• Autor
  Příspěvky
  • #3650 Odpovědět

   Kamila Hamalcikova
   Host (Guest)

   Dobrý den, pane Valere,

   Na odstoupení od smlouvy uzavřené s podomním obchodníkem je lhůta 14 dní, pokud již tato lhůta vypršela, bylo by nutné dokázat záměrné klamavé jednání prodejců, což může být velmi problematické, protože v běžném případě budete mít pouze tvrzení poškozeného proti tvrzení dodavatelské firmy. 

   Pokud máte podezření na opakované jednání u určité firmy tímto způsobem, jedná se o nekalé praktiky, a v tom případě se obraťte na Energetický regulační úřad ( ERÚ), aby celou věc přezkoumal. Případně je možné vyhledat také pomoc u Sdružení obrany spotřebitelů.<o:p></o:p>

   • #3655 Odpovědět

    A
    Host (Guest)

    Dobrý den,

    paní Hamalcikova odstoupit lze až do 5 dní před začátkem dodávek od nového dodavatele.

    Pane Valere, informace jak se co nejlépe bránit naleznete na stránkách Energie Jenda.

    např.

    Přepis odběrného místa na sebe, nebo nenechat starším lidem doma roční vyučtování, bez toho novou smlouvu těžko OZ sepíší atd.

  • #1575 Odpovědět

   Valer
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   existuje nějaká obrana proti podvodným změnám smluv, které provádějí pracovníci (asi ne zaměstnanci, ale na dohodu apod.) některých společností s tím, že mají vytipované vlastníky nemovitostí, kteří jsou staří (přes 70 let), případně nemocní a těm sdělí, že jdou provést odečet plynu nebo elektřiny a nechají si podepsat papír, kde je uvedeno, že zákazník žádá o změnu dodavatele. Tito staří lidé si většinou vůbec nevšimnou to, co podepisují.

   Je to jasný podvod.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpovědět na: změny dodavatele

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">