že za ně někdo musel podepsat smlouvu a poslat ČEZu. Oni ti obchodníci jsou totiž placeni provizně od počtu uzavřených smluv, tak se není čemu divit že klidně zfalšují i podpis. Nejlepším příkladem je jak Centropol poslal ČEZu smlouvu podepsanou zákazníkem který byl v době podpisu již tři roky po smrti. Proběhlo to i médii.

  • #2753 Odpovědět

   Katka
   Host (Guest)

   Dobrý den, náš děda podepsal smlouvu s firmou Centropol. Mělo by se jednat o firmu, která je prý pod Čezem. Od smlouvy lze odstoupit pouze po zaplacení 3000Kč, prý za vzniklé náklady na „přípravu elektřiny pro nás“ . Vůbec nevíme, zda se jedná o podvodníky, či nikoli.

   • #2754 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    Centropol je jedním z mnoha nových dodavatelů. Nové zákazníky získává prostřednictvím obchodních zástupců, kteří nepostupují vždy v souladu s dobrými mravy.

    Chtěl jsem Vás upozornit, že od 1.6. platí nový zákon, který umožńuje odstoupit od smlouvy bez jakékoliv sankce až do 5 dnů před začátkem dodávek.

    Postup, kalkulátory pro výběr solidnějšího dodavatele i diskuse a pomoc naleznete na

    Jenda  EnergieJenda.cz

    • #2889 Odpovědět

     Oz
     Host (Guest)

     Je třeba uvést na pravou míru, že Centropol energy, a. s. , není žádná „nová společnost“. Je na trhu od roku 2002 a za tu dobu si poctivou prací získala přes 400 000 zákazníků, převážně spokojených (jak se dozvídám denně z terénu – dnes například od paní, která uspořila cca 8 tisíc). Nejen na trhu s el. energií, kde poskytuje stále vůči dominantům nejlevnější silovou energii, ale zejména u pynu, kde se v topných „sazbách“ na spalném plynu (bez distribučních poplatků) spoří až 25%. Jde v některých případech až o desítky uspořených tisíc ročně. Jak v případech převodu z čez, s. r. o, tak RWE Energie, zůstávají zákazníci nadále připojeni k původním k distribučním soustavám  (ČEZ Distribuce a. s., RWE Transgas) –  tedy jejich smlouvy o připojení rovněž nepozbývají platnosti a zákazník má u distributora tedy nárok na zcela stejnou úroveň a rozsah služeb, jako stávající zákazníci monopolů. Stejné tudíž pochopitelně zůstávají i všechny distribuční poplatky – LŽI, ŽE JE CENTROPOL ZDRAŽUJE, SE TEDY NEZAKLÁDAJÍ NA PRAVDĚ.  V diskuzi mnohdy  UVÁDĚNÉ BLÁBOLY O TOM, ŽE ZÁKAZNÍCI CENTROPOLU NEMAJÍ S ČEZEM NIC SPOLEČNÉHO, JSOU, logicky, z větší části PROPAGANDISTICKÉ kampaně čezu s. r. o., který ochotným ovečkám pouze smolí faktury; pak už jim jen pouští “žílou“ silové energie, jejíž cenu jenom zvedá a zvedá…  Proti tomu se dá bránit právě a  jen přestupem k alternativním poskytovatelům. Uznávám, že ne každý o. z. je dokonalý, občas nějakou informaci zapomene uvést (on žádný učený z nebe nespadl ani v tomto oboru…), což ovšem uvádí na pravou míru dodatečná verifikace – telefonické potvrzování call-centra společnosti se zákazníkem, které probíhá po sepsání smlouvy. Například – informace zákazníka o nepředání ceníku stačí k tomu, že smlouva call-centrem nemůže projít. Udivující ovšem především je, kolik z „diskutérů“ patrně ani neumí číst – neboť neznají ani zásadní podmínky smlouvy, kterou podepsali: nízké ceny, stejně jakož jejich tříletou garanci, a zejména hned na první straně tučně uvedené informace o tom, že zákazník dále zůstává napojen na soustavu původního  distributora, stejně jakož o tom, že dále z této soustavy odebírá energii (či plyn). Rozhodně se nechci dotknout stávajících zákazníků čezu ani Centropolu; ale boj, kteří mnozí z těch, „co nic nechtějí“, poté vedou na ulicích se slušnými obchodníky – kteří v mnoha případech opravdu zákazníkům nesou tisíce korun – je opravdu nesmyslný, malicherný, a bohužel prokazuje, s jakou naivitou a ovčí povahou stále mnoho Čechů skáče na špek magnátům kde čeho, kteří to zde celé ovládají. Mohli by si uvědomit, že s elektřinou se ale obchoduje přímo v jejich elektroměru: to je v tomto případě onen nákupní „pult“. Zkrátka, někdy prostě stačí jen přemýšlet vlastní hlavou, v klidu si úsporu spočítat, a uvědomit si, že to není jako s rohlíky, které se kupují na krámě…

     • #2893 Odpovědět

      Milan
      Host (Guest)

      Za prvé, Jenda VŽDY  doporučuje nejlevnější dodavatele 3E, Elimon atd. Za druhé, když se těm lidem představí OZ Centropolu jako zástupce divize ČEZu, tak bych to kvalifikoval jako podvod, to snad chápe i malé dítě.Za třetí, oproti eTarifu od ČEZu je Centropol při typickém tarifu D02d a spotřebě 2000 kWh levnější o 156 kč za ROK a to se vyplatí :-). Pakliže bydlíte v PANELÁKU, tak se změna dodavatele plynu a elektřiny téměř nevyplatí, největší položku tvoří topení a ohřev vody. Přestupem k pochybným společnostem riskujete přistoupení na nevýhodné obchodní podmínky, v nich sankce apod. Zkuste si do googlu zadat heslo „centropol zkusenost“, a zbytek je na Vaší bystré mysli. 

    • #2867 Odpovědět

     Erik Ponti
     Host (Guest)

     Odstoupení od smlouvy 5 dnů před zahájením dodávek energie je rizikové, nemusí se stihnout všechny formality a odběratel lehce spadne černého – nelegálního odběru. Doporučuje se dát výpověď nejpozději 15 dnů před změnou dodavatele, anebo účinnost změny odložit, je-li to možné (v případě zdražování či změny obchodních podmínek).

  • #2724 Odpovědět

   lenka
   Host (Guest)

    Obchodní zástupci firmy Centropol se chovají jako Svědci Jehovovi. Už třikrát dělali nábor u nás v domě (činžovní dům s více bytovými jednotkami) – jsou neurvalí, nestačí jim jednou říct, že nemáte zájem. Když přišli poprvé, chovali se jako zástupci RWE – na chodbě zapisovali stavy plynoměrů a s těmi údaji pak obcházeli jednotlivé byty – většina sousedů si myslela, že jsou z RWE – chtěli po sousedech, aby jim ukázali poslední vyúčtování za plyn a elektřinu..uteklo pár měsíců a dnes tady prudili znovu, dvakrát jim řeknete, že nemáte zájem a potřetí se Vám znovu pověsí na zvonek, až Vás donutí být sprostý a vulgární. Odtáhli, až když jsem jim řekla, že na ně zavolám Městskou policii. 

  • #2673 Odpovědět

   Pozor!
   Host (Guest)

   evidentně tuhle diskuzi sledují i nějací placení lidé od centropolu(viděl jsem tu i několik reakcí, kde se podepsali) a do této diskuze vkládají pozitivní příspěvky pod různými přezdívky, takže příspěvky berte s nadhledem a nenechte se jimi oklamat…

  • #2671 Odpovědět

   kouril
   Host (Guest)

   Vážení , dnes mě navštívil obchodní zástupce Centropolu s nabídkou úspory ve výši 10 % na spotřebovanou el.energii , což slovy obchodního zástupce obnáší úsporu , zhruba ve výši jedné pravidelné měsíční zálohy !!!

   Momentálně odebírám elektřinu od ČEZu a tak mi to nedalo a vzal jsem si ceník ČEZu a ceník Centropolu ( vše aktuální a platný od 1.1.2012 ) a začal jsem počítat a porovnávat a byl jsem překvapen , tedy spíše nebyl , že je vše jinak !!!!  Jediné v čem se oba ceníky liší , je cena tzv. silové energie ve vysokém tarifu .  Počítal jsem to pro mou distribuční sazbu D02d ( jistič 3 x25 A)  a vyšlo mi toto : Má spotřeba energie za minulé období činila cca. 3,688 MWh  ( průměrný rodinný dům ) . Cena silové energie ve vysokém tarifu od ČEZu je 1535 Kč bez DPH / 1 MWh . Cena silové energie od Centropolu je 1.360 Kč bez DPH / 1 MWh . Rozdíl je tedy 175 Kč bez DPH na 1 MWh spotřebované energie . V mém případě to tedy je : 3,688 MWh x 175 Kč = 645,40 Kč bez DPH . Tato částka by byla skutečnou úsporou , kdybych bral energii od Centropolu a né od ČEZu . Ostatní poplatky jsou stejné jako u ČEZu .

   Za minulé zúčtovací období ( 2011-2012) jsem zaplatil ČEZu celkem za dodávku energie včetně všech služeb a poplatků , částku 15.416 Kč bez DPH . Pokud tedy vezmu v úvahu hypoteticky uspořenou částku  645,40 Kč bez DPH , pak skutečná úspora by byla cca. 4,2 %  , což v mém případě obnáší částku cca. 54 Kč bez DPH za 1 měsíc . 

   Dále pak Centropol vůbec neřeší v této kategorii D02d cenu silové energie v nízkém tarifu , ČEZ ano !

   Když jsem si přečetl Vaše recenze , tak jsem si naprosto jistý , že za případné problémy s Centropolem mi úspora 54 kč bez DPH za 1 měsíc fakt nestojí  !!!!! V každém případě zůstávám u ČEZu .

   PS : doporučuji každému , provést si obdobný výpočet – srovnání cen a vypočítat si skutečnou úsporu !!!!

   • #9481 Odpovědět

    Eva
    Host (Guest)

    V kategorii (sazbě) D02d není vůbec nízký tarif. Jedná se o jednotarifní sazbu, tedy pouze vysoký tarif. Co tedy může ČEZ a případně kdokoliv jiný řešit s cenou v nízkém tarifu?

  • #2590 Odpovědět

   jirka
   Host (Guest)

   Mam zkušenosti z centropolem,a to nijak dobré,slibují že jsou nejlevnější apřitom to není pravda.Maj podivné počty.Já platim víc než jsem byl u ČEZU nebo u RWE.Jak to pujde tak se odhlásim.

   • #2604 Odpovědět

    karla Šinclová
    Host (Guest)

    I já jsem jak hloupá uvěřila..měs.platby mám 2.480kč,a nyní mi přišlo vyúčtování,od září do dubna mám doplatit dalších 12.500kč!!Přitom jsem zaplatila celkem za těch 8.měs.cca 20.tis.,to je děs!!!V životě jsem tolik nedoplácela,slibovali nižší platby,žádné doplácení..jsem zoufalá!!!Jak vyprší smlouva,rychle pryč od nich!Ale co ČEZ a RWE,budou chtít peníze za vrácení k nim???Za  novou smlouvu??Co dělat dál?

    • #2668 Odpovědět

     Jenda
     Host (Guest)

     To si myslíte špatně, Vaše smlouva skončí až Vaším umrtím, to mají asi dost času.  Je dobré utíkat zpátky k těm největším gaunerům a nejdražším. Až Vám to dojde, tak zjistíte, kdo způsobil tyto vysoké platby, to není Centropol to jsou Vaši oblíbenci ČEZ a RWE, kteří na Vás pěkně šetří .

     Jenda

  • #2575 Odpovědět

   Kaczorová Jaroslava
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   jako sociální pracovník řeším s klienty spoustu problémů s touto společností.Taktéž i s BOHEMIA ENERGY.Nedoporučuji.

  • #2540 Odpovědět

   Marketa
   Host (Guest)

   dobrý den.čtu tady mnoho zajímavostí ale pravdou je,že mám centropol už 2 roky a jsem spokojená.není to žádný podvod a ted kdo to tady píše tak nemá pravdu.je to nejlevnější dodavatel elektřiny a plynu. mohu doporučit..s pozdravem  Markéta Majerová Plzeň 

   • #2547 Odpovědět

    Profesor Lambert
    Host (Guest)

    Včera se objevil jeden zajímavý článek na stránkách iDnes o Centropolu zde: http://rucka.blog.idnes.cz/c/263330/Nekale-praktiky-energohyen.html

    • #2551 Odpovědět

     Richard
     Host (Guest)

     Zřejmě budu výjimka. U centropolu jsme s plynem i elektřinou již třetí rok. Porovnal jsem si cenu kWh elektřiny za loňský rok podle kalkulačky na stránkách NIBE a jsem suverénně nejlevnější. K Centropolu jsem se dostal na doporučení přes známého dealera, který mi provedl předem kalkulaci a sám zajistil všechny papíry (dnes již pracuje pro jinou společnost). Jak vidíte je to vždy o lidech. Ještě k Centropolu – opožděné platby záloh nijak moc neuhánějí, pokud nechcete dělat žádné změny, tak jsou v pohodě. Jen nechtějte komunuikovat přes zákaznický servis nebo opravit fakturu – to pak je opravdu nadlouho.

     • #2554 Odpovědět

      Jenda
      Host (Guest)

      A nemají ty kalkulátory na NIBE obráceně?

      Podívejte se raději na zdejší nebo na můj.

      Jenda

    • #2549 Odpovědět

     Jirka
     Host (Guest)

     Mám podobnou zkušenost. Dnes, ve státní svátek odpoledne, zazvonil mladý kluk s nabídkou na změnu dodavatele. Vystupování měl ne asertivní, ale doslova drzé. Hned po mě chtěl předložit smlouvu s vyúčtováním za minulý rok, výpis SIPO o platbách, občanku, … Zíral jsem na jeho chování a hned jsem cítil, že něco nehraje. Požádal jsem ho o předložení zplnomocnění o zastupování – prý ho nemá sebou. Občanku mi ukázal, ale jen velmi rychlým pohybem. Chtěl jsem ukázat obchodní podmínky – neměl. Mával hrstkou špinavých a roztrhaných papírů, ve kterých se sám moc nevyznal. Jeho informace, že až podepíši smlouvu, že mi „od nich“ někdo za hodinu zavolá a potvrdí regulérnost obchodu (opravdu až po podpisu smlouvy), mě rozesmála.

     Poslal jsem ho pryč, dohodli jsme se, že přijde druhý den. Večer jsem se podíval po internetu, nejenom v této diskuzi – a už v tom mám jasno ……. NEBRAT  

     • #2716 Odpovědět

      Emil
      Host (Guest)

      Ano, strašlivě drzé, agresivní chování.

      Hned je jasné, že něco není v pořádku.

      Poprvé přišla večer slečna/paní, že je od Energetiky a že „jí mám předložit poslední vyúčtévání.“

      „Proč?“, povídám.

      „Řekla jsem Vám snad jasně, že potřebuju Vaše poslední vyúčtování, to snad nechápete? A číslo Vašeho zákaznického účtu.Abysme Vám mohli dát slevu.“

      “ No dobře, tak se na to číslo podívejte v práci v počítači, vždyť tam máte o nás všechny údaje.“

      „Milej pane, my máme tolik zákazníků, že bych musela mít náklaďák, abych vozila všechny údaje s sebou“

      „Dobře, ale i bez náklaďáku se v práci můžete podívat do toho počítače a neobcházet tu večer byty, vždyť je to jednodušší“.
      (pořád jsem si ještě myslel, že je z ČEZu.)

      „My nemáme přístup do počítače, my jsme VÝJEZDOVÁ SKUPINA, to snad nejste schopen pochopit?“

      „Ne nejsem, ale možná Vám to přinesu“.

      (na chodbě jsem si to ale rozmylel a vrátil se).

      „Nemůžu to najít“, řekl jsem.

      „Dneska je pátek, tak si to dejte do pondělka do pořádku!Přijdu znova.“

      „A máte nějaké oprávnění?“

      „Samozřejmě“ (dala mi občanku a jakousi plastovou průkazku)

      (Zavřel jsem dveře,ofotil si to. Na průkazce je napsáno Pracovník Centropolu je oprávněn s Vámi uzavírat smlouvy….Až teď jsem pochopil, že to není zaměstnanc ČEZu.)

      Vrátil jsem jí to se slovy, že „není můj dodavatel a že jí nemámco předkládat“.

      „A mohli byste to nabízet slušněji“, dodal jsem.

      „CHA…CHA…CHA“, pravila důrazně a posměšně a začala zvonit na další zvonek.

      Nicméně toto pondělí přišel po ránu opět nějaký chlapec s tím, že je z Centropolu, což prý „je část ČEZu a mám mu předložit svoje vyúčtování a zákaznické číslo, aby mi udělil 50% slevu“.

      Už to mám nacvičené:

      „A proč se nepodíváte do počítače?“

      I oni to mají nějak prapodivně nacvičené:

      „Milý pane, my máme tolik zákazníku, že bych to všechno neunesl!“

      Zabouchl jsem mu dveře přede nosem, co jiného…..

  • #2468 Odpovědět

   Vladimír
   Host (Guest)

   Dobrý den. Dnes mne v navštívila zástupkyně firmy, která sepisuje pro Centropol smlouvy. Zpočátku také nebylo jasné, co vlastně chce. Mávala občankou a nějakou průkazkou a honem honem přineste vyúčtování za elektřinu. U nás budete mít levnější, teď ji berete z centrály z Prahy, z Ústí to budete mít levnější. Pod ČEZem jakoby zůstanete, jen je to jiné středisko. Nic se jinak nemění, jen ušetříte. Na moji žádost mi odmítla předložit jakýkoliv přehled cen, neměla ani žádné letáčky s nabídkami. Respetivě by mi jeden dala, ale až po podpisu smlouvy (protože jich má málo). A tu smlouvu bychom měli za 5 minut vyplněnou. Žádné bližší informace nabyla schopna – či ochotna poskytnout, jen dokola opakovala, že ušetříme a posmívala se tarifu, který máme u ČEZu. Až na moje opakované dotazy přiznala, že se jedná o Centropol, o kterém jsem mimochodem dodnes neslyšel, zřejmě v našem kraji není tak rozšířeným dodavatelem. Když jsem po ní chtěl opakovaně alespoň nějaké podklady, „laskavě“ mi sdělila internetové stránky. Na mé opakované dotazy k věci mi pak sdělila, že mi na sílu nic vnucovat nebude, od toho prý placená není. Já jsem po ní jen chtěl více informací. Navíc o nějakém závazku nepadlo ani slovo a o věrnostní pokutě už vůbec ne. Po mém sdělení, že si vše nejprve prostuduji na internetu mi bylo řečeno, že oni (takže jich zřejmě po městě „působilo“ více) už tu zítra nebudou. Nevím, jaká skutečně firma Centropol je, vzhledem k tomu, že s nimi nemám žádné jiné zkušenosti by bylo ode mne neseriózní je hodnotit. Jednání „obchodní zástupkyně“ pro mne ale je jasným signálem, abych k této firmě nepřecházel. Podle mne totiž za způsob svojí „propagace“ odpovídá zadávací firma. Bylo u nás již mnoho obchodníků, ale toto byla docela síla. Na závěr bych chtěl napsat, že nejsem pracovník konkurence, ani konkurencí zaplacený dopisovatel. Jen když jsem našel náhodou toto fórum a pročetl si ho, zjistil jsem, že některé metody se v popisech opakují. Také se přikláním k tomu, že „mezi dveři se žádné smlouvy podepisovat nemají.

  • #2462 Odpovědět

   zdenda
   Host (Guest)

   Dobrý den, zkušenosti s Centropolem mám už 2 roky. Až do letoška byla vše naprosto v pořádku. Nyní už 3. měsíc nemám vinou Centropolu měsíční zálohu na rozpise SIPO, zatím nemám žádné vyúčtování a Centropol se ani neobtěžuje s vysvětlením a s ničím jiným!!!!!

  • #2427 Odpovědět

   Miro
   Host (Guest)

   nedavno mi prisiel nedoplatok co som prvy rok u centropolu je to po prvy krat a to nie maly prislo mi ze mam zaplatit 21 tis. Mam jdno podlazny baracik a v nom 3 wafky chce mi niekto povedat ze te zozeru za zimu plynu za 50 tisic dohromady? Na to som sa ozval a na telefone mi oznamily ze to je v poriadku ze nevidia nijaky problem.Centropol nebrat nikdy 🙁 ps som zvedavy co budem robit s tymto odrbom

   • #2514 Odpovědět

    láďa
    Host (Guest)

    Dobrý večer, Miro nedejte se a stůjte si plně za s vím.Já teť řeším skoro stejný problém ale s elektrikou.Jenom lžou a lžou a tvrdí že je to v pořádku.Já si nechal prověřit elektroměr a mám i soudním znalcem vypočtenu vypálenou energii.Jelikož se mi nelíbý nahrávaní hovorů  tak sem si je začal nahrávat taky a světe div se máte vidět reakce.jednání centropolu zašlo tak daleko že sem se promiňte nasral a podávám trestní oznámení za lživé a nepravdivé údaje.jak může někdo dělat odpočty energií odhadem??Na co jsou ty bedýnky?? Bohužel vím že u našich soudů moc neuspěji tak to ženu kousek dál do Štrasburku.uvidíme jak to dopadne

  • #2416 Odpovědět

   Markéta
   Host (Guest)

   Centropol nejsou podvodníci. Chyba je v tom, že jsme se nehcali zlanařit podomními prodejci za provizi, jde to klidně zdarma na stránkách Centropolu.

   Před pár dny mi přišlo vyúčtování Centropolu a skutečně je cena nižší, jak mi bylo slíbeno. Uvádím cena za silovou elektřinu (již po zdražení) je nyní za 1495 Kč za jednotku a když se dívám na vyúčtování u e-on PŘED ZDRAŽENÍM, tak cena je 1646 Kč za jednotku. Ostatní platby jsou také velmi podobné, myslím tím jistič apod.

   Měla jsem problém, že mi zmizeli platby ze SIPa, napsala jsem na [email protected] a vše jsme během pár dní vyřešili. Teď mi tam zase něco nesedí ohledně plateb, takže radím dávat si pozor co se týče administrativy, ještě to asi nemají moc vychytané. Ale jinak JSOU LEVNĚJŠÍ, NENÍ DŮVOD ODCHÁZET.

   Snad jsem někomu pomohla a fakt nejsem zaměstnancem Centropolu.

   • #2888 Odpovědět

    Oz
    Host (Guest)

    Zákaznice nedávala při prezentaci pozor, a nepochopila tudíž, že distribuční poplatky, nenastavuje Centropol energy, a. s., ale jsou pevně nastaveny státem, resp. akcionáři ČEZu a regulačním úřadem.  U Centropolu jsou STEJNÉ NEBO NIŽŠÍ, než u původních, na příslušném území dominantních poskytovatelů (monopolů). Lze k tomu dojít velmi jednoduchým srovnáním platných ceníků a vyúčtování obou společností – což by mohlo napovídat, že jde spíš o další propagandu původního, monopolního poskytovatele.

    • #2890 Odpovědět

     Oz PeL
     Host (Guest)

     Na druhou stranu je ovšem chvályhodné, že se zákaznice Centropolu zastala – za což jako obchodní zástupce děkuji. Těžko ovšem považovat za chybu, že si vše „nevyřídila přes internet“, protože konkrétní zákazníci žádnou provizi obchodnímu zástupci nehradí. Výhodou návštěvy o. z. naopak bylo, že, vše vyřídila během chvilky z pohodlí domova, bez  jediné obchůzky. To ani v případě elektronického vyřízení přes internet není možné. Holt, v Čezku ale, ještě mnozí občané nejsou zvyklí, jednat jako skuteční obchodníci (vč. milionářů +) – tedy v pohodlí a u stolu - pakliže jsou vychováváni, téměř všude, i nadále, stát fronty – jak znají ze starých časů. U přepážky zaplněné instituce či ve frontě se ale možná umí na detaily smlouvy soustředit lépe ;) Neboli a zkrátka, vše má více úhlů pohledu, a v zásadě platí, že jde vždy o produkt, nikoliv formu, a vždy o profesionalitu jednotlivce. Případní dobrodruzi a „pokustoni“ – kteří se vyskytují v každé profesi zhruba ve stejně zanedbatelném procentu -  alespoň v Rangeru, dosti záhy obdrží červenou kartu a jdou „o dům dál….“ 🙂 Všem slušným zákazníkům Centropolu, Čezu i ostatním poskytovatelům, tedy přeji mnoho štěstí a pevné zdraví, ale též více nadhledu a vlastního rozumu („nežerte“, prosím, stále tolik masmédia a jejich kampaně o “podvedených babičkách“  – mnohdy vážně smutné epizody, v nichž bohužel  častěji běží o generační tahanice o domácí majetek, resp. dědictví), jež slouží pořád stejným monopolům – jejichž placení „operátoři“  dokonce straší v telefonech, že jim odstřihnou elektroměr – když je vymění…holt, kdo je léta zvyklý z protekce vysávat miliardy – je schopen všeho…)… Neboli, kdo jiný asi tak ona „masmedia“ dnes vlastní…? :)) - Všichni zákazníci máte přeci svou hlavu. Zejména chci ale poděkovat, všem stávajícím, šťastným zákazníkům Centropolu, které ani dobrý obchodní zástupce neopouští: jak se denně přesvědčuji, právě Vy, jste skutečnou elitou, kterou jsem měl tu čest potkat mezi lidmi českého národa, což ostatně může doložit plejáda zasloužilých perel, mezi českými jmény - byť neznáme bezzejmených. 🙂 – A zdaleka nejen pro onu dobrotu z podstaty - jež vyváží desítky renegátů (papouškujících mediální masáže, či evidentních poskoků konkurenčních monopolů). Jste hybateli ze zásady dobré a důležité věci, mimochodem také ekonomicky velmi příznivé pro ČR. K tomu naoplátku máte fakticky nejlepší produkt. Takže, přeji mnoho štěstí, s ještě více uspořenými tisícovkami. A všem poctivým obchoďákům pevné nervy a boty 🙂 A dobrou noc.

  • #2398 Odpovědět

   Michaela
   Host (Guest)

   Dobrý večer,také mám s nimi zkušenosti.Přišel pán,chtěl vidět vyúčtování a než jsem se nadála seděl v kuchyni,podepslala jsem,ale pak jsem si všimla,že to nemá číslo smlouvy,prostě zapomněl,takže si myslím,že smlouva je neplatná.Za celou to dobu se mi nikdo neozval,vrátila jsem se k bývalému dodavateli,na Centropol jsem psla doporučený dopis o změně dodavatele a i stím,že je jejich smlouva neplatná,ozvali se až po půl roce,za vyúčtování chtějí 6.tis.!! a prý jsem změnila dodavatele,tak mi napočítají poplatky,přitom dodavatele jsem změnila už v listopadu,tak nevím.Můžete mi někdo poradit?

   • #2887 Odpovědět

    Oz
    Host (Guest)

    Předem nutno říci, jak je zjevné, že mnoho „příspěvků“ smolí za to placení,propagandističtí lháři z čezu eseročka (což je JINÁ SPOLEČNOST, NEŽ ČEZ DISTRIBUCE, a. s. z Děčína). Nemusí to být případ přispěvatelky, která během prezentace obchodního zástupce patrně jen nedávala pozor. Na propagandu by však mohla ukazovat absence zcela zásadní informace – a sice o TELEFONICKÉ VERIFIKACI, která probíhá po každém sepsání smlouvy. Jelikož smlouva vstupuje v platnost až po onom potvrzení, je číslo generováno v tomto okamžiku. Obchodní zástupce jej vyplní do originálu smlouvy, jejíž tiskopis je posléze zaslán zákazníkovi, pochopitelně s číslem. OZ sice mohl zapomenout uvést informaci o čísle smlouvy, přesto si „zákaznice“ těžko může nepamatovat telefonické dotazování. Při této verifikaci je zákazník tázán přímo administrátory Centropolu, zda byl obeznámen se základními podmínkami smlouvy.  Jednou z nich je skutečnost, usvědčující ze  lživé propagandy spoustu žoldáků či užitečných papoušků v této diskuzi (kteří ochotně opakují paniku, šířenou „sdělovacími prostředky“, s frekvencí reklamní kampaně známého monopolu) – tedy zásadní informace, že Centropol, a. s., jednak pochopitelně má sjednány potřebné smlouvy a licence k legálním převodům poskytovatele, stejně jako o spolupráci s „ČEZ distribucí, a. s.“  K této soustavě zákazníci nadále zůstávají napojeni: z toho zjevně vyplývá, že LŽI O TOM, ŽE NOVÁ SMLOUVA (ať už „MOJE ENERGIE“ nebo „blik“) S ČEZEM NIJAK NESOUVISÍ, PRODUKUJE FALEŠNÁ A SKRYTÁ REKLAMA čezu s. r. o., tedy SOUKROMÉ společnosti z „duhové ulice“ v Praze. Dnes tento miliardový byznys s monopolně přidělovanou energií ovládají též mnohé, známé, politicky do byznysu protláčené figury způsobem, který si na oné faktuře může každý čezký občan snadno zjistit: letos zdražením SILOVÉ ENERGIE o 9%, zdražením administrativního poplatku (oněch 50 czk „poštovného“). Zdražují se také distribuční poplatky, které ovšem plynou ČEZ distribuci, a. s. (s většinovým státním podílem), která je nastavuje.

  • #2298 Odpovědět

   bambule777
   Host (Guest)

   Pozor, tenhle podomni obchodnik je z Centropolu ale rika ze je z CEZu. Specializuje se na duchodkyne!!!! Foto najdete na internetu.

   Jmenuje se Hradsky.

   • #2315 Odpovědět

    re2005
    Host (Guest)

    Také jsem se nechal nalákat na levnější el. ,hlavní úsporu ale měla dělat změna distribuční sazby,jenže jsem zjistil že to lze udělat pouze u distributora a za učitých podmínek,proto jsem se rozhodl odstoupit.Druhý den jsem volal na Centropol ,řekli mi že bezplatně mohu odstoupit do 14 ti dnů a ne do měsíce jak se tady píše tak nevím co je pravda.Přesto že jsem poslal výpověď smlouvy mi dnes přišla SMS s datem zahájení dodávek.Opět jsem jim volal,paní mi potvrdila že moji výpověď přijali a smlouva bude zrušena takže nemusím podnikat žádné další kroky.V mé výpovědi jsem se nezmínil o zrušení plné moci,ale doufám že zanikne zároveň se smlouvou.

  • #2295 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Ahoj. Koukám, dost lidí se tady stěžje na společnost Centropol, bohužel se s tímto problémem setkávám denodeně přímo v terénu a z vyprávění od lidí, ale i z vlastní zkušenosti mohu říct, že jednání prodejců centropolu porušuje snad veškeré etické normy. Nechci tím říkat že všichni jejich prodejci jsou špatní, to ne, ale s dobrými ohlasy na prodejce Centropolu se setkávám jen velmi zřídka.

   Co se cen Centropolu týče v porobnání s dominantními dodavately, tak teď mají u elektřiny nějakých 10h/kw a u plynu je to přesně 52,75 haléřů na kubíku. Cenu silových energií mají skutečně levnější, ale zas obírají lidi na poplatcích za vedení účtu, tzv fixní cena za měsíc. ČEZ má 50kč, RWE má 50kč a Centropol podle jejich vlastního ceníku má 50kč u elektřiny a 100kč u plynu, takže u lidí s nižšími spotřebamy jde o nehorázné zdražení toho finálního vyúčtování. Tažke ano, cenu jak slíbí, tak také sníží, ale naperou to do vás poplatkama a na stránkách bohužel nemají napsány produktové řady s jednotlivými poplatky.

   Co mi na samotném Centropolu ale vadí nejvíce je jejich prohlášení na jejich stránkách, kde píší, že jsou největším alternativním dodavatelem na trhu. Jednu dobu tomu tak sice bylo, ale už skoro rok a půl je největším alternativním dodavatelem Bohemia Energy Entity, což je narozdíl od Centropolu a většiny ostatních Česká společnost, takže ty faktury chodí s jednodušší tabulkou s cenou za kwh, m3, stálé platby, spotřeba a cena celkem, jednoduché tabulky, které chodily ještě za dob SČE a SČP. Je to zas a jen kvůlu tomu, že Centropol je Německá společnost, takže proč to dělat pro čechy tak, jak jsou na to zvilký, hezky plyn v kwh, aby se toho dopočítal jen málokdo. Jinak toto není problém jen Centropolu, ale většiny prodejců, ať jde o RWE, ČEZ a zhruba dvě třetiny všech alternativních dodavatelů an našem trhu.

   Jinak pokud by si to chtěl někdo přepočítávat, tak 1m3 = 10,55kWh…

   A teď pořádně na to jejich jednání. Co přímo ke mě domů přišli před zhruba rokem dva jejich zástupci, nějaký kluk a holka, co říkaly že jsou od ČEZu a že si potřebují jen opsat nějaká čísla z faktur, nijak se neprokázaly, vlastně hned řekli, že si jdou opsat pár čísel. Jednání děsné, byly posláni pryč a cestou ven vyhodili pojistky. Špatný pokus, stačilo je znova nahodit, zajímavé však bylo, že oba dva zástupci stáli jen pár metrů za rohem.

   Jak jsem říkal, že se s podobnými zkušenostmi stýám prakticky každý den, tak většinou je to na tři čtvrtě až půl roku staré jednání jakýchsi dvou slečen od Centropoolu, které se do domácností doslova vtírali, s lidmi mluvily stylem, najdi, přines, podepiš. Prostě naprosto žádná úroveň..

   Chování mají strašné, nebo alespoň většina těch, o kterých jsem se doslech, úpzitivní recenzi na jednoho prodejce jsem slišel jen na jedno jméno a to na bývalého zaměstnance zástupce právě té Bohemky, jak jsem si později dohledal.

   Celková úroveň této společnosti je také velice slabá. Kdykoliv se setkám s Centropolem, zanechá za sebou pouze cár papíru, kterému so dovolí říkat smlouva, mnohdy nedávají kontakt a faktury se moc nevracejí. Komunikace s jejich administrativou je prakticky nereálná a když po dlouhé, ale opravdu dlouhé době přejdete z automatu k některému z operátorů, tak neví, přepojují si vás tam, dokud vás to nepřestane bavit.

   Společnosti jako je Centropol, ale také X-energie, či Eon (konkrétně tyto tři, žádné jiné) kazí reputaci ostatním společnostem a podporují tak hlavně dominantí dodavatele (ČEZ a RWE), jelikož spousta lidí od těchto společností naštvaně odchází…

   Aby to však ale nevypadalo tak, že Centropol je nejhorší, na jejich obranu musím říct, že pracovníci Eonu jsou ještě horší, ti jsou totiž schopni neříct nic a vytypovávají si převážně starší občany ve věku 70+, kteří se nechají snáze oblbnout a spíše uvěří všemu, co jim někdo řekne. Centropol si v tomto nevybírá a chodí ke každému. Jen by to chtělo trochu zvednou tu úroveň a pro obchodní zástupce (podomní prodejce chcete-li) by měli zavést nějaká pravidla, jelikož není možné, aby nechali lidi, co společnost vlastně reprezentují, aby si dělali co chtějí…

   • #2487 Odpovědět

    taky obchodak s energii
    Host (Guest)

    Vazeny pane,

    v terenu obecne jsou nehorsi zkusenosti se spol. Bohemia Energy  a Ceske energeticke centrum…. jak jsou lidicky stastni kdyz u nich zazvonim a prevedu je jinam… divne ze… Co si takhle zadat kalkulator na ERU (energeticky regulacni urad). Obecne lidi zajima nejvic vysledna cena, a potom zada vyuctovani vubec porozumi…

  • #2279 Odpovědět

   Lukas
   Host (Guest)

   Zdravim vsechny,

   pokud jste uzavreli smlouvu s Centropol Energy a.s. a chcete ji vypovedet, pak to muzete udelat dle nasledujiciho postupu do 30ti dnu bez sankce.

   http://www.energy.php5.cz/Odstoupeni30C.php

   Pokud se chcete nechat napalit nizkou cenou, ktera je jen slibovana, jelikoz celkova castka se sklada z vice polozek  a nektere polozky nemuze nabidnout Centropol levneji ani kdyz by se rozkrajel, proto nalaka lidi a pak jim zvedne poplatky postupne. Vydela na poplatku za vypoved atd.

   Pokud se ovsem podivate do podminek, mate moznost vypovedi pri zmene podminek nebo zvyseni ceny, jen to chce spravne postupovat.

   Good luck..

   p.s. Mit po ruce toho kretena co u moji mamy zazvonil a nalhal ji ze se nejedna o zmenu dodavatele, ze je zamestnanec PRE atd, tak mu rozbiju drzku ..

  • #2277 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Varuji všechny lidičky před touto společností.Arogantní operatorky a nesrovnalosti v platbách, které nejsou schopni vyreklamovat ani oddůvodnit !!!!!

   Pozor na ně!!!!!

  • #2270 Odpovědět

   michal Salát
   Host (Guest)

   Nedávno mě navštívil obchodní zástupce společnosti Centropol Energy Jana Doležalová  a vypočítala mi úsporu elektrické energie-její přístup byl naprosto profesionální a velice poučný.Proto bych ho rád doporučil všem co chtějí za elektřinu a plyn ušetřit.Pokud máte zájem její mobil je 734 410 397.Tak jí zavolejte či napište a dohodněte si schúzku

   • #2296 Odpovědět

    Pacel
    Host (Guest)

    pan Salát.. K tomuto bych vám napsal snad jen to, že všechny společnosti co toto dělají mají jak elektřinu, tak plyn levnější než dominantní dodavatelé, jednou výjmkou je Eon, který má jako jediný dražší elektřinu, ale zas má výhody pro tepelná čerpadla a tak to není špatná volba a zas u elektřiny je jeden z uplně nejlevnějších..

    Pokud vám slečna počítala nějakou úsporu, tak na plynu se jinde dá ušetřit dvojnásobek (bez 0,8h/m3) a u plynu je to o trojnásobek, skoro čtyřnásobek. S plynem jsou zhruba v půlce cen mezi nejdražší a nejlevnější variantou a u elektřiny jsou hodně vysoko. Ale ano, na samotných energiích šetříte. Podívejte se ale také na fixní měsíční cenu, standartně dávají 75kč pokud máte jak elektřinu tak plyn právě pod nimi…

    Pokud bych vám mohl poradit a jestli u nich nejste déle jak tři měsíce, odstupte od smlouvy, máte to bezplatné. U elektřiny je nejlepší vobou Bohemia Energy, jako jediná od minulého roku cenu nezvedla a tak nemá konkurenci, s plynem bych váhal mezi Pražskou plynárenskou, Bohemia enerky a Eonem, ale Eon jen na jeden rok a pak okamžitě přejít, jelikož oni ke smlouvě dávají bonus 500kč, kteý je po tom roce z toho vyúčtování odečten, ale je to jen na ten jeden rok a pak přejít jinam.

    Pokud by jste měl zájem se o tom bavit nějak víc, napište mi na [email protected] a pak bych vám mohl poslat přímo nějaké kontakty jak na lidi od Eonu, tak od Bohemky…

    • #2363 Odpovědět

     uživatel
     Host (Guest)

     Pokud není někdo imbecil, tak si může srovnat sám ceny. Stačí se podívat na konkrétní stránky dodavatelů. V žádném případě se nesmí nikdo spoléhat na srovnávací tabulky. Ty jsou dělány na zakázku toho či onoho dodavatele. Píšete vědomě lži. Fixní poplatek Centropolu je jen 50,-. Pak se platí jen za VT a NT. Tam se platby liší podle distribučního tarifu. U té Vaší Bohemky je navíc platba 119,-Kč  měsíčně za garanci nejnižší ceny ( lidově – nechci slevu zadarmo). Což je platba, kterou jsem nikde jinde neviděl. A sankční poplatek Bohemia energi za nedodržení smlouvy je jen 5000,-Kč.

    • #2330 Odpovědět

     Andrea Zemanová
     Host (Guest)

     Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi mohl poradit, kam přejít s elektřinou a plynem. Jsem pevně rozhodnutá, že odejdu od e.onu asi k Bohemia Energy, ale můžu až od srpna 2012, protože jsem měla s e.onem podepsanou smlouvu na 2 roky a ta mi končí právě v červenci. Nevíte, kdy musím dát u e.onu výpověď, aby mi to navázalo na novou smlouvu u Bohemia Energi? Nebo to za mě vyřídí Bohemia Energi? Zrovna to samé plánuji s plynem, chci přejít jinam, ale neznám ceny a nabídky plynárenských společností. Psal jste, že snad také přejít k Bohemia Energi? Jsem u RWE a také se mi zdají čím dál dražší. Tam bych mohla přestoupit kdykoliv. Na plyn mám zálohy 2250,- a něco málo mi vrací. Jedná se o RD 5+1.

     Děkuji vám předem za rady.

     A. Zemanová

     • #2894 Odpovědět

      Procházková
      Host (Guest)

      Pani Zemanová, zřejmě už bude pozdě na radu, ale mrkněte se na http://www.pražská plynárenská, myslím, že Bohemia energy není to nejrozumější řešení. Je to překupník a Vám se ceny prodraží. Hezký den.

     • #2382 Odpovědět

      Jurníček
      Host (Guest)

      Jestli jste na Jižní Moravě, tak u plynu doporučuji 3-E, E.On nebo Elimon. Nejlevnější je teď 3-E, ale je to trochu riziko, protože na smlouvě nemají uvedeno datum ODKDY zahajují dodávku: Pokud něco zvorají, můžete být taky bez dodavatele (neprokážete smlouvou, že k určitému datu máte dodavatele), což je problém. Doporučuji vyžádat si aspoň potvrzení o plánovaném datu zahájení dodávky (s tím, že toto datum může být posunuto, vyžaduje-li to proces změny dodavatele).

      3-E je nejlevnější pro oblast jižní Moravy (a pro Vaši spotřebu plynu), zatímco RWE je nejdražší. Přechodem k 3-E ušetříte zhruba 26%. Kanceláře mají v Praze Hradci Králové a v Uherském Hradišti (tam v budově Synot-Tip, za Moravním mostem, směrem k jatkám Inpost).

      Plyn alternativně E.On nebo Elimon ([spora zhruba 24 %).

     • #2381 Odpovědět

      Jan Jurníček
      Host (Guest)

      Paní Zemanová, to záleží na parametrech (distribuční soustava, spotřeba, u elektřiny také tarif a jistič. Cenu si můžete spočítat na některé srovnávací kalkulačce:

      http://www.energy.php5.cz/

      http://www.enfocus.cz 

      Cena ale není vše.

  • #2231 Odpovědět

   Lenka
   Host (Guest)

    Dobrý den také jsem podepsala. Jen bych se ráda zeptala, také jste podepisovali 3x? Pán podomní prodejce využil mé časové tísně. A teď jen doufám, že jsem nepodpsla něco o čem nevím.  Jinak u Centropolu jsem odstoupila. Teď jen čekám na jejich reakci. Děkuji

   • #2245 Odpovědět

    Marcela Theinertová
    Host (Guest)

    Ano taky jsem podepisovala 3x. Ještě vám poradím, obratěte se taky o pomoc na svého dodavatele elektřiny. Jinak vám přijde dopis od Centropolu a taky sms zpráva. Já posilála 5 doporučených dopisů a hlavně jsem se obratila o pomocnou ruku na ČEZ, kteří mi poslali formuláře na odstoupení od Centropolu a na plnou moc pro ČEZ, aby podnikli kroky proti změně dodavatele.

    • #2297 Odpovědět

     Pavel
     Host (Guest)

     Jeden podpis je na zplnomocnění k tomu, aby za vás mohly jednat s předchozím dodavatelem..

     Druhý podpis je za správnost vyplněných údajů ve smlouvě..

     Třetí podpis je za to, že jste si přečetli obchodní podmínky..

     U velké většiny společností se podepisujete třikrát, ovšem jsou tím porušeny ustanovení o smluvním jednání, jelikož správně by jste měly dostat k podepsání: 1x za správnost údajů na smlouvě, 1x za přečtení obchodních podmínek, a pak 2x za každé odběrné místo (elektroměr, plynoměr), že společnost může jednat místo vás s jinou firmou, přesněji s vaším distributorem a dodavatelem. Takře pokud máte jen elektřinu, měly by jste správně podepisovat minimálně 3 papíry a celkem dát 4 podpisy a za každý další plynoměr či elektroměr další 2 papíry s vaším podpisem.. To platí pro domácnosti, pro podniky na to jsou hromadné formuláře, ale to je zas kapitola sama pro sebe… Dále co se občas podepisuje je ceník na danný rok, se ktrým by vás měli zaměstnanci každé společnosti seznámit…

     Takže minimum jsou 4 podpisy, pokud jsou tři, smouva je sice také platná, ale nekompletní.

  • #2168 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Mí rodiče se nechali také ukecat podomním prodejcem firmy centropol,záhy se jim to rozleželo v hlavě a smlouvu chtěli zrušit.Smlouva byla sepsaná před měsícem a energii měli začít užívat až od 1.1.2012,bohužel i oni dostali dopis s tím ,že musí zaplatit pokutu ve výši 2500,- a to i přes to,že od nich ještě neodebrali ani kilovat. Je to bordel do nebe volající jelikož dodrželi 30 denní lhůtu na zrušení smlouvy. TAK SE VYDĚLÁJÍ LEHCE PENÍZE!!!

   • #2172 Odpovědět

    Matoušek Pavel
    Host (Guest)

    Souhlasím s vámi,dopadl jsem stejně!!!

    • #2176 Odpovědět

     Marcela Theinertová
     Host (Guest)

     Dobrý den, i já jsem nalitlá firmě Centropolu. Během zákonné lhůty jsem jim odepsala 3 doporučené dopisy s odstoupením od smlouvy a dnes mi přišla sms, že dodávaka začne 1. března 2012. Jsou to šmejdi. Minulý týden jsem se obrátila o pomoc na ČEZ a teď jen čekám na formuláře, které podepíšu a okamžitě je odesilám firmě ČEZ. Na otázku jestli mám zaplatit Centropolu sankci, mi paní odpověděla, že v žádném případě NÉ!!! Odstoupila jsem v zákoné lhůtě!!

     • #2207 Odpovědět

      Helena
      Host (Guest)

      V žádném případě nic neplaťte, ani v případě, že byste přetáhla dobu jednoho měsíce. Není důvod platit za něco, co od nich neberete. Nic neplatit!!!

     • #2182 Odpovědět

      M.
      Host (Guest)

      Dobrý den.Mě se stalo úplně to samé.Smlouvu jsem doma uzavřel 19.9.2011.Potom jsem si to rozmyslel a odstoupil písemně doporučeným dopisem do Ústí kde sídlí dne 21.9.2011.Do dnes jsem nedostal vyrozumění o odstupu od smlouvy.3.11.2011 mě přišla sms,že plánovaný termín zahájení dodávek je 1.2.2011.Potom mě ještě přišel informativní dopis, že mě děkujou že jsem si je vybral, ale když zůstanu u ČEZU hrozi pokuta 2500kč.Ještě společně s odstoupením jsem byl v kontaktu s ČEZEM a odvolal jsem výpověď.Teď jsem jim poslal znovu dop.dopis se všemi kopiemi o odstoupení.Tak nevím co bude dál když nestačíi ani doporučené dopisy!!!Dejte vědět jak jste dopadla paní Marcelo.Děkuji

      • #2213 Odpovědět

       Marcela Theinertová
       Host (Guest)

       Omlouvám se, že reaguji až teď v novém roce.

       Dopadla jsem dobře, po 5 doporučených dopisech mi přišel dopis kde akceptuji mé odstoupení od smlouvy. Mě taky přišla sms o plánovaném termínu a dopis taky. Dobře jste udělala, že jste se obrátil na ČEZ a nebojte se nic platit nebudete. Já jsem se Centropolu snažila i dovolat asi 10x vždy jsem byla v nějakém debilním pořádí. Pak mi volali zpět a měli takové ty typické řeči, že je jim líto, že jsem se jim nedovolala atd. Tak jsem jim rovnou řekla, že se mi nelíbí jejich jednání, že jsem jim psala doporučené dopisy s odstoupení v lhůtě a nevím na čem jsem.  Tak mi paní potvrdila, že akceptuji mé rozhodnutí.

       Jestli budou chtít nějakou sankci tak jim ji neplatě nemají na ni nárok!!!!

  • #2128 Odpovědět

   Vaclav
   Host (Guest)

   Pockejte jeste tyden a Centrpol, stejne jako vsichni ostatni obchodnici zverejni nove ceny pro r. 2012.

   Pokud Centrpol zdrazi, mate ze Zakona moznost podat okamzitou vypoved s duvodu nesouhlasu se zvysenim ceny.

   Zaroven si budete muset najit jineho obchodnika, ke kteremu prejdete.

   Nejvíce v příštím roce podle ERÚ zdraží ČEZ, který zvýší ceny dodávek elektřiny v průměru o 4,9 procenta. Pražská energetika (PRE) zdraží o 3,6 procenta a E.ON, který působí hlavně v Jihočeském a Jihomoravském kraji, zvedne ceny o 0,6 procenta. Viz http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/energetika/zpravy/elektrina-domacnostem-zdrazi-v-prumeru-o-3-4-procenta/718255

  • #2124 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

    Dobrý den, pracuji na živ. list jako nezávislý energetický analytik v jihomoravském kraji už od roku 2008. Díky tomu jsem získal informace a zkušenosti jak s energetickým trhem samotným, tak i s dodavateli kteří na našem trhu operují. Pokud by chtěl někdo poradit či pomoci s přechodem k jinému dodavateli, nebo odstoupením od svého stávajícího dodavatele. Muže se na mě obrátit na e-mailovou adresu: [email protected] Mam přehled o více než 10ti dodavatelech na Českém trhu, zkušenosti s nimi a rady na co si dát u kterého dodavatele pozor. Ne každý je zrovna seriozní a má tzv. ,,košér´´ podmínky. Mohu poradit jak s en. legislativou (jak to u nás chodí), tak i s kompletní administrativou u kteréhokoliv dodavatele, zařídit smlouvy, výpovědi, či odstoupení na nesouhlas s cenou) vypracovat kompletní analýzu jak u domácností tak firem a subjektů. Maloodběru, středoodběru nebo velkoodběru. Vyjednat individualní cenu s podmínkami které si poručí sám klient a to u obou komodit. Mohu poskytnout i zkušenosti s optimalizací sazeb i jističů. Konzultace o různých technologiích. Je mnoho způsobů jak lze šetřit na energiích. V případě potřeby mohu doporučit i servisní služby. 

   <div style="padding-top: 5px; padding-right: 5px; padding-bottom: 5px; padding-left: 5px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; ">
   Cena za služby je individuální, to zaleží oč se konkrétně jedná. 

   Bližší informace o poradenství rád poskytnu na již zmiňovaném e-mailu: [email protected]

   Přeji všem pěkný den a dobrou volbu svého nového dodavatele.

   </div>

  • #2119 Odpovědět

   Klára
   Host (Guest)

    tak dnes jsem obdržela od centropolu vyúčtování a musím doplatit 3224 kč což u čezu se mi tohle nestalo jak mám prosím lidičky zjistit že jsou dražší než čez abych mohla bezplatně odstoupit (

   poraďte děkuji

   Klára

  • #2111 Odpovědět

   viti
   Host (Guest)

   Před chvílí u nás zazvonili dva chlapíci (nějaký Neuvirt nebo tak), prý že levnější plyn. Na třetí opakovanou otázku, jestli jsou od RWE, konečně přiznali, že jako úplně přímo ne, ale od Centropolu. A hned mlžili, že distributor zůstává stejný, a ať ukážu faktury. Říkám, ukažte ceníky. Ne, my vám to spočítáme, ukažte faktury. Já zas: nechte mi tu ceníky, já si to prostuduju. Neměli (jak by to teda počítali?) nebo nechtěli ukázat, a s takovými se nebavím.

   • #2151 Odpovědět

    Kateřina Nová
    Host (Guest)

    Ale bavil jste se! Co nacvičujete! Zústaňte u RWE a máte vyhráno!!!!!

   • #2112 Odpovědět

    viti
    Host (Guest)

    teď si vzpomínám na tu jejich mantru: „my jsme od dodavatele, distributor vám zůstane RWE“ (spoléhali na to, že obyčejný člověk nezná rozdíl mezi dodavatelem a distributorem) (a jako že jsou z firmy Dodavatel, s.r.o., asi?) Fakt mezi dveřma nic nepodepisovat!

    Kontrolní otázka: nechte mi tu k prostudování ceník a všeobecné obchodní podmínky. Když se budou cukat, tak rychle přibouchnout dveře!

  • #2107 Odpovědět

   Paša
   Host (Guest)

   První vyúčtování přineslo zvýšení ceny na 6,47 Kč/kWh, předtím od ČEZu za 5,65 Kč/kWh. Dávám výpověď. 🙁

  • #2098 Odpovědět

   maja
   Host (Guest)

   ano i já mám špatné zkušenosti se společností centropol a dnes mi nezbývá nic jiného než zaplatit 2500kč za odstoupení od smlouvy.ano když ptáčka lapají pěkně mu zpívají a co je potom, ano realita.Za blbost se platí bohužel za mojí ,že jsem to podepsala ruce pryč od této společnosti

   • #2181 Odpovědět

    Helena
    Host (Guest)

    Nic neplaťte, podívejte se na Černé ovce z předminulého dílu, tam si paní stěžovala na Centropol a vyhrála to. Ten samý případ. NIc neplatit!!!

  • #2079 Odpovědět

   Pavel Kopa
   Host (Guest)

   Navštívil nás ochodní zástupce ze spol. Centropol, ale byl tak nepříjemný a neochotný. Nakonec jsme ho vyhodili z bytu ven. Hrůza děs !!! Od Centropolu rychle pryč!!!

  • #2058 Odpovědět

   miroslav
   Host (Guest)

   dobry den muzete me pomoci nechal sem se nalakat na levnejsi elektriku a tet mam nedoplatek 991 kc chci zrusit smlouvu a jit zpatky k eonu pomozte dik muj mobil 728 325 402

  • #2046 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   V červenci jsem sepsala smlouvu s Centropolem na Blik elektřinu.Smlouva by měla začít platit od 1.11.2011.Zjistila jsem že etarif od Čezu je výhodnější.Můžu Centropolu poslat lepší nabídku od konkurence,s požadavkem na snížení ceny dle smlouvy,kde garantují nížší cenu o 3%?.Podotýkám,že dosud nejsem jejich zákazníkem,tak si myslím,že by se na mě mohly vztahovat podmínky zádosti garance, a mohla bych od smlouvy odstoupit..Může mi někdo poradit,zda postupuji správně? Díky

   • #2050 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Dobrý den, smlouva pro Vás platí ihned po podpisu, tedy od července. Ceny elektřiny se mění zpravidla jednou ročně a dodavatelé srovnávají nabídky v prosinci. Produkt eTarif přišel na trh 19.4.2011, navíc je to jiný produkt, který není srovnatelný s tarifem Blik. Takže, poslat to můžete, ale neuspějete. Jste zákazníkem Centropolu od července a proto máte právo odstoupit od smlouvy jako nesouhlas se zvýšením ceny, zvýšení ceny se připravuje od 1.1.2011 a bude to vědět na konci listopadu. Odstoupení buď napíšete sama a současně uzavřete smlouvu nebo když požádáte nového dodavatele, on odsoupení za Vás provede.

    Jenda

    http://www.energy.php5.ce

    • #2280 Odpovědět

     Lukas
     Host (Guest)

     Ahoj Jendo a diky za tve stranky http://www.energy.php5.cz/Odstoupeni30C.php

     Ulehci to hodne praci s vypovedi Centropolu..

     super ! dik a cau Lukas 

     • #2312 Odpovědět

      ASPI
      Host (Guest)

      Díky, super. Řeším to za babičku, jako mnozí jiní 🙂

      • #9900 Odpovědět

       lenka
       Host (Guest)

       Dobrý den chtěla jsem se zeptat 21.3.2014 jsem sepsala na nové karolině v ostravě smlouvu s centropolem o sdružených službách dodavky elektřiny dnes je 2.4.2014 ještě nejsem ani v evidenci je tohle normální? nebo mužu považovaz smlouvu za ztracenou ?nebo dokonce za neuzavřenou?prostě když zvednu telefon zavolám na centropol zakznickou linku tak o mně nic neví ja jsem momentalně bez proudu a nevím na čem jsem jestly mám uzavřet smlouvu a sdružených službách s nekým jinym nebo čekat chtěla bych se vyhnout tomu abych mněla sepsanou smlouvu s dvěma dodavately tady čtu že na odstoupeni mám 5 dni od sepsání téhle smlouvy ? tim pádem jsem 5 dni promrhala jestly tomu dobře rozumím a nezbívá ted jen čekat co bude dál mužete prosím poradit děkuji

  • #2024 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   S firmou Centropol mám zatím zkušenost velmi špatnou. Po prvním vyúčtování jsem zjistila, že jsem zaplatila víc než bych platila RWE. A to proto, že jednotková cena se liší podle množství odebraného plynu (nebo elektřiny), čím vyšší odběr, tím nižší jednotková cena. Zúčtovací období od přechodu na Centropol do pravidelného vyúčtování trvalo 3 měsíce, tudíž spotřeba za toto období byla nízká a jednotková cena vysoká. Ale to není všechno. Ve faktuře nebyla započítána zaplacená záloha, a tudíž mi vyšel namísto přeplatku nedoplatek. Po několikeré telefonické a e-mailové urgenci se stále nemohu dočkat správného vyúčtování. Přechod na Centropol Vám po vlastních zkušenostech rozhodně NEDOPORUČUJI. J.

   • #2178 Odpovědět

    Hana Chytková
    Host (Guest)

     dobrej.. přemýtám o změně, ale od RWE k Eon s plynem. „čučím“ do tabulek a výpočtů a stále nemám jasno ani tady.. tabulky a různé hodnocení říkají v obecném výpočtu o ušetřených tisících, ale pokud zadám naši spotřebu, vychází mi pár stovek!! ASI JE TO TAK JAK PÍŠETE: PROTOŽE MÁME MALOU SPOTŘEBU / 10.481kWh=10,481Mwh je menší úspora…a nikdo neví jaká bude cena  na jaře..navíc eon nyní taky na stránkách upozorňuje další zdražení..má někdo zkušenosti s tímhle přechodem, prosím? jinak centropol u nás byl a protože neměl žádné podklady, ceníky ap. navíc mi jen vždy odsouhlasil co jsem chtěla, ale nevěděl konkrétní odpovědi s odkazem na web a vše mi psal na cár papíru-letěl.

    • #2194 Odpovědět

     Honza
     Host (Guest)

     Dobrý den, nevím do jakých tabulek jste nahlížela, ale s Vaší spotřebou by se úspora na plynu pohybovala kolem 3500-4000 KČ. Pokud je pro Vás tato úspora zajimavá zde přikládám email [email protected]. jelikož si nejsem jistý jak je to s podmínkami používání techto stránek  raději bych přešel na debatu po mail. Děkuji za pochopení. Všichni kdo by jste měli zájem o informace spojené s touto problematikou, můžete se na mě obrátit po mailu, nebo se můžeme domluvit na osobním setkání. 

     • #2209 Odpovědět

      HOMBRE
      Host (Guest)

      Vážený pane Honzo,

      když paní nad Vámi píše, že má spotřebu 10 MWh tak rád by jsem se přehlásil

      k dodavateli který má cenu o 350 – 400 Kč za MWh nižší jak jste to spočítal.

      Můžete nám napsat název této dodavatelské společnosti ?

      Děkuji

  • #1889 Odpovědět

   radek
   Host (Guest)

   Nebrat, jsou to smejdi. Ja mel bohuzel mozkovy vypadek a podepsal jsem jim to. Jsem trouba. Ale snad to pomuze dalsim lidem. Uzavrel jsem s nima plyn. Pedpis zaloh mi prisel o 500,-Kc vic nez u predchoziho dodavatele a po srovnani na internetu jsem zjistil, ze jsou jedni z nejdrazzsich i s tou jejich „garanciiii“. Jak vam zazvoni u dveri, tak jim je hned pribouchnete. Kdyz jsem jim zavolal na linku, jak to tedy s tou cenou je, tak mi rekli, at jim poslu doporuceny dopis s odkazem na zdroj, kde jsem objevil ty nizsi ceny. Takze jsem si jeste pridelal dalsi praci.

   • #2362 Odpovědět

    uživatel
    Host (Guest)

    Píšete úplné nesmysly ohledně ceny enegií od Centropolu.Jejich stránky jsou i s jejich ceníky zcela přístupné. Když to porovnáte s mnohými jinými, tak Vám nezbyde nic jiné, než uznat, že jsou levnější. Podle Vašeho příspěvku bych Vás tipl na pracovníka ČEZ prodeje s.r.o.

   • #2152 Odpovědět

    Kateřina Nová
    Host (Guest)

    Buďte rád, že jste měl mozkový výpadek!!! Nejste náhodou placený konkurencí?

    Za mě vše vyřídili a ještě jsem byla překvapena, že mi vrátili!

  • #1801 Odpovědět

   Hanka
   Host (Guest)

   Uzavřela jsem smlouvu s dodavatelem elektřiny CENTROPOL s tím, že se postará o vše – tedy i o výpověď smlouvy s firmou ČEZ. Nyní jsem na tom tak, že na rozpisu bezhotovostní platby SIPO mám od května dodavatele elektřiny dva. Čez výpověď odmítl a CENTROPOL dal přesto zálohu automaticky strhnout. Částky se mi platí z účtu a tak vůbec nevím, jak se zachovat, komu elektřinu v případě, že zruším trvalý příkaz, zaplatit, abych neporušila podmínky ani jedné z firem a neplatila sankce. Zatím mi nikdo nedokázal poradit. Má někdo s tímto zkušenost?

   • #3252 Odpovědět

    Ivana Vietzová
    Host (Guest)

     Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat jak jste nakonec s CENTROPOLEM dopadla? U mých starých rodičů byly podvodně dvě slečny  3,12,2012 sepsat smlouvu,Rodiče aníž by věděli co podepisují tak uzavřeli smlouvu jak na elektřinu,tak i na plyn o kterém celou dobu nebyla ani zmínka.Můj otec podepsal i plnou moc.Ihned jsem volala jsem na RWE,kde mají mí rodiče stálé platby a řekla jim,co máme dělat,aby vše zůstalo při starém a Centropolu nedovolili ukončit plyn u RWE.Byla jse dnes i u právníka a ten mi pomůže sepsat dopis na odstoupení od smluv s CENTROPOLEM.Mám na to 14 dní bez udání důvodu,ale bojím se jak dopadnu a zdali se mi ozvou.Právník mi doporučil poslat to doporučeně a ještě na dodejku,at´mám v ruce doklad o převzetí.Máte někdo zkušenosti jak dlouho jim trvá výpověd´při okamžitém zrušení a jestli i tak museli platit zálohy a jak dlouho dokud jim to nezrušili.Děkuji za odpovědi.

   • #3135 Odpovědět

    T.
    Host (Guest)

     Dobrý den, reaguji na Váš dotaz, pokud jste přešla k centropolu tak  Vám Váš alternativní dodavatel poslal ještě odečtení zálohy kterou však nejpozdeji přiští měsíc vrátí. Takže se o své peníze nemusíte bát. Hezky den

   • #3013 Odpovědět

    Kučerová Draha
    Host (Guest)

    pani Hanko,

    tak tu hledám nějaké rady a narazila jsem na váš dotaz.Dostala jsem se do podobné situace jen rozdíl v tom X ENERGIE kontra CENTROPOL

    prosím vás ,mohla byste mi napsat jak jste dopadla?Děkuji.

              Draha

    • #3110 Odpovědět

     Martin
     Host (Guest)

     Xenergie cenově je naprosto srovnatelná s Centropolem(rozdíl 5kč na 1MWh),tudíž žádná úspora se nedostaví,lze od smlouvy odstoupit do 30 dní od data podpisu,pokud byla podepsána u vás doma,jinak lze též odstoupit od smlouvy i jinak,tak,abyjste neplatila žádné sankce atd.Pokud váš problém stále přetrvává,kontaktujte mě na mail [email protected]  a poradím vám,jak to zrušit.

   • #2390 Odpovědět

    Jitka
    Host (Guest)

    Dobrý den, Centropol opravdu vše zařídil, první měsíc jsem také měla dva plátce, ale to jsem si nechala ze sipa vyjmout a dál bylo vše v pořádku. Zatím jsem spokojena, ušetřila jsem. Uvidíme dál, vždy mohu změnit dodavatele. 

   • #2192 Odpovědět

    HOnza
    Host (Guest)

    Dobrý den, pracuji ve firmě zaměřující se na tuto problematiku. V tomto případě stačí zavolat na Centropol a zeptat se, zda byla akceptována Vaše výpověď u ČEZu a samozřejmě si nechat tot poslat písemnou formou. Změna dodavatele je velmi dobrá volba, jen záleží na tom, koho zvolíte. V případě jakýchkoli dotazů spojených se změnou dodavatele se na mne klidně obraťte. Rád pomohu. 

    • #2364 Odpovědět

     Šárka
     Host (Guest)

     Dobrý den,ted jsem trochu zmatená,beru plyn od rwe,ale i tak se mi zdá ,že doplácím celkem dost za dodávku plynu,no tak přecházím k Centropolu,ještě s nimi zkušenosti nemám,ale mám obavy po tom jak skoro každý má s Centropolem problémy,tak bych chtěla trochu poradit moc se v tom nevyznám,zůstat u rwe nebo přejít ?myslím,že bych stihla ještě smlouvu zrušit,děkuji Šárka.

   • #2166 Odpovědět

    michaela
    Host (Guest)

     dobrý den mi jsme také chtěli brát plyn a elektřinu od centropolu,smlouvu sme sepsali 11.8.2011,jenže aniž by nám pak dali vědět že stáhli žádost o ukončení smlouvy u eon.takže si ted musíme zařídit vše sami,pokud neberete od centropolu jděte do banky a zastavte u nich placení,myslím byli dokonce i v televizi včera v černých ovcích,nebo jim zkuste napsat.mi to řešíme

    • #2179 Odpovědět

     klimus
     Host (Guest)

     dobry den taky sem se nechal nachytat u cetropol a chci jit zpatky k eonu jak to mam resit poradte ddik

     • #2193 Odpovědět

      Honza
      Host (Guest)

      Zdravím, přejít od E.Onu byla dobrá volba, jen firma Centropol nebyla zrovna ideální volba. Přestup kamkoli je možný za určitých podmínek. Z negativní reklamy zde nebudu uvádět podrobnosti, pokud máte zájem o podrobnosti prosím kontaktujte mne na maul: [email protected]. Rád pomohu a poradím. 

      • #2666 Odpovědět

       janu
       Host (Guest)

       Lze se vrátit od Centropolu Energy bez sankcí? Smlouva sepsaná 16.4.2012.Dosud dodávky jsou od čez.Prosím o radu.J.

     • #2180 Odpovědět

      Petr
      Host (Guest)

      Dobrý den,

      podívejte se na stránky http://www.prodejcielektriny.cz.&#160; Taky jsem nalítl a tyhle stránky mi pomohly. Je tam popsáno, jak to lze řešit a nebo můžete poslat svůj dotaz do online poradny.

   • #1887 Odpovědět

    pakr
    Host (Guest)

    Dobrý večer, prosím, jak jste dopadla s výpovědí u Centropolu? Už Vám smlouvu zrušili?

    • #1958 Odpovědět

     Lenka
     Host (Guest)

      Mám taky dotaz. Nikdy nedostanu potvrzení, že jsem zaplatila zálohu. Všechny firmy Veolia, plynárna…… posílají povtrzení záloh. Poslední zálohu si špatně přiřadili k variabilnímu symbolu a přišla mi upomínka, že jsem nezaplatila. V obchodních podmínkách se dočtete, že v případě špatného variabilního symbolu se částka počítá jako nezaplacená. Já jsem v tom nevině. Je to dva měsíce a přes urgence jsem nedostala ani potvrzení ani omluvu. Chci smlouvu zrušit, protože s touto firmou jsou neustálé problémy. V mé smlouvě není sankční poplatek 2500,- Kč. Tuto smlouvu jem podepsala 20. 9. 2011 a bylo misděleno, že obchodní podmínky se změnily 1. 8. 2011. V tom případě je tedy moje smlouva neplatná. Díky za názory. Lenka

   • #1813 Odpovědět

    Hanka
    Host (Guest)

    Pěkné odpoledne.Mohu se zeptat, jak jste dopadla  nakonec  s touto firmou.Můj postižený syn podepsal 23.5 2011 smlouvu s Centropolem na dodávky plynu i elektřiny.Drudý den jsem smlouvy doporučeně zrušila a nyní budem muset čekat, co bude dál.Do Centropolu jsem se sice docolala řekli mi, že pokud dostanou storna smluv,tak vše zruší, ale jak to tady všechno čtu, tak mám obavy a pro jistotu jsem si v bance změnila platby Sipa z bezhotovostních na hotovostní, abych nakonec neplatila dvakrát a na Eonu mi řekli, že si mám zavolat v červenci -srpnu,že budou vědět více.RWE mi poslalo předtištěné formuláře na storno a na zpětněvzetí výpovědi. Budu moc ráda za informace. Děkuji

    • #1828 Odpovědět

     Strejda
     Host (Guest)

     <!–[if gte mso 9]><xml>
     <w:WordDocument>
     <w:View>Normal</w:View>
     <w:Zoom>0</w:Zoom>
     <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
     <w:PunctuationKerning />
     <w:ValidateAgainstSchemas />
     <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
     <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
     <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
     <w:Compatibility>
     <w:BreakWrappedTables />
     <w:SnapToGridInCell />
     <w:WrapTextWithPunct />
     <w:UseAsianBreakRules />
     <w:DontGrowAutofit />
     </w:Compatibility>
     <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel>
     </w:WordDocument>
     </xml><![endif]–><!–[if gte mso 9]><xml>
     <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156">
     </w:LatentStyles>
     </xml><![endif]–><!–[if gte mso 10]>
     <style>
     /* Style Definitions */
     table.MsoNormalTable
     {mso-style-name:“Normální tabulka“;
     mso-tstyle-rowband-size:0;
     mso-tstyle-colband-size:0;
     mso-style-noshow:yes;
     mso-style-parent:““;
     mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
     mso-para-margin:0cm;
     mso-para-margin-bottom:.0001pt;
     mso-pagination:widow-orphan;
     font-size:10.0pt;
     font-family:“Times New Roman“;
     mso-ansi-language:#0400;
     mso-fareast-language:#0400;
     mso-bidi-language:#0400;}
     </style>
     <![endif]–>Firmě Centropol naletěl i můj příbuzný. Domácnosti obcházejí obchodní partneři firmy Centropol a smlouvy sepisují pro tuto firmu, nejsou to tedy zaměstnanci Centropolu. Někdy se podvodně představují jako dominantní distributor ve vašem bydlišti (např. ČEZ a pod.). Lákají vás na 10%-ní slevu elektřiny. Formulář smlouvy s Centropolem je schválně napsaný tak, že umožňuje podvodné jednání prodejců. Vymámí z vás vaši fakturu za elektřinu a podle té sepíšou jménem Centropolu žádost-smlouvu. Jejich hlavním cílem je donutit vás podepsat se v kolonce „Podpis zákazníka“ a předtím rozhodně zaškrtnou kolonku „Zákazník požaduje produkt s garancí nejnižší ceny elektřiny“ (mají za to zřejmě vysokou provizi), neupozorní vás ale, co to pro vás znamená. Zprostředkovatel Centropolu vás neupozorní na některé podmínky psané mikropísmem vzadu na smlouvě, např že: 1. zaškrtnutím kolonky „Zákazník požaduje produkt s garancí nejnižší ceny elektřiny“ jste se Centropolu upsali na dlouhé 3 roky a pokud budete od nich za 3 roky odejít, musíte přesně hlídat datum, kdy to udělat (což se většině lidí zřejmě nepovede) 2. Pokud budete chtít odejít v jiné době, budete muset zaplatit 2500 Kč 3. podmínky pro to, abyste dosáhli „nejnižší cenu elektřiny“ jsou tak komplikované, že je možná nikdy nepochopíte a možná budete platit více než u jiných distributorů. Za několik dní po podpisu smlouvy vám zavolá obchodní partner Centropolu a smlouvu s vámi odsouhlasí (hovor je nahráván a později může být použit ve sporu s vámi), vy vše potvrdíte, protože negativní podmínky neznáte nebo si neuvědomujete jejich dosah, jste prostě rádi, že za elektřinu ušetříte. Potom vás Centropol nekontaktuje a mezitím uběhne 30-ti denní lhůta k odstoupení od smlouvy bez poplatku. Centropol vás sám odhlásí u vašeho stávajícího dodavatele elektřiny, protože podpisem smlouvy jste mu k tomu dali plnou moc (je to drobným písmem napsáno zepředu na smlouvě). Až za několik měsíců vám Centropol napíše, že vám začne dodávat elektřinu a zašle vám předpis záloh. Pokud potom levnější elektřinu mít nebudete, musíte se s nimi dohadovat podle těch jejich komplikovaných podmínek nebo můžete od Centropolu odejít se zaplacením administrativního polatku 2500 Kč (bez něj nejdříve přesně za 3 roky a pokud to netrefíte tak za 6 let). Partneři firmy Centropol obcházejí rádi důchodce, protože ti na písmo na smlouvách nevidí, komplikovaným podmínkám nerozumí,  snadněji se nechají zlákat na slevu a velmi často propásnou 30-ti denní lhůtu odstoupení od smlouvy. Odstoupit od smlouvy je třeba přesně podle podmínek Centropolu, jinak vám to neuznají. S nářky, že vás někdo podvedl, že vám něco nevysvětlil, že jste zjistili, že Centropol není tak levný, že jste odstoupili od smlouvy ale jinak než je uvedeno v jejich podmínkách, že neznáte podmínky atd. u Centropolu neuspějete, je to tvrdá firma, křterá sice na dopisy odpovídá slušně,  ale kdy chce a jak je to pro ni výhodné. Dopuručuji každého podomního prodejce  Centropolu pokud možno slušně, ale hlavně rychle vyhodit. Pokud už s nimi něco podepíšete a chcete to zrušit, snažte stihnout 30-ti denní lhůtu, jinak to máte marné. Když už není čas na poslání doporučeného dopisu, stačí poslat mail s řádně napsaným odstoupením od smlouvy a zrušením plné moci na adresu: obchod@centropol, z této adresy dostanete ihned automatický potvrzující mail, že to přijali.

     Pokud chcete přejít k jinému dodavateli elektřiny, zjistěte si sami smluvní podmínky a ceny, ale nikdy nepodepisujte smlouvy někomu, kdo za to má (někdy asi pěkně vysokou) provizi a už vůbec ne, když u vás někdo zazvoní a otravuje. Pozn.: pokud jsem se v něčem spletl, tak mě prosím opravte.

     • #8995 Odpovědět

      filip
      Host (Guest)

      strejdo nepřipadáš mi jako chytrolín ale jako obchodní zástupce konkurenční firmy.já dělám pro centropol už víc jak rok.a po každé sepsané smlouvě je verifikační hovor.a zákazník potvrzuje do telefonu že mění dodavatele.zákazník můzš podle zákona odstoupit 5 dní před zahájením dodávky.takže nepodávej klamé informace.žádný obchodní zástupce s jakékoliv firmy vám nedá smlouvu na dobu neurčitou.vždycky jen na dobu určitou.proto je tam ta garance že má nižší cenu silové elektřiny než dominantní dodavatelé což jsou ČEZ,EON,PRE…

     • #8994 Odpovědět

      filip
      Host (Guest)

      dělám pro centropol už delší dobu pane kvapil.po každé uzavřené smlouvě probíha asi po 30min po odchodu obch.zást.verifikační hovor.kde zákazník potvrdí že souhlasí se změnou dodavatele.nevím co potom do telefonu řekl váš otec.

     • #3231 Odpovědět

      Marta Jeřábková
      Host (Guest)

      Dobrý den, velmi nás zaujal váš článek o Centropolu, je sice starý,ale pořád aktuální. Včera u nás byla paní, která se vetřela do bytu s nabídkou nižší elektřiny a plynu s přechodem k Centropolu. Po hodinovém výkladu jsem to nakonec doma podepsali. Po přečtení vašeho článku bychom ale chtěli odstoupit, lze prosím odstoupit ikdyž jsme nedostali ještě smlouvu? Máme doma jen podklad pro smlouvu a jak jsme našli i přímo formuláře k odstoupení od smlouvy, tak se tam má uvést č. smlouvy, které bohužel ještě ale nemáme. Mohl by jste nám prosím poradit, jestli i v tomto případě lze od smlouvy odstoupit. Předem moc děkujeme a omlouvám se, že jsme si vám dovolili napsat. Ale váš článek je opravdu velmi dobře napsaný a je vidět, že s tím máte zkušenosti. Hezký den. Jeřábkovi.

      • #3254 Odpovědět

       Ivana Vietzová
       Host (Guest)

       Dobrý den,můžete mi prosím napsat jak jste dopadli? Tento týden bohužel podepsali smlouvu i mí rodiče a také ještě nedostali smlouvu se zákaznickým číslem,tak nevím jak odstoupit.Dneska jsem se byla poradit i s právníkem,ale ten mi dá vědět až v pondělí až si všechno pořádně přečte.Děkuji 

     • #3158 Odpovědět

      Olda
      Host (Guest)

      Dobrý den,přesně to co píšete je pravda a já si naštěstí ještě včas uvědomil, co jsou zač a od smlouvy odstoupím, jejich systém komunikace je úplně k ničemu a na vaše dotazy reagují opravdu jen tak, jak se jim to hodí. Systém podomní prodejce, který není zaměstancem Centropolu mluví za vše a opravdu nejsou tak levní, jak tvrdí!!!!

     • #2576 Odpovědět

      Jiřina
      Host (Guest)

      Právě jsem jednoho takového vzhodila, zaplať pánu Bohu!!!!

      • #9895 Odpovědět

       Marianna
       Host (Guest)

       Ano, Pánu Bohu, lepšího dodavatele nenajdete ; )

      • #3225 Odpovědět

       pavel H.
       Host (Guest)

       huráááááá…..1. člověk kterej uvažuje…..kam to napsat? černou křídou do komína 😀

     • #2541 Odpovědět

      Marketa
      Host (Guest)

      trošku vás opravím že se nejedná o distribuci ale pouze o dodávku elektřiny. Distributou je pořád Čez a nikdo jiný.tady tomu asi někdo nerozumí a rozhodně to není podvod.je spoustu dodavatelů a z těch dobrých je centropol..děkuji a mějte se

      • #2791 Odpovědět

       HANA
       Host (Guest)

       když je tak užasná a nejlevnější tak proč jsem propálila o 3MWh a doplácím 11000?!?!?!?!?? VŠE SI POČÍTAJÍ SPĚTNĚ!!!V LEDNU PODRAŽÍ ONI VÁM TO NAUČTUJI SPĚTNĚ MÁTE 3MĚSÍCE ČAS NA REKLAMACI A MOŽNOST ODSTOUPIT OD SMLOUVY ZA PORUŠENÍ PODMÍNEK!!!! ALE JELIKOŽ JSTE NORMÁLNÍ ČLOVĚK TAK SE O TÉ    ZMNĚNĚ NEDOZVÍTE A VŠE ZAPLATÍTE PAČ VÁM NIC JINÉHO NEZBYDE OPRVDU LEVNÁÁÁÁÁÁ SPOLEČNOST RUCE HNED PRYČ!!!!

     • #2360 Odpovědět

      uživatel
      Host (Guest)

      Jste vedle jak ta jedle. Pokud někdo neumí číst, případně není svéprávný, tak se s ním smlouva nesepíše. Takže s Vámi  nemohla být sepsána. Ty hlouposti co píšete je jen reakce na Vaši hloupost. A je taktéž evidentní, že o dodávkách energií víte úplné ho…

     • #2171 Odpovědět

      Matoušek Pavel
      Host (Guest)

      Souhlasím,také jsem naletěl na rádoby levnější energii,měli by je pozavírat,tohle je fakt hnusné jednání a náš právní systém je na ně krátký.

     • #2150 Odpovědět

      Katka Nová
      Host (Guest)

      Nechápu, ten sáhodlouhý článek. Je urážející! Dnes je trh plně uvolněn a každý má právo si zvolit svého dodavatele. Strejda prostě uletěl! Z článku vyplývá, že žádnou smlouvu neuzavřel, ale jedna paní povídala! Přeji mu pěkné chvíle s ČEZem s.r.o.!

     • #1967 Odpovědět

      Pepa
      Host (Guest)

      Máte tam podstatnou nepřesnost – 24měsíců jsou dva roky  a ne tři.

      Jinak já jsem s chováním jejich prodejců problém neměl,vysvětlili vše,na nic netlačili.A pokud je někdo jouda,dobře mu tak.

     • #1956 Odpovědět

      Vašek
      Host (Guest)

       přečtěte si prosím článek IV. Cena elektřiny, platební podmínky, smluvní produkty odstavec 4. v obchodních podmíkách

      Zde se píše že garance nejnižší ceny musí být, pokud taková není tak se za zrušení smlouvy nic neplatí. Napište mi prosím co je na tom nepochopitelného a kdo by rušil smlouvu protože má levnější elektřinu. 

      Jsem u nich dva roky, to mám z celé republiky jen já levnější elektřinu než ostatní ??

      • #2204 Odpovědět

       Stanislav Novák
       Host (Guest)

       U nás rodiče na Šumavě také podepsali smlouvu Centropolu. Když došlo k přepočtu ,tak to ČEZ vyhrál na celé čáře! Tak nás prosím příště moc nehoupejte. A co se týče záloh tak ty jsou o několik stovek vyšší než u ČEZu. A dále – chtěli snížit zálohy a to se také neuskutečnilo. Tak kde je pravda?! S pozdravem a přáním levného proudu i stálého napětí Stanislav Novák.

       • #2361 Odpovědět

        uživatel
        Host (Guest)

        Pokud je Vaše IQ vyšší jak 64, tak se podívejte na cenové relace Centropolu a.s. a porovnejte je s cenami ČEZ prodeje s.r.o.. Pak melte něco o tom kdo je dražší.Jestliže Vám distribuční ceny zůstávají a mění se platby jen za dodávky, tak u koho budete platit více ? Jste na rozumové úrovni mého křečka, Vážený.

      • #2093 Odpovědět

       Ivana
       Host (Guest)

       Když čtu některé příspěvky nechápu, asi je píší opravdu zaměstnanci centropolu, jelikož ať počítám, jak počítám slibované nižší platby nikde. Jestliže jsem platila zálohy 940,- Kč/měs (dokonce mi to uvedli i do smlouvy), proč při garanci nejnižší ceny první složenka na zálohy byla ve výši 1170,- Kč/měs, tedy o 230,- měsíčně a 2760,-Kč ročně více? Mezi dveřmi slibují, že budeme platit méně (ceník či nějakou kalkulaci nemají k dispozici a odkazují na web) a to, jak dokazuje navýšení záloh-je lež.  Vím, každý si má vše pořádně prostudovat, než podepíše, takže chyba, ale minimálně jejich toto jednání připadá značně neseriózní.

      • #1962 Odpovědět

       svatá prostoto
       Host (Guest)

       Už dva roky? a to Vás nenapadlo se podívat jestli (a tojen úplnou náhodou) není někdo levnější? asi jste jeden z mála, který si nstěžuje, ale určitě ne ten, kdo má nejlevnější lektřinu

      • #1957 Odpovědět

       Ray
       Host (Guest)

       Takže já když poruším smlouvu a vypovím ji předčasně, tak platím pokutu, ale když oni poruší garanci nejnižší ceny, která je ve smlouvě, tak já mohu od smlouvy odstoupit bez placení pokuty? To je dobře, že můžu. Ale není v tom nějaká nerovnost? Kolik od nich dostanu za porušení smlouvy?

       Ten konec je jak z placené reklamy… nebo jako by to psal někdo, kdo pro ně pracuje. 😉

     • #1891 Odpovědět

      Petr
      Host (Guest)

      Našel jsem stránku, kde je celkem přehledně vysvětleno, jak se dá postupovat v různých časových intervalech od nechtěného podpisu podomnímu obchodníkovi. koukněte na http://www.prodejcielektriny.cz

     • #1890 Odpovědět

      Peta
      Host (Guest)

      Nespletl jste se vubec v nicem, vse je naprosto presne. Takhle napalili me prarodice. Zadost o anulaci smlouvy Centropol odmitl. Cili budeme to resit pres Sdruzeni ochrany spotrebitelu a Ceskou obchodni inspekci.

      Vsichni kdo se citi byt rovnez podvedeni, nech ucini to same. Mozna kdyz nas bude vice, zacnou s tim neco delat.

      • #2711 Odpovědět

       Sandra
       Host (Guest)

        Dnes u nás také byl pán, s tím že dodavatel zůstane ČEZ,a že oni pracují ve spolupráci s ČEZem. Maminka BOHUŽEL podepsala smlouvu. Po přečtení komentářů jsem se rozhodla, že zavoláme DAS (výborná právnická firma), aby to vyřešili. Bohužel tito podomní prodejci umí „prodat“ své služby!!! Myslím si, že Česká obchodní inspekce je dobrou volbou pro lidi, kteří nejsou pojištěni u DASky.

       • #3109 Odpovědět

        Martin
        Host (Guest)

        Dobrý den,pokud něco podepíšete u vás doma,máte ze zákona 30 dní na odstoupení od smlouvy,bez udání důvodu,bez sankcí atd.

      • #2023 Odpovědět

       Ongerová
       Host (Guest)

       V červnu u nás zazvonila slečna a nabízela levnou elektřinu.Velmi rychle sepsala s manželem smlouvu a řekla,že všechno zařídí oni-převod a pod.Od října jsme měli mít elektřinu od Centropolu-levnou.Nenechala nám ale žádnou novou smlouvu a já jsem nevěděla,ze které firmy vlastně byla.V září nám přišla od ČEZu nabídka,že u něho můžeme zůstat a „Odstoupení od smlouvy“ u Centropolu.Tak jsme se rozhodli zůstat dále u ČEZu.Dnes jsme dostali od Centropolu dopis,že máme uhradit 2 500 Kč za zrušení smlouvy.Poněvadž nemám žádnou jejich smlouvu v ruce nevím,jestli na smlouvě bylo něco napsáno o 2 500Kč při odstoupení od smlouvy.

       • #2864 Odpovědět

        :)
        Host (Guest)

        Tady predevsim pokud nebudu brat pochybeni OZ a to ze si nevemete kopii neceho co podepisujete!!!!! …Je u pokuty navinne predevsim zamestnanec CEZ Prodej s.r.o. Sam jsme podobny postup zazil, kdyz jsme o sve vuli prechazel s elektrinou.  A zamestnaci CEZ Prodeje volali a posilali dopis s tim, ze zaridi bezplatny prevod zpet k CEZ P. Ano bezplatny z jejich strany…. Vzhledem k tomu, ze 30 denni zakonna lhuta uz byla davno prekrocena, jedna se v prvni rade o podfuk ze strany staronoveho obchodnika, ktery vi ze vy tu pokutu dostanete a presto si dovoli Vas lanarit zpet okamzite. Pokud by pockali k novemu roku kdy se cena elektriny bude menit a pak zaklade nesouhlasu s cenou Vam smlouvu u stavajiciho obchodnika vypovedlei nereknu ani slovo. Takhle to povazuji ze strany CEZ Prodej…..Stejne tak Vam da pokutu CEZ, RWE atd… v momente kdy mate uzavrenou smouvu na dobu urcitou a odstoupite od smlouvy pred vyprsenim terminu…

       • #2077 Odpovědět

        Šárka
        Host (Guest)

        Dobrý den u nás zazvonily dva chlapy a že mi nabízí levnou elektriku,ale s tím,že zůstanu u čezu že centropol je jen pobočka tak já jsem to podepsala oni mi řekli,že odejít můžu po dvou letech jinak musím zaplatit 2500Kč přitom můžu odejít až po třech letech teď jsme tam rok a modlím se,až přijde vyúčtování nikdy se nenechám přemluvit od nikoho,ale taková drzost lhát do očí o centropolu je síla za dva roky od nich odejdu zpátky k čezu.

        • #3600 Odpovědět

         Vendula
         Host (Guest)

          Zdravím Vás,dopadli jsme stejně jako vy(že jsou od čezu-a pobočka centropol)-pak mi postupně vše došlo, co zde čtu recenze-tak nevím co si mám myslet-nekteří lidé, kteří vydrželi u nich si i chválí, že jsou levnější. Proto vás moc prosím po delší zkušenosti-už máte určitě i vyúčtování-jestli jsou levnější(nebo nedej bože dražší). Moc Vám děkuji.Nevím jestli jim věřit.

         • #3605 Odpovědět

          A
          Host (Guest)

          Dobrý den.

          Ono záleží, jakou máte spotřebu, jistič, distribuční sazbu a kde odebíráte.

          Při menších spotřebách v distr. sazb. D02d a D25d je např. Čez E-tarif výhodnější.

          Při běžných spotřebách el. energie, to můžete brát tak, že nula od nuly pojde.

          • #3833 Odpovědět

           Šelmička.13
           Host (Guest)

           Dobrý den !

            Jak to tu tak pročítám tak asi zůstane finančně lepší nebo nastejno zůstat  u Čezu podle vás než přejít   ? uvažovala jsem o Centropolu nebo RWE. Máme jistič 3x25A , Produkt D Akumulace 8 e-tarif , Sazba D26 , spotřeba ca VT 7wh a NT 3MWh. Všechno na elektřinu , Aku na NT a bojler 100l  přítel přesměroval na celodenní, protože dcera se ráda „kachní a ohřívá pod sprchou“ a my ostatní by jsme už neměli v čem vykoupat. Jsme v  bytu 3 dospělí a 1 mrňousek .

           Zdravím a dík za případnou odpověď   Laďka.

           • #3834 Odpovědět

            Šelmička.13
            Host (Guest)

             A co váš názor na ČM  ENERGETIKA ?

            Zdravím  L.

           • #3836 Odpovědět

            A
            Host (Guest)

            Dobrý večer.

            Nevím co Vás vedlo k tomu, že jste uvažovala o Centropolu, případně RWE. Mne osobně by ani jedna s těchto alternativ nenapadla.

            A k ČM Energetice. S nima byste ušetřila asi 2500kč. Ale koukal jsem, že uzavírají smlouvy na dobu určitou, což já zásadně nedělám.

            Nevím jestli by byla pro Vás tato uspořená suma dostatečným impulsem ke zmněně dodavatele. Ale já osobně bych spíše upravil zapínání bojleru. Kvůli němu máte dle mého tak vysokou spootřebu ve Vt. Samozřejmě je to jen Vaše věc co uděláte.

            Přeji hezký zbytek dne.

          • #3606 Odpovědět

           Vendula
           Host (Guest)

            Děkuji moc za radu-už jsem si to dohledala, že při naší spotřebě jsme neměli vůbec přecházet. Že pokud jsme dosud u ČEzu-tak by byl dobrý E-tarif,my máme u nich standart Comfort, který je dražší. Ale já nejdřív myslela, že jsou od ČEzu-tvrdili nám to -pěkně jsme naletěli, ted jsem rozhodnuta jet rychle na pobočku, a smlouvu zrušit dokud to jde. Vyšlo mi 150,-Kč za rok levněji-to se opravdu vyplatí PŘEJIT k CENTROPOLU-a to nám tvrdili, že to bude dělat 1000,-za rok.Že je taková práce baví(hold velká nezaměstnanost).Jenom se bojím co na mne vyrukují až tam dorazím, že odstupuji od smlouvy. a to při mé opatrnosti jsme je a jiné podobné asi už 3x odpálkovali a stejně se jim to povedlo!!!!!!!!

           • #3608 Odpovědět

            A
            Host (Guest)

            Dobrý den.

            Jestli Vám jěště nedodávají, nemáte problém.

            Na stránkách Energie Jenda, naleznete jak postupovat. Včetně formuláře Odstoupení a Zpětvzetí výpovědi.

        • #3366 Odpovědět

         Lenka
         Host (Guest)

         Dobrý den,

         mám rovněž aktuální zkušenost ohledně jejich vnucené prezentace, kde sofistikovaně tvrdí, že budou fungovat místo dodavael ČEZ Prodej a.s. Nemám důvěru v podobné dealery, hned jsem si vyžádala průkaz dotyčného a nenechala si nic vnutit, vzala jsem si pouze nabídkový leták, že si „prostuduji“ až se u nás příště tento dealer zastaví pro odpověď bude  to – z mé strany okamžité odmítnutí. Záměrně apriori klamavá prezentace, Takže nebrat !

        • #2713 Odpovědět

         Jarmila
         Host (Guest)

         Mám smlouvu od března, a jsu zvědava kolik budu muset doplacet. všechny vyučtování si ukladam.Většinou naslibujou ale pak se uvidí až přijde den D….Jinak bych odnich odešla také.

         • #3601 Odpovědět

          Vendula
          Host (Guest)

           Dobrý den,

          můžu se Vás zeptat, jak jste byla spokojená s vyúčtováním-jsou levnější, nebo kecaj? Děkuji…

          • #3626 Odpovědět

           renata
           Host (Guest)

           My jsme u nich 3 roky, a vždycky nam zatím vraceli, vyučtovaní mi poslali i na požádání mimo termín, jsme zatím spokojeni..

  • #1774 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Dobrý den, milí Honzo, to jestli jsou to podvodníci si můžete ověřit na stránkách energetického regulačního úřadu, http://www.eru.cz – licence. Jestli si myslíte, že dodavatelé plynu budou jezdit za zákazníkem, kdy si vzpomene tak se tomu musím smát. Kdy za Vámi přijeli pánové od rwe? Bohužel řada lidí neví, co si pod pojmem změny dodavatele má představit. Řada lidí nadává nad cenami energií, a když s tím něco můžou něco udělat tak jen nečině koukají a čekají nějaký háček. Např. v Anglii 80% lidí měmí svého dodavatele každý rok a já jelikož se o tyto věci zajímám taky. Jsem moc rád, že jsou tady tyto stránky, kdy Vám radí a máte možnost porovnávání. Neříkám, že je společnost Centropol nejlevnější, ale je určitě levnější než rwe a u elektřiny dominantní dodavatel. Přeji Vám pěkný den a je jen na Vás jestli s tím něco uděláte, nikdo Vás přeci nenutí.

   • #3159 Odpovědět

    Karel
    Host (Guest)

    Dobrý den.Píšete že v Anglii mění dodavatele každý rok.Jak můžu měnit u Centropolu kdýž mám smlouvu na 2roky.A když za 2rory nevypovím smlouvu písemně tak se automatycký obnovuje bez jakehokoliv upozornění.Takový podník určitě není solidní.

    • #3390 Odpovědět

     pepa z depa
     Host (Guest)

      A ještě k tomu ,když ji vypovíte předčasně,tak zaplatíte pokutu!Tak jak ji máme měnit

    • #3161 Odpovědět

     Pavel H.
     Host (Guest)

     Dobrý den…

     POkud mohu přispět svým kouskem vědomostí…

     Takže:

     Měnit dodavatele každý rok není žádný problém… a to ani u nás v ČR

     stačí se buď svěřit do péče odborníka v oblasti energetiky a nebo se pořádně vzdělat před tím než se začnou na net vypouštět miliardy nesmyslnejch názorů, mýtů a polopravd o různejch dodavatelích a jejich praktikách….ze své dlouholeté praxe v oblasti energetiky vím že minimálně za 75% problémů s dodavately si mohou lidi sami…(nesprávné odstoupení, odstoupení po termínu, odstoupení klasickým dopisem namísto doporučené pošty – je přece levnější – že?) apod…

     právo na odstoupení v podstatě kdykoliv v průběhu smluvního vstahu je upraveno §11a  zák.458/2000 sb. o energetice…ten jasně stanovuje podmínky pro odstoupení v případě změny ceny dodavatele……

     V případě dotazu vám rád pomohu…    mail: [email protected]

     prosím zdržte se případných komentů o tom, že to psal nějakej OZ nebo Dodavatel

     Já jsem nezávyslý energetický poradce a nikdy jsem nebyl prodejce…řeším problematiku energetiky již velmi dlouho (mimo jiné jsem bývalí zaměstnanec nejmenovaného českého giganta na výrobu a prodej elektřiny) takže když neco řeknu, tak je to pravda … a nebo když to nevím tak držím s prominutím „hubu“ – narozdíl od stovek zde přispívajících (netýká se samozřejmě komentů s logikou které tímto vybočují) Díky za prostor

     • #3546 Odpovědět

      Ladislav Kováč
      Host (Guest)

       Pane Pavel,váš příspěvek je plný pravopisných chyb,takže běžte se trochu vzdělat.

     • #3229 Odpovědět

      Mikulcová
      Host (Guest)

      K vašemu příspěvku kouskem vědomostí – pokud jste dobrý poradce, neškodilo by, abyste trošku procvičil i češtinu. Poradce, který mně napíše nějaké vyjádření s tolika chybami,   to se nezlobte,  na mně nedělá dobrý dojem.

      • #3367 Odpovědět

       Kopecký
       Host (Guest)

        Souhlasím s Vámi. Pracovník této poradenské firmy mně tak skvěle vyplnil smlouvu na dodávku plynu, že tato smlouva byla zamítnuta , protože dotyčný neuměl čitelně psát a číslo EIC bylo přečteno chybně. Takže musím být celý rok u dosavadní společnosti BE. A to vše za pouhých 200,- Kč ročně.

  • #1752 Odpovědět

   Pavlína
   Host (Guest)

   Dobrý den, s Centropolem jsem si zažila zkušenost v podobě setkání s podomním prodejcem. Podobně jako tady už někdo popisoval zkušenosti s Bicornem, zpočátku mě jeho jednání úplně zmátlo, myslela jsem si, že je z RWE a přišel udělat odečet plynu (i když jsem si říkala, že je to nějaké divné, že by chodili dělat odečty v sobotu k večeru). Vůbec totiž na začátku neřekl o co jde, jen chtěl, zda bych mu mohla přinést jedno z posledních tří vyúčtování za plyn, aby se podíval, jakou mám spotřebu, protože prý budou mít nějakou levnější cenu. Až potom, co mi začal vykládat o garanci nižší ceny a já se zeptala, jaké jsou podmínky (protože jsem vůbec netušila, že by RWE něco takového nabízelo), tak mi řekl, že by mi za cca 3 měsíce začaly chodit nové faktury a že jediný rozdíl je v tom, že nebudu odebírat plyn od německého dodavatele, ale od české společnosti, kde budu mít nižší cenu plynu. Když mi pak ukázal vzor faktury s hlavičkou Centropol, pochopila jsem teprve, že mi vlastně přišel nabídnout změnu dodavatele. 🙂

   • #3224 Odpovědět

    pavel H.
    Host (Guest)

    tak to byl celkem šikula…taková strategie je jistě úspěšná…proboha…nepouštějte si nikoho do chalupy…a už vubec ne v sobotu večer…potom zde takovíto lidé píšou…jak strašně byly podvedeni a jak platily pokuty a tak….zcela zbytečně ze sebe pak dělají chudáčky a přitom by stačilo přemejšlet a nic prostě nevyřizovat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! p.s: PRAVDA NĚKDY BOLÍ

   • #2451 Odpovědět

    hela
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    mám podobnou zkušenost, a než jsem se zorientovala, že je to vlastně člověk, který mně chce vnutit jiného dodavatele, tak to nějakou dobu trvalo. Naštěstí nejsem typ člověka, který se lekne nějakého vyhrožování, že se nám může stát, že nám odpojí elektřinu – to mi bylo sděleno. No, a ten pán navíc nevypadal vůbec důvěryhodně. Taková drzost, abychom mu předložili výpis o platbě! Už jsem na podobné nezvané návštěvy alergická, zastávám názor, že až budu něco chtít, tak si to vyřídím sama.

   • #4046 Odpovědět

    Ivan Škapa
    Host (Guest)

    Chci napsat svou včerejší zkušenost s podomním prodejcem nějaké firmy Centropol. V pozdních odpoledních hodinách zazvonil na náš dům v Raškovicích u F-M nějaký člověk,že provádí kontrolu elektroměru. V domnění, že je to kvalifikovaný pracovník ČEZU, jsem šel uzavřít své hlídací psy( po včerejší zkušenosti bych je již nezavíral),a šel jsem mu otevřít branku, vstoupil a spustil svůj podvodný monolog. Ať mu ukážu vyúčtování,že náš současný dodavatel energií zdražuje,oni že jsou levnější atd.,když jsem mu řekl ať mi ukáže povolení na kontrolu elektroměru, tak již ho vidět nechtěl a neustále pomlouval našeho stávajícího dodavatele. Slušně jsem ho,toho primitiva, vystrčil z branky, příště to bude pro něj kapánek tvrdší, a pustil psy. Nechápu,že firma obchodující s energiemi spolupracuje s takovými ,,hovady“. Jednou jednou se setkám se zástupcem této firmy a jejími praktikami tak na něj volám policii a předem mu přidám něco na cestu.
    Mějte se fajn a CENTROPOL nikdy, pamatujte si to.

    • #13193 Odpovědět

     Marie
     Host (Guest)

     Také se chci přidat k zástupu nespokojených s praktikami OZ
     firmy CENTROPOL.Před pár dny jsem byla úplnou náhodou svědkem
     jejich jednání se starou 90. letou paní v Brně. Nahlásili, že jsou kontrola od EONu, aby si paní připravila OP a poslední vyúčtovací faktury.
     Náhodou jsem tam přišla na návštěvu, tak mě zajímalo o jakou kontrolu se jedná. Mladík se choval velice arogantně, byl by schopen se prohrabávat ve skříních, jen aby našel potřebné doklady. Nekompromisně jsem ho vyprovodila. Považuji to za praktiky tzv. „šmejdů“. Vybírají si staré a nemocné lidi, kteří samozřejmě
     nestačí reagovat na jejich podvodné metody. Po této zkušenosti
     jsem názoru, že i kdyby byli o něco levnější (jako že nejsou), nikdy bych jim žádnou smlouvu nepodepsala. A proto chci varovat i ostatní.

   • #3232 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

     Tak dnes byl OZ u mé babičky a ukecal jí na jejich smlouvu, která je dražší (babče je přes 70 a podepíše vše co jí dáte pod ruku) neskutečný. Všechny tyhle lidi bych zakázal, je to pakáž!!!

   • #2664 Odpovědět

    luko
    Host (Guest)

    POZOR POZOR na výše uvedené firmy, jsou to podvodníci, jsou trestně stíháni, bylo na ně již několik žalob. Žádná levnější elektřina o 10%, je to podvod, nevěřte tomu!!!Dejte si na ně velký pozor.

    • #3458 Odpovědět

     Petr
     Host (Guest)

     Je pravda, že vám možná dají nejlevnější elektřinu, ale ve výůčtování máte k tomu připočtenou dopravu energie a to ve stejné výši jak stála elektřina ale o tom nikdo radši ani nemluví kolik bude stát doprava. Díky centropolu jsme zapaltili oproti dřívějšímu dodavateli o 150% více za elektřinu. Podvodně uzavřená smlouva se starým otcem, který tomu vůbec nerozuměl. Fuj fuj fuj nebrat

    • #3223 Odpovědět

     pavel H.
     Host (Guest)

     pozor pozor na slova!!!

     Ranger je (byl) souzen opravdu za pochybné jednání…nicméně je to také ke škodě zastupovaného centropolu…ten nemá kapacity na své OZ prozatím takže pro ně SJEDNÁVAJÍ SMLOUVY HLAVNĚ EXTERNISTÉ A TI TO PROSTĚ ŠULEJ…1000 zaměstnanců se rovná 999 problémů…hlavně že potencionální zákazníci jsou bez viny…nic nesjednávat se rovná žádný problém

   • #2648 Odpovědět

    Hroneš Miroslav
    Host (Guest)

    Dne 25.5.2012 jsme uzavřeli s vaším zástupcem, paní Chlumeckou / ID partnera 112140171,ID zhotovitele 903B05031B / smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny,místo podpisu Hradec Králové.

    Tuto smlouvu, od které odstupujeme jsme zrušili a hlavně žádáme  o  vrácení faktur za spotřebu el. energie pro domácnost – Fučíkova 759 Hradec Králové a chatu – Kopaniny 005,které jsme vašemu zástupci zapůjčili.

                      Za kladné vyřízení děkujeme.     Miroslav a Marta Hronešovi

                                                                           Fučíkova   759                                                         

                                                             500 09   Hradec Králové 9                        

    • #3160 Odpovědět

     Joker
     Host (Guest)

     co to je? odstoupení po netu?  hehehhe srandysti

    • #2846 Odpovědět

     Marešová
     Host (Guest)

     také jsme 25.5.2012 uzavřeli smlouvu (resp. můj muž), s p. T. Skoupilíkem. Poté, co jsem přišla večer domů a dozvěděla se to, ihned jsem mu volala a smlouvu zrušila. Prý že to bere v potaz, ale aby jsme zavolali ráno přímo na Centropol a tam jim to oznámili. Učinili jsme tak, prý že to berou na vědomí a že se nám ještě ozvou, jakmile smlouva dorazí. Už se neozvali. Po X telefonních urgencích na adresu p. Skoupilíka a opětovném telefonátu do Centropolu (kde nám řekli, že tam žádnou smlouvu nemají, tudíž nemají co rušit), jsme se rozhodli s naším advokátem, že 9.8. půjdeme na policii podat trestní oznámení pro podezření z podvodu. Mám nahrané všechny telefonáty p. Skoupilíkovi i Centropolu i uložené sms. Takže tak. 

     • #3253 Odpovědět

      Ivana Vietzová
      Host (Guest)

      Dobrý den,prosím můžete mi dát vědět jak jste dopadli? Tento týden 3.12.2012 mí rodiče taktéž podepsali smlouvu s CENTROPOLEM,kde otec podepsal i plnou moc a já dnes byla u právníka co mám dělat,abych stihla odstoupit od smlouvy do 14 dnů.Prý si to musí nejprve pořádně přečíst a v pondělí mi dá vědět co napsat do dopisu CENTROPOLU´.Jak dlouho Vám trvalo než jste s nimi opravdu ukončila smlouvu? Děkuji za odpověd´ a také za případné rady jak správně postupovat s odstoupením od smlouvy.

     • #2863 Odpovědět

      srix
      Host (Guest)

      Vazena pani,

      rusit pisemne uzavrenou smlouvu telefonicky, to vyzaduje poradny kus „odvahy“….

   • #1759 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

    Musím potvrdit slova Pavlíny, najednou zazvonil obchodní zástupce (bez ohlášení) a spustil o výhodnosti firmy Centropol. Asi po týdnu jsem ho kontaktoval a domluvili jsme si schůzku. Na tuto pan obchodní zástupce nedorazil, na e-maily jak na sídlo firmy, tak na pobočku v Brně nikdo nereaguje a to je to už 14 dní. takže shrnutí – nebrat Centropol, jsou to zžejmě podvodníci, Honza

    • #7933 Odpovědět

     Radana
     Host (Guest)

     My centropol máme od léta a jsme spokojeni, bylo to na doporučení příbuzných kteří jsou skrblíci. Zpočátku jsem takovým dodavatelům nevěřila ale skutečně platíme míň než když jsme sponzorovali ty energetické molochy.

    • #3681 Odpovědět

     Jarja
     Host (Guest)

     VELMI NEGATIVNÍ ZKUŠENOST

     Na rodiče zvonil člověk. Neotvírali, tak začal zvonit nepřetržitě. Můj starší otec otevřel a pan Juránek z centropolu mu sdělil, že je z plynáren a jen si přišel místo toho malého plešatého pána co chodí jindy opsat hodiny(malý plešatý z rwe skutečně chodí). A ještě by pan Juránek potřeboval vidět poslední vyúčtování, tak kde si sedneme a začal odstrkávat otce do obýváku. Nebyla by voda? Tak kde začneme…RWE v Ostravě končí, na Plynární teď budeme my, tak to sepíšeme…. Vynervovaný otec podepsal. Teď už i zrušil, protože v Ostravě na Plynární jsou pořád jen RWE. Snad se mi podaří ho přesvědčit, abychom šli na Policii nahlasit vše jako podvod. Rozhodně nedoporučuji!!!!!

       

    • #3566 Odpovědět

     Kvapil St.
     Host (Guest)

     Chtěl bych vám popsat příběh mého otce, který je nar. v roce 1928, tedy má 86 let. Dne 3.9. 2013 u něj doma zazvonily dvě dámy s tím, že jdou opsat stavy elektroměru. Otec vzhledem ke svému věku, kdy je rád, že stojí na nohou, natož ještě přemýšlet co vlastně dámy chtějí, dámám ukázal elektroměr. Tyto nahlédly na dva elektroměry a zblblého otce poslaly pro smlouvu na dodávky elektřiny, ten jí ze slušnosti která byla dříve mezi lidma normální donesl. Dámy si něco vypsaly a potom po otci chtěly podepsat stav elektroměru. Ten jim řekl, že nic podepisovat nebude, že dříve již něco podepsal a měl s tím jen starosti. Tím měl na mysli také podvodně podepsanou smlouvu, opět s firmou Centropol Energy z měsíce února 2012. Dámy ho začaly přesvědčovat, že se nejedná o žádnou smlouvu a že podepisuje pouze stav elektroměru. Ze zoufalství 86 letého muže ukončit tento psychický nátlak na jeho osobu nakonec stav elektroměru potvrdil. Upozorňuji, že otci nenechali ani kopii toho co podepsal. Dnes t.j. 14.3. 2013 přišlo poštou poděkování Fy Centropol za změnu dodavatele zemního plynu a el. energie. Když jsem volal na info linku Centropolu, bylo mi řečeno, že májí podepsané tři smlouvy – t.j. na zemní plyn a 2x na el. energii a víc je nezajímá a že můžeme podat písemně výpověď. Takže mě zajímá, jak může 86 letý člověk vypovědět něco, co nepodepsal a nemá k tomu ani žádnou kopii a navíc byl podpis doslova vymámen podvodem a zvlášť zavrženihodným způsobem. Neznám ceník Centropolu, tak nemohu posuzovat předmět jejich podnikání, ale jejich metody jsou nechutné, takže takovým lidem se vyhýbat velkým obloukem!!! Přeji hezký den a co nejméně takových zkušeností 

     • #3592 Odpovědět

      srix
      Host (Guest)

      Vypovedet muzete smlouvy do 5 dnu pred zapocetim dodavek… vypovedni lhuta u stavajicího dodavatele beží od 1 dne následujícího měsíce ode dne podpisu. vypoved najdete jak zde na stránkách, tak na energiejenda.cz . Do výpovědi jako identifikátor uveďte EIC – pro plyn a EAN pro lektřinu. Obojí najdete na fakturách stávajícího dodavatele. Jsou to jednaznačné identifikátory odběrných míst. nechte podepsat otce! jinak se otočí na neplatnosti podpisu a podvrhu….

      Za další můžete informovat stávající dodavatele, a oni Vám zašlou formulář pro zpětvzetí… a převody OM zablokují na OTE

      Srix

     • #3588 Odpovědět

      !!!!!!!!!!!!!!!!1
      Host (Guest)

       Tak tohle jsem nemela ani cist, nemam slov, proste HNUS!!!!!! Ty dve DAMY, pro me normalne SVINE….maji ale zaludek! Takhle napalit stareho pana, aby mely par stovek za podepsanou smlouvu????? Ted doufam, ze bozi mlyny opravdu melou a ze tohle se jim 100x vrati, protoze to je proste a jednoduse….NELIDSKY HNUS.

      Ja muzou v noci spat???? Ja bych teda nespala uz nikdy!

    • #3226 Odpovědět

     pavel H.
     Host (Guest)

     Nechápu hned takovéto titulování….možná se na vás již nedostala řada!!! u lidí kteří si nejsou hned jisti tím co chtějí tak se stává že o vás dodavatel resp. zástupce dodavatele ztratí zájem….tak si to můžete sjednat po internetu když po centropolu tolik toužíte že si sjednáváte vlastně 2. schůzku…dle jedince nesuďte celek…

    • #3133 Odpovědět

     T.
     Host (Guest)

      Dobrý den, podvodníci to určitě nejsou každá taková firma musí být zaregistrována na ERÚ (Energetický regulační úřad), který chrání jak zájmy držitelů licenci tak i zajmi zákazníků a spotřebitelů. Tahle firma je zde zaregistrována. Jestli se k Vám kurýr nedostavil jednalo se zřejmě o chybu v databázi. Pokud Váš zájem i nadále přetrvává kontaktujte mne prosím, osobně bych se o Váš případ postaral. V případě jakéhokoliv dotazu jsem k dispozici na emailu. Hezky den

     • #3157 Odpovědět

      heh
      Host (Guest)

      Podvodnici to nejsou, ale solidni taky ne :). Pokud chcete menit dodavatele zvolte nekoho se solidni cenou a priznivejsimi podminkami smlouvy….

    • #1773 Odpovědět

     Lenka
     Host (Guest)

     Honzo, prosím můžete mi napsat adresu pobočky centropolu v Brně?Mám s nimi také problémi.   Děkuji Lenka

     • #1959 Odpovědět

      nikoleta
      Host (Guest)

      centropol ma pobocku v usti nad labem a podvodnici to fakt nejsou.mame od nich levnejsi elektrinu a jsme spokojeni!

      • #3636 Odpovědět

       Helena
       Host (Guest)

        ano,el.je levnější,ale stálý plat za hodiny je 1x. dražší než u Cezu,tím pádem jsem měla nedoplatek jak hrom a jsem vázana smlouvou až do r.2013 a pak už tedy rychle pryč!

       • #8993 Odpovědět

        filip
        Host (Guest)

        heleno co to tu píšeš za nesmysly.jaké dražší hodiny???cenu stanovuje distributor a ta je pro všechny dodavatele na příslušném uzemí stejná.at je dodavatel jakýkoliv cena hodin se nemění když změníš dodavatele.

      • #2726 Odpovědět

       marek
       Host (Guest)

       tuto recenzi napsal nejspíše OZ obchodní zástupce!!!!

       • #2774 Odpovědět

        Dalcaf
        Host (Guest)

        Jsem OZ  (pár týdnů) společnosti LAMA energy a nemohu si jen číst o podvodnících.Sám jsem již 4 roky u Centropolu a doposud bez problémů.Připouštím,že jsem se společností nemusel nic závažného řešit,ale pokud jde o cenu silové elektřiny,tak se ho s LAMOU ani nesnažím přebít.

        Jejich ceny jsou samozřejmě závislé na distribuční sazbě,ale garantuje 10% proti ČEZ prodej s.r.o. (podnikatel BAKALA)

        .Půjde-li však o plyn,obraťte se na mě 🙂

         Můžu Centropol hanit,ale to bych musel lhát.

        • #4051 Odpovědět

         Anna V.
         Host (Guest)

          Nevím jak kdo,ale já jsem s Centropolem spokojená.Utekla jsem od Čezu,který se tu roztahuje a chová jak stát ve státě.S lidmi zachází jak s kusy hadru a prochází jim to!Centropol mi vyšel ve všem vstříc,při návštěvě nikdo nelhal,naopak mi bylo předloženo to,co nabízejí a na nic si nehrají.Výši zálohy jsem si zvolila dle svých možností a i po vyúčtování,po kterém mi vznikl dluh,díky nízké měs.záloze jsme se rozumně domluvili.A to jak na splátkách nedoplatku,tak na výši záloh za ele pro další období.CHovají se jak lidé a to je pro mě rozhodující 🙂

        • #2775 Odpovědět

         Dalcaf
         Host (Guest)

          Právě jsem četl o trestním stíhání fi. Ranger.Vím o koho se jedná a znám je měsíc- z Opavy.Jde-li o Centropol,dostal jsem se k němu v roce 2008/8 přes jinou nejmenovanou společnost a skutečně se z nedoplatků staly přeplatky.Pokud jde o žaloby,může je dát kdokoli na kohokoli.Takže bych tomu nepřikládal až takovou váhu.Sám dobře vím,jak jsme my OZ mezi lidmi oblíbení a i když se opravdu snažím být poctivý a fér,tak se často nedostanu ani ke slovu..Přestože jsem právem přesvědčen o kvalitě nabízeného produktu,tak mě mnozí označují za podvodníka.

         Uznejte ale,že jsme každý za něco placeni,přesto se předem omlouvám,když vás zvonkem  vytáhnu odpoledne ke dveřím.

         • #3402 Odpovědět

          Kateřina
          Host (Guest)

          On není OZ jako OZ. Co svědčí o firmě, která posílá své lidi se sprostými lži k lidem domů, a přesvědčují je o tom jak zůstanou u svého dodavatele, že jsou jen pobočka která spadá pod jejich dodavatele, že budou mít levnější energie a budou jim vráceny peníze, které platíme zbytečně a podobně?  Je to nechutné zneužívání lidí !!!!  Lži, Lži a Lži to je podle vás dodavatel se kterým máme být spokojeni?

          • #3587 Odpovědět

           Petra
           Host (Guest)

            Presne to se mi dnes stalo. Nastesti po telefonu s jejich operatorkou, jsem se dozvedela, ze to NENI pravda. Rekla, ze ke me posle pany zpet, uffffff takze smlouvu mam zpet a jsem z toho venku..ale co ti ostatni????????????????????

           Ja bych bez toho, ze jsem byla PRESVEDCENA, ze zustavam u CEZ, NIKDY!!!! NIKDY nic nepodepsala. Bohuzel uz vi, jak na lidi, jako jsme my, kdo proste od svych dodavatelu prechazet nechce… takze POZOR!!!!!!!!

           • #9894 Odpovědět

            Marianna
            Host (Guest)

            Stalo se mi něco podobného, OZ se velice zaštiťoval čezem a slevou 20%, která se poskytuje jeho stálým odběratelům a ještě magistrátem města (že je ta sleva nějak přes ně či co). No blbyho tim zhlópne. Tak jsem těm darebákom podepsala, Normálně podobnym ani neotvirám nebo je rychle vyženu, ale dneska… A on měl hned ČEZ v hubě a kdesi cosi, Uplně mě zpitoměl. Ale když mi volala jejich operátorka, tak jsem řekla, že měnit dodavatele nechci a že chci papíry zpátky, tak nevím, jestli mě ta dnešní blbost bude něco stát nebo se z toho dostanu akorát fest rozčilená jak na ně, tak na sebe a možná poučená pro příště. Mám chuť na jejich nekalé praktiky podat stížnost k čoi.

           • #11554 Odpovědět

            Mirek
            Host (Guest)

            Rád vám poradím jak se jich zákonně zbavit. Denně řeším tyto případy nejen s Centropolem. Napište mi na [email protected]

      • #2341 Odpovědět

       Petr
       Host (Guest)

       Dobrý večer. Máte někdo v současné době zkušenosti s cenami a službami Centropolu

       • #9132 Odpovědět

        karel čtvrtý
        Host (Guest)

        Centropol se ke mne taky předpůlrokem dobýval do domu. Po otevření dveří mi takový drzý vomastek (byl zpocený a mastný) strčil do tváře na půl sekundy papírek s logem centropolu a k tomu rychle dodal že je od čezu, že potřebují vědět jak topím a další info. Poslal jsem je k šípku a projstotu ještě hlídal nějaký čas pozemek a okolí aby někde něco nepoškodil. Lidi musej být na hlavu jestli si při takovémto jednání od nich vemou produkt – je jasný jak se pak budou chovat když po nich budete nedejbože něco potřebovat. Taky když někdo naleje do marketingu takové prachy tak logicky si to pak všechno nechaj od vás zaplatit v účtech za el.

        • #9204 Odpovědět

         Lenka
         Host (Guest)

         DEJTE SI POZOR NA CENTROPOL. Taky k nám přišel v roce 2010 jejich prodejce a nabízel nejlevnější elektřinu BLIK. Já jsem mu řekla, že se s ním budu bavit, ale jen v případě, že smlouva je na dobu neurčitou. Ubezpečil mně, že do „dalších ujednání“ na přední straně, když nenapíšeme na dobu určitou, bude to na dobu neurčitou. Na zadní straně Návrhu – smlouvy je velmi drobným písmem (menším, než 1 mm) text Obdchodních podmínek. Později jsem zjistila, že jsem podepsala smlouvu na 36 měsíců, odstoupit jsem mohla do 14 dnů, což jsem neudělala z vlastní hloupostii.
         A najednou se dozvídám, že pokud nejméně 3 měsíce před ukončením této doby určité 36 měsíců nepodám výpověď, tak se mi AUTOMATICKY PROIDLUŹUJE SMLOUVA O DALŠÍCH 36 měsíců. Pokud vypovím dřív a nedoložím například změnu bydliště KOPIÍ MÉHO OBČANSKÉHO PRUKAZU S POTVRZENÍM JINÉHO TRVALÉHO POBYTU, zaplatím pokutu 2.500,– Kč.
         Když se podíváte na obchodní podmínky i ostatních tarifů , tak všechny vážou úplně stejně. Sice píšou na jeden rok, ale ani jedna cena není na ten rok, ale je na 36 měsíců se stejnými podmínkami, jak výše uvádím. Já se teď ze své poloviny domu budu stěhovat, můj bývalý druh tam zůstane, elektřina je na mně, tak asi budu muset pořád platit i jeho eletřinu. Protože na občance nebudu mít změnu trvalého bydliště – přece se neodhlásím ze své poloviny domu!
         Chovají se jako podvodníci a vyděrači.

         • #9342 Odpovědět

          Petra
          Host (Guest)

          To co tady píšete není pravda, pokud se změnila cena je to změna smluvních podmínek a podle smlouvy při změně smluvních podmínek je možné odstoupit oboustranně od smlouvy, Nepiště sem bludy. Centropol patří mezi 10 nejlevnějších alternativních dodavatelů energií. Ty smluvní podmínky mají všichni dodavatelé energií stejné a je to jako s pojištěním auta, taky máte možnost odejít od stávající pojišťovny k jiné jen 2měsíce před výročím uzavření – dneska je to běžná praxe všech firem, aby měli zabezpečený dlouhodobý příjem (ale všechno se dá obejít, přehlášení, částečné odhlášení, přerušení, atd.) Příště to chce lépe číst, než něco podepíšete, a né pak plakat nad rozlitým mlékem….

       • #3622 Odpovědět

        Wolfová
        Host (Guest)

        Zdravím, mám jen negativní zkušenost, smlouva zarucuje nejnižší dodávky elektřiny, ale skutečnost je taková, že mi neustále bez oprávnění zvedají zálohy, aby případné přeplatky nemuseli zasílat. Takže katastrofa a pozor na ne!!

       • #3620 Odpovědět

        Zdenka
        Host (Guest)

         taky jsem prebehla s obchodnimi zastupci od cezu vse vyridili ukoncili hodiny aniz bych prerusila odber na maily reaguji odpoved do druheho dne ochota a levneji Bela pod Bezdezem

        • #3641 Odpovědět

         Hana
         Host (Guest)

         Takže ty si s Centropolem spokojena?Muj starší otec k nim nedávno přešel,tak nevím zda mám mít obavy.Hana Bělá pod Bezdězem

         • #8713 Odpovědět

          irena
          Host (Guest)

          cCo zde je popsáno je nesmysl, volá operátorka druhý den na ověření, že byl klient spokojen s OZ a nechal ´klientovi kopii smlouvy, ceník a že souhlasí s dodávkou snížené ceny od Centropolu a.s. jak plyn, tak elektřinu. Nevěřím, že by někdo nutil k podpisu a opisoval elektroměr to dělají jen najatí zástupci distribuce a nikdo jiný na to nemá právo.Vy jste u toho nebyl a nemůžete to zde zveřejnit.

       • #2968 Odpovědět

        Gabriela
        Host (Guest)

        Ruce pryč od nic jsou to podvodníci,mám s nimi spoustu problémů 

        • #3288 Odpovědět

         ivi
         Host (Guest)

          Jenom heslovitě: 1) původní cena vzápětí vzroste, prý nutné a je to ve smlouvě… 2) Sami vám zvýší zálohy placení (když povolíte platbu SIPO) podle jejich uvážení – čerpají tak na bankách víc za vaše peníze  3) Problém s vypovězením smlouvy – mně začali vyhrožovat – po asi 1,5 roce u nich, když jsem chtěl odejít kvůli ceně 4) V současnosti patří mezi 5 nejdražších v Česku (z 23 společností), ale přitom ty kecy a sliby u podepisování smlouvy … hrůza 5) už jim teče do bot, tak začínají mohutný nábor, ten nepomůže a padnou = proto pryč od nich

         • #8992 Odpovědět

          filip
          Host (Guest)

          pqtří mezi 3 nejlevnější dodavatele.na severní moravě je vůbec nejlevnější…

        • #2971 Odpovědět

         marcela
         Host (Guest)

          Ahoj píšeš pryč s nimi,mohla bych tě požádat o nějakou tu špatnou zkušenost?

          přešla jsem k nim a přišla mi sms s tím ,žr služba bude od 1.11 2012 aktivní.Ve smlouvě je hned po podepsání pokuta 3000 za odstoupení.Jak mám reagovat,kdybych chtěla odstoupit a neplatit pokutu.Marcela

         • #3565 Odpovědět

          Jarka
          Host (Guest)

          Dobrý den, možná už jste zjistila, že máte smlouvu na 3 roky a vyvázat se z ní bez pokuty lze pouze v případě, že budou měnit obchodní podmínky nebo v případě zvýšení cen a nebo pokud bude smlouva možná vypovědět z důvodu konce smluvního období. Doporučuji tak 5 měsíců před vypršením smlouvy zavolat na jejich zákaznickou linku a zeptat se ke kterému datumu lze smlouvu vypovědět ale mezitím si zajistěte nového dodavatele, který za vás samozřejmě veškeré formality na základě těchto údajů , vyřídí. Jarka

          • #3709 Odpovědět

           Zdeněk
           Host (Guest)

            Z domu, kde jsem platil Centropolu jsem se již odstěhoval, ještě nějakou dobu jsem jim platil, ale nyní s nimi chci rozvázat smlouvu. Je toto pádný důvod k odstoupení od smlouvy bez sankcí? Děkuji

           • #9106 Odpovědět

            Petra
            Host (Guest)

            Ahoj Zdenku. Pokud se stěhuješ tak je to asi samozřejmost, že ukončíš smlouvu, protože smlouva je na OM-odběrné místo a ne na odběratele:-) A proč si Centropolu platil i po odstěhování, při stěhování je asi první věc co člověk řeší odhlášení bydliště a veškerých plateb s tím spojených, ne? Neříká se tomu tedy odstoupení od smlouvy ale zrušení odběru z důvodu změny bydliště:-()

         • #3401 Odpovědět

          Kateřina
          Host (Guest)

          Dobrý den

          taky mám špatnou zkušenost s touto rádoby firmou. Odstoupit můžete bez udání důvodu do 1 měsíce bez sankce. A pokud jste se napálili jako já a přestoupili k nim nevědomky (tzn. schuzku u vás doma jste si s nimi sami předem nedomluvili) můžete ostoupit nejdéle do 5 ti dnů od začátku odběru energie. A nesmí vás pokutovat !!!! Je  to zákon, který mi byl poskytnut mým dosavadním dodavatelem.

          • #7444 Odpovědět

           Martina
           Host (Guest)

           Dobrý den, Kateřino, zajímalo by mě, jestli se vám povedlo od smlouvy bez pokuty odstoupit, a pokud ano, udělala jste to osobně, nebo jste pověřila vašeho stávajícího dodavatele? Díky

           • #7959 Odpovědět

            Marian
            Host (Guest)

            Ahoj, taky by mě zajímalo jak je to teda s tím Centropolem. Je možné zrušit bez sankcí smlouvu ? A proč ji chceš zrušit, dnes i ČEZ snížil ceny elektřiny, protože lidé přecházejí k alternativním dodavatelům. Minulý týden, proběhlo v novinách srovnání všech dosavadních dodavatelů a třeba Centropol byl někde v první polovině, Je pravda že dopředu se dostali, asi díki aukcím ve velkých městech, ale proč by se měli chovat jinak k městu jako k jednotlivým domácnostem?! Díky Marian

          • #3696 Odpovědět

           Hanka
           Host (Guest)

           Dobrý den,mám také velmi špatnou zkušenost s „obchodními zástupci“ Centropolu. Dva byli vysazeni v naší vesnici, aby obešli všechny domky a uzavřeli smlouvy. Jeden z nich nebudil žádnou důvěru, proto vypadal jako otrapa a v případě našeho nezájmu nás počastoval urážkami. Oba začali svou řeč lží, a to, že jsou dceřinná společnost ČEZ a další bláboly. Domnívali se, že lidé na vesnici, když uslyší ČEZ, budou hned uzavírat smlouvy. Nechápu, proč má Centropol zapotřebí spolupracovat s takovými lidmi, kteří se stydí za svou firmu, a prokazují se jako dceřinná společnost ČEZU. Vysvětlil nám budoucí velké 15% úspory ! a nějaký spor pana Bakaly se státem a mimo to i své stáří (50let), kdy jinou práci než profesionální lhaní nesežene. Pozor na ně.

         • #3134 Odpovědět

          T.
          Host (Guest)

           A proč chcete odstupovat ??? Nejde Vám elektřina nebo plyn ??? zdá se Vám že platíte moc ??? Nebo jaký máte důvod, děkuji za odpověď T.

          • #3156 Odpovědět

           :)
           Host (Guest)

           Nesolidni jednani, akcni cenik na par mesicu po nem zakladni cenik o kterem se nemluvi…. staci nebo mam pokracovat?

       • #2907 Odpovědět

        husarova daniela
        Host (Guest)

        kdy prijde vyuctovani od centropolu

        • #3132 Odpovědět

         T.
         Host (Guest)

          Dobrý den, reaguji na Váš dotaz, změnou dodavatele elektřiny a zemního plynu se pro Vás nic nemění, takže vyučtování Vám příjde tak jak ste byla zvyklá u alternativního dodavatele s jedinou změnou a tou je hlavička firmy Centropol. 

     • #1785 Odpovědět

      Centropol
      Host (Guest)

      Dobrý den,

      pobočku máme na adrese Vaníčkova 1, Ústí nad Labem 40001. Pobočka v Brně nebo v Hradci Králové slouží pouze pro naše obchodní partnery.

      Hezký den

      Tým spol. Centropol

      • #3249 Odpovědět

       petr
       Host (Guest)

       všechny pochvalné komentáře si píšete sami aby jste zmátli lidi

      • #2214 Odpovědět

       Kliment František
       Host (Guest)

       ZAJIMALO BY MNE JAKÝM ZPŮSOBEM JE MOŽNÉ VÁS KONTAKTOVAT. NA VAŠÍ ZÁKAZNICKÉ LINCE JSEM PROVOLAL 2 HODINY BEZ ŮSPĚCHU. kDYŽ JSEM SE KONEČNĚ DOVOLAL BYLO MI ZDĚLENO, ŽE OPERÁTOR NEMŮŽE NAHLÉDNOUT DO MÉ SMLOUVY AŽE MÁM NAPSAT @. COŽ JSME UČINILI, ALE NAPROSTO BEZ ODEZVY. pOTÉ JSME NAPSALI DOPORUČNÝ DOPIS A NA TEN ROVNĚŽ NIKDO NEODPOVĚDĚL. KLIMENT + KLIMENTOVÁ

       • #8999 Odpovědět

        Petra
        Host (Guest)

        Dobrý den, taky jsem měl ten samý problém, ale po urgencích a dost peprném dopisu že přecházím k jinému dodavateli mi bylo okamžitě odpovězeno. Posílám kontakt: [email protected] S dodávkama problém, není s cenami taky ne, ale ten přístup k zákazníkům by to chtělo trochu změnit . pokud taková firma má 300tis. zákazníků, nemůže si přeci dovolit s nimi nekomunikovat? Jinak spokojenost ohledně cen a služeb.

        • #15573 Odpovědět

         Valentýna
         Host (Guest)

         Firma Centropol jsou podvodníci. Jejich zástupce operuje s informací, že ČEZ v roce 2015 končí s distribucí elektřiny a pod touto záminkou nutí zejména starší lidi ke změně smlouvy. Používá staré verze smluv z roku 2012, nevyplňuje je řádně. A když se lidé chtějí bránit, vymáhá sankci ve výši 3000 korun.

  • #1159 Odpovědět

   Natálie
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   máte někdo zkušenosti s dodavatelem Centropol?

   Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 128 vláken odpovědí
Odpovědět na: Centropol Energy: Jaké máte zkušenosti?

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">