• Autor
  Příspěvky
 • #122666 odpověď

  Král

  Byl jsem nadšený. Oproti jiným zadní podomní prodejci, vše vklidu a nemalá suma vrácena za první rok. Bohužel odcházím, spojili se s Bohemia energy, což je ta nejhorší volba. Pravý opak. Samé obtěžování a naléhání, obchod s tel.cisly zákazníků.. Škoda..

 • #122438 odpověď

  Nováková

  Spokojenost, dokud se Amper Market nerozhodl spojit s tím najhoršim co v ČR v energetice je a to s Bohemia Energy. O uzavření spolupráce je info pouze na stránkách. Nenamáhali se poslat zákazníkům ani dopis nebo alespoň e-mail. Dozvěděla jsem se to náhodou od kamarádky. Odcházím a to rychle. Velké zklamání.

 • #122259 odpověď

  Radek K

  Uz jsem u spolecnosti Amper Market nekolik let a jsem spokojeny, podminky hlavne pro ukonceni se zdaji byt ferove (Oproti EONu a Cezu neotravuji s nabidkami fixace.), ceny jsou dlouhodobe nizke. Jednani bylo vzdycky ferove, Vsechno se necha vyridit vyplnenim formulare online oskenovanim a zaslanim na email.

  Jediny problem nastal pri pridavani druheho odberneho mista kde jsme se na 2x domlouvali na strhavni zaloh a z ktereho uctu to vlastne ma byt.

 • #25521 odpověď

  Jiří

  NE- nikdy víc – převedli si mě k sobě, aniž bych u nich chtěl být a věděl o tom, po 4 měsících kdy jsem zjistil, že nejsem tam kde mám být, a chtěl jsem odejít, se se mnou nejprve nikdo nebavil, pak mi bylo vyhrožováno sankcí a poté, opět bez upozornění se zase odhlásili a mě málem mi pak demontovali měřidlo. S takovým jednáním jsem se ještě nesetkal. Navíc ještě mají tu drzost mi vystavit fakturu za období, kdy jsem byl ještě u nich vůbec nebyl. Mají v tom pěkný bordel a místo uznání chyby a nápravy pouze výhružky a agresivní chování.

 • #22634 odpověď

  kokos

  ne…

 • #12274 odpověď

  Honza

  Všechno v cajku. Dobrý ceníky (pro mojí domácnost dle kalkulátoru ERU druhý nejlevnější), smlouvy na dobu neurčitou a bezplatná infolinka a na email mi odpověděli cca do dvou hodin a mělo to i hlavu a patu.
  Kdyby krachli, což se asi může stát jak malému, tak velkému dodavateli, tak to poznám z dopisu od PRE, že si mám najít někoho jiného, ale nebojím se toho, krachnout by měli šmejdi jako Bohemia Energy nebo Centropol.

 • #9693 odpověď

  Petra

  Dobrý den Miloslave,
  změna dodavatele má stanovené lhůty dle ERÚ (Energetický regulační úřad)
  Samozřejmě hodně záleží na přístupu nového dodavatele, jak rychle je schopen standardní změnu či přepis vyřídit.
  přepis se změnou dodavatele trvá 45pracovních dní
  standardní změna dodavatele v případě že máte smlouvu na dobu neurčitou 1-3 měsíce (záleží na délce výpovědní lhůty, která je uvedena ve smlouvě nebo ve všeobecných obchodních podmínkách). Výpověď počíná běžet 1 dnem měsíce následujícího po měsíci ve kterém stávající dodavatel obdržel výpověď. tj. např. výpověď odeslána 20.3., výpověď počíná běžet od 1.4..

 • #9439 odpověď

  Miloslav

  Dobrý den,
  ověřil jsem si v praxi, že u odběru v domácnosti /sazba D02d/
  úspora u Amper Marketu nebyla vůbec žádná. Navíc přepis smlouvy
  na nového odběratele trval skoro 3 měsíce. Po předání všech dokladů k ukončení odběru v květnu nám účtovali měsíční poplatek ještě v červenci.
  Takže změnu dodavatele si opravdu dobře rozmyslete.

 • #3898 odpověď

  Petr

   Dnes mi přišla od Amper Marketu faktura, kde mi nebyla započtena zaplacená záloha 13.000,- Kč, takže místo přeplatku mám fakturovaný nedoplatek. 

  To se jistě může stát, ale:

  Faktura byla vystavena 30.6., přišla tedy v době, kdy je spousta lidí na dovolené, a přitom podle obchodních podmínek

  „V případě chybného vyúčtování dodávky elektřiny uplatní Zákazník písemně reklamaci bez zbytečného odkladu/do 15 dnů ode dne vystavení faktury, jinak se má zato, že údaje ve vystavené faktuře jsou správné, a že Zákazník se vzdává práva vznášet jakékoliv námitky proti jejich správnosti. K reklamacím uplatněním později nemusí Amper Market přihlížet.“

  Kdybych chtěl být podezřívavý, mohl bych to chápat i tak, že firma pošle fakturu, ve které někoho ošidí o 13.000,- a kdo je na dovolené, nemá podle obchodních podmínek právo na obranu.

  Když k tomu připočteme, že mají sice zákaznickou linku zdarma, ale například v úterý a ve středu Vám automat oznámí, že telefony berou v pondělí a pak až ve čtvrtek… 

  Jako zákazník jsem zatím s AM spokojený a je možné, že si jen nedali pozor na pár detailů, které jim můžou zbytečně kazit pověst.

  Zatím jsem poslal mailem reklamaci a uvidíme, jak se k tomu postaví.

  • #3963 odpověď

   Sax

   to je nesmysl, reklamaci se mysli natoceny stav pocitadla

   u obchodnika jsou zavisli co a kdy jim posle OTE, spise se zajimej, kdy ti probehl bezny odecet (u distributora) a do kdy ti ho AM vyuctoval…

   Mimochodem, ty mas stále AM jako nejlevnejsi? Porovnej si na

   kalkulator.eru.cz

 • #3643 odpověď

  Milan Š.

  Dobrý den,

  jak si mám vyložit větu ve VOP AmperMarketu:

  3. Účinnost Smlouvy skončí ukončením připojení Odběrného místa k distribuční soustavě.

 • #3338 odpověď

  Daniela

   Bohužel máte pravdu, v porovnání ceny na rok 2013 při mé spotřebě, Amper podražil o více jak 12% na silové elektřině oproti roku 2012 oproti tomu můj stávající PRE zlevnil o 5% takže rozdíl 900,- už mi asi nestojí za přechod. Spíše uvažuji o uzavření smlouvy na 2 roky s PRE kde pak nebude účtován stálý poplatek za silovou elektřinu a vypadá to, že bych se mohla dostat níže než Amper, bohužel mi toto nabízeli když jsem dávala výpověď ale na jejich webu jsem to nenašla, takže tam budu asi muset zajít znovu. 

  • #3341 odpověď

   Vaclav

   Danielo,

   ceny silové energie za MWh se u Amper Marketu (AM) u žádného tarifu pro příští rok nezvýšily!, u některých vyšších tarifů se dokonce lehce snížily. Porovnání najdete přímo na stránkách dodavatele. Fakta.

   Jediné co se změnilo v nákladech pro koncovou domácnosti od r.2013 u AM je, že si začne účtovat měsíční stálý plat s DPH asi 30 Kč, u PRE je to více než dvojnásobek. Pokud Vám vychází roční rozdíl 900,-, tak si to zkuste vynásobit třeba 5ti, 10ti lety a pak třeba 10-20  procent ubrat z výsledku, pro možnost chyby odhadu. Vyjde Vám již docela zajímavá úspora během 5-10 let. Alternativní obchodníci musí vždy nabídnout nižší ceny vůči dominantům, jinak dlouhodobě neuspějí.

   Ještě zajímavější je neporovnávat jen náklady u různých dodavatelů ale zkusit porovnat i někdy docela širokou nabídku doplňkových služeb – viz např. automatické pojištění domácnosti či člena rodiny na kterého je smlouva vedena, implicitní pojištění opravy spotřebičů v domácnosti vč. drobných oprav a údržbářských prací apod.

   Např. klienti Europe Easy Energy by mohli vyprávět…

   Doby starých dominantních hráčů jsou pryč, ztrácejí klienty v abs. číslech a vítězí tržní konkurence. Zákazník má mnohem větší výběr a konec konců i ti dominanti musí konečně slevit.

  • #3340 odpověď

   Pavel H.

   Dobrý den. Podívejte se na http://www.cenyenergie.cz

   Možná tu najdete rady a postupy při řešení otázek energií.

   Dají se tu stáhnout i formuláře pro přepis apod.

   E.on má dnes pro všechny zákazníky zajímavou nabídku. Navíc cena plynu je u nich víc než perfektní. Naco tedy řešit alternativce, u kterých je nejasná politika cen?

   S pozdravem Pavel H.

    

 • #2669 odpověď

  Milan

  Studoval jsem rozdíl cen Amper marketu(AM) a PRE v Praze. A pro tarif DO2d v malém bytě je rozdíl ceny tvořen hlavně absencí poplatku u AM, PRE si účtuje každý měsíc 80Kč => ročně cca 1000Kč.

  • #2872 odpověď

   Dan

   Dnes jsem jim odeslal vyplněný formulář, tak uvidíme jak to bude fungovat.

   Každopádně já při svém tarifu D02d a naší spotřebě bych měl ušetřit oproti PRE asi 1.500,- tak jsem zvědavý.

   Zálohy jsme dal měsíčně, kdyby se něco stalo , jako že by zkrachovali tak by se nemělo nic stát a člověk by neměl o nic přijít.

   Ješte jsem volal i na jejich infolinku a ptal se na výpověď smlouvy. Někde jsem četl že tam měli zapeklitý odstavec s tím odstoupením od smlouvy. Paní mi tvrdila že to už neplatí, že platí co je ve smlouvě a tam je standardní odstoupení 3 měsíce. A dokonce ani vyloženě netrvají na poslání kopiíí posledního vyúčtování nebo smlouvy.

   Tak snad fungují nenašel jsem zatím žádný negativní ohlas.

   • #2989 odpověď

    Radek

    Dobry den,

    muzu se se zeptat, jak prechod nadale probiha? Sam uvazuji o zmene take, nemile me vsak prekvapilo, ze PDF soubory v Dokumentech ke stazeni na strankach Amper Marketu nejdou u vetsiny otevrit.

    • #3045 odpověď

     Petr

      Dobrý den,

     soubor PDF mi šel otevřít a je ve smlouvě uvedeno, že je možné vypovědět kdykoliv s výpovědní lhůtou 3 měsíce.

     Jestli fungují je možné vidět na nárůstu zákazníků na web adrese:

     http://www.ote-cr.cz/statistika/mesicni-zprava-elektrina/pocty-opm-dodavatelu

     • #3186 odpověď

      Jana Görnerová

      Dobrý den,

           chtěla bych upozornit na zavedení měsíčního poplatku u silové elektřiny společnosti Amper Market a.s. od 1.1. 2013, a to ve výši 30,- Kč (cena vč.DPH). Tento poplatek nebyl dosud do 31.12.2012. účtován a pokud si porovnáte nabídky cen jednotlivých dodavatelů v cenovém kalkulátoru na stránkách Energetického úřadu, tak tam tento poplatek v řádce „Detail výpočtu ceny“ u spol. Amper Market ještě není v detailu vyúčtování uveden – tzn., že údaj ve sloupci „Úspora proti vašemu stávajícímu produktu“ neodpovídá skutečnosti od 1.1.2013.

      • #3303 odpověď

       Pavel.H.

       UŽ JSEM TO ZDE PSAL JEDNOU , ALE OPRAVDU MI TO NEDÁ A VLOŽÍM TO ZDE ZNOVU.

       Dovolím si poznámku, že pro těch pár korun nemá smysl měnit….Na 1 MWh se fakt nedá nic ušetřit….je to max. pár stovek (a to vůbec jestli). To za potencionální problémy snad ani nestojí. Ovšem proti gustu žádný dišputát.

       Přeji hezký den

       PAVEL H.

 • #2288 odpověď

  Radek

  Už jsem k nim přešel i s FVE 4kWh a vše proběhlo standardně-DOPORUČUJI

  • #2311 odpověď

   Pavel

   Moje zkušenosti jsou rozporuplné. Jednání solidní, nicméně žádost o převod měli od začátku prosince s termínem odběru od 1. února. V průběhu ledna mi přišel dopis od distributora, že obdrželi výpověď od současného dodavatele, ale stále nemají nahlášen odběr od nového a že tedy přijdou 31. ledna demontovat elektroměr (pokud žádost Amper Marketu neobdrží). Amper Market  dodal žádost den před vypršením lhůty (lhůta vypršela tuším 17.1. v 10:00), tedy včas (ovšem na to, že žádost o dodávku měli již od začátku prosince žádná sláva), ale distributor mi sdělil, že sice žádost mají, ale má nějaký neobvyklý status. Dnes 1.2. mi přišel dopis s obecným oslovením vážený zákazníku s ručně nadepsanou obálkou, že z důvodu nově zavedených administrativních postupů pro změnu dodavatele mohou zahájit dodávku až od 1.3. Zálohový kalendář prý obdržím do konce února. To ovšem tvrdili už v lednu (ttehdy o bylo pochopitelně do konce ledna). Potvrzenou smlouvu mi nezaslali, takže nemám nic. Tak nevím, jestli se radši nevrátit k původnímu dodavateli, elektroměr tedy zatím máme.

   • #2529 odpověď

    Jirka

     Zdravím, rád bych zeptal, jaké zkušenosti s touto firmou mají maloodběratelé z panel. domů v Brně, (jsou-li zde nějací) ? Moje spotřeba činí cca 1 MWh ročně a dosud využívám služeb fy. E.ON..

    Děkuji za jakékoli postřehy

    J.

    • #2530 odpověď

     Věra

     Dobrý den Jirko,

     sice neuvádíte jaký máte jistič, ani  sazbu, ale je jisté, že při Vaší spotřebě  by byl  dobrým dodavatelem a.s . Amper Marker , kdybyste se bál jejich Obchodních podmínek, tak vřele doporučuji s.r.o.Fonergy, která je velice komuniativní, s nejpřijatelnějšími OP, s velikou

     ochotou a komukativností. Mám osobní zkušenost.

     Věra

     • #2531 odpověď

      Jirka

       Dobrý den Věro,

      děkuji za rychlou reakci. Jistič mám 16 A, sazbu D02d. O firmě Ampermarket jsem začal uvažovat na základě srovnání na webu eru.cz .. Ovšem na zdejším fóru jsem se dočetl i kontroverzní názory na tuto společnost v souvislosti i Vámi zmiňovanými OP.. Takže zatím váhám.. Na firmu Fonergy se rovněž podívám..

      přeji hezký den

      Jirka

      • #2533 odpověď

       Věra

       Dobrý den Jirko,

       doporučuji Vám kalkulátor energií na na webové adrese : http://www.cenyenergie.cz,

       kde najdete porovnání většiny dodavatelů. Je krásně přehledný a autorovi  za něj patří

       veliký dík!

       Věra

       • #2534 odpověď

        Jirka

        Dobrý den Věro,

        tak jsem se podíval na web fy. Fonergy a zjistil jsem, že zvýhodněný tarif PREMIUM, který je i uveden ve srovnání na webu http://www.cenyenergie.cz, platí pouze pro 2. a další odběr. místo.. Takže se „upíšu“ pravděpodobně firmě Ampermarket a budu doufat, že jsem učinil dobře a nenaletěl..

        Přeji příjemný zbytek víkendu

        Jirka

        • #2535 odpověď

         Jarda

         AM se zdá v pohodě, jsme u nich od 1.2. t.r. Jednání seriozni, nevnucuji se. Pri našem malém odběru úspora nevelká, ale potěší. 

         • #3302 odpověď

          Pavel.H.

          Dovolím si poznámku, že pro těch pár korun nemá smysl měnit….Na 1 MWh se fakt nedá nic ušetřit….je to max. pár stovek (a to vůbec jestli). To za potencionální problémy snad ani nestojí. Ovšem proti gustu žádný dišputát.

          Přeji hezký den

          PAVEL H.

          • #3412 odpověď

           snovi

           Zdravím Pavle,

           líbí se mi Vaše názory, proto bych se vás rád zeptal na následující

           mam nízkou spotřebu elektřiny 1.3 MWh za rok a rád bych ušetřil na elektrice do budoucna co nejvíce a to konkrétně  i těch pár stovek za podmínky, abych nemusel každý rok měnit dodavatele a měl s elektrikou co nejméně starostí.Měl jsem tarif u ČEZU D02d Comfort a dnes jsem přešel z Comfortu na e-tarif, jelikož mam již stejně inkaso a z výpisy na e-mail nemam problém

           Myslíte, že jsem udělal dobře? Nebo byste mi doporučil jiný postup

           Honza

 • #2208 odpověď

  petr

  Zdravím ttaky chci přejít k Amper ,ale stále váhám rozdíl mi dělá 4100kč  ročně a taky nevím zda by mi vykoupily přebytky z mé FVE  co mám na střeše domu eon dává 0.10kč 🙂

  Už snimy někdo uzavřel smlouvu ?

  • #2611 odpověď

   Jiří Rýpar

   Nevím jestli je to pro všechny stejný,ale já nakupuji el.en od koho chci…výkup el.en je ale dle místního distributora,takže jestli jste v oblasti E.onu tak vykupuje E.on…víc Vám stejně nikdo nedá…nejlepší je FVE jen na prodej el.en,nebo vše spotřebovat a brát bonusy.zdravím.jr

  • #2287 odpověď

   Blahoš

   Petře,

   už jsem k nim přešel s RD i s FVE 4kWp. Vše proběhlo hladce jen po 4 emailech.

   Celkově mi to hodí >3500Kč/rok. Za to si zalyžuji a na horách zvolám NEVER MORE EON !

   • #2543 odpověď

    petr

    Dobrý den a vykupují přebytky z FVE ?

 • #2051 odpověď

  Jenda

  Dobrý den, jsou nejlevnější, protože si neúčtují paušální poplatek. Díval jsem se do obchodních podmínek a nejsou tam sankce, obvyklé u jiných dodavatelů. Uzavřete s nimi smlouvu na neurčito, dejte si menší zálohy a když už nebudou nejlevnější, tak si vyberte někoho jiného. Když zkrachuje a nebudete mít přeplatek, tak Vás přepojí k dodavateli poslední instance (ČEZ,E.ON,PRE), tak na tom neproděláte. Rozhodně nic neriskujete.

  Jenda

   

  • #3187 odpověď

   Petr K

   Na rok 2012 zavádí měsíční poplatek.

   • #3188 odpověď

    Petr K

    Oprava.Na rok 2013 se změnily Všeobecné podmínky a byl zaveden měsíční poplatek.

  • #2248 odpověď

   Marek

   Zajímavá část obchodních podmínek. Po 15 dnech nemáte nárok na nic i když máte pravdu !  

   V případě chybného vyúčtování dodávky elektřiny uplatní Zákazník písemně reklamaci bez zbytečného odkladu/do 15 dnů ode dne vystavení faktury, jinak se má zato, že údaje ve vystavené faktuře jsou správné, a že Zákazník se vzdává práva vznášet jakékoliv námitky proti jejich správnosti. K reklamacím uplatněním později nemusí Amper Market přihlížet.

  • #2076 odpověď

   RamonCosta

   Zdravím Vás, také mne zajímá nabídka Amper Marketu, no ale když jsem mrknul na jejich internetové stránky, tak mám pár nejasností – dotazů (i s ohledem na výše uvedený příspěvek): 1/ při vyplnění návrhu smlouvy nelze nastavit výši záloh (tak, jak doporučujete…)! 2/ v textu zmíněného formuláře (návrh smlouvy) se v „předtisku“ píše, mimo jiné, cituji: „Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. Smlouvu lze vypovědět nejdříve k prvnímu dni kalendářního měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém došlo k uplynutí jednoho roku od nabytí její účinnosti a dále vždy k témuž kalendářnímu dni každého dalšího roku platnosti smlouvy. Písemná výpověď musí být doručena druhé straně nejpozději dva měsíce před tímto datem.“. Jak by to tedy bylo s odstoupením od smlouvy, kdyby během tohoto kalendářního roku změnil tento dodavatel cenu elektřiny? Děkuji za odpověď! S pozdravem RamonCosta

   • #3067 odpověď

    Pavel

     Dobrý den. Pracuji pro společnost Optmal Energy a tak mám velmi dobrý přehled o všech dodavatelech energií u nás. Není vždy pravda co se dočtete v referencí na netu. Vždy je nejlepší obrátit se na nezávislého poradce, který nepreferuje jen jednoho dodavatele. Také ceny jsou odlišné a v celku mohou dělat velký rozdíl. Amper Market mohu jen doporučit, pokud se jedná o firmy s větší spotřebou. Pokud máte nějaké dotazy napište mi na mail.

    • #3337 odpověď

     Václav

     Dobrý deh,

     mohl by jste mi doporučit levnějšího a spolehlivého dodavatele el.? Bydlím ve Znojmě tarif d45 spotřeba VT1000kw,NT11000kw.

     Děkuji

    • #3300 odpověď

     Jarosava Mezírková

     Dobrý den,

     mohl by jste mi doporučit dodavatele elektřiny?  Stávající dodavatel E.on, bydlím ve Zlíně. Domácnost, D O2,spotřeba 1100kW/rok.

     Rovněž, zda mám změnit D 02 na D01.

     Děkuji Mezírková

     • #3306 odpověď

      Vaclav

      Draha Jaroslavo,

      doporucuji Vam pri spotrebe pouhych 1100 kWh ve Zline:

      1. Zmenit distribucni sazbu z D02 na D01 (pozadat o zmenu E.ON, ktery je ve Zline vzdy distributorem elektriny).

      2. Zmenit obchodnika (dodavatele) elektriny. Pro rok 2013 a Vasi spotrebu je nejvyhodnejsi dodavatel firma FOSFA a.s. z Breclavi.

      Pokud provedete oba kroky, usetrite cca 1000 Kc/rok pri stejne spotrebe.

      Dalsi informace viz: Máte malou spotřebu elektřiny? Sazba D01d ušetří až tisícovku (http://www.cenyenergie.cz/puvodni-analyzy/mate-malou-spotrebu-elektriny-sazba-d01d-usetri-az-tisicovku.aspx)

      • #3313 odpověď

       Vaclav

       Draha Jaroslavo,

       znovu jsem si propocetl cenove zmeny pri Vasi spotrebe 1100 kWh ve Zline a musim dat za pravdu Pavlu H., protoze zmen distribucni sazby z D02 na D01  by ve Vasem pripade byla nevyhodna (zdrazeni 289 Kc vcetne 21% DPH).

       Vynechte tedy mnou puvodne doporuceny 1. krok a udelejte pouze ten druhy (zmena obchodnika z E.ON na pro vas nejlevnejsiho, v tomto pripade na r. 2013 Fosfa Breclav), pokud Vam kalkulovany rocni rozdil 845 Kc mezi tim, co zaplatite obchodnikovi E.ON v r. 2013 (6303 Kc, mesicni zalohy 525 Kc) a co byste zaplatila nejlevnejsimu obchodnikovi Fosfa, a.s. Breclav (5458 Kc, mesicni zalohy 454 Kc) stoji za to.

       Napr. pro seniory to rozhodne neni zanedbatelna castka.

       Vesele Vanoce!

       • #3318 odpověď

        Pavel.H.

        Dovolím si ještě reagovat.

        Já osobně nedoporučuji při takto nízkých úsporách jakkoliv měnit smlouvu na elektřinu…

        Každý malý obchodník láká nové zákazníky na krásnou cenu. Po roce je však vše jinak a většinou je cena srovnatelná s dominantním dodavatelem v kraji, nebo dokonce vyšší… (bohužel ověřeno letitou praxí)

        Neříkám vám že se to stane – to chraň bůh, ale nedivyl bych se, kdyby se takto stalo – protože je to zcela standartní.

        Rozmylete si to dobře…

        Krásný předvánoční čas všem

        Pavel H.

      • #3308 odpověď

       Pavel.H.

       Nezlobte se ale kde máte úsporu na d01D při 1.1 MWh ?????

       Počítejte semnou – distribuční oblast E.ON , předpokládám jistič 1x25A a spotřeba tedy pro lepší počty rovných 1000 KWh.

       sazba D01d jistič 12x 3,6Kč = 43,2Kč + distr.1MWH 2147Kč =celkem 2190Kč

       sazba D02d jistič 12x 24 Kč= 288 Kč+ distr.1MWh 1708Kč = celkem 1996Kč

       ostatní platby, silová elektřina a daň jsou stejné v obou sazbách .výpočet jsem provedl dle ceníku distribuce E.ON. Výpočet je bez DPH.

       Ve výpočtu není cena silové elektřiny – jsou tam pouze služby a distribuce.

       Kde je ta tisícovka?????

       Jaroslavo. Chceteli si zdražit elektřinu a cca o 200Kč ročně tak si sazbu změňte. Jinak Nechápu václava když tohle doporučí…Pozor na chytráky

       S pozdravem Pavel H.

       • #3309 odpověď

        Pavel.H.

        Ještě doplním že rozdíl mezi E.ONem a Fosfou je cca 800Kč za rok při 1,1MWh v sazbě D02d a to podle mě není opravdu důvod šachovat s dodavatelem a vystavovat se tak riziku nějakých případných komplikací…Neřeknu, Kdyby jste elektřinou topila…To by stálo za úvahu měnit…ale zase ke komu, že? Můžeme počítat s cenovou stabilitou? Známe dodavatele dostatečně? nebude to zase jen případ pro ERÚ k řešení?…

        Aby jste nakonec tu elektřinu neměla po roce ještě dražší než ji máte teď…(samozřejmě bez ohledu na regulované platby).

        Pavel H.

        • #3310 odpověď

         Pavel.H.

         Ještě na závěr shrnutí (zapoměl jsem).

         Pokud by jste zde pána poslechla a jeho doporučení provedla…tak by vaše úspora činila cca 600Kč…/rok (samozřejmě zohledňuji zcela chybně doporučenou změnu sazby)

         A to už nemá cenu ani řešit…nebo snad ano?

         Pavel H.

     • #3301 odpověď

      Pavel.H.

      Vážená Jaroslavo.

      Nemá význam měnit dodavatele s vaší spotřebou

      Sazbu z D02d na D01d má význam měnit až pod 0,5 MWh ročně….a rozdíl je tam opravdu minimální…D01d se hodí na zahradu….chatku….garáž a opravdu minimální spotřeby….(např. v domovech pro seniory a bytech pro babičky) Všichni ostatní odebírají nad 1MWh ročně a více.

      s pozdravem Pavel H.

    • #3268 odpověď

     V.Martin

      

   • #2658 odpověď

    Tom

    POZOR! Tak to je docela ošidná podmínka, hodná vychytralého advokáta! Protože ceny elektřiny se zpravidla mění k 1.1. a dodavatel je musí ze zákona zveřejnit 30 dnů před tím (tzn. k 1.12.), takže když je tam min. dva měsíce výpovědní lhůta, pak je třeba uzavřít smlouvu s účinností od února a podat výpověď k 1.březnu, čímž Vám může stejně firma naúčtovat min. 2 měsíce za zvýšenou cenu. A to v každém případě, i kdyby se zvedla cena kdykoliv jindy! A to si ještě musíte setsakramentsky hlídat! Smlouvy uzavřené v průběhu roku na tom pak můžou být ještě hůř, čím se více vzdalují od pravděpodobného data změny na přelomu roku! Snad to chápu dobře.      

    • #3319 odpověď

     Pavel.H.

     Zdravím..

     Uvedu věc na pravou míru…

     Nárok na odstoupení z důvodu změny obch. podmínek nebo změny ceníku má každý odběratel.

     V případě hlášené změny dodavatelem (tzn. doporučeným dopisem, SMSkou s doručenkou, EMAILem s potvrzením o přečtení, telefonickým hovorem ((nahrávaným)) apod. zákonem daným způsobem) a to 30 dní předem je možné od smlouvy odstopupit tzv. ve zkráceném řízení, a to do 30ti dnů.

     Tzn. pokud vám dodavatel k 1.12 nahlásí změnu obch. podmínek s učiností k 1.1 – tak můžete ihned písemně od smlouvy odstoupit na základě §11a zák.458/2000 sb. a to k datu 1.1 – Mezitím se domluvíte s novým dodavatelem, aby vás připojil k datu 1.1. Sami si tedy vyřizujete veškeré výpovědi (narozdíl od standartního převodu) a novou smlouvu přímo s dodavatelem.

     nakonec je to tedy tak, že než ke zdražení dojde – jste už jinde.

     To samé platí i v případě neohlášené změny – pak máte nárok až 3 měsíce zpětně odstoupit , a to také ve zkráceném řízení (do 30-ti dnů. Ovšem již máte třeba měsíc elektřinu dražší. A musíte samozřejmě nějakou změnmu napřed zjistit…. ale o to se mile rádi postarají média.

     Takže, Takto je potřeba celou věc pochopit… Není to zase tak složité a na právníka to určitě není, zvládne to i obyčejný smrtelník….

     S pozdravem Pavel H.

   • #2080 odpověď

    Vaclav

    Pokud jakykoliv poskytovatel energie zmeni v prubehu smlouvy cenu energie nebo vseobecne smluvni podminky, ma kazdy zakaznik ZE ZAKONA pravo na tyto nove aspekty nepristoupit a to podanim vypovedi.

    • #2365 odpověď

     karkulka

     Tyto zmeny se dozvim jak? Je nejaky povinnost doporucenym dopisem anebo to nejaky vyhlasi na webu, ci malym pismem pripoji k vyuctovani?

 • #1287 odpověď

  Ladislav

  Dobrý den, máte někdo zkušenosti s dodavatelem elektřiny Amper Market? Předem děkuji za případné reference.

Odpověď na: Zkušenosti se společností Amper Market

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">