• Autor
  Příspěvky
  • #144975 Odpovědět

   Standa
   Host (Guest)

   Za 1572kč s dph to mám u nich já do konce 2023, ta cena je pro mě v týhle době kurňa dobrá.

   • #147302 Odpovědět

    Rejžo, mám nápad – položíme to
    Host (Guest)

    Tak co, Stando? Tos na to vyzrál, co? 😀

   • #146936 Odpovědět

    Aleš
    Host (Guest)

    Tak už ne, viďte Stando:-)

  • #144176 Odpovědět

   Víťa
   Host (Guest)

   Ceníky jsem tak dlouho procházel, že jsem červen projel jako nic a od července samozřejmě už naskočily nový, takže aktuálně pracuji u bohemie s cenou za elektřinu 1874,- korun kdy bych jí měl garantovanou do 6/2024. Nevím jestli má smysl, rozmýšlet případně fix na ještě delší dobu, tahle cena mi furt přijde gut.

   • #144386 Odpovědět

    Otyč
    Host (Guest)

    Mně volali z Callcentra s možností přejít z A++ na pevnou cenu, sám bych se na to asi vykašlal, ale když s tím přišli, tak jsem to vzal, vychází to o dost líp, co mi počítali.

   • #144333 Odpovědět

    Petr K.
    Host (Guest)

    ha, ha, ha – nenech se hloupě uchlácholit
    Pokud nejsi jejich zákazník, máš garatovanou cenu do konce roku 22 (popř. 23) u BE o dost nižší (ceny bez DPH).
    Podívej se na nabídku Skautská energie. Sleduju je od roku 16 – zatím seriózní ceny i jednání.
    krt

  • #143659 Odpovědět

   Ester
   Host (Guest)

   Změna nám trvala tři měsíce a všechno vypracovali za nás. Žádný problém se nevyloupnul.

   • #147303 Odpovědět

    Rejžo, mám nápad – položíme to
    Host (Guest)

    Tak už se vyloupnul, co? 😀

  • #143252 Odpovědět

   Ondra
   Host (Guest)

   Dle toho, co tu čtu, jsou zde 2 tábory. Co píší o bezkonkurenčních cenách již mnoho let a druzí, co tvrdí, že druhý rok velký nárůst ceny. Mám to chápat tak, že se vlastně v jejich ceníku nikdo nevyzná? A proč tedy nikdo neukáže čísla….? Spotřeba, cena v jednom roce a letech následujících? A také případné srovnání s konkurencí v tu danou chvíli. Bohužel jen neurčité „tlachání“?

  • #139324 Odpovědět

   Ondřej
   Host (Guest)

   V koupenym bytě jsme si nechali po původním majiteli přepsat „Bohemku“, domluva s firmou byla korektní a ještě se nám celkem snadno podařilo usmlouvat lepší ceník, za to že je nevyměníme.

  • #137302 Odpovědět

   Ladislav Stoklasa
   Host (Guest)

   Díval jsem se na různé firmy a dodavatele, kvůli FVE na klíč. U Bohemie jsem našel kompletní řešení a proto jsem se s tím obrátil na ně. Zatím jsme s nimi měli jen jednu schůzku, kterou jsme stihli v době, kdy byly kanceláře otevřené. Dostali jsme k tomu od nich řadu informací a podklady na prostudování, protože mají více úrovní solárních systémů. Přístup jejich prodejce a snaha nám poradit, nás zatím neodradily, abychom se za nimi vrátili s finálním požadavkem.  

  • #136605 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Bohemiaenergy nikdy více!!!
   Máme u nich el. energii (3 odběrné místa) a plyn (2 odběrné místa). Vlivem celkové situaci kvůli COVID a nemoci jednatele byla uhrazena platba za el. energii se 14 denním zpožděním. V mezičase byl naúčtován poplatek za odpojení a byla podána i žádost na odpojení. Kdyby nebylo slušného jednání zaměstnance Čezu distribuce, který nás upozornil že nás má odpojit za 3 dni ať to začneme řešit, tak máme komplet celý provoz bez elektriky a můžeme vyházet zboží za desítky miliónů (mrazírny). To, že se platili dříve zálohy i několik měsíců dopředu a problém nebyl je prostě nezajímá. Už se těším až 1.1 od nich odejdeme a věřte že nikdy více nepřijdeme zpět.

  • #135458 Odpovědět

   Kristýna Mašínová
   Host (Guest)

   Obrátila jsem se na ně kvůli smlouvě, která mi měla končit. Hlídala jsem si její datum. Měla jsem totiž divný pocit, abych nepřišla, kdybych to nechala plavat, o energie. Operátorka mě vyvedla z omylu, kdy jsem měla za to, že datem smlouva finišuje a zaniká. Tak dobrý, nezaniká a ještě mi k tomu zlevnili, abych měla nějakou výhodu do další sezóny.

  • #133669 Odpovědět

   Čestmír
   Host (Guest)

   Měl jsem dřív hodně nabídek z aukcí, ale ta nejistota už mě omrzela, takže jsem na dva roky teď vzal pevnou cenu, abych svoje měl jistý a přesto ušetřil.

  • #129657 Odpovědět

   Vena
   Host (Guest)

   Přesunul jsem pod jejich střechu 2 odběrná místa, kde jsou na obou adresách podepsaný smlouvy jak u plynu tak elektřiny. Klientem jsem tak u nich už od 2018 a výdaje se mě ročně podařilo snížit skoro o 8000 korun dohromady.

  • #129106 Odpovědět

   Honza Volena
   Host (Guest)

   Vyhnul jsem se fixaci, četl jsem to sice jako dobrou variantu, ale spíš pro mě bylo přesvědčivý nyní vyzkoušet mít ceny podle burzy, která teď zažívá celkem pozitivní období a Bohemka tak účtuje dobré ceny. Doufám, že to nebude mít jen krátké trvání. Jak to vidíte..

   • #129285 Odpovědět

    PetrL
    Host (Guest)

    Já s fixací problém nemám už jsem jednou takový dodatek na dva roky podepsal, stálo mi to za to, ale ke konci už mi to přišlo nevýhodný, tak jsem to nechal vypovědět a přešel sem, kde byla cena lepší. Vývoj burzy moc nesleduji, ale myslím si, že korona se do ní také otiskne.

  • #128978 Odpovědět

   Seda
   Host (Guest)

   Smlouva novému zájemci má na 2. straně přes 1/4 strany čitelně vždy stejně velké ceny Kč pro různě velké spotřeby MWh. Takže plýtvají místem, a důležité údaje jsou pak psané drobným písmem. Podivné…

  • #128407 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   Bez složenky a peníze mi přišly rovnou na účet. Mám je rok a tenhle systém mi daleko víc vyhovuje, než se teď tahat s rouškou na poštu a čekat tam ve frontě na její vyplacení.

  • #128164 Odpovědět

   Čech
   Host (Guest)

   Vzteklá operátorka Bohemia Energy se kvůli nějaké své obchodní nabídce dožadovala telefonu s mým otcem na smrtelné posteli. Mají chování řeznického psa, potažmo takzvaných „šmejdů“. Na této společnosti je od počátku něco divného a jak se říká: ryba smrdí od hlavy. Smlouvu s nimi jsem posléze vypověděl a již nikdy více.

  • #127898 Odpovědět

   J.Rylich
   Host (Guest)

   Žádost o změnu dodavatele přes jednu a tu samou operátorku vyřízená během dvou dnů, klikyhák teď chtějí elektronický, zajímalo mě, jak to budou řešit, ale tohle je dobrý, prvně co podpis nemusím někde ověřovat. 

  • #125954 Odpovědět

   Luděk
   Host (Guest)

   Přestup mi přes sebe zařídil brácha, kdy jsme měli šanci za to oba dostat finanční bonus. Po bližším prostudování jsme zjistili, že k vyplacení nedojde hned, ale až v nejbližším vyúčtování. 

  • #125615 Odpovědět

   Pavel Maroš
   Host (Guest)

   Plyn jsem s nimi řešil přes zákaznický servis, elektřina je původně vzatá od prodejce, v porovnání mezi jejich servisem v podstatě nevidím rozdíl jen že elektřina zabrala víc času ještě kvůli potvrzovacímu hovoru, co mi pak ještě volali jestli bylo všechno od jejich člověka v pořádku, bylo. Dneska už bych to spíš viděl tak, řešit to najednou a pohromadě.

  • #125433 Odpovědět

   Katka
   Host (Guest)

   Volá občas dost lidí s nabídkami,ale toto byl nejarogantnější hovor. Že vlastně jeho to stojí peníze, že mi vůbec volá a jinde lepší cenu nenajdu a tak dále. Když jsem řekla, že jsem v práci a najdu si to sama až budu chtít, tak ze mě začal dělat hloupou, jestli se v tom vůbec vyznám. A vůbec.

  • #125129 Odpovědět

   Black Energy Entity
   Host (Guest)

   Chovají se jako hyeny. Něco takového jsem jinde nezažil. Po smrti rodičů jsem zůstal v domě sám. V tomto okamžiku se místo nabídky nové smlouvy – vhodného tarifu a změněné situaci odpovídající výše záloh zmohli pouze na výhrůžku odpojení elektrického proudu, přestože se po léta pravidelně platilo inkaso a naposledy vznikl dokonce přeplatek. Ačkoli bylo možné díky trvalému pobytu použít ustanovení o společné domácnosti, tak jsem musel i se zaplacenými složenkami v ruce mít potvrzení notáře o dědictví. Děkuji Bohu, že jsem se nenechal zastrašit a i přes výhrůžku bezproudí přešel k normální společnosti.

   Po úmrtí člena rodiny, na kterého byl psán elektroměr a „doživotní“ smlouva u Bohemia Energy (viz. příspěvkářem popsané obstrukce s výpovědí v nesplnitelném časovém okně k neznámému výročí čehosi), si urychleně najděte jiného dodavatele a teprve potom jim nahlaste změnu, jinak vás budou jako mě po pohřbu otce vydírat zastavením dodávky. Nestačí-li vám rány osudu, tak si kvůli pár ušetřeným stovkám (na druhé straně vytažených z důvěřivých důchodců, které doběhnout a pak nechtějí pustit) v prvním roce zahrávejte se šmejdy a jejich BEE Entitou černé energie.

   SEPSÁNÍ SMLOUVY S ENTITOU ČERNÉ ENERGIE NEPŘICHÁZÍ V ÚVAHU, LEDAŽE BY SE ZMĚNIL ĎÁBEL BEE, PODNIKOVÁ KULTURA A PŮVODNÍ MAJITEL CHODIL KANÁLAMA.

  • #124914 Odpovědět

   Milena
   Host (Guest)

   My volali dneska, že mi můžou dát nějaký výhodnější tarif kde bych mohla ušetřit až přes stovku měsíčně, ale fakt nevím jestli to vzít. Zatím jsem řekla, že nemám zájem, ať mi zavolají jindy, protože teď se budu rozhodovat a pořebuju taky nějaký čas na rozmyšlenou. Ani nechci hned kývnout na každé zavolání, ale každá ušetřená koruna se hodí, když živím dětska sama. Hlavně by mě zajímalo jestli někdo tady opravdu dokáže říct, jestli se to vyplatí nebo jsou to jenom nějaké namotávačky, budu ráda za každou radu, protože i ta stovka se počítá, když je každý měsíc.

   • #124945 Odpovědět

    Ondřej Hlavatý
    Host (Guest)

    Mně už se dlouho takhle nikdo nedovolal, co jsem si stáhnul tu applikaci do telefonu. Dokonce se mi stalo, že se mi měl problém dovolat i eshop, kde jsem psovi objednal granule. Prostě ho tam jednou někdo nahlásil asi a appka si to hnedka vyhodnotila podle svého a oni mi jen volali, že granule co jsem chtěl tak mají před expiračkou, jestli o ně mám zájem i tak. Ale to jsem úplně odbočil, takže jak si tohle nainstalujete, tak nic takovýho řešit nemusíte a jedete si podle svých potřeb.

   • #124936 Odpovědět

    Velín
    Host (Guest)

    Měnit dodavatele je lepší před topnou sezónou než teďka když už dávno topíte. Letos ta zima zas tak krutá nebude, aby se lidi obávaly vysokých nedoplatků. Ty možná budou souviset jenom s tím zdražováním. Jenže když se na to podíváte tak dodavatel stejnak v podílu zabírá jen malou část, tak ono to zdražování zas tak citelný nebude. Ale chápu, že paní se dostala nabídka, tak o tom chce popřemýšlet. Porovnejte ceníky a podmínky a uvidíte, co je pro vás vhodnější.

   • #124925 Odpovědět

    Rostislav
    Host (Guest)

    Určitě si vemte čas na rozmyšlenou, tím nikdy nic nezkazíte, pokud o vás firma bude mít zájem tak se sama ozve s tím mám vlastní praxi. Nehledě na to, že přitom jak se ta cena energií dneska mění, vám za chvilku může volat někdo jiný zas s jinou nabídkou. Mně přijde, že dneska je ten trh tak narvaný, že člověk neví co by pro něj mělo být lepší. Takže je určitě dobrý zvážit veškerý plusy a mínusy a nedělat unáhlená rozhodnutí.

    • #124941 Odpovědět

     Velín
     Host (Guest)

     No a proto raději zastávám to, že si je lepší dodavatele najít samostatně, než se nechat navolávat. Osobně to nemám moc rád. Dneska už se dá na internetu veškerý informace jednoduše dohledat takže si myslím, že i normálně smýšlející ženská by si poradila. Nehledě na to, že většinou je to všechno ve formátu doplňovaček, tak s vyúčtováním v ruce brnkačka.

     • #125028 Odpovědět

      Alžběta Růžičková
      Host (Guest)

      Ono když se tomu věnujete častěji, tak je jasný, že vám to po čase přijde už jako brnkačka, ale ženská, pro kterou je to španělská vesnice, to tak jednoduše neuvidí i když je to třeba jen doplňovačka. Nezlobte se na mě, ale dnešní doba jak umí být v některých věcech jednoduchá, tak dokáže některý věci i pěkně ztížit a zamotat.

  • #124908 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Zkušenost – velmi špatná. Za plyn několikanásobně předražená částka – to co zaplatím za plyn za čtvrt roku, takovou částku po mě Bohemia Energy chtěla za měsíc!!! Když jsem chtěl smlouvu vypovědět, odepsali mi, že jsem výpověď nedal v termínu. Čekal jsem další rok a zbytečně dál platil předražený plyn. Když se blížil mnou vytipivaný konec smlouvy, chtěl jsem si přesné datum ověřit přímo u jejich operátora po telefonu. „To jsou interní záležitosti a věc, jako je termín, ke kterému lze smlouvu vypovědět, my sdělovat klientovi nesmíme…“ byla jejich odpověď. Výsledek – opět jsem se netrefil do správného termínu (protože na smlouvě je těch zavádějících datumů víc) – opět další rok přeplaceného plynu. Kontaktoval jsem pracovnici, která se zabývá energiemi od různých firem. Spolu s ní jsme sepsali výpověď – výsledek??? Ani odborník se netrefil do správného data – další rok přeplaceného plynu!!! A protože zbývalo už jen poslední datum, zkusil jsem to vypovědět počtvrté – konečně se to povedlo. Bohemia Energy – NIKDY VÍCE a NIKOMU NEDOPORUČUJI, možná jen svému úhlavnímu nepříteli!!!

  • #124905 Odpovědět

   jirici
   Host (Guest)

   Pro BE. Když už si ty komentáře píšete sami (necháváte psát), tak by jste je alespoň neměli téměř doslovně opakovat 🙂 ….

   ———————————————————-
   10. 7. 2019 v 15:04
   #122522
   Reply

   Anna
   Host (Guest)

   V těhle firmách přehled moc nemám, takže jsem ráda když mě Bohemii energy doporučil kamarád, a víte co je ještě příjemný, když on za to dostal odměnu do jeho vyúčtování a mě jí taky poslali, tomu říkám příjemný přístup.

   —————————————————-
   28. 12. 2018 v 14:59
   #122537
   Reply

   Vanda
   Host (Guest)

   V těchto firmách přehled moc nemám, takže jsem ráda když mě Bohemii energy doporučil kamarád, a víte co je ještě příjemný, když on za to dostal odměnu do jeho vyúčtování a mně jí taky poslali, tomu říkám příjemný přístup 🙂

  • #124548 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Neférovost a neschopnost této firmy je do nebes volající. Vyhněte se této firmě. Sdělil jsem přesné informace pro přepis smlouvy a jejich zaměstnanec mi navrhl špatně smlouvu. Samozřejmě jsem souhlasil, protože jsem počítal, že ví, jak výpověď podat, když je to jeho práce. Podal jsem stížnost a odpověď byla pouze přes email. Přezkoumali jsme nahraný rozhovor a sice jste našemu zaměstnanci sdělil správné informace, ale následně jste souhlasil s jeho neschopností. Počkejte rok u stávajícího drahého poskytovatele plynu, bude mě to stát 10 000 kč navíc a po roce se ozvěte a my se pokusíme Vám nabídnout zajímavou nabídku, protože už uplynula doba pro podání opravené výpovědi, protože my jsme podali špatnou výpověď těsně před jejím uplynutím a ne hned, kdy jsme od Vás obdrželi podepsanou výpověď a tím by jsme stihli ještě znovu poslat opravenou výpověď. Lyška v televizní reklamě pěkně kecá.

  • #124466 Odpovědět

   Dan
   Host (Guest)

   Jejich ceny nás přiměli to s nimi zkusit. Někdy na konci listopadu jsme se dívali po nejlevnějším tarifu a nabídlo nám to je, tak jsme to na zkoušku vzali. Cenou pro nás byli dost přesvědčivý.

  • #123746 Odpovědět

   zákazník eonu
   Host (Guest)

   Teď jsem se koukal na ceníky elektriky a plynu u Eonu a BEE pro rok 2020 na jejich webech a jsou na halíř stejné. A to plyn je asi na 5 desetinných míst. Je mi jasné, že existují neveřejné ceny, ale tohle jsem nečekal.

   • #123833 Odpovědět

    Jarek
    Host (Guest)

    Nepřijde mi to divný, již nějakou dobu mají ceny konkurence schopný a celkově se docela dost vyšvihli. Mám to možnost pozorovat už 5. rok, co jsem u nich ,tak vím o čem mluvím.

  • #123558 Odpovědět

   Přemek
   Host (Guest)

   Bohemia první rok dobrý, druhým rokem vám tak zvednou cenu, že se vám panenky protočí a na zákaznické lince pak dávají ceny podle „ksichtu“ nebo podle bůhví čeho. Nový zákazník má mnohem lepší cenu než věrný dlouholetý zákazník. Pro každý rok mají nějaké „podpultové“ neveřejné ceníky, které nikde na webu nenajdete a které v dalším roce zruší a namísto toho podpultového vám nasadí jejich „standard“, který je často mnohem vyšší, než u tradičních dodavatelů jako je ČEZ či EON.

  • #123410 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Já jsem k nim přecházel před více jak dvěma roky, kdy jsem řešil hodně cenu plynu i elektřiny, protože jsme se rozrostli o jednoho člena rodiny. Nechal jsem si udělat namátkové porovnání, měl jsem jakou si představu o tom o kolik se naše spotřeba zvedne s prckem a s tím jsem pracoval. I přes veškeré možné úpravy i případně jističe nás nejlépe vyšla Bohemka, ke které jsme nakonec i přesídlili. Zatím jí máme si v plánu nechat, ceny i pro příští rok vypadají celkem dobře a ono moc těch lepších nabídek není co jsem se díval, takže kam jinam se hrnout.

   • #123501 Odpovědět

    Konečný Jirka
    Host (Guest)

    My jsme u nich tenkrát našli tarif, který pasoval sazbou a komplet úpravou na přímotopy, teďka už teda není aktuální, loni někdy v tuhle dobu jsme ho měnili za výhodnější, protože končil, ale musím říct, že ač ten tarif měl svoje výhody, tak jsme teďka v porovnání s ostatními na to ještě o něco líp.

  • #123380 Odpovědět

   Stanislav
   Host (Guest)

   Za mě teda hodně veliký průser. Nikdy se nenechte ukecat od Bohemia Energy a vůbec nedbejte tady na ty pozitivní komentáře, protože pravděpodobně to píšou lidi, kteří jsou za to placení. Ano, taková brigáda existuje, taky mi ji už někdo nabízel.
   Co mi paní slibovala, nízkou cenu za kWh dodržela, jak ve vysokém, tak v nízkém tarifu. Ale co už nedodrželi byly měsíční poplatky místo původních 182,- Korun 1150,-. Takže za rok vám to hodí 14 tisíc Korun navíc. A třešničkou na dortu je na konci poplatek 19,- Korun za zaslání vyúčtování poštou. Jak kdyby měli málo, tak tady ještě máš.

  • #123293 Odpovědět

   Roman Zápotočný
   Host (Guest)

   Sjednání splátkového kalendáře u nich nebyl problém.

   • #123369 Odpovědět

    Hynek
    Host (Guest)

    Tak to už by snad neměl být problém u žádného dodavatele. Dneska mi to přijde jako taková jejich nadstandardní služba, kterou teda doufám, že nebudu mít potřebu nikdy využít 😀 ale je dobrý vědět, že to u nich funguje.

  • #123267 Odpovědět

   Lubor
   Host (Guest)

   Mám u nich zajištěnou smlouvu k tomu tarifu Start++ a pořád mi přijde neuvěřitelné, že mají takovou sílu a můžou si dovolit nasadit oproti konkurenci tak nízkou cenu.

  • #123011 Odpovědět

   Viktor
   Host (Guest)

   Za podepsaný plný moci nám zvládli převod vyřídit během chvíle, nejdřív se mi do toho vůbec nechtělo, ale teď jsem rád, že jsem to udělal, protože to usnadnilo mnohé.

   • #123070 Odpovědět

    Štefan
    Host (Guest)

    Ani nevím jestli jsme něco takového podepisovali, je to vůbec potřeba v dnešní době? Ono už je to nějakou dobu, co jsme dodavatele neměnili. Nevím jestli bych si s tím dneska dokázal poradit, ale předpokládám, že to snad musí být ještě jednoduší než před těma 5-6 lety. Tenkrát za nás všechno komplet převzala Bohemia energy a dokonce jsme za to nic neplatili, tak snad u toho zůstali a mladý až se do toho budou s nimi pouštět tak jim taky helpnou.

  • #122964 Odpovědět

   Michael
   Host (Guest)

   Po společné domluvě je máme v několika generačním baráku a zatím se mi na ně nikdo nestěžoval. Jako hlavní zřizovatel nám to hlídám a kontroluju to všem třem domácnostem. Má to svůj systém, který nám zatím vyhovuje.

  • #122609 Odpovědět

   matejov josef
   Host (Guest)

   Zdravím všechny spokojené i nespokojené s Bohe.Energy.Já u BE byl když byli na trhu noví,Za 1rok mi dokázali poslat asi 15 pokut za vše možné i když jsem vše platil v dané termíny a td.To nejlepší na konec když jse od BE odešel mněl jsem u nich přeplatek cca 35 000,tento přeplatek jsem z nich dostával přes půl roku s velkými dohady.Když teď vidím tu jejich reklamu v tel. o přeplatcích tak je mi z nich špatně i když je to už pár let.Prostě BE bych nebral ani kdyby byli jediní,to bych raději svítil svíčkou a rozdělával oheň.

  • #122678 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Zajímalo by mě,kolik BE platí lidem za kladnou recenzi,protože žádný rozumný a uvažující člověk by určitě tuhle….. nebudu srostej…NEDOPORUČIL!!!!

  • #122522 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   V těhle firmách přehled moc nemám, takže jsem ráda když mě Bohemii energy doporučil kamarád, a víte co je ještě příjemný, když on za to dostal odměnu do jeho vyúčtování a mě jí taky poslali, tomu říkám příjemný přístup.

  • #122439 Odpovědět

   Katka
   Host (Guest)

   Prechazime k Bohemce od prosince.. jen jsem nenasla nikde, jake maji dalsi poplatky.. U E.onu jsme platili nejake sluzby v elektroenergetice jeste + dodavku elektriny. Tak prosim, jak je tu u BE? Děkuji

  • #122808 Odpovědět

   Slávek
   Host (Guest)

   Docela se teď vypíchli, zákaznicky přijatelné smlouvy a hlavně odběrné místo bez měsíčního poplatku a cena za silovou energii hodně slušná, na rok to beru. A pak zas uvidím, jak to pro mě bude finančně výhodné.

  • #122790 Odpovědět

   Jaromír Vlach
   Host (Guest)

   Od Bohemia energy mám elektřinu i plyn, smlouvu jsme s nimi podepsali již přes třemi lety a letos jsme jí zas o další období s novým výhodnějším tarifem prodloužili. Změnu zatím nehledám, protože jsem se zatím pokaždé s firmou a lidmi od nich byl schopný domluvit.

  • #122782 Odpovědět

   Klient
   Host (Guest)

   The worse ever company, in case of short delay you will get a fine of 24000 CZK

   Je to nejhorší společnost, v případě krátkého zpoždění dostanete pokutu ve výši 24 000 Kč

   • #122817 Odpovědět

    Štěpán
    Host (Guest)

    Tak to je hodně velký nesmysl, jednou jsem se nechtíc s platbou zpozdil a poslali i mi akorát smsku s upozornění, ale ani náhodou jsem nic neplatil i ta smska s upomínkou byla bez poplatku. Takže částka je fakt nějaký výmysl.

  • #122774 Odpovědět

   Zdenek
   Host (Guest)

   O způsobu komunikace by se dalo s nimi debatovat, nicméně úsporu mi bohemia energy přivodila hodně příjemnou, že i to spojení s nimi mohu tolerovat.

  • #122757 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Rozesílal jsem po několika dodavatelích poptávku ohledně ceny za plyn a elektřinu s docela vysokými odběry 5ti členné rodiny. A suma sumárum se nabídce Bohemia energy jen tak někdo nepřiblížil, i když je to roční nabídka, tak si nemám problém pak znova zažádat u těch samých firem o něco nového, co mají na skladě. Tenhle rok budu tedy u BE.

  • #122698 Odpovědět

   Kočík J.
   Host (Guest)

   Na doporučení jsem loni přecházel k Bohemia Energy, bylo to kvůli zdražení mého původního dodavatele, hledal jsem kam, na internetu sjížděl firmu za firmou a až kamarád mě navedl sem. Sám u nich má energie prý tři roky a šetří. No já je zatím tak dlouho nemám, ale s firmou jsem zatím v rámci mezí spokojen.

  • #122655 Odpovědět

   Klara
   Host (Guest)

   CENTRÁLNÍ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ můžu jen doporučit. Od firmy mám sjednanou elektřinu i plyn, zatím absolutní spokojenost .

   • #122676 Odpovědět

    Danka
    Host (Guest)

    Já si energie vyřizovala sama za pomoci táty, ten mi dal doporučení na Bohemia Energy, kterou mají oni doma a jsou spokojení, dokonce za doporučení jsme oba něco dostali do vyúčtování, což nevím jestli bych vůbec někde jinde dostala, byl to příjemný bonus do začátku.

  • #122651 Odpovědět

   Veronika Bezdíčková
   Host (Guest)

   Bohemia Energy mám od minulé zimy a můžu doporučit. Od firmy mám sjednanou elektřinu i plyn. Zálohy můžu platit dohromady, protože je mám pod stejným číslem smlouvy. Na elektřinu i plyn mi chodí faktura na email, jsem ráda, že konečně nemusím mít co do činění s poštou. Kontakt na mojí osobu mají díky jednotné smlouvě synchronizovaný, u obojího mám smlouvu na neurčito, ale měla jsem u nich možnost volby, ale v tomhle bylo moje přesvědčení jednoznačné. Na zákaznickou linku je v některých hodinách trochu složitější se dovolat, ale chce to prostě vyhmátnou, ten samý problém jsem měla třeba i u dopravců, když jsem řešila zásilku na cestě. Naposledy když jsem do Bohemie volala, tak to bylo kolem 11hod dopolední a vzali mi to až na podruhé, ale pak zas hovor trval maximálně do 10min, možná ani to ne, jde o to co se zas řeší no. Za mě asi takto všeobecně. 🙂

  • #122646 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   Nedodal jsem, ze po privolani policie utekli ti Vasi prostrednici a neni je mozne najit. Vzdy prvni fotte kdo prijde, vzdy vyfotte kdo prijde a vse bude rychlejsi

  • #122645 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   Zdravim, jak si mohou Vasi zamestnanci dovolit prijit a rict ze potrebuji zkontrolovat meraky s nimiz nemate nic spolecneho. Budto jsou podvodnici oni a meli by jste podat trestni oznameni a nebo vse delaji s Vasim tichym souhlasem a pak jste smejdi. Nic jineho mne nenapada jak postupuji jejich pristup vuci lidem, jen lzi a psychologie ovsem ne vsichni lidi jsou idioti to si prosim uvedomte.

  • #122641 Odpovědět

   Franta E.
   Host (Guest)

   Je k blití ta banda impotentů z Bohemia Energy, co tady operuje. Lidi, je to banda podvodníků. Nikdy k nim nelozte! I ta jejich reklama je trapná. Prý Vám vrátí přeplatek na účet. No to je výhra… Já myslel, že si je nechají… 😁

  • #122626 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   S Bohemia energy máme smlouvu podepsanou už druhým rokem, je to postupně náš už třetí dodavatel. A na nějaké drobnosti jsme s nimi větší problémy zatím neřešili, cenu jsme si u nich po přestupu dohodli výhodnější, tak abychom v porovnání s předchozím dodavatelem zas o něco ušetřili. Zatím jsme s jejich fungováním spokojení.

  • #122590 Odpovědět

   Jiri
   Host (Guest)

   Nemám zkušenosti s dodávkou energie, pouze s jednáním při podpisu smlouvy a to bylo bohužel dle mého názoru naprosto nevyhovující.
   Před podpisem mi poslali ne email orientační ceny, samozřejmě bez DPH a o DPH a dalších poplatcích nebyla v emailu ani zmínka. Následně jsme se dohodli, že mi pošlou domů smlouvy k prostudování. Opravdu přijel kurýr se smlouvami, nicméně požadoval jejich okamžité podepsání na místě, jinak že musí zásilku stornovat. Samozřejmě se BE spoléhá na to, že člověk pod tlakem smlouvy raději podepíše, aniž by měl čas se s nimi podrobněji seznámit. Jednání hodné podobních obchodníků s hrnci, než seriózní firmy. Bohužel

  • #122562 Odpovědět

   HV
   Host (Guest)

   Zajímalo by mne, kolik zde operuje agentů Bohemia Energy 😀 Řeším za rodiče převod plynu od BE k PRE. PRE dostalo plnou moc a domníval jsem se, že vše proběhne bez potíží. Opak je ale pravdou. BE 2x zamítla ukončení odběru z důvodu chybného data, ke kterému byla výpověď podána, takže se to nestihlo ani za půl roku. Nyní se přetáhla lhůta tak se automaticky prodloužila smlouva a další pokus za dva roky 🙁 BE již nikdy více!

   • #122582 Odpovědět

    Miroslav T.
    Host (Guest)

    Také jsme ukončovali smlouvu k jejímu výročí a bez problémů se nám to podařilo, ono je to potřeba hold jen udělat správě, což jsme v průběhu 4 let u BE také zjistili, firma akorát pevně dodržuje svoje stanovené podmínky, což je asi normální. O správné datum bych nechal zavolat toho na koho je smlouva vedená a pak už byste s tím neměli mít problém jako my, to že jste dali někomu plnou moc nic nezaručuje.

  • #122537 Odpovědět

   Vanda
   Host (Guest)

   V těchto firmách přehled moc nemám, takže jsem ráda když mě Bohemii energy doporučil kamarád, a víte co je ještě příjemný, když on za to dostal odměnu do jeho vyúčtování a mně jí taky poslali, tomu říkám příjemný přístup 🙂

  • #122499 Odpovědět

   Jindra Tomeš
   Host (Guest)

   Jubileum co jsem měl i roky před tím se teďka pěkně s cenou vyšvihlo nahoru, jako když jsem přecházel k Bohemia energy, tak mi nabízeli i tarif s garancí, ale to jsem odmítl, protože jsem čekal, že spíš bude pokračovat tendence zlevňování a on přišel přesně opak. Jako asi jsem to prokaučoval, ale Bohemia energy mě z toho vytáhla, když se mi u nich podařilo přejít přes linku na levnější tarif se změnou od nového roku.

  • #122473 Odpovědět

   Adam
   Host (Guest)

   Tak to pode mnou bych hodnotil jako velkou depresi 😀 už u toho chybí jen podpis vlastní krví 😀 s bohemkou mám taky vlastní praxi, dobrou. Pamatuji se, že podmínky měnili jednou, ale dali mi o tom včas vědět, takže jsem se mohl rozhodnou jestli na to přistoupím a zůstanu a nebo jim zamávám. Vzhledem k tomu, že se to netýkalo lhůty, cen, ničeho co je pro mě zásadní, tak jsem to u nich nechal. Pro změnu mám vytyčená jiná kritéria, která by mě k ní dotlačila, ty však zůstávají beze změny, takže v pořádku.

  • #122458 Odpovědět

   Black Energy Entity
   Host (Guest)

   Co všechno učíní ďábelská entita, aby od nich majitel v prvním roce dotovaného tarifu Černá energie plus nemohl odejít? Jakým způsobem, ve stylu co peklo schvátí, nikdy nenavrátí, změní smlouvu na dobu neurčitou v doživotní úpis?

   • #122472 Odpovědět

    Marci
    Host (Guest)

    Coze? To snad pro krista boha ani nejde :D. Koukala jsem se, ze smlouvy maji i na dobu neurcitou a to mi celkem vyhovuje, clovek nikdy nevi, kdy se bude potrebovat prestehovat nebo nedej boze se neco stane. To se mi zda v pohode.
    Nemate nekdo mimochodem ten mesic zdarma, co davaji v telce? Jak to mam chapat? Je to prvni mesic zdarma nebo nejaka sleva? Rikam si, ze o tom by se dalo premejslet.

  • #122448 Odpovědět

   Milan Poláček
   Host (Guest)

   No já nevím, ale co jsme u nich my ty 3 roky, tak jsme u nich v pohodě bez problémů a hlavně za míň peněz.

  • #122437 Odpovědět

   Lukáš D.
   Host (Guest)

   Já mám s BE dobré zkušenosti, nevím jestli jsou dneska ještě v plynu a elektrice nejlevnější, ale to už se mi nechce řešit a přecházet kvůli tomu někam jinam. Hlavně když jsem se zbavil původního dodavatele energií. Skvělý je, že všechno vyřídím buď přes telefon a nebo přes ten jejich portál. Za mě bez problému..

  • #122417 Odpovědět

   Janina
   Host (Guest)

   Jsem u nich od roku 2016 a za me dobry. Mam tarif za pomerne dobrou cenu (myslim za velkoobchodni ceny) a odebiram doma a na chalupe. Loni jsem s nimi resila stehovani a prepis smlouvy na nekoho jinyho a nemusela jsem pro to skoro nic delat, vyresili to za me. Za me teda fajn, navic vsude jinde je celkem draho, tak neresim.

  • #122416 Odpovědět

   Pavel Sovák
   Host (Guest)

   Vzhledem k nutnosti sehnat levnějšího dodavatele jsme si na internetu vyhlídli Bohemia energy, která z výběru tarifů vycházela nejlevněji. Během domluvy nám dali ještě na výběr, ale stůj co stůj jsme si stáli na tom, že chce ten tarif, co jsme objevili a vycházel nejlevněji. Bez většího přemlouvání nám v tom vyhověli.

  • #122403 Odpovědět

   Lubomír
   Host (Guest)

   Vzhledem k sazbě co doma máme jsme na internetu pátrali po levnějším dodavateli, už je to nějaký rok zpátky co jsme firmu měnili, ale k přímotopů tedy k sazbě D45d jsme si s nejvýhodnější cenou našli Bohemia energy, přímotopy toho prožerou kvantum, ale i s tou spotřebou se nám podařilo ušetřit přes 5000 korun.

  • #122398 Odpovědět

   Otakar
   Host (Guest)

   Co se mě týče, do Bohemia energy bych už nešel. Dva měsíce před vypršením smlouvy jsem byl nucen z důvodu stěhování smlouvu vypovědět a milá Bohemka mi napařila sankci 6000 za el. a 6000 za plyn. Tedy daleko víc, než kolik bych zaplatil za ty dva měsíce na zálohách. Sice drahá zkušenost, ale aspoň už vím, že to jsou zloději a podvodníci, se kterýma se již nikdy nezapletu a když někdy s okolím řeším dodavatele energií, každého před touto bandou varuji

  • #122384 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Dobrý den, prodejce od Bohemia energy mi říkal že když přejdu k ním tak na domě kde nemam vubec žádný odběr tak nebudu platit měsiční taxu (jakoby nájem za hodiny) nezdá se mi to je to tak? děkuji

   • #122385 Odpovědět

    Aleš
    Host (Guest)

    No já předpokládám, že je to nějak určený podle spotřeby, protože u předchozího dodavatele na bytě jsem platil jinak a teďka v baráku co máme bohemku, tak platíme taky jinak a když říkáte ,že tam máte nulu, tak bych se osobně přikláněl taky k té nule, ale těžko říct. Si zavolejte na infolinku, mně tam paní vždycky dobře poradila.

  • #122355 Odpovědět

   Standa
   Host (Guest)

   Koukal jsem do kalkulačky tzb portálu a v porovnání mi tam vyšel nejlevnější tarif právě tady od Bohemia Energy, máte s ním někdo zkušenosti už?

   • #122373 Odpovědět

    Zbyněk Stejskal
    Host (Guest)

    Pokud myslíte řadu Plus tak tu mám, ale zatím je to dost čerstvá záležitost, takže moc velké zkušenosti zatím nemám, každopádně když jsem to bral, tak to byla ta nejlevnější nabídka na trhu a mám k tomu i smlouvu na neurčito, takže můžu kdykoliv smlouvu i ukončit v tom vidím velké plus.

  • #122261 Odpovědět

   Peťula
   Host (Guest)

   Já přešla od Bohemia energy k https://www.epet.cz/ a jsem teda spokojenější. Férový přístup a ceny jsou taky super.

  • #122257 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Využívám služeb Bohemia Energy a asi jako většina, co jsem si tu četl jsem s jejich cenami a servisem spokojen, jediné s čím souhlasím a zastávám stejný názor je zrušení jejich prodejců, ale u těch je to hold kus od kusu. Firma jako dodavatel je OK.  

  • #122224 Odpovědět

   Čeněk
   Host (Guest)

   Nebylo to nikterak složité, prostě jsem se s paní domluvil po telefonu, ona nám udělala novou smlouvu u nich a prostě máme teď u Bohemia Energy účtováno za elektřinu a plyn nižší částky, se spotřebou jsem nijak nepohnuli.

  • #122223 Odpovědět

   Jindřich
   Host (Guest)

   Moc by mě zajímalo, kolik z těchto zpráv je účelových! A je úplně jedno, jestli je to kladná nebo záporná. Kladné většinou píšou buďto obchoďáci nebo zaměstnanci co pro BEE dělají a záporné většinou konkurence.
   Kde je pravda?
   Jsem u BEE cca 9let, jsem starý člověk, a šel jsem k nim z dobré víry a byl jsem vlastně také spokojen.. Za tu dobu mě chtělo pár jiných dodavatelů, tak jsem říkal, že to zkusím i jinde, abych porovnal. Zatím se to nikomu nepovedlo. Vždy jsem jen dostal dopis, že to bylo zamítnuto. Když jsem si volal na BEE proč, tak mi řekli, že mám sjednaný dodatek na další období a že by mě to stálo pokutu. O žádném dodatku nevím, mám se dohadovat?

  • #122219 Odpovědět

   Karel Štorc
   Host (Guest)

   Jako odběratelé jsme přešli přes prodejce k Bohemce, byl u nás dokonce o víkendu, takže asi jen kvůli tomu se mu nás podařilo odchytit, ale musím teda říct, že nám hned udělal lepší víkend, když nám ukázal, že nám dokáže zařídit slevu na energie. Bylo to hold za cenu změny firmy, ale říkal jsem, pokud to má přinést slevu, tak do toho jdem. Svoje ovoce to přineslo.

  • #122201 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   3 roky bez nejmenších problémů, na firmu jsme narazili na internetu, měli tam reklamu ohledně snižování cen, tak jsme si k tomu nechali poslat bližší informace, abychom to prostudovali a na základě těch jsme se rozhodli, že je vyzkoušíme, protože náš dodavatel už nám delší dobu nevycházel příznivě. Oni nám to slíbili na dva roky a jak se ukázalo tak sleva to byla dost dobrá, že už teď jedeme 3. rok.

  • #122180 Odpovědět

   Richard L.
   Host (Guest)

   Energie mi za poslední rok dost klesly, osobně jsem se teda na tom taky dost podílel, protože jsem změnil dodavatele, původně jsem žádal o slevu svého původního dodavatele, ale ten s ničím nepřišel, tak jsem ho úplně vyměnil a nová firma mi zlevnila skoro o zálohu.

  • #122172 Odpovědět

   Jaroslav
   Host (Guest)

   Chlapík od bohemia energy mi byl doporučený přes známou, že je slušný a ochotný, a vyřídí za mě veškeré formality, které jsou potřeba v rámci změny dodavatele. Spojil jsem se s ním a dopadlo to relativně dobře, nejsložitější bylo najít společný termín pro schůzku, oba jsme totiž celkem hodně času evidentně mimo. Ale zadařilo se, byla to schůzka max do hodiny, kdy mi všechno vysvětlil a ukázal, společně jsme to sepsali. Vyřízení pak už proběhlo beze mě a můžu říct, že veškerý proces je téměř mojí osobou nezaznamenaný, nejde to ani poznat, že se něco děje. Takže za to jsem určitě rád, žádné zbytečnosti, zástupce odvedl dobrou práci.

  • #122154 Odpovědět

   Kamila
   Host (Guest)

   Měli jsme s nimi schůzku, čekala jsem, že nás hned ze začátku budou tlačit, ale chtěli jsme si to nejdřív vyzkoušet a zjistit informace, který jsme si pak odnesli i domů ještě k promyšlení, další schůzka se nesla v podobném duchu, ale na ní už jsme se dohodli a smlouvu podepsali. Pocit z toho celého máme dobrý.

  • #122136 Odpovědět

   Eva Bílská
   Host (Guest)

   Byla jsem vůči firmě skeptická, protože jsem jí znala jen z doslechu, ale nakonec musím uznat, že dost překvapili a to mile. Jsem spokojení maximálně, ceny nám snížili a musím podotknout, že to bylo především u plynu, kterého se u nás propálí habaděj. Nevěřila jsem, že si o tolik můžeme pomoct. 

  • #122079 Odpovědět

   Zdenek
   Host (Guest)

   Díky nižším cenám, které srovnávám s předchozím poskytovatelem, jsem se dostal přes internetový porovnávač k bohemia energy. Podařilo se mi získat zajímavých přeplatků, které jsem dříve měl jen minimální a nebo spíše vůbec.

  • #122052 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Bohemia energy mohu doporučit, spolupráci na odběr energií jsem navázal v loňském roce. Hodně mě překvapili už tenkrát svojí nabídkou a teď tím, že to mám od nich fakt za menší peníze, sleva jako brno .. 4830,- korun. Tak to mi to za to fakt stálo!

  • #122037 Odpovědět

   Olina
   Host (Guest)

   S Bohemia energy mám podobnou zkušenost s jako mojim předchozím dodavatelem energií, ale na rozdíl od něho mi chodí ve vyúčtování od Bohemia Energy vyšší přeplatky. Ostatním číslům v ní moc nerozumím, ale když přijde vyúčtování tak je to vždycky slušný to asi kvůli tý spotřebě.

   • #122044 Odpovědět

    Radek Noska
    Host (Guest)

    My peněžní přeplatek za plyn dostali na účet hned po prvním roce nové smlouvy. Zvažuji, že nechám přihlásit ve výsledku i elektřinu, aby když už se to takhle vyplatilo, tak abych to měl pohromadě.

  • #121998 Odpovědět

   Adam Psohlavec
   Host (Guest)

   Od Bohemia Energy jsem odešel když jsem se stěhoval do novýho podnájmu, jenže když jsem zjistil kolik tu původní majitel za svého dodavatele platil, nechal jsem si okamžitě zařídit novou smlouvu a znova u Bohemia Energy, protože jsem šel do rozměrově menšího bytu a zálohy tu byly vyšší. To nepochopíš. U Bohemia Energy my je snížili hned na první dobrou a do dneška jsem ceny původního nájemníka nedotáhl.

  • #121893 Odpovědět

   Miroslav
   Host (Guest)

   Dobrý den, doporučuji se také podívat zde http://ceskeforum.eu/viewforum.php?f=899 kolik máme dodavatelů a já se upřímně přikláním Moravským naftovým dolům, mají smlouvu na dobu neurčitou a patří mezi nejlevnější dodavatele s podepsaný etickým kodexem.

   • #122014 Odpovědět

    Luboš Klapka
    Host (Guest)

    Tak tu firmu co zmiňujete vy já znám pouze z televizní reklamy, jinak jí neznám. Od Bohemia energy beru já a nepřijde mi jako špatná, zlevnili mi a smlouvu mám taky na dobu neurčitou.

  • #121933 Odpovědět

   Miloš
   Host (Guest)

   Odběr druhým rokem, zatím všechny vyúčtování levnější o několik tisíc, peníze mi vracejí přes poukázku. Takže bez výhrad. Celkově to odpovídá mým potřebám – ceny v pořádku a servis zcela běžný.

   • #122218 Odpovědět

    Karel Štorc
    Host (Guest)

    Poukázky nebo teda spíš sipo jsme si také nechali postaru, byli jsme na něj zvyklí, a když jsme měnili k Bohemce, tak ho měli v možnostech jak platit, takže jsme si to nechali, jediná změna co jsme postřehli je, že u Bohemky teď platíme míň, takže to je super, že aspoň ta cena nezůstala stejná. 😀

  • #121952 Odpovědět

   Martin Černý
   Host (Guest)

   Já jsem k nim přešel nedávno, zjistil jsem, že se dá elektřina pořídit i za míň. Viděl jsem u nich tenhle graf https://www.reseni2plus.cz/ a úplně jsem žasl, o kolik to až může být levnější. A fakt že joo..

   • #122068 Odpovědět

    Ondra
    Host (Guest)

    Ono se to furt mění, ale ukazatel je to dobrý, já to teda upřímně moc nesleduji, věřím tomu, že je to aktuálně jeden z nejlepších tarifů, co jsem mohl na trhu mezi všemi těmi možnostmi najít a dávám mu slibnou budoucnost.

  • #121948 Odpovědět

   Pavel Hájek
   Host (Guest)

   Elektřinu s plynem od nich mám k odběru už třetí sezónu. Vyúčtování jsem si zkontroloval v prvním roce, protože jsem byl zvědavý, jestli jsem opravdu ušetřil, protože mi to prodejce při domluvě slíbil, hlavně když bydlím v baráku. První rok se ukázal jako povedený, to jsem ušetřil skoro 5tisíc, další už byly slabší, ale stále jsem ve stavu úspory oproti předcházejícím létům.

  • #121939 Odpovědět

   ALi
   Host (Guest)

   Bohemia Energy jsou pěkní podvodníci. Už nikdy více. Naslibují, ale pak jen zkoušejí jak z vás dostat víc a víc. A vy nakonec platíte a platíte. Nechci tady vše rozepisovat, ale např. přijde vám normální, že vám dříve pošlou upomínku než složenku o zaplacení? A vy ve strachu, že máte již upomínku zaplatíte upomínku a pak po vás chtějí zaplatit i tu složenku. Nevěřte jim.

  • #121895 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Bohemia-Energy jsem si vybrala z několika alternativních firem, líbilo se mi že mám možnost volby a jejich ceny se držely v předních řadách kalkulátoru. Vyřizování proběhlo bez nejmenšího problému, s jejich jednáním jsem spokojená.

  • #121889 Odpovědět

   František Trubač
   Host (Guest)

   Podepsal jsem s obchodníkem od Bohemia energy smlouvu, logo firmy měl jak na své vizitce tak i v hlavičce smlouvy, takže jsem neměl pochybnosti s tím s kým komunikuji. Při debatě o tom co mě podpisem čeká a co mi to přinese jsme se dostali i na to, že jsem od nich dostal jako bonus žárovky navíc, aniž bych je nějak akutně potřeboval, tak jsem je přijal. Zatím je nechávám nerozbalené a schované v kredenci. Novou smlouvu mám potvrzenou jak u elektřiny tak po definitivní kalkulaci i u plynu, na kterém my v našem odběru a výdajích záleží nejvíc, protože protopíme dost. Zlákala mě cena i dodatkový servis a bonusy.

   • #122171 Odpovědět

    Jaroslav
    Host (Guest)

    Já jsem také podepsal smlouvu se zástupcem bohemia energy, ale byl mi přímo doporučen od známé, která s ním měl svojí vlastní dobrou zkušenost. Jen tak s někým bych se asi nesešel, hlavně pokud by mi neohlášeně zazvonil u dveří, ale to je na každém, jak je tomu přístupný.

  • #121883 Odpovědět

   Radek Man
   Host (Guest)

   U původního dodavatele jsme měli ceny zamrazené na u nich nastavené nejnižší ceny, ale ukázalo se nám ,že to nebyl dobrý nápad, a když jsme s tím chtěli něco dělat, tak jsme nemohli.. museli jsme tedy vyčkat až na skončení smlouvy a pak jsme přešli plynule za lepší nabídkou a cenou k Bohemia Energy a zatím se nám moje rozhodnutí vyplácí, možná proto u nich budeme dokud to bude pro nás zajímavé.

  • #121875 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Volala před chvílí ženská od Bohemia Energy z čísla 775 410 928, znala moje jméno, že prý volá kvůli snížení platby za energie, o které jsem žádal, a jestli budu dnes k zastižení doma! Klidně jsem jí sdělil, že jsem o žádné snížení nežádal. Když začala blekotat dál, sdělil jsem jí opět klidně, že ani žádnou smlouvu na energie nemám, načež okamžitě ukončila hovor.
   Kdy těmhle šmejdům a prolhaným podvodníkům konečně někdo utne tipec? Proč mě furt otravují magoři po telefonu, když stejně po telefonu jsem nikdy nic nekoupil/neuzavřel a rozhodně na tom nehodlám nic měnit?!

  • #121872 Odpovědět

   Vladimír Pelzmann
   Host (Guest)

   uzavřel jsem z těmito podvodníky smlouvu u mě doma měl jsem v úmyslu přejít k nim jak na zemní plyn tak i na elektriku za to jsem od nich dostal za korunu let žárovky v ceně prý 2000 na plyn jsem tedy k nim opravdu přešel a odebírám asi 4 měsíce u elektriky jsem si to rozmyslel a oznámil jsem jim aby nečinili žádné kroky vedoucí k výpovědi smlouvy ze stávající společností od které odebírám energii na to mi dnes ráno volali že po mě chtějí zaplatit cenu žárovek i když plyn od nich budu odebírat po dobu dvou let tak že vlastně jsem k nim přešel na plyn s tím že za to nejen že nic nemám ale ještě po mě chtějí 2000 kč. za žárovky které jsem dostal za to že jsem k nim přešel tak uvidíme co na to můj právník jinak zdravím…

  • #121864 Odpovědět

   Zbyšek Hodan
   Host (Guest)

   Tak poslední faktura mi od nich dorazila celkem brzo, peníze na účtu předběhly i dobu splatnosti. Přeplatek byl na místě když nás doma ubylo, ale nebylo to zas tolik moc kolik bych čekal. Čert to vem, stovky řešit nebudu.

  • #121849 Odpovědět

   Pavlína
   Host (Guest)

   Uzavřeli jsme s touto společností smlouvu na dodávku elektřiny a plynu. Potvrzení smlouvy jsme měli téměř okamžité, ještě ten den proběhl ověřovací hovor s jejich zaměstnankyní, které udělala kontrolu, že je ve smlouvě vše v pořádku, zkontrolovala, zda nám byly uvedeny správné informace od prodejce a pak jak samotný prodejce vystupoval vůči nám. Z mého pohledu proběhlo vše v pořádku i z nové smlouvy mám dobrý pocit.

   • #121894 Odpovědět

    Anna
    Host (Guest)

    U mě žádný ověřovací hovor neproběhl, výměnu dodavatele jsem si zajišťovala přes jejich kontaktní formulář, takže spíš než ověřovací hovor to byl hovor, kde jsme vše doladily a já jim to potvrdila, že tak jak je to tak s tím souhlasím. Ai jsem nečekala, že to bude taková brnkačka.

  • #121833 Odpovědět

   Matěj Kovařík
   Host (Guest)

   Tak po třech měsících odběru mého bratra, který k nim v loňském roce na můj popud přešel, mi konečně byl přiznán bonus 1400kč za přihlášení nového odběrného místa s elektřinou i plynem. Brácha dostal nové smlouvy a slevu k odběru a mě se to zas vrátilo takto, tahle akce mě přijde celkem fér, něco za něco..

  • #121830 Odpovědět

   Jan
   Host (Guest)

   Blahopřeji všem, kteří mají s touto firmou dobré zkušenosti a jsou spokojeni s cenou! Já jsem zjistil, že jejich ceny nejsou tak výhodné a že pokud se zákazník rozhodne odejít, tvrdě využívají všechny možnosti jak napařit sankci za odstoupení od smlouvy. Dejte si velmi dobrý pozor, tvrdě trvají na svém a nejsou ochotni k ústupkům! Vše s nimi řešte písemně nebo emailem, v žádném případě nespoléhejte na „monitorovaný hovor“, slušnou domluvu nebo vstřícné jednání.

   • #121932 Odpovědět

    Miloš
    Host (Guest)

    Jde asi o to, jak to máte nastavený, já je mám dva roky takže ten tarif mám jeden z tich nových, se smlouvu bez uvázání, v tý době, když jsem to s nimi podepsal lepší neměli a ani při dnešních cenách to nevychází špatně.

  • #121817 Odpovědět

   Monika Aubrechtová
   Host (Guest)

   Dobrý den, my jsme zatím s firmou spokojení dali nám myslím si že dobrou cenu s podmínkami smlouvy kde máme její formu na neurčito. Zatím se s manželem shodujeme, že i jejich přístup je k nám v pořádku, takže si do této chvíle není nač stěžovat.

  • #121760 Odpovědět

   Jarda Kuneš
   Host (Guest)

   I když jsem přemýšlel jako moc mi bude změna dodavatele ku prospěchu, vyplatilo se mi přihlásit dodavatele jinam než setrvat u klasické velké firmy. Nejen že mám teď možnost mít u bohemie smlouvu bez uvázání se na několik let dopředu, ale můžu si vše i online kontrolovat a řídit, o slevě nemluvě.

  • #121588 Odpovědět

   Patrik
   Host (Guest)

   Vybral jsem si je v kalkulačce v souvislosti z levnějšími energiemi. Každý rok si to tam chodím i překontrolovat a i přes drobné zvýšení ceny se mi u nich stále vyplatí zůstat. Takže se nám smlouva už i jedenkrát překulila do dalšího smluvního období.

   • #121782 Odpovědět

    Lukáš Hovorka
    Host (Guest)

    Já to přes ty kalkulačky vůbec neberu, nevím která by mi to vyhodnotila podle pravdy, takže když firma zveřejní ceník, tak si porovnám jen s ceníkem pro předchozí rok a to je vše co proto za celý rok udělám. Upřímně to moc neřeším, v dnešní době už se nemyslím, že by v tom byly takové rozdíly, tak prostě beru od toho, kdy mi podle mě účtuje dobrou cenu.
     

    • #121848 Odpovědět

     Pavlína
     Host (Guest)

     Ke změně dodavatele jsme kalkulačku vůbec nevyužili, brali jsme to skrze prodejce, co dostal na starosti náš blok. Přišlo mi to mnohem osobnější tak to to vyřídit, protože jsme měli od něj veškeré informace z první ruky. Manžel se hodně ptal, přeci jen jako chlap tomu více rozumí. Ale nabídka pro nás vyšla výhodně tak se spolu domluvili. 

  • #121527 Odpovědět

   Vincent Topol
   Host (Guest)

   Bohemka jsou největší podrazáci!!! Naslibovali mi jak budu mít levnější elektřinu a ono skutečně.. jenže pouze na první tři měsíce a po zbylou dobu trvání smluvního závazku už mi účtovali takové pálky, že mi to sakra zatřeslo peněženkou!! Nevěřte jim, jsou to krysy!

  • #121081 Odpovědět

   Věra Fialová
   Host (Guest)

   Včera u nás byl týpek, kdybychom neměli čerstvě předělanou smlouvu, tak by se možná dalo diskutovat o nějaké „spolupráci“, ale nebudeme měnit něco co nemáme ještě ani vyzkoušené. Ale i když klučina odešel bez pořízení choval se normálně a byl opravdu ochotný se pobavit i když jsme mu jasně dali najevo, že nic dalšího podepisovat nebudeme. 😊

  • #121028 Odpovědět

   Karel Štěpánek
   Host (Guest)

   Taky je máme a můžu potvrdit, že jsou dobří, však se i někde psalo, že jim přibývá zákazníků, ale už bych to asi nenašel, není to čerstvá informace.

  • #120971 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Ty vogo, na deset let a to jste do toho šel dobrovolně? Mě to přijde jako šílená doba, proto jsem rád, že teďka ty smlouvy jsou bez jakýhokoliv úvazku a střídám dodavatele co dva roky, jednou to bylo i po roce. Teď mám tuhle samou formu u Bohemky a o něco zlevnili, tak uvidím jestli jim to vydrží i do dalšího roku, případně podstoupím opět ty samé kroky.

  • #120959 Odpovědět

   Kamil Vardan
   Host (Guest)

   Musím napsat také své zkušenosti, byl jsem u BE 10 let, a při snaze změnit dodavatele k MND a nezaplacené jedné záloze mě ihned odpojili a napařili mi deaktivační poplatek 24200,- !!! upozorňuji na šílené poplatky a penále, takže kdo nezaplatí zálohu včas ať se připraví na 200,- poplatek hned za 1 den po splatnosti zálohy… Slibovanou úsporu jsem také nepocítil, po prvním roce kdy mi dali nižší zálohu než ČEZ, mi další rok zvedli zálohu o 2000,- i když jsem měl nedoplatek jen 3000,- za celý rok!!! Takže shrnu-li to tak z dluhu 5tis, za nezaplacenou jednu zálohu mám nyní k zaplacení 30tis… a to je prosím ta slibovaná úspora v reálu… Rozhodně tuto firmu nedoporučuji a budu všude hlásat lidem aby tam nikdy nikdo nepřešel… doufám že brzy zkrachují, tak jak se jim to povedlo téměř v mém případě (malý živnostníček) pro kterého se stává podnikání v ČR hodně nechutné a každá taková společnost jako tato, to jen ztežují… Teď jsem u MND a zatím si nemůžu stěžovat, dali mi ihned tarif s nočním proudem, protože mám boiler na teplou vodu (což u BE mi ani nenavrhli), žádné závazky a můžu kdykoliv odejít, ani žádné poplatky za opožděnou platbu – doporučuji!!! Já za těch 10 let na poplatcích zaplatil nemalé peníze u BE, takže tady shledávám jasnou úsporu.

  • #120958 Odpovědět

   Renda
   Host (Guest)

   Máme od nich plyn i elektřinu už tři roky, obojí se převádělo od distributorů a žádný zádrhel nebyl. Každý rok si to porovnávám a pořád nám to vyjde takto nejvýhodněji.

  • #120956 Odpovědět

   Alois Zikmund
   Host (Guest)

   Už pár let se snažím najít lepšího dodavatele, porovnávám ceníky, občas si nechávám zaslat ceníky i nabídky a vždycky to cenou i servisem Bohemie vyhrává. Za tu dobu co je mám jsem neměl problém s dodávkou a ani s komunikací. An, přiznám se, nějaké trable byly, jako se vším, je třeba rozumně komunikovat. Zákazník požaduje své, společnost se zas nesmí nechat každým ošulit a musí vše pohlídat, to je asi pochopitelné. Nicméně vždy jsme se rozumně dohodli.

  • #120937 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   Já jsem si v létě zařídil novýho dodavatele, je to sice krátká doma, ale zjistil jsem, že si elektřinu s plynem můžu sehnat i za menší peníze. Takže jsem odešel od velkých společností a přešel sem. Ten rozdíl je celkme markantní až jsem se sám divil, že můžou mít za to samé svícení i plyn takové rozdíly

  • #120892 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   Jeden den jsem u Bohemiaenergy domluvil telefonicky změnu smlouvy a druhý den ke mně dorazil jejich zástupce se kterým jsem vyřešil papíry, podepsal mu to a on to odvezl k nim k dokončení. Jak prosté. Docela jsem čuměl, že reagovali hned tak rychle a hned na druhý den byli u mě, čekal jsem že to potrvá třeba i týden, než se ke mně někdo dostane.

  • #120869 Odpovědět

   Karel Havránek
   Host (Guest)

   Uvázali si mě levnějšíma cenama než jsme měli u předchozího poskytovatele. Když s nimi nutně potřebuju něco domluvit, tak raději dávám přednost komunikaci přes skype než před klasickou telefonní infolinkou. Jednak tady čekám na spojení kratší dobu a taky je to bezplatný.

  • #120854 Odpovědět

   Adam
   Host (Guest)

   Já jsem spokojený a mohu dodavatele doporučit, pro mě jako bývalého zákazníka velkých dodavatelů se tato změna cenových i smluvních podmínek vyplatila. Hold není firma jako firma.

   • #120883 Odpovědět

    Honza
    Host (Guest)

    Dyť tohle je zas velká firma, takže jakápak změna. V čem vidím já plus je smlouva bez závazku, tu mám tady poprvé, ani u jednoho dominanta jsem jí neměl. Takže tahle verze pro mě byla hodně sympatická.

  • #120835 Odpovědět

   Tomáš HOLÝ
   Host (Guest)

   Je to furt a pořád dokola, každý rok si to kontroluju, jestli od nich mám všechno v pořádku… strhávané platby, bonusy i roční vyúčtování. Jen jednou mi špatně přiřadili zálohu až k následujícímu měsíci, to jsem jim teda volal, že to tam mám blbě přiřazený, tak mi to hnedka hodily ke správnýmu měsíci, měl jsem to i možnost hnedka zkontrolovat v tý kanceláři, kde se mi to hnedka teda ukázalo už pak dobře. No tohle byl za tu dobu jediný omyl, jinak všecko sedí a je ok.

  • #120819 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   To jak jsem uzavřel smlouvu je asi trochu jedno, za důležité považuji to, že jsou pro mě levnější a chování by se dalo přirovnat k městskému úředníkovi. Tedy rychle vyřídit a jedeme dál.

  • #120740 Odpovědět

   Oldřich
   Host (Guest)

   Prostřednictvím plné moci u Bohemia energy jsem vypovídal svého původního dodavatele. U plynu jsem je měl na začátku roku na druhém místě jako nejlevnější ale u elektřiny tak vysoko nebyly, ale cenový rozdíl mi to házelo asi jen nějaký 4stovky, tak jsem to stejnak přidal k plynu a dodávku si sdružil u nich, to co mi bude chybět u elektřiny tak mi dožene na plynu.

  • #120688 Odpovědět

   Petr K.
   Host (Guest)

   Dodavatele bohemia energy jsem jako změnu uvítal, protože je alespoň vidět, že na trhu dokáže být elektřina i plyn daleko levnější než od klasických dodavatelů.

   • #121758 Odpovědět

    Jarda Kuneš
    Host (Guest)

    Cena u nich je nižší a drží si jí, ale jak už je mám delší dobu, tak můžu říct, že ten rozdíl už není tak veliký. Ale nějaký peníze se ušetří stále.

  • #108223 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Bohemia energy je pro mě a mojí firmu dodavatelem od roku 2013 a dá se říct, že je všechno ok. Před rokem jsem musel ve firmě měnit jistič, protože už nám nestačil, měl jsem z toho trochu strach, ale za málo času bylo odvedeno celkem dost práce. Doložil jsem revizku od známého, co mi to dělal a Bohemie vše s rozumem vzala.

  • #105157 Odpovědět

   Otta
   Host (Guest)

   Zdravím, tak jsem letos u Bohemky už čtvrtým rokem a je fakt, že i za tu dobu co je mám jsou pro mě cenově ready, takže si nemám opravdu nač stěžovat.

  • #104410 Odpovědět

   KOlbiza
   Host (Guest)

   While in the real life a PC technician is likely to supply customer care and coaching, deploy wiring, troubleshoot Internet connectivity, effortlessly remove/reduce virus illness together with any kind of malware issues or, because so many job descriptions determine the tasks, accomplish various other jobs. Installing a brand new printer might also need a short tutorial regarding how this printer capabilities and how to-use characteristics that have been unavailable in the last printer. Wiring Like, a bench specialist will soon be needed to only work on computers and peripherals dropped off while a discipline support tech could have a far more considerable array of obligations. Revenue As mentioned earlier, the recommendation of a Uninterruptible Power can result in not just a sales but a return support phone towards the consumer’s business.
   buyessay org review
   homework help hennepin county library
   introduction for science fair research paper

  • #103298 Odpovědět

   Hynek
   Host (Guest)

   od bohemie energy mám smlouvu vydanou na dva roky, s tím, že až se mi bude blížit ke konci tak se budu moc rozhodnout jestli budu pokračovat nebo ne, takhle jsem se s pánem co mi jí zařizoval i domluvil, nechal mi na sebe kontakt, takže až nastane ta doma tak ho mám o tom informovat jak dál, že prý podle vyúčtování se mám pak rozhodnout, letos mi něco málo vraceli a dá se říct, že jsem teda i ušetřil, takže za rok se uvidí jak dál.

  • #101340 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Využívám služeb Bohemia energy a jsem toho názoru, že služby poskytovatele a ceny mají zmáknuté. Je to tři roky co jsem k nim přešel a je znát, že je furt něco lepšího ve službách, takže v tomhle mi vyhovují.

  • #98881 Odpovědět

   Tomáš U.
   Host (Guest)

   Je fakt, že je hodně společností, které nabízí více než jeden tarif, takže moje domněnka je taková, že kalkulačky na energie by měli fungovat spíš orientačně. A až s konkrétním ceníkem bychom si měli propočítat finální cenu a slevu. Velcí dodavatelé jsou dobří v tom, že hodně ustojí a vydrží, a ti malí mají tendenci spíš zmizet, přesně tak jak se objevily, proto tady mám energie přihlášený už pátým rokem a nic podstatnýho se pro mě nemění.

  • #88489 Odpovědět

   Richard
   Host (Guest)

   Byl jsem celkem dost překvapený o kolik mi pomohl přechod k alternativnímu dodavateli, byl to totiž můj soused kdo mě na to přivedl, sám od nich odebírá a loni se mi kasal jaký mu v květnu přišli od nich přeplatky. A já nic viď. Takže jsem se podle něj zařídil, bydlíme v řadovkách takže efekt jsem očekával podobný. Letos se mi to na naší spotřebu promítlo dalo by se říct že celkem pozitivně, ušetřil jsem, ale vzhledem k tý zimě to nebylo zas až tolik moc.

  • #84461 Odpovědět

   Pavlína
   Host (Guest)

   Dodavatele jsem si vybírala podle toho jaké mi byl schopný nabídnout ceny, bydlím sama, takže za to málo co protopím a prosvítím nechci platit hafec. Bohemia energy mi nabídku poslala e-mailem a zdálo se mi to celkem dobrý, protože rozdíl mi to u nich dělalo nějakých 800korun, akorát teda s podmínkou, že k nim půjdu minimálně na rok. Takže jsem teda nakonec na jejich výpočty dala a nechala se k nim přehlásit. Teď odebírám ani ne rok a zatím všechno klape, jak bych si to asi představovala.

  • #80297 Odpovědět

   Radek
   Host (Guest)

   Zkušenosti s nimi mám zhruba roční přehlašovali jsme se k nim po výměně bytu za větší, čekali jsme prcka, tak jsem museli zvažovat i s tím související okolnosti jako byl větší byt, takže u energií jsme počítali s nárůstem spotřeby, ale cenu jsme samozřejmě chtěli naopak zredukovat. Přes prvotní nesrovnalosti v nastavení výše záloh se nám to u nich povedlo, což mě jako strůjce tohodle nápadu těší.

  • #77623 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Když jsem si hledal novýho dodavatele, tak jsem dbal hlavně na to, abych se vyhnul zbytečně vysokým platbám a naopak si je co nejvíce snížil. Poradil jsem se s kamarádem, který tomu jakž takž rozumí a společně jsme to dali dohromady za pomoci jedné kalkulačky. Vybrali jsme Bohemii Energy. Patrně to byla dobrá volba, protože měsíční platby se mi snížili a v loňském roce mi dokonce přišel i přeplatek, který jsem ve vyúčtování neviděl už pěkně dlouho.

  • #75318 Odpovědět

   Antonín
   Host (Guest)

   Klasický dodavatele prostě asi nikdy nepochopím, za zadkem mají distribuci, energii si vyrábí, mají jí takový nadbytek, že si jí můžou dovolit posílat i do zahraničí, takže lowáků mají ažaž, ale že by s cenama cukli, tak aby to i pro domácí trh mělo nějakou pozitivní odezvu tak to ani ň. Vyřešil jsem si to po svém, nechtělo se mi jich totiž opět doprošovat. Jsem si sice vědom, že Bohemka taky není žádná úplná láce, ale ceny má podstatně levnější a ještě ke mně přistupovali s ohledem na to, že doma vytápím přímotopy.

  • #73763 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   Beru plyn od Bohemia energy a platil jsem zbytečně víc než bylo potřeba (podle kalkulačky na tzb), tak jsem si vzal svoje starý vyúčtování, vytiskl jsem si to co mi vygenerovala kalkulačka a došel si k nim. Slečně co tam seděla jsem řekl, že bych u nich rád setrval, ale že si za plyn nechci zbytečně připlácet, tak jestli mi má co nabídnout. Koukla na tu mojí vytištěnou tabulku z tzb, online si to u nich ověřila a nabídla tu tatáž cenu. Ani ne za 15minut jsem odcházel v ruce s novou smlouvou, s roční platbou o 2500,-korun nižší než jsem doposavad měl. A jsem teda spokojený, že se takováhle věc vyřešila pro mě to nejjednodušší cenou s maximálně pro dobrým efektem.

  • #68038 Odpovědět

   Jiřák
   Host (Guest)

   Dobrý den, bereme plyn od Bohemia energy již druhým rokem, potom co jsme si smlouvu sjednali po jejich telefonickém kontaktu. Co se týče přeplatků a samotné komunikace s nimi, je z mojí i jejich strany vše v naprostém pořádku.

  • #62345 Odpovědět

   Jarda
   Host (Guest)

   Nejhorší jejich zaměstnanec je Lukáš Schramek. Lhář a podvodník.

  • #62024 Odpovědět

   Mareš Honza
   Host (Guest)

   Tak jsem u nich od minulého týdne, stavěla se tu u mě celkem slušně vypadající postarší lady, dali jsme kávičku a vše to kolem smluv a energií probrali. Podepsal jsem to jak u proudu tak u plynu. Cenově byl pro mě ceník lepší než jsem měl.

  • #58452 Odpovědět

   Jindra
   Host (Guest)

   Přestup k bohemia energy vnímám jako krok dopředu, jelikož jsme přešli na nový tarif uzpůsobený dnešní době. V porovnání jsem se s ušetřenými penězi dostal i před letošní vyhlášenou aukci, o které jsem btw taky uvažoval, ale tohle mám na neurčito, takže je veškeré rozhodování na mě.

  • #56037 Odpovědět

   František
   Host (Guest)

   Druhým rokem u nich mám na plynu jeden z nejlevnějších tarifů, a skoro jako by mi byl šitý na míru, jelikož jsem si ho sjednal na dobu neurčitou,což je pro mě u smlouvy hodně důležitý bod. Jednání s nimi skrze telefon je sice občas na delší lokte. Ale zatím jsem vždy zažil, že se snaží vyjít přívětivě a být ku pomoci.

  • #52442 Odpovědět

   Olda
   Host (Guest)

   Tak jsme to s nimi dali i další smluvní období, za ty 2 roky předchozí jsme celkem za elektřinu i plyn u nich ušetřili necelých 12tisíc. Což jsou pro mě dobré peníze nazpátek. Nyní se nám to protáhlo opět o 2 roky.

   • #68036 Odpovědět

    Jiřák
    Host (Guest)

    My už je máme teďka taky dva roky, ale co dál jsem zatím neřešil, jsem s nimi po celou dobu odběru spokojený, takže bych nebyl překvapený, kdybychom se doma domluvili na tom, že smlouvu necháme dále pokračovat. Určitě budu na firmu volat, jestli by pro nás neměli třeba něco nového do dalšího období.

  • #49582 Odpovědět

   Lukáš
   Host (Guest)

   Dobrý den, u Bohemia energy jsem a chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s nimi. koupil se byt a udělali jsme přepis, že budeme u Bohemky pokračovat, co se týče vyúčtování…nesmyslné hodnoty, započítali nám 6MWh za dva měsíce, což je tohle většinou za rok 😀 dále to nechtěli upravit. Prý podle pravidel při přepisu majitele elektroměru a plynoměru musejí zažádat o samoodečet a to neudělali a proto udělali pouhý odhad a tím nesmyslně vypočítali tyto hodnoty. Dostal jsem od MND nabídku, takže srovnávám, kdyžtak se s Vámi podělím o zážitky.

  • #49312 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Pokud nejdete rovnou do aukce, tak teďka asi levnější dodavatele u plynu horko těžko najdete, který vám k tomu dá tu možnost kdykoliv odejít a ok podmínky. Ani tu smlouvu u aukce bych v půlce nemohl přerušit jako tady. Takže si myslím, že jsem volil dobře.

  • #47748 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

  • #46963 Odpovědět

   Šolek
   Host (Guest)

   Tak jsme to s nimi prodloužili zase na další dva roky. Takže elektřinu tak máme zase na chvilku vyřešenou. U plynu se teda ještě budeme rozmýšlet jak dál, ale říkali o přesunu na nějaký nový tarif, tak se na to ještě budu muset mrknout..

  • #39884 Odpovědět

   Mirek
   Host (Guest)

   Přecházíme k nim s plynem na tarif A++, doma s ním topíme, tak se nám ceny podle burzy vyplatí. Podmínky k tomu mají dobré.

   • #73762 Odpovědět

    Michal
    Host (Guest)

    Taky jsem si pro tenhle tarif došel, měl už jsem je čtyři roky před tím, ale cena pořád stejná, tak jsem si k nim došel s podklady, co jsem si našel na internetu, že u nich teďka plyn můžu mít ještě levněji. Popovídal si o tom se slečnou co jim tam zrovna seděla, ona si to tam u nich prolustrovala a to co jsem si našel tak mi přiklepla. Takže oproti minulýmu tarifu, to teďka budu mít ještě o dalších 2,5tisíce levnější. Slečna ke mně byla vstřícná. 🙂

  • #33827 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Minulý týden nás navštívil jejich prodejce. Huba mu jela.. neskutečný. A protože slevu nám ukázal i s propočtem s naší spotřebou tak jsme mu to podepsali, zatím jsme moc služeb u nich nevyužili, ale s chováním k nám jsme při samém prvopočátku spokojení.

   • #121168 Odpovědět

    Daniel Hercík
    Host (Guest)

    Nevím jaký služby máte na mysli, ale my od nich jenom využíváme dodávek elektřiny a plynu. Nejsem zastáncem toho, když se firma vrhá do více odvětví a pak ani jedno nedělá pořádně. Tady je to zatím v pořádku.

  • #32632 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

  • #32445 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   Největší podrazák je Odložílík a jeho poskok Mašek.

  • #26025 Odpovědět

   Kormidelník
   Host (Guest)

   Vážení zaměstnanci Bohemia Energy v této diskuzi, maskovaní za spokojení zákazník:

   Uvědomte si, že by to chtělo přestat psát tak krásně česky a zakončovat to pochvalou „těch kluků“ a že jste dali na jejich rady. On totiž normální příspěvek vždycky vypadá jinak a ve spojení s Bohemia Energy uvádí pojmy jako „podvoníci“, „klamání“, apod..

   A teď už mě můžete smazat…

  • #25770 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   D2D již dnes neexistuje. Dnes podomní prodej koná Bohemia Energy Prodej s. r.o. a předepsaný dresscode je stejný – bílá košile, červená kravata.
   Ale praktiky, o kterých píšete jsou také stejné. Určitý čas jsem pod p. Schramkem pracoval, jediná motivace z jeho strany byly nesplnitelné sliby, což jste po 2 měsících prokoukli. Nehledě na to, že peníze obchodním zástupcům se vyplácí týdně (polovinu na ruku, druhou polovinu do ruky). Peníze, které měli OZ dostat v hotovosti, zůstali p. Schramkovi za nehty. Až, když si na něj někteří došlápli, aby jim peníze doplatil, tak si musel vzít dokonce půjčku!! Toto se přihodilo na Jihlavské pobočce BEP.

  • #25721 Odpovědět

   Štěpán
   Host (Guest)

   Dodávky plynu a elektřiny jsou od bohemia energy pro mě levnější ale jinak na nich není žádná změna. Máme u nich registrovaná dvě odběrná místa, u jednoho jsem žádal o dělené vyúčtování co půl roku a neměli problém mi to tak nastavit a zasílat.

  • #25687 Odpovědět

   Davidjek
   Host (Guest)

   You may start out winsome kamagra tablets at any time during your cycle. When you start a combination pilule—meaning unified that contains both estrogen and progestin—within five days after the beginning of your menstrual full stop, you’re protected from immediately.

  • #25610 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   K Bohemia Energy jsem se dostal po přestěhování do podnájmu, měl je tam původní nájemník a aby nemusel hradit penále, tak jsem si je nechal přepsat na sebe. Původně jsem si tam chtěl napsat svého dodavatele ale na požádání jsem se přizpůsobil. Nebyl jsem si jimi moc jistý, ale první vyúčtování mě překvapilo a nyní je to tři roky, co v bytě bydlím a elektřinu mám stále u nich. Nečekaně jsem s nimi spokojený.

   • #25615 Odpovědět

    Lucie
    Host (Guest)

    Nevim teda,ale u me hrozne zkusenosti a byla jsem rada,ze jsem nepodepsala dalsi smlouvu. Vuubec se mnou nekomunikoval nikdo a kdyz uz tak ani neodpovedeli a zvedli mi zalohy a to mam maly byt a sotva neco zapnu!!! Nehorazne spatne zkusenosti a nebyla jsem jedina ,moje teda chudak z toho uz sili a jen ceka az skonci vypoved. Jen vydridusi chvilu se tvari hezky a pak katastrofa

  • #25514 Odpovědět

   Petr Tyrkas
   Host (Guest)

   Dobrý den, tak přináším taky jednu zkušenost s těmito zloději. Jejich cenové praktiky jsou opravdu nevybíravé. Prej garantují nižší cenu než hlavní dodavatel ve vašem kraji, v mém případě RWE. Kdeže by se k této ceně vůbec přiblížili. Z vyúčtování je jasné, že RWE je dle aktuálního ceníku o 75kč levnější, než BE. Když jsem na tuto zkutečnost upozornil (dle smlouvy mám nárok na bezpatné odstoupení od smlouvy) a že chci odstoupit od smlouvy, tak mi sdělili, že jim musím doložit konkrétní cenu a razítko a podpis konkurenční společnosti. Při jednání ze zákaznickou linkou mele jeden to a druhej tamto, ale každopádně očividně neví, co mluví.
   Ruce pryč od těchto zlodějů.

  • #25420 Odpovědět

   Magda
   Host (Guest)

   Já jsem s Bohemia energy spokojená. To co jinde musím lítat vyřizovat na pobočku, tak tady v klidu vyřeším přes mobil či skype, ten je ještě lepší a rychlejší. Nakonec šli moje obavy stranou, že ty pobočky nemají. Myslím si, že to mají celkem slušně podchycené a můžu je zachytit i o víkendu, ale to jsem ještě nezkoušela. Jako dodavatel u mě určitě obstál na jedničku.

  • #25226 Odpovědět

   Aleš
   Host (Guest)

   Mám to u nich za jednu cenu a nemusím si tak hlídat, kdy mi běží levný proud a kdy je vypnutý. TZB mi generuje úsporu 2760,-/rok a to beru.

  • #25045 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Abych vás trochu zasvětil, bydlíme v bytovce o 4 bytech a všichni odebíráme od jednoho a tatáž dodavatele. Vždy se jednou měsíčně sházíme, aby jsme dali schůzi. Jeden ze sousedů vznesl návrh, že by jsme si energie mohli převést pod Bohemia energy, že když se na to díval, tak by jsme dokázali u nich mnohem víc ušetřit než teď. Ze začátku se mi to moc nezdálo, ale změna nám drobnou úsporu přinesla, což mě překvapilo.

  • #24858 Odpovědět

   Luboš P.
   Host (Guest)

   Čtvrt roku jsem se poohlížel po novém a hlavně dobrém dodavateli. Překvapilo mě, že všechny kalkulačky se ve svých porovnáních rozcházely. I ty, co měly být nezávislé, ukazovaly jiné hodnoty a to při tom vždy byly zadávány jedny a ty samé údaje. No nakonec jsem dal raději na radu a zkušenost syna a přestoupil jsem k Bohemia energy entity. Tvrdil mi, že ceny se mi částečně sníží, jelikož jsou levnější než můj původní tradiční dodavatel, že u nich to taky tak bylo. A je fakt, že ten kluk měl pravdu. Jsem rád, že jsem dal jeho radu.

   • #77622 Odpovědět

    Pavel
    Host (Guest)

    My teda použili jen jednu a podle té jsme všechno rozhodli, koukali jsme i na ceníky, co mají přímo uvedený na stránkách, takže se to dalo celkem jednoduše zkontrolovat jestli ty ceny maj uvedený stejný. Já si teda na ceny zatím teda opravdu stěžovat nemůžu. Jsou to co jsem potřeboval, abych se vyhnul vysokým platbám.

  • #24662 Odpovědět

   Tomáš
   Host (Guest)

   Je dobrý, že v dnešní době se veškeré informace dají sehnat na jednom místě, když jsem si hledal dodavatele, tak jsem nemusel nic obíhat a akorát zabrousil na net. Člověk tak jako tak u toho stráví několik hodin, než se dobere nějakého výsledku se kterým by byl spokojený. S Bohemia Energy jsem předloni uzavřel elektronickou smlouvu, mám ji na dva roky a za nedlouho mi bude končit, ale zatím se mi to jeví tak, že bych to u nich prodloužil na další období, jelikož ceny nám kalkulují stále dobré. A pak od nich máme taky tu bonusovou kartu, takže jsme od Čedoku odletěli na Krétu a stálo nás o několik tisíc míň, než by jsme v reálu platili bez té jejich karty. Takže pro mě to smysl má..

  • #24552 Odpovědět

   Markéta
   Host (Guest)

   Energie mám nyní na sebe poprvé, takže než jsem začla cokoliv měnit hodně jsem si zjišťovala, s nabídkou byl u mě totiž kluk od Bohemia energy, ale nabídku jsem si doma nechala nepodepsanou. Kamarádi mi ohledně zkušeností k nim moc neporadili, ale aspoň mi pomohli udělat nějakou přibližnou kalkulaci z toho co mi nechal doma. Říkala jsem si, že v bytě stejnak nějak velký úpory neurvu, ale tak aspoň pětistovku bych mohla sundat z nákladů. Tím že mi kamarádi pomohli, jsem si baj oko mohla udělat nějakou představu s kterou jsem do toho teda šla. Letos v červnu jsem měla první vyúčko… šup a doma bylo hnedle osmstovek. Dobrý peníze doma, ale další změnu snad až budu leda přepisovat na někoho.

  • #24442 Odpovědět

   Olda
   Host (Guest)

   My k nim přešli bez jakéhokoliv nabádání. Záleželo nám především na finanční nabídce, aby byla lepší než co jsme měli a to nám sestavili, takže proč to nevyužít. Neříkám, že u nich zůstanem na furt, ale aktuálně dobrý a jsme spokojení.

  • #24430 Odpovědět

   Jonáš
   Host (Guest)

   Já mám u nich převedenou elektřinu od začátku dubna 2016, nutně jsem potřeboval snížit měsíční výdaje a kamarád mi poradil ať se na to zkusím podívat z téhle stránky, že se s tím dá kolikrát hodně co dělat, když si vyberu dobrého dodavatele, tak prý výdaje můžu snížit i o několik tisíc. Zatím nevím kolik mi to v konečném výsledku udělá, ale předběžná kalkulace mi čítala u Bohemia energy úsporu kolem 2800,- korun.

  • #24380 Odpovědět

   Honza V.
   Host (Guest)

   Utáhli mě na lepší ceny než jsme měli u původního dodavatele. Když s nimi potřebuji komunikovat, řeším to přes jednu a tutéž operátorku. Nerad pokaždé mluvím s nikým jiným. Zatím mi vždy vyšli vstříc.

   • #56036 Odpovědět

    František
    Host (Guest)

    Vidíte, to mě nenapadlo, to si jí vždycky necháte zavolat? Já když s někým mluvím tak je to pokaždé s někým jiným, ale v systému si mě najdou tak snad ke mně ví víc. Zatím jsem s nimi vše dal během několika minut dohromady a slečny většinou milé, asi hold jak se kdo vyspí.

  • #24263 Odpovědět

   Hana
   Host (Guest)

   Operátoři umí vše vysvětlit, soucítí s Vámi, když se řeší problém podpisů smlouvy od podomních prodejců. Umí ale také používat nekalého jednání, kdy si své zákazníky (hlavně seniory, kteří tomu většinou nerozumí, ale když ONI jsou přece tak sympatičtí a chtějí nám pomoci „ušetřit“ …) uvazují pomocí telefonních nabídek, kde samozřejmě opět „ušetříte“ a ani nevíte, že jim odsouhlasíte nové podmínky, které ovšem obsahují i prodloužení smlouvy na dalších 5 let. Což byl šok, protože jsme se chystali vypovědět smlouvu. Nejraději bysme zaplatili pokutu za předčasné ukončení smlouvy, domníváme se totiž, že BE je jedna z nejdražších na trhu a tento poplatek by se nám vrátil už při jednoročním vyúčtování od jiného dodavatele. Navíc nám každý rok zvyšují zálohy, i když máme každoročně přeplatek. Poslední dobou je řešení energií jednou z nejnáročnějších starostí okolo domácnosti.

  • #24232 Odpovědět

   Elnc
   Host (Guest)

   Firma s naprosto nehoráznými obchodními praktikami, kdy se její dealeři vydávají za zaměstnance jiných společností (např. E.ON) a pod záminkou jakési kontroly vyúčtování vnucují svoje pochybné služby a to tak, že vlezou až do bytu! V takovém případě nejlépe rovnou volat Policii ČR. A také pozor na telefonní čísla 778472923 a 530500866, oboje patří těm hnusným otravům.

  • #24058 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Díky, letos jsme po roce opět dostali vyúčtování a Bohemie nás opět mile překvapila přeplatkem. Je teda o něco málo nižší než ten loňský, ale i ten se počítá. Tak už aby byly peníze doma.

  • #24055 Odpovědět

   Radek
   Host (Guest)

   Když vás lákají, jste pro ně ten nejlepší zákazník na světě. Když jste pod smlouvou a platíte vše OK, jste pro ně kolečko v soukolí. Když platíte a jednou nastane neočekávaně výpadek (třeba selže pošta apod.), jste pro ně potenciální zloděj. A když ukončíte smlouvu a chcete vyplatit přeplatek, jste pro ně jen ovce, která se nechala oholit a teď by chtěla trochu vlny naroubovat zpátky. Jinými slovy – na přeplatek se načekáte… (pokud jej vůbec dostanete).

   • #25517 Odpovědět

    Mira
    Host (Guest)

    4 X ??? To jsi fakt tedy magor ………… Nestačilo by jen si přečíst obchodní podmínky ? A hlavně je dodržet,jinak problém nemáš. Tak jako ostatní,co s BE ušetří a nepíšou tu ty plky……………..

   • #24096 Odpovědět

    Radek
    Host (Guest)

    V takovém případě Vám doporučuji se obrátit na Energetický regulační úřad. Ti už s nimi udělají pořádek. A věřte mi nebudete jediný kdo se na ně obrátí kvůli této společnosti já to musel udělat už 4 krát, ale vždy to pomohlo 🙂

    • #24168 Odpovědět

     Zdeněk
     Host (Guest)

     Ono vám to jednou nestačilo, že jste rovnou musel 4x? Tomu říkám nenabaženost. 😀 ..my jsme s nimi zatím vždy našli řešení schůdné pro obě strany, takže bez stížností na jejich adresu. A upřímně ceny maj solidní, takže změnu neplánujem už delší dobu.

  • #24027 Odpovědět

   Jakub Mejzlík
   Host (Guest)

   Nás Bohemie energy přesvědčila svou cenu za plyn, ale ve finále jsme k nim převedli obojí, jelikož jsme chtěli mít vše komplet spravovaný jedním dodavatelem. Když přihlédnu ke změně, vyplatila se nám měsíčně o 1250,- korun.

   • #33826 Odpovědět

    Petr
    Host (Guest)

    Nám byla akorát převedená elektřina, na zabudování plynu ještě stále čekáme, tak snad letošní léto už se do toho konečně pustí. Vypočítal nám celkem slušnou úsporu, takže jsem zvědav, o kolik nám klesnou měsíční zálohy oproti tomu kolik platíme teď. Aspoň 2stovky měsíčně by to mohly být.

  • #23914 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   CENÍKOVĚ JSEM SI U NICH POLEPŠIL A VÍC NEŘEŠÍM! MOHU URČITĚ DOPORUČIT!

   • #122536 Odpovědět

    Vanda
    Host (Guest)

    Mně se u nich líbilo, že u nich byla možnost smlouvy bez závazku na několik let a k tomu ještě nějaká sleva, tak jsem si je vybrala domů 🙂

  • #23889 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Já si na zástupce společnosti B.E. stěžovat nemůžu, paní byla fajn a bylo vidět, že se v energetice vyzná. Přirovnal bych to jako prodavačům a podavačům, jednomu jde o spokojenost zákazníka a druhému jde jen o to, aby co nejvíce utržil a nemusel se o víc starat. Tak paní bych zařadil do té první skupiny. A dodnes jsem rád, že jsem dal na její radu a komodity jsme si převedli pod jejich střechu. Konečně se nám o vše stará jedna firma a povedlo se nám u nich ušetřit několik stovek, roční faktury nám chodí s přeplatkem cca kolem 2000,-Kč, což se nám hodí.

   • #25474 Odpovědět

    Josef Čenry
    Host (Guest)

    Jsou to podvodníci nedodržují smlouvy a maji tam hodne chytráku sem znechucen touto společnosti vykořisťují nejen zákazníky tak i zaměstnance

    • #25518 Odpovědět

     Mira
     Host (Guest)

     Něco konkrétnějšího by nebylo ? Co třebas to,žes smlouvu nečetl a porušil si ji .

  • #23836 Odpovědět

   Milan J.
   Host (Guest)

   Firmu jsme si volil podle toho jaké ceny je mi schopná nabídnout a taky jestli k tomu přidají nějaký bonus. Bohemie mi emailem zaslala propočet i komplet nabídku a cenově mi to ukazovalo několika tisícovou úsporu, ale s tím, že k ním půjdu minimálně na jeden rok. A jelikož nerad často obměňuji věci, uzavřel jsem s nimi smlouvu na dva roky s garancí nejnižší ceny na trhu. Nyní jejich služeb využíváme ani ne rok a půl a vše nám bez nějakých větších problémů klape. PS: tyhle věci mě moc nebaví řešit, takže bez obměny budeme pokračovat dále.

  • #23823 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   U mě se ohlásili dopředu, jestli bych měl zájem a tak jsem jim na to kývl, protože mi do telefonu nabízeli nějaké slevy. Přišel chlap, vysvětlil mi kolik bych u nich platil, propočítal to, vypočítal to a pro mě bylo uzavřeno. Podmínky jsem si přečetl na netu ještě než k nám dorazil, takže tak nějak jsem věděl zhruba, co podepisuju. No a teď to budou dva roky a pořád v pohodě, platím furt stejně, ale oproti minulé zkušenosti méně.

  • #23816 Odpovědět

   Kristýna
   Host (Guest)

   Pozor na 778472926 – manželé Šimečkovi, Ostrava – vydávají se za pracovníky ČEZu a pod záminkou výměny měřidel a poté snížení cen energií se vetřou k Vám domů a místo souhlasu ke sledování snižování spotřeby vám podstrčí smlouvu o přechodu k Bohemia Energy !!

  • #23773 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Z Bohemie nás telefonicky kontaktovali ohledně snižování cen. Smlouvu nám nabídli na dobu neurčitou a s procentuální úsporou. Vše jsme si ještě nechali zaslat do emailu, aby jsme si to blíže prostudovali, ale při těchto podmínkách jsme s nimi do toho šli.

  • #23756 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Byl jsem u nich, ale když jsem zjistil, kolik můžu platit jinde tak jsem (i z jiných důvodů, co už tady popsali jiní) šel pryč! Kdyby někoho zajímalo jak od nich odejít tady posílám odkaz http://kalkulackaenergie.com/jak-zrusit-smlouvu-u-bohemia-energy/

  • #23750 Odpovědět

   Radim
   Host (Guest)

   U Bohemie máme převedený plyn i el.proud. Oceňuji především sdruženou dodávku od jednoho dodavatele. Cena za odběr nám tím pádem vychází lepší než u dominantního dodavatele našeho kraje. Na nic si ztěžovat nemůžu, složenky chodí zavčasu a s ročním vyúčtováním přeplatek kolem dvou tisíc.

  • #23719 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   Co se týká těch prodejců, tak je to přesně jak tady píšete. Bohemia to má propracované a nutí je, aby lhali lidem, prostě aby co nejvíce prodali. Největší podrazák kterého znám je Lukáš Schramek, ten tam dělá, nebo dělal ,,mnažera“.

   • #23732 Odpovědět

    Woff
    Host (Guest)

    Zdravím, po přečtení předchozí článků jsem se rozhodnul přidat příspěvek jak s kritikou tak radou. Co se týče kritiky ohledně pravdy. Sám sjem dělal obchoďáka za BE cca půl roku. Teď toho lituju, že jsem se rovnou nešel hledat práci v oboru ale v té době jsem měl velmy blbý období. Niméně co se týče BE tak v době před 1,5 rokem (kdy jsem dělal pro společnost) tak s cenama nebyla špatná, ale záleží jak pro koho pro domácnosti který mají odběr cca 5Megawatt tak rodina ušetřla cca700 kč ale pro paneláky to bylo nevýhodný, těm jsem se osobně vyhýbal a když jsem narazil na člověka kterýmu bych to vědomky zdražil tak jsem raději šel dál.( mají vyšší měsíční poplatek ale cenu za kilowattu nižší.A co se týče cen tak každý rok klesají proto nedoporučuji Fixace a vlasntě díky těmto firmám cena energií klesá. Jinak to funguje tak, že distribuce je jedna firma a dodavatel druhá takže už to není jako za komanču. JInak co se týče obchoďáku to závisí na povaze, mě to osobně moc nešlo přes kůži. Ale někdo se v tom vyžívá. Nicméně změna dodavatele vám určitě ušetří ale záleží k čemu přejdete proto existuje nestranný kalkulátorna energetickém regulačním úřadě. Jinak rodiny kteří jsou u ČEZU a chtějí zůstat a chtějí za rok ušetřit pár stovek a nemají vyšší spotřebu jak 4Megawatty tak doporučuji E tafif od čefu kde vám vyúčtování bude chodit na email. a paltí se z přímého inkasa tam ušetříte 60kč měsíčně za poplatek. Jinak zasílám link na kalkulátor: http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx

  • #23699 Odpovědět

   Anka
   Host (Guest)

   Včera jsem jim to „sežrala“: Prodejce na výzvu, aby ukázal svůj průkaz sice ukáže průkaz „Bohemia Energy“, ale chyták je v tvrzení, že „ČEZ Prodej přechází k Bohemia Energy“ a že jsou vlastně od ČEZu!!! A právě to není vůbec pravda! Chtěl ukázat INKASO, že prý je platba za elektřinu (mám ČEZ) psaná postaru a zařídí jeho opravu. Taky chtěl vidět fakturu od stávajícího dodavatele. Naťukal si něco do tabletu, opsal si údaje, dokumenty co mi předával po podpisu tabletem vyfotil a hotovo. Sdělil, že jde o změnu dodavatele, ne (změnu) distribuce elektřiny a celé to vypadalo bezproblémově a jednoduše.

   Nakonec mi předal ještě dárek od Bohemia Energy ve formě 5 ks LED žárovek za symbolickou cenu 1,– Kč, kterou si strhnou z vyúčtování a nemusím ji hotově platit ani si s tím dělat starosti.

   Napsali mi dvě SMSky a nedošlo zatím k telefonickému ověření údajů ze strany BE.

   Obrátila jsem se o pomoc ke stávajícímu dodavateli elektřiny. Paní na infolince mi poradila vrátit Bohemia Energy její žárovky a vše ostatní vyřídí za mě ČEZ (pošlou mi písemně formuláře, které vyplním a pošlu zpátky).

   Doporučuji nikomu takovému ani neotvírat, natožpak mu cokoliv ukazovat! Na to má právo jen Váš dosavadní dodavatel elektrické energie, který se Vám prokáže platným průkazem.

   Takže opravdu zvažte, zda skutečně chcete změnit svého dodavatele elektrické energie.

  • #23685 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Dejte si pozor na tohle číslo 721 111 367 , vydaval se za mého dodavatele . a ukazal sem mu faktury a smlouvu a za par týdnu mi přišla Smlouva od jiného dodavatele . podvodník pozor

  • #23671 Odpovědět

   Oldřich
   Host (Guest)

   Potom co mi prodejce vysvětlil, že náš tradiční dodavatel není jen jedna velká firma, ale že se taky skládá ze dvou firem a to distribuce a + ještě další dodavatelské firmy, tak jsem si říkal, že je mi celkem fuk jaké logo mi bude chodit na faktuře, hlavně pokud ta změna bude viditelná v koncovém vyúčtování. Na přestup jsem kývl a za připsání ještě chalupy navíc, jako druhého odběrného místa jsme od nich získal 700,- korun jako odměny. Cenu za odběr u nich mám lepší než u tradičního dodavatele, takže požadovaného výsledku jsem dosáhl.

   • #122521 Odpovědět

    Anna
    Host (Guest)

    Tak to to snížili, my jsme obá dostali po 500kč, ale jako beru to tak, že ty peníze jsou navíc bonus a jen tak na zemi je nenajdu, takže tu částku fakt neřeším 🙂 upřímně z toho mám fakt radost 🙂

   • #23691 Odpovědět

    Lukáš
    Host (Guest)

    Já jsem na základě této akce byl i telefonicky kontaktová, že je od 1.4.16 možné získat za každé nové odběrné místo 700Kč, Moc času mi to nezabralo a zarobil sem na tom 2100Kč. Chalupa s elektřinou + ségra s plynem a elektrikou, no možná se pokusím ještě někoho překecat. 😀

  • #23634 Odpovědět

   Veva
   Host (Guest)

   Takže nyní jsem po letech nátlaku od BE položila telefon s jejich operátorkou, která učinila poslední kapku, kdy začala tvrdit že jedna jejich nejmenovaná konkurenční firma je jejich dceřinou společností. Paní netušila, že mým zaměstnáním je právě mimo jiné i zkoumání vlastnické struktury společností. Vše jsem si tedy zjistila, ověřila z 5 různých zdrojů, včetně zavolání do oné jejich“dceřinky“ a???? Samozřejmě tomu tak není. Když jsem ji na to upozornila, že tato „dezinformace“ působí neseriózně ( a v minulosti takových „dezinformací“ bylo povícero), bylo mi skálopevně tvrzeno, že je to pravda a kde na jejich webu si to najdu, tak jsem v domnění že jsem možná něco přehlédla (i když po 5 ověřeních z různých zdrojů je pravděpodobnost 0) se tam šla podívat a co? Samozřejmě že tomu tak není. Paní se chovala celou dobu velice mile a slušně, ale udivuje mě kam až jsou ochotni zajít, riskovat svou pověst a automaticky počítají s tím, že je člověk naprosto hloupý. Dojem neserióznosti ale máme již delší dobu, kdy nám bylo voláno různými lidmi, dokonce byli i u dveří již před pár lety a u nás naštěstí nikdy nepochodili.

   • #23635 Odpovědět

    Veva
    Host (Guest)

    Ještě doplním, že od této jejich konkurence (jakože „dceřinky“) jsme dostali také nabídku, a proto nám bylo řečeno, že je to nevýhodné a že je to vlastně jejich dcera. Není a navíc se dotyčná konkurenční firma chová velice seriózně.

  • #23633 Odpovědět

   Peter
   Host (Guest)

   Takze byly i u mne a ja debil jim na to skocil. Tvrdili ze jsou z RWE a ze jde jen o znizeni ceny a ja jim to podepsal. Takze sem jeste dnes sel na policii kde jsem podal trestni oznameni protoze podomovy prodej je zakazan a pak na postu kde jsem podal vypoved a poslal na RWE jednu kopii + zruseni splonomocneni. Az budou zitra/patek volat, tak jim reknu sve, svinim.

  • #23626 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   Výtky které jsou níže popsané nejsou vůbec přehnané (jako že se Bohemka mstí atd)
   Již pár let se snižuje cena energií což bylo možné sledovat i v TV správách. Solidní dodavatelé více či méně adekvátně reagovali, ale Bohemka drží stále stejné ceny (bohužel nyní už i EEE) a tím si vlastně slevu za kterou nakupuje strká do kapsy. Tento fakt lze vyčíst i z faktur pokud je porovnáte s fakturou solidního dodavatele (cena za jednotku atd). Když jsem od Bohemky před rokem utíkal k EEE, volala mi operátorka, cituji: Proč přecházíte k dražšímu dodavateli? Já – protože je levnější a když jsem nechtěl přistoupit na vaši „skvělou“ nabídku Fiksace, tak jste mi dali nejdražší tarif bez mého souhlasu. Ope: Že je levnější? Tak si můžeme porovnat ceny a uvidíte že jsou dražší. (jenže já měl zrovna před sebou faktury obou dodavatelů, protože pomáhám lidem mj. s energiemi) Já – tak se na to podívejme. Op. mi začala hlásit ceny obou dodavatelů a ceny Bohemky hlásila o chlup levnější. Já – Milá paní, ceny od Bohemky mi hlásíte bez DPH! Chvíli ticho a pak op. aha, ale paušální poplatek máme nižší. Já – Paušální poplatek má EEE cca poloviční. Zase chvíli ticho. Pak op. no, vypadá to že EEE je o něco levnější, ale mohu vám dat nový tarif se slevou! Já – To jste mohli už dávno a místo toho jste mi dali nejdražší. Op. No, pro vás asi už nemohu nic udělat, na slyšenou – a položila. Dnes (po roce) je situace s EEE podobná, propadli se na 16 místo právě proto že nezlevňuje jako ostatní a operátor EEE mi potvrdil že to má na svědomí Bohemka. Nyní všem, kterým jsem pomohl k EEE zařizuji přechod k levnějším s dobrou, nebo velmi dobrou podporou.

  • #23616 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Jste klient BE nebo Centropolu ? Kontaktujte mne, je to dulezite“ petmot@centrum.cz

   • #25609 Odpovědět

    Roman
    Host (Guest)

    Dobrý den, nevím z jakého důvodu bych vás měl kontaktovat, u Bohemia Energy jsem už třetím rokem a spokojen, mám je v bytě po předchozím nájemníkovi a i když jsem z toho byl v počátcích patrně nesvůj tak mě překvapili, že fungují, řekl bych, tak jako můj předchozí dominantní dodavatel, výhoda u nich je, že jsou lacnější.

  • #23600 Odpovědět

   Radek Kosire
   Host (Guest)

   Právě jsem zjistil, že s Bohemia Energy nemusíte sepisovat ani žádnou smlouvu, i to udělají za vás. Stačí když si ten hodný pán, co jde něco zkontrolovat ofotí tabletem nějaký papír s vaším podpisem !!!!!!

  • #23590 Odpovědět

   Dan
   Host (Guest)

   Když se před několika lety uvolnil trh, byli jsme rádi, že si konečně dle svých parametrů můžeme zvolit dodavatele jakého chceme. Bohemia je naším již třetím dodavatelem, cenově celkem průměr a komunikace s nimi dá se říct seriózní, takže zatím jsou O.K.

  • #23576 Odpovědět

   Uka
   Host (Guest)

   Je opravdu hodně zvláštní, že se tu někdo pokoušíte postavit se na stranu takových podvodníků. Živím se jako energetický poradce a pravidelně se setkávám s tím, že mi lidé řeknou, že jsou spokojení, ,,Vždyť nám vraceli,, říkají. To, že Vám vrací, je ovšem věc jiná. Jsou to peníze,které vy jim zaplatíte za nejdražší kWh na trhu, kterou si oni nasadí. Je třeba se podívat na svůj elektroměr či plynoměr, kde vždy najdete ČEZ a RWE. Ani jedna z firem nejsou distribuce, tudíž nemají vlastní ,dráty ani trubky, 🙂 Od distribuce si energii koupí a zákazníci zákonitě platí vyšší cenu, za marži, kterou si přirazí. Proto nemohou být NIKDY levnější než ČEZ nebo RWE. Jsou to pouze sliby, malůvky a nesmyslné lži, kterým lidé velice často naletí, a čím je člověk starší, tím s ním mávají více, protože jsou si vědomi, že si s tím už neporadí. Často se setkávám s tím, že starým lidem automaticky prodlouží smlouvu, už ne ale na 24 ani 36 měsíců, nýbrž rovnou na 5 a 10 let, a to jen na základě monitorovaného předchozího rozhovoru, do kterého ti nebožáci řekli jedno jediné ano. Dále rádi rozdávají žárovky zdarma, kde nicnetušící neví, že když budou chtít od společnosti odejít, zaplatí za žárovky 2,500-3,000 Kč. Cena těchto žárovek ovšem není ani tisíc korun a mnohdy narazíte na některou, která nesvítí. Dále rádi mění původní produkt na tzv. FIX15 či FIX16, sníží cenu o pár korun a slíbí Vám, že se Vás nedotkne žádné zdražování. Už nepoví, že ani žádné zlevňování, když ceny elektřiny pravidelně klesají již sedm let a plyn v 5/16 půjde o 8-10 % dolů. Když se rozhodnete smlouvu zrušit, telefonicky to samozřejmě nejde a ještě Vás minuta hovoru stojí 10,-. A že to trvá, než Vás spojí s operátorem, který Vám jen lže a případně vyhrožuje odpojením hodin, které jsou vlastníkem společností ČEZ a RWE. Písemně Vaše dokumenty zdržují a vracejí tak dlouho, že Vám mezi tím smlouva naběhne na další období a když se rozhodnete ji zrušit osobně,musíte jet do Prahy,kde mají jedinou pobočku. Nejjednodušší je obrátit se na energetického poradce na zákaznické linky ČEZ nebo RWE, kde Vám domluví schůzku a zjistí, jestli se dá se smlouvou něco dělat. Mnohdy to skutečně jde, aniž by to lidé věděli a zároveň za Vás vše vyřeší právní oddělení, aby s tím neměl zákazník žádnou starost.
   Buďte opatrní a nebojte se zeptat. Jak říkám, často se smlouva řešit dá, bez pokut a poplatků, popř.se dovíte, kdy a jakým způsobem se se smlouvou dá pracovat.
   Uka*
   Mohu poradit. Pište na LucyKocius@seznam.cz

   • #23654 Odpovědět

    Mira
    Host (Guest)

    Proboha,jak takový blábol může napsat NĚKDO, kdo si říká ENERGETICKÝ PORADCE . Blábol : Od distribuce si energii koupí a zákazníci zákonitě platí vyšší cenu, za marži, kterou si přirazí. Proto nemohou být NIKDY levnější než ČEZ nebo RWE. Přečti si ceníky a ,tedy jestli umíš číst, PORADČE ……………

    • #23665 Odpovědět

     NěkdoChytrý
     Host (Guest)

     Hele ty poradče, ty budeš asi taky dobrej debil co? Podívej se na ten tvůj ceník ty inteligente a zjištíš, že distributor je RWE Gasnet od kterého nakupuje RWE Energie a.s., a ten financuje celou tuhle distribuci, a proto RWE, EON, ČEZ a Pražská Plynárenská budou VŽDYCKY nejdražší dodavatelé v ČR!!!

    • #23664 Odpovědět

     Petr H.
     Host (Guest)

     kokot

   • #23580 Odpovědět

    P. Machala
    Host (Guest)

    Zloděj křičí chyťte zloděje 😀 tragikomická ukázka „kvalitního poradenství“ některých prodejců, kteří ať už neúmyslně nebo úmyslně mystifikují lidi. Pravda je taková, že distribuce je jedna věc a dodávky druhá. Dodavatelé energií nakupují komodity na burze, cenu určuje nabídka a poptávka. Cena pro zákazníka souvisí mimo jiné s marží dodavatele, dominantní dodavatelé mají i dominantní podíl na trhu, proto nemají potřebu snižovat svoji marži, jen vzájemná konkurence těchto dodavatelů pomáhá snižovat tuto marži. O tom, že zmiňovaní dodavatelé nepatří k nejlevnějším, se každý může přesvědčit pomocí např. eru kalkulačky. Stejně tak je možné na internetových stránkách zmiňovaných dodavatelů se přesvědčit, že používají placené zákaznické linky. Nehodlám se nikoho zastávat, jen chci uvést věci na pravou míru.

  • #23551 Odpovědět

   Jarda
   Host (Guest)

   POZOR, tato společnost se mstí! Naše babička se nechala zlákat na smlouvu s touto společností. Když babička zemřela, tak jsme začali zařizovat převod odběrného místa na nás. Nejdříve nám nabízeli slevy, výhody, sladké řeči, atd. Jakmile ale pochopili, že od nich prostě chceme jít pryč k jinému odběrateli, začali se mstít. Dne 8. března poslali obyčejným dopisem ukončení smlouvy platné od půlnoci 11.března. Měli jsme tedy v podstatě pouze 1-2 den na zařízení nového dodavatele elektřiny. To nikdo neudělá, proto došlo k odmontování elektroměru. A nemusím snad psát, co za patálie znamená opětovné připojění elektroměru …. takže se nám takto pomstili za odchod od nich.

   • #23558 Odpovědět

    František
    Host (Guest)

    Co zde uvádíte je holý nesmysl, jelikož dodavatel Vám nemůže přijít demontovat Váš elektroměr, toto je práce, kterou zastává distributor alias dominant ve vašem kraji. Takže volat musíte jemu a ne BEE, ty z tím nic nezmůžou, jejich práce je pouze nastavovat Vám ceny a posílat složenky a faktury. A pokud je mi dobře známo, tak když dochází k převodu odběrného místa na nového majitele, tak stačí akorát doložit úmrtní list a žádost o změně dodavatele a měli by Vás uvolnit. Jelikož jako nový majitel máte mít možnost zvolit si sám od koho budete komodity čerpat. Tato možnost je i když je smlouva na odběrném místě rozjetá.

  • #23527 Odpovědět

   ivan
   Host (Guest)

   Bohemia je příšerný dodavatel. Nechal jsem se obelhat a skočil jim na sliby o „nejlevnějším“ tarifu (což nebyla pravda, dokonce patřila k těm dražším), ale to bych ještě zkouslle to, jak neustále dělají z klienta vola, lžou mu a za všehno dávají mastné pokuty… no hrůzná zkušenost

  • #23524 Odpovědět

   Stanislav
   Host (Guest)

   Mám u BEE pět odběrných míst, což už samo o sobě musí mluvit za vše, že jsem s podmínkami a cenami u nich spokojen. Naposledy jsme s nimi řešil nulový odběr na jednom ze svých odběrných míst, požadavek o snížení záloh předali svému finančnímu oddělení, že ti mě následně budou telefonicky kontaktovat, zda je snížení možné. Předběžně v tom však problém viděn nebyl, nicméně na koncový verdikt stále čekám, tak snad to do platby záloh stihnou. S firmou jsem vždy našel řešení vyhovující pro obě strany.

   • #25225 Odpovědět

    Aleš
    Host (Guest)

    My u nich zatím máme převedený pouze pracovní byt, ale do budoucna mám v plánu převést i celý náš barák s elektřinou a plynem, jelikož se nám to u nich cenově jeví zatím výhodně, dle předběžných kalkulací. Ale nebudu víc předbíhat.

  • #23506 Odpovědět

   David
   Host (Guest)

   Dodavatele jsem změnil na základě rodinného doporučení (mého šváry). Sám se v energetice moc nevyznám, takže jsem jej nechal nahlédnout do našich rodinných dokumentů, aby mi posoudil, zda by nenašel nějakou schůdnější cestu, než kterou nyní vedeme. Vím, že u tradičního dodavatele sice máme jistotu, ale ceny se mi upřímně moc nelíbili a člověku se to hlavně nechce ani platit, když ví, že existují lepší alternativy, kde se dá ušetřit. Doporučil nám Bohemia en., které má sám doma ozkoušené. Dal jsem na jeho doporučení, jelikož bydlíme obdobně, tak jsem si říkal, že to bude mít i obdobné výsledky u nich. Blíže jsem to nezkoumal, ale vím, že teď platím o pár stovek každý měsíc míň a jen na závěrečné vyúčtování jsem ještě zvědav.

   • #24551 Odpovědět

    Markéta
    Host (Guest)

    Já jsem na ně teda žádné doporučení nedostala, ale byl u mě jejich prodejce a nechal mi doma nabídku. Teďka to u nich mám převedený už skoro přes rok a půl a zatím převládá spokojenost hlavně co se týče ceny, kterou měsíčně vydám.

  • #23500 Odpovědět

   Ondřej
   Host (Guest)

   Musím se upřímně přiznat, že mě zaujala reklama BE a že mi to drobet nedalo, abych si tu jejich nabídku s tarifem Jubileum nepřiblížil. V současné době si k nim převádím jak plyn tak elektřinu, jelikož mi u tohoto tarifu nabídli smlouvu na dobu neurčitou, což mi za zkoušku stojí. Vždy jsem vše platil včas, tak snad to bude fungovat.

   • #62023 Odpovědět

    Mareš Honza
    Host (Guest)

    Reklamu jsem teda na ní neviděl a poprvé jsem se o tomhle tarifu dozvěděl až minulý týden, kdy se u mě stavila jejich prodejkyně. Podala mi celkem dobré argumenty, které mě k převodu přiměly, cenu jsem sice chvilku zvažoval, ale byla lepší, tak jsem to podepsal. Jsem na to zvědav do budoucna. Pocit z toho mám však dobrý.

  • #23470 Odpovědět

   Nikoleta
   Host (Guest)

   Lidé, kteří si na BEE stěžují, většinou nemají problém se samotnou firmou, ale s obchodními zástupci. A to, jak obchoďáci prodávají už příliš neovlivní. Potom si přečtou reference na netu, kde převažuje negace, protože když je někdo spokojený, málokdy má potřebu sedět po večerech u počítače a vypisovat o tom, v opačném případě jsou lidi ale schopni obepsat snad všechny fora. Nicméně znám spoustu lidí s kladnou zkušeností, ale také s negativní. Problémem je, že lidi podepisují něco, co si ani pořádně nepřečtou a potom se diví. Pardon, ale v životě bych nedala své osobní info a nic nepodepsala člověku, co mi zazvonil u dveří.

  • #23464 Odpovědět

   Mirek
   Host (Guest)

   Stěžovat si nemůžu, je pravda, že když jsme k nim přešli, tak ceny byly jinačí a teďka po třech letech už je máme zase jinačí, ale co rok jsme se vždy dočkali přeplatku, což jsme nemívali. Za pár měsíců nám bude končit smlouva a prozatím to více méně vypadá, že s nimi budeme nadále pokračovat.

  • #23445 Odpovědět

   Aleš
   Host (Guest)

   Snížili nám výdaje za elektřinu, což je pro domácnost, která elektřinou i topí celkem zásadní věc. Zanedlouho nám bude končit 3letá smlouva, tak nejspíš budeme s nimi i prodlužovat, každopádně s nimi zkusím vyjednat zda by nám nechtěli sundat ještě nějakou korunu dolů.

  • #23442 Odpovědět

   Kamil
   Host (Guest)

   Největší lump a podvodník je Jiří Mašek. Dělá prodejce pro BE a neustále loví nové o nové ,,prodejce“, aby lhali lidem, nabízeli nereálné úspory, prostě, aby oblbli co nejvíce důvěřivých lidí. Dejte si na něj velký pozor.

  • #23435 Odpovědět

   Táňa
   Host (Guest)

   Zdravím a varuji všechny kdo chtějí přejít k BE. Možná jsou o trochu levnější, ale oni to z vás dostanou na různých poplatcích. Nedej bože, že se opozdíte s platbou!!! Strašné jednání. Zdlouhavé, vyhrožují a jednají s Vámi jak s blbcem. Nikdy víc a lituji, že jsme kdy na to přistoupili a přešli k nim.

   • #23835 Odpovědět

    Milan J.
    Host (Guest)

    Já tedy musím souhlasit v tom, že jsou levnější, ale nemůžu souhlasit s vaším tvrzením, že si to na mě vyždímají jiným způsobem. Pokud neporuším jejich podmínky tak po mě ani nic chtít nemůžou a platby se mi ztrhávají sami, takže tady se taky zpozdit nemůžu, takže na mě jsou v tomhle ohledu krátký a nemaj mě za co penalizovat. Myslím si, že jsem na prosto v suchu.

  • #23419 Odpovědět

   Bohuslav J.
   Host (Guest)

   Asi budu jeden z mála, ale musím kladným způsobem ohodnotit možnost zavolání na centrálu BE, že bych s nimi chtěl uzavřít smlouvu, tak aby ke mě někoho od nich poslali. Za dva dny u mě zvonil jejich zástupce a vše jsem s ním vyřídil z pohodlí domova. Ať jsou podomní prodejci jakýkoliv, tak tohle vidím jako plus. Smlouvu jsme si nechal nastavit na neurčito , 25% úsporu se zdravím rozumem neočekávám, ale určitě to bude zajímavý sledovat.

  • #23413 Odpovědět

   AntiBEE
   Host (Guest)

   Pokud mate problem s bohemia energy, tak mi napiste svuj problem na email malyjohn123@seznam.cz rad vam k ukonceni smlouvy poskytnu informace.

  • #23399 Odpovědět

   Vlado
   Host (Guest)

   Můj postřeh a taky dotaz.. Mám u Bohemky GARANCI a platím tak o dost víc než jinde. Na můj dotaz zda se nedá smlouva nějak „polepšit“, když jsou výhodnější tarify mi operátorka sdělila, že se mi někdo ozve. Asi to není ale pro ně lukrativní, protože mne mají jistého za draho, tak se nikdo neozývá.
   Půjdu jinam.
   Ale můžu v současné době odejít bez sankcí, když se změnily smluvní podmínky k 1.1.2016 ? Zprava o změně ni nikam nedorazila (asi je neposílají), tak podle zákona bych měl 3 měsíce na výpověˇ. Má s tím někdo zkušenost a dovede poradit?

   • #23400 Odpovědět

    Arne
    Host (Guest)

    To je bohužel typická Bohemka. Když Vás blbne obchoďák, tak samé sladké řeči jak jsou skvělí a nejlevnější (ha ha ha), jakmile je podepsaná smlouva, už je nezajímáte. „Chcete jinam? Fajn, zaplaťte sankce.“ Babička si tím prošla, pomáhali jsme ji s výpovědí a bylo to peklo.

  • #23393 Odpovědět

   Michal H.
   Host (Guest)

   Tak jako nevím, ale já mám s naším podomním prodejcem dobrou zkušenost. Nebyl jeden ale rovnou dva – slečna a mladík. Je jasný, že pokud o to někdo nemá zájem, tak je hnedka vyprovodí ze dveří, ale my byli v situaci, že jsme potřebovali doma udělat nějaký změny, takže jsme je nechali mluvit. Oceňuju to, že nemusím nikam chodit a oni tak usnadní výběr společnosti. Nabídka je stejnak více méně obdobná a rozdíly jsou v řádech pár kaček.

  • #23342 Odpovědět

   Rostislav
   Host (Guest)

   Přestup k Bohemce bylo naše svobodné rozhodnutí a každému to může být jedno, jelikož účty za nás platit nikdo nebude. Nám se firma osvědčila. Vše jsme si vyřídili u nich na pobočce. A ceny u ní máme zatím výhodnější oproti našem zkušenostem. Takže ať si je každý u koho chce, trh nám dává dost možností.

   • #24441 Odpovědět

    Olda Mach
    Host (Guest)

    Já si o nich přečetl celkem dost než jsem k nim přešel. Myslím si, že se o nich píše tolik, protože se výrazně rozrůstají a počet zákazníků jim stále roste a není to bez povšimnutí. Já jsem zatím spokojený s tím co mi nabízejí, ale netvrdím, že u nich budu do smrti smrťoucí, stačí aby to pro mě přestalo být výhodný a budu se poohlížet jinde. Ale jak říkám, zatím firma dobrý.

    • #24857 Odpovědět

     Luboš P.
     Host (Guest)

     Já dal po dlouhém vyhledávání na internetu nakonec na radu synátora. Přijel ke mě i s fakturama a ukázal mi rozdíly. Takže to pro mě bylo celkem jednoduché přesvědčení, když jsem to viděl černé na bílém, že u nich ušetřil necelou jednu měsíční zálohu. Víc jsem k tomu už pak nepotřeboval.

  • #23268 Odpovědět

   josef
   Host (Guest)

   ja jsem byl u bohemie 6 roku a levnejvsi energii jsem nepocitoval .Jsem stasten ze u teto spolecnosti nejsem.Vzdy jenom slibovali a nic nesplnili. Servis maji spickovy ale za zavolani musite zplatit astejne se nic nedozvite .Mensi dodavatele tuto sluzbu maji zdarma. Nyni jsem u fonergy a jsem spokojen.Ta mne prevedla od bohemie bez smluvni pokuty. plyn mam o 6000kc levnejsi proti bohemii a elektrinu o 1200kc.Tak si rikam o tech kteri tak chvali bohemii jen si platte kdyz jsou tak levni . Spozdravem 70.lety deda

   • #23296 Odpovědět

    Pavel
    Host (Guest)

    Dobrý den,nedalo mi a přečetl jsem si všechny komenty na téma Bohemia Energy , Všichni alternativní dodavatele mají sve obchodní zástupce ať ten nebo ten ale CEZ ne , volal jsem na CEZ a říkám jim Dobrý den tady Franta chtěl bych od vás elektriku a plyn tak mi sem někoho pošlete at mi to sepisou ,internet nemam a jsem sám a 30 km nikam nejedu ,paní byla jak oparená a jestli si zni nedělám náhodou prdel ,mi nikoho neposíláme musite si prijit nebo nekoho poslat ,komedie po telefonu jako ve filmu tak ji rikam mlada pani seru na vas samozrejme ve slusnosti ,a zavesil a ted to hlavni Bohemia ma sve OZ jim zavolate a pokud se nachazeji v dane lokalite jsou u vas do 30 min popr.si domluvite termin jaky koli problem resim se svym OZ ten predava informace na centralu a vse resi rovnou odemne zdomova dokud neni vse jak ma byt je semnou ,radi co a jak a pokud maji promo akce vim to jako prvni ,a co CEZ 400 zamestnancu jenom v Plzni mozna vic nebo min neresim a co delaji sedi si na prdeli v teple (jen vylezou aby vas odstrihli )za 30-50 ci vice tisic a nejsou schopni ani prijet za duchodcem aby si snim dali kavu ,radci at si videlaji chlapci a devcata co se staraji o lidi jako jsem ja ,behat v desti ,v zime ,za kazdeho pocasi a to jen kdyz si vzpomenu tomu se rika respekt ,nekde tu byl clanek CEZ A.S a CEZ S.r.o copa je asi CEZ s.r.o jeste vetsi zmdi nez ostatni alter.dodavatele to ze ma znamku CEZ neznamena ze je to tak ,jako Piskoty OPAVIA Cz ale vozi nam je PL ,tady jse fak paka nechapete politiku obchodu na toz prace , sorry za carky

    • #23324 Odpovědět

     Karel
     Host (Guest)

     Prej „staraji se o lidi“, to je dobrý =D =D. Myslite ty obchoďáky, co si vozí zadky ve služebních autech, vydávají se za ČEZ, lžou a podvádí důchodce? K takovým fakt respekt nemám. Ale souhlasim s Vámi, že ČEZ je předraženej státní moloch, kterej na zákazníky dlabe.

  • #23190 Odpovědět

   Miloslav
   Host (Guest)

   Ok, tak jsme přeběhli. Doma jsme usoudili, že je dobrá doba pro změnu dodavatele, když v současné době energie nemají tendenci růst na ceně. Zlákala nás bohemka svou upoutávkou na úsporu až 25%. Ok, 25% asi úplně nedocílíme, ale když budem platit o poznání méně než do teď, bude to pro nás výhra. Takže jsme zatím napnutí jak se nám to do budoucna vybarví.

  • #23183 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Rodiče i přes mé protesty stejně s BE podepsali smlouvu na plyn i elektřinu. Je pravda, že je to u nich levnější než u ČEZ, ovšem já měl levnější nabídku o 11000 Kč !!!! Potíž je v tom, že při zrušení smlouvy je vyžadována pokuta 6050,- a navíc 20 % penále z každé zálohové platby. 24×20% je super bastardský výmysl. Proto rádím zbavit důchodce svéprávnosti. Jinak to stojí strašné peníze.

  • #23181 Odpovědět

   Anna
   Host (Guest)

   Bohemia je příšerný dodavatel. Nechala jsem se obelhat a skočila jim na sliby o „nejlevnějším“ tarifu (což nebyla pravda, dokonce patřila k těm dražším), ale to bych ještě zkousla. Ale to, jak neustále dělají z klienta vola, lžou mu a za všehno dávají mastné pokuty… no hrůzná zkušenost

   • #24661 Odpovědět

    Tomáš
    Host (Guest)

    Co jsem se díval, tak od letoška má Bohemie snad na trhu jeden z nejlevnějších tarifů a k tomu ještě dává smlouvu na dobu neurčitou, což si myslím, že není zrovna marný a pokud jste od nich nabídku dostala letos, tak to musel být tento tarif. Takže jste to spíše promarnila..

  • #23179 Odpovědět

   Klára Š.
   Host (Guest)

   Často to nedělám, ale zkusím se zde také krátce podělit o svou zkušenost. BE je již druhým dodavatelem po tom, co jsme odešli od toho tradičního. Důvod proč jsme je volili byla celá řada… velký alternativec na trhu, nabídka vysoké procentuální úspory pro nově příchozí klienty i možnost, že jsme si smlouvu s nimi mohli sjednat online, což je pro mě jako moderního člověka výhoda, nikam jsem kvůli tomu aspoň nemusela běhat.

   • #24379 Odpovědět

    Honza V.
    Host (Guest)

    U nás už je jako třetí dodavatel. Teďkons jsme měnili asi po čtyřech letech a zase nám to vyšlo o několik stovek líp. Na to jak je to velká firma, tak ceny si teda drží dobrý.

  • #23168 Odpovědět

   Vlaďka
   Host (Guest)

   Dnes jsem se ptala operátorky,do kdy jsem vázána smlouvou na odběr plynu a elektřiny?Bylo mi sděleno,že tyto informace neposkytují a samozřejmě za předčasné ukončení sankce!!Nehorázné chování!!Pryč od BE!!!

   • #23170 Odpovědět

    Milan
    Host (Guest)

    V daleké minulosti jsem byl u Eonu a ti mají zajímavý přístup. Měl jsem zálohu 2 500,-Kč na měsíc. Při vyúčtování jsem zjistil, že dobírám cca 4000,-Kč.. a výsledek- na další období mi ZVÝŠILI zálohu na 2 550,-Kč. No neber to. Pak jednoho dne přišel človíček, který mi nabídnul Bohemia Energy a div se světe. Záloha padla na přibližnou částku, kterou budu potřebovat na zaplacení výloh za elektřinu To bylo asi v roce 2010. Pak se zvyšovala cena elektřiny, ale přesto, všechno, platím zálohu 1890,-Kč na měsíc. A to se do vyúčtování dostali- jak já říkám- okrádatelské položky, jako je např: příspěvek na obnovitelné zdroje elektřiny. = solární elektřárny. A že to není málo- cca 3500 Kč na půl roku!!! Takže shrnuto- jsem spokojen tam kde jsem.

    • #23172 Odpovědět

     Peter
     Host (Guest)

     A jak to souvisí s tím, že firma nemá elementární slušnost, sdělit zákazníkovi, kdy mu končí smlouva?

  • #23160 Odpovědět

   Miloš
   Host (Guest)

   Velice nagativní. Za každé prodlení okamžitě pokuty. Infolinka zpoplatněna. V současnosti od nich odcházím … nakomunikují, neposkytují informace, naschvály.

  • #23158 Odpovědět

   Kell
   Host (Guest)

   Jupííí, dneska mi končí výpovědní lhůta u BE. Konečně od nich budu pryč

  • #23156 Odpovědět

   Tonda
   Host (Guest)

   Ahoj jsem jejich klientem už přes 5 let a i přes ty roky u nich jsou pro mě stále cenově příznivější, nemám nač si stěžovat.

   • #23601 Odpovědět

    Jana
    Host (Guest)

    U Bohemia Energy máme smlouvu už 7 let jsme s nimi naprosto spokojeni, nevím co ti lidé mají na nic ti co nadávají ale mi dobíráme čím dál tim více peněz při konečném vyúčtování je to známka toho že je elektřina u nich levnější, nemáme s nimi sebe menší problémy. Nevím , co lidé kteří na ně hubují, s nima mají za problém ale nejspíš si představovali že budou mít elektřinu za pár šupů. Když se podívám na ostatní hladové společnosti kdo dnes myslí na lidi nikdo každý myslí na svůj prospěch a elektřinu potřebuji na svícení na vaření na praní ap. Tak proč nebýt u nich.

    • #24429 Odpovědět

     Jonáš
     Host (Guest)

     Já k nim přešel tepřiva na začátku letošního jara, nevím jestli na to tahle doba byla zrovna vhodná, nicméně za rok bych se k úspoře kolem tří tisíc měl dopracovat, alespoň dle jejich kalkulace. Tak se na to těším.

  • #23145 Odpovědět

   Lukáš
   Host (Guest)

   Zdravím, rád bych přispěl svou troškou do mlýna a podělil se o zkušenosti s bohemia enegry, řekl bych že od doby co jsme u nich se nám ceny podstatně snížili a za posledních několik let i klesají, ale myslím že hodně alternativců to bude mít velmi podobě, nic méně my jsme si bohemii vybrali kvůli tomu, že už v době přechodu měla větší zázemí a nemuseli jsme se obávat, že by kachli nebo něco podobného a očividně jsme udělali dobře, jelikož od doby co jsme u nich se i o něco zvětšili,k firmě jsem převedl naše, takže bych určitě firmu doporučil i jiným.

  • #23136 Odpovědět

   Jiří Kotík
   Host (Guest)

   Šmejdi Bohemia Energy a jak od nich úspěšně utéct?

   Vidím tady v diskusi u několika příspěvků, že si je evidentně psali sami BEE, protože co tam píší, nic není pravda! BEE patří naopak k těm nejdražším. Když jsem dělal cca před měsícem na kalkulátoru porovnání, tak BEE vycházela jedna z nejhůř! A zkoušel jsem zadat i jiné vyúčtování. Kdo má zájem, pošlu mu klidně výstup.
   BEE je taky asi jedna z nejhorších (možná úplně nejhorší), co se týká jednání se zákazníky a NEvstřícnosti.
   Otec byl před 4 roky ukecán ženskou po telefonu a přešel k Bohemia Energy.
   Za tu dobu to byly jen samé sliby, ve skutečnosti neušetřil odproti původnímu EONU nic.
   Je hrůza, co operátorka dokázala otci po telefonu nalhat, jen aby od něho získala souhlas s dalším (NEVÝHODNÝM) Dodatkem smlouvy se závazkem na další dva roky! Navíc samozřejmě mu nesplnila, co slíbila po telefonu. A tak jsme podali doporučeně výpověď s dostaečným předstihem. Operátorka otci tvrdila, že nový Dodatek bude platný a navazovat na předchozí od 1.1.2016, kdy končí 2 letý závazek. Počítali jsme tedy s tímto termínem jako s výročním dnem smlouvy a tedy termínem ukončení. Potvrzení o tom, že jsme jim podali výpověď od nich přišlo až za 2,5 měsíce po několika tel. urgencích! A navíc v potvrzené výpovědi bylo zase jen uvedeno, že je to k datu výročí, ale datum neuveden!
   POZOR, to je ale právě to zásadní, co jsme potřebovali 100% vedět, aby nový dodavatel na to mohl přesně navázat. Při sjednání nové smlouvy jsme právě uvedli, že chceme od nich počátek dodávek k datu 1.1.2016. Oni nás ale upozornili právě na to, že tento datum nemusí být dnem výročí smlouvy a že by nám BEE vystavila pokutu 6050,– za „předčasné ukončení smlouvy“. Při dotazu na BEE vám však tento termín (záměrně)NIKDO NKDY NESDĚLÍ ani neporadí jak správně tento datum vyčíst a nahlásit novému dodavateli, a tím Vás dál dřzěli v šachu. Naopak rychle zaslali dopis, že navrhovaný termín k ukončení smlouvy je předčasné ukonšení smlouvy a že by nám dali pokutu a navrhují, abychom stornovali převod k jinému dodavateli… ŠMEJDI JEDNI! Zamotalo se to ještě tím, že ve smlouvě je také plyn a tam tedy datum může být zase jiný… Nakonec nám pomohlo se obrátit na ERU (Energetický regulační úřad) a ti nám velice ochotně poradili jak se těch šmejdů zbavit.
   Pokud jste také u BEE a chtěli by jste jinam, klidně napište, velice rád Vám pomůžu od BEE utéct k lepšímu a tak aby vás netrestali. BEE mě tak nasr***i, že jsem jim slíbil, že je připravím o hodně zákazníků! (jiri. kotik@gmail.com)

  • #23134 Odpovědět

   Voland
   Host (Guest)

   Zdravim , souhlasil jsem aby stal zakaznikem Bohemia Energy , prevzal LED zarovky , dostal dopis ze musim zavolat a souhlasit se jejimi sluzbami, avolal a dal souhlas, za nejakou dobu prisel dopis , e jim lito e odmitl spopupracovat a zadaji o vraceni zarovek, kterz pouzil, nebo o penize ve vysy 2000 KC. To jsou lhary a podvodniky , uvauji a vazne ze podam trestni oznameni .

  • #23129 Odpovědět

   Landa
   Host (Guest)

   Tuhle firmu fakt nedoporočuju, víc podvodných praktik jsem už dlouho neviděl. Já blbec jsem jim podepsal smlouvu na 2 roky a konečně mi v listopadu skončila. Ta výpověď byla hotové utrpení, BE pořád hráli mrtvýho brouka, dělali že jim žádný výpověď nedošla, volali (a lhali) že jsou nejlevnější… no děs bě.

  • #23128 Odpovědět

   Milan
   Host (Guest)

   já přešel k firmě před touto zimnou, tak jsem zvědavý jak se mi to promítne na vyúčtování, v každém případě mi začali aspoň chodit levnější platby na zaplacení, tak to zatím vypadá dobře.

   • #24167 Odpovědět

    Zdeněk
    Host (Guest)

    Zdravím, nechci vás nijak strašit, ale snížení záloh hnedka na začátku ještě neznamená, že bude platit míň, ono se vás to ještě ve finále může po vyúčtování dotknout. Nicméně u nás to bylo tak, že nám zálohy sundali právě až po tom prvním vyúčtování, kdy jsme měli celkem velký přeplatek. Takže to pro vás bude takový hokus pokus, ale na druhou stranu risk je zisk. 😉

  • #23098 Odpovědět

   Lukáš
   Host (Guest)

   Názory se na tuto společnost se různí nic méně mě pomohli když jsem hledal nového dodavatele, byli vstřícní a i nastavení cen které mi dali se mi dodnes zamlouvá, osobně s firmou nemám problém.

  • #23063 Odpovědět

   klub
   Host (Guest)

   Omlouvám se, neviděla jsem číslo, které se musí zadat. Jsem trochu slepá a taky blbá. Myslím, že první věta v příspěvku zněla : „hlásím se do klubu debilů“. Teď je mi trochu líto, že ten příspěvek přišel nazmar, byl docela epickej 🙂

  • #23062 Odpovědět

   klub
   Host (Guest)

   Můj příspěvek se neobjevil, cenzor ? Byl to docela intimní poznatek z dnešního dne, a už se k němu nechci ani vracet. Závěr byl zhruba ten, že je to jen o manipulátorech a manipulovaných. A že jsem neobstála.Howgh.

  • #23038 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

   Díky zlevňování energií mi už v minulém roce bohemka podstatně dost vrátila a tento rok zatím všade čtu že se má ještě zlevnit, tak jsem zvědavý jak to dopadne, ale podle toho co mám ve smlouvě bych měl mít vždycky lepší ceny, tak se nechám překvapit…

   • #25720 Odpovědět

    Štěpán
    Host (Guest)

    Co mám smlouvou s garancí tak mi to zatím co rok vychází v kladných číslech, ještě jsem u nich ani jednou nedoplácel, a to vím co jsou doplatky. A co jsem ještě četl na internetu, že by se v příštím roce zdražovat nemělo, tak to vidím tak, že to bude vycházet dost podobně.

  • #22999 Odpovědět

   Nechci Uvádět
   Host (Guest)

   Nedávno jsem byla telefonicky kontaktována – a bylo to za poslední 2 roky již po několikáté – s nabídkou výhodného tarifu. Proto jsem se rozhodla podělit o své zkušenosti. V r. 2012 na nás zazvonili 2 mladí muži a ptali se na dodavatele elektřiny. Když jsme jim poskytli tuto informaci, tak řekli: „Právě vás hledáme, chtěli jsme se jen ujistit jestli jsme na správné adrese. Váš dodavatel elektřiny prohrál soud a na našem trhu končí. My jsem tento soud vyhráli a přebíráme po něm klienty. Tak nám ukažte poslední vyúčtování a my již všechno za vás zařídíme. Pokud by jste si to dlouho rozmýšleli, tak by se mohlo stát, že vaše domácnost bude bez elektřiny. …..“ Na tuto podlou fintu jsme jim skočili. Teprve potom jsme začali pátrat na internetu jak to skutečně je – samozřejmě to pravda nebyla. S Bohemia Energy jsme museli zrušit smlouvu, která již od druhého dne platila. Ale oni si nechali uložené naše osobní údaje a neustále nás otravují e-maily a telefonáty, ve kterých se nás snaží přetáhnout od dodavatele který je levnější (podle rovnání na internetu) než Bohemia energy.

  • #22774 Odpovědět

   Janek
   Host (Guest)

   měl jsem vybrané dvě firmy mezi kterými jsem se rozhodoval a díky tomu, že mi nakonec bohemia nabídla slevu, tak jsem přešel k nim a docela se mi to oplácí každoročně z toho něco kápne, tak jsem zatím se změnou spokojený…

  • #22750 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   To je hezký, jak si tu píšou na sebe vlastní kladné komentáře. Pokud někdo ušetří tisíce, tak měl asi hodně špatný tarif. Proti Eonu jsou dokonce dražší. Nehledě na to, že jejich armáda podomních prodejců se vás snaží přimět ke změně DISTRIBUTORA, který je pevný. Poté co podepíšete, dostanete akorát dražšího DODAVATELE. No dík

  • #22749 Odpovědět

   Ivoš
   Host (Guest)

   přecházel jsem k nim na jaře tohoto roku, vypomohli mi s přechodem a dostal jsem výhodnou nabídku na odběry těchto komodit… nemám tudíž žádné připomínky…

  • #22739 Odpovědět

   Radek
   Host (Guest)

   Docela se mi bohemians oplatila, našetřil jsem něco kolik pětitisícovky za rok, jen díky tomu že jsem změnil toho kdo mi posíla plyn a elektřinu, mě se u nich daří dobře…

  • #22700 Odpovědět

   Paťas
   Host (Guest)

   Několikrát jsem se ujišťoval jak vypadají jejich ceny a jestli se mi úspora opravdu vyplatí na papíře to vypadalo dobře, tak jsem přešel a letos mi přišli peníze zpět, takže mě ty výpočty vyšly…

  • #22695 Odpovědět

   koule
   Host (Guest)

   Rozhodne nesouhlasim z nazory ze Bohemka je ferovy dodavatel.Mam osobni zkusenosti s tim kdyz od nich clovek odchazi kontaktuji cloveka z jejich retencniho oddeleni a po telefonu s nim prodlouzi smlouvu aniz by to pote zaslali piseme k potvrzeni podpisem . Po te co prejdete k jinemu dodavateli tak vas Bohemka informje o poruseni smlouvy a chce sankce za predcasne ukonceni ktere je ovsem podvodne uzavreno az po zadosti noveho dodavatele na zmenu dodavatele.Stalo se to me babice (84) let a mohu vam rici ze to musela zaplatit prestoze novy dodavatel provedl prevod v poradku a smlouva byla ukoncena take radne.tedy ano jestlize jste s bohemkou spokojeni rozhodne od nich neodchazejte protoze to pak teprve zacnou kopat ….

  • #22677 Odpovědět

   Kolos
   Host (Guest)

   Bohemka mě nepřestává fascinovat.
   Měl jsem telefon, kdy mi nabízeli výhodnou elektřinu. Kontroloval jsem jejich typickou fintu jestli je to cena včetně DPH a překvapivě jo… Říkám si v čem je háček a ejhle, tyhle výhodné tarify Garance 2015 platí jen do konce roku, pak se cena automaticky zvyšuje. To je od Bohemky moc hezké, že mi je nabízí na konec roku.

  • #22576 Odpovědět

   Rodny
   Host (Guest)

   Pokud se nezmění firemní politika, tak u nich zůstanu dokud budou… Mám u nich pár slev a je u nich výhoda v tom, že se s nimi nemusím bavit, jen si to pošéfuju na webu a mám klídek… jsem s nimi dlouhodobě spokojený…

  • #22563 Odpovědět

   Adam
   Host (Guest)

   Zdravím, mám Bohemku první rok a oproti EONu úspora je při cca stejné spotřebě přes 2000,- za rok. Není to nějak moc, ale na cestě to nenajdete. Chystám se k ním i s plynem 🙂

   • #24201 Odpovědět

    Albert
    Host (Guest)

    Adame, taky jsme na tom u nich obdobně jako je tomu u vás. A je to fajn, přijít v podstatě jednoduchou změnou k lepším finančním podmínkám a domácnosti tak vrátit i několik tisíc. My si doma nestěžujem i když se nám vrátí přeplatek třeba jen tisícovka. Furt dobrá je.

  • #22551 Odpovědět

   Alena
   Host (Guest)

   Tak, po dnešní návštěvě obchodního zástupce BE, by mě ani nenapadlo do této společnosti vlézt.Už chápu, když staří lidé spadnou do jejich pasti.Jsou naučení, jak člověka zpracovat.Ještě jsem ve věku, kdy s nimi ukončím velmi rychle jejich vlezlý hovor.Víte, ještě jsem neviděla, že by šlo někomu o to, abych ušetřila já své peníze.Vždy jde o to, jak vydělají právě oni na důvěřujících lidech.Tak přeji všem, dnes z okolí Mělníka, aby se jim opravdu dařilo ušetřit slibované tisíce.Krásný podzim přeji všem.Alena

   • #22579 Odpovědět

    Venca
    Host (Guest)

    Pani Alena,tyto praktiky pouzivaji vsichni podomni prodejci nejenom ty u BE …. ale stejne tak i u slavneho CEZU,eonu,rwe,lama a i Centropol….. vsude je to stejne jelikoz ve vetsine pripadech tyhle lide delaj na zivnost a nemaji nad sebou zadneho „nadrizeneho“ ktery by je kontroloval primo pri praci…jdou tkzv pres mrtvoly…a jak pisi tak je to u kazde firmy stejne… dale si vsichni stezuji jak BE dela problemy s vypovedi ale zase je to u vsech firem stejny nebo si myslite ze si vas jen tak nejaky odberatel pusti???to asi tezko….je to pouze o penezich…. dulezite je si precist podmnky za jakych podepisujete smlouvu,vsechno posilat doporucene postou …ne zadne telefonaty ci emaily….. nevim,ja sem zadnym emailem nikdy nic nevypovedel…….a vetsina lidi si stezuje ale jenom tady ukazuji jak hodne hloupi jsou kdyz podepisou neco co si neprecetli ….

    • #23137 Odpovědět

     Jiří Kotík
     Host (Guest)

     paní, neházejte všechny do jednoho koše, jsou mezi nima značné rozdíly.
     Nebudu tady dělat reklamu žádné konkrétní společnosti (tu kterou máme teď my) Proč si myslíte, že o některých dodavatelích energiíí v takovýchto diskusích ani neslyšíte? Protože si na ně nikdo nepotřebuje stěžovat. A někteří ani nemají podomní nahaněče, mají smlouvy na dobu neurčitou, telefonní linky 800 a ne předrazené 840, v ceníku sankcní nemají 6000,- pokutu za předčasné ukončení smlouvy atd, atd. Takže… dá se vybrat, ale musí se hledat a zkoumat…

    • #22613 Odpovědět

     King
     Host (Guest)

     Pane Venca, kolik Vám Bohemka platí za tyhle kecy? Vždyť je to zlodějská firma co své zákazníky obelhává a drží si je mastnou pokutou za výpověď smlouvy. Vážně argumentujete tím, že když soused krade a lže, budu to dělat taky a je to v pořádku? Nevím že by všechny firmy používali podomní prodejce, za poslední rok u mě zvonili akorát z BE a Comfortu.

     A s těma smlouvama to nemůžete myslet vážně. Většina dodavatelů vám dá smlouvu na dobu neurčitou a můžete ji bez problémů za pár měsíců vypovědět. Bohemka fixuje ceny (v době kdy klesjaí) a uzavíráte smlouvu na několik let, která se automaticky prodlužuje. Když chcete pryč, platíte jak mourovatí a hází vám klacky pod nohy. Zblbnuli takhle rodiče a dostat je ven byl téměř nadlidský úkol.

     • #22756 Odpovědět

      Venca
      Host (Guest)

      Kingu jak to myslite kolik mi bohemka plati 😀 😀 ….. a ano delaji to vsichni stejne !!!!!!!! …. a pokovad chcete smlouvu na dobu neurcitou tak ji dostanete ale za vysoke ceny…pokovad chcete nizsi ceny za energie tak se upisujete na dobu urcitou a kdyz budete chtit odejit od smlouvy u jakehokoliv dodavatele tak platite POKUTY za nedodrzeni smluvnich podminek!!!!!! ja tady bohemku neobhajuju a obhajovat nebudu!!!!! …. a opakuji to ….u vsech dodavatelu je to stejne !!!!!!!!!!! …… a vsichni alternativni a i dominantni dodavatele energii maji sve podomni prodejce ….. a jestli si myslite ze si vas jentak nekdo pusti bez pokuty v dobe urcite tak ste na omylu…pokovad mate dobu neurcitou tak ve vetsine pripadu je vypovedni doba 3 mesice ….. a co sem si cetl o novem produktu Jubileum od bohemky tak tam je taktez doba neurcita a kdyz sem si cetl podminky tak vas pusti za 3 mesice bez nejakych pokut….takze az zase nekdo budete podepisovat smlouvu u jakehokoliv dodavatele tak si laskave prectete na jakou dobu to je a za jakycch podminek muzete odstoupit od smlouvy a jaka je vypovedni doba 😉

      • #22762 Odpovědět

       King
       Host (Guest)

       „ja tady bohemku neobhajuju a obhajovat nebudu!“

       Hlavně že dva příspěvky neděláte nic jiného =D. Nezapomeňte tam ještě napsat tunu vykřičníku, ať je to větší pravda.

  • #22470 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Závazek u společnosti Bohemia Energy nám po 24 měsících pro odběr elektřiny a plynu končí k 27.10.2015 a tak došlo již v loňském roce 14.11.2014 k podpisu plné moci společnosti RWE, která za nás řeší přechod k nim.

   Dne 8.10.2015 nám však dorazil přímo od společnosti Bohemia Energy dopis, kde nám hrozí uplatněním smluvních sankci a náhrady škody za předpokladu, že se rozhodneme přejít k jinému dodavateli. Údajně došlo k chybnému podání výpovědi na jejich straně. Přílohou tohoto dopisu byl formulář pro odvolání plné moci RWE a okamžité ukončení převodu, který jsme samozřejmě nepodepsali.

   Na info lince Bohemia Energy nám bylo dne 14.10.2015 opět řečeno, že došlo k chybnému podání výpovědi a to bez jakýchkoliv odkazů na VOP, ale když jsem zmínil jak je to možné, když nám závazek končí 27.10 slíbili, že to prověří. Následně volala dle dohody pracovnice info linky zpět a tvrdila, že dopis byl z jejich strany odeslán omylem a mohu být klidný.

   Pro jistotu jsem jim poslal tedy email, kde jsem žádal písemné potvrzení tohoto stanoviska (levá a pravá ruka). To dorazilo, ale bylo v něm uvedeno, že elektřina je sice vypovězena, ale plyn nikoliv, protože byla výpověď podána chybně a pokud ho „neoprávněně“ ukončíme budeme čelit sankcím, které budeme nuceni uhradit. Také neopomněli zmínit, že pracovnice info linky potvrzovala pouze ukončenou elektřinu, ale nikoliv plyn.

   Ani jednou v komunikaci nebylo od Bohemia Energy uvedeno co konkrétně bylo důvodem vedoucím k zamítnutí přechodu a to pak údajně opakovaně.

   Naprosto nyní pomíjím, že smlouvu sjednávala v místě bydliště tehdy nějaká obchodní zástupkyně, která rodiče na důchodě „ukecala“ na „výhody“ přechodu. Tahat od 70tníků jejich peníze z již tak malého důchodu je naprostý hyenizmus! Prodejní argumenty tehdy nikdo nenahrával, ale dle toho, co jsem slyšel to bylo opravdu úsměvné a zřejmě pracovníci Bohemia Energy prochází velmi zvláštními kurzy. Nejhorší však je, že na důvěřivé starší lidi tato taktika podomních prodejců funguje.

   Teď už se pouze hrozím toho až rodičům dorazí faktury za plyn jak od Bohemia Energy, tak RWE. Neoprávněné ukončení smlouvy u Bohemia Energy je dle toho, co jsem našel na internetu 5 000 Kč + 250 Kč/MWh, resp. 6 050 Kč + 302,50 Kč/MWh vč. DPH. Ta druhá částka předpokládám bude znamenat odběr za kalendářní rok o který takto „přijdou“.

   Předpokládám, že nejsme jediní, takže vznáším následující dotazy:
   1) Máme přistoupit na návrh Bohemia Energy a co nejdříve odvolat plnou moc RWE, nebo si tím nepomůžeme, protože souběžně s ní byla sjednána smlouva na odběr plynu a hrozily by prozměnu sankce z tohoto směru? Jak pak tedy v takové situaci, kdy hrozí, že budeme pod palbou z obou stran postupovat?
   2) Pokud byla výpověď podaná chybně, a nebo pozdě lze po RWE požadovat v občanskoprávní (příp. souběžně trestní rovině jelikož škoda zřejmě přesáhne 5.000 Kč) náhradu škody?

   • #23138 Odpovědět

    Jiří Kotík
    Host (Guest)

    Petře, jj, přesně to jsme teď taky řešili, také otec měl smlouvu s BEE na el i plyn a u elektřiny měl jeden dodatek. A to bylo zásadní. Tím dodatkem se naprosto rozhodily výroční dny smlouvy a nebylo jednoduché zjistit, k jakému dni tedy může nový dodavatel začít, abych nedostali od BEE pokutu. Nakonec nám pomohli na ERU, kam jsem poslal naskenované všechny výpisy a poslední dodatek smlouvy. Ti to už s nima vykomunikovali a dali mi vědět k jakému termínu můžeme u nich smlouvu ukončit. Samozřejmě jak píšete Vy, jakékoliv jednání s BEE melem, ani telefonicky k ničemu dobrému nevedlo. Napište tedy, jak jste dopadl, jestli vám tedy opravdu napařili tu pokutu, nebo to bylo jen zastrašování.
    Za mě tedy Bohemia Energy – NEJVĚTŠÍ ŠMEJDI V OBORU!

   • #22504 Odpovědět

    Jana
    Host (Guest)

    Dobrý den, rodiče mají stejný problém. Přechod od BE (elektrika a plyn) za ně měl vyřešit EON, od kterého nyní přišel dopis, že výpověď na plyn byla podle vyjádření BE podána ke špatnému datu a proto ji neuznají. Elektřina je v pořádku, ačkoli smlouva na oboje byla podepsána ve stejný den. Telefonát na linku BE nic nevyřešil, poněvadž dotyčná osoba neustále opakovala podání výpovědi ke špatnému datu. Správné datum pro výpověď prý nesmí říct do telefonu. Na žádost otce ho tedy pošle poštou. EON se proti tomu rozhodnutí chce odvolat, rodiče se mají odvolat také. Těžko říct, proti čemu, když jim od BE žádné rozhodnutí nepřišlo. Smlouva s BE byla uzavřena samozřejmě v obýváku, po telefonickém rozhovoru uzavřen dodatek ke dni 6.11. 2013 na dva roky.
    Můžete mi prosím někdo poradit, jak tuto situaci řešit? Je chyba na straně EONu nebo se pletu?

    • #22581 Odpovědět

     Venca
     Host (Guest)

     a pokovad mate podepsany nejaky dodatek tak natom dodatku je napsano primo jeho ucinost a jestli je do urciteho datumu tak je dobre si precist ve VOP za jakych podminek muzete odstoupt od smlouvy :)…priklad…pokovad je dodatek ucinny od 6.11 2013 na dva roky tak je to platne do 6.11.2015 …. pak je dulezite vedet jaka je vypovedni lhuta..jestli 30 dni pred datem ukonceni nebo trebas 90 dni ….. vsechno je ve VOP ktere musite mt doma … 🙂

    • #22578 Odpovědět

     Venca
     Host (Guest)

     Je to uplne jednoduche…neni vubec dulezite kdy ste smlouvy podepsali ale je dulezite kdy smlouvy nabyli ucinnosti (kdy jste zacali odebirat energie ze strany od BE) …. to datum najdete na prvnim vyuctovanim od dodavatele a nebo na uvitacim dopisu …. pokovad vam to na eonu nerekli tak to za vas spatne vyridili nebo to s vami delal nezkuseny „pracovnik“ eonu

    • #22539 Odpovědět

     Petr
     Host (Guest)

     těžko radit, nikdy jsem v takové situaci nebyl, odcházel jsem od Bohemky a s ničím nebyl problém, naopak před přechodem jsem ještě ziišťoval jak to bude probíhat, sice se mě snažili přemlouvat, ale i tak mi ochotně poradili…

  • #22466 Odpovědět

   Sokol
   Host (Guest)

   Přeběhl jsem od tradičních dodavatelů k alternativním a prozatím jsem s tím spokojený… Rozhodně se alternativci vyplatí ohledně cen a taky mám pocit, že jak mají méně zákazníků tak že si je víc hýčkají, aspoň já to tak vnímám.

  • #22465 Odpovědět

   Sam
   Host (Guest)

   Bohemku bych kvůli těm pitomým smlouvám na dobu určitou nedoporučil. Kamarád minulej týden nadával v hospodě, jak šel k Bohemce že to bude strašně super a levný. Dostal novej job v Praze, takže se bude stěhovat a smlouvu samozřejmě vypovědět nemůže. Takže zaplatil mastnou pokutu a ve finále jim víc zaplatil, než s nima ušetřil.

   • #22501 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    Dobrý den kde stě na tohle přišel? Pokud má kdokoli u kohokoli smlouvu na dobu určitou a stehů je se a veškera energie se přepisuje na nového majitele tak se závazek neresi. Nový majitel si bud nechá Bohemia energy nebo si zvoli jiného dodavatele. Ale žádná sankce tam není tudiz je jedno jestli je smlouva na 2 nebo 10 let. Má to každý dodavatel v obchodních podmínkách stejné.

  • #22461 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Dneska mi volala nějaká slečna/paní a byla celá říčná, abych k nim přešel s elektřinou i plynem. Akce, skvělé ceny, vše vyřídí, jakási bonus karta na nákupy, slevy atd. atd. Kulometná palba informací, na konci jsem už nevěděl, co říkala na začátku. Řekl jsem jí, že „po telefonu“ nic neřeším (to známe !) a ať mi pošle nějaký odkaz na internet. Teď došel – http://www.jubilejni-energie.cz od BOHEMIA ENERGIE. A jsme doma.
   Já mám od léta nově plyn od MND (zběhl jsem od RWE) a elektřinu u ČEZ mám vypovězenu ke konci roku, nový dodavatel by měl být Nano energies. Obojí na dobu neurčitou, nechci se vázat. Trochu jsem kolem dodavatelů energií „chodil“ a takto jsem se SÁM rozhodl.
   Zda dobře, na to je ještě moc brzy posuzovat.
   Můžete sdělit nějakou zkušenost, radu apod. ? Děkuji.

   • #22580 Odpovědět

    Venca
    Host (Guest)

    no jestli sem studoval stranky dobre tak smlouva na dobu neurcitou a cena vysokeho tarifu za cenu nizkeho za 1063 kc je docela dost dobra nabida nebo neni? …. ve vetsine pripadech si vas dodavatel uvaze na 2 az 5 let a jelikoz ceny energii klesaji tak je hloupost si ty ceny fixovat ne???? muj nazor

    • #121882 Odpovědět

     Radek Man
     Host (Guest)

     Já už bych znova do zamrazené ceny nešel, protože je to furt jak na houpačce, nejdřív se řekne, že se bude zdražovat a za dva měsíce tomu je naopak. Takže raději klasickou smlouvu kde si i můžu zvolit formu smlouvy, nejlépe se smlouvu na neurčito, kde je komplet správa s rozhodováním na mě. Tu teď mám i s dobrou slevou a jsem spokojen jako ryba ve vodě.

  • #22459 Odpovědět

   Martin
   Host (Guest)

   Já jsem se k nim převedl během chvíle na webu. Všechno jsem jim tam vyplnil a pak mi volali, sice mi slečna několikrát vypadla, ale to je tím, že máme doma blbej signál, takže hovor byl komplikovanější ale i tak jsme si všechno potvrdili a už je to několik měsíců co mám plyn a elektřinu od nich a změnu až na lacinější poplatky zatím žádnou nepociťuju.

  • #22457 Odpovědět

   Michal
   Host (Guest)

   Bacha, Bohemka přichází s další sviňskou praktikou. Včera jsem měl od nich hovor, kde mi slibovali strašně dobré ceny atp. Neměl jsem moc co na práci, tak jsem je nechal ať se snaží. Paní se pustila do výpočtu ceny a že prý bude až o 20 % levnější. Jsem u jiného alternativního dodavatele s nízkými cenami, takže mi to přišlo podezřelé… a pak mi to došlo. Ty potvory lákají na cenu BEZ DPH, což mi telefonistka po vykrucování nakonec potvrdila.
   Takže se Bohemka ukazuje zase jako největší šmejd, bacha na ně!

  • #22454 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   Dva roky jsme u Bohemia Energy a pořád jsme spokojení… Rozhodně ceny nabízí oproti konkurenci lepší a my jsme k přestupu dostali i fajn bonusy… Takže pro nás to mělo několik výhod….

  • #22439 Odpovědět

   Luděk
   Host (Guest)

   Nekolikátý rok jsme s touto firmou spokojení, přece jen pro nás pořád nabízí lepší ceny a hlavně jsme si už zvykli na jejich servis, takže my bychom u nich chtěli zůstat i do budoucna, pokud nepřijdou nějaké nečekané záležitosti, člověk nikdy neví…

  • #22438 Odpovědět

   Leoš Dlouhý
   Host (Guest)

   Se společností BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., mám hroznou zkušenost. Půl roku trvalo než, došlo k přepsání z manželky na mě. Po té mi zaslala společnost smlouvu bez ceníku to udělala až 7 měsíců. Odešel jsem od společnosti po uplynutí výpovědní doby. když mi přišlo vyúčtování tak ani u plynu ani u elektrické energie nebylo účtováno dle ceníku. To jsem okamžitě reklamoval. navíc plyn nebyl vůbec odečten, asi mají lepší informace jak já. Na reklamaci BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., reagovala pouze tím, že údajnou pohledávku prodala další společnosti. tato společnost se také chová hrozně. Varuji všechny případné zákazníky – hodně přemýšlejte zda tam chcete jít nebo být .. Navíc společnost není nejlevnější v regionu jak říká Jsem teď u společnosti Akcenta a je tam úplně jiné jednání.

  • #22405 Odpovědět

   Rosťa
   Host (Guest)

   Za rok s nima jsme ušetřili přes 7000korun, takovouhle pálku jsem nečekal, smlouvu s nimi mám podepsanou na 24 měsíců, ale pokud to takhle bude pokračovat dál, tak nebudu měnit, to se pak nevyplatí.

  • #22395 Odpovědět

   Simona
   Host (Guest)

   Kamarádka co JE u Bohemky teď zplakala na výdělkem. Kvůli práci se stěhovala a musela za předčasné ukončení smlouvy platit jak mourovatá.

   • #24057 Odpovědět

    Martin
    Host (Guest)

    Kamarádka vůbec nic nemusela platit kdyby si dodavatele nechala pouze přepsat na nové odběrné místo. Takhle by se tomuhle všemu vyhla a mohla navázat v klidu na to, co měla už dávno rozjetý. S tímhle firma problémy nedělá, ale co, chybama se člověk hold učí.

  • #22385 Odpovědět

   Jaroslav
   Host (Guest)

   co se týče jejich cen, mám zkušenost takovou, že jsou opravdu levnější, jejich služby nemůžu zatím moc posoudit, protože jsem nic moc ještě nepotřebovali řešit, asi je to tím že u nich ještě nejsme zase tak dlouho, ale zatím je všechno v pořádku.

  • #22383 Odpovědět

   Roman
   Host (Guest)

   Byli jsme u Bohemia Energy, ale kvůli ceně jsme přestoupili jinam. Jenže se to jeví tak že to zase tak výhodné nebude, takže bychom se po uplynutí smlouvy vrátili zpět, každopádně o přestup jsme se nestarali a všechno za nás vyřídili, takže to nebyl problém.

  • #22382 Odpovědět

   Bamík
   Host (Guest)

   Ahoj. Vesměs se shodnu s lidmi zde: že jsou to šme…i Ukončení odběru (stěhování, doložené) k 30.5/15. Všechny doklady se úspěšně podařilo vykomunikovat s BE víc jak po měsíci. Když přeplatky nepřicházely, dověděl jsem se že dlužím za všechny minulé měsíce zálohy – a protože dlužím, napařili mi veškeré upomínky (Opravdu je povinnost platit měsíce dokud oni smlouvu nezruší) – jen mi to zapomněli říct při těch mnoha telefonátech. Údajně po 4 měsících mi dorazí přeplatky za těch několik měsíců oholené o jejich upomínky a poplatky – jestli jsem v naštvanosti v poště viděl dobře tak to bude něco málo přes 500 (zálohy 1600). Zkráceno: co jsem ušetřil za rok a půl od CEZu tak mi požrali při odchodu a navíc ubrali náladu a síly … šmejd…

  • #22381 Odpovědět

   Marie
   Host (Guest)

   Dobrý den,moje zkušenost s BohemiEnergy -chtěla jsem změnit dodavatele za ČEZ.Smlouva je psána na tatínka a protože nemovitost je přepsána na mne rozhodla jsem se změnit k datu konce smlouvy dodavatele.ČEZ mi slíbil vše vyřídit a současně mi navrhl,že když jde o změnu vlastníka prý půjde smlouva ukončit okamžitě.Ale nešla,Musela jsem poslat BE písemnou výpověď a pakještě dodatečně zvlášť na elektřinu.Poslala jsem k tomu originál výpisu z katastru,a dopis kde jsem bohužel psala že se jedná o ukončení z důvodu přepisu nemovitosti.Za několik dní, se ozval ČEZ že bohužel BE nás nepustí,jedině až k datu ukončení dvouleté snlouv které jsemale přesně nevěděla,Darování v rámci rodiny BE -přepis vlastníka prý neuznává.V dodatku smlouvy bylo datum 19.11.po tel.hovoreh s BE jsem se dověděla přibližné datum (napřed že mi ho nemohou říct) 29.11.Dobrá převod se tedy uskuteční až k 29.11.Následně mi volal ČEZ že plyn už je uvolněn k 24.8.Po tel.hovoru s BE, napřed že ne,že nic takového se neděje, pak že ano plyn už je u volněn.Naběhla první platba u ČEZU,samozřejmě opět požadavek na zálohu u BE.Přišlo výučtování z BE, vracejí přeplatek.Za týden přišla faktura na DEAKTIVAČNÍ POPLATEK 6050 Kč.Po telefonickém hovoru s BE uznali neoprávněnost zálohy na další měsíc, bude nám vrácen, ale deaktivační polatek protože jsme ukončili smlouvu s důvodů stěhování! ale nedoložili jsme potvrzení (netuším jaké a proč) tím jsme ukončili smlouvu předčasně,takže budeme platit deaktivační poplatek. Ten musíme zaplatit do 21.9., paradoxně přeplatek, nám bude vyúčtován a ž k 30.9. Operátorka řekla,že odběr.plynu jim vlastně ČEZ ukradl,takže se mám obrátit tam. Teď babo raď.Jsem zklamaná,že BE se takto chová k lidem, kteří chtějí odejít,naivně jsem si myslela, že mi sami poradí.Teď už bych k nim nikdy nešla.Současně ale taky ČEZ nesplnil to co v reklamě hlásá, vše za vás vyřídíme.Ano,ale platit budu já.Příště budu snad chytřejší a buďte i vy.

  • #22369 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Z těch jejich obchoďáků je mi na blití. Vracel jsem se domů a vidím, že u starší sousedky z nižšího patra je týpek a mezi dveřma ji nutí podepsat nějakou smlouvu ohledně elektřiny. Tak jsem se zeptal, zda paní ví co podepisuje a že vlastně mění dodavatele. Chudinka se vyděsila, že prý si myslel že je to nějaká sleva od ČEZu. Bohemák mě pak sice poslal do pr****, ale to už mi bylo jedno.

   • #22597 Odpovědět

    Jan
    Host (Guest)

    Nezlobte se na mě, ale neházejte všechny do jednoho pytle… Mě jejich obchoďák udělal dobrou nabídku na ceny za energie a pak se o všechno i následně postaral… Všechno má dvě strany…

  • #22366 Odpovědět

   Čmelák
   Host (Guest)

   Naskytla se nám se možnost vyměnit dodavatele a tak jsme přešli k Bohemia Energy a ceny jsou pořád vůči ostatním lepší, tak není důvod je opouštět.

  • #22358 Odpovědět

   Radovan
   Host (Guest)

   S Bohemia Energy je několik baráků v okolí a nikdo si nestěžoval. Já jsem u nich a taky jsem neměl nikdy nic co bych měl s nimi řešit. Mám generační barák, takže nám se cenově vyplatili podstatně dost.

  • #22357 Odpovědět

   Honza Galetka
   Host (Guest)

   Tome, to, ze ti vrati preplatky znamena, ze po tobe chteli vetsi zalohy, ne že platíš dobrou cenu. Jestli chces videt, jestli jsou levni nebo drazi, podivej se na ERU cenovy kalkulator. ERU je nezavisly Energetický regulační urad, ten by mel byt nejlepsi. A pak preji hodne stesti pri pokusech od nich odejit.

  • #22356 Odpovědět

   Honza Galetka
   Host (Guest)

   Samozřejmě, že k těm co lapili se chovají normálně. Problém je, když vyhodnotíte, že chcete jinam. Když si zjistíte na nezávislém kalkulátoru (např na ERU), jak si s nimi oproti ostatním stojíte a rozhodnete se přejít, tak vám hážou klacky pod nohy tak šikovně, že to zdaleka nezvládne každý. Jakmile se k nim dostane někdo starší, tak to má spočteno a dodavatele už nikdy nevymění.
   A mají teď super slevu. Zajistí vám, že vaše cena bude levnější než produkt XY. Akorát ten XY produkt kalkulátor ERU vyhodnocuje jako nejdražší ze všech.
   Podle mě, jasná zlatá šmejdská medaile ne energetickém poli

  • #22353 Odpovědět

   Lindra
   Host (Guest)

   S Bohemkou jsme se pěkně spálili a nikdy víc.

  • #22352 Odpovědět

   Tom
   Host (Guest)

   S Bohemkou jsem spokojen, po roce mi vrátili dobré přeplatky, když jsem s jim volal aby mi vysvětlil něco na faktuře, tak byli ochotní poradit a vysvětlil. Já bych tuhle firmu doporučil.

  • #22350 Odpovědět

   Honza Galetka
   Host (Guest)

   Podle mého názoru naprosto neseriozní společnost. Pokud od nich chcete odejít, odmítají sdělit datum možného převodu, bez kterého se to neobejde. Nakonec nám to sdělili na pobočce a teď jsem se od nového dodavatele dozvěděl, že to datum bylo špatné. Můj pocit je, že schválně. Nejsou ani drazí, ani levní, ale leví jsou podle mě teda rozhodně. „Šmejdi“ v energetickém sektoru.

  • #22326 Odpovědět

   Josef
   Host (Guest)

   Pro mě Bohemia Energy znamená úsporu, protože jsem se docela důkladně změně věnoval, nemusel jsem se pak namáhat téměř s ničím. Jen jsem jim poslal smlouvu a plnou moc a tím pro mě bylo hotovo. A teď už jen odebíráme za lepší peníze.

  • #22313 Odpovědět

   Karolína
   Host (Guest)

   Já s těma šmejdama už nechci mít nic společnýho. Před rokem jsem nalítla jejich obchoďákovi, ušetřila samozřejmě kulový a vypovědět smlouvu bylo peklo. A ještě mají tu drzost mi volat znovu, jestli jim nedám další šanci. Tfuj.

  • #22298 Odpovědět

   Láďa
   Host (Guest)

   Všude se něco najde, a pokud se chce někdo zaměřovat jen na ty nedostatky, tak to určitě vyhrabou něco na každou firmu ať je sebelepší. Bohemia nabízí dobré ceny a k mé rodině se vždy chovali vstřícně. ušetřil jsem a o to mi šlo. Za mě / nás je bohemia dobrá firma se slušnými cenami.

  • #22292 Odpovědět

   martin
   Host (Guest)

   Při vyúčtování Bohemiaenergy vracela přeplatek cca 2000 Kč, plynu ani elektřiny neodebírám mnoho, Navýšili mi ale zálohy oproti loňsku o 300,-/měsíčně. Prý na to mají svoje propočty. Slečna na zákaznické lince nedokázala tohoe oddůvodnit. Přecházím k fonergy.cz, kde mi nabídli oproti Bohemiaenergy -vhledem k mým odběrům za minulý rok – o cca 800,- menší zálohy. Navíc ušetřím až 15%.

  • #22288 Odpovědět

   Kocourkovy
   Host (Guest)

   Bydlíme v několika generačním domě s příbuznými a domluvili jsme se mezi sebou, že vybereme nějakou firmu, která nám udělá nejlepší cenu na energie a hlavně tedy plyn, kterým i topíme. Rozhodlo se nakonec pro Bohemia Energy. Je to už pár let co od nich odebírá celý náš dům a je to v pořádku. I ceny nám vychází velmi solidně.

  • #22271 Odpovědět

   Jan Burýšek
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   taky bych jsem rád přispěl mojí troškou do mlýna s Bohemia Energy. Nějakých 10 let jsme byli u řekl bych v té době největšího dodavatele Energii. Za téměř celou dobu co jsme si nestěžovali na peníze a poslušně jsme platili, i přes určitá zdražení která nebyla úplně malá, tak nenastal žádný zádrhel.. Ale s příchodem alternativních dodavatelů a prezentování jejich cen jsem si říkal že jsem asi blázen. Ptal jsem se u (teď už bývalého) dodavatele na možnost nějaké slevy, něco mi nabídlo ale bohužel to nebylo dosti vstřícné. Napsal jsem tedy do Bohemia Energy a oni mi nabídli ceny jaké jsem chtěl bez nějakých velkých cviků. Jednoduše takové nabízeli. Okamžitě jsem to podepsal a musím s čistým svědomím říct, že vše co jsem v té smlouvě měl bylo a je dodržováno.

  • #22256 Odpovědět

   Mgr. Jiří Kopečný
   Host (Guest)

   V říjnu za mnou 2014 přišli dva lidé, podomní obchodníci, z BE. Nabídli mi novou smlovu s BE tím, že dodavatele plynu neměním, že BE je pouze garantem nižší platby za plyn. Což jak jsem posléze zjistil nebylo vůbec pravdou. Bylo mi rovněž zamlčeno, že v době návštěvy těchto podomních obchodníků bylo proti BE a to ji opakovaně a po několikáté, zahájeno insolvenční řízení. Po půl roce, kdy jsem zálohově platil měsíčně cca. 5.000,- Kč, jsem tomuto rádoby garantovi doplácel zhruba 8.000,- Kč. Tedy ne Bohemia energy, ale Bohéma energy. Proboha lidé nevěřte jim!!!!!

  • #22078 Odpovědět

   Antonín
   Host (Guest)

   Bohemia energy podle mě nabízí dobré ceny a služby. Jsem u nich už 4. rokem a za celou dobu bylo všechno v pohodě. S rodinou jsme díky nim ušetřily a i při stěhování do jiného města jsme neměli žádné problémy. Což beru jako pozitivum.

  • #21959 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Dobrý den, dnes jsem byla telef. kontaktována ČEZem, jestli nechci přestoupit zpátky k nim. Jako důvod uvedla, že je BOHEMIA ENERGY před krachem, že si to můžu ověřit na internetu. Co si mám o tom myslet – na internetu jsem tedy nic nenašla. Zítra mi bude znovu volat. Má někdo stejnou zkušenost? Přestoupila jsem letos v dubnu.

   • #21994 Odpovědět

    Vojta
    Host (Guest)

    To nebude pravda, protože skupují svoje konkurenty aktuálně Global Energy a stali se stabilním a velkým dodavatelem, když vezmete v úvahu fakt, že mají více než 600 000 zákazníků. O tom, že Čez používá podivné praktiky se psalo třeba zde: http://www.cenyenergie.cz/cez-ibrs/#/promo-ele

    • #23139 Odpovědět

     Jiří Kotík
     Host (Guest)

     tyjo, Bohemia Energy.. téměř 600.000 nasr***ých zákazníků, TO MUSÍ BÝT PEKLO! 🙂

    • #22278 Odpovědět

     Veronika
     Host (Guest)

     BEE byla v Insolvenci do 22.7.2015 bohužel již po několikáté můžete si to ověřit ale Bohemka vám to bude zatloukat právě kvůli penězům.. Pokud tak moc chcete vědět kde je pravda zjistěte si jí sami třeba na jejich zákaznických centrech (ups že by je neměli?) atd..

  • #21934 Odpovědět

   Vašek
   Host (Guest)

   Proti dominatním dodavatelům nemám nic, nemel jsem problém, přecházel jsem od nich s plynem i elektřinou k Bohemii hlavně kvůli jejich ceně a jsem spokojen, kvalita služeb také dobrá.

  • #21693 Odpovědět

   Jana Fatková
   Host (Guest)

   Vaše diskuse mě nutí napsat svoji zkušenost s Bohemia energy. Jsem nadmíru spokojena, přestup od ČEZu zařídila BE sama, neměla jsem s tím nejmenší práci ani problém. Ročně ušetřím kolem 7.000,- jen za topení plynem. Jsou velmi solidní a mám radost, že to je ryze česká firma, na kterou je spolehnutí. Doporučuji. JF

   • #23499 Odpovědět

    Ondřej
    Host (Guest)

    Vřele s vámi souhlasím, my si tedy zatím s nimi zažili pouze administrativní vyřizování jelikož jsme v procesu přestupu, ale jednání s nimi zatím solidní a vypadá to s nimi i celkem nadějně. Každopádně jsme hodně napnutý jak se to celé bude dále vyvíjet.

  • #21654 Odpovědět

   Jarda
   Host (Guest)

   Dnes u nás zazvonil kravaťák a představil se že je od našeho dodavatele elektriky a že jde napravit chybu kterou udělali. Jen mu prý podepíšu papír a bude vše v pořádku. Ujišťoval mě že se nic nemění jen nebudu platit jednu položku z faktury která tam omylem přibyla. Pozor na ně lžou. Vyklubal se z něj zástupce Bohemia energy. Podvodem mě chtěl změnit dodavatele.

   • #21725 Odpovědět

    Zbyněk
    Host (Guest)

    To já jsem rád, že mě přesvědčili, abych je zkusil, protože sám bych se k tomu nerozhoupal. Ceny mají nižší a ve službách nevidím rozdíl. Jo a při návštěvě normální představení firmy, takže bylo hned jasné o co jde.

  • #21394 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   BOHEMIA ENERGY? Pro mě teda určitě ne. Zejména pozor na podomní prodej. Pokud už chcete přejít k této firmě, prostudujte důkladně VOP a uzavřete smlouvu telefonicky nebo emailem. Také doporučuji si předem pročíst internetové diskuze.

   • #23822 Odpovědět

    David
    Host (Guest)

    A jaký si myslíte, že bude rozdíl mezi smlouvou kterou uzavřete přes internet či telefon a tou, co vám doma nechá podepsat jejich obchoďák? ..žádná! Jen z toho máte přirozeně větší obavy, než když na to půjdete sám a s rozvahou. Já třeba za své ušetřené prachy vděčím zrovna obchoďákovi, takže na toho co navštívil mě, nemůžu říct křivého slova a i celkově firma u mě funguje bez nějakých peripetií.

  • #21384 Odpovědět

   Petr
   Host (Guest)

   Dobrý den, jsem u firmy Bohemia Energy již pátým rokem a s cenou energií i poskytovanými službami jsem moc spokojen. Ceny mají lepší než můj původní dodavatel a takže u nich hodlám setrvat.

   • #23670 Odpovědět

    Oldřich
    Host (Guest)

    Určo s vámi můžu souhlasit, že bohemka má v určitém ohledu lepší ceny. než kdejaké společnosti. My je tedy zatím máme necelý dva roky, ale je fakt, že už jsme s nimi stihli ušetřit dohromady asi kolem šesti tisíc. Což je paráda, než furt zbytečně dotovat tu drahotu.

  • #21262 Odpovědět

   Jaroslava
   Host (Guest)

   dobry den,
   mna tiez takto nahovorili. prisla pani ze si ide opisat elektomer a plynomer. vraj je z čez a robia kontroli. povypitovala si zmulvy poopisovala udaje atd… ja sa len chcem opztatze predtymked som mala v čez platit zalohy ci mam v tom pokracovat i nadalej alebo ako. nechcem aby nas odpijili a boli bez energii. dakujem

  • #21197 Odpovědět

   Pavel Novotný
   Host (Guest)

   Co tu čtu mě lehce zarazilo, ale asi všechno nebude pravda. Mě BEE dostala telefonem před 5 měsící. Zavolali mi přičemž se začátku se divně ptali zda mám elektřiny i plyn a tak dále. No nakonec mi nabídly zajímaví produkt Garance a víte co? Řekl sem si proč ne …. Zatím mám všechno v pořádku ( měl jsem u ČEZu na dobu neurčitou ) a zálohy mohu platit o 200 Kč měsíčně méně. Není to o moc levnější, ale dneska se hodí každá koruna. Zatím jsem tedy spokojen a doufám že to tak i zůstane.

  • #21164 Odpovědět

   Filip
   Host (Guest)

   S firmou BE jsem uzavíral smlouvu telefonicky a naprosto v pohodě, před tím jsem si pročetl podmínky na internetu a nevidím na nich nic závadného, rozhodně to stojí za nižší platby. Lepší než platit více s falešným pocitem svobody.

   • #21789 Odpovědět

    Ondřej
    Host (Guest)

    To já jsem uzavřel smlouvu s jejich zástupcem, ale to je asi jedno, za důležité považuji, že jsou levnější a zaznamenal jsem jen slušné jednání.

    • #23392 Odpovědět

     Michal H.
     Host (Guest)

     Tak jasně, mám obdobnou zkušenost, u nás se zastavil pár prodejců. Diskuzi vedla slečna se kterou jsme smlouvu nakonec i uzavírali. Hezky nám to dokázala podat, že by to i prvňák pochopil. Propočet nám zas udělal její kolega, který se na to speciálizoval, takže bylo fajn mít vše z první ruky a nemuset se někam trmácet.

  • #20648 Odpovědět

   miroslav Hrubý
   Host (Guest)

   Lidi,proboha neblbněte a nelezte k těm podvodníkům BEE.Věřte,mám s nimi ty nejhorší zkušenosti.I když sám jsem u nich nikdy nebyl,ale po úmrtí rodinného příslušníka jsem si s nimi tedy užil.Až když jsem pohrozil právníky,tak otočili.Jinak bych jim musel -zlodějům neoprávněně zaplatit 8000za to,že dotyčný příbuzný zemřel.HNUS!!!!!

   • #22336 Odpovědět

    Holeček
    Host (Guest)

    šel jsem k nim a jsem úplně v pohodě a ještě to byl můj nápad. neměnil bych u nich nic tak moc nechápu co tu píšete za nesmysli.

    • #23888 Odpovědět

     Marek
     Host (Guest)

     My se k nim zas dostali přes jejich zástupce a taky nám s nimi vše funguje. Nestěžujeme si, cenově OK i co se služeb týče, tak kvalitka.

  • #20247 Odpovědět

   Dan
   Host (Guest)

   Bohemia Energy je o celkem hodně pod cenou oproti Čez a Rwe. Tvoje blbost 😀 Snažíš se dělat chytrýho, ale jsi jen obyčejný šašek =)

   • #20272 Odpovědět

    Mirek
    Host (Guest)

    Souhlasím s Vámi, beru proud od Bohemia Energy a opravdu se mi cena snížila. O změně dodavatele jsem uvažoval déle, ale nikdy jsem se nerozhoupal, až mi jednou zazvonili u dveří, tak jsem si nechal vše vysvětlit a přestup jsem podepsal, rozhodně nelituji.

    • #20746 Odpovědět

     Martin
     Host (Guest)

     V některých případech mohou být levnější než konkurence, ale kdo ne. Mezi nejlevnější určitě nepatří ale hlavně – PŘÍŠERNÝ ZÁKAZNICKÝ SERVIS. Jdou přes mrtvoly a každého se snaží ulovit jen díky dlouholetým fixacím, nikdy ne seriózností a spokojeností zákazníka. BEE nikdy!
     Jejich jednání už je vidět z komentářů jejich příznivců, kteří nemají daleko k urážkám a podobným praktikám…

     • #21203 Odpovědět

      Jakub
      Host (Guest)

      Řekl bych, že zákaznický servis funguje perfektně, nejen že se dá vše řešit telefonicky, (a hlavně se dá dovolat na zákaznickou linku, né jako jinde) ale taky je s mini je možnost komunikovat prostřednictvím internetu a to už tak běžné asi nebude. Po tři roky co jsem u nich, tak zák. servis výborný.

     • #20894 Odpovědět

      Miroslav K.
      Host (Guest)

      Nesouhlasím, mě tuto firmu doporučil kamarád a vše jsem řešil přes jejich infolinku, domluva byla snadná a ušetřil jsem, doposud jsem s nimi neměl problém a to jsem jejich zákazníkem tři roky.

      • #23589 Odpovědět

       Dan
       Host (Guest)

       Taky už jsem jejich zasloužilým klientem, elektřinu s plynem jsem s i k nim převedl již v roce 2006. Po těch deseti letech bych už je opravdu neměnil. Jako někdo zůstává zarytě u dominantů, já zůstávám tady s podmínkami jsem spokojen.

  • #19491 Odpovědět

   Petra Kratochvílová
   Host (Guest)

   Zdravím všechny,

   několik rad pro všechny k Bohemia Energy.
   Tahle firma je jedním z největších alternativních dodavatelů v ČR, nasbírala si nejvíce klientů v létech od svého začátku do cca 2011 kdy měli opravdu solidní a vynikající ceny.
   Energie tehdy byli drahé, zvlášť u přímých dodavatelů jako je ČEZ, E.ON, RWE a lidi měnili a snažili se ušetřit. S tím že tam byli kvalitní obchodníci a lidi jsou spokojení do dneška a nekvalitní kteří bohužel šli pro smlouvu i přes mrtvolu a převáděli za cenu sankcí a ty sankce opravdu byli.
   Smlouvy u Bohemia energy jsou od PODPISU, a záleží na jak dlouho máte smlouvu zaškrtnout, na dobu neurčitou, 2,3,4,10 … let s tím že od léta 2013 BEE začala obvolávat své zákazníky a tzv. je dodatkovat – stylem – „Dobrý den, chcete slevu na plyn a elektřinu?“ Zákazník samozřejmě řekl Ano, do měsíce přišel dopis o sjednání dodatku a už má FIX15 nebo FIX16 a úplně jinak pozměněné datum ukončení smlouvy. Stává se i hodně případů, že zákazníkovi ani nevolali a FIXi jim dali. Proto doporučuji se podívat do posledního vyúčtování za el. nejlépe a překontrolovat si pr. řadu – pokud je tam FIX15 – máte smlouvu na 2r od změny produktové řady, pokud FIX16 máte smlouvu na 3r a to samé, musíte najít jenom ve fakturách ten přelom z garance E.ON /ČEZ/ na ten FIX přičíst si k datu změny 2 nebo 3 roky a zjistíte kdy máte nové datum ukončení smlouvy. 🙂

   To je jen pro všechny, kteří chtějí od BEE odejít nebo řešit 🙂
   Kdyby jste cokoliv něco potřebovali a chtěli se na něco zeptat, pracuji pro společnost RWE a ráda poradím okolí Moravskoslezský, Olomoucký kraj 🙂

   Petra Kratochvílová
   773884903

   • #20899 Odpovědět

    M. Novák
    Host (Guest)

    Paní Petro, jsem u Bohemky šest let a ubezpečuji Vás, že mají ceny stále stejně výhodné, první jsem měl od nich měl jen elektřinu, ale po dobré zkušenosti jsem začal od nich odebírat i plyn. Jsou levnější než dominantní dodavatel v našem kraji. Tak nevidím důvod proč platit víc.

    • #23749 Odpovědět

     Radim
     Host (Guest)

     Souhlasím s p. Novákem, nám se vyplatilo u nich sdružit jak dodávku za plyn tak i za el.proud. Cenově nám to vychází výhodněji než u dominanta a pak máme lepší orientaci i v jejich dokumentech, což si myslím, že je pro nás také přidaná hodnota.

    • #22250 Odpovědět

     Matouš
     Host (Guest)

     Je to tak, taky od nich bereme a opravdu mají lepší ceny což jsem si ověřil jakmile jsem měl možnost porovnat rok s rokem. No a čas od času si to taky zkontroluji na internetu, jak se říká důvěřuj, ale prověřuj.

  • #19031 Odpovědět

   Miroslav Šebelík
   Host (Guest)

   Zkušenosti s BE, chci jít od nich pryč, nicméně jsem o 7 dní nedodržel tříměsíční výpovědní lhůtu. Ten týden je pro ně zásadní, ikdyž se jedná o bezvýznamný odběr řádově stovky/rok.Pani na zák. lince je jako robot, neposlouchá.
   Sice jsem obdržel dopis os BE s výpovědí, ale lišácky neuvedly datum výpovědi, ale jen termín ukončení k „datu výročí sml. závazku“, což jsem považoval za výpověď k tomuto roku. Nyní budu muset čekat další 2 roky, jinak hrozily sankcí přes 6000Kč.

  • #18784 Odpovědět

   Standa
   Host (Guest)

   Protoze to Bohemia Energy mela v obchodnich podminkach, smlouve, nebo dodatku. To bych nemel Yellow za zle, to je spis prasarna Bohemky. Jestli o tom navic nedali vedet dopredu, tak to je hnus.

  • #18521 Odpovědět

   Franta
   Host (Guest)

   Za odchod od Bohemia Energy k Yellow Energy vyměřili poplatek – pokutu 6050 Kč. Proto nedoporučuji ani jednoho z těchto dodavatelů.

   • #20245 Odpovědět

    Dan
    Host (Guest)

    6050 kč je sankce za přerušení smlouvy u jakéhokoliv dodavatele, ne jen u Bohemky =) Navíc od nového roku všechny smlouvy kontroluje úřad k tomu určený a brání tak práva nás občanů, takže Nikdo z dodavatelé kterému se upíšete vás nemůže převzít okamžitě, musí prostě počkat dokud váš stávající dodavatel nezvedne cenu dodávky čímž poruší základní pravidlo smlouvy, nebo mu nevyprší smlouva, až pak si vás může převzít, samozřejmě pokud jste s ním nesepsali řádnou smlouvu, nic z toho vás nečeká. Osobně raděj budu odebírat českou dodávku energií, než odebírat zahraniční dodávku které jsou dražší. Každý máme své zkušenosti, ale né každý bohužel ty kladné. Záleží hlavně spíše na jakého obchoďáka člověk narazí.

    • #20748 Odpovědět

     Martin
     Host (Guest)

     A co takhle odebírat od dodavatelů, kteří neznají slovo sankce?… 🙂 Na trhu jich několik je a navíc – jsou i levnější. BEE se nedá obhájit…

     • #22283 Odpovědět

      vacllav
      Host (Guest)

      pošli ne dej seznam, který to jsou, zrovna tu řeším bohemia a nějak mi to „nevoní“

     • #21490 Odpovědět

      Radek Petřík
      Host (Guest)

      Jsem U Bohemie, abych měl jistotu do čeho jdu tak jsem si poctivě pročetl obchodní podmínky, sankce jsou pouze za nedodržení smlouvy, ale to je běžné a mají to i ostatní dodavatelé. S dodržením smlouvy nemám problém, za levnější energie, které od nich beru to stojí.

     • #21125 Odpovědět

      Vladimír
      Host (Guest)

      Bydlím v rodinném domě a od Bohemia Energy odebíráme plyn i elektřinu a naposledy mi při vyúčtování vraceli 6000,- to považuji za zásadní argument. Platím včas, odcházet nechci a taky nemám problémy.

      • #25044 Odpovědět

       Jirka
       Host (Guest)

       6000,- úspora je slušná částka, my jsme pod Bohemii taky přešli s celým domem a za náš byt jsme zatím dokázali po prvním roce ušetřít částku 2831,- korun, na letošek už jsme si nechali zredukovat měsíční platby, což je pro nás jen přínosný.

  • #16268 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Trochu nepobírám co tu píšete, lidská hloupost nezná mezí hold. BEE mám na domácnosti 3roky, rodiče 6let, ČEZ, RWE at jdou někam, lžou a podvádějí. S BEE nikdy nebyl žádný problém.
   Pokud platíte pokuty tak je to Vaše hloupost, ne společnosti (at BEE, Centropolu, EEE a dalších). Uzavřete smlouvu, potom se leknete, že snad to budete mít levněji, to co budete používat tak i tak a nedodržíte smlouvu, za to nemůže dodavatel….

   • #20422 Odpovědět

    Kamil
    Host (Guest)

    Souhlasím s Vámi, k BE jsem přestoupis ze svého přesvědčení, věděl jsem, že jde o smouvu na dobu určitou, na oplátku za to mám levnější energie. Před prodloužením smlouvy jsem se ujistil, že se my vyplatí u nich zůstat a pokračuji.

  • #15219 Odpovědět

   Ostrava
   Host (Guest)

   U nás taky pred chvili byl jeden rádoby kravatak, holka byla pred domem s kočárem a protože podnikáme z domu a k tomu jeste máme chovnou stanici králíků, snažil se navázat přátelský rozhovor skrze kraliky, jak jeste na základce jednoho dostal ze zverimexu a jak mu přerostl, dejte si pozor, jejich metody jsou sofistikované, moji mamce tvrdili ze jednají na popud zákona o snížení cen skrze nějakou komisi…, ukažte nám smlouvy, urcite tam mate skryté poplatky (on by je urcite rozluštil), po té co chtěl at přijdu i ja dolu, začlo mne zajímat proč otravuje, na odpověď Bohemia Energy jsem mu odvetil, ze máme od čezu noční proud, ze pod tuto cenu se urcite nedostanou, typek zcela nepripraven nevěděl co říct a aby neztratil důstojnost, vrátil se ve svém otravnem rozhovoru ke kralickum stím, ze prý se nemají krížit mezi sebou, jestli to je pravda, to jsem se mu uz vysmál a rozloučil. Vlezlý jak veš. Lidi neblázněte, pokud chcete ušetřit, googlujte a pak proveďte změnu, zádný solidní prodejce nebo firma neposila žebráky přemlouvat klienty, zde uz napsané názory mluví za vse (i pres pokusy kladných zkusenosti nejspíš obchodních zástupců BE), neštítí se ani smrti jak tady někdo psal, pro každého si vymysli jinou pohádku, co sváma bude potom je jim jedno, on má provizi, tím jeho zájem o vaše ušetřeni konci, končí podpisem. Kecy o kralickach? Jak jinak se vetrit do přízně, pres zvířátka, ma je rad, urcite to mysli dobre s usporou a změnou dodavatele :), mam nejradši takové falešné mrdky, příště na ne zavolám městskou pro podomní prodej. Mam pro nej pochopení, cašem mu to snad dojde, na praci.cz maji inzeráty nonstop, proč asi, ve firmě to maji urcite nastavené podobně, tedy na lžich, jen je mi líto starších lidi, kterým je asi menší problem se vnutit a pak pod vidinou lehké úspory donutit ke změně. Lehké není nic, co je zdarma musí byt podezřelé, pokud to není lež budou o tom zmínky na internetu, to není ovsem případ BE.

   • #20248 Odpovědět

    Dan
    Host (Guest)

    Bohemia Energy je o hodně pod cenou oproti Čez a Rwe. =) Nejprve by jste si měl ověřit údaje vůči svým znalostem =)

  • #15215 Odpovědět

   Jana honzíková
   Host (Guest)

   Vážení, když tady čtu příspěvky našeho národa, tak je mi skoro smutno. Tolik nenávisti vůči někomu, koho vůbec neznáte. To opravdu již není eventuální nespokojenost s něčím.
   Musím říci, že já jsem odešla (a velmi ráda) od PRE již před 4 roky a jako nového dodavatele elektřiny a plynu jsem zvolila Bohemia energy a jsem tomu velmi ráda. Ušetřím ročně cca 7.000 kč, nemám žádné problémy s fakturací, veškeré moje dotazy zodpoví mile a fundovaně. Posílají mi pravidelně vyúčtování a nemohu říci jedinnou výtku proti práci této firmy.
   Jana Honzíková

   • #20729 Odpovědět

    Jana Lekešová
    Host (Guest)

    Přesně tak souhlasím, taky jsme odchodem od původního dodavatele ušetřili, my teda jen 5000,- ale i to je dobré, za deset let to bude 50000,- a to už jsou pěkné peníze. A vidím důvod proč ty peníze neušetřit, když to jde. Změnu dodavatele vřele doporučuji.

    • #23690 Odpovědět

     Lukáš
     Host (Guest)

     Já už jsem u nich taky nějakou chvíli a teďka se mi dokonce podařilo i za převod nových míst dostat nějaký bonusový kačky. Takže já s Bohemií též v dobrém.

     • #23772 Odpovědět

      Pavel
      Host (Guest)

      Nám slevu přislíbili telefonicky se smlouvou na neurčito. Úspora se nám hodí a za těchto stanovených podmínek jsme neměli problém jim to podepsat.

  • #14364 Odpovědět

   Lukáš Mrózek
   Host (Guest)

   Dobrý den,

   To co jsem si tady všechno přečetl a dokonce viděl, mě docela dost zarazilo !!!
   čtu tady o tom že spol. Bohemia Energy Entity s.r.o. jsou největší zloději, lháři apod.
   Ale podívali jste se někdy na ČEZ RWE??? u ČEZu platíte za to co ani nevíme, ale je mi jasné že peníze jdou do něči kapsy. ČEZ a RWE má jedinou společnou věc desítky poboček , kde musí platit pronájem, v těch pobočkách jsou lidé které musí platit, ti lidi tam mají firemní auta a za ty se platí také pronájem a ta nafta nebo benzín taky není zrovna zadarmo a z čích peněz to vše jde ? U Bohemia Energy Entity s.r.o. je jasné to že je to česká firma, která funguje od roku 2005. Pořád si všichni stěž jou jak je ta elektřina nebo plyn drahý, ale jakmile máte možnost ušetřit tak se ohrazujete. Vím že v dnešní době nejde skoro nikomu věřit, ale věřte že Bohemia Energy Entity s.r.o. je solidní česká firma.
   To co jsem taky zde četl je od některých lidí kteří pracují u konkurenčních firem, kteří jsou za tyto zprávy do diskuzí placeni.

   Bohemia Energy Entity s.r.o. byla, je a bude česká firma které lidem pomáhá, Bohemia Energy Entity s.r.o. mají jako dodavatele některá velká města jako je půlka Brna ajn. , Firmy, jako je Agrofert, reifeisenbank, rossman a další… myslíte že vedení města či těchto firem jsou hloupí lidé? nejsou, jsou to normální lid jako vy, ale narozdíl od vás nechcou podporovat ty kteří nás denně okrádají o nemalé a nekřesťanské peníze.

   lidi je nás tady v ČR něco kolem 10 mil. pojďte se postavit těm kdo nás denně okrádá o naše poctivě vydřené peníze. Změnte si dodavatele, Bohemia Energy Entity s.r.o. je nejstabilnější a největší alternativní dodavatel energií v ČR.

   Buďme moudří a nenechme se sebou mávat den co den.

   Zdravím vás všechny a přeji ať se vám daří.

   Lukáš Mrózek

  • #13932 Odpovědět

   mari.
   Host (Guest)

   Čez ??? to jsou nejvetsi hovada co muze byt,jen okradaj lidi,od nich byc nechtela nic ani za padesatnik ktery uz neexistuje,nejlepsi spolecnost je Rwe…..

   • #19979 Odpovědět

    Marina Kunertová
    Host (Guest)

    Byli jsme u nich, ale už přesrok půl jsme u Bohemia energy a jsme s nimi spokojeni, za rok jsme ušetřili asi jen 3000,- ale lepší než nic. Žádně problémy s jsme s nimi neměli, prakticky se jen změnila firma na vyúčtování, které nám chodí,

    • #21619 Odpovědět

     Eva
     Host (Guest)

     Souhlasím s Janou, my jsme měli nehorázné výdaje za energie a tak jsem si vyhledali výhodnějšího dodavatele a tím je bohemka, přihlášení jsme řešili přes internet a bylo to snadné vše vyřídili za nás a především platíme méně.

  • #13314 Odpovědět

   Noni
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   moje babička je už několik u BEN a před 3 měsíci si sjednala telefonický dodatek ke smlouvě. Přišly jsme na to bohužel pozdě, tudíž jsme již nemohli od sjednaného dodatku odstoupit ve stanovené lhůtě. Když jsem volala na ZL, s dotazem, kdy je možné smlouvu/dodatek ukončit a přejít od nich k jinému dodavateli, jenom mi suše sdělili, že tyto informace neposkytuj. Prý je vše uvedeno na dokumentu. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s tímto telefonickým dodatkem. Zda lze smlouvu ukončit k datu, kdy proběhl hovor, či k datu kdy nám byl dodatek odeslán nebo od přesného data účinnosti, které tedy ale nevím, jak zjistím. Moc prosím o pomoc. Jsem z toho handrkování unavená. Děkuji za pomoc

   • #19490 Odpovědět

    Petra Kratochvílová
    Host (Guest)

    Dobrý den,
    nevím jestli jste už jste zjistili jak to funguje s dodatky u téhle firmy, ale ráda Vám poradím.
    Telefonát proběhl k nějakému datu, zavolali, že nabízejí slevu na PL nebo EL 10% nebo 12% a paní řekla ANO, BEE zafixovala cenu na 2 nebo 3 roky. Po telefonátu cca. měsíc přišel dopis že na základě tel. rozhovoru je sjednaný na el. buď produkt FIX15 nebo FIX16 a na plyn produktová řada BASIC.
    Ale pozor, tímto dodatkem vám změnili a úplně posunuli ukončení smlouvy – musíte si počkat na první vyúčtování které vám příjde, nejlépe z el. – a trochu v něm pohledat – je strašně nepřehledné – a jak to je rozdělené na měsíční úseky, musíte najít období kdy se Vám tam změnilo období na ten FIX15(6) a k datu kdy vám to změnili v tom vyúčtování si připočítat 2 nebo 3 roky podle toho jaký máte FIX.
    Je to trošičku složitější, ale dá se to dohledat.
    Pokud by jste chtěla poradit klidně se ozvěte, pracuji pro společnost RWE, a momentálně tyhle případy řeším denno-denně. 🙂
    Příjemný den
    Petra Kratochvílová
    773884903

  • #12485 Odpovědět

   jirka
   Host (Guest)

   Tak ten podrazák Lukáš Schramek je zpět v D2D. Loni ho vyhodili, pak nastoupil někam do normální práce, tam se pochopitelně neuplatnil. Mluvím o jistém ,,manažerovi“, který lže a podvádí a jedině kde se uplatní je D2D. To taky o něčem svědčí.

  • #12437 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Zašlete stížnost s popisem situace a se žádostí o nápravu na Energetický regulační úřad, Masarykovo náměstí 5, 586 01 Jihlava nebo eru@eru.cz. Budou se tím zabývat.

  • #12400 Odpovědět

   Šárka
   Host (Guest)

   BEE nám provedla toto a nepomohla ani tato stížnost:

   V roce 2013 jsme se na Vás na společnost EON s manželem obrátili se žádostí o změnu dodavatele plynu a elektrické energie a chtěli jsme, aby jím byla Vaše společnost.
   Mně Bohemia Energy dále jen B.M. znemožnila vyvázání ze smlouvy, jelikož jsem neuvedla z důvodu duplicitních dvou smluv ( jejich vinou) správné datum, ke kterému mělo dojít z naší strany k přechodu k Vaší společnosti.Než došlo k nápravě a uvedení správného data, B.M mně zamítla B.M. vyvázání ze smlouvy.
   K daleko odpudivější záležitosti došlo v případě manželovy žádosti o ukončení platnosti smlouvy.Opět byl tento krok B.M. zmařen z toho důvodu, že prý osobně telefonicky souhlasil s novými smluvními podmínkami B.M., což se nezakládá na pravdě. Až dnes se nám dostal do ruky dopis, který byl zaslán na trvalou manželovu adresu, kde se již více jak 10 let nezdržuje a v obálce je vložen šek na 500 Kč jako „odměna“ pro váženého zákazníka B.M.V dopise je mimo jiné poděkování za náš zájem zůstat u B.M. Manžel byl tímto dopise vyzván, aby podepsal dokumenty a obratem je poslal zpět, což pochopitelně neučinil a to nejen z důvodu toho, že mu rodiče dopis ze dne 26. srpna 2013 předali až 3.2.2014 !!
   Jakým právem a tedy bez jeho písemného svolení si B.M. dovolila manželovi zamítnout přechod k jinému dodavateli tedy k EON?

   Prosíme o informace na koho se v této věci obrátit a zda jste schopni či ochotni nám v této věci pomoci.
   V tuto chvíli nám je zcela lhostejné, zda a který dodavatel poskytuje dodávky médií v jakékoli výši. Jde nám o princip. Takto si udržovat zákazníky je přinejmenším sprosté a odporuje to slušnému chování.
   Volali jsme na zákaznickou linku B.M a operátor se dušoval, že jde o politování hodný omyl.Tomu prostě nemůžeme a nechceme uvěřit !!

   • #12410 Odpovědět

    Petr Woff
    Správce

    Dobrý den, Šárko, popisujete ošklivý příběh. Jestli chcete svůj problém řešit s redakcí magazínu CenyEnergie.cz, budu potřebovat jméno odběratele/odběratelky a číslo odběrného místa, které je na smlouvě. Potom bych Bohemia Energy požádal, ať Vám zašle důkaz, že Váš manžel telefonicky souhlasil s jejich návrhem nebo že poslat zpět vyplněné dokumenty. Pokud BEE kopii hovoru nebo dokumentů nemá, je věc jasná a vyzveme je, ať věc napraví. Údaje mi pošlete na adresu petr.woff@cenyenergie.cz Petr Woff

  • #12070 Odpovědět

   Vyšpulmyš
   Host (Guest)

   mmj. veškeré komunikace musí jít ofiko cestou, tj. nejlépe doporučenou poštou a s dodejkou

   • #25419 Odpovědět

    Magda
    Host (Guest)

    Jde o to co je to za komunikaci, pokud je to něco ofiko, tak je jasný, že to musí jít doporučeně, ale pokud chci vědět nějakou běžnou informaci, tak jim brnku na skype a nemusím za to nic platit a hlavně.. čekat na odezvu několik dní.

  • #12069 Odpovědět

   Vyšpulmyš
   Host (Guest)

   Dobrý den, chtěl bych se s Vámi podělit o několik rad, které snad pomohou. Smlouva je podepsána určitého data, dejme tomu 1.7.2014, měla by nabýt platnosti až za 3 měsíce (zákonem daná výpovědní lhůta u souč, dodavatele), může ale být aktivována i dříve, nebo později, záleží do kdy máte sml. u současného dodavatele. Do 10-ti dnů k tomuto datu máte možnost odstoupit od smlouvy a to písemně na jejich adresu, kde musí být uvedené číslo smlouvy a nejlépe i podrobné incignie, do 30ti dnů vám odpoví. Pokud máte u souč. dodavatele smlouvu na dobu neučitou, tak je výp. lhůta 6 měsíců, ale podmínky odstoupení jsou stejné. Formulář na odstoupení je na stránkách BE. V případě, že máte na smlouvě uvedené jiné informace, než Vám tvrdí pracovník, doporučuju si jí nechat okopírovat na poště s ověřením a zaslat ofiko stížnost na BE, že nesouhlasíte s podmínkami, pokud to nebude uznáno, nechte si to pís. potvrdit a obraťte se na OTE a ERU s tím, že jim to ale bude dloooouho trvat. Na českou obchodní inspekci se neobracejte, odkážou Vás stejně na ERU. V případě, že je Vám neoprávněně účtován deaktivační poplatek, obraťte se na PČR, jedná se o 5tisíc, tj.. trestný čin. jestli chcete smlouvu ukončit před vypršením, tak vám, tak jako tak, bude poplatek účtován, ale…. Žádost na ukončení smlouvy můžete poslat min. 3 měs. před ukončením…. Tj. 3 a více, rovnou si zařiďte od následujícího dne smlouvu s novým dodavatelem a nikdo Vám neřekne ani slovo. Pokud jednáte za příbuzného/známého v rámci věku atd atd. zajděte na úřad, podepište plnou moc pro vyjednávání s tímto člkem a změňte kontaktní údaje na Vás 🙂

   Doporučuji si prostudovat nový občanský zákoník, obecné podmínky smlouvy a nejlíp i ERU zákony. Hodně štěstí

  • #11606 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Pokud jste poslala odstoupení os smlouvy v zákonem danné lhůtě, pak si nemohou nic účtovat. Pokud by přesto došlo k nějakým problémům obraťte se s žádostí o pomoc na Energetický regulační úřad a Českou obchodní ispekci

  • #11600 Odpovědět

   muskuluska
   Host (Guest)

   Srix, jste mě uklidnil. Teď budu čekat do srpna co si na mě vymyslí za zkoušku, aby mě zlomili

  • #11591 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Ne nemají, máte čas. Smlouva není nad zákonem….

  • #11590 Odpovědět

   muskuluska
   Host (Guest)

   Srix děkuji za odpověď a nebudou po mě chtít nějaké sankce ve smlouvě nic neuvádějí?Smlouvu jsem podepisovala letos v květnu. Jsem nezaměstnaná a úplně se toho děsím. Byla jsem dneska podat odvolání jak na plynárnu tak elektrárnu a tam mi řekli, že na to nemají ze zákona právo, ale i přesto co se tady píše mám obavy. BEE jsem poslala zrušení smlouvy doporučeně.

  • #11578 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Byla-li podepsaná Smlouva letos, pak platí možnost odstoupení dle novely občanského zákoníku ještě 14 dní po započetí dodávek. Pokud byla uzavřena v roce 2013 pak lze odstoupit do 5 dnů před započetím dodávek podle energetického zákona.

  • #11577 Odpovědět

   muskuluska
   Host (Guest)

   Chci se zeptat, vypršela mi možnost zrušení smlouvy do 30dnů, jak mám postupovat, když chci od smlouvy odstoupit abych se vyhla jakých- koli jejich samnkcím a poplatkům. Nehledě na to že v našem městě byl vydáno nařízení zákaz podomního prodeje a nabízení služeb. I přesto se k nám vnutil podomní prodejce s touto BEE službou. Děkuji za jakoukoli odpověď

  • #11387 Odpovědět

   Nikola
   Host (Guest)

   Dobrý den, tamy mame zkusenosti.. Muj deda je u bohemie a ne kratkou dobu. Ted kdyz od nich chtel odstoupit tak zacali problemy. Do vyuctovaní mu nezapocitali 6 měsicnich zaloh. Doplacel 7000,- a to mu meli vice jako 2000 vracet. I prez reklamaci mu ji neuznali a pozadovali zaplatit „nedoplatek“ jinak ho daji k exekuci.. takze mame kontatk na pravnika se kterym to budeme resit a popripade soudit!!

  • #11368 Odpovědět

   Eduard Hunter
   Host (Guest)

   Bohemia energy v žádném případě nebrat. Kdysi (2009) jsem s nimi uzavřel smlouvu na dobu určitou, která se po 2 letech změnila na neurčitou s výpovědní lhůtou 6 měsíců. Teď jsem s nimi chtěl skončit a ejhle, nelze. Mezitím si totiž upravili podmínky a pěkně mně prodlužují smlouvu po 2 letech, takže mám šanci až příští rok. Samozřejmě pokud si zase neupraví podmínky.

   • #20246 Odpovědět

    Dan
    Host (Guest)

    Výmysl, nic víc. Od smlouvy lze odstoupit ihned bez sankce pokud společnost poruší dohodu ve smlouvě, tudíž pokud si změní obchodní podmínky, či pokud zdraží dodávku energií.

   • #20043 Odpovědět

    David Lexa
    Host (Guest)

    Když jsem k nim přecházel, tak jsem si celou smlouvu a obchodní podmínky přečetl, tak jsem věděl do čeho jdu, ale šlo mi o úsporu, kterou na konec mám. Když budu chtít odejít, tak počkám do období a půjdu, tak o co jde?

  • #10815 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   a, Smlouva je platná, b, dle platného znění energetického zákona můžete ukončit Smlouvu ještě 5 dní před započetím dodávek spol, BEE. c, Ano formulář k setrvání u ČEZ lze použít, nicméně bych se na něj slepě nespoléhal a k tomu Smlouvu s BEE vypověděl sám. Odkazy na formulář s odkazem na ukončení Smlouvy dle energetického zákona lze dohledat, např. energiejenda.cz Výpověď zašlete doporučeně s dodejkou.

  • #10814 Odpovědět

   David Pilný
   Host (Guest)

   Zdravím všechny.

   Moje maminka (73 let) 28. března 2014 podepsala u ní doma smlouvu z BE s platností na 2 roky, zatímco já jsem pobýval měsíc v zahraničí. Maminka vlastní polovinu bytu, druhou polovinu vlastním já se sestrou. Dodávka má začít až od 1.8.2014

   Je smlouva s BE platná i když maminka není vlastníkem celého bytu? A lze tuto smlouvu vypovědět bez sankcí?

   Nyní nám přišla informace z ČEZu s formulářem pro Odvolání výpovědi – máme ji použít.

   Děkuji za případné rady, jak ukončit uzavřenou smlouvu s BE bez sankcí.

   • #20249 Odpovědět

    Dan
    Host (Guest)

    Tohle je vám k ničemu, jde o to na koho je psaná elektřina a plyn, tato osoba zodpovídá za smlouvy o dodávkách a má plnou moc měnit dodavatele podle sebe.

  • #10805 Odpovědět

   Jiří Mašek
   Host (Guest)

   Zdravím všechny. Já mám opačnou zkušenost. Společnost Behomia Energy mě 4 týdny tahala za nos a nakonec mě k sobě nepřihlasila. Minulý měsíc jsem si koupil byt a protože původní majitel elektriku i plyn odebíral od BE, v dobré vůli, že to bude v podstatě to nejjednodušší, že se bude jednat pouze o přepis, rozhodl jsem se uzavřít smlouvu také s BE. Kontaktoval jsem je dva týdny před planovaným přepisem. Obdržel jsem veškeré dokumenty mailem s tím, že až si předáme byt, opíšem si stavy elektriky a plynu, pošlu tyto dokumenty oscenové mailem zpět na BE. Když jsem je tam poslal, nic se nedělo. Po týdnu mých telefonických urgencí mi bylo řečeno, že můj mail nemůžou dohledat. Poté ho dohledali a řekli mi že vše v pořádku dostali. Pak mě po týdnu opět kontaktovali, že pokud ten přepis skutečně chci, můsím vše poslat v originálech mailem. Na můj argument, že mi operátot řekl, že to stačí mailem mi nic nedokázali říct. Když jsem jim to tedy okamžitě poslal poštou, tak mi po pár dnech řekli, že dokumenty ode mě dostali pozdě a že přepis nelze uskutečnit a že teď v podstatě vznikl černý odběr elektřiny i plynu, protože původní majitel se odhlasíl a s novým (se mnou) nemají žádný smluvní vzdah. A že mi hrozí demontáž elektroměru a plynoměru. Pak jsem si ještě několikrát volali a ve finále mi řekli, že mi doporučujou uzavřít smlouvu s regionálním dominantním dodavatelem. Tolik nervů a času jsem ještě s nikým nezažil, ale v podstatě jsem zvítězil – neuzavřel jsem s nimi smouvu!

   • #21724 Odpovědět

    Zbyněk
    Host (Guest)

    Tak to je, ale takové Pyrrhovo vítězství, protože jste se připravil o možnost, platit u nich míň, já nich jsem a žádné problémy nemám a platím o 2800,- míň než jsem platil, znáte to, kdo chce kam….

  • #10360 Odpovědět

   Pavel
   Host (Guest)

   Včera byl u mě ulízaný buzík od Bohemia energy, vetřel se do domu že jde kontrolovat smlouvy, bohužel máme ve vchodu dementní důchodce, kteří otevřou každému. Pak mi zazvonil u bytu, a když jsem otevřel, tak se suveréně hnal dovnitř, že jde kontrolovat smlouvy, a že je od mého dodovatele energií. Tak se ptám, takže jste od Čezu, a on: ne přímo, my máme s nimi smllouvu. Tak se ho ptám: dobře, ale zastupujete Čez, takže mi to na telefonu potvrdí? Tak z něj konečně vypadlo, že je od Bohemia energy, ofotil jsem jeho průkaz a pak letěl ze schodů.
   Jenom to sem píšu, aby lidi poznali jejich obvyklou metodu. A ty kretény, co jim to podepsali nelituji, to je stejná sorta jako ti, co jim otvírají náš vchod (a každému bytaři, co jim řekne, že jdou kontrolovat elektroměry).

   • #20516 Odpovědět

    Karel
    Host (Guest)

    Tohle je asi o lidech, u mě zazvonil zástupce této firmy, choval se velmi slušně a nabídl mi úsporu financí při odběru elektřiny, tak jsem ho sám pozval dále, ať si nepovídáme na chodbě. Vysvětlil mi jak se věci mají a vzhledem k výhodnosti jsem podepsal. Dodnes nelituji, elektřinu mám opravdu levnější a jednání bylo solidní.

    • #23523 Odpovědět

     Stanislav
     Host (Guest)

     Asi jsem stejného názoru. Přijde mi, že tuhle práci může vykonávat naprosto každý, kdo má na to alespoň drobet odvahy. Takže se ani ve finále nedivím, proč je tolik rozdílných zkušeností s jejich prodejci. Nám už se jich u dveří vystřídala taky pěkná řádka. Ze všech firem nám byla zřejmá pouze Bohemka, takže proto jsme u ní nakonec také skončili. No name firmám jsme moc nedůvěřovali. Finančně mi přijde, že jsme zatím neviděli konkurenci, ale jistojistě tvrdit nemohu samozřejmě.

   • #19379 Odpovědět

    ladislav
    Host (Guest)

    No škoda že jsem tam nebyl já asi by jste tady nepsal že někdo letěl ze schodů

  • #10295 Odpovědět

   Lea
   Host (Guest)

   I já mám několik měsíců problém podomní prodejci mi nabídli službu v době kdy jsem měla moc potíží nutily mě podepsat smlouvu i když jsem jim řekla ,že chci zůstat u ČEZ elektřinu a plyn u RWE. Tvrdil mi prodávající že dál zůstanu u těchto společností a místo 4 distributorů budou jen 3 a tak bude lepší podepsat plnou moc asi 30 minut mě zdržoval doma a pala nesmyslné grafy a počmáral mi celou smlouvu .Od té doby měsíc co měsíc mi Energia Bohemia a ČEZ kde byl přeplatek 1908kč přechodemn způsobil nedoplatek u ČEZ 1190 kč protože mi udělali vyučtování za 3měsíce pak zas Bohemia mě dala k Čez a nedoplatek vznikl u Bohemia místo 147 kč nedoplatku jsem odeslala 1290 kč na Bohemi a energy ty si neodečetli 147 kč ale nechali si celou platbu pak ČEZ mi měl vrátit 18 kč a neposlal je že to pošlou na účet protože je částka velmi nízká a v době kdy jsem byla zas u ČEZ mi došel nedoplatek 1290Kč+147 kč od Bohemia Energy .I když v té době 1290 kč jsem platila Čez který si mě vyžádal že jsem neoprávněně u Bohemia obě společnosti mě působí veliké problémy .Navíc Bohemi a nedodržuje podmínky sloučila mi plyn 220 kč měly být zálohy a 1290kč zálohy na elektřinu a místo toho mi účtují 1510 kč což mi neproplatí na hmotné nouzi kde uvedli 1290 kč a 220 kč a přesto to bez varování sloučily .Nyní mám tedy nedoplatky u Bohemia energy jsem platila v lednu 3.března byl neodplatek 147 kč tak jsem platila ČEZU a nedávno mi kurýr poslal aby jsem šla zpět k Bohemia , přestože nyní jsem u Bohemia od května jsem zase vedena u ČEZ ptala se Čez jsem zpět od května 2014.Když jsem končila s ČEZ že mě nechají odejít,ale když jsem byla na ČEZ doporučily mi ukončit smlouvu s Energy a zůstat u nich .Já tím že mám od Bohemia špatnou platbu na sipo dostávám se do problému neproplacení .Umí někdo poradit jak z toho ven ?

  • #10223 Odpovědět

   Zdenka
   Host (Guest)

   Nemám dobré zkušenosti s touto firmou. Od prosince 2014 jsem se snažila ukončit odběr u BE z důvodů odstěhování. Po mnoha e- mailech a telefonátech s firmou jsem dospěla do fáze výpovědi, kterou jsem podala 10. 3. 2014. Po několika urgencích jsem dosáhla ukončení smlouvy k 1.4. 2014. Do té doby jsem musela platit zálohy. Přestože jsem v bytě již nebydlela. Konečnou fakturu s vyrovnáním doplatku k 31.5. 2014. Je to nehorázné prodlužování, za účelem vyždímání zákazníka. Varuji všechny, aby si rozmysleli s touto firmou podepsat smlouvu. Ukončení je nekonečné. Zdenka

  • #10105 Odpovědět

   Karel
   Host (Guest)

   V BE nejenže nezvedají telefony, ale po několika reklamačních e-mailech mě zablokovali tím, že si moji adresu dali zakázaných jako spam.
   Samozřejmě se to dá obejít tím, že si zřídí člověk další e-mailovou adresu, Jenže takovou prasárnu, že vás bloknou, udělá pouze velký ….

   Proto od Bohemie Energy entiti co nejrychleji a co možno nejdál. Jen je potřeba předem pečlivě pročíst smlouvu a jejich všeobecné podmínky, aby vás nestáhli o další peníze na sankcích.

  • #10016 Odpovědět

   Hana
   Host (Guest)

   též mám dobré zkušenosti, jak nás pěkně doběhli. Telefony nezvedají. Nechápu, jak tato společnost může ještě existovat? To se nenajde někdo z vyšších míst, aby si na ně posvítil?

  • #9820 Odpovědět

   pavel
   Host (Guest)

   divím se že se nebojí ještě obcházet.U mě zajisté jak zazvoní dostanou přes držku

  • #9600 Odpovědět

   Alžběta
   Host (Guest)

   Milý Josefe, tys snad dělal pro ČEZ Prodej, že takto argumentuješ??? Ok tak pojd a předveď mi to sám. Já to dělám už nějaký ten rok a sorry, ale na mě si lidi nikdy nestěžovaly. Prvně si o ČEZu něco zjisti a pak mluv. Je vidět, že tomuhle ty fakt nerozumíš, buď si u Bohemia energy a třeba časem ušetříš na auto. Čágo bélo

  • #9503 Odpovědět

   Věra
   Host (Guest)

   POZOR NA NĚ …………. přeplatek 640,-Kč dluží od 10.12.2013, podvodné jednání zejména na starší ročníky
   co ale může člověk čekat od společnosti která má základní jmění 400 000KČ
   a prodává energie s celorepublikovou působností,
   NĚKDE JE V SYSTÉMU VELKÁ CHYBA

  • #9471 Odpovědět

   evka
   Host (Guest)

   VARUJTE VŠECHNY PŘED BOHEMIÍ A NENECHTE SE OBLBNOUT A ZLÁKAT. VÍM ŽE PRODEJCI JSOU V TOM NEVINNĚ, ALE JEJICH NÁČELNÍCI JSOU PARCHANTI, KTEŘÍ OKRÁDAJÍ SLUŠNÉ LIDI A JEJICH JEDNÁNÍ JE VELMI NEKOREKTNÍ.MĚLO BY SE JIM ZAKROUTIT KRKEM
   VŮBEC SE NEDÁ SROVNAT S ČEZem.

  • #9470 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Bohemia?! Ani omylem! Právě po nás chtějí zaplatit Deaktivační poplatek ve výši 6050 a nekomunikuje rekalamační odd. ani jejich ombudsman.

   • #19380 Odpovědět

    ladislav
    Host (Guest)

    ČEZ má deaktivační poplatek 10 000 tak tet můžete chválit ČEZ aleluja

    • #19787 Odpovědět

     David
     Host (Guest)

     A to jste nabral kde že má ČEZ deaktivační poplatek? Pokud ho tak s tím neotravuje lidi jako ona BEE to sou takoví zmrdi nic jinýho.

     • #23913 Odpovědět

      Karel
      Host (Guest)

      No nejen oni, ale v dnešní době už je má kdejaká firma. Ale v podstatě je to vždy odvislé od vás, jelikož pokud neporušíte podmínky, nic nemusíte platit. Je to strašně jednoduchý. Takže nějaké sankční poplatky mě od firmy neodradí. Pro mě je důležitý to, že jsem s firmou schopný ušetřit, což se mi s Bohemia energy podařilo. A to je pro mě stěžejní!

  • #9431 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   BEE je povinna Vám dle pravidel trhu sdělit termín ukončení SmlouvyV V případě, že tak neučiní lze toto hlásit na ERÚ. Následně zašlete nesouhlas s automatickým prodloužením. najdete např. na energiejenda.cz Případně čekat, zda BEE nezmění Všeobecné obchodní podmínky a pokud tak učíní odstoupit na základě nesouhlasu se změnou VOP.

  • #9405 Odpovědět

   Luděk
   Host (Guest)

   Dobrý den.
   Jak to tak pročítám, děs a hrůza s BEE. Mám s nimi také velice nepříjemné zkušenosti a další mě čekají. Jsem jejich dlouholetý odběratel a po zvážení, chci od nich odejít, rozvázat smlouvu o dodávkách energií.
   Můžete někdo poradit , jak bez zbytečných finančních výloh toto uskutečnit?
   Určitě by toto zajímalo spoustu zklamaných zákazníků.
   Děkuji .

  • #9385 Odpovědět

   Terka R
   Host (Guest)

   Svého přechodu k Bohemia Energy budu asi ještě dlouho litovat! Podepsala jsem smlouvu podomnímu obchodníkovi, když mi trhali osmičku a byla jsem pod prášky proti bolesti. Obchodník velmi lstivě vstoupil do bytu s tím, že potřebuje vidět vyúčtování energií, takže POZOR – nenechat ho vůbec vstoupit!!! Chápu, že kdejakého seniora tímto oblbnou a já v tomto stavu taky. Od té doby neustálé komplikace – ohledně změny záloh, nedoplatky, abnormálně vysoké poplatky za písemné upomínky (1 upomínka = 200 Kč) a jsou schopni v krátkém čase poslat několik takových dopisů. Dále problémy s převodem na jinou osobu v době, kdy jsem se stěhovala (převod trval necelé 3 měsíce od prvního kontaktu s nimi). Momentálně se s nimi 3 měsíce od převodu, kdy už nejsem jejich zákazníkem, dohaduji o peníze, které mi dluží. Eviduji přeplatky ve výši téměř deset tisíc. Slíbili zaslat finální vyúčtování – nic takového nepřišlo. Až když jsem je kontaktovala, sdělili mi, že tam mám tyto přeplatky. Jinými slovy – kdybych si nezavolala, tak si peníze nechají. Tvrdí, že poslali poštovní poukázky s přeplatkem, ale pošta pod jejich podacím číslem ani pod mým jménem nic takového neeviduje. Tak čekám, jak to dopadne – už jsem to 2 měsíce od té doby, co byla smlouva ukončena přepisem a peníze zatím nemám. ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI BOHEMIA ENERGY jako dodavatele. Předtím jsme měli PRE a nebyl problém.

   • #20113 Odpovědět

    Karolína
    Host (Guest)

    Jsem u BE už cca 4 roky a jsem spokojená. Když jsem tenkrát kupovala byt, bylo nutné vyřešit i záležitost s dodavatelem energií. V podstatě jsem dala na zkušenost rodiny a rozhodně nemám v plánu přecházet. Za mě mohu doporučit a nemyslím si, že přechodem k jiné společnosti ušetříte velký peníze..

    • #23505 Odpovědět

     David
     Host (Guest)

     Doma jsme dali též na doporučení. Říkal jsem si, že třeba když firmě uvedem, že to máme jako familie všichni u nich dostanem nějakou spešl cenu. Bohužel tento můj záměr mi nevyšel, ale výsledek nižší ceny proti minulosti jsme u BE zaznamenali. Což pro nás bylo pozitivní utužení mojí jistoty u nich.

   • #9400 Odpovědět

    Václav Kočička
    Host (Guest)

    Mám velmi špatné zkušenosti s dodavatelem Bohemia Energy. Více, jak rok řeším vrácení peněz, které si Bohemia Energy strhávala z mého účtu, aniž proud dodávala Jsem odběratelem pouze plynu a tento dodavatel využil situaci a dnes je to již 14 měsíců, co platím i proud, který neodebírám. Snad bych i tuto situaci pochopil, kdyby se ze strany BE rychle sjednala náprava. Ale co nemohu pochopit, že od léta, když jsem tento podvod zjistil, nikdo nic neřeší, i když jsem byl se zástupci BE v telefon. kontaktu a později i v písemném kontaktu. Teprve teď v únoru se ozvali jak tel,, tak písemně, ale stejně se nic nevyřešilo. Toto je jejich poslední odpověď.

    „Váš případ je v urgetnícm řešení a bude vyřízen, tak rychle, jak jen bude možné. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pohcopení“.
    S pozdravem
    Matěj Kusý Call Centrum
    Bohemia Energy entity s.r.o.

    Takže chápu, čekám na jejich rychlé řešení, možná i na návrat peněz, kterési společnost vzala neoprávněně z mého účtu a jsem nucen udělat kroky, které povedou k nápravě. Takto jedná dodavatel se zákazníkem.
    Rozhodně tohoto dodavatele nedoporučuji.

    • #20596 Odpovědět

     Honza
     Host (Guest)

     Jsem dlouholetým zákazníkem Bohemia Energy a zrovna to jak funguje zákaznický servis se mi líbí, protože na mé požadavky reagovali vždy rychle a na stránkách mají možnost vyžádat si zpětný hovor, takže vám zavolají. Doposud jsem s nimi neměl problém a naopak mám na energiích přeplatky, což jsem před nimi nemíval.

     • #23463 Odpovědět

      Mirek
      Host (Guest)

      Též s vámi mohu souhlasit, že až díky bohemia energy jsem začal mít po sezóně přeplatek, což jsem u svého původního dodavatele nikdy nezažil, ba spíš i naopak. Takže mohu být jen spokojen.

  • #9173 Odpovědět

   Luboš
   Host (Guest)

   Dobrý den, jen se chci podělit o zážitek s BEE. Rodiče, chtěli ušetřit a tak na internetu na Seznamu vyhledali záložku FINANCE a ENERGIE. Zde ve vyhledavači našli, že pro jejich místo bydliště a místo v regionu, vyjde nejlevněji právě BEE. Do 14 dnů, kde se vzal tu se vzal přede dveřmi dealer od této firmy. Rodiče sice překvapeni, ale i rádi sepsali smlouvu s mým souhlasem, protože nemovitost je evidována na mou osobu. V dalším sdělení společnosti BEE děkovala za důvěru a v průvodním dopise jsme se dozvěděli, že nějaký aktivista přidal na smlouvu i další nemovitost, kterou vlastním a je položena úplně někde jinde. Zarážející je, kde vzali EAN, číslo elektroměru té další nemovitosti? (Toto mohu samozřejmě dokladovat originálem smlouvy a kopií smlouvy z BEE, kde je patrné, že bylo sepsáno jen jediné odběrné místo a nějaký podvodník s vidinou asi lepšího zisku toto připsal.) Proto jsem neprodleně do 14dnů informoval společnost BEE, že došlo k chybě a požaduji prošetření a zastavení převodu. Řádně jsem sepsal všechny potřebné dokumenty a odvolání plné moci, ale firma bez nějakých okolků k novému roku převedla obě odběrná místa. Nastali mi tak velmi nepříjemné chvilky, poměrně drahé volání, zařizování, placení doplatku bývalé společnosti. Byly to částky s, kterými naše rodina nepočítala. Jsou to již dva měsíce a nikdo se mnou nekomunikuje a moji situaci neřeší. Ze společnosti BEE se mi do dnešní doby nikdo neozval, komunikace probíhá jen, když za draho zavolám Já a jsou to jen sliby a sliby. Nyní mi přišla i výhružná sms, že jsem nezaplatil, zálohu, která ani neodpovídá částce, kterou musím pravidelně hradit. Proč? Vždyť já sám jsem k nim vlastně nechtěl!!! Proto na všechny apeluji, nezahrávejte si s touto společností, jsou to podvodníci. Kdyby mi alespoň vznikla škoda, která odpovídá trestnému činu, rád podám žalobu.
   Omlouvám se za gramatické chyby.

  • #9027 Odpovědět

   Blanka
   Host (Guest)

   Změnila jsem dodavatele elektřiny z ČEZ na Bohemia Energy entity na základě podomního prodejce, který tvrdil, že budu stále u ČEZu, že jsou jejich pobočka, která odebírá velmi levnou elektřinu z Německa a nebude zdražovat. Nic jsem nepodepsala, ale ukončila odebírání el. od ČEZ. Posléze mi přišla smlouva, kterou jsem nemusela podepisovat. Byl tam dodatek jakési „Asistenční služby “ za 199,- Kč měsíčně, který se tvářil jako b o n u s . Nikde nebylo napsáno, že se jedná o platbu navíc. Vše se ujasnilo až při ročním vyúčtování, kdy mi napočítali 1800,- Kč doplatek – právě tyto tajemné služby a okamžité navýšení dalších měsíčních plateb o oněch 200,- Kč.(Což jsem zjistila až po telefon. rozhovoru s pracovníky Bohemia Energy.Poslala jsem okamžitě doporuč. dopis, že odstupuji od smlouvy z důvodu jejího porušení z jejich strany.Také reklamaci na doplatek a na odpočet oné záhadné Asistenční služby, kterou jsem si nepřála, ani mi nebyla poskytována (vůbec nevím, při čem by mi měli oni asistovat). Jelikož vyhrožovali sankcí, když nezaplatím doplatek, oněch 1800,- Kč jsem poslala a také další dop. dopis s žádostí vrácení částky za Asistenční služby. Již týden se nic neděje – žádná odpověď a já nevím, co dál mám dělat. Prosím poraďte, kdo máte podobné zkušenosti. Moc předem děkuji. Blanka.

   • #21126 Odpovědět

    Vladimír
    Host (Guest)

    Já jsem u Bohemky spokojen, vrátili mi nemalé přeplatky, když jsem s nimi komunikoval, tak vždy všechno v pohodě, byli ochotní a příjemní. Tuhle firmu bych rozhodně doporučil.

  • #8988 Odpovědět

   Jan Pospisil
   Host (Guest)

   dobry den,

   – ma vubec BE nejakou produktovou radu na dobu neurcitou ?!
   – vsechny rady uvedene na jejich strankach jsou na dobu urcitou 2-10let 🙂
   – resim prepis, aby puvodni „hloupy“ zakaznik teto firmy nemusel platit mastne pokuty
   – ktere samozrejme nechci platit ani ja.. 🙂
   diky

  • #8958 Odpovědět

   Zdeněk
   Host (Guest)

   Stydím se že to sem píšu ale já u BEE pracoval … jako podomní prodejce měsíc. Byl jsem znechucený … ráno příjdete a kromě nabuzení a hraní stupidní hry jde ještě o to jejich „nadžusování“ děláte 12 hodin denně, nezaškolí vás a nic nevysvětlí a makejte …. ano někteří kluci ví o čem mluví a lžou záměrně ale většinou jsou to nováčci kteří protože potřebují práci prostě dělají všechno aby měli alespoň tu základní výplatu. O to jde oni vám kolikrát nelžou cíleně ale jsou neinformovaní.

   Jo a jinak každou smlouvu kterou podepíšete MIMO pobočku máte 3 měsíce a bezplatné odstoupení… nejsem si jistý ale podle toho jací jsou zmetci možná na vás budou zkoušet tu pokutu… ale v podmínkách je ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY MIMO POBOČKU JE ZADARMO nevím jak přesně je to řečeno ale když to budou zkoušet tak jim tohle řekněte a popřípadě povyhrožujte právníkama a oni povolí

  • #8893 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   ERÚ bude oficiální stížnost řešit, zvlášť pokud máte doklady o Odstoupení od Smlouvy. Nejste sám, u koho došlo k ignoraci odstoupeni. Navíc v případě návštěvy nezvaného hosta jste měl možnsot odstoupit až do 5 dnů před započetím dodávek.

   • #10563 Odpovědět

    Demix
    Host (Guest)

    Zdravím, jak je to tedy s tím odstoupením do 5 dní od započetí dodávky energií? Takže pokud tuhle lhůtu ještě stíhám, nevadí, že smlouvu u BEE mám podepsanou už od února a můžu od ní odstoupit bez sankcí?

    • #10564 Odpovědět

     Srix
     Host (Guest)

     Zdravím, pokud nezačala dodávka, lze odstoupit do 5 před jejím započetím (vzor odstoupení naleznete např na energiejenda.cz) Nicméně pokud je Smlouva podepsána letos platí novela občanského zákoníku a lze odstoupit v lhůtě 14 dnů po započetí dodávek. – 1. lednu právní režim podle NOZ, zák. č. 89/2012 Sb.
     3. Odstoupení podle NOZ, § 1829: Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta podle věty první běží ode dne převzetí první dodávky, jde-li o smlouvu, jejímž předmětem je pravidelná opakovaná dodávka zboží.

  • #8892 Odpovědět

   Fischer Lubor
   Host (Guest)

   Bohužel kompletní informace sehnala,když přišel podomní prodejce k mé matce která má alzheimera,mimo mé bydliště a odběrní místo. Od ní mi volal jestli může změnu dodavatele udělat i u mě,odpověděl jsem,že si žádné změny nepřeji,on to přesto udělal,Když jsem se to dověděl,stačil jsem ve 30 denní ochrané lhůtě vše vrátit zpět.tak už asi mé kompletní informace znali,ale nevím jak se dověděli,že jsem u centrpolu,odkud si mě k sobě přetáhli.Jak jsem koukal,není tu snad nikdo s Boh.Energy spokojej.Jinak si nedělám moc iluze,že mi energetiký regulační ůřad pomůže,přesto že má v náplni práce ochranu zakazníků a spotřebitelů, Víc věřím,tomu,že by zasáhl když tam pošlou stížnost všichni,co tu jsou nespokojeni a bude je to otravovat neustále odepisovat a řešit Bohemia Energy. Pak by snad mohli zasáhnout. Proto všichni pište své stížnosti na:podatelna@eru.cz.Zdravim.

  • #8889 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Bohemia zřejmě někde získala kompletní informace o Vašem odběrném včetně data narození a to pokud jste jim Vy osobně neposkytl lze získat jen velmi obtížně….. Bez Vašeho data narození totiž odběrné místo nikdo nepřevede. K Odstoupení od Smlouvy, dle platné novely Občanského zákoníku máte jen14 dní po započetí dodávek, za předpokladu, že jste uzavřel Smlouvu s podomním prodejcem a podobně. Nicméně vzhledem k uzavření Smlouvy v loňském roce se obávám že se na Vás toto nezvtahuje. Pokud jste si jist, že došlo k podvodu, pak je trestní oznámení a stížnost na Energetickém regulačním úřadě na místě. Srix

  • #8885 Odpovědět

   Fischer Lubor
   Host (Guest)

   Bohemia energi? Hrůza a děs,takový podvodníky by snad zakázaly i v Ugandě, proto mohou své podvody páchat jen zde V 4echách. Během roku 2013 jsem se stal dvakrát bez jakekoli mé aktivity a bez mého vědomí a souhlasu, proti mé vůli jejich klientem. Jednoduše se rozhodnou,že vašemu dosavadnímu odběrateli oznámí,že k nim přecházíte aniž by jste o tom sami věděli.Nechápu kde berou tu drzost za Vás tímto způsobem rozhodovat.Zrovna teď je řeším,poslali mi před 3 týdny sms,že se ne musím obávat sankcí od bývalého dodevatele za přechod k Bohemia energi a že jsem pod jejich právní ochranou. Hned jsem jim na tu sms i na jejich mail napsal,že jsem Boh.energ.o žádné změně dodavatele nejednal a nepřeji si přechod k nim. Přesto mi přes můj nesouhlas po třech týdnech (včera) od Bohemia přišla Sms,poděkování za to že jsem se stal od 1.1.2014 jejich klientem. Samozřejmě mám 3 týdny na vypovězení smlouvy,což udělá a naví jdu na ně na Policii podat trestné oznámení, dal jsem to i na vědomí energetickému regulačnímu úřadu,ale asi s tím nic nedělají,možná i jejich mafianské praktiky kryjí. nejhorší je ta zbytečná ztráta času kterou Vám Bohemia Energi svoji neomaleností způsobí když to potom napravujete.

  • #8491 Odpovědět

   Srix
   Host (Guest)

   Mám za to že v průběhu smluvního vzthau došlo ke změně Všeobecných obchodních podmínek. S těmi jste mohla nesouhlasit, což jste neudělala a přešla na nové obchodní podmínky kde už tato pokuta je uvedená. Podívejte se na jejich webové stranky. Srix

  • #8490 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Omlouvam se za preklepy… psano z mobil. telefonu… 🙂

  • #8489 Odpovědět

   Petra
   Host (Guest)

   Dobry den, pred cca tremi lety jsem uzavrela smlouvu s BEE, na dva roky s tim, ze mi prodejce sdelil, ze po uplymuti fvou let bude smloiva na dobu neutcitou. Bohuzel jsem mela nesrovnalosti v zalohach a od elektrimye odpojili, zjistila s to az pozde, nebot v byte jsem se delsi dobu nezdrzovala, zanecely mesic se mnou okamzite rozvazali smlouvu a nauctovali deaktivacni poplatek 6050,- . O tomto poplatku v mnou podepsane smlouve neni ani zminka. Nyni ze me tuto castku vymaha jakasi MBA finance Prosim o radu, mam nejakou moznost obstat u soudu a tento poplatek zpochybnit ?

  • #8069 Odpovědět

   Honza
   Host (Guest)

   Dobrý den,
   pokud máte špatné zkušenosti s BEE, nebo s jinou distribuční firmou, pošlete mi email, myslím, že najdeme spolu řešení.
   A-54M@email.cz

  • #8007 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   Tak jsem se setkal s podomním prodejcem služeb Bohemia Energy. Svoje zkušenosti jsem napsal na http://www.t1000.cz/ze-zivota/zkusenosti-s-bohemia-energy-entity Za sebe v žádném případě bych nepodepisoval smlouvy na elektřinu (plyn) na dobu určitou.

  • #3907 Odpovědět

   Jana
   Host (Guest)

   Bydlím v Pardubicích. Nedávno u nás zazvonili dva kluci v oblecích, že jdou překontrolovat smlouvu a že jsou z opatovické elektrárny a že čím blíž k elektrárně bydlím, tím levnější elektřinu budu mít. Jelikož jsem matka samoživitelka, řekla jsem si že každá kačka je dobrá. Asi za měsíc u mě byla kamarádka a když viděla ty modré desky tak na mě koukla, jsetli jsem se nezbláznila. Bohužel jsem prošvihla těch 30 dní na odstoupení. Pak jsem v pardubických listech objevila inzerát na pomoc při podpisu nevýhodných smluv. Pro jistotu jsem koukla na uvedené webowky a pak už to bylo celkem rychlé a bez starostí. Přijel sympatický pán okolo 50ti le (ne jako ty klučíci z Bohemky) vysvětlil mi co se s tím dá ještě dělat, vše za mě vyřídil a za týden jsem dostal od Bohemia Energy dopis, že akceptují mojí výpověď a já jsem dál u ČEZu, takže jestli jste někdo naletěli tak jako já, koukněte na http://www.upsaljsemse.cz. Byla jsem fakt moc spokojená. Nic mi nenabízeli, jen se zeptali u koho chci být a vše zařidili.

  • #2966 Odpovědět

   Radek
   Host (Guest)

   U této společnosti jsme přes 3 roky. První 2 roky spokojenost, i když byly nějaké zmatky při vyúčtování, tak jsme dost ušetřili. Ale v posledním zúčtovacím období (07/2011-06/2012) plyn hóóódně podražili, navíc nám v červenci a srpnu z neznámého důvodu nestrhli zálohy (nejednalo se o vrácení přeplatku!) a tak jsme dopláceli téměř 6 tisíc, díky čemuž jsme nemohli jet na dovolenou. Takže jsme smlouvu na plyn vypověděli a od nového roku přecházíme jinam. Vypověděli jsme pouze plyn, ale Bohemka nám, nevíme proč, ukončila i smlouvu na elektřinu. A než bych něco vysvětloval a riskoval zmatky, tak raději přejdeme i s elektřinou jinam. Ještě bych chtěl upozornit na výpovědní dobu 6 měsíců (jiné společnosti mají 3 měsíce) a vysoké pokuty při jejím nedodržení (rovná se ceně předpokládaného množství plynu, který by zákazník odebral, kdyby výpovědní lhůtu dodržel). Takže při dnešním výběru bych doporučoval vybrat si raději jiného dodavatele.

   • #21165 Odpovědět

    Filip
    Host (Guest)

    Souhlasím, taky jsem s BE spokojen jsem u nich především kvůli nižší ceně energií, žádné nepravosti jsem nezaznamenal, smlouva je jasná a nikterak závadná, tak nechápu co kdo má.

   • #3355 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    Pozor… společnost bohemia energy entity s.r.o. se sidlem Na poříčí v Praze podle dostupných informací převedla svá aktiva na společnost Comfort energy taktéž sídlící na stejné adrese..(i majitel je stejný). Znamená to jen jedno…(společně s prudkým zdražením)…konec si prosím domyslete

    • #3756 Odpovědět

     Miroslav
     Host (Guest)

     Dobrý den,

     <o:p> </o:p>

     pokud hledáte radu odborníka, tak mám pro Vás nové stránky, na kterých se můžete zeptat na vše ohledně energií.

     Na všechny otázky Vám bude odpovídat energetický poradce, který je v oboru již přes 3 roky.

     Neváhejte a zajděte na adresu: http://www.energetikaporadenstvi.eu.&#160;

   • #3354 Odpovědět

    Pavel.H.
    Host (Guest)

    Pozor… společnost bohemia energy entity s.r.o. se sidlem Na poříčí v Praze podle dostupných informací převedla svá aktiva na společnost Comfort energy taktéž sídlící na stejné adrese..(i majitel je stejný). Znamená to jen jedno…(společně s prudkým zdražením)…konec si prosím domyslete

  • #2784 Odpovědět

   Nicol
   Host (Guest)

    Včera u mě zazvonili dva červenokravaťáci. Tvrdili mi, že zajišťují levnější fakturaci od ČEZ a že bych mohla hodně ušetřit. Nabídli mi uzavřít smlouvu. Mám prý měsíc na její vypovězení, tak jsem do toho šla a když byl čas, začala jsem pátrat do čehjo jsem to vlastně vlezla. Nejsem žádný přeborník v této problematice, tak mi to docházelo postupně s příjmem dalších informací. Informace, které mi daly byly podvodné. Tvrdili mi, že poplatky, které jsou ze zákona povinné a stejné u všech společností nebudu muset platit. Navíc se vydávali za někoho jiného. Paní na jejich infoolince mě přemlouvala a dala mi typ, avych si na http://www.eru.cz udělala kalkulaci sama. Supr. Zabralo mi to nějakou chvíli, ale zjistila jsem, že bych ročně ušetřila asi 5 – 6 set. Když navíc vidím jejich preference, tak mě dochází že to není sleva zadarmo. Rychle od nich pryč.

   • #3351 Odpovědět

    Michal
    Host (Guest)

    nezlobte se, ale jste typická blbka, díky kterým tihle sprosťáci odírají lidi o peníze. Proč jste to podepisovala a až měla čas četla? Když na to nemám čas, nemusím nic podepisovat, ne? Ke mně se taky vetřel takový frajírek. Řekl jsem, že si budem jednání nahrávat na diktafon a smlouvu chci na týden domů k přečtení. V tu chvíli byl venku.

   • #3145 Odpovědět

    Mašek
    Host (Guest)

    V Brně v D2D je jejich,,manažer“ ten podrazák Lukáš Schramek. Co vím, tak mu zkrachovala pobočka v Praze, pak se vrátil do Brna a teď zaze lže a oblbuje mladé lidi bez zkušeností, využívá lidí bez budoucnosti. Např. znal jsem jednoho obyčejného kluka, byl truhlář a momentálně bez práce. Nakecali mu, že pokud bude makat stane se trenérem a potom manažerem. Dva měsíce dřel jako blbec 13 hod denně, byl nejlepší prodejce Bohemia Energy. Vše co měl splnit, aby postoupil splnil. Schramek mu pořád sliboval, že ještě týden atd. No a když mu to připoměl a vyčetl Schramkovi, že mu vlastně lhal, tak se Schramek postaral o to, že ho druhý den vyhodili. Nakecal jednatelům, že má špatný vliv na ostatní prodejce a tak toho chudáka ze dne na den vyhodili. Dejte si na něj velký pozor. Tak to chodí u jejich obchodních zástupců. 

  • #2759 Odpovědět

   Marek
   Host (Guest)

    Bohemia energy nyní pro zlepšení zákaznické péče vytvořila účet na facebooku http://www.facebook.com/BohemiaEnergy, kde budou přímo zaměstnanci reagovat na dotazy všech. Myslím si, že je to docela dobrý tah a málo která firma se snaží být v kontaktu se zákazníkem tak, jako BEE. Já jsem s nimi neměl niky žádný problém. 

  • #2491 Odpovědět

   palmal
   Host (Guest)

   Jsou to hajzlíci. Měsíc se u nich válí oznámení o zániku smlouvy z důvodu úmrtí a dnes mi poslali info o ukončení smlouvy do 3 dnů.

   • #2520 Odpovědět

    david novotny
    Host (Guest)

    Dobry den, poradi mi prosim nekdo, jak s co nejmensimi problemy prejit od BEE k jine firme? Ted jsem s nimi ve smluvnim vztahu takovem, ze jsme podepsal smlouvu na dva roky pred rokem, tedy mam jeste jeden rok. Co mam delat, abych se za rok, pripadne jeste driv, od nich odhlasil?

    dekuji moc, david novotny

    • #21202 Odpovědět

     Jakub
     Host (Guest)

     Být Vámi tak Bohemky zůstanu, protože nejhorší co se stane, že ušetříte. Já s mini šetřím už třetím rokem, platím asi o 3000Kč méně za rok. Nemusel jsem řešit, žádné komplikace a cokoliv jsem potřeboval šlo snadno domluvit po telefonu.

     • #23557 Odpovědět

      Milan
      Host (Guest)

      Souhlasím, my jsme s nimi již několikrát komunikovali ohledně převodu nového odběrného místa a vždy jsme se dočkali vřelého telefonátu. Slečna operátorka nás i informovala, že pokud máme možnost, tak příště můžeme využít jejich skypu, že tímto způsobem je též možná komunikace s nimi. Takže pokud budeme mít ještě vůbec nějakou potřebu, tak to zkusím prostřednictvím skypu.

    • #2740 Odpovědět

     xxEvaxx
     Host (Guest)

     Dobrý den, pokud chcete odejít, tak rozhodně nemůžete čekat celý rok. Pořádně si musíte přečíst podmínky a pokud je tam napsáno, že 3 měsíce před vypršením smlouvy se podává výpověď, tak čtyři měsíce před tímto datumem byste již měl mít podepsanou smlouvu s jinou společností, která všechno vyřídí za Vás a bezplatně. Slušný nový dodavatel Vás rozhodně nebude vystavovat riziku sankci a i když se může Vaš přestup trochu protáhnout, ve finále se ze smlouvy s BEE můžete vyvázat bez ztráty kytičky. Slušný dodavatel neučtuje ŽÁDNÉ POPLATKY!

     xxEvaxx

    • #2526 Odpovědět

     Milan
     Host (Guest)

     S BE jsem v roce 2008 uzavřel smlouvu na provozovnu kterou jsem měl v pronájmu,naslibovali jak mi pomůžou ušetřit. Přechod od ČEZ mě přišel na 2tisíce Kč.
     V roce 2010 mi majitel zrušil nájemní smlouvu a do dnešního dne jsem se od BE nemohl dostat. Nemají kontaktní místo takže vše písemně (telefonem to nemá cenu nic jsem nevyřídil),pořád mi posílají upomínky,že neplatím zálohy. Dnes mi také jedna přišla a v druhém dopise faktura na 12.000,-kč, že obdrželi můj požadavek na ukončení smlouvy a toto je deaktivační poplatek.
     Lidi neblbněte zůstaňte u ČEZu stejně nic neušetříte,ba právě naopak a těch starostí!!!!
     milan

  • #2271 Odpovědět

   Kocuro
   Host (Guest)

   Takže mám taky zkušenost s Bohemia energy. Minulý rok v létě jsem nepřistoupil na jejich vábení. Dva mladí muži vystupující sebevědomě na mě autoritativně vybafli, ať jim ukážu vyúčtování elektřiny. Na to jsem se zeptal, kdože jsou s tím, že jim po tom nic není. Pak předváděli tapický rejstřík oprsklých  prodejců. Nakonec naše rozmluva skončila tím, že to podepisovat nebudu, protože jsem je nezval a nestojím o to.  Minulý týden přišel mladík, celkem slušný, snažil se, ale vyúčtování jsem mu také neukázal, snažil se mě ohromit  argumentem, že vyúčtování je moje povinnost schovávat 3 roky…? A dále, že u Bohemia Energy se neplatí fotovoltaické elektrárny, proto že to je levnější. Tak když po asi hodině a něco odcházel, tak  jsem se mu poťouchle-servilně omlouval, že jsem ho okrádal o jeho drahocenný čas.

      Ale předevčírem jsem zjistil, že moji sousedi, důchodci, 80 a 76 let to loni v létě podepsali!!!!  Tak budu sledovat, jestli to budou mít v pořádku. Pan soused, i přes svůj věk je velice čilý, mi ukazoval rozpisy cen a že to bude levnější. Jenže, jak oni budou sledovat obchodní podmínky na internetu?

   • #2274 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Tak to mají tedy velkou smůlu, když by třeba umřeli nebo se stěhovali a prodávali dům nebo byt a nový majitel nechtěl pokračovat ve smlouvě, tak pěkně zaplatí, třeba i 100.000 Kč, po novu od 1.1..

    Teď je jedinečná příležitost utéct z důvodu nesouhloasu se zvýšením ceny elektřiny i plynu, tan šance už dlouho nebude.

    Znám ty tragické příběhy.

    Jenda

    • #3360 Odpovědět

     lenk
     Host (Guest)

     Dobry den,pisete,ze je lepsi utect od bohemky a co rikate na Bicorn?Prosim o radu-děkuji

    • #2685 Odpovědět

     jana
     Host (Guest)

     Loni v dubnu přemluvili mou nemocnou matku, k podepsání smlouvy. Ta druhý den byla ve vážném stavu odvezena do nemocnice, kde za měsíc zemřela. Bohužel že podepsala nějakou smlouvu , mi nebyla schopna říct. Smlouvu založila tak, že jsme ji hned nenašli a na to, že se má stát zákazníkem této podvodné firmy, jsme zjistili až měsíc po pohřbu, kdy došel rozpis záloh. Hned jsem volala na infolinku, tam se mě první pokusili přesvědčit, že musím zálohy platit já, ale protože jsem je poslala s tímto do p…, tak nakonec mi řekli, že zatím smlouva ještě není platná, tak ať napíšu výpověď, doložím úmrtní list, a že mi to ukončí. Toto jsem ihned udělala, doporučeně poslala a za dva měsíce mi došla odpověď, kde mojí mrtvé matce dávají tříměsíční výpovědní lhůtu a za další měsíc došla faktura , kde za tyto tři měsíce výpovědní lhůty požadují asi tisíc korun. Odmítla jsem to zaplatit, dala jsem to písemně, a za další měsíc už došlo mé matce i penále za nezaplacení.. Znovu jsem odmítla toto platit, a tak pro změnu byla faktura zaslána na jméno mé matky ale adresa byla moje. Argumenty že zde na této adrese osoba nežila ani nežije, je nezajímají, to že smlouva nikdy nenabyla platnosti, neboť zakazník zemřel, to je nezajímá, už to bude rok , a pořád mě tito zloději přesvědčují, jak musím zaplatit.

     Chci varovat všechny před touto zlodějsou firmou, ani smrt člověka není důvod, proč přestat platit !!  Dle slov a zkušeností mé notařky, tato firma , to je to nejhorší, co v této republice je.

     • #3870 Odpovědět

      Marek
      Host (Guest)

      upřímnou soustrast! Já se před chvílí vrátil od své mámy, kterou přemlouvali, což jsem zjistil (a vyrazil na místo).
      K podpisu smlouvy nedošlo.
      Byli před časem taky u mně doma a prezentovali se nejdřív jako PRE. Nevěřím firmě, která klame už od prvního okamžiku. Jestli jsou tak dobří, tak očekávám, že se k nim pohrnou lidi v celých zástupech. To se, jak se zdá, neděje.

  • #2228 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

    No hlavně že si pan generální teď na aukci koupil kopii obrazu Karla Gotta za 140.000,- :-))

   • #2263 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Pozor Pozor Pozor další chyták BEE na zákazníky: cituji z podmínek v ceníku:

    10. Pokud zákazník nedodrží dobu, na kterou smlouvu sjednal,

    bude mu v konečném vyúčtování připočtena sleva

    vůči tradičnímu dodavateli, která již byla poskytnuta od

    počátku dodávky. Za zbylé období mu bude vyúčtována

    dodávka v cenách dominantního dodavatele včetně

    poplatku za průkaz garance nižší ceny.

    Tak že k 6000 Kč ještě další poplatky, pokud by tyto poplatky byly účtovány v souvislosti s odstoupením podle zákona nebo obchodních podmínek, obraťte se okamžitě na Energetický úřad, sám se na něj obrátím s dotazem, jak by se mělo postupovat.

    Jenda

  • #2226 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   Varuji všechny před firmou Bohemia Energy Entity.

   Uzavřel jsem smlouvu na dobu určitou na 24 měsíců s tím, že po ukočení této lhůty se tato doba mění na dobu neurčitou. Ale firma BEE v tichosti změnila svoje Všeobecné obchodní podmínky, kde je napsáno, že smlouva na dobu určitou se prodlužuje o tuto dobu a to opakovaně, pokud zákazník neoznámí firmě BEE, že nechce prodloužit smlouvu na jejich předepsaném formuláři. Já jsem na to naletěl a zaplatil smuvní pokutu 6000 Kč dle jejich nového ceníku. Tak pozor na tuto firmu, je problém ukončit smlouvu.

   • #9139 Odpovědět

    Věra Novotná
    Host (Guest)

    Danieli,nebyl jste jediný,kdo naletěl i já jsem naletěla v roce 2012 a to parádně.Nedodržela jsem smluvní podmímku 2 roky z důvodu STĚHOVÁNI,to mi ale neuznali,dohadovala jsem se s nimi přes měsíc,chodila jsem na pobočku,telefonovala,ale nic mi to nebylo platné,k žádnému šéfovi mě nepustili.nevydržela jsem ty tlaky a také jsem zaplatila pokutu 6.000.Dnes už vím,že na to nemají právo,bohužel jsem se neodvolala a dodnes toho lituji.Doporučuji každého,kdo přijde ke dveřím nebo otravuje po telefonu vyhodit..nekomunikovat Věra

  • #2225 Odpovědět

   Daniel
   Host (Guest)

   Varuji všechny před firmou Bohemia Energy Entity.

   Uzavřel jsem smlouvu na dobu určitou na 24 měsíců s tím, že po ukočení této lhůty se tato doba mění na dobu neurčitou. Ale firma BEE v tichosti změnila svoje Všeobecné obchodní podmínky, kde je napsáno, že smlouva na dobu určitou se prodlužuje o tuto dobu a to opakovaně, pokud zákazník neoznámí firmě BEE, že nechce prodloužit smlouvu na jejich předepsaném formuláři. Já jsem na to naletěl a zaplatil smuvní pokutu 6000 Kč dle jejich nového ceníku. Tak pozor na tuto firmu, je problém ukončit smlouvu.

  • #2065 Odpovědět

   Bernášková
   Host (Guest)

   Třikrát varuji, pozor na Bohemia Energy (BE). Její mladý růžolící zástupce (30 let bez zábran) navštívil naší 82 letou babičku v Karlových Varech a přesvědčil ji, aby podepsala smlouvu. Nevíme, co vše jí nasliboval, ale stalo se. Že se jedná o Bohemia Energy babičce došlo až po podpisu smlouvy, myslela si, že jedná s někým od ČEZu. Protože náš dědeček po dlouhá léta u ČEZu pracoval, rozhodla se smlouvu zrušit, bohužel až po 30 dnech po jejím uzavření. Zrušení smlouvy mělo stát 2.500 Kč, ale BE se rozhodla po 20 dnech  od podepsání smlouvy změnit všeobecné obchodní podmínky a poplatek stoupl na Kč 6.000. BE Nemá však povinnost své zákazníky informovat, takže když se nezajímáte …..    Babička byla rozhodnuta sankci uhradit, když dostala fakturu na tento deaktivační poplatek. Datum vystavení faktury 20.10.  a datum splatnosti faktury 27.10. Faktura k babičce došla 24.10. Počítač babička samozřejmě nemá a složenkou by úhrada do 7 dnů od vystavení určitě nebyla možná. Že by hra o vysoké penále?!! Závěrem pouze dodávám, že do dnešní doby nebyl nainstalován naší babičce žádný nový elektroměr. Holt zavírat dveře a nebrat vlezlé neznámé telefony.

   • #2068 Odpovědět

    Jenda
    Host (Guest)

    Dovoluji si upozornit všechny, kteří koketují s myšlenkou, že by chtěli k Bohemii Energy. V létě změnili obchodní podmínky a je teď velký problém se stěhováním nebo dědictvím atd. Když se přestěhujete, tak musíte převést smlouvu buď do nového bydliště nebo přinutit nového nájemníka, aby pokračoval ve Vaší smlouvě. Jinak pokuta 6000 Kč za komoditu.

    Jenda

    • #3409 Odpovědět

     Lokijan
     Host (Guest)

      Zdravím všechny, 🙂

     Sleduji již diskuze přes rok…A vidím že nejen tady ale i na jiných stránkách haníš veškeré společnosti.

     Máš i vlastní web stránky a nikdy jsi třeba negativně NE-psal o společnosti Čez prodej s.r.o. která má taky zajímavé nabídky zmražených cen atd. 

     Otázkou tedy je ? Proč ?

     Lidi by se měli zamyslet třeba nad tím že ,,Jenda,, odepisuje v různých časech (např.11:23 atd..)

     Jenda nebude bez práce a Zadarmo to taky asi nedělá ?

     Veškeré podmínky jsou buď přímo na smlouvě nebo také na internetových stránkách dodavatelů.

     Jsou různé balíčky cen,doba odstoupení a tzv.skryté poplatky.(I Čez,PRE ani RWE) Vám nikdy na pobočce hned neřeknou jaké 😉

     Orientační úsporu si můžete zkontrolovat na ERU.cz 

     Někdy se to vyplatí a někdy ne ale záleží HLAVNĚ na spotřebě energií.

     Každá společnost má své PRO a PROTI !

     A případné admin výpadky jsou taky všude.

     Ale u ,,Jendy,, VIDÍM vždy jen PROTI 🙂

  • #2064 Odpovědět

   Jirka
   Host (Guest)

   Jsem u Bohemky druhým rokem a všechno funguje normálně. Asi mám štěstí že u mě nikdy nebyl žádný dealer, nebo byl a já nebyl doma. Sepsal jsem smlouvu po telefonu, pak jsem to podepsal, hodinu četl ty sakra dlouhý podmínky a zatím všechno v pohodě.

   Známej mi nedávno ve fitku říkal jak u něj byl jeden maník s rudou kravatou, ale že vypadal nějak divně, tak nic nepodepsal.

   Není to lehký, když chcete ušetřit! Zlatej komunismus!! 😀

   • #23418 Odpovědět

    Bohuslav J.
    Host (Guest)

    Dobrý den, oceňuji Vaši odvahu uzavřít smlouvu po telefonu, nicméně dnes je jiná doba a spousta způsobů jak si ulehčit život. Já si teda na BE zavolal aby ke mě někoho od nich poslali, s tím, že bych se k nim chtěl připsat. Zástupce u nás byl do dvou dnů a vše jsem s ním uzavřel v pohodlí mého křesla. Přeci jen nejsem nejmladší tak mě tento způsob vyřízení vyhovoval.

   • #23341 Odpovědět

    Rostislav
    Host (Guest)

    Reakci jsme měli obdobnou jako kolega, mezi dveřmi nikomu nic nepodepisujem. OZ jsme si sice vyslechli, ale podpis smlouvy jsme si dojeli vyřídit do Prahy, z Kladna to přeci jen nemáme tak daleko. Aspoň na sebe pak nebudem moc nadávat, že jsme dělali rychlý a ukvapený závěry. Nicméně jsme dospěli k tomu, že rozhodnutí to pro naši domácnost bylo důsledné a výhodné.

   • #21618 Odpovědět

    Eva
    Host (Guest)

    Přesně jak píše Jirka, jsme u Bohemky a vše funguje bez problémů, za energie platíme méně, takže jsme s nimi spokojeni. Taky jsme se k nim přihlásili přes internet.

   • #4030 Odpovědět

    Karel
    Host (Guest)

    K nám do domu se nabourali dva jejich prodejci ožralí nebo sjetí na šrot. Odešli až když jsem začal vytáčet policii. Odporné. Brrrrrr 

    • #21788 Odpovědět

     Ondřej
     Host (Guest)

     Já jsem tu čet s jejich prodejce a můžu říct nic špatného nabídl mi levnější energii, to mě zaujalo, tak jsem si ten jeho příběh nechal povyprávět a pak jsem u ním u smlouvu uzavřel. Teď už je to více než tři roky a jsem u Bohemky velice spokojen, jsou levní, solidní a neplatím zbytečně moc.

  • #1938 Odpovědět

   bohy
   Host (Guest)

   Smlouvu jsem podepsal 10.8.2009 na dva roky

   plyn mě dodávají od 1.11.2009 a elektřinu od 1.1.2010 .

   V mé smlouvě co jsem podepisoval bylo,že podvou letech když ve lhůte 3 měsíce před koncem neoznámím dodavateli ,že ukončuji smlouvu tak se má smlouva mění na smlouvu s dobou neurčitou s výpovědí 6měsíců.Tato smlouva asi už neplatí o podle nové mě dají smlouvu zase na dva roky.

   Chtel bych se zeptat výpověd mám dávat ke kterému datumu? K podpisu smlouvy a nebo k zahájení dodávky energií???

   • #1976 Odpovědět

    irena
    Host (Guest)

    v dubnu jsem uzavrela smlouvu s bohemia a v srpnu jsem dala vypoved a prešla zpet k čez. ale za zaří mám již na sipu strženy dvě platby jak u bohemia tak u čez. poradte mi co mam dělat. Smlouva začínala platit od zář. Díky

    • #1978 Odpovědět

     Jenda
     Host (Guest)

     Dobrý den,

     je potřeba se zeptat na informační lince Operátora trhu s energií na dotyčné  odběrné místo, komu patří (zda BEE nebo ČEZu) a u kterého už nejste, tak to reklamovat. Kontakt http://www.ote.cz.

     Jenda

     • #2000 Odpovědět

      Petra
      Host (Guest)

      Zástupce BEE přišel k mým téměř 80-ti letým prarodičům do bytu, představil se jako zaměstnanec ČEZu (s těmi mají prarodiče Smlouvu, jak na byt, tak na chalupu), chtěl vidět veškeré Smlouvy s Čezem, prý je „vylepší“. Nasliboval „hory doly“ a prarodiče slepě podepsali, a to dne 28.9.2011 (státní svátek), dne 29.9.2011 jsem sepsala odstoupení od Smlouvy, resp. výpověď, vyžádala jsem si osobní schůzku s panem Vávrou – zaměstnanec BEE, který sepsal a podepsal za BEE Smlouvu, přišel a jako posilu si přizval rádoby právníka, jistý pan Jůza – právním to zajisté nebyl…(dotázal se, co to je paré…). Jejich jednání bylo sprosté, neprofesionální, vulgární. Odstoupení od Smlouvy nechtěli podepsat!! Nicméně mé argumenty, že pan Vávra Smlouvu podepsat za společnost mohl, tak může podepsat i odstoupení! NIKDY NEDOPORUČUJI!!!!

      • #2054 Odpovědět

       Karel Arazim
       Host (Guest)

       Jsou to … a mají jediné štěstí, že se mi žádný z nich nedostal do ruky. Vnutili se do bytu naší 86 leté babičky a té začali vysvětlovat na diagramech jak je výhodné změnit dodavatele elektřiny. Naše babička stěží zapne a vypne televizi a přepne program, s mobilem neumí. To ti hoši nepoznali a bystře jí vnutili smlouvu. První smlouvu se nám pořailo zrušit. Od té doby byli u naší babi ještě dvakrát a měli jsme velké problémy aby smlouva nebyla uzavřena. Těším se až zazvoní po čtvrté a já budu na návštěvě. To jim ty smlovy nakopu do pr….le!!!! , až zapomenou název naší vesnice!!

  • #1852 Odpovědět

   Jenda
   Host (Guest)

   Já myslím, že své služby zlepšují, v elektrice mají dost dobré ceny, plyn je skoro nejdražší. Pokud se pro ně rozhodnete, tak uzavřete smlouvu na NEURČITO.

   Jenda

   • #21386 Odpovědět

    Petr
    Host (Guest)

    Souhlasím, taky jsem u nich spokojen, sice jsem měl smlouvu na dobu určitou, ale to nepovažuji za důležité, hlavně, že platím méně než u původního dodavatele.

    • #23444 Odpovědět

     Aleš
     Host (Guest)

     My jsme s BE spokojeni. Potřebovali jsme změnu, jelikož elektřinou i topíme. Osvědčila se nám – odběr stejně vysoký, ale cena v porovnání co jsme platili dřív, tak je o dost nižší. Takže nám se to u nich určitě vyplatí. Plyn se u nás zatím nevede.

  • #1848 Odpovědět

   petra
   Host (Guest)

    Dobrý den,

   Chtěla bych se zeptat podepsali jsme  v květnu smlouvu  u bohemia energy ale až ted čtu všude na ní jen stížnosti chtěli bychom odstoupit od smlouvy ale 30 dnů už jsme promeškali zatím nemáme ještě od nich ani kwh elektriky dá se to ještě nějak ukončit ta smlouva aniž by jsme něco platili.Poradí mi něko děkuji. Vůbec nevím kam se obrátit

   • #3657 Odpovědět

    jan novotný
    Host (Guest)

    Vím jak na ně – poradím zdarma. Stačí napsat na honza.hasic@seznam.cz

    • #3725 Odpovědět

     Jaroslav Trlida
     Host (Guest)

     Obracím se na Vás pane Novotný se žádostí o radu jak odstoupit od smlouvy bez sankce od BEE. Mám s touto společností jenom špatné zkušenosti. Např. od 1.3.2013 mají vracet přeplatek. Odpovídají, že přeplatek vrátili, ale já jsem peníze neobdržel.
     PS děkuji za odpověď na e-mail.
     Jaroslav Trlida

    • #3678 Odpovědět

     Věra Pechánková
     Host (Guest)

     Dobrý den, dne 25.2.2013 jsem podepsala smlouvu s BEE a chtěla bych od ní odstoupit, jak píšete bez sankcí. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Věra

     • #3683 Odpovědět

      A
      Host (Guest)

      Dobrý den.

      Na stránkách Energie Jenda naleznete vzor i to jak postupovat.

      A

   • #2814 Odpovědět

    Michala
    Host (Guest)

    Zalezi jesi ste predtim byla u dominantnich dodavatelu a nebo ste mela uz alternativce ale kazdopadne to jde zrusit kdyztak mi napiste email a ja vam poradim

   • #1897 Odpovědět

    AA
    Host (Guest)

    Dobrý den.

    Teď už Vám nezbývá nic jiného, než počkat na to, až navýší cenu nebo změní OP. Pak máte , díky novele energetického zákona, šanci odstoupit od smlouvy.

    Bližší majlem, nebo na uvedených stránkách

    Aleš Andr            analyza@centrum.cz                   http://www.analyza-energie.cz

  • #1837 Odpovědět

   Eva
   Host (Guest)

   Ano mám zkušenost s Bohemia energy. Jsou to …. Smlouvou Vás upíšou na nějaké období a pak Vás strašně neradi pouští. Znám spoustu lidí ze kterých vymáhá deaktivační poplatek za nedodržení smlouvy.Že Vám končí smlouva si musíte pohlídat a přesně 3 měsíce před ukončením musíte dát písemnou výpověď,jinak Se Vám smlouva  automaticky prodlužuje,defakto jste zase upsaná na další období.Rozdíl v ceně není zase tak veliký aby toh