• Autor
  Příspěvky
 • #3934 Odpověď

  Kamila Hamalcikova

  Dobrý den, paní Lujcová,

  Přehled o cenách jednotlivých tarifů si můžete udělat prostřednictvím naší kalkulačky, konkrétně pro odběrná místa s Vámi jmenovanou spotřebou zde a zde.

  Produkt Standard plyn od společnosti E.ON je skutečně levnější než RWE plyn Standard. Přesto máte na výběr dodavatele s ještě nižšími cenami (FonergyEurope Easy Energy, Energy Bees). V katalogu dodavatelů si pak můžete přečíst, jaké zkušenosti s nimi měli jejich zákazníci.

  Co se týče výhod a nevýhod, to je poněkud diskutabilní. Třeba Vámi zmíněný produkt od E.Onu je nabízen jako smlouva na dobu určitou, tedy na 12 měsíců, kterou s výjimkou dohody nemůžete předčasně vypovědět. Smlouva na dobu určitou se také často objevuje u tarifů s fixní cenou. Pro někoho může být fixace ceny výhody (můžete si být dopředu jistí, kolik Vás budou výdaje na plyn stát), někomu jinému se nemusí vyhovovat obtížnost změnit dodavatele u smlouvy na dobu určitou. 

 • #1620 Odpověď

  Dana Lujcova

  Dobrý den,

  rádi bychom změnili dodavatele plynu (RWE) v Jevišovicích na dvou odběrných místeh. Máme sjednaný produkt RWE Standard. Na jednom odběrném místě byla spotřeba 1 408 m3 a na druhém 800m3. Předběžně jsme uvažovali o firmě Eon, který nám dodává i elektřinu, ale nechali bychom si od Vás poradit. Můžete nám prosím poradit, kterého dodvatele plynu by jste u nás doporučili a jaké výhody či nevýhody to skýtá?

  Děkuji

  ¨Lujcová

Odpovědět: změna cen energie

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">