• Autor
  Příspěvky
 • #2281 Odpověď

  Jenda

  Vás se změna dodavatele ve lhůtě kratší než 6 měsíců teď netýká. Můžete klidně odstoupit od smlouvy a vybrat si nového dodavatele. Teď je aktuální termín k ukončení smlouvy 29.2., to znamená, že nesmíte potom změnit dodavatle do konce srpna.

  Jenda

  • #2284 Odpověď

   Michal Novotný

   Děkuji za odpověď. Ale nějak nechápu ten termín 29.2. – výpovědní lhůta dle obchodních podmínek je 3 měsíce, tj. vyprší až k 30.4. Odstoupit od smlouvy bohužel nemůžu, protože se cena plynu měnila k 1.1.2012 a lhůtu pro nesouhlas s novou cenou jsem už promeškal (a v době přepisu již byl na internetu nový ceník). Tj. odstoupení od smlouvy půjde provést nejdřív k dalšímu zdražení nebo změně obchodních podmínek. 

   Ale ještě jeden dotaz – pokud podám normální výpověď a potom dojde ke zdražení, lze i přes podanou výpověď odstoupit od smlouvy?

    

   • #2285 Odpověď

    Václav

    Vyvěsit změnu cen na webu NESTAČÍ!!! Nejde o adresné informování klienta o změně ceny.

    Pokud jste nedostal adresnou informaci o změně ceny do vašeho mailu nebo do pošty 1 měsíc předem, máte ze Zákona právo odstoupit od smlouvy okamžitě z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny a/nebo změny obchodních podmínek max. do 3 měsíců od dané změny.

    Uplatněte svoje právo co nejdřív, je-li to ve vašem zájmu, Zákon je na vaší straně.

    Václav

    • #2290 Odpověď

     Michal Novotný

     No, adresná informace opravdu neproběhla. Problém je ale v tom, že si nejsem jistý, zda v den přepisu nebyl na webu již nový ceník. Nové smluvní podmínky tam již byly. Nebo nutnost informovat o nových cenách platí i v případě, že dochází k přepisu v době, kdy je už znám nový ceník?

     Ale zkusím to, uvidím, jak bude společnost (Vemex) reagovat.

     • #2291 Odpověď

      Michal Novotny

      Ještě upřesnění – smlouvu o přepisu jsem podepisoval 7.11. s tím, že k přepsání došlo k 1.12.2011. 

      • #2293 Odpověď

       Jenda

       Dobrý den,

       v den podpisu platil určitý ceník, měl by být přiložen ke smlouvě, teď zdražovali,

       tak máte právo odstoupit od smlouvy do 3 měsíců po dni zdražení.

       Podívejte se na stránky Vemexu a tam jistě bude archivní ceník a porovnejte.

       Jenda

       • #2294 Odpověď

        Jenda

        Odpověď na dotaz z ERU:

        To už neplatí !!! – zákazník může měnit dodavatele tolikrát, kolikrát zvládne smluvní proces změny dodavatele – ukončení smlouvy, nová smlouva, distributor, OTE.

        Vámi zmiňovaná možnost změny jednou za šest měsíců byla upravena vyhl. č. 373/2011 Sb. pravidla trhu … – bylo to ustanovení § 21 odst.5, písm.b), ale tato vyhláška i zmiňované ustanovení je již od 1.1.2006 !!! novou vyhl. č. 541/2005 Sb. zrušeno.

        Jenda

        • #2300 Odpověď

         Michal Novotný

         Děkuju za všechny odpovědi. V pondělí půjdu ukončit smlouvy a uvidím, jak moc se budou cukat. 

         • #2301 Odpověď

          Jenda

          Když se budou cukat, tak napište stížnost na ERU (eru@eru.cz).

          Jenda

    • #2289 Odpověď

     Cihlářová Libuše

     Vážení po jendnání s poštou bylo zjištěno,že pladbu za měsíc červen ,byla Vámi přijata v srpnu. Tudiž Vás žádám,aby jste přeplatek vrátili. V případě nejasností zavolejte na tel: 732 525 437.

    • #2286 Odpověď

     Jenda

     29.2.2012 je termín, který znamená, že když dnes odstoupíte, tak budete požadovat ukončení smlouvy k 29.2. 2012. 

     Jenda

 • #1363 Odpověď

  Michal Novotný

  Chtěl bych se zeptat, zda se samotný přepis odběrného místa na jiného odběratele bez změny dodavatele počítá jako normální změna dodavetele – tj., že další změnu dodavatele plynu lze udělat až za 6 měsíců po přepisu?

  A ještě jeden dotaz – když dojde ke změně ceny a smluvních podmínek, tak lze smlouvu s dodavatelem vypovedět bez výpovědní lhůty. Platí ale i v tomto případě šestiměsíční lhůta od poslední změny dodavatele?

  Děkuji

  M.N.

Odpovědět: Změna dodavetele po přepisu

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">